W1SKUND S. 895e Staatsloterij. Doktsr G. DE DECKER. DE TOEKOMST. Roogwatergetij te Ter Neuzen. Adverlentien. Gektsr no, URINE-0RGANEN. GEHEIME Z1EKTEN - NIEREN. Firma P. J. VAN DE 8ANDE. Mederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. T andarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) apart moest houden, totdat de geheele som was aangezuiverd om ze dan in eens te boeken onder ontvangsten. Dit is nu na 22 jaren geschied, doch de roeerderheid van den raad schijnt thans gevraagd te hebben naar de intresten van het geld, en aar deze niet verantwoord zijn, wat trouwens met gmg en waarmee de ontvanger niets te maken heeft, wijl dit werk is van B. en W., neett de raad hem geschorst. (Msb.) Kiinkep- en steenslagwegen. In een artikel in de fngenieur van den heer van Heijst, civiel ingenieur, van den vilkswaterstaat, behandelt hij de vraag of steen slagwegen, te verkiezen zijn boven klinkerwegen. Z^Q °PS^ ^oti c'e vclgende conclusies. r/Behalve dat steenslagwegen, gedurende sommige perioden, aangenamer te berijden zijn dan klinkerwegen, zijn deze laatste over het a gemeen met het oog op de afwezigheid van stof en hinderlijke sporen te verkiezen. De onderhoudskosten van een weinig bere- den, doch een grooten verkeersweg vormenden steenslagweg zijn bij goed onderhoud, zooals die volgens de huidige eischen moet plaats leiben, niet zoo belangrijk minder dan die van een in dezelfde omstandigheden verkeerende khnkerweg. Waar steenslagwegen niet voor het groote verkeer bestemd zijn, kunnen lagere eischen gesteld worden en is het onderhoud wel be- duidend goedkooper dan dat van klinkerwegen. Dit laatste voeg ik er uitdrukkelijk bij, om- dat zoo vaak geldt, dat men moet roeien met de nemen die men heeft, en het beter is, dat een, zg het ook minder goed onderhouden steenslag weg tot stand komt, dan in het geheel geen verharde weg. Het is gemakkelijk hooge eischen te stellen en te decreteeren, waaraan moet worden vol- daan, moeielijk is het doorgaans om met beschik- bare middelen daaraan eenigermate te voldoen." De vroinvenmoord te Berlijn. Eindelijk is het mysterie van den vrouwen- moord, welke te Berlijn heeft plaats gehad, opgehelderd. Het lijk is dat van een meisje, Martha Schardrowski, geboortig uit Klein- burtelsee bij Bromberg (Posen). Naar aanleiding van de vaststelling harer identiteit, heeft het parket, dat met onvermoeiden ijver het onderzoek voortzet, tal van personen, op wie eenige ver- denking kon rusten, in hechtenis laten nemen. Chans blijkt, dat de daders van dit afschuweljjk misdrijf zijn Karl Wolf en Wilhelm Richter, twee beruchte souteneurs, en de 48jarige ge- meentelijke oppasser Wilhelm Wegner. Ofschoon tal van personen de vermoorde, zooals reeds is vermeld, ten onrechte, als hunne of hare dochter herkenden, en ook gebleken was, dat het vermiste meisje van de Humboldthaven spnnglevend was, zette de justitie haar onderzoek aan genoemde haven voort en kwam toen tot de ontdekking, dat in de buurt daarvan niet minder dan drie meisjes verdwenen waren. Twee daarvan zijn in het tehuis voor dak- loozen in de Frobelstrasze teruggevonden. waar- heen de politie de arme meisjes stonden nog niet ondei toezicht der zeden-politie ze wegens ziekte had getransporteerd. Het derde meisje, dat zich nu weer eens Martha en dan weer Lotte Schmidt noemde, was echter niet te vinden. De politie vernam van de ouders der beide andere meisjes, dat Martha zooals zij zich meestal liet noemen uit een rijksopvoedings- gesticht in de nabijheid van Tilsit gevlucht was en dat ze in werkelijkheid Martha Schardrowski heette. Den laatsten dag, dat een der genoemde meisjes, Klara braszke, met Martha samen was. bestelden zij samen een varkenskotelet met vruchten. In de maag van Martha zijn nu, na medisch onderzoek, tal van onverteerde schillen en pitten gevonden, hetgeen overeenkomt met de verklaring van Martha's vriendin, dat het ongelukkige kind, dat een verschrikkelijken honger had, zeer gulzig had gegeten. De zaak is echter geheel tot klaarheid ge- komen door de bekentenis van het tweede meisje, Anna Wesenmeier. Deze. die eerst deed, alsof ze nooit van Martha gehoord of gezien had, bekende eindelijk, zelf bij den moord aanwezig te zijn geweest en de behulpzame hand te hebben verleend bij het doen verdwijnen van het lijk. Vier mannen, aan wie Martha geld geweigerd had en waartoe ook haar ,/geliefde" behoorde, sleepten haar op de boot van schipper Ernst en bedreven daar de afgrijselijke daad. Een handige dievegge. Zeker heer, die te Brussel vertegen woordiger is van verscheidene Duitsche firma s, had eene dame in zijn woning ontvangen, en haar op eene kop tbee genoodigd. Onder het theedrinken werd hij door een onweer- staanbare slaap overvallen. Men raadt wat er gebeurde. Toen hij lang nadien ontwaakte, was zijn lieve genoodigde weg, en ook zijn gouden horloge, ketting en portefeuille met 500 fr. - Over //adverteeren" schrijft een corres pondent in de Telegraaf: De Engelsche couranten waren vroeger door mooie aankondigingen opgeluisterd. De keurigste huwelijksadvertentie vond ik in de Daily Advertiser van het jaar 1777. Zii luidde aldus //Gevraagd door een jongen gentleman, die pas een huishouding gaat opzetten, een jonge dame, tusschen 18 en 25 jaar oud, van goede opvoeding en met een fortuin van minstens 60,000, gezond naar lichaam en geest, vijf en driekwart voet groot, zonder schoenen aan gemeten, niet gezet, noch mager, helder van huid, zoet van adem, met goede tanden, doch zonder trots en aanstellerij, niet bijster spraak- zaam, doch ook niet na'ief, zacht van aard, immer net en rein, ni^t al te verliefd op mooie kleeren, doch aanvallig, een goede gastvrouw voor de vrienden van haar man, zijn gezelschap echter verkiezend boven uitgaan en flaneeren, in staat een geheim te bewaren, opdat haar man haar alles kan toevertrouwen, bekwaam om de huiselijke uitgaven met overleg uit te breiden, ze naar vereischte in te krimpen." Siisse, goldene Zeit, waarin een trouwlustige jonge man zooveel noten op zijn zang kon hebben Er zijn wooraen die over een toekomst be- slissen. Belangrijke gebeurtenissen komen uit een kleinigheid voort. Zoo bijvoorbeeld een, land waar weleer niets was, en waar sedert kort een boom groeit. Daarvoor is een zaadje vol- doende geweest dat de wind er been droeg of dat een vogel uit zijn bek liet vallen. Een jong meisje kwijnde en kwam tot verval. Zij had tevergeefsch tal van middelen gepro- beerd en geloofde dat zij verloren was. Nuis zij blakend van gezondheid. Daarvoor is vol- doende geweest dat men haar over de Pink Pillen sprakdat zij, na zich over de waarde van dat geneesmiddel te hebben doen inlichten, die pillen heeft ingenomen. De Pink Pillen hebben haar genezen, toen alle andere genees- middelen daartoe machteloos waren geweest. Heel wat zieken konden hunne toekomst wijzigen zoo zij den goeden inval hadden de Pink Pillen te probeeren. Mej. Cornelia Steenweg. Mej. Cornelia Steenweg, wonende te Delft, Pootstraat no. 115, heeft, dank zij de Pink Pillen, zoo goed haar ernstige bloedartnoede overwonnen, dat het niet te zeer gewaagd is te zeggen dat zij, dank zij dit uitmuntende middel, haar toekomst gewijzigd heeft. //Gedurende vele jaren, schrijft zij, leed ik aan ernstige bloedarmoede. Ik was zeer zwak en zeer bleek geworden; ik ondervond dikwijls duizelingen en hartkloppingen. Ik at weinig en verteerde mijn voedsel zeer slecht. Het ont- brak mij aan bloed en ik verviel iederen dag een weinig. Daar ik reeds meerdere genees- middelen zonder succes had geprobeerd, wist ik niet meer wat te doen, toen men mij het gebruik der Pink Pillen aanraadde. Ik heb navraag over dat middel gedaan en men heeft er mij overal veel goeds van gezegd. Toen ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken en mijn ge zondheid is merkwaardig verbeterd. Spoedig heb ik opnieuw een goede kleur en krachten ge- kregen en ik heb mijne werkzaamheden kunnen hervatten". Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en 9,— per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22. Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. EEN NIEUW ONDERZOEK TE PAPENDRECHT, Het bezoek van een reporter aldaar. En wat hij vernam. DA GEN. Voorm. Nam. Zaterdag 12 Nov. 9.47 10.22 Zondag 13 10.53 11.19 Maandag 14 11.44 Dinsdag 15 0.7 12.27 Woensdag 16 u 0.48 1.7 Donderdag 17 1.27 1.47 Vrijdag 18 2.8 2.30 Afbeelding van het Gemeentehuis te Papendrecht. Wij nemen hier in zijn geheel over het relaas, dat afgedrukt is in het //Dordrechtsch Nieuws- blad" van Donderdag 10 November. DE PAPENDRECHTSCHE STRAFZAAK, welke de kolommen van alle bladen heeft ge- vuld, heeft zeer zeker de belangstelling op dit bekende dorp bij Dordrecht gevestigd. Toen onze verslaggever van een belangwekkend geval in die plaats vernam spoedde hij zich daarheen en de mededeelingen, die hem gedaan werden door Mejuffrouw A. v. d. HERIK aldaar, drukken wij hierbij woordelijk af, opdat een ieder daarvan kennis kan nemen. Mejuffrouw A. v. d. HERIK, wonende dicht bij het Gemeentehuis te Papendrecht, deeide het volgende mede //Mijn echtgenoot is 33 jaar oud en ijzer- werker van beroep. Meer dan 5 jaar werd hij geplaagd door een zwaren hoest en was benauwd op zijn borst. Alles heeft hij ge durende dien tijd aangewend om van dien vervelenden hoest bevrijd te worden. De slijm zat hem zoo vast als een muur op de borst. Vooral in den morgen was de pijn ondragelijk door het geforceerde hoesten. De slijm wilde maar niet los komen. Wij lazen een boekje over de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, en hoorden deze door die en gene roemen en besloot mijn man ook dit middel voor zijn kwaal aan te wenden. Wij kochten de Abdij siroop bij den winkelier W. van Dalen en ik kan verklaren, dat bij het eerste gebruik de slijm met massa's los kwam in groote grove groene stukken, terwijl de hoest, welke hem meer dan 5 jaar geplaagd had, gaandeweg ver- dween. Daarom kan ik dan ook de Abdijsiroop als een probaat werkend middel aan een ieder aanbevelen". Wij achten de bovenstaande verklaring zoo belangrijk, dat wij niet aarzelen ze aan al onze lezers voor te leggen. De gelegenheid tot het nemen van een abonnement op ,,P a k - m e m e e," ge'illustreerd bijvoegsel van de Ter Neuzensche Courant, a ST1/, cent per 3 maanden, franco per post 4:5 cent, blijft voortdurend open- gesteld. Abonne's die ons blad samen met anderen lezen kunnen ook ten behoeve hunner medelezers een abonnement nemen. De Uitgeefster, KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,525 a f 47,55 Engelsch per 12,,t 12,— Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 13 Nov. a. s., te 2V4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van 't Lustige Weeuwtje, nieuw beroemd zangspel in 3 bedrijven van Victor Leon en Leo Stein. Vertaling van Arie van den Heuvel. Muziek van Franz Lehar. Grooten Schouwburg te Gent. Directie P. DE MEYER. Zondag 13 November a. s., te 21/2 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van T'iefland, lyriscb drama in een voorspel en 2 bedrijven, woorden van A. Guimera, de origineele tekst van Rodolph Lothar. Muziek van Eugene d' Albert. Zondag 13 November a. s., te 3 uur, dag" voorstellingoptreden vanles Durhamsi muzikanten; Carvil, komiek Bonneville, diseuse! Morel et Darto, jongleurs; Craft family,akrobaten; les Danglards, Fransche duettisfen Sibb and Sibb, trapezistenAsselmo, excentriekeles Gipsy Wulff, Engelsche zangeressen en danse- ressen. erzuim niet Uwe plicht, neemt U in acht voor verkoudheden. n gebruikt wanneer ge boest of lijdende zijt aan Bronchitis, Asthma, Bloedspuwing, Tering, ooit anders dan VENO'S Hoest- middel a 55 cts, 75 ctsen 1,80. veral bij bekende depothouders verkrijgbaar, o. a. bij T. VAN BORSSUM WAALRES te" Ter Neuzen; A. C. BEN1EST, M. C. BRA AT te Vlissingen Gebrs MULDER, NATHAN EMANUEL te Goes JOH. DE ROOS, C. A. SCHULTE Co. te Middelburg. LESSEE aangeboden voor acten L. O en SC, en examen Opzichter lfaterstaat. Br. lett. W, bur. v. d. blad. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. I3u<gsjittensti*aat 38, (1 £G7N'ri''. (2 minuteu van de Zuidstatie). De Collecteur E. M. J^sFISSE^ te Goes, maakt bekend dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 21 November. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elJcen wcrJfdag van 10 tot 4 uur, voor $snd!« en nsoncSzieSsien, alsook voor het plaatsen wan waSsche gefeitten. Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Yrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van fliet*- en SSSaas- ziekten, Tr»oeb©S wafer, en alle versche en verouderde fjjeit©i>B?s© sieSt- few, wEFZwskking, wFtnsaeift- Eiekfeo. Specialist Vassdlreieester, Ottogracht 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. TANDARTS, Marht (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 24 uur. T1 I (CI. Witte.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2