Gemengde berichten. tot 31 October van zonsopgang tot 3 uur s natniddags en van 1 November tot 28 Fe- bruari van zonsopgang tot 12 uur 's middags. Stamboek Zeeuwsch Beigisch Trekpaard. De Rotterdamsche politie heeft proces- verbaal opgemaakt tegen de ijzerwerkers M. O., L. O. en 0. S., alien te Vlissingen woonachtig. Zij hebben Zondag getracht in een cafe' op de Hoogstraat een valsdh bankbiljet van f 40 in betaling te geven. Maandagnamiddag is te Utrecht pastoor A. elder van de Augustinuskerk aan de Oude- Gracht, door een noodlottig toeval overleden. Hy werd in de badkamer bedwelmd door het uit een openstaand kraantje stroomende gas. In de Wijk (Drenthe) is Maandagavond de bejaarde vrachtrijder Smit door een tram overreden en gedood. Zijn paard moest afge- maakt worden. Qe irnoord te SpaaenwoutSe. Naai aan het ,/H. D." uit Spaarnwoude be- ncht wordt, brengt men met den dubbelen raoord, aldaar gepleegd, in verband een inbraak by den militairen wachter Rulken, de vorige week gepleegd naby het huis van den heer Melchior. Daar was echter niemand thuis en de waarden waren goed weggeborgen. Het slachtoffer, de heerVV. Melchior, was met gemeente-ontvanger van Haarlemmerliede en bpaarnwoude, doch van Spaarndam, welke tunctie hy reeds 22 jaar bekleedde. Iiem was echter vergund binnen Haarlemmerliede en bpaarnwoude te blijven, wyl hij daar een eigen huisje oezat. dat dicht bij de grens stond De begrafenis der slachtoffers zal op de Her- voirnde begraafplaats te Spaarndam geschieden. He aangehoudene Roza wordt in arrest ge houden, naar het schijnt evenwei meer om^de rekemng die hij nog met de justitie heeft ter zake van veroordeelingen wegens dronkenschap e veienenen, dan wel omdat de aanwijzingen daarvoor grond zouden geven. Ook zijn twee landloopers uit Amsterdam, die Zondag in de omgeving waren gezien, aange- houden. a 't Is echter reeds gebleken dat zij onmogelijk het misdryf hebben kunnen plegen, omdat de moord tusschen 8 en 10 uur is geschied en zy reeds voor 8 uur in Amsterdam waren aan- gekomen. Dit is door den waard van de slaap- stee en .door verschillende anderen bevestigd. .1 zUn dan ook weer vrijgelaten. De dochter van den heer Melchior, le ver- pieegster in het Birmengasthuis te Amsterdam, Bad Zondag een vrijen dag en wilde daarvan gebrmk maken om haar vader te bezoeken. aj vernam bij haar komst de ontzettende tijding van den dokter, die haar voorzichtig voorbereidde. Het had weinig gescheeld, of zij was Za- terdag-avond reeds naar Spaarnwoude gegaan maar om verschillende redenen hoofdzakelijk drukke werkzaamheden had zij haar vertrek uitgesteld tot Zondagmorgen. Op een stoomschip, figgende in het IJ te Amsterdam, is Zaterdag een jongeman door een openstaand luik in het ruim gevallen. Hij kwam op het hoofd terecht en was onmiddellijk een lijk. Lang onder weg geweest. Een brief van 12 Februari 1811 berichtte graaf de Celles aan den president van het gemeentebestuur, provisioneel waarnemende de functien van maire in de gemeente Ankeveen (Gooiland), dat hij, door Z. M. den Keizer der Franschen, benoemd zijnde tot pretekt van het departement van de Zuiderzee, op den lien dier maand, zijn post had aanvaard. Voorts waren daarin instrncties gegeven in zake de te voeren correspondentie. De post bezorgde den brief echter op het Rechthuis te Amstelveen, het hoofddorp der tegenwoordige gemeente Nieuwer-Amstel, alwaar men de vergissing niet schijnt bemerkt te hebben, althans het stuk werd aldaar, dezer dageu gevonden en aan den tegenwoordigen burgemeester van Ankeveen doorgezonden, die wel zeer verwonderd zal zijn geweest, na 99 jaren nog orders van eenen Franschen prefekt te ontvangen. Een gebeimzinnige vermissing. Zaterdag. middag vervoegde zich bij de firma S. v,an Osenbruggen Zn., magazijn van gouden en zilveren artikelen, een Duitsch sprekende dame en verzocht eenige artikelen te mogen kijken, daar zij een en ander koopen wilde. Van koopen kwam echter niets, zoodat zij onverrichterzake den winkel verliet. Ongeveer een zestal minuten later kwam echter de heer Van Osenbruggen tot de minder aangename ontdekking, dat een kostbare gouden heerenketting verdwenen was, welke bij een drietal andere kettingen had ge- legen. Direct stelde hij de politie van de ver- dwijning in kennis, onder mededeeling dat hij van diefstal de dame verdacht, welke zoo juist in den winkel was geweest en dit te meer, daar niemand na het oogenblik waarop de dame in den winkel vertoetde en het tijdstip der ont dekking van den diefstal, in de zaak was ge weest. Het gelukte de recherche spoedig de dame in het bloemenmagazijn /Corona" in de Kalver- straat te //ontdekken", waar zij werd aauge- houden. Op het politiebureau werd de dame, welke, hoewel zij Duitsch sprak, eene Ameri- kaausche bleek te zijn, gefouiileerd, doch de ketting werd niet op haar bevonden, wel een groot bedrag aan vreemd bankpapier. De dame werd weer op vrije voeten gesteld, zoodat de vreemde verdwyning van den ketting nog niet is opgehelderd. Kopje onder. Men meldt uit Eelde aan de Ass. Courant: Een troep soldaten komt voor een afgebroken brug. De officier wenscht door den brugwacbter met diens boot te worden overgezet, waarvoor 2 cent persoon wordt gevraagd. Er wordt minder geboden de brugwachter wil niet. Er licht een vloteen arbeider zal vijf soldaten over- zetten, het vlot kantelt en alien gaan kopje onder. Toen ze weer op 't droge waren, wer den er nog twee geweren vermistna lang dreggen werden ook deze opgehaald en de soldaten af. Toen de gebroeders C. de woning van den klompenmaker passeerden, vernamen ze eens- klaps een ijselijken gil. Terugkeerend, zagen zij, dat D. een bij 1 liet vallen en wegvluchtte. De vrouw van D. had een vreeselijke wonde aan het hoofd en baadde in haar bloed. De slag was toegebracht met de punt van de zware klompenmakersbijl, dien zelfflen morgen nog geslepen. De wonde was tien centimeter lang en vijf diep, terwijl de bijl tot in de hersenen door was gedrongen. Den dader had men sinds zijne atschuwelijke misdaad niet meer gezien. Alle bosschen in den omtrek werden afgezocht, doch alles was tevergeefs. Zaterdagvoormiddag werd hij echter door den gemeenteveldwachter van Heerlenheide gearres- Zaterdagnamiddag is te Sappemeer het lijk van den 24jarigen R. Schutb, die op 1 November bij het redden van een drenkeling zelf bet leven verloor ter aarde besteld. De belangsteliing van de dorpsgenooten was buiten- gewoon groot; een aantal kransen dekten de baar. Aan het graf werd gesproken door ds. Meeth, te Sappemeer, en een afgevaardigde van de Maatschappij tot redding van drenkelinsjen te Utrecht. Een commissie van ingezetenen heeft zich gevormd om een eenvoudig gedenkteeken op het graf van S. te plaatsen. Zaterdagmiddag in de ouderlijke woning aan de Vinkenstraat te Rotterdam, stootte een 2jarig broertje, zijn 4jarig broertje op de trap bij ongeluk met een traproede in het oog. Aanvankelijk bleek de verwonding niet ernstig. De jongen ging naar huis en werd kort daarop bewusteloos. Hij is daarop nog den zelfden nacht overleden. le Zaandam had Zaterdagavond de21jario-e timmermansknecht Jb. Stadt, in dienst by den heer W. Stam Dz., aan een in aanbouw zijnd huis aan de Bleekerstraat, het ongeluk van een 21/2 M. hoogte uit den nok op de balklaag te vallen. Hoewel na den val door den dokter geen ernstig letsel werd waargenomen, is hij den volgenden morgen ten gevolge van inwen- dige verwonding overleden. Men schrijft uit Heerlen aan de Tel. Zooals wij indertijd breedvoerig hebben mede- gedeeld, heeft eenigen tijd gefeden de klompen maker Derrey te Vaasrade, by Heerlen, zijne vrouw met een bijl het hoofd ingeslagen, in tegenwoordigheid van zijn schoondochter. De toedracht der zaak was als volgt teerd en naar het cachot van Heerlen oversje- bracht. In den namiddag werd hij ter beschikking van den officier van justitie naar Maastricht overgebracht. le Havelte hebben een paar ernstige jachtongelukken plaats gehad. Terwijl de jager T j-1- Vrijdag schoot op een stuk wild, dat zich bij een wal bevond, trof hij den arbeider A. Soer, die juist van achter dien wal te voor- schijn kwam, in het oog. De getroffene is on middellijk naar Utrecht vervoerd. Den volgenden dag waren enkele jagers in het veld aan den Veendijk. Bij het kiimmen over een hek ging het geweer van H. O., te Wanneperveen, af. De voile hagellading trof den 21jarigen Hammer, die op 1 M. atstand stond, in den rug. Een long werd geheel doorboord. Zijn toestand is zorgelijk Maandag is bij bet beloodsen van het te JJmuiden binnenkomende stoomschip Glanmire de loodssloep met 11 mannen omgeslagen Allen konden zich redden. De schoone slaapster. Vrijdag werd in het hotel Britannique, te Parijs, in een kamer, waar senorita de Vadilo, dochter van den markies de Vidalo rustig lag te slapen, gearresteerd een Oostenrijksch ingenieur, Reitzner van Heidelberg, die met het doel om diefstal te plegen, genoemde kamer was binnenge- drongen. Toen de markiezin de Vadilo 's morgens om 8 uur de kamer van haar dochter binnentrad, zag zij den man, in bewondering verzonken, voor het bed van het slapende meisje staan. Zij maakte alarm en de man werd gearresteerd, waarbij bleek, dat hij verschillende voorwerpen gestolen had. Hij vertelde, dat hij nog veel meer had kunnen stelen, maar dat de schoonheid van het slapende meisje hem betooverd had. Meer dan een kwartier had hij in bewondering verzonken, staan kijken en hij verklaarde, dat hij wel den geheelen dag zoo had kunnen blijven staan, als men hem niet gestoord had. De romantische-dief zit nu achter slot en grendel. Te VVarcoing, dicht bij Kortrijk, waren Vrydag vijf kinderen aan 't spelen op een klein waggonnetje der suikerfabriek. Een der kleinen, een 772jarig jongetje, zette zich voor op het wagonnetje, en de anderen duwden het voort. Het waggonnetje liep de helling af en den jongen werd de borst tegen een stootblok verpletterd. De arme kleine is ster- vende. De daders, die het wagentje voortduw- ziju twee knapen van 6 en 10 jaar oud, Een treinidylle. Het volgend avontuur beleelden eenige reizigers op de lijn tusschen Kleef en Duisburg. Het was •'s morgens zeven uur, juist had de trein het station Caljar verlaten en stoomde larigs het plaatsje. Opeens stond de trein stil bij het hotel //Zum Ritter". Wat nu Dit is toch geen halteplaats, mokten de reizigers en alien stoven naar het couperaampje om te zien, wat er te doen was. Daar leunde een jongen, leerling van de //Realschule", wijd uit het raampje naar buiten en riep //Muter, ich habe meine Hefte vergessen I" Eenige oogenblikken later kwam uit een huisje, tegen- over de spoorbaan gelegen, een moedertje aan- gesneld met eenige boeken en schriften in haar hand, liep naar het tuinhek en reikte over de omheining heen aan een condncteur de boeken en schriften over. De treinieider nam ze met een //Danke schon" aan. De conducteur toog nu naar den vergeetachtigen Schiller en met een vriendelijk //Bitte" gal hij hem de school- boekjes over. Direct daarna klonk het fluitje, en de trein zuchtte verder. De Brusselsche tentoonstelling is Maan dagavond definitief gesloten. De glorie was er reeds eenige dagen af, want men zonk er j tot aan de enkels in het slik. Zondag was het bezoek er echter nog zeer druk. Men verdrong elkaar in de zalen. Maagdenroof. Te Munchen wordt de publieke aandacht op het oogenblik geheel en al in beslag genomen door een schakings-bistorie waarvan de heldin de jonge Gralin Fugger is, die tot een der oudste, Duitsche adellijke ge- slachten behoort. Het giavinnetje verdween eenige dagen geleden, onder omstandigheden die bet vermoeden wettigen, dat zij in de schaking heeft toegestemd. HaarJ huisonder- wijzer, de student Poetzel, schelden's avonds bij de familie Fugger aan en vroeg zijn leerlinge die hij eenige belangrijke mededeelingen be- treffende haar studieu te doen had, te spreken. Het gesprek had op straat plaats, waar een automobiel klaar stond, die plotseling het gravinnetje meevoerde, dat niet vergeten had een valies met kleeren mede naar beneden te brengen. Sedert zijn de jeugdigevluchtelingen verdwenen en is het noch aan de politie, noch aan de particuliere recherche, die dadelijk aan het werk togen, gelukt, het spoor der geliefden te ontdekken. - In de Potsdammerstrasse 83 te Berlijn is door een inbreker een ongelooflijk brutale moord gepleegd op de bewoners van een verdieping, die Zondagavond om 9 u. thuis kwamen De vrouw kwam binnen en wilde het licht aansteken, toen zij een inbreker bemerkte, die haar on middellijk een revolverkogel in het hoofd joeg. De man, die het kind droeg, wilde zijn vrouw te hulp Snellen, greep den moordenaar vast, maar kreeg een kogel in den mond. De moorde naar is ontvlucht, men heeft eenige hoop hem te vinden. De man is reeds overleden en men heeft geen hoop de vrouw in het leven te houden. Te Brandon in Manitoba is Vrijdagavond een krankzinnigengesticlit afgebrand. Er waren ruim 600 veipleegden in. Er moeten er velen in omgekomen zijn, die weigerden hurt kamer te verlaten. Anderen sprongen uit het raam en werden zwaar gewoud. Velen zijn ontsnapt en doolden 's nachts in een sneeuwstorm rond. Er ontbral^en er daags daarna een groot aantal op het appel, maar men wist niet hoevelen er verongelukt waren. Te Berlijn heeft een gymnasiast van 15 jaar, die voor 180 gulden schulden hadden ge- maakt een poging tot zelfmoord gedaan. De jongen schoot mis, maar verwondde zich zoo ernstig, dat men voor zijn beide oogen vreest. Plichtsbetrachting gestraft. Dr. Franz von Riedau, gemeente-arts in een Oostenrijksch plaatsje, heett, ingevolge zijn wettelijke ver- plichting, een geval van typhus bij de overheid aangegeven. De inkwartiering, die in het plaatsje had moeten komen, en die bij de ne- ringdoende bevoiking groote verwachtingen had opgewekt, werd afgelast. De handelaars in levensiniddelen hebben daarna besloten,^ den arts niets meer te verkoopen, en, daarmede niet tevreden, hebben een aantal ingezetenen, die misschien reeds van schoonzocen in uniform hadden gedroomd, bij het gemeentebestuur aangedrongen op ontslag van den dokter, dat dan ook werkelijk werd gegeven. De betrekking is nu door de Ilyks artsenvereenigingen ge- boycot. Volkomen terecht. Een artsenveree— niging mag in haar midden geen lieden dulden, die reeds door te solliciteeren naar deze betrekking toonen, dat zij bereid zijn, de wetten des lands te overtreden als hun broodheeren dat verlansen, en daarbij leven en gezon-dheid van anderen in gevaar te brengen. Billiik zou het ook zijn, als de landsregeering den arts, die ter wille van zijn burgerplicht moet lijden, schadeloos stelde, daar. zij hem toch zou hebben gestraft, als hij anders had gehandeld. (N. T. v. G.) Naar de Kopenhaagsche correspondent van het Berliner Tageblatt schrijlt is onlangs op een vergadering van een1 geneeskundig ge- nootschap te [Copenhagen een student vertoond, die zich sedert een paar jaar volgens het stelsel van Dr. Hindhede voedt, hetgeen hem niet meer dan vijftien tot twintig ore fongeveer 10 13 cent) kost. Het menu bestaat uit melk, plautevet, grutten, brood en peen. Alleen 's winters, als het erg koud is, besteed hij nog een paar centen aan thee. Volgens zijn eigen zeggen en volgens Prof. Faber, die ook op de vergadering was, is hij sterk en gezond. Zelfs zei de student, dat bij zich nog nooit zoo frisch en opgewekt had gevoeld. Zaterdagavond zateu in een koffiehuis in de rue de la Croix-Nivert te Parijs een twin- tigtal gasten rnstig bijeen, toen plotseling acht kerels binnenkwamen en wijn bestelden. Nadat hun het gevraagde gebracht was, begonuen zij tumult te maken, tafels en stoeien omver te werpen en de gasten te beleedigen en met pistolen te bedreigen. De kastelein verzocht hen daarop zijn huis te verlaten, waarop een der boosdoeners zijn revolver op hem richtte. Een der aanwezigen gieep echter een queue en gaf den apache daarmede een zoo krach- tigen slag, dat hij ter aarde tuimelde. Daarop gingen de boeven naar de beide deuren en openden van daar het vuur op de bezoekers van het koffiehuis, die uit angst zich terugtrokken naar den achterkant van de zaal. Nadat de bandieten al hun patronen ver- schoten hadden, gingen zij heen. 1 wee der koffiehuisbezoekers bleken gewoud te zijn. De politie is de daders reeds op bet spoor. In de koffiehuizen van den Parijschen boulevard werd Vrijdag het gerucht verteld, dat baronnes Vaughan, de weduwe van Leopold II, die onlangs trouwde, op 't punt zou zijn een proces tot echtscheiding in te steilen. Men voegde er bij dat zij reeds in feite gescheiden waren en dat de man zou teruggekeerd zijn naar zijn klein hotel van Neuilly, waar hij vroeger woonde. Men vertelde ook nog andere dingen, zegt het Journal, maar die konden wij Gisteren werd in de „Prins van Oranje" te Goes de algemeene vergadering van dat stamboek gehouden, onder voorzitterschap van den heer F. Hombaeh van Hulst. Benoemd werden de heeren F. Hombaeb tot voorzitter, H. A. Han ken, vice-voorzitter, G. A. Vorsterman van Uyen, secretaris-ontvanger. De begrooting voor 1911 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op j 2174,11 J. 8 Behandeld werd een voorstel van het bestuur om voor eari? Middelburg te houden tentoonstelling J out) bescbikbaar te steilen voor het verhoogen van prijzen aan paarden, ingeschreven in het Zeeuwsch Beisch Stamboek. Dit lokte eenige besprekingen uit. j' stelde voor om bij bet verleenen van subsidie de voorwaarde te steilen, dat de tentoonstelling zal worden gebouden tusschen 1 Juni en 45 Juli. Dit voorstel werd met 27 stemmen teffen en 16 voor verworpen. Hierna werd de subsidie van f 300 verleend zonder eenige voorwaarde er aan te verbinden. Op de twee drietailen voor de voordracht ter be- noeming van de keuringscommissie uit de fokkers werden bij stemming geplaatst de heeren A. L. Daelman te Westdorpe, B. C. Puylaert te Zuiddorpe, A. Dobbe- laere te Biervliet, F. Koopman te Zierikzee, P van Dijke land 6UW" 6n Sl" Joosland en v°gelaar te St. Philips- Op de voordracht ter benoeming van een veearts in de keuringscommissie werden geplaatst de heeren Louter te UzeDdijke, \an Nederveen te Middelburg en Van Zijverden te Zierikzee. Als plaats van keuring voor het stamboek, werd aan- gewezen Middelburg en deze keuring zal plaats hebben tijdens de tentoonstelling aldaar. Op voorstel van het bestuur werd aan art. 12 van het nuishoudelijk reglement nog een enkele alinea toege- voegd. Bij de rondvraag stelde de heer Lako voor het bestuur op te dragen, om bij de regelingscommissie er op aan te dringen om grootere, bewaringspremie beschikbaar te steilen voor oudere dekhengsten. De voorzitter antwoordde dat 4000 plus 700, als toerage aan ingeschreven paarden aan premie worden uitgekeerd. De seretaris bracht in hei'innering dat de wet op de paardenfokkerij slechts twee kleine premies voor hengsten van 7 jaar en ouder toestaat. De heer Van Vliet wenschte dat de leden der provin- c!,a keuringscommissie onmiddellijk bij periodieke attreding herkiesbaar werden gesteld, wat nuniethet gevai is. De voorzitter zeide dat ook hij met dezen wensch medegaat en dat er reeds besprekingen tot wijzigingin door spreker bedoelden geest zijn gehouden Nog werd door den heer Van Vliet gevraagd om in de fokregisters de hoogte van het dier en zijn maat en de pijpomvang op te nemen, waarop werd geant- woord dat beide gegevens in het Stamboekregister zijn vermeld. Hierna werd de vergadering gesloten. Na afloop der vergadering zijn door het bestuur benoemd tot leden der keuringscommissie de heeren Daelman, Koopman, beiden fokker en Louter, veearts. (Midd. Ct.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2