De dagen van smart tellen dubbel. Advertentien. Afdeeling Axel Z. L. M. Dingenis Tholens Az., Effecten ea AssurantiSn. Dokter G. DE DECKEE. BEmrnmMmM J. dss Smidt-Pothoven, Veeren- en Kapokbedden, J©Bigensb©eii@2!> ingezoden stuiTkeTnT" Hoogwatergetij !e Ter Neuzen. Aanvang der LANDBOPWCPRSDSSEN. Wordt spoedig gevraagd Tandarts MEIER (Mijnheer enMeyrouw) HeerengraGht 5. Ter Neuzen. Transport-, Brand-, Inhraak- en Levensverzekeringen, enz. uRINE-0RGA?fEN. SEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. GBOOTE "SORTEEBING Wollen-, Chitsen- en Moltondekeas. niters! concurreerende ppjjzen. Levering franco. VOORHANDEN: Firma P. J. YAN DE SANDE. De eomestibleshandelaar K., te Bloemen- daal, heeft voor den kantonrechter te Haarlem terecht gestaan. Hij verkocht op 11 April, uit hetzelfde vat, hoogst fijne gepasteuriseerde room- boter onder Rijkscontrole en zuiver gecontro- leerde natuurboter uit voile melk gekarnd, en by onderzoek aan het controlestation te Leiden bleek het al^es te zijn margarine, die nog niet eens voldeed aan den eisch van verkoopbare margarine. Bekl. weigerde zijn leverancier te noemen. Het 0. M. heeft tegen hem geeischt twee- maal drie weken hechtenis en twee boeten van f 25. PaL ^et vliegen nog allesbehalve louter zahgheid is, wordt bewezen door het volgende verhaal, dat Dr. Lesseps gaf van zijn tocht om het Vrijheidsbeeld te New-York. Hij was bijna bevroren toen hij in Belmont Park terug kwam en zoo stijf, dat men hem van zijn machine moest helpen. ,/Ik steeg" zoo vertelde hij, 700 M. en zag ten slotte den ballon captif en het standbeeld beneden mij. Een straal olie trof mij direct in het gelaat, en ik dacht, dat de motor aan stukken zou gaan. De monoplane zweefde omlaag maar ik kreeg weer de macht over mijn machine en ontdekte, dat het verbindingsstuk van de pi.jp voor den olie-toevoer zich had begeven. Ik trachtte mijn vinger op het gat te houden, maar het ging niet, want ik had beide handen noodig om de machine te besturen. Het resul- taat was, dat ik geheel met olie werd overdekt. De zonneschijn op het water was verblindend. Het scenisch effect was tooverachtig, maar ik was te koud, om er veel op te letten. Op den terugtocht hielp de wind mij. Langen tijd ver- toefde ik te midden van een dikken rookkolom." Een naamlooze brief had een handelaar van de Zuiderlaan, te Brussel, bericht, dat zijn boekhouder hem op eerlooze wijze bedroog en door middel van schriftvervalschingen reeds voor minstens 300.000 fr. ontvreemdingen moest hebben gepleegd. De handelaar ging met den brief, die niet geteekend was, naar de politie en eenige minuten iatei werd de boekhouder aangehouden, juist op het oogeublik dat hij op zijn kantoorkwam. Een onderzoek werd gedaan en talrijke brieven, papieren en boeken in beslag genomen. De patroon denkt dat de opgave van 300.000 fr. overdreven is, maar het eerste onderzoek zijner boeken heeft reeds voor 180.000 fr. ontvreemdingen aangetoonden het is nof verre van geeindigd. De boekhouder leefde op tamelijk grooten voet, bezocht met zijn vrouw de dure koffie- huizen en deed kostbare reizen. Hij maakte zijn vrouw wijs dat hij, behalve zijn jaarwedde, nog groote commissieloonen trok. Het Pruisische legerbestuur heeft nu bij den ingenieur Etrich twintig vliegtuigen van diens vinding (eendekkersj besteld. Het Nassausche dorp Born kan bogen op een oude vrouw van vijfentachtig jaar als politieagent. En ze kwijt zich wat goed van haar taak. Alleen in moeilijke gevallen roept zij de hulp van een neef in. Haar man is vroeger te Rorn ook politieagent geweest. Na zijn dood heeft zij het baantje aangehouden. Te Munchen wordt druk gesproken over de ontvoering van een zestienjarig meisje van grafeljjken huize door een minnaar van een- en-twintig van burgerlijk geslacht. Het meisje schijnt romantische neigingen te hebben. Van een hotel te Munchen uit heeft zij een brief aan hare ouders gericht, waarin zij poste restante toestemming voor het aangaan van een huweljjk vraagt. De brief van antwoord moet nog niet afgehaald zijn. Aangevangen is het opzienbarende proces van den Amerikaanschen millionair Rosenheimer, die beschuldigd wordt van moord in den ergsten gi aad omdat hij een vrouw met zijn automobiel heeft omvergereden en gedood, zonder er verder naar om te zien. De advocaat van beklaagde heeft nu, volgens de Times, de hoogst merkwaardige mededeeling gedaan, dat een der gezworenen ten zijnen guuste was omgekocht. De man had 250 dollar gekregen van iemand, die zich voor een agent van Rosenheimer uitgaf, op voorwaarde, dat hij op zijn stuk zou blijven staan om vrij- spraak te eischen. In dat geval zou hij nog 750 dollar krijgen. portieren sprongen en in alle richtingen vlucht- ten. Toen de kalmte een weinig was hersteld, snelde men toe om hulp aan de slachtoffers te verleenen. Het eerst werd het lijk van een vrouw uit den vernielden wagon gehaald een 44jarige gehuwde dame uit Marchienne-au-Pont. Haar hoofd was verbrijzeld. Vervolgens haalde men de gewonden te voorschijn, 23 in getal, meerendeels ernstig. Ook de beide machinisten en stokers bevinden zich bij de gewonden. Allen werden naar een hotel in de buurt van het station gebracht, waar hun de eerste hulp is verleend door alle geneesheeren uit Luttre en omstreken, die naar de plaats des onheils waren gesneld. De zwaarst gewonden zijn opgenomen in het hos- pitaal te Luttre, anderen zijn vervoerd naar de hospitalen te Charleroi en Marchienne en een naar Brussel, terwijl de licht gekwetsten na verbonden te zijn, hun reis konden voortzetten. 53et resiaureeren van een iijk. Ie Berlijn is in de Spree het lijk gevonden van een vrouw, wier identiteit men niet heeft kunnen vaststellen, hoewel het reeds eenige dagen tentoongesteld werd en door een groot aantal personen is bezien, die alien meenden een bloedverwant ot een bekende in de ver- rnoorde te herkennen. Drie vrouwen o. a. hielden stijf en strak vol, dat de vermoorde haar dochter was. Toen men een van haar trachtte aan te toonen, dat zij zich wel eens kou vergissen, werd zij kwaad en antwoordde op heftigen toon, dat zij „hahr Rosa" heel goed aan tanden en baar herkende. Emdelijk bleek, dat Rosa nog in leven was. Ilet hoold van het lijk is weer geheel geres- taureerd. De Berliner Lokal-Anzeiger verhaalt op verzoek van een groot aantal lezers hoe een dergelijke. restauratie plaats viudt. Het hoofd wordt achtereer.volgens gedompeld in koud stroomend water, een formaldehydlyso- form- of snblimaat-oplossing. Daarna worden de bloedvaten van het hoofd door inspiriting met een formaldehyd-oplossing van den hals uit volgespoten. De oogen worden door in- spuitingen met glycerine of parafine in den oorspronkelijken vorm gebracht en door het besmeeren van de pupillen met graphiet meer levendiger gemaakt. Indien de restauratie der oogen. wegens ont- binding, op deze wijze niet meer mogelijk is, worden glazen oogen ingezet. De oogleden worden door verborgen pennetjes opengehouden. De rimpelig geworden lippen restaureert men door glycerine- of parafine-inspuitingen. Dan begint men aan de restauratie van het gelaat, dat door voorzichtige massage en het onder- stoppen van watten in zijn oorspronkelijken vorm wordt gebracht. Huidkwetsuren, die na den dood ontstaan zijn, worden zorgvuldig ge- naaid en met een wasachtige massa zoodauig bestreken, dat zij onzichtbaar worden. Wat aan de wenkbrauwen ontbreekt, wordt bijge- schilderd. Lippen en huid worden eindelijk door schmink en poeder opgefrischt, het uitge- vallen haar wordt vervangen door een pruik. 1 en verklaart dat ook wanneer men de omstandig heaen der natte jaren in bet oog houdt, nu nog niet kan gesproken worden van „gemakkelijk verdienen van f 2,50 per dag". Beter ware geschreven dat #met minder moeite dan verleden jaar een aardig loon te verdienen valt", maar omtrent bieten steken kan nooit sprake zijn van //verdienen zonder veel moeite". Dat er arbeiders beweren dat het maar ,/wippen" van de bieten is, die uitzonderingen kunnen mogelijk bestaan, en zij die dat buitenkansje hadden, hebben misschien de inlichtingen gegeven, waaruit het overdreven bericht uit de pen is gevloeid, waaruit zou kunnen worden afgeleid dat die uitzonde ringen regel zouden zijn. A1 is het bericht niet geschreven om de werklieden te benadeelen, meent X dat het toch voor hen naaeelig worden zou wanneer men die uitzonderingen als regel ging beschouwen, waarom hij noodig achtte er tegen op te komen. Wij achten deze kwestie thans genoegzaam toegelicht en sluiten dus daarover het debat. Red. De jonge lieden en de jonge meisjes moeten bedenken dat de dagen van smart, de dagen van ziekte dubbel tellen in het leven. Indien gij niet voor den leeftijd verouderd wilt zijn, ver- nujdt dan de dagen van ziekte. Dat is heel goed mogelijk. Indien uwe gezondheid te wen- schen overlaat, vermijdt het dan ziek te blijven, neem een goed geneesmiddel, een ge- neesmiddel dat deugdelijk is bevonden en maakt u zelf niet van streek met vruchtelooze pogingen en middelen zonder waarde. Onder de goede middelen kunt gij de Pink Pillen kiezen die sedert talrijke jaren iederen dag de onbetwistbare bewijzen van genezing geven. Van daag willen wij u spreken over de genezing van Mej. E. Faas, een jong meisje te Axel, waarvan wij hier het portret afbeelden. Dinsdag is weer een spoorwegongeluk voorgekomen bij Luttre, in Henegouwen. Het gebeurde met den trein, die om 8,49 Dinsdag- morgen uit Charleroi naar Brussel was ver- trokken. Om 9,17 bereikte deze trein Luttre en reed met een snelheid van 40 K.M. het station binnen. Daar werd de locomotief aan- gereden door een rangeerende machine, die in de loods moest gereden worden. Deze rangeer- machine reed de locomotief van den passagiers- trein van de rechterzijde aan en beschadigde haar zwaar, zoodat zij plotseling stilstond. De goederenwagen, die achter de machine reed, verpletterde zich tegen deze en de 2e personen- wagen drong in den eersten. Een vreeselijke paniek ontstond onder de reizigers, die uit de Mijnheer de Redacteur Met genoegen las ik onlangs in Dw blad de bestrijding van een uit Zaamslag gezonden bericht, als zoude de werkman gemakkelijk dit jaar met bietensteken 2,50 per dag verdienen. Dock eenigen tijd geleden trof me ook een bericht in Uw blad, dat in Oostelijk Zeeuwsch- laanderen het vorig jaar zooveel meer werd betaald voor het bietenrooien dan dit jaar. Nu wordt in uw nommer van jl. Zaterdag deze bewering kerhaald. Nota bene wordt geschreven, dat het vorig jaar, en gemiddeld nog wel, voor het bietenrooien werd betaald f 05,— per H.A. of, naar de in deze streek gebruikelijke maat gerekend, ruim .9lj2 cent per Gentsche roeaeterwijl, zegt uw berichtgever, nu slechts ruitn de helft van dat bedrag betaald wordt. Om verkeerde gevolgtrekkingen door anderen te voorkomen, acht ik het niet ondienstig even te memoreeren, dat in werkelijkheid het vorig jaar slechts zeer sporadisch 9 a 10 cent per Gentsche roede betaald werd, doch dat zeker geen hooger gemiddeld cijfer dan van 7'/3 cent is bereikt. Eer zal het daar nog beneden blijven. oor 1910 kan het gemiddeld bedrag veilig gesteld worden op 5 a 6 cent. Dat dus de totaal verdienste van den werkman dit jaar met bietenrooien maar ruim de helft uitmaakt tegen het vorig jaar gerekend is evenmin waar als dat 5 a 6 de helft is van 71/2. leder werkman zal dan ook toegeven, dat het mindere bedrag, dat per saldo in 1910 werd verdiend in de bietencampagne, niet op- weegt tegen al de ellende in 1909 meegemaakt. Met dank voor de opname. Zaamslag, Hoogachtend, 1 Nov. 1910. WORTMAN. Mej. Faas. //Sedert den leeftijd van 16 jaren, sckreef zij ons kort geleden, heeft mijn gezondheid mij veel moeiten en zorgen gegeven, terwijl zij ons bovendien veel geld nutteloos heeft' doen uitgeven. Door den groei bezocht, heb ik van af mjjn 16e jaar aan bloedarmoede geleden ik had geen eetlust en geen krachten meer. Ik beklaagde mij voortdurend, over zware Scheie hoofdpijnen, kloppingen er, steken in de zijde. I lot in deze laatste tijden heb ik geleden en nutteloos middelen ingenomen. Alleen de Pink Pillen hebben mij goed gedaan. Van af de eerste dagen dat ik met het gebruik daarvan ben begonnen, heb ik mij beter en tegelijk sterker gevoeld. Zij hebben al mijne pijnen doen verdwijnen, en nu ben ik geheel en al krachtig en zeer gezond." Indien gij aan de dagen van smart en de dagen van ziekte wilt ontkomen, vergeet dan niet de Pink Pillen. Na zoovele personen ge- nezen te hebben, zullen zij zeker u ook genezen. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en 9,— per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Wij ontvingen naar aanleiding van hetschrijven van onzen correspondent nog een uitvoeritr schrijven van X, waarvan wij voldoende achten het zakelijke mede te deelen. X schrijft niet te hebben tegengesproken dat die sterke kerels zoo'n hoog Joon verdienden Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 6 7 8 9 10 11 Nov. 3.19 3.49 4.21 4.58 5.46 6.48 8.15 3.34 4.5 4.39 5.19 6.14 7.30 9.3 Oinsdagavond S uup, aanvang van den cursus te Zaamslag, in de openbare school. Dinsdagavond 6 ejus11, aanvang van den cursus te Ter Neuzen, in School C. Die zich nog niet hebben opgegeven kunnen toch deelnemen, mits zij op de eerste les tegenwoordig zijn. Dagelijksche levering van SIQO a 150 Liies* zoeie IVIelk, franco op de Prov. boot te Ter Neuzen te leveren, voor een afnemer te Vlissingen. Aanbiedingen met fr. brieven letters A-Z bureau dezer courant. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagaftenstraat 38, GENT. (2 minuten vim de Zuidstatie). Specialist Tandaieestep, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadpleglngen van 8 tot ,5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Bebandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van en SSsaas- (aiekteire, Ktraier, en alle versche en verouderde geheime xiek- t®n, wevswakkistg, acselkten. rr ANDART f8, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9 12 en van 24 war. TER NEUZEN. Woilen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. de treSetiwste Tim ess Tom, door Chr. van Abkoudb met 50 platen van Loujs Raemaekers. Oe JoogeKS de Bsas, door .Ioh. H. Been, met vele platen van Louis Raemaekers. WiSIem de Zviilges11, door A.H.P.Blaauw, Leeraar aan de Cadettenschool te Alkmaar, met 32 platen van J. H. Isings Jr. Dit laatste werk is ook in afleveringen a 25 ceaifs verkrijgbaar, compleet in 10 afleveringen. t .V c jjs: unamamaamM, (CI. Elzinga.) D VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2