Gemengde berichten Wordt vervolgd). Crippen ter riood veroordeeSd. Nagenoeg vier uren lang is Vrijdag Crippen onder kruisverhoor van advocaat Muir, den ambtenaar van het openbaar ministerie geweest. En naar de antwoorden, die hij gaf, teoordeelen, bleef hij tot het laatste bedaard en hield hij er zijn hoofd bij. Niet dat zijn antwoorden steeds goed waren. Verre van dien Maar dat kon hij niet verhelpen. Het leek een hopelooze zaak, die hij inoest goed praten. Lang liepen de vragen over dit onderdeel van de zaak: Crippen zegt, dat bij zijn vrouw het laatst levend heeft gezien in den nacht van 31 Januari op 1 Februari, tusschen 2 en 3 uur. Dat was na het feestje met de Martinetti's, hun vrieuden. Zij hadden ieder een afzonderlijke kamer. Op den dag verliet zij het huis en ging naar Amerika naar den man, van wien ze hield. Dit maakte hij op uit haar verdwijnen, maar heeft bij niemand navraag gedaan of zyu vrouw werkelijk weg was. Niets heeft hij gedaan om het te weten te komen. Den 2en Februari kwam juffr. Le Neve bij hem in huis. Zoo zeker was bij, dat zijn vrouw niet zou terug- keeren, of'schoon hij geen enkele inlicbting hoe- genaamd had ingewoimen. Dan de brieven, die hij aan vrienden had geschreven, nadat hij hun het bericht van haar overlijden in Amerika had medegedeeld, brieven, waarin hij uitvoerig zijn wanhoop be- schreef en die hij nu volmoudig als huichelachtig erkent. Hij schreef die of'schoon hij toch moest begrijpen, dat zijn vrouw, zoo zij nog leefde, stellig vandaag of morgen zelf aan die menschen zou schrijven. Was dat denkbaar V En toen hij wegens moord in hechtenis werd genomen heeft hij nooit, ook later tegenover zijn advo- kaat niet, gezegd laat naar mijn vrouw zoeken Geen enkele poging heeft hij gedaan om haar te vinden. Bedenkelijk voor Crippen was ook het vol- gende Men weet, dat er bij de menschelijke overblijfseien in den kelder ook een stuk goed gevonden was, welk goed gebleken is van de zelfde stof te zijn als een slaapbroek van Crippen, waaraan het slaapbuis ontbrak. Daaren- tegeu vond men twee andere slaapbroeken met bijbehoorende buizen. Nu zei Crippen, dat de enkele slaapbroek behoorde tot een stel, dat hij een jaar of vijf geleden had gekocht en niet meer droeg. Nadat hij, in verband met deze zaak, op een leugen was betrapt eerst zeide hij, dat hij de nachtkleeren altijd zelf kocht, en 't bleek, dat zijn vrouw er verleden jaar drie voor hem had gekocht, ditzelfde stel kon de beschuldiging bewijzen, dat de stof van die nachtkleeren eerst in November 1908 ver- vaardigd was. Ook kon hij niet de patienten aanwijzen, aan wie hij geneesmiddelen had geleverd met hyoscine er in, en dus rechtvaardigen, dat hij dat vergif had gekocht. In zijn voordeel was, dat een paar geleerden betwisten, dat het teeken, gevonden op een stuk vel, het lidteeken van een operatie was. Dit is van belang, aangezien dat lidteeken de voor- naaraste aanwijzing zou zyn, dat die mensche lijke overblijfseien van Crippen's vrouw waren. Nadat Muir, de advocaat van de Kroon, Zaterdag in den voormiddag een breedvoerige redevoering had gehouden, waarin hij verklaarde dat z. i. de schuld van Crippen overtuigend bewezen was, begon de voorzitter van het hof nog voor de middagpauze zijn resume voor de jury. Hij begon met zoowel de beschuldiging als de verdediging geluk te wenschen over de wyze, waarop de zaak behandeld was. Beide hebben een voorbeeld gegeven hoe een dergelijke straf- zaak behandeld moet worden, zoo kalm, waardig en zoo oupartydig als de omstandigheden het toelaten. Daarna zette de voorzitter voor de jury de tegen Crippen gerichte aanklacht uiteen. De jury moest uitmaken of in Hildrop Cresent ge vonden overblijfseien van Belle Elmore atkom- stig zijn, ja dan neen. Beantwoordt de jury deze vraag ontkennend, dan moet Crippen vrij- gesproken worden, en ook, wanneer de juiy van oordeel is, dat niet overtuigend bewezen is. dat Crippen de overblijfseien zelf begraven heeft, want de verplichting rust niet op Crippen om te vertellen van welk vrouwenlijk er over blijfseien bedolven zijn. Waren de overblijfseien, vo'lgens het oordeel der jury, niet van Belle Elmore afkomstig, dan moet Crippen vrijge- sproken word.eu, want Crippen kan onmoge- lijk terecht staan wegens moord op een onbe kende vrouw. De voorzitter noemde Crippen een buitenge- woon man. Wanneer hij schuldig is, is hij een ongewoon monster, die na een afgrijselijke misdaad te hebben gepleegd, met weerzinwek- kende onverschilligheid heeft gehandeld. Is hij echter onschuldig, dan moet hij als veel buiten- gewoner beschouwd worden, omdat hij alle maatregelen heeft verzuimd om zijn ouschuld te kunnen staven. Vervolgens herinnerde de voorzitter eraan, dat de jury niets te maken heeft met het zedelijk leven van Crippen en Belle Elmore, dat, hoe erbarmelijk het ook ge weest moge zijn, geen invloed mag uitoefenen op de uitspraak der jury. Spr. wees voorts op het merkwaardig feit, dat Belle Elmore verdwenen was op 1 Februari, zonder een spoor achter te laten en vroeg zich af, of het aannemelijk te oordeelen is, dat zij haar beste kleeren en kostbaarste ]uweelen heeft achtergelaten toen zij naar Amerika vertrokken zou zijn en of zij ergens nog in leven zou zijn, zonder het minste teeken van leven te geven, ofschoon zij gehoord moest hebben, dat haar man beschuldigd werd, haar vermoord te hebben. De Voorzitter heeft nog verschillende factoren in deze zaak out.leed en wijdde o. m. uit over de hyoscine-kwestie. De. beschuldiging, betoogde hij, beweert sporen van dit gif ontdekt te hebben in de lijkresten. Het staat vast, dat geen andere doodsoorzaak is aangeduid. Maar wie heeft het gif toegediend, riep de voorzitter uit, en zijt ge overtuigd gezworenen, door Crippen's ophelderingen over het gebruik, dat hij van het vergift gemaakt heeft De voorzitter eindigde zijn rede om ongeveer 2 u. 15 n. m. De jury verwijderde zicli kort daarna, maar bleef slechts een half uur weg. Toen de voorzitter der jury mededeelde, dat de jury Crippen voor schuldig hield, bleef deze zeer kalm, maar hoorde de uitspraak van de jury als verbijsterd aan, zoodat hem tweemaal gevraagd moest worden of bij iets tegen de uitspraak had in te brengen, tegen een dood- vonnis. Crippen a'ntwoordde bedaard Ik ben nog steeds onschuldig." Vervolgens geschiedde de terdoodveroordeeling op de gebruikelijke wijze. De uitspraak van de jury, noch de terdood veroordeeling veroorzaakte in de stauipvolle zaal of daarbuiten, waar duizenden den afloop ver- beidden, groote opschudding. Men zeide, dat de verdediging in hooger beroep zal gaan bij het crimineele hof van appel. De Voorzitter van de rechtbank deeide mede, dat het proces Le Neve Dinsdag zal beginnen. Als het proces Crippen achter den rug is, zal het Engeische publiek zich weer aan een geheimziunige moordzaak te goed kunnen doen. De moord van Gorse Hail komt opnieuw voor. Men zal zich herinneren, dat Storr de bewoner van dat buiten, met een raes ver moord is door een man, die gezien is door Storr's vrouw en de dienstboden. Er heeft al iemand voor terechtgestaan, door de weduwe als de moordenaar herkend, maar vrijgesproken, omdat hij een alibi kon bewijzen. Nu zal een zekere Mark Wilde terechtstaan. -- Te Gent maakt sedert korten tijd de politie gebruik van een automobiel om na te gaau of het reglement op het verkeer goed wordt nagekomen. Een 60-tal bekeuringen zijn daarvan reeds het gevolg, de meesten tegen voerlieden, die verkeert uitwijken, doch geen enkele tegen automobiel-bestuurders. ZEETIJDIN«EN. Van 21 tot en met 23 Oct. Van 21 tol en met 23 Oct. werden iangs de Oostsluizen alhier 90 binnenvaartuigen op- en 75 afgesehut.; door de Wests!. 38 op- en 21 afgeschut._ Coxitis der fstooiiiitvhepen. van f 900 zou worden bereikt in 21 jaren, in plaats van zooals thans in 24 jaar. V'erder zouden Burg, en Weth. niet wenschen te gaan. Omdat adressanten naar Axelj verwijzen is naar de regeling aldaar gei'nformeerd en daaruit bleek dat die niet zooveel gunstiger is dan hier het minimum is daar 600. doch het maximum wordt eerst bereikt met vijf-jaarlijksche verhoogingen na 25 jaar. De Voorzitter deelt verder mede dat Burg, en Weth. in overweging geven den post thans te laten staan zooals die staat, daar over deze zaak ook nog advies der school- commissie moet inkomen die heeft nog geen gelegenheid gehad om deze zaak te behandelen. be heer DeesDat is toch geen besluit van Burg, en Weth. geweest om daarover ook de schooleommissie te hooren 7 De Voorzitter Het is gebruik dat de eommissie daar over ook wordt gehoord over de vorige wijziging gaf zij ook advies. De heer Dees vindt dat het uitbrengen van een advies over de salarisregeling minder tot de competentie der eommissie behoortover de andere zaken, die in verband staan met het onderwijs, is het wat anders. De heer Kerkhoven heeft nagerekend dat eene wijziging als door Burg, en Weth. bedoeld gemiddeld 70 per jaar en per onderwijzer kosten zou. De VoorzitterDe verhooging zou voor het volgend jaar ongeveer f 500 bedragen. De heer DrostZouden we dan den post voor salarissen voorloopig niet 500 hooger kunnen ramen 7 De VoorzitterNeen, dat kan niet, want in de memo rie van toelichting moet de post specitiek worden toegelicht De heer Drost stelt dan voor om als art. 16 onderdeze afdeeling op te nemen een post van f 500 voor »ver moedelijke verhooging van de salarissen der onderwijzers" De Voorzitter Zoo zal het misschien kunnen. Het voorstel van den heer Drost wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren DeJager en Van de Reevoor stemmen de overige leden. Art. 2. Tegemoetkoming in de huishuur aan onder wijzers 925. De Voorzitter herinnert bij dezen post aan het in een vorige vergadering aangehouden adres van N. J. Imandt, onderwijzer aan school D te Sluiskil, welke op grond dat de woninghuur aldaar even hoog is als in de kom der ge- meente Ter Neuzen, en levensmiddelen, brandstof, Weeding ja alles te Sluiskil duurder zijn, verzoekt zijne tegemoet koming in de woninghuur evenals die voor de onderwijzers in de kom te bepalen op f 75 'sjaars. Namens Burg, en Weth. stelt hij voor de tegemoet koming in de woninghuur voor de onderwijzers te Sluiskil te verhoogen van f 50 op f 60. Daar er 2 zijn die er voor in aanmerking komen moet de post dan met 20 worden verhoogd. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem. Tegen sternt de heer De Jager voor stemmen de andere leden. Bij art. 6, aanschaffen en onderhouden van school- meubelen wordt er op gewozen dat er 2 Meidinger venti- latiekachels voor school D in de memorie van toelichting staan vermeld, doch dat reeds besloten is er vier, voor elk lokaal een, aan te schalfen. De Voorzitter stemt dat toe, maar merkt op dat het de bedoeling is om 2 dier kachels (misschien zijn ze al ge- arriveerd) te brengen op de rekening van dit jaar en 2 op die van het volgend jaar. Afd. 4. Andere inrichtingen van onderwijs. 300. Art. 1, Toelage aan de vereeniging »De Vereenigde Handwerkslieden voor het geven van onderwijs in het bouwkundig lijn en handteekenen, materialenkennis enz. 150. Art. 2. Idem aan de Christelijke WerkLiedertvereeniging wegens idem. Zooals blijkt uit het reeds in de vergadering van 13 Sept. 1.1. medegedeelde adres, verzoekt de Chr. Werklieden- vereeniging de haar over 1910 toegekende subsidie ad f 50, te verhoogen tot 100, daar de overige middelen niet toereikend zijn voor het dekken der voor instandhouding harer vakschool noodige uitgaven zooals blijkt uit de ingezonden begrooting doch ook temeer omdat haar vanwege de provincie eene subsidie van J 100 is toege- kend, onder voorwaarde dat ook door de gemeente en door particulieren met minstens dat bedrag wordt gesteund. De Voorzitter herinnert, dat de Raad Burg, en Weth. heeft opgedragen pogingen aan te wenden om te bewerken dat beide vereenigingen voor hun onderwijs zouden samen- smelten. Eenige malen is door Burg, en Weth. met de besturen der vereenigingen vergaderd, doch men is niets verder gekomen tot dat doel. Gebleken is dat men zich te veel herinnert de geschiedenis der afscheiding, en dit is een bezwaar om tot samensmelting te geraken. Laatst is nog de vorige week met hen vergaderd, maar ook toen kwamen we niet verder en hebben we de besturen in overweging gegeven nog eens gezamelijk overleg te plegen. Zij hebben daarop jl. Maandag vergaderd en het resultaat dier vergadering is het aan ons zenden van een nieuw adres, waarin zij te kennen geven dat in eene op 17 Oct. 1.1. gehouden gecombineerde vergadering van voornoemde besturen, beiden tot overeenstemming zijn gekomen omtrent de conclusie, dat het in het belang van het onderwijs op hunne avondvakscholen en ook om finaneieele redenen beter zou zhn dat beide avondvakscholen op zichzelfblijven bestaan. Beide besturen waren daarover geheel eenstemmig en verzoeken mitsdien den Raad om aan de Chr. Werklieden- vereeniging »Rom. 13 1" de door haar gevraagde jaar- lijksche subsidie te willen verleenen en »De vereenigde Handwerkslieden" de hun reeds toegestane subsidie te laten behouden. Uit overweging dat de herhaalde pogingen om de beide vereenigingen bijeen te brengen geen resultaat hebben gehad en de diepe herinnering aan de omstandigheden waaronder de scheiding plaats greep voor samensmelting een bezwaar is, dat niet zal kunnen worden ondervangen, stellen Burg, en Weth. voor om dien eisch te laten ver- vallen. Het college heeft ook overwogen dat op beide onderwijsinrichtingen leerlingen van elke categorie worden toegelaten en waar beiden van meening zijn, dat het in het belang hunner school is, op zichzelf te blijven staan, geven zij in overweging met dat afzonderlijk voortbestaan der vereenigingen genoegen te nemen en aan de Christelijke Werkliedenvereeniging overeenkomstig het verzoek eene subsidie van 100 toe te kennen. De heer Kerkhoven vraagt of bekend is hoeveel leer lingen aan het onderwijs op elk dier scholen deelnemen, van de Christelijke Werkliedenvereeniging zag hij in de courant vermeld dat de lessen wareh aangevangen met 23 in de eene en 25 in de andere klasse. De VoorzitterIk kan hieromtrent juiste inlichtingen geven, aangezien ik de naamlijst der leerlingen van beide vereenigingen gevraagd had en die ik hedenmorgen ont- vangen heb. Uit de naamlijst, gezonden door »De vereenigde Hand- werkslieden" blijkt dat de school bezocht wordt door 45 leerlingen waarvan 3 uit Hoek, 2 uit Zaamslag en 2 uit Axel, de overigen zijn uit Ter Neuzen. Nog wordt gemeld dat gedurende den voorjaarcursus de lessen werden bezocht door 54 leerlingen, waarvan 11 de school hebben verlaten1 die geen aanleg had, 6 die zijn overgegaan naar de ambachtschool te Hulst, 3 die de normaallessen te Axel bezoeken, 1 wegens onbekende reden en 1 wegens vertrek naar elders. Daartegenover hebben er zich met September jl. weer 15 aangemeld, welke ook zijn toegelaten, zoodat de lessen worden bezocht door 45 leerlingen. Uit de naamlijst ontvangen van de Christelijke Werklieden vereeniging blijkt dat de lessen op Maandag, Woensdagen Vrijdag, in het teekenen, worden bezocht door 23 leer lingen, die in het rekenen op Dinsdag en Donderdag door 26 leerlingen. Ter toelichting wordt nog gemeld dat er nog al enkele leerlingen zich hebben aangemeld, doch dat die wegens de oefeningen in den wapenhandel vooreerst niet kunnen komen. De heer KerkhovenDoor die lijsten kan men een zuiver overzicht krijgen van het aantal leerlingen dat aan de lessen op elk der scholen deelneemt. V olgens het bericht dat ik gisteravond in de courant las, zijn de lessen bij de Christelijke Werkliedenvereeniging begonnen met 23 in de eene en 25 in de andere klasse. Door die naam- lijsten krijgen we een zuiver overzicht van den werke- lijken toestand. De heer Donze Er zullen onder 23 en 25 leerlingen veelvuldig dezelfde voorkomen. De Voorzitter heeft aangestipt de namen der leerlingen die er dubbel op voorkomen en wanneer men dan het aantal leerlingen optelt, komt men tot een totaal van 29 leerlingen. Ter toelichting voegt het bestuur der Chr. Werkliedenvereeniging aan de lijst toe, dat nog verschil- lende leerlingen de school zouden bezoeken, doch dat zij daartoe in verband met voorbereidend inilitair onderricht niet voor in de gelegenheid zijn. Waar het onderwijs in den wapenhandel maar op een der schoolavonden plaats vindt, acht ik dat nu zoo geen klemmend motief om van de lessen weg te blijven. De heer Kerkhoven Komen daar ook leerlingen van buiten Ter Neuzen 7 De Voorzitter: Dat blijkt uit de lijst niet. De heer DrostDoor het verleenen van subsidie aan de vereenigingen voor hun onderwijsinrichtingen, hebben wij het principe aanvaard, dat dit is in het algemeen belang. Waar nu beide vereenigingen het gewenscht achten en in het belang hunner school verklaren, dat zij elk op zichzelf blijven werken, moeten we aannemen dat het algemeen belang daardoor het meest gebaat is. Hij kan zich dus goed met het voorstel van Burg, en Weth. vereenigen. De heer Dees zou wenschen dat de subsidie die verleend wordt ook voornamelijk komt ten bate van de leerlingen uit de gemeente en zou daargm de voorwaarde willen stellen, dat leerlingen uit eene andere gemeente een hooger schoolgeld moeten betalen, dan die uit Ter Neuzen, want zegt spreker wij geven toch geen subsidie in het belang van de kinderen uit andere gemeenten. De heer Moggre gelooft dat volgens de bestaande regeling de kinderen van elders iets meer moeten betalen. De heer Kerkhoven merkt op, dat hier in den Raad niet bepaald als eisch is gesteld dat ze moesten sainen- werken. Het is als wenseh te kennen gegeven. De heer Van de ReeHet is hier als wenschelijkheid uitgesproken, maar Gedep. Staten schijnen er te zijn op ingegaan, en het als eisch te hebben gesteld. De Voorzitter merkt op dat door de Provinciate Staten voor het verleenen eener subsidie van J 100 als eisch is gesteld dat de gemeente ook minstens 100 zal bijdragen. Z. h. s. wordt alsnu het voorstel van Burg en Weth. om het verzoek der vereenigingen in te willigen en aan de Chr. Werkliedenvereeniging eene hoogere subsidie toe te kennen, aangenomen. Afd. 5. Toelage aan het muziekgezelschap »De ver eenigde Werklieden" 50. De heer De Bruijne wenscht naar aanleiding van dezen post iets te zeggen. Hij is geen tegenstander van muziek, integendeel, hij acht een gezelschap in deze gemeente ook noodig en heeft er geen bezwaar in, daarvoor uit de ge- meentekas steun te verleenen. Het loopt dan ook niet over het bedrag der subsidie, dat hij dezen post ter sprake brengt, maar hij hoort dat door het muziekgezelschap ook wel eens muziek gemaakt wordt des Zondags op den openbaren weg en dat moet hij atkeuren, waarom hij aan het verleenen eener subsidie eene voorwaarde zou willen verbinden, dat dit niet mag geschieden. De Voorzitter Het is in het afgeloopen jaar een paar malen voorgekomen dat door het muziekgezelschap des Zondags na ailoop van de godsdienstoefeningen gespeeld is, gaande van uit de kom naar den tuin waar een concert zou worden gegeven. De heer Van de Ree heeft er het vorig jaar ook de aandacht op gevestigd en meende dat het nu ook was nagelaten, hij heeft er tenminste niets van bemerkt. De Voorzitter: Het is tweemaal gebeurd. De heer Van de Ree wilde er nu niet over spreken, meenende dat de vereeniging het uit zichzelf had nage- laten. De Voorzitter ontraadt aan het verleenen der subsidie de door den heer De Bruijne bedoelde voorwaarde te verbinden, daar de Raad dan treedt in de rechten van den burgemeester, wien is overgelaten al of niet vergunning te geven om te spelen. De heer De Bruijne ziet niet in dat de Raad hiermede zou treden in de rechten van den burgemeester; hij is van meening dat de overheid ook moet medewerken aan het heiligen van den Zondag en kan dus aan het verleenen van subsidie de voorwaarde verbinden, dat de vereeniging die ze krijgt geen aanleiding mag geven tot ontheiliging van den Zondag. De Voorzitter: Dan ontneemt u my de gelegenheid om over het al of niet geven van vergunning te beslissen. De heer Van de Ree is ook wel degelijk van meening dat de Raad voorwaarden verbinden kan aan het verleenen van subsidie, zonder daarmede te treden in de rechten van den burgemeester. Hij heeft echter den heer De Bruijne in overweging om thans zijn voorstel in te trekken en eens af te wachten. Het is blijkens mededeeling van den Voorzitter dit jaar maar tweemaal voorgekomen, misschien dat de vereeniging van de besprekingen alhier op de hoogte komende, uit zichzelf datkrenkend optreden zal nalaten. De VoorzitterDat is weer zoo'n groot woord, akrenkend er is naar mijn meening geen sprake van willen krenken. De heer Van de Ree houdt vol dat, wanneer het muziek gezelschap des Zondags spelende door de straten trekt dit krenkend is voor een groot deel der ingezetenen. De Voorzitter: Enfin, u moet weten hoe u 't noemen wilt. De heer De Bruijne handhaaft zyn voorstel, om aan het verleenen der subsidie de voorwaarde te verbinden, dat des Zondags geen muziek mag gemaakt worden op den openbaren weg. In een omsloten ruimte, dat is wat anders. De heer Van de Ree: Ik wil mijn stem motiveeren die ik tegen dit voorstel uitbrengen zal, n.l. dat ik wil afwachten of de vereeniging het uit eigen beweging niet nalaten zal, en ik hoop dat ze rekening zal houden met de hier uitgesproken meening. De heer V'isser keurt dit standpunt af, want daann ligt eene bedreiging opgesloten en dan zal de vereeniging gaan zeggen: We moeten voorzichtig zijn, want anders gaan we gevaar loopen onze subsidie te verliezen. Hij ziet er vols trekt geen bezwaar in dat er na ailoop der godsdienst oefeningen gespeeld wordt. De heer Donze uit zijn spijt over deze besprekingen en had liever gezien dat de heer De Bruijne zijn voorstel- niet had gehandhaafd. De heer Van de Ree heeft zelf. erkend dat het nu goed gaat. Waarom dan te treden in de rechten van den burgemeester, als hoofd der politie, die gaarne iedereen genoegen wil doen. Hij gelooft dat het best aan hem kan worden overgelaten. Hij zou willen in overweging geven om de subsidie geheel vrijblijvend, z. h. s. goed te keuren. De heer De Bruijne wil niet beweren dat het niet goed gaat, maar er wordt toch nog des Zondags op de straat o'cspeGld. De heer Van de ReeIk verklaarde dat het goed ging, maar blijk me te hebben vergist. Ik hoop dat het in het vervolg ook die enkele maal zal worden nagelaten. Het voorstel van den heer De Bruijne om aan het ver leenen der subsidie eene voorwaarde te verbinden wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren De Jager en De Bruijne, tegen de andere leden. De vergadering wordt hierna geschorsttot des nainiddags 3 ure. VLAG. NAAM MS. Van en naar- Lading. 21 23 21 22 Eng. s.8. Deen. s.s. Eng. 8.8. Deen. s.s. Eng. seh. Noor. s.i. Eng. s.s. Eng. seh. luor Te. i River Lagan 2272 Londen stukg. Amaliijnborg Wyoming I 3803 St. Petersb. hout L69U .Middlesbro ijzer iksi Neuzen i Ixnud II Ariel Erigga River Lagan Malpas Belle 5418 Hull 504 Wicklou 2738 New-Castle 2272 Londen 506 Amwerpen ledig phosph. ledig stukg. ledig 'F Ji i-'ir dw t»lae Deen. s.s. jHugo Duitsch s.s. D. Siedler idem Fohr Eng. s.s. Don idem Warkworth Duitsch s.s. Comeet Eng. s.8. Sea Gull 4025 Repola 1425 Dantzig 23 Deen. s.s. Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. Eng. sch. Zweed. s.s. Noor. bark ;Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Russ. 8.8. Griekschs s Russ. s.s. Eng. s.s. 2212 2058 ls62 4167 2763 RapiO Goole New-Castle Wiudau Londen hout graan hout stukg. idem hout stukg. an Elandria Avocet Hannah Warkworth Titania KarLborg Regia Don Harald Iilitgaard Sea Serpent Otlo Egholm Astrologer Russia Gen. Gurko Krete Natalie Radiance 3255 SouthShields 3s)85 'Manchester 449 Brinton ferry 1862 New-Castle 525 Ipswich 2474 Bonesa 2705 Rio de Jan. 2658 |Goole 5091 Londen 25 54 idem j 2367 Hull 381-- Methil 2530 Leith 7439 iNewport 4r63 Blyth 6474 i Rotterdam 4955 Methil 878b Antwerpen ledig stukg. ijzerafval stukg. phosph. ledig cement stukg. ledig stukg. idem ledig stukg. ledig idem idem idem rest. lad. 9.3. S.S, S.S S. HARALD van Iluelva naar Riga, passeerde *2t dezer des midaags 12 hur Ouessant. JENNY in lading te Seaham Harbour voor Tunis. RICHARD vertrok 21 dezer van Hull naar Bona. ELISABETH van Tyne Dock naar Marseilles, pas seerde 24 dezer des morgens 8 uur Ouessant. HELENA in lossing te Ter Neuzen. MAGDALEN A in lossing te Civita Vecchia.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6