Tst Ksuzenschs Courant Dinsdag 25 Oct. 1910. No. 5524. T^WIEIEIDIE] BLAD. Gemeenteraad van Ter Neuzen. VAN Vergadering van Donderdag 20 October *1910. (V E R V O L G). Voorzitter de heer J. A. P. Geill, Burgemeester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, De .lager, Drost, Van de Ree, De Feijter, Kerkhoven, De Bruijne en Donze. Afwezig de heeren Wieland, Scheele en Lensen. Hoofdstuk II, art. 5. Jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie. 1980. De Voorzitter deelt mede dat deze post in verband met de verandering van personeel met 50 moet worden verminderd. Art. 6. Jaarwedden van den ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger. 200. De Voorzitter acht de belooning die de klerk by den gemeente-ontvanger, de heer Koene, krijgt, en die dagelijks dienst doet van 9—1 uur, te laag en stelt voor die te verhoogen met 50. De heer Drost meent dat men bij beoordeeling van dezen post rekening moet houden met de histone. De gemeente had een pensionnaire, iemand die in haar dienst was geweest, die door ziekte zjjn taak niet meer kon ver- vullen en een wachtgeld genoot van f 150. Die gezond- heidstoestand van dien pensionnaire is weer verbeterd, ny was in staat om eenig werk te verrichten en toen zijn er het vorig jaar stemmen opgegaan om dat wachtgeld vrucht- baar te maken en heeft de Raad hem een werkkring aaugewezen. Uit overweging echter dat 150 wel wat weinig was is er f 200 van geinaakt. Nu meent spreker dat het niet aangaat om de histone dezer aangelegenheid geheel te vergeten. Hij spreekt volstrekt niet persoonlijk en gunt den man van harte eene verhooging zijner toetage, maar acht het een verkeerd principe hem als ambtenaar der gemeente aan te merken. De Voorzitter U zult toch moeten toegeven dat bb a 67 cent per dag geen belooning is. De heer DrostNeen, maar u moet de histone dezer zaak ook niet vergeten, hij genoot wachtgeld en is daaroin tijdelijk werkzaarn gesteld. Indien we echter er over moeten gaan spreken alsof het een ambtenaar is, dan zou ik zeggen laat ons hem afschaffen, want dan acht ik hem niet noodig, als de ontvanger dan hulp behoeft moet hij die zelf maar nemen. De heer Moggre Het was voor mij een motief met aan verhooging voor den ontvanger mede te werken omdat hij hulp gekregen heeft. De heer Visser; De heer Koene doet daar veel weik en als we hem er wegnamen zou de ontvanger al gauw zeggengeef me e'en klerk. Ik beschouw hem dan ook nu niet meer als een op wachtgeld gestelde, maar als een klerk en acht 250 nog geen belooning. De VoorzitterIk vind dat de gemeente van zijn toe- stand geen misbruik mag maken. Acht men f 250 nog niet genoeg, wellicht is er dan iemand die een hooger bedrag voorstelt. De heer De FeijterIk zou liever het salans op J dUb bepaald zienals men iemand in dienst heeft moet deze toch daarvan kunnen bestaan. De heer Van de Ree betoogt dat, als met de histone dezer zaak geen rekening moet worden gehouden, dat de heer Koene wachtgeld genoot, en aan het werk is gezet omdat hij wat werken kon en dat ook zelf wilde, men hem volledig als ambtenaar zou moeten beschouwen, maar dan is ook een salaris van 300 nog te weinig. De heer DonzeWanneer de gemeente-ontvanger te veel werk krijgt is hij dan verplicht om zelf hulp te nemen of moeten wij hem die verschaffen. De Voorzitter meent het laatste. De heer Donze Wanneer wij den gemeente-ontvanger een klerk moeten geven, dan moeten wij dien ook een zoodanig salaris betalen, dat hij er van kon leven. De Voorzitter raadpleegt gegevens om na te gaan hoe zulks in andere gemeenten geregeld is, maar de voorhanden ge gevens melden daaromtrentniets. Hij betoogtverder dat naar zijn gevoelen de gemeente geen misbruik mag maken van het ongeluk dat de besproken man heeft gehad, en men hem voor den halven dag dat hij werkt behoorlijk moet bezoldigen. Het is hier een druk kantoor en hulp is voor den gemeente-ontvanger noodig. Er zijn weinig gemeenten die, zooals hier, jaarlijks 4 kohieren van school- geld hebben en dan hebben we hier de beerruiming. In Goes en Zierikzee hebben de ontvangers ook klerken daar heeft men echter eene gemeentelijke gasfabriek waarvan ze de administratie moeten doen. De heer De JagerDe Raad is al begonnen met zeer royaal te zijn; er is nu geld, dus het kan lijden van tjaar en dan eischt de eonsequentie om voort te gaan, z< we begonnen zijn. De Voorzitter Er is ook een andere eonsequentie om elken ambtenaar te bezoldigen voor zijn werk, naar even- redigheid van wat aan anderen betaald wordt. De heer De Jager Als de heer Koene als ambtenaar moet beschouwd worden, moet hij ook bezoldigd worden in overeenstemming met de daarvoor bestaande verordemng. De VoorzitterVoor hem zou een afzonderlijke ver- ordening moeten worden gemaakt, er is wel een verordening voor de ambtenaren ter secretarie. De heer Van de Ree Me dunkt dat eerst zou behooren te worden uitgemaakt of we hier te doen hebben met een ambtenaar die geheel ter beschikking van den gemeente- ontvanger wordt gesteld, dan wel of we rekening moeten houden met de historie, dat het iemand was die op wacht geld was gesteld en die we ook overeenkomstig zijn eigen wensch in de gelegenheid hebben gesteld de werkkrachten die hij na zijn herstel weer bezat, productief te maken. De heer DrostMen moet de zaak zoo stellen dat het vorig jaar een persoon, die van de gemeente geld genoot en weer werken kon en wilde tijdelijk werkzaarn is gesteld ten kantore van den gemeente-ontvanger. Er is bij de besprekingen wel degelijk nadruk op gelegd, dat het maar als tijdelijk moet worden beschouwd. Hij kan weer ziek worden en dan zaten we met een zieke ambtenaar. Ik herhaal: ik behandel de zaak geheel afgescheiden van den persoon, maar bespreek alleen het principe. Het gaat niet over de 50 verhooging, maar wel over de vraag of we al of niet op het kantoor van den ontvanger moeten hebben een ambtenaar dan wel of we daar met het oog op zijne toegenomen werkzaamheden, tijdelijk iemand hebben toegevoegd om dezen wat te doen te geven. Moeten we bepaald een ambtenaar hebben, dan moeten we niet hebben een ziekelijk, maar wel een volkomen gezond mensch, over wie we geheel kunnen beschikken. Ik heb er niets op tegen om den heer Koene hetzij in den vorm eener gratificatie of hoe dan ook eene hoogere belooning dan thans toe te kennen, maar we moeten met vergeten het principe waarvan we zijn uitgegaan dat het iemand is die tijdelijk is aangewezen om bij den gemeente- ontvanger hulp te verleenen en ik ben er tegen om hem hier in de begrooting te promoveeren tot vasten gemeente- ambtenaar. Ik kan mij - overigens wel vereenigen met het betoog dat zijne toelage te gering is. De Voorzitter We moeten niet uit het oog verliezen dat hij maar een halve dag werkt. De heer DeesWij zijn tamelijk ad rem de meuwe klerk die een vollen dag dienst moet doen is opgeroepen op f 450,er is dus evenredigheid in het salaris van den heer Koene, die werkt maar een halve dag. De heer KerkhovenGedurende 5 dagen per week, van 91 ure. De heer DeesDat is een halve dag, wanneer we hem /225 gaven was het volkomen gelijk, maar ik kan er mij mede vereenigen om wat meer te geven. De heer Van de Ree kan er zich niet mee vereenigen hij heeft niets persoonlijks tegen den heer Koene, maar het gaat over de vraag of we hem zullen aanstellen als gemeente-ambtenaar, dan wel of hij tijdelijk is werkzaarn gesteld. Als hij als ambtenaar moet beschouwd worden is f 300 ook nog te weinig. De VoorzitterIk ben van meening dat men geen misbruik van den toestand mag maken en dat men, omdat hij vroeger eene gratificatie genoot voor niets doen, uit- hoofde zijne ziekte, hem thans, nu hij werkt, wat meer moet geven dan 60 of 70 cent per dag. Is dat een billijke 8" De'heer Drost: Ik heb bezwaar tegen den post zooals die hier staat »jaarwedde van de ambtenaren ten kantore den gemeente-ontvanger." Het is geen ambtenaar. Daarvoor is maar f 200 uitgetrokken. kan toch De Voorzitter Dat is te weinig. De heer Van de ReeBeschouwt u het dan dat de ontvanger, als de heer Koene ziek wordt een anderen klerk krijgt? Dat zou het geval moeten zijn wanneer de post wordt omschreven zooals thans in de begrooting is vermeld, want dan wordt daardoor uitgesproken dat den ontvanger een klerk wordt toegevoegd. De Voorzitter: Neen, dat zit er met in. Wanneer de ontvanger door ziekte van den thans te zijner beschikking gestelden persoon hulp noodig had, zou hij dat aan Burg. In Weth. kunnen vragen, die dan konden beoordeelen wat er gedaan moet worden. Mijn voorstel beoogt eenvoudig om den heer Koene eenigermate te betalen naar evenredigheid van het werk daDehlieereiMoggreZou alles niet kunnen blijven staan zooals het nu is maar dan op f 50 meer De heer De Feijter: Ik vind dat, als men iemand in dienst neemt, men die ook moet betalen en stelt daarom uit billijkheids oogpunt voor, de belooning met J 1UU te verhoogen. De heer DrostIk maak geen bezwaar tegen eene andere regeling van het traktement, maar houd er aan vast dat hij tijdelijk werkzaarn gesteld is. De heer De Feijter: Maar dat tijdelijke blijven De Voorzitter: Ik wil volstrekt geen verandering in hetgeen vroeger besloten is, maar alleen vermeerdenng van sa.ls.ris De heer Donze vraagt of de heer Koene niet kan benoemd worden tot werkelijk ambtenaar die bij de gemeente in dienst is en die men dan ook naar evenredigheid daarvan bezoldigen moet. Wat de opmerking aangaat dat hij weer ziek zou kunnen worden, daar staan wij alien aan bloot mocht het later het geval worden dan kan de vermeerde- ring weer worden ingetrokken en een ander worden nn DCfpStfld De heer Kerkhoven Hebben we niet een fout gemaakt door hem hier in de begrooting te promoveeren tot ge meente-ambtenaar De Voorzitter kan niet inzien dat een fout gemaakt is. De heer Kerkhoven: Hij staat hier aangegeven als ambtenaar en het is niet de bedoeling van den Raad geweest hem als zoodanig aan te stellen. Ik had de aan hem gegeven toelage liever verantwoord gezien onder art. 8, schrijfloonen. De VoorzitterDat kan daar met onder verantwoord worden met schrijfloonen wordt wat anders bedoeld. De heer Drost: Ik was van plan om in de volgende afdeeling art. 9 »vergoeding aan den ontvanger voor de inrichting van zijn kantoor, f 50, te schrappen dan daar voor te zetten stoelage aan den assistent van den gemeente- ontvanger 250" ik vind dat na de verhooging van 100 aan den ontvanger de toelage van 50 voor zijn kantoor wel vervallen kan. De Voorzitter Dus u zoudt van zijne verhooging weer wat willen terugnemen Bovendien moet hij dan nu geen kantoor meer inriehten, het onderhouden en daarvoor een deel van zijn woning beschikbaar stellen De heer Drost: Ik zou dan in elk geval de post van n klerk voor den ontvanger onder afd. 1. art. 6 willen doen vervalllen en dan art. 9 van afd. 2 verhoogen met f 250 of zooveel als men zal willen besluiten en dan den post omschrijventoelage aan den gemeente-ont\angei voor de inrichting van zijn kantoor, voor assistentie enz. De heer Kerkhoven Onder conditie dat de ontvanger het voor den assistent bestemde bedrag ook aan dezen uitbetaald wordt dat er niet bij gezegd dan zou hij het geheele bedrag kunnen besteden naar eigen goedvinden. De Voorzitter Bij zoo'n regeling wordt het een ambte naar waar de ontvanger geheel over zou kunnen beschikken. De heer Visser: En dan zou hij zich van het gemeente- bestuur niets meer behoeven aan te trekken als dit \oor een of andere meende hem beter te kunnen gebruiken. De heer Drost vreest niet dat de heer Koene zich met naar den wensch van het gemeentebestuur zou schikken, maar bovendien dit houdt toch altijd het nett in handen. De Voorzitter acht dit niet fair, dat zou zijn: misbruik maken van macht. De heer Drost ziet niet in op welke wijze. De Voorzitter: U uit toch het dreigement dat dettaad hem zou kunnen ontslaan als hij zich niet naar den wensch van den Raad zou willen schikken De heer DrostDaarvan heb ik niets gezegd, maar we hebben hem tijdelijk werkzaarn gesteld, dus hij weet vooruit dat aan die positie een eind kan komen. De heer Van de Ree verzoekt over te gaan tot het houden eener besloten vergadering, daar de besprekingen meer persoonlijk worden. De heer Kerkhoven steunt dit verzoek. De heer Drost is er tegen; de zaak wordt met persoon lijk maar principieel behandeld. De heer Visser verklaart er zich ook tegen. Met 8 tegen 2 stemmen besluit de Raad niet over te gaan tot het houden eener besloten vergadering. Voor stemmen de heeren Van de Ree en Kerkhoven tegen de overige leden. De heer Drost stelt alsnu voor art. 6 van afd. 1 te schrappen en dezen post over te brengen naar art. 9 van afd. 2. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Moggre, Drost, Van de Ree, Kerkhoven, De Bruijne en Dees; tegen stemmen de heeren De Jager, Van de Ree, Donze en Visser. De heer Drost stelt nu voor in afd. 2 art 9 te omschrijven tegemoetkoming aan den gemeente-ontvanger voor de inrichting van zijn kantoor en voor een assistent ten kantore van den gemeente-ontvanger, /300. De heer De Jager: Maar wordt dan niet te veel den indruk gewekt dat de assistent geheel de ondergeschikte van den ontvanger wordt? Dan kan die den assistent ook ontslaan. De heer DrostZeker, maar dan staat het aan ons om dat goed te vinden. De heer Kerkhoven: De ontvanger moet dat salaris toch uitkeeren aan den heer Koene, wanneer we bepalen dat het voor dezen is. De heer De Jager: Maar er zouden omstandigheden kunnen zijn die den ontvanger nopen om tot het geven van ontslag over te gaan. De heer Kerkhoven: Dan kan hij zich wenden tot Burg, en Weth. die dan voorloopig kunnen beslissen en later de zaak bij den Raad brengen. De heer De Jager acht het een verkeerd principe. De Voorzitter geeft in overweging om voor de jaarwedde van den heer Koene een nieuwen post op de begrooting te zetten; maar die zou onder afd 1. sjaarwedden" behooren. Men zou het kunnen zetten als laatste post. De heer KerkhovenWe zouden kunnenzetten tegemoet koming, enz. f 5013,50*1 De Voorzitter Het is geen tegemoetkoming,- het is een jaarwedde voor verricht werk. De heer Drost verklaart dat het hem ten slotte gehjk is waar de post wordt gezet en onder welke bewoordingen. als maar duidelijk uitkomt wat de Raad wil, n.l. het tijdelijk karakter van de indienststelling bij den gemeente- ontvanger doen uitkomen. De Voorzitter acht dat moeilijk in de begrooting te omschrijvendat is toch bovendien voldoende bekend. De heer Drost wenscht het bepaald in de begrooting omschreven, dan geraakt het niet zoo gauw uit hetgeheugen. De heer Kerkhoven Als u, mijnheer de Voorzitter, den heer Koene thans beschouwt als ambtenaar der gemeente, zou deze ook begrepen worden onder eene eveiltueele pensioenregeling. De Voorzitter Zeker, maar welk bezwaar is daar tegen als hij ook stort U zou die regeling voor de ambtenaren toch niet gratis willen maken en alles voor rekening der gemeente nemen De heer KerkhovenNeen, wel een zeker deel. De heer Drost stelt alsnu voor als art., 3 van afd. 1 uit te trekken: Toelage aan I. A. Koene voor tijdelijke assis tentie bij den gemeente-ontvanger 250. Hij noemt dit bedrag naar aanleiding van het voorstel van den Voorzitter. De heer Visser: Maar er is ook nog een voorstel om -100 verhooging te geven, dan werd het dus 300- De heer De Feijter handhaaft dat voorstel, uit over weging der billijkheid dat iemand die er voor werkt ook voldoende moet betaald worden. De heer DeesMaar er moet ook rekening mede worden gehouden dat het maar een halve dag is. Het voorstel van dep heer De Feijter om -de toelage op 300 te bepalen wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen voor stemmen de heeren De Feijter en Vissertegen stemmen de overige lede'n. Het voorstel van den heer Drost wordt daarna aange nomen met algemeene stemmen. Op afd. 2, algemeene kosten, worden g'een aanmerkingen gemaakt. Afd. 2, art. 3, kiezerslijsten, kiesverrichtingen enz. 426,67. De heer De Jager vraagt of deze post. met. te hoog.is geraamder zijn t volgend jaar toch. geen bijzondere verkiezingen te wachten. De Voorzitter: Dat is moeilijk voorqit te zeggen, maar als 'tgeld niet noodig is, blijft het over. De heer De Jager acht het beter de begrooting op te maken naar wat men meent den werkelijken toestand te zullen zijn, maar neemt er geno.egen mee dat de post behouden blijft. Hoofdstuk III. Belastingen /9Q1,T1*. Goedgekeurd. Hoofdstuk IV. Afdeeling I. Politie Art. 1. Jaarwedden van den inspecteur en de agenten van politie 4285,401- De Voorzitter stelt voor-den inspecteur van politie, die- 900 salaris geniet /100 verhooging te geven; voor dezen is niet, als-voor de andere beambten. een regeling; met periodieke verhoogingen vastgesteld. De heer De Jager, meent dat daar toch eene \aste- regeling van is. De heer Van de Ree bevestigt dit; het blykt ook uit de memorie van toelichting. Met ingang van 1 Jan. 1909 werd het salaris vhn den inspecteur bepaald op 900, met 4 twee;aarlijksche verhoogingen van f 50, zoodat ..zijn salaris met 1911 /950 moet worden. De Voorzitter erkent de juistheid dezer opmerkmgby.'- had de regeling over 't hoofd gezien en zijn voorstel kan dus vervallen. Afd. 2. Brandweer 600. De heer De Bruijne Bij de vorige behandehng der be- o-rooting heb ik het watergebrek te 1'riewegen. ingeval Ian brand, ter sprake gebracht. In dien toestand is nog geen verandering gekomenhet is inmiddels gebleken dat de eigenares van den grond waarin de put- lag, die ik op 'toog had, deze niet als brandput wil beschikbaar- stellen. Dit is jammer-genoeg. Naar ik meen is nog onlangs de Commissie van labri- cage er geweest en had deze bet oog-gevestigd-op een put die in verbinding staat met de Oude Vaart. Isdaar-: over nog verder gehandeld - - De Voorzititer deelt mede dat onderhandelingen zyn gevoerd met de eigenares der verleden jaar besproken punt, maar die was er niet voor te vinden, om den put voor de gemeente beschikbaar te stellen. -Het-is volkomen juist dat de toestand te Driewegen 'voor het verkrijgen. van water ingeval van brand zeer ongunstig is. Wat die andere put betreft, de waterleiding - staat daarmede in verbinding en daardoor loopt die put terstond vol met dik vuil. Heeft de heer De Bruijne vraagt sprekef soms nog een ander idee. De heer De Bruijne moet tot hjn spyt. erkennen dat ook hij geen goede oplossing voor deze kvvestie weet. Hij gelooft ook niet dat van dien put aan de leiding iets te. msikcn jgt De heer Dees: Mogelijk is er toch nog wel eene oplos sing, er worden nog onderhandelingen gevoerd die nog niet zijn afgeloopen, met het oog op dit laatste zou hij ook om geen verkeerde verwachtingen op te wekken zich van °verdere mededeelingen hieromtrent willen ont- houden. De heer Moggre Aan de Tverkhoflaan is de toestand evenzoo. De Voorzitter: Daar hebben we de Oude.Vaart, waann eenige tonnen zijn gezet. De heer Moggi'6Nu, maar die zijn ook vol vuil: De Voorzitter: Ik meende dat ze juist weer schoQn gemaakt waren. In elk geval Burg, en Weth. blijven hieromtrent diligent. Als er iets gedaan Van' worden zal- het geschieden. Dan zal het bedrag van 120 voor ver- schillende kosten wel niet voldoende zijn, maar dan kunnen de noodige gelden bij suppletoire begrooting worden a'an- gevraagd. De heer Visser: Ilet is volkomen juist dat voorziemng gewenscht is, want als er te Driewegen brand kwam,; konden onze spuiten gerust thuis-blijven,-die zouden door gebrek aan water niets kunnen uitvoeren. De heer Moggre Het is aan de Kerkhollaan geen haar, beter: het is in de Oude Vaart klaar modder. De heer VisserAls de heer De Bruijne ons voor Driewegen maar eens een idee aan de hand kon doen De heer De Bruijne Ik weet bepaald niets jammer is het dat de vroeger besproken put er niet voor kon worden aangewezen. De Voorzitter: Ik stel voor om nu de discussie hier over maar te staken en door te gaan, daar Burg, en Weth. daarop steeds de aandacht gevestigd hebben en gereed zijn oin te handelen als er wat gedaan Van worden. Afd. 3. Straatverlichting 6585,62. De Voorzitter deelt mede dat deze post, in verband met de nieuwe overeenkomst met de Industrieele Maatschappij met 585,62 kan worden verminderd. Aldus wordt besloten. De heer Kerkhoven vraagt of de verlichtihg te Sluisk'il, in verband met de verlichting langs het kanaal niet wat kan verminderd worden. De heer Dees antwoordt dat geen lantaarns kunnen vervallen; langs het kanaal staan or maar enkelen, want de waterstaat verlichtte toch vroeger ook langs een ge- deelte van het kanaal. De Voorzitter: Er zouden misschien een paar lantaarns langs het kanaal kunnen vervallen, maar. die zoudeii. dan toch ergers anders moeten geplaatst worden. Ik zou 't maar zoo willen laten. De heer Kerkhoven neemt daarmede genoegen. Afd. 5. Gezondheidsdienst, 5360.71. Art. 6. Reinigingsdienst en beerruimnigsdienst 4401. De heer Kerkhoven weet niet of het hierbij te pas komt omdat de leeningen apart staan, maar wil thans reeds opmerken dat hij nergens heeft kunnen vinden het bedrag van 950 dat de Raad besloten heeft vap hqt voor de beerruiming geleende kapitaal extra af te lossen. De Voorzitter: Bij het opmaken der begrooting was nog niet bekend of er geld voorhanden zou zijn om zooveel af te lossendat weten we pas later. De heer Kerkhoven: Het is in beginsel aangenomen om het te doen, omdat toen gezegd werd' daV daarvoor eene wij'ziging der begrooting noodig was. Ilet komt me voor dat. er sedert het besluit genomen is wel gelegenheid was geweest om eene wijziging in de begrooting voor te ste'llen 22 Maart werd het" feeds besloten. Maar'dit jaar nog daargelaten, had het dan toch zeker op'de begrooting voor het jaar 1911 moeten staan. De Voorzitter.: N.een, dat staat er niet in. De'h'ee!r Kerkhoven: Ik zafer bij den betrokken. post op terugkomen. 'De heer Drost: Maar die 2000 voor levering .van paarden en voerlieden, daar had de Commissie immers aaumerking op? De Voorzitter Dit bedrag komt de commissie erg ho.og voor en zij vraagt of daari'n niet op een of andere wijze kari worden tegemoet gekomen. Ik kan meedeelen dat tegpnwoordig voor dejleve'riiig van paarden met voerliedeii door ons een abonnernent is gesloten van f 2.85 per kar en per dag, voor halve dagen 1,70. Nu zijn er gerqiddeld 2 wdgens in de weer, een voor de beerruiming en e'en voor de straatreinigingvoor de beerruiming wordt, niet alle, dagen. gereden, b. v. Zaterdags niet, maar het is daafentegen fneermalen noodig dat voor de straatreiniging een v'oertuig meer rijdt. Het bedrag van f 2000 is liatuii'flijk eene ranting, maar er wordt over beschikt haar behoefte. De heer KerkhovenHet vorig jaar is liitgegeven f 1675. De Voorzitter: We kunnen ook opgeyen wat er dit jaar al is uifgegeven, daar de lbverahcier der paarden per kwar'taai zijne rekening indient. De Secretarls zal de gdgevens even halen. De heer KerkhovenZou het niet goedk'ooper kunnen ultbesteed worderi? - De Voorzitter: We hebben vroeger bepfoefd. om het uit te besteden, maar dan- kwam het hoogef. toen wilde niemand het Voor 2,85 per 'dag doen "met knnst en vlieg'wei'k hebbeii we het zoover gekregen.' 'De heel Dee£ "Als onze- aanvrattg "om het-straatvuil dichtbij te" berg'en werii' i'ngewilligd zou het een groot voordeel we'zendan zou ik het bedrag wel durveh' ver- mhid'ereno maar hoe verder ze tno'eten rijdeh hoe duufder het voor lis uitkom'tv'' De Voorzitter debit thans" mede dat 'iri'dit jhlrr voor huur van "paarden en voerlieden is betaald over het e'erste kwaftaal 398,87* het tweedd kwartaai'/387. be't derde kwartaal f 405, difs gemiddel'd f 400'per fcWartaal, Wat voor hel geheele. jaar 1600 wordt. bat het bedrag zoo "laag is,*'vindt zijn 6'orzaak ill- het storten van het stradtvnil in de gemfeeinebh'tfefi. De heer Dees,)a, als ze het naar Wo If err. m be ten brengen-is het' heel Wat ohvoordeeliger:-- - -.- De heer Drost-: Ovfereenkoms-tlg de gegevens die wenu hebben kon-het Weh wat''verla.agd worden.- De Voorzitter ontraa&t Zulks te doen, aaligezien -het volgend jaar zeker wel meer noodig zak '/.ijn en is - het gelieelb-bedrag'niet noodjg, welhu, dati blijft het-over. De heer Moggre-: We hebben nog geen zekepheid of we het stfaatvuil dichtbij zullen kunnen hergeh. - - De heer Van de Ree vraagt of het rtiet' mogelijk zou zijn beerruiming-en straatreimgiiig, die'nu onder een post staan, te scheiden. t, De Voorzitter Hat is .zeer moeilijk,- omdat -.de werk zaamheden zoo ineenloppen. De heer Dees: Het gaat nu zoo voordeelig mogelijk. •Dei ."VoorzitterDe werklieden vyqrden pu voor ver- schillende werkzaamheden gebruikt, wanneer ze voor.bun eigen werk uitvallen kun.nen. ze aliicht hier of daar aan het werk worden. gezet, b.v. bij herbestratingen voor'het uitbreken van.steenen, enz. enz. Op deze wijze. is de exploitatie het voordeeligst. Ik zqu het daarom maar willen laten zooals het is; ik.geloijif.niet dat er aanmerkingen kunnen zijn,. alles inarclieert goed, maar het zou moeilijk gaan om te bepalen welk bedr,ag voor elk deel van het werk moet warden geraamd. De heer Van de Jtee verklaart er thans niet verder'. qp te. zullen doorgaan. Hoofdstuk Afd. 1. Jaarwedden 2814,73. Art. 2. Jaarwedde van de vaste arbeiders /9?5. De Voorzitter stelt voor het salaris van deri arboider Haugoor, die nu /47p heeft, te verhoogen tot 500; L. h. s. wordt aidus besloten. Afd. 2. .Gewoon, onderhoud 2916,59. Bij art. 3 wegen'en voetpaden vraagt de heer De Jager of er pu op gerekeo.d wordt om den nieuwen opr.it en den weg bovendijks te Sluisk'il, jaarlijks met' wat. grind te onderhouden. 1 De Voorzitter deelt. mede dat het werk nogjiiet is uitgevoerd de goedkeuritig is nu juist biitvangeil. Op onderhoqd' wordt gerekend. door aanschafflng van grjnd. De heer Van de Ree wijst op art. 2, onderhoud strajen, pleinen, mapkten, enz. Er is een .bedrag ,uiitge.tr.okken voor vei betering van de Dijkstraat, luaqr hij wilde. opk op een andere. straat wijzen,. de Van. Bovenstraat, die ligt ook zeer. slecht. UIA 6CC1 V .De Voorzitter Ja, het eene jaar wordt hier .xxatjgedaijn en een volgend -jaar ergens anders. We zoiicfen d|Kgqst van 97-2, met, een paar' lionderd'gulden kunneii ver hoogen, dan kan er meer worderi gemaakt. -De heer De'Jager: Had de Comniissie ook, nog niet een aanmerking in verband1 met het .verj.eggen van. debestW- tingen in de Dijkstraat? De heer Kerkho.ven .Neeip we. heb,ben, er \yel met. den Voorzitter over gespiroken, De Voorzitter: De Dijlystraat wordt maaf gede'eltelij); ver- nieuyv.d vanjiet thans op de begl^otiug.gebiacj4,t bedrag. LaUt ons,-nq we toch geld genoeg liebbqn, de geheele Dijkstraat ineens veriii-euwen, anders moet cr -het. vqlgeiid jaar .en wellicht nog een jaar daarna.weer een post vbgp.^pp de begrooting gezet vvorden er wordt (begqiii(t'ii, ijan ,d.en opril, maar ook ,afin De Boy ligt de straat "alfes.hehah'e netjes. „t De heer -Kerkhqven Dat boor ik hiey voor ,*t eferst van mijn leven, dat we geld genoeg hebben! De Voorzitter Maar wanneer nu blijkt dqt wd'Ket We zouden nog eens kujuien afzien, De beef Van. d'e Red: We zijn al zoo royaal. geweest. De heer Kerkhoven Er wordt. gelet op df'ii sluitpust van 4000, maar daar zal nog \yel vvat afgao.iv, die f ^pO onder anderen! Afd.' 3. Aanleg of vernieuwing. De heer Drost vraagt waarom de "1600 vpor aankoop van den grond van school A niet meqr op de begrooting staan. De Voorzitter tie zijn afgelost. De heer-Drost: O, zyn die afgelost'; ik heb het op de begrootiiig niet kunnen vinden. De Voorzitter Dat wordt verantwoord-in de rekening over dit jaar. Hoofdstuk VII, afd, 3. Lager onderwijs 81_163,50. Art. 1. Jaarwedden der onderwijzers, f 25087,50. De Voorzitter herinnert dat i'ngekomen is .een adres van de afdeeling Ter Neuien en omstreken van den Bond van Nederlaudsche miderwijzers, reeds in eenvprige vergadering medegedeeld, waarin vvordt verzocht het salaris van bet onderwijzend personeel aan de openbare scholen alhier te her/.ien, zoodanig dat "het minimum-salaris 600'vvordt en dat de termijnen voor de periodieke, verhoogingen worden -verkort en ook,het maximum verbeterd worde. In' de' nevens het adres' irigezonden mehiorie, van toe lichting wordt het verzoek nailer gemofiveerd. Burgemeester en Weth. zijn voornemens hieromtrent aan' den Raad' voor' te stellen het minimum-salaris te ver hoogen van I '575 Op 600 eri de verhoogingen alien te bepalen op drie-jaarlijksche; er zijn nil,'nog enkele vier- j aarlijksche. Het gevolg daarvan "zou. zijn dat het maximum

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 5