BREUKEA Eens scloone HOFSTEDE, isclie Mi Puike Eetaardappslen, De Vermaardheid. Advertentien. A. MASGUELIER, |S^6kwaliteitR0fi(en\HrS\SiiS^ mM Hoogwatergetij te Ter Neuzeis. Tandarts MESER (Mijnheer enleYrouw) Uit de hand te koop Hachinale Werktuigkundige y. h. MacMnemeester J. NEVE, Walsoorden. Ter Neuzen. K. VAN TATENHOVE. TE KOOP: Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep BURGERLIJKE STAND. V00RHANDEN: Op de Brusselsche tentoonstelling beeft I rins Hendrik een bezoek gebracht aan de Hol- landsche afdeeling, Het zal een eer blijven voor de ,/Huifkar", de sigarenfabriek uit Oosterwijk, dat hier voor de eerste maal de Prins der Nederlanden zijn hoed afnam, schrijft men aan het ,/Hbl." Hij groette inderdaad de twee iieve juffers, die hem een extra-sigaar aanboden. Hij lachte ook. Liet werd al meteen een geheel onprotocolarisch schouwspel. Hij knipte de sigaar, en vroeg Maar mag ik hier rooken 0 j Afgebrande tentoonstelling, mag prins Hendnk rooken Mag prins Hendnk rooken He heer Van Asch van Wijck zei Uwe Hoogheid mag natuurlijk Maar anderen Niet. En de Prins, o, afgebrande tentoonstelling, boig de sigaar in zijn binnenzak. r/ j ln den dierentuin te Halle a/. Saale is Zaterdagmiddag een bastaard van een ijsbeer, een beest dat maar drie pooten had, uit zijn ooi gebroken. Het viel op een meisje van tien jaar aan, dat verschrikkelijk gebeten is. en oppasser, die te hulp sneld'e, kwam toen aan de beurt. Hij vluchtte naar het olifanten- uiis, waar het dier hem volgde en te lijf ging. Hij en een andere oppasser werden ook ernstig veiwond. Het beest wierp zich nu op twee geiten, die het verscheurde. Een bediende uit het restaurant schoot den beer ten laatste met een buks dood. s';raa':';o<:)nee^je' Verleden Zondag, in de vondelstraat te Antwerpen. Een spuitgast van den reinigingsdienst be- sproeit zorgvuldig de straat. Een dokwerker daagt op, die, toeval of op- 26 u 7 .^an zeSSen plotseling de voile laag krijgt. En in minder dan een oogwenk is de spuit gast overrompeld door den dokwerker, die 'them met zijn eigen spuit betaald wil zetten. Gevecht om die spuit die haar stralen in alle nchtingen zendt. Een dame, die ze niet wist te vermijden, is eer ze 'tweet, nat als een poedelhond, die in 't water is gevallen dito de dikke dame uit een snoepwinkel, die eens aan de deur komt zien wat er omgaat, en die verschrikt de vlucht neemt. len slotte een gardevil (politieageut) die de vechtenden scheidt. De twee mannen staan tegenover elkaar als kemphanen, de natgespoten dame wil met kracht en geweld proces-verbaal zien maken omdat haar schoon kleed 'k heb het voor den eersten keer aan, mynheer geheel be- dorven is. Slot: de spuiter met zijn wagentje, de dok werker, de natte dame en de gardevil, gevolgd door een immer aangroeienden troep gapers, verdwijnen in de richting van het bureau." (Hand. v. Antw.) Weilman's redding. De Daily Telegraph ontving Woensdag kort na middernacht 't volgend telegram van Well- man, Dinsdag afgezonden door middel van diaadlooze telegrafie aan boord van het stoom- schip /Trent", via New-York: Na Zondagmorgen Nantucket gepasseerd te hebben, legden wij volgens berekening 140 mijlen af naar het oostnoordoosten, ons latende voortstuwen door een flinke koelte, zonder dat de motor werkte. Zoo bereikten wij na den middag 42 graden noorderbreedte en 67 graden westerlengte ongeveer. Hier draaide de wind naar het noordwesten de //America" werd met een snelheid van 25 mijlen per uur (de snelheid van den wind bedroeg niet minder dan 30 mijlen per uur) voortgedreven. De afhangende kabel met drijver, die beoogde het luchtschip vast in de lucht te doen liggen, werd met ge weld over de koppen der golven voortgetrokken, telkens het luchtschip een schok gevend, waar- door het zoodanig begon te rollen, dat het met algeheele vernieling bedreigd werd. Het was een verschrikkelijke nacht, doch de geheele bemanning hield zich kalm, ja zelfs bleef zij in opgewekte stemming. Wij waren zeeruitge- putj de een na den ander vielen wij in slaap, niet anders verwachtend, of wij zouden in den Oceaan ontwaken. De equilibrateur (de afhangende kabel) deed den ballon hoe langer hoe meer dalen en dreigde de reddingsboot mee te nemen, ons eenigste redmiddel. Wij kwamen overeen aan boord van het luchtschip te blijven. Om het lucht schip te verlichten wierpen wij gasoline uit. Om drie uur in den morgen werd bevel gegeven den motor in werking te stellen, teneinde te tiachten Europa of de Azoren te bereiken. De wind bleef ons aanvankelijk gunstig, maar weldra draaide hij naar het noordoosten, zoodat het onmogelijk werd om de Azoren te bereiken met onzen verminderden gasoline voorraad. Er werd^ dus besloten een poging te wagen om de Dermuda-eilanden te bereiken. Wij lieten ons dus weer naar het Zuidwesten drijven op den wind, met een snelheid van 15 mijlen ongeveer in het uur, aldus den motor en de gasoline sparend voor een laatste poging. Want- wy waren besloten het luchtschip zoo lang mogelijk te houden. Maandagavond wierpen wjj opnieuw gasoline alsmede een deel van de machines, die bescha- digd waren, over boord, ten einde ons in de lucht te houden gedurende den kouden nacht. Wij waren er van overtuigd, dat het onmoge lijk zou zijn ons nog langer dan dezen eenen nacht in de lucht te houden. Een dreigend gevaar was echter, dat de equilibrateur zou breken of de reddingssloep zou doen zinken deze werd daarom gedurende een sterken wind met groote moeite neergelaten. Wij hadden namelijk in den vroegen morgen op een afstand van twee uur het stoomschip //Trent" opgemerkt en onze eenigste kans op behoud was nu de boot uit te brengen, in plaats van den nacht af te wachten, als wan- neer er geen enkele hulp in de nabijheid zou zijn. Het uitbrengen van de sloep werd met groote handigheid verricht. Vanjman (een van Well- man's tochtgenooten) liet den ballon dalen tot dicht bij de oppervlakte van het water en Simdn (een ander der opvarenden) leidde het te wat^- laten der boot. De equilibrateur sloeg met geweld langs zij tegen de reddingsboot aan, waardoor deze bij kans omsloeg. Simon bleef het laatst aan boord van het luchtschip totdat hij zag, dat alien in de reddingsboot in veiligheid waren toen ver- liet ook hij den ballon. Ontdaan van het ge- wicht van de sloep steeg de //America" in de hoogte en verdween weldra in de verte. Men zag het luchtschip met weinig spijtig- heid na, omdat het zijn doelmatigheid niet had bewezen. Waarschijnlijk zal een grooter en krachtiger luchtschip worden gebouwd. De zware equilibrateur, die de snelheid van den ballon vertraagde, het luchtschip naar omlaag trok en het sturen onmogelijk maakte, was een noodlottige dwaling van de bouwers van dit luchtschip. De reis is echter een poging geweest, die de moeite beloonde. Wij hebben over de wereld- zee een afstand van duizend mijlen per ballon afgelegd. Waarom spreekt men over de Pink Pillen? De vermaardheid heeft altijd een groiid en een oorzaak. Men wordt niet beroemd, als men niets buitengewoons heeft gedaan. Men spreekt niet in het geheele land over een geneesmiddel, als het geen enkele waarde heeft. Welnu Het is niet alleen in Nederland dat gij over de Pink Pillen zult hooren spreken, het is overal in de wereld. Waarom spreekt men er zooveel over Alleen omdat zij alle dagen mooie genezingen hebben gegeven en steeds geven, en omdat zij dikwijis dan genezen wanneer andere genees- middelen te kort zijn gescboten. Heel wat zieken zijn genezen doordat zij in de vermaard heid der Pink Pillen vertrouwende, deze pillen genomen hebben om te genezen. Mej. J. van der Veen, te Hoek van Holland, heeft ons bij voorbeeld het volgende geschreven De heer Van der Veen. z/Mijn man, stoker op hetrijksvaartuigCalland, heeft gedurende vrij langen tijd geleden aan een maagziekte die hem noch bij dag noch des nachts met rust liet. Vertrouwend op de ver maardheid der Pink Pillen, heeft hij zich dat geneesmiddel aangeschaft en is zijn kwaal er mee gaan behandelen. Dit is tot zijn groot ge- luk geweest, want hij is zeer spoedig en vol- komen genezen." De Pink Pillen zijn het kostbare hulpiuiddel voor hen die hunne gezondheid in het goede spoor wenschen te houden. Zij geven rijk en zuiver bloed en versterken het zenuwstelsel. De bloedarmoede en de zenuwzwakte zijn de oorsprong van vele ziekten. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en f 9,— per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag 22 23 24 25 26 27 28 Oct. 3.53 4.37 5.27 6.32 8.1 9.37 10.59 4.14 5.— 5.58 7.11 8.48 10.22 11.29 KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,60 k 47,62' Engelsch per if 12,n h 12, Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GrElVT. (2 minuten van de Zuidstatie). Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen,-van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder stelseJ voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. groot 44 H. 72 A. 36 C., gelegen in den Angelinapolder te Biervliet. Ingenottreding met 1911. Voor nadere inlichtingen zich te wenden bij dhr. B. SI'BEG BBS, gemeente-ontvanger, te Watervliet. Nieuwe KOOKERWTEN. SPLITERWTEN, PARELERWTEN, Witte en bruine BOONEN. Alles prima uitgezockt Walchersch goed. Aanbevelend, J. D. TMELMAMABWENS, TER NEUZEN. onmisbaar bij den aankoop en aanleggen (Mon- teeren) van Stoomma chines, Betels, Motor en, Blectrotechnische inricMin- f/etien medianiscJw BviJ/wevken enz. worden tegen billijke voorwaarden verstrekt door den algemeen bekenden Een groote partij prima RLADREUZEL en DIE DROOG SPEK. -:- bij m. PLHS30ET, Hod:, Mauritsfort. van een zacht rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, en verblindend schoone teint, ge- bruiken slechts de alleen echte v Bergmann Co., Radebeul-Dresden. Fabrieksmerk stokpaardjes a 50 Cts per stuk bij JAC. DE KOK. Tjrr Axel. Geboorten. 1 Oct. Johanna Levina, d. ran Jan den Hamer en van Johanna Levina Jansen van Rosendaal. 2 Oct. Florentiua Benedictus Maria, z. vail Alphocsins Adam en van Maria Lndovica Baert. 3 Oct. Andries, i: van Christiaan Hollebek en van Elisabeth Wolfert. Hendrik Lambertus, z. van Pieter Jonkman en van Mechelina Jonkman. 9 Oct. Simon, z. van Jacob Buijze en van Adriana Verplanke. 10 Oct. Ro salia Catharina, d. van Petrns Anthonius de Kerf eri van Clementia Santberghen. 11 Oct. Marinus Jacob, z. van Jan Simons en van Anna Wiemes. Pieter, z, van Jacobus van Hoorn en van Maatje Dees. 12 Oct. Maria Helena Louisa, d. van Johannes Jacobus de Lozanna en van Lamberta Helena Porth. 13 Oct. Suzanna Maria, d. van Flores van de Velde en van Janneke de Groote. Overlijden. 8 Oct. Eliza Rozalia Claessens, oud 6 m., d. van Petrus Gerardus Johannes en van Maria Louisa Schelleman. 9 Oct. Samuel Deij, oud 85 j., weduwn. van Lidewij Verpoorfe. 10 Oct. Martinus Verplanke, oud 2 j., z. van Adriaan en van Elisabeth Wieland. Cling-e. Huwelijks-aangiften. 10 Oct. Carolus Ludovicus Tock (van Calloo), oud 29 j., jm. en Joanna Catharina Vermeerssen, oud 33 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Rachelle Louise, d. van Franciscus Weemaes en van Philomena Maria Selis. Emma Floren tiua Philomena, d. van Frederik Jozef van Walle en van Leor.ie Warrens. 5 Oct. Juliana Maria, d. ran Prosper Rogiers en van Maria Stephania van Roeyen. 9 Oct. Elisa Maria Scholastica, d. van Jacobus Lippen^ en van Ajigelique Roegies. 11 Oct. Maria Clothilde, d. van Carolus Ludovicus van Goethem en van Stephania de Block. 13 Oct. Maria Mathilda Augusta, d. van Benign us Aloijsius Ferket en van Louisa Maria Freijzer. Juliana Valeria Maria, d. van Emelia Rosalia Antheunis. 15 Oct. Maria, d. van Aloijsius van den Bergen en van Maria Philomena Verstraeten. Overlijden. 4 Oct. Maria Louisa Pieters, oud 3 rov d. van Johannes Baptista en van Johanna Catharina de Wilde. BSen'-stdijlk. Huwelijks-aangiften. 7 Oct. Alphon- sus van den Bergen (van Zaamslag), oud 28 j., jm. en Philomina van Laere, oud 29 j., jd. ISoefc- Geboorten. 7 Oct. Pieter, z. van Jacobus Scheele en van Tanneke de Kraker. 8 Oct. Adriana, d. van Jan Pladdet en van Adriana Willemina Pijpe- ling. 9 Oct. Anna Elizabeth, d. van Gelein Meertens en van Pieternella Vinke. 11 Oct. Marines Johannes, z. van Keetje de Vroe. Leuntje, d. van Cornelis Sol en van Maatje Klaassen. 12 Oct. Catharina Cornelia, d. Antheunis Tollenaar en van Leuntje van Cadsand. SSoiifeniKse, Huwelijks-aangif(,ep. 1 Oct. Theodorus Leonard Rademakers, oud 29 i., im. en Paulina Hermans, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Oct. Petrus van Laar, oud 27 j., jm. en Anna Catharina Baart, oud 32 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Albertus Johannes Franciscus, z. van Hypoiitus van Overmeeren en van Johanna de Blok. 4 Oct. Ludovicus, z. van Jacobus Johannes Bleyenberg en van Anna Catharina van Overmeeren. 6 Oct. Honors Augustinus, z. van Josephus van Campen en van Louisa Petronella Nicolaas. 8 Oct. Florentinus Franciscus, z. van Jan Francies d'Hont en vjin Apolonia de Waal. Johannes Franciscus, z. van Jan Francies Maas en van Anna Catharina Cambeen. 11 Oct. Henricus Leendert Pieter, z. van Pieter Cornelis Kwaak en van Adriana Helena Broere. 13 Oct. Robert August, z. van Alfred Desird Pladet en Elodie Zegers. Overlijden. 12 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Jacobus Geensen en van Sophia de Koning. 13 Oct. Anna Maria Louisa Kcuijzer, oud 4 m., d. van Eduardus Marinus en van Judoca Paulina Asselman. li'U'wacln. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Oct. Ca- millus de Roover, oud 19 j., jm. en Leonia Maria Rom- bout, oud 17 j., jd. Geboorten. 8 Oct. Gabrielle Marie Ursela. d. van Livinus van Gremberghe en van Marie Stephanie van de Winckel. 9 Oct. Anna Maria, d. van Alphonsus Sturte- wagen en van Emma van Hoeije. Paula Maria Stephanie, d. van Emiliauus B. van de Vijver en van Maria Philo mena Aper (beiden wonende te Brussel). 10 Oct. Alphonse Henri, z. van Augustus de Bock en van Coleta Maria Coone. Theophile Albinus, z. van Petrus Picavet en van Leonia de Rechter. 15 Oct. Anna Maria, d .van Camillus Bracke en van Maria Louisa Sturms. Overlijden. 14 Oct. Hypolite Hamerlinck, oud 68 j., weduwn. van Blondina de Witte. Elza Coralina Buys, oud 4 m., d. van Eduardus en van Maria Louisa Rietjens. Sax van Cent. Huwelijks-aangiften. 1 Oct. Joseph Louis Renique, oud 24 j., jjn. en Augusta Maria Rosalia Strooband, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Oct. Augustus De Caluwe, oud 23 j., jm. en Catharina de Koeijer, oud 20 j., jd. 6 Oct. Emil Josephus Ruymbeke, oud 28 j., jm. en Adriana Johanna Krielen, oud 26 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Gilbert Gozewijnus, z. van Antoin Johannes Wulffaert en van Irma Celonie Rosalie de Ridder. Madeleine, d. van Petrus De Lette en van Maria Moreels. St. Jtanxteen. Huwelijks-aangiften. 14 Oct. Honore Theophile Ferket, oud 34 j., jm. en Maria Clothilda Schuerman, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Irma Maria, d. van August van Goeye en van Prudence Marie Apers. 11 Oct. Cesar Joseph, z. van Alphonsus Bogaart en van Maria Rosalia d'Hert. Overlijden. 5 Oct. Petrus Pauwels, oud 75 j., echtg. van Natalia de Nijs. Kaainrtlas. Geboorten. 2 Oct. Elizabeth Neeltje, d. van Mattheus Willemsen en van Elizabeth Neeltje Bakker. 7 Oct. Gerrigje Christina Janna, d. van Philippus Anthonius Knijff en van Janna Dees. 9 Oct. Jacobus, z. van Cornelis Jacobus Dieleman en van Pieter nella van der Gouwe. 15 Oct. Janna Adriana, d. van Cornelis de Putter en van Cornelia Buijtler. Siuidilnrp*-. Overlijden. 2 Oct. Eduardus Seghers, oud 43 j., echtg. van Maria Leonie Timmermans. (CI. Schotel.) Liefliebbers I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2