Gemengde berichten. 3. Gemeentebegrooting voor 1911. Men meldt uit Den Haag Woensdagmiddag is de, verleden jaar in ver band met toen voorgekomen gevallen van chantage ontslagen rechercheur van politie B., op heeterdaad betrapt bij het stelen van een vijwiel nabij het postkantoor in de Prin- senstraat. Hij werd naar het huis van bewaring overgebracht. Maandag waren, naar de's Hert. Crt. mede- deelt, in Keulen niet minder dan 203 personen uit alle deelen van Duitschland en .Nederland bijeengekomen, die alien gelooven recht te hebben op de nalatenschap van den Neder- landschen veldmaarschalk Paul Wirtz, welke nalatenschap intusschen door interest op interest tot een kapitaal van 900 millioen mark zou zijn aangegroeid In de vergadering werd verklaard, dat de stad Amsterdam niet heeft ontkent de erfenis van den veldmaarschalk aanvaard te hebben, doch de aangelegenheid is reeds verjaard en de stad is thans de rechtmatige erfgename. Deze beweringen werden door Duitsche en Nederlandsche rechtsgeleerden bestreden en be sloten werd een vereeniging te stichten, die de belangen der vermeende erfgenamen zal behartigen. Bovengenoemde Paul Wirtz was veldmaar schalk der Vereenigde Nederlanden. Hij stierf den 27sten Maart 1676 te Hamburg; ongeveer drie en een half jaar later, 24 Oct. 1679, werd zijn lijk met groote plechtigbeid in de Oude Kerk te Amsterdam bjjgezet. Wagenaar ver- telt reeds, dat over zijn nalatenschap ernstig geschil was ontstaan. ZEETUDINGEN. Van 12 tot en met 13 Oct. a Van 12 tot en met 13 Oct werden angs de Oostsluizen alhier 51 binnenvaartuigen op- en 53 afgeschut; door de Westsl. 29 op- en 11 algeschut. Positie der Stoornschepen. vragen we gedurende het loopende jaar een hoogere subsidie. De heer HamelynckEr zijn nu al eenigen van de lijst afgevallen. zoodat er geld vrijgekomen is. De heer Malotaux Ja, maar er komen er ook steeds bij. De VoorzitterWe moeten dat maar aan het Arm- bestuur overlaten en er is toch bovendien nog een kerkelijk armbestuur ook. De heer Oole wijst er op dat dit al heeft gezorgd voor opname van enkele bejaarden in de daarvoor te Assenede bestaande stichting. De Voorzitter Ja, dat is voor die oude menschen een goede gelegenheid. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt alsnu z. h. s. goedgekeurd. Na voorlezing van de door Burg, en Weth. aangeboden gemeentebegrooting, waarin wordt voorgesteld den hoofde- lijken omslag terug te brengen van f 2000 op 1000, en voor den veldwachter eene salaris-verhooging wordt voor gesteld van 25, wordt ook lezing gegeven van a. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland waarin de Raad er op gewezen wordt dat blijkens de uitkomsten der laatste lOjaarlijksche volkstelling de gemeente Sas van Gent volgens de destijds door Ged. Staten vastgestelde lijst voor de bezoldiging van burgemeesters en secretarissen in eene hoogere klasse moet worden gebracht n.l. van de vierde in de vijfde en dat zij voor 15 Oct. wenschen te worden ingelicht of de Raad het gewenscht acht dat het salaris hooger wordt gesteld dan het voor die klasse aan- gegeven minimum van 750. Het tegenwoordige salaris is 650. Nog geven Gedep. Staten te kennen dat het de bedoe- ling van hun college is dat voor de salarisverhooging over het loopende jaar eene af- en overschrijving in de be grooting plaats heeft. b. Een adres van P. de Caluwe, houdende verzoek om de vergoeding voor het bezit der hoofdakte te stellen op 50 hooger dan het wettelijk minimum, op grond dat alle salarissen hooger dan het wettelijk minimum zijn gesteld. c. Een adres van Th. van Putte en H. Bockstael om verhooging hunner jaarwedde alsonderwijzer. Zij gronden hun verzoek op de omstandigheid dat de hoofden van de scholen het vorig jaar door de verhooging van de ver goeding voor het geven van herhalingsonderwijs eene ver hooging genoten van 50dat in tegenstelling met andere gemeenten dat onderwijs alleen door de hoofden wordt gegeven en de onderwijzers daarvan zijn buitengesloten dat zij door de wettelijke bepalingen ook niet in de gelegen heid zijn bijverdiensten te zoeken en hun salaris te gering is om te kunnen voldoen aan de eischen der samenleving, terwijl zij bovendien ook nog 7 pet. voor pensioen moeten storten. Deze stukken zullen bij de betrekkelijke posten worden behandeld. Namens de commissie van onderzoek deelt de heer Gross mede, dat deze bezwaar heeft tegen vermindering van den hoofdelijken omslag van f 2000 op f 1000zij acht het beter het tegenwoordig bedrag te behoudenis er geld over, dat kan nooit kwaad en komt ten goede als men voor groote uitgaven komt te staan. De Voorzitter acht het laatste een goed denkbeeld maar is van meening dat er nu al genoeg geld voorhanden is; er is van gemeentewege al tamelijk wat uitgezet. De heer Hamelynck Er wordt nu al zoo weinig hoof delijken omslag betaald en wanneer we eens tot het bouwen eener nieuwe school moeten overgaan hebben we een 20,000 noodig. De heer PauwelsMaar dat kan toch niet uit den hoofdelijken omslag gevonden worden. De VoorzitterHet is regel dat dit uit eene leening geschiedt. De heer HamelynckMaar het is toch gemakkelijk als je wat geld hebt. De Voorzitter stemt dat toe, maar acht het niet noodig om thans kapitaal te verzamelen voor zaken die later moeten gebeurende nakomelingen die daarvan de voor- deelen zullen plukken, moeten ook de lasten dragen. De heer MalotauxKan het geld dat disponibel is niet worden gebruikt voor aflossing van oude schuld 7 De Voorzitter: Dat zou wel kunnen, maar dat verschaft geen voordeel, daar de gemeente nu van haar geld dezelfde rente trekt die ze zelf moet betalen. De heer GrossNa aftrek van het voorhanden bedrag is er nog f 9000 schuld. Wij achten het beter den hoof delijken omslag nu maar te houden zooals die is; de menschen zijn er nu aan gewoon dat bedrag te betalen en men beloopt de kans, als men voor hooge uitgaven komt te staan, om ter voorziening in rente en alios van geleend kapitaal toch weer meer te moeten vragen en dan valt het tegen; verhooging van belasting gaat niet gemakkelijk. De Voorzitter acht het onnoodig om de belasting zoo te houden alleen voor het verzamelen van kasgeld. De heer Gross acht dat geen bezwaarhet komt dan toch aan de kinderen ten goede. De Voorzitter zou nu liever verminderen. moet het later weer verhoogd worden, dan is daar niets aan te doen. Waarvoor is het nu noodig f 1000 meer te vragen 7 De heer Gross wijst op het bedrag uitgetrokken als opbrengst van schoolgeld f 390,50. De commissie acht dat bedrag van zoo weinig beteekenis op eene begrooting van 21,000 dat het dit geheel wenscht te laten ver- vallen, omdat dit nu voornamelijk drukt op den midden- stand en voor haar een zware belasting is; het is beter dat weinig beteekenende bedrag te vinden uit den hoofde lijken omslag. Ziedaar een der reden waarom de commissie den hoofdelijken omslag op 2000 wil houden. De Voorzitter ontraadt dergelijke wijzigingen in de begrooting. Er is eene verandering in bet gemeentelijke belastingwezen te wachten. Hoe die zal zijn weet hij niet, maar zij schijnt aanstaande te zijn en is er misschien het volgend jaar wel, daarom zou hij met wijzigingen liever wachten, dan kan men altijd nog eens zien. De heer Gross meent dat de Voorzitter het dan toch met het beginsel eens is, dat het schoolgeld zou kunnen vervallen. Verder heeft de commissie opgemerkt dat er /100 is geraamd voor bouwkundig toezicht. Zij zou eene veran dering in de tot hiertoe gevolgde regeling wenschen en geeft in overweging een vasten gemeente-opzichter aan te stellen, die dan het toezicht in verband met de woning- wet kan houden en ook toezien op de uitvoering van gemeentewerken enz. De commissie stelt voor daarvoor 150 uit te trekken. Dan is voor onderhoud van straten maar 350 geraamd. Dit acht de commissie veel te weinig zij acht het noodig dat er ook eens wat aan de bestrating wordt gedaan. Die van de Oostkade verkeert in zeer slechten toestand, het is daar een groene weide, er ligt meer grond dan steenen en de klinkers van het voetpad zijn bijna geheel verteerd. Er zijn daar zulke putten, dat men er bijna niet kan loopen. De VoorzitterDat daar zooveel gras staat komt om dat er niet zooveel geloopen wordt als bier, dat ligt niet aan de bestrating. De heer GrossDe bestrating aan deze zijde van het kanaal maakt ook een groot verschil met die aan de overzijde. De VoorzitterHet is alleen een gevolg van de be- weging die aan dezen kant is en die daar wordt gemist; het gras heeft daar gelegenheid om te groeien. De heer Gross acht de bestrating aan de Oostkade zoo slecht, dat die daar niet van gras gezuiverd kan worden; het moet daar nieuw bestraat worden. De VoorzitterDe steenen kunnen worden verlegd. De heer Gross Die zijn daarvoor niet geschikthet zijn alien kopkeien en die kunnen niet tegen elkaar aan- sluiten, wat noodig is om het daarin groeien van gras tegen te gaan. En de klinkers kunnen heelemaal niet meer dienen, die zijn verrot. Dan nog is er de aandacht van de commissie op gevallen, dat er f 200 is uitgetrokken voor onderhoud van het schoollokaal. Wanneer echter tot verbouwing zal worden overgegaan kost dat 650. Ook een reden dus om den hoofdelijken omslag op f 2000 te houden. Dan nog is in de commissie bemerking gemaakt op de posten voor schrijfbehoeften, aankoop van gedrukte stukken enz. f 150 en 350, samen 500, welk bedrag een lid der commissie nogal hoog vond. De VoorzitterToen de gemeentebegrooting door ons is opgemaakt was er nog geen kwestie van verbouwing der school. De SecretarisEn daarvoor wordt van rijkswege sub sidie verleend. Alsnu wordt overgegaan tot de artikelsgewijze behande- ling der begrooting, waarbij ook ter sprake komen de aanmerkingen der commissie hiervoren aangegeven. Het eerste punt betreft den hoofdelijken omslag, die de commissie op f 2000 wenscht te behouden en door Burg, en Weth. op f 1000 is geraamd. De heer Oole, die toen niet in de vergadering van Burg, en Weth. is geweest, is er ook voor om 2000 te be houden. De Voorzitter merkt op dat het sinds het opmaken der begrooting wel wat veranderd is, o. m. door de verbouwing der school. De heer Pauwels verklaart bij zijne vroeger in de ver gadering van Burg, en Weth. uitgesproken opinie te blijven; het meerdere bedrag dat voor schoolverbouwing noodig kan zijn, is later ook wel te vinden. De heer BuysseMaar de begrooting wordt toch ter goedkeuring aangeboden en er kunnen dus aanmerkingen worden gemaakt en wijzigingen voorgesteld 7 De heer Pauwels Zeker, maar ik wil maar te kennen geven dat ik mijn opinie niet kan veranderen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten de hoofdelijke omslag te behouden op f 2000. Voor stemmen de heeren Hamelynck, Gross, Oole, Malotaux en Buysse tegen de heer Pauwels en de Voorzitter. Hierop komt in bespreking het voorstel der commissie om den post geraamd als opbrengst van schoolgeld, f 390,50 te schrappen. De Voorzitter zou dat maar laten staan het schoolgeld is hier toch niet overzet en er worden nogal ontheffingen verleend. Er wordt nu over deze zaak juist anders gesproken dan bij den hoofdelijken omslagdie wilde men op 2000 behouden omdat de menschen het betalen gewoon zijn ze zijn ook gewoon schoolgeld te betalen, waarom moet dat dan worden afgeschaft 7 De heer GrossEr gaan zoo weinig gegoede kinderen dat hetgeen daarvoor betaald wordt toch niets beteekent en daardoor worden die 390,50 juist opgebracht door de middenstanders, die reeds zwaar door andere lasten ge- drukt worden. De heer OoleIk heb er jaren geleden ook al over gesproken om het schoolgeld af te schalfen. De heer Pauwels ziet er de wenschelijkheid niet zoo van in de meesten betalen toch niet. De heer Oole Maar de minderen die er door getroffen worden krijgen daardoor een zwaren hoofdelijken omslag te betalen. Het voorstel der commissie om het schoolgeld af te schalfen wordt alsnu aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, Voor stemmen de heeren Hamelynck, Gross, Oole, Malotaux en Buyssetegen de heer Pauwels en de Voorzitter. De Voorzitter: Met 1 .Tanuari wordt dus het schoolgeld afgeschaft, maar hoe moet er nu worden omgesprongen met de kinderen uit andere gemeenten, die bij ons school gaan. Moeten die ook gratis aangenomen worden 7 De heer HamelynckDie zou ik niet aannemen en ze zenden naar hunne eigen gemeente. De Voorzitter: Ja, maar dat gaat toch moeilijk, als ze zoo nabij de school wonenwe hebben vroeger toch ook veel pleizier van Philippine gehad, toen onze kinderen uit de Zandstraat daar school konden gaan. De heer Hamelynck Maar ze hebben onze kinderen toch ten slotte geweigerd en ons genoodzaakt zelf een school te bouwen. De Voorzitter: Daar hadden ze gelijk in, want daar van zouden voor Philippine hoogere uitgaven het gevolg geworden zijn. De heer Gross zou van kinderen uit vreemde gemeenten schoolgeld willen helfen. De heer Pauwels Wat zou dat opbrengen 7 Een gulden of 5 per jaar 7 De heer GrossJa, maar als we de scholen ook voor vreemde kinderen gratis open stellen zou dat oorzaak kunnen worden dat ze voor het voordeel naar hier komen. De heer MalotauxWe kunnen ze toch weigeren 7 De Voorzitter acht dat in het algemeen ook niet doen- lijk. In de Zandstraat wonen kinderen aan de andere zijde van den weg bij de school. Het is nog al hard om die te weigeren, zoolang ze kunnen worden toegelaten zonder nadeel voor de gemeente. De Secretaris vestigt de aandacht op art. 50 der lager- onderwijswet waarbij het helfen van schoolgeld verpllchtend wordt gesteld, en waaraan alleen bij Koninklijk besluit, den Raad van State gehoord, onthefling kan worden ver leend. Verder is bepaald dat, de verordeningen regelende schoolgeldheffmg voor alle kinderen gelijk moeten zijn. Voor kinderen uit andere gemeenten mogen geen uit- zonderingsbepalingen worden gemaakt. De Voorzitter We moeten dus eerst vergunning vragen om geen schoolgeld te helfen. Er mag den kostenden prijs worden gevraagd maar als we nagaan wat de ge meente er voor uitgeeft komen we hier lang niet aan den kostenden prijs. De heer Pauwels merkt op dat aan het klooster ook wel een paar honderd gulden meer subsidie zou moeten worden gegeven, dan kan men daar het schoolgeld ook afschalfen. De heer Oole stemt daarmee in bij die school heeft de gemeente ook belang. De Voorzitter; Nu gaan we concurrentie voeren tegen de school van 't klooster. Men zal er van hooren Maar 'enfin, de afschaffing van schoolgeld moet eerst nog worden aangevraagd. Wat de kinderen uit andere gemeenten aangaat wordt goedgevonden die ook toe te laten zoolang dit voor de gemeente geen hoogere uitgaven tengevolge heeft. Alsnu komt aan de orde de bespreking van de salarissen van den burgemeester en den Secretaris, naar aanleiding van het schrijven van Gedep. Staten. De burgemeester verlaat de vergadering. De heer Oole oudste Weth. presideert. De heer Gross merkt op dat het aantal inwoners dezer gemeente dat van de door Gedep. Staten voor de vierde klasse als maximum aangenomen getal 2000slechts met 85 overschrijdt. Hij meent daarom dat ook kan vol- staan worden met het voor die klasse aangegeven minimum- salaris, nl. 750 of 100 meer dan thans. Ook wordt nog opgemerkt dat de verhooging over dit jaar nog moet betaald worden. De heer Malotaux wijst er op, en de Voorzitter en andere leden zijn het met hem eens, dat er weinig over te spreken valt, daar Gedep. Staten zelf een hooger salaris zouden aangeven als de Raad het niet deed. De heer Gross merkt op dat Gedep. schrijven of ver hooging door den Raad »wenschelijk" geacht wordt. De Secretaris Dat slaat op de vraag of de Raad hooger dan het minimum wenscht te gaan. De heer Buysse vraagt of het schrijven bij Burg, en Weth. is behandeld. De Voorzitter antwoordt bevestigenddie stellen eene verhooging van 100 voor. De heer BuysseMaar als nu de bevolking weer be- neden de 2000 daalt, wat niet onmogelijk is 7 De heer GrossDan besluiten we weer om het te verminderen. De heer Buijsse zou althans de vraag willen stellen of dat kan. Het voorstel van Burg, en Weth., om te adviseeren de salarissen met f 100 te verhoogen wordt alsnu aangenomen met algemeene stemmen. De burgemeester komt weder ter vergadering en neemt de leiding over. In bespreking komt het voorstel der Commissie om een gemeente-opzichter aan te stellen en daarvoor uit te trekken f 150. De Voorzitter weet niet wat zoo'n opzichter hier in de gemeente doen moet. De heer GrossToezicht houden op alle werken die voor de gemeente worden uitgevoerd en nagaan of de woningwet wordt nageleefd. De Voorzitter: Nu houden we zelf toezicht en als er eens iets particuliers moet uitgevoerd worden nemen we iemand. Is het soms de bedoeling van de commissie dat het gemeentebestuur geen goed toezicht houdt 7 De heer BuijsseNeen, integendeel, ik wil u daarvoor wel een compliment maken. De VoorzitterHet komt mij voor dat de commissie hier een rijksdaalder wil uitgeven om een kwartje te verdienen. De heeren Hamelynck en Gross verklaren ook geenszins een grief te hebben willen maken aan het Dag. Bestuur. Eerstgenoemde meent dat men geen beteren opzichter kan vinden dan den burgemeester zelf. De Voorzitter acht dan ook, in achtnemende het voor deel der gemeente, wijziging onnoodig. De heer Gross wijst er op dat in sommige gevallen, o.m. voor de toepassing der woningwet beslist meer des- kundig toezicht noodig is, ware dit er vroeger geweest, dan zou het niet zijn voorgekomen dat door Burg, en Weth. een woning werd goedgekeurd die later door de Gezondheidscommissie werd afgekeurd en waarvan de Raad groote moeilijkheden heeft ondervonden. Wordt een gemeente-opzichter aangesteld dan zal het ook niet meer voorkomen dat de secretaris wordt belast met het toezicht op het leggen van een keiweg. als bij dien naar het station, waardoor deze aan zijne werkzaam- heden op de secretarie onttrokken wordt, niettegenstaande geklaagd werd dat het daar zoo druk is, dat aanstelling van een klerk op eene jaarwedde van f 300 noodig werd geoordeeld. De heer BuysseBuitendien, mijnheer de Voorzitter, als u eens ziek wordt, wie moet dan het toezicht in de gemeente houden 7 Nu moet altijd bij het uitvoeren van werken 5 pet. van de aannemingssom voor toezicht worden betaalddat vervalt dan ook. En wat het toezicht over den weg naar het station betreft, op dien weg is nogal wat aan te merken. De Voorzitter acht het aanstellen van een vasten op zichter voor hem geen ontlasting, want dan moet hij den opzichter controleeren. Hij meent dat het meer de be doeling der commissie is om er tegen op te komen dat de secretaris voor het houden van toezicht bij wegwerken wordt aangewezen. Dit is tot nu toe geschied omdat het is overgegaan van vader op zoon en omdat hij er kennis van heeft uit vroegere ervaring. Hij kan echter verklaren dat dit in de toekomst riiet meer gebeuren zal. Voor bouwwerken wordt geregeld een ander genomen en dus kan de commissie er misschien genoegen mee nemen dat de toestand verder blijft zooals het nu is. De heer Gross deelt mede dat de commissie aan haar voorstel van 150 salaris komt, door de bedragen die in 1909 voor toezicht zijn uitgegeven. De heer PauwelsMaar daarvoor krijgt u niemand, als hij al het werk, opmaken van bestekken enz., moet doen. De Voorzitter Het gaat er alleen om, dat de secretaris geen opzichter meer mag zijn. Dat zal niet meer plaats hebben. Maar er moeten binnenkort weer te verpachten landerijen worden gemeten. Heeft de Raad er ook bezwaar tegen dat de secretaris dat doet7 Als hij het tenminste wil. Er is niemand anders in de gemeente die dat kan. De heer Gross Zou De Smidt dat ook niet kunnen 7 De Voorzitter heeft daarvan nooit iets gezien. De heer HamelynckLandmeten is niet ieders werk De discussie omtrent dit punt wordt nog eenigen tijd voortgezet. waarbij er vanwege de commissie op gewezen wordt dat er gelegenheid is om een opzichter uit de ge meente aan te stellen, n.l. de heer De Smidt. De Voorzitter betoogt dat deze voor bouwwerken steeds gevraagd wordt. Of deze echter van keiwegen kennis heeft weet hij niet. Na de herhaalde verklaring van den Voorzitter dat de Secretaris niet meer zal worden aangewezen voor het houden van opzicht over gemeentewerken, legt de commissie er zich bij neer dat de begrooting op dit punt onver- anderd blijft. Tegen laten verrichten der opmetingen van de te ver pachten landerijen door den secretaris worden geen verdere bezwaren ingebracht. Hierna komt in bespreking de door de commissie ge- maakte aanmerking op de bestrating der Oostkade. Voor onderhoud van bestratingen is slechts 300 uit getrokken. De Secretaris vestigt er de aandacht op, dat ook nog /1000 is uitgetrokken voor aanleg en vernieuwing. De heer Gross bepleit opnieuw het noodige van ver- betering van de bestrating der Oostkade. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. voor- nemens waren de straat van Pierets naar het postkantoor te verbeteren. De bestrating van de Oostkade is voor voetgangers lastig, maar als rijweg even goed als de andere bestratingen. De heer Buysse zegt dat het zijne bedoeling alleen ge weest is het voetpad op de Oostkade te vernieuwen. De heer Gross betoogt dat wel degelijk de geheele straat bedoeld was. De heer Pauwels vestigt er de aandacht op dat men dan met het geheele beschikbare bedrag maar een lengte van 75 M. zou kunnen verbeteren. Tenslotte wordt besloten den post te behouden zooals deze is voorgesteld. Nader zal worden beslist wat daar- mede moet geschieden. Nog wordt besloten het voor de scholen uitgetrokken bedrag van f 200 te behouden, daar omtrent de verbouwing nog niets is beslist. Ook blijft gehandhaafd de post van 500 voor schrijf- behoeften en drukwerken. De heer Gross deelt mede dat een minderheid der com missie die te hoog vond. De heer Buysse is van meening dat die post nogal hoog is en er mogelijkheid bestaat van vermindering. De heer Hamelynck licht in dat niet de som voor schrijfloon te hoog werd geacht, maar die voor aanschaffing van materieel. Hij merkt evenwel op dat men hetgeen er moet zijn noodig heeft, en als men het geheele bedrag niet behoeft blijft er vanzelf wat over. De Voorzitter merkt op dat er nu nieuwe bepalingen zijn uitgevaardigd die een vereenvoudiging in de admini- stratie beoogen. Mogelijk geeft dat aanleiding tot ver mindering van kosten. Vervolgens worden besproken de verzoeken der onder wijzers om verhooging van salaris. Burg, en Weth. stellen voor daarop afwijzend tebeschik- ken, de salarissen zijn naar hunne meening voor een paar jaren naar behooren geregeld. Naar aanleiding van gestelde vragen doet de Voorzitter mededeeling van de salarissen der onderwijzers. De heer Hamelynck meent dat, als aan den een verhooging wordt toegekend, die ook aan de anderen moet worden gegeven, waarmede de andere leden der commissie in- stemmen. Spreker is voor goed onderwijs en dan moet dit ook goed betaald worden. Hij stelt voor alien, ook de hoofden, eene verhooging van f 50 toe te kennen. Dit voorstel wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelynck, Gross en Buysse tegen de heeren Oole, Malotaux, Pauwels en de Voorzitter. De gemeentehegrooting wordt alsnu vastgesteld op een eindcijfer van j 22,130,19, met een post voor onvoorziene uitgaven van 1259,50, 4. Benoemivg van een lantaarnopsteker. De \oorzitter deelt mede dat er maar 1 sollicitant was, n.l. H. de Vos, die het voor J 150 wil doen en voorloopig is aangesteld. Met algemeene stemmen wordt H. de Vos definitief benoemd. 5. Verzoek van V. van Assche. Deze vraagt den Raad om te bevorderen dat hem een vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein wordt verleend als bedoeld in art. 2 der wet voor zijn perceel Oost no. 165, gelegen aan de Oude Burgsche- sluis. Wordt besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar reeds gebleken is dat zulke pogingen toch op niets uitloopen. De Voorzitter schorst hierna de openbare zitting die overgaat in eene met gesloten deuren. 6". Suppletoir kohier hoofdelijken omslag. Dit wordt vastgesteld op 53,04. 7. Suppletoir kohier hondenbelasting Dit wordt vastgesteld op een bedrag van f 29,50. 8. Verkoop plantsoen. De \oorzitter deelt mede dat het plantsoen langs den weg naar Assenede geschikt is om te worden verkocht. Hij vraagt machtiging om daartoe over te gaanHet zal geschieden in perceelen bij publieken verkoop. Z. h. s. wordt de gevraagde machtiging verleend. 9. Omvraag. De heer Buysse vraagt naar aanleiding van een voorge komen geval dat bij regen een verstopping van een riool voorkwam en men naar den put moest zoeken, of er een kaart bestaat van de rioleering in de gemeente. De Voorzitter antwoordt bevestigend. In het geval door den heer Buysse bedoeld was het een put met rioleering aangelegd door 's Rijkswaterstaat, waarvan men de ge- gevens miste. Nu is dat ook in orde. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. o a a VLAG. NAAM ML Yan en naar. Lading. Voor Ter Neuzen i 12 Eng. sch. Malpas Belle 506 Charles town chinaclay Eng. s.s. Quentin 3607 Leith stukg. 13 idem River Thames 2242 Londen idem Van Ter Neuzen i 12 Eng. s.s. River Lagan 2272 |Londen 3tnkg. V unr (>ent t 13 Eng. sch. Abeja 492 Charlestown chinaclay idem Alice Williams 372 Par idem Noor. s.s. Normandie 2826 Riga stukg. Eng. 8.8. Sea Serpent 2554 Londen idem Deen. s.s. Flandria 3255 Rapso hout Van Cent t 12 Noor. s.s. Oteren 3356 Blyth ledig Eng. s.s. Sea Gull 2763 Leith stukg. idem Mersey 3075 Goole idem idem Truro 2367 Hull idem Deen. s.s. Else 4712 New-Castle ledig Zweed. s.s. Rosalinds 1878 Middlesbro idem 13 Belg. s.s. Garonne 2561 La Rochelle phosph. Eng. s.s. Pandion 3619 Antwerpen stukg. fan Selzaetei 13 Eng. barge Leslie 244 |Keulen ledig s.s. HARALD vertrekt heden van Lissabon naar Huelva. s.s. JENNY in loasing te Gent, s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 14 dezer van Gent naar Tyne Dock. s.s. HELENA vertrok 10 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN A van Hull naar Civita Vecchia passeerde 12 dezer des 's morgens Gibraltar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 10