Afgeluisterd gesprek. PnjslMp n Set Biljari, 100.000 burgerlTjke stand." Cafe „DE SCEELDE" A. DE VBIES, KO DERKLEEDIUG bladen zonder eenige prijsverhooging. Laatste Berichten. Niervergiften Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. Advertenlien. DANKBETUIG1NG. op Zondag 9 October a s., Korte Gortstraat 343^JWdell)urB. Lusermanden en Gitzetten, De administrate der TER NEUZENSCHE COURANT belast zich met het plaatsen van advertenlien in alle Heden overleed plotseling onze Echtgenoot en Vader J. VAN DiXHOORN, in den ouderdom van ruim 63 jaren. Wed. J. VAN DIXHOORN nhield. Twee der aanranders werden terstond gegrepen, maar de derde, die helaas de buit by zich had, ontkwam. De arrestanteu zijn Engelschen. Een regeeringstelegram heeft in de eerste week van September reeds melding gemaakt van een zware wolkbreuk op St. Eustatius. ihans meldt men nog aan de N. R. Ot. dat te middernacht van 6 op September by volkomen windstilte en een ver verwijderd onweer, boven St. Eustatius een regenbui losbrak, die slecbts 3o minuten duurde, doch in dat half uur 100 tot 150 m.M. water over bet eiland uitgoot, waardoor de ravijnen van de Quill den hoofd- vulkaan en de dalen van bet Noordelijk heuvelland tot beddingen van kracbtige stroomen werden gemaakt. Diepe en grillige rooien werden door bet land geschuurd, de lengtewegen werden verwoest. Het water stortte ten slotte deels van het 40 M. hooge klif in watervallen neer, en sloeg deels den klifrand over een lengte van 30 M. weg. By den tuin der R. K. paro- chie, en in hefc geplaveide Baaipad werden reusachtige gaten geslagen. Heel wat teelaarde, grint en keien gingen in zee verloren. De scbade, aan wegen en klif toegebracbt, is zeer groot, die aan de cultures katoen, yams, bataten aanzienlijk. A1 zijn er ver- schillende erven overstroomd en overslibd, en klom bet water tot in sommige buisjes, er vallen geen menscbenlevens te betreuren. Er zou gevlogen worden Te Cuiseaux stapte verleden week een ffmecano" af in bet eerste hotel en maakte bekend dat hij kwartier kwam maken voor een groot aantal luchtvaarders en bun personeel, die men den volgenden ocbtend verwacbten kon. lerwijl hij bet zicb gemakkelijk maakte in zyn hotel en zicb de fijnste schotels en merken liet voorzetten, werd door de opgetogen bevolking in allery 1 bet noodige in gereedheid gebracht, om de vliegmenscben waardig te kunnen ont- vangen. Den volgenden ocbtend vertrok de mecanicien op een rijwiel naar een naburige plaats om ook daar eenige orders uit te voeren, zooals hij aan den hoteleigenaar zeide. A1 spoedig bleek toen, dat een handige op- licbter misbruik had gemaakt van bet goed- vertrouwen der eenvoudige gemeentenaren. De gendarmerie begaf zicb ijlings op bet pad en was zoo gelukkig het heerscbap te St. Etienne- du-Bois te acbterhalen. - De draadlooze telegrafie en de opstand. By het uitbreken van de omwenteling beeft de draadlooze telegrafie een zeer belangwekkende en gewicbtige rol gespeeld. De opstandelingen hadden de voorzorg genomen, om alle tele- grafiscbe verbindingen met bet buitenland af te snijden, opdat bet bericht niet te vroeg de overige wereld zou bereiken. Den 4den October s avonds liep het Duitsche stoomscbip Cap Blanco, dat een inricbting voor draadlooze telegrafie beeft, de haven van Lissabon binnen. De berichtgevers bebben dat schip als telegraaf- station gebruikt. Het station aan boord van bet schip slaagde er dadelijk in, met den bij Marseille gelegen seinpost Saintes Mareis de la Mer in verbinding te komen. Van daar uit is het bericht naar de verschillende landen door- geseind. De afstand tusschen den seinpost aan boord van de Cap Blanco en Saintes Mareis de la Mer bedraagt ongeveer 1250 K.M. en de berichten gingen over bet bergachtige Spanje been. Langs dien weg zijn de eerste berichten in de pers gekomen. Gesneenteraad te Westdorpe. Vergadering van Donderdag 6 Oct. 1910. Aanwezig den heeren Voorzitter en leden, behalve de beer P. van Waes, benevens de Secretaris. Na opening der vergadering door den Voor zitter worden de notulen gelezen van het verhandelde in de vorige zitting en onver- anderd goedgekeurd. wegingen waren als die van een afgeleefden grijsaard. Met zyn yermagerd, vleesch- en kleurloos gelaat, zijn langen witten baard maakte hij een eerbiedwaardigen indruk en wekte tevens mede- lijden op. Het zwarte kleed, dat hij droeg, verhoogde nog het magere zyner gestaltebij leek meer op een wandelenden kapstok dan op een levend mensch. Deze ziekelijke grijsaard met zijne zwakke stem was echter zeer vroom, en zoodoende kwam het, dat Mr. Gray, zoo noemde bij zich, in de schare weldra een menigte vrienden telde, die gaarne met hem verkeerden, en onder dezen was mistress Codiment eene der eersten. Daar zij over de beste tent en over de beste 1. Als ingekomen stukken worden mede- gedeeid a. Een besluit van den Commissaris der Koningin, waarbij de heeren Fr. van Acker en H. Govaert voor bet tijdvak 1911—1914 worden benoemd tot leden van het college van zetters. b. Een brief van Ged. Staten waarbij goed gekeurd terug wordt gezonden de Gemeente- rekening van 1909. c. Een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. gehouden op den 9 September j.l. Overeenkomstig de boeken werd aanwezig bevonden 3878,57, waarvan 3300 was uitgezet bij de boerenleenbank albier, worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorgestelde wijziging der gemeente- begrooting van 1910 tot een bedrag van/57,50, worden goedgekeurd. 3. Met algemeene stemmen wordt besloten steun te verleenen aan een van den beer H. Kerckhaert en vijftig anderen, alien ingezetenen dezer gemeente, ingekomen adres, boudende verzoek om medewerking teneinde de dienstkring van den alhier gestationeerden ryksveldwachter, laatstelijk uitgebreid door toevoeging daaraan van de gemeente Axel, in bet belang der rust in deze gemeente tot zijne vorige grenzen wordt teruggebracbt. De Voorzitter prijst de activi- teit van den rijksveldwachter waardoor reeds vele misstanden zijn opgeheven. Onder aanbieding van een afscbrift van het adres zal een daartoe strekkend verzoek worden gericbt tot den beer Districts-Commandant-ln- specteur van de Rijksveldwachters te Middel- burg. 4. De gemeentebegrooting van 1911 wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een be drag van f 14894,39. Zooals bet vorig jaar in uitzicht is gesteld wordt de jaarwedde van den gemeente-veldwacbter evenals toen met 20 verhoogd. In verband met de daarop gebrachte post ad f 800 voor verhardiug van voetpaden, raad de heer De Beleir naast klinkers ook een proef te nemen met sintels. De Voorzitter en de beer Van Acker bestrijden dit als te duur wegens het jaarlijksch noodige onderboud. Zij wenschen geleidelijke verharding met klinker. Bij een voorstel van den heer Dellaert om daarvoor f 100 te gebruiken tot bet nemen van een proef als door den beer De Beleir bedoeld, blij kt dat de stemmen staken. Voor stemmen de beer Van Haelst, Dellaert en De Beleir tegen de heeren Steyaart, van Acker en de Voorzitter. De beslissing op dit voorstel wordt daarop aangehouden tot eene voigende vergadering. Nog wordt besloten eeD onderzoek in te stellen naar de kosten van eene betere verlichting, tenzij door aanschaffing van betere lantaarns, tenzij door verplaatsing van de tegenwoordige. Na nog een verzoek van den heer Van Haelst, om berstelling van bet voetpad bij L. Dbert, door den Voorzitter toegezegd, wordt de ver gadering gesloten. Amsterdam. De raad van beheer van het Nederlandscb Tooneel deelt mede dat Louis Bouwmeester een hem gedane aanbieding zou hebben aangenomen indien hij niet voor dien tijd een andere ver bin tenia bad aangegaan. De raad van beheer stond Bouwmeester toe zijn gouden jubileum in den stadsschouvburg te vieren met de medewerking der artisten van de Koninklyke vereenigiug, met »de Koopman van Venetie." Lissabon. De troepen uit de provincie heb ben zich bij de republikeinen aangesloten. De aanvoerder der Koningsgezinden ging tot de republikeinen over. De Ministers namen hun ontslag. De bur- gerneesters en andere ambtenaren zijn herbe- noemd en op een enkele uitzondering na hebben zij dit aangenomen. De bandelskantoren en banken zijn heropend. Overal in Portugal is Woensdagavond om 11 uur de repubiiek uitgeroepen. Zonder incidenten ol gevechten had deze proclamatie plaats. De correspondent van de Daily Chronicle seint eenige bijzonderheden aan zijn blad waarin hij uitvoerig van de straatgevechten en bet beschieten van het Koninklijk Paleis door de republikeinsche kruisers melding maakt. Een gedeelte der bemanning van den kruiser „Dom Pedro" was Koniugsgezind. De repu blikeinen richtten des nachts zoeklichten op het achterschip waar de Koningsgezinde officie- ren en matrozen samen waren en gaven toen salvo's. Dit herhaalde men eenige malen totdat alle Koningsgezinden gedood of gewond ter neder lagen. De Koning van Portugal wilde eerst bet Paleis niet verlaten doch toen bijna de gebeele hofhouding gevlucht was moest hij wel volgen. Uiterlijk kalm een sigaret rookende verliet hij toen bet Paleis. Lissabon. De Engelsche gezant beeft een langdurig onderhoud gehad met den nieuwen president die hem de verzekering gaf dat gebeel Portugal eerbied en toewyding voor Engeland voelt. ontrooven den lijder zijn gezondheid geluk en leven. De nieren zyn de belangrykste organen van bet lichaam, omdat zij het bloed filtreeren. Wanneer zy gezond zyn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzuiverheden uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheele lichaam ziek, omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door bet lichaam mededraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek,schelehoofd- pijn, waterzucht, ontsteking van de blaas, hevige lendenpyn bij bet bukken, slapeloosheid enz. worden veroorzaakt door de onzuiverheden in het bloed, die de nieren eruit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de nieren en verwijderen de ziekte-verwekkende stoffen. Zij genezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zyn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een, of 10,voor zes doozen. Bestuurder ARTHUR HENDR1KX. Zondag 9 October a. s., te 2J/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van A Is ik Koning was, beroemd romantisch spel in 4 bedrijven door Justin Huntly Mac Carthy. Naar het Engelsch //If I were King" vertaling van Willem Boesnach. Grooten Sohouwburg te Gent. DirectieP. DE MEYER. Zondag 9 October a. s., te 2 ure, eerste dagvoorstellingopvoering van La Jaive, groote opera in 5 bedrijven, woorden van Scribe, muziek van Halevy. Zondag 9 October a. s., om 3 ure, dagvoor stelling; optreden van: Simms et Simms, comedy musikal aktduo Paulus, Hollandsche duettisten Louise Schneider, zangeresCharles Max, komiek Chasyer, the only tumbler; les Guillot-Bill, originale nieuwigheid de gezusters Wittus, op den ijzerdraad miss Vora, contor- sionniste miss Thysa, de koningin der trapeze Adas et Alex, acrobaten the Excello3, Engelsche zangeressen en danseressen. A. s. Woensdag 12 October hoopt onze geliefde Vrouw en Moeder ANNA DE VOS, ecbtgenoote van Michiel Wilhelmus haar 8()sten gebooi'tedag te herdenken. Dat zij nog vele jaren in ons midden mag blijven is de wensch van hare dankbare MAN en KINDEREN. Zaamslag, 8 Oct. 1910. WMBSKS'* Voor de vele bewijzen van deel- iteming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Johannes Franciscus Remerij, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen (Sluiskil), 7 October 1910. Wed. R. C. REMERIJ -VanHecke. ,P. E. REMERIJ. Ter Neuzen.M. E. REMERIJ—Van Meir. (F. R. REMERIJ. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan alien die hebben medegewerkt bij mijne operatie. Inzonderheid aan de heeren Staver- man en Spruitenburg en aan de Directrice en het verdere personeel van het Ziekenhuis te Ter Neuzen. E. VERBRUGGE. Ter Neuzen, 7 October 1910. Getroffen door de zeer vele blijken van belangstelling ontvangen ter gelegenheid mijner benoeming tot NOTARIS alhier en niet in staat elk persoonlijk te bedanken, zij het mij vergund door deze, mede namens mijne wederzijdsche familie, daarvoor mijn hartelijken dank te betuigen. J. A. DREGMANS. Axel, Oct. 1910. FRANSDag Hendrir, zeg jongen, mijne gelukwenschen hoor, ge gaat trouwen, he. HENDR1K: Ja Frans, en nu ga ik naar Sint Nwolaas, Statiestraat 79, Huis AD. CLAEYS, in den Grooten Sint Nicolaas, mijne kleederen koopen, want het is daar, dat men de scJt oonste, de beste en de goedkoopste Kleederen koopt voor Heeren en Dames, en zelfs voor onze Kinderen. FRANS: Gij hebt gelijk Henbrik, ik heb de mijne daar ook gekocht en ben er gebeel kontent over en mijn vrouw ook. Nieuwstraat 42, Ter Neuzen. des namiddags 4 uur. Inschrijving voor deelnemers vanaf heden in genoemd eale. lnleg 25 cent. Getvone condition. Aanbevelend, J. F. VERLINDE. Grootst gesort. en meest gerenomm. magazijn van van elken lo.ettijd, zal a.s. i! en 12 Oct., weder exposeeren in Hotel des Lays-Las te Ter Neuzen: de nieuwste Kinderinsntels, JeliBters, Sfoeden, Saretten, Jurken,Yraeot- pakjes, Pelterijen, enz. enz., voor het a.s. seizoen. Beleefde uitnoodiging tot druk bezoek. gulden a 4 °/0, geheel of in gedeelten, tijdelijk beschikbaar als eerste Jiypotheek op hof- steden en landen. Notaris 1) TJM OLK1N, Hontenisse, tafel beschikte, noodigde zij den eerbiedwaar- digen grijsaard vaak uit om te rusten en van de tafel van den saajoor gebruik te maken. In den beginne scheen hij niet genegen, die uitnoodiging aan te nemen, doch ten slotte voldeed hij aan de dringende verzoeken van mistress Codiment en hij was bijna dagelijks haar gast. (Wordt vervolgd.) WlLLEMSEN en Kinderen. Ter Neuzen, 6 Oct. 1910. (iraann. Huwelijks aangifteu. 23 Sept. Jacob Hubert Colbers, oud 30 j., jra. en Angela Catharina Dalmijn, oud 23 j., jd. Theodorus Johannes Willems, oud 26 j., jm. en Louiza Phelomina Dalmijn, oud 27 j., jd. 30 Sept. Petrus Alphonsius Henderickse, oud 42 j., jm, en Maria Pkelomena Bernaert, oud 37 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Julia Baptista, d. van Petrus Augustinus Schillemans en van Eulalia Maria Steijaert. 4 Sept. Gerardina Lndovica, d. van Emmanuel Buijs- rogge en van Louisa Kegelaer. Florimondus Fredericus Sijmphor, z. van Cornelia Verlinden en van Rosina Maas. 8 Sept. Petrus Josephus Marie, z. van Andries de Cain we en van Johanna Maria Harends. Petrus, z. van Charles Ludovicus Daalman en van Rosalia Hofman. 41 Sept. Johanna Dorothea, d. van Eduard Cornelis van der Klooster en van Rosalia Schelfhout. 13 Sept. Angela Louisa, d. van V'ransiscus Hendrikus Lossie en van Louisa Triest. 15 Sept. Petrus Bernardus, z van Alphonsus Verschote en van Elisabeth van de Lavoir. 17 Sept. Eduardus Cornelis, z. van Josephus Johannes Buijsrogge en van Maria Louisa van Kampen. 24Sept. Alphonsus Theodorus, z. van Jacobus Kouijzer en van Anna Maria Paulina Burm. 27 Sept. Clementina Wil- helmina, d. van Josephus van Laere en van Louisa Maria Mangnus. 29 Sept. Josephus, z. van Gilles Picavet en van Philomena van de Keer. Overlijden. 11 Sept. Jan Francies Hofman, oud 73 j., weduwn. van Maria Anna Fruijtier. IS Sept. Cle mentina Irena van Laere, oud 4 j., d. van Josephus en van Louisa Maria Mangnus. 21 Sept. Angela Louisa Lossie, oud 7 d., d. van Franciscus Hendrikus en van Louisa Triest. 23 Sept. Petrus Daalman, oud 2 w., z. van Charles Ludovicus en van Rosalia Hofman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6