Dokter C. DE DECKEE. Een ffoou- en Wmfcelkuis, Openbare Verkooping. Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping aanbestediM Adverlentien. Verloreni Hanbest@c3israg. Laatste berichten. BURGEBLIJKE STAND? Handelsberichten. Moogwatergetij te Ter Neuzen. Tandarts MEIER (Mplieer enlevrouw) Een paar hooge Vetleeren Schoenen, publiek verkoop^n: uitmuntend BOUWLAND Een partij uitmuntend De vergiftigde taart. Onder verdenking deze te hebben afgezonden is te Hoorn gearresteerd J. J. Beek. Deze heeft Dinsdag bekend de taart aaa de familie Markus te hebben gezonden. Het zenden van de taart had tot bewegreden den dood van Markus te bewerkstelligen om, zoo mngelijk hem als gemeentebode op te vol- gen, uit welke betrekking de dader vroeger is ontslagen. Tevens hoopte hi) in handen te krijgen de verschillende veilingen, gehouden door de notarissen, eD die thans zijn opgedra- gen aan Markus. dankbare automobilist. De burge- meester van Eemnes heeft, zoo meldt het Hdbl., van een automobilist, die talrijke malen met zijn auto door die gemeente rijdt, een som van 100 ontvangen om hiervoor de schoolkinderen een aangenamen dag te bezorgen, als blijk zijner waardeering voor de welwillende houding die steeds door de inwoners, jong zoowel als oud, jegens automobielrijders wordt in acht ge- genomen. Een nieuwe trud Zohdagmiddag bood een koopman in 't cafe ,,'t Hooischeepje" op den Amstel te Amsterdam, 2 gouden armbanden, uit gouden munten bestaande, te koop aan. Deze armbanden gingen van hand tot hand, tot eindelijk de koopman tot de ontdekking kwam dat er een vermist werd. Hij stelde den kastelein voor de aanwezigen te fouilleeren, wat echter geweigerd werd. Nadat de recherche gehaald was, fouilleerde deze de aanwezige personen, doch kon niets op hen vinden. Toen de koop man zelf gefouilleerd werd vond men in zijn vestzak de vermiste armband. De man werd naar bet bureau van politie gebracht. In een fabriek van scheikundige stoffen der Vilvoordelei, te Schaarbeek, bemerkte Vrijdagochtend de machinist dat een der plet- molens stil lag, en dat de riem van de katrol gesprongen was. De machinist klom op een ladder om te zien wat er gebeurd was. Een ijselijk schouwspel bood zich voor zijn blikken aan. Tusschen het raderwerk van den plet- molen zag hij een werkman afschuwelijk ver- mjnkt liggen, het hoofd en de rechterarm waren van de romp gerukt en de beenen en de borst waren vreeslijk verhakt. Met behulp van anderen haalde de machinist de overblijf- selen van den werkman uit den molen. Zondagmiddag is het overhoeds op de kusten van Engeland gaan stormen. Een ge- lukkig zeldzaam ongeluk overkwam in de Noordzee de stoomboot Welholme uit Grimsby. Ze kantelde. De bemanning kon zich nog net in een reddingsboot bergen, behalve de tweede machinist, die onderin was en mee de diepte inging- 'S Gravenhage. Bij Kon. besluit zijn be- noemd tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Hoofdplaat- en Thomaes- polders de heeren H. J. Cammaert te Hoofdplaat en C. B. Temmerman te IJzendijke. Tot idem van het waterschap Tien flonderd en Zwarte de heer J. Risseeuw te Cadzand. Tot idem van het waterschap Walsoorden de heer J. van Dixhoorn te Hontenisse. Tot dijkgraaf van het waterschap Cadzand de heer P. Erasmus Jz. te Cadzand. Tot dijkgraaf van den Kleine Molenpolder de beer H. J. van den Ouden te Ter Neuzen. Tot voorzitter van het bestuur van het water schap voor uitwatering door de sluizen bij Nummer Een in den Hoofdplaatpolder de heer J', de Hullu te Schoondijke. Tot gezworene van den Pierssenspolder de heer C. Kielman te Ter Neuzen. Voorts is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oostburg, de heer A. Bevin, commies-titulair der posterijen en telegrafie. Revolutie in Portugal. Een particulier telegram meldde ons heden voormiddag uit Lissabon dat een oproer was uitgebroken. De marine en het leger hebben gemeene zaak gemaakt met de opstandelingen. Het Koninklijk paleis werd gebombardeerd en vermeesterd, de Koning gevangen genomen, zijn standaard neergehaald en de revolutionaire vlag geheschen. De telegrafische gemeenschap is verbroken. Parijs. De Daily Mail vermeldt met zeker- heid dat de Koning van Portugal door de revolutionairen is gevangen genomen. Het was klaarlichten dag, toen hij daar aankwam. De bandieten, die tot laat in den nacht op den terugkomst van hun kapitein met het geroofde meisje gewacht hadden, waren moe geworden en lagen nu op de banken en op den grond, bont door elkander in een diepen slaap, zoodat ze door 't binnenkomen van Mac Donald niet eens wakker werden. Hij greep een vuurtang en begon zich daarvan op ge- voelige wijze als wekker te bedienen. (Wordt vervolgd). Sedert beden morgen 9 uur zijn er geen nadere berichten omtrent den toestand ontvangen. Louden. De kabel PortugalEngeland is verstoord. Parijs. De kabel LissabonParijs seint de telegrammen niet over. Parijs. De Portugeesche gezant deelt mede, dat hij geen geloof hecht aan de onrustbarende berichten als zou de Koning gevangen ge nomen zijn. De marine is geheel in opstand doch hij twijfelt niet of een gedeelte van het leger zal den Koning getrouw blijven. Londen. De Times bericht dat de Koning is gevangen genomen. Het blad wijdt een lang artikel aan den toestand en herinnert er aan dat in den laatsten tijd de kritiek tegen den Koning steeds heftiger werd. Zij gelooft echter dat de revolutionairen wel een vredelievende schikking zullen treffen. Lissabon. Het Paleis is omsingeld. In de stad duren de hevige straatgevechten voort. Een gedeelte der artillerie en de geheele marine hebben zich bij de opstandelingen aangesloten. Zij hebben de beschikking over de mariner kazerne, 8 oorlogsehepen en de vesting aan den linkeroever. De verbinding met het buitenland kan alleen over Madrid plaats hebben. Het bericht dat de Koning zou gevangen genomen zijn kan elk oogenblik bevestigd worden. 's Gravenhage. De Portugeesche gezant hecht vooralsnog niet veel waarde aan de onrustbarende berichten daar hij noch ambtelijk noch van zijn familie berichten dienaangaande heeft ontvangen. Hij wees er op dat bij het vertrek van den Braziliaanschen president, dat gisteren plaats had, alles heel rustig was. De Belgische gezant die voor korten tijd gezant te Lissabon was, gelooft ook dat de berichten overdreven zijn. Parijs. Het gerucht loopt hier dat Koning Manuel is gevlucht op den Braziliaanschen kruiser San Paulo. Te Londen wordt bevestigd dat de republiek is uitgeroepen. Onder voorbehoud wordt geseind dat het paleis is ingenomen. Hulst, 3 Oct. 1910. Grooten Sohouwburg te Gent. Directie: P. DE MEYER. Zondag 9 October a. s., te 2 ure, eerste dagvoorstellingopvoering van La Juive, grOote. fdphWt- iitfj 5 bedrijven, woorden van Scribe, muziek van Halevy. DA GEN. Voorm. Nam. Donderdag 6 Oct. 3.20 3.32 Vrijdag 7 3.47 4.1 Zaterdag 8 t, 4.15 4.31 Zondag 9 4.47 5.2 Maandag 10 5.20 5.42 Dinsdag 11 6.7 6.36 Woensdag 12 7.14 8.— Getrouwd M. SCHUYLENBURG, -/ Inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen, Weduwnaar van T. B. C, Wanrooij J. M. A. E. J. PEETERS, Weduwe van H. E. C. van IJsselsteyn. 's Gravenhage, t Archimedesstraat 145. 5 October, 1910. j Laan van Nieuw Oost-Indie74. '---jjftffijyfra.' Voor de vele bewijzen van belang- stelliug, op 1 October ontvangen, betuig ik mijn kartelijkeu dank. J. H. GOOR. Hoek, 5 October 1910. Met deze laat ik dengeue (welke z00 schromelyk heeft belasterd) weten dat ik de hofstede enz. welke ik onlaugs heb gekocht van den WelEd. heer VAN DEN BROEKE op den juisten datum heb betaald. Mij dunkt het ware beter dat diegene welke die leugens en laster heeft uitgestrooid, de hand in eigen boezem stak. Mijns inziens, het spreekwoord is hier wel van pas, men wordt nooit door een eerlijken wagen overreden, maar enz. .IAN DE KRAKER C.Zoon, Landbouwer, Axel. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den boedel en nalateuschap van wijlen den heer P. A. VAN DE BILT te Ter Neuzen, worden verzocht hiervan ten spoedigste opgave of be- taling te doen aan Notaris C. LE NOBEL. mt&MSBllS** Hartelijk dankende voor het vertrouwen zoo mimschootsgedurende een reeks van jaren ondervonden, brengen onder- geteekenden ter kennis van het geachte publiek van HOEK, dat de zaak van wijlen Jacobus de Feijter is overgegaan aan zijn zoon W. C. de Feijter, wien ze ten zeerste bij U aanbevelen. Wed. C. PLATTEEUW en Familie. Verwijzende naar bovenstaande advertentie beveel ik mij ten zeerste in ieders gunst aan, beloVende door een prompte en nette bediening het vertrouwen waardig te maken. Hoek, Oct. 1910. W. C. DE FEIJTER. Oediplomeerde specialisten voor Mond- en land- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur Bagattenstraat 38, GENT. (2 miuuten van de Zuidstatie). Specialist Tandmeester, Ottograclit 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot .5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. tusschen Ter Neuzen en De Val. Terug te bezorgen, tegen belooning, bureau dezer Courant. jVagaWBp** De Notaris C, le Nobel te Ter Neuzen, zal op Woensdag 12 October 1910, des namiddags twee uur in het Gate /s Lands Welvaren", bewoond door den heer M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer P. J. RENSKERS aldaar, met erf en toebehoorenwaarin slagerij wordt uitgeoefend, aan de Donze-Visser- straat no. 47 te Ter Neuzen, kad. sectie L, nummer 918, groot 82 centiaren. Verhuurd aan den heer Van den Eeckhout voor 2,50 per week tot 18 November 1910. Ingenottreding der buur direct na den toeslag. Betaling 1 December 1910. Deurwaarder LLuineman zal op Dins dag II October S9I0, des voormiddags 10 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer G. VERSLU1JS te Sas van Gent, publiek verkoopen EENE PARTI J alsTafels, Stoeleu, Kast, Spiegels, Hanglampen, nieuwe Handnaaimachine, Regulateur, Glas-, Geleierd- en Aardewerk. Vooriseene groote partij Winkel- waren, alsGeemaiileerde huishoude- lijke artikelen, Porceleiu en Glaswerk. En verder eene groote partij Manufacturen, Speelgoederen en Galanterien. KIJKDAG (laags te voren. gemeente Bierviiet. De Notaris ZijIstra te IJzendijke, is voornemens Zaterdag 8 October I9IO, des namiddags 3 uur bij instel, en Zater- dag E5 October I9IO, des namiddags 3 uur bij toewijzing, telkens in de herberg z/de Gouden Leeuw", bij den heer J. J. Bron te IJ z e n d ij k e, publiek te verkoopen voor zijn principaal in de gemeente Bierviiet, in de polders Groote en Kleine Zoute en Orauje, samen groot ongeveer 30,10,56 H.A. of ruim 67X 0,44,56 H.A., verdeeld in perceelen. Verkoopboekjes verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. Door den Bouwkundige L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens zijn principaal op Borsderdag 13 Oct. 1910, voorm. 11 uur, in het cafe //Wilhelmina bij A. A. E. Vermast te Ter Neuzen, worden aanbesteed Het bouwen wan een Woon> buss aan de z.g. 2«* ¥erbin- dingsstraat te Ter Keuzen. Bestek en teekening liggen vanaf Vrijdag a. s. ter inzage in het bestedingslokaal en zijn dan a verkrijgbaar bij den iiouwk. voornoenad. Aanwijzing op Dinsdag 11 Oct., s nam. 1 uui. Op Donderdag 13 October 1910, des voormiddags 11 uur, zal de onderge- teekende namens zijn principalen in het cate /Beige" van A. J. Daelman, aan de Westkolk- straat te Ter Neuzen, trachten aan te besteden Het bouwen van een Wachtlokaal ten dienste van de tvaterklerken nabij de Westbuitensluis alhier. AANWIJS op Zaterdag 8 October a. s., des voormiddags 11 uur. Bestek met de teekening ligt ter inzage in genoemd cafe. De Bouwkundige. J. SCHEELE. Hoeli. Huwelijks-aangiften. 8 Sept. Jan Tollenaar, oud 22 j., jm. en Susanna Dees, oud 22 j,,jd. 15 Sept. Jacobus Jan Dolk, oud 28 j., jm. en Maria van Altin, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Sept. Jan TolJenaar, oud 22 j., jm. en Suzanna Dees, oud 22 j., jd. Geboorten. 15 Sept. Mattheus, z. van Pieter Cornells Dielemar, en van Ebriria de Blaeij. 18 Sept. Cornelia Suzanna, d. van Joannes Jacob den Engelsman en van Suzanna Ollebek. 19 Sept. Magdalena, d. van Christiaan Bakker en van Janna Meertens. Jan Abraham, z. vail Michiel de Graaf en van Sara Jacoba van Tatenkoven. 21 Sept. Willem, z. van Thomas Meertens en van Maria Vinke. Livina Janneke, d. van Andries Cornelis den Beer en van Paulina Verpoorten. 22 Sept. Jan en Anna, z. en d. van Martinus Dieleman en van Sara Maria Meeitens. Overlijden. 14 Sept. Johannes Cornelis de Zeeuw, oud 87 j., weduwn. van Suzanna Pladdet. Clinge. Huwelijks-aangiften. 30 Sept Franciscus. Johannes de Bleijser, oud 22 j., jm. en Maria Francises Roelans, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Johannes Thoen (van St. Jansteen), oud 21 j., jm. en Maria Delphina Gadaen, oud 20 j., jd. 28 Sept. Alphonsus Staal, oud 29 j., jm. en Maria Anastasia van Hoeck, oud 26 j., jd. Geboorten. 13 Sept. Alphonsina Maria, d. van Con- stantinus van Ombergen en van Valentina Juliana Melsen. 15 Sept. Angela Philomena Apelonia, d. van Cijrillus Angenus Bauwens en van Maria Piessens. 24 Sept. Petrus Franciscus, z. van Victor Emanuel Polletenvan Anna Maria Stevens. Joseph Judocus, z. van Petrus van Gimst en van Apolonia Louisa de Block. 25 Sept. Maria Louisa, d. van Maria Francisca Clementina Verbist. 28 Sept. Bernardus Leonardus, z. van Ludovicus Cerijlus Smet en van Maria Francisca Bleijenberg. 29 Sept. Augustinus, z. van Johannes Wullaert en van Varia Leontina Hanssens. 30 Sept. Julianus, z. vanAlphon- sius Judocus Beugels en van Mechtilde van den Brande. Overlijden. 17 Sept. Marie Leontine Bruggeman, oud 4 m., d. van Emile Jacobus en van Maria Philomina Timmerman. B9i>nteuis.te. Huwelijks-aangiften. 23 Sept. Petrus van Laar, oud 27 j., jm. en Anna Catharina Baart, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Sept. Josephus Boulaert, oud 46 j., weduwn. en Maria Louisa Mathilda de Bruijn, oud 38 j wed. 24 Sept. Jan Francies van Overmeeren, oud 21 j., jm. en Paulina van den Brande, oud 22 jjd. Geboorten. 19 Sept. Rozalia, d. van Petrus van Waterschoot en van Cecilia Boogaart. Petrus Jacobus, z. van Desire van Huffel en van Rosalia Durinck. 23 Sept. Sylva Maria Adrians, d. van Eduard van Damme en van Eugenia Maria Pieters. 24Sept. Jacobus, z. van Augustinus Fruijtier en van Maria Ludovica de Beule. 25 Sept. Albert Joseph, z. 'van Ludovicus Franciscus de Theije en van Cornelia Judoca de Waal. 26 Sept. Irma Rosalia Maria, d. van Johannes Josephus Fassaert en van Christina Mathilda Menu. 30 Sept. Emma Anna Apolona, d. van Edmond Petrus Duchene en van Maria van Wolffelaar. Overlijden. 28 Sept. Cornelia de Zeeuw, oud 76 j., echtg. van Jacobus de Feijter. 29 Sept. Sophia Pieters, oud 72 j., d. van Francies en van Anna Catharina Selielfhout. Sas van Huwelijks-aangiften. 17 Sept Franciscus Engelbertus de Splinter, oud 44 j., jm. en Emilia Hollebosch, oud 42 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Sept. Theophil Maes, oud 22 j., jm. en Leontina Maria Vermast, oud 25 j., jd. 29 Sept. Franciscus Engelbertus de Splinter, oud 44 j., jm. en Emilia Hollebosch, oud 42 j., wed Geboorten. 22 Sept. Gabrielle, d. van Florimondus de la Ruelle en van Elodie Marie Lammens. 23 Sept. Gustaaf Rend, z. van Joannes de Caluwd en van Rosalie Obrie. Overlijden. 27 Sept. Gustaaf Rene de Caluwe, oud 5 d., z. van Joannes en van Rosalie Obrie. ^•oppeldijk. Geboorten. 1 Sept. Gerardns Jose phus, z. van A. de Maat en van J. M. Mangnus 6 Sept. Edmondus Leopoldus, z. van J. L. Jacobs en van A. C. Rosier. 8 Sept. Theodorus Angelus, z. van H. F. Morres en van CI. Voet. 15 Sept. Cornelia, d. van P. van Eck en van M.de Bakker, 23 Sept. Lea Bertha Henrietta, d. van J. M. Breijaert en van L. C. de Bruijne. Kniddorpe. Geboorten, 21 Sept. Mauritius Aloy- sius, z. van Aldolphus Jesvirens en van Rosalia de Maertelaere. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9.50 Rogge 7, Wintergerst F8,75, Zoraergerat f 7,75, Haver ("7,25, Erwten, /16,Witte boonen fBruine boonen f Duivenboonen f,Paardenboonen/,Boekweit f Lijnzaad JKoolzaad Aardappels f 4,25. Boter per kilo /1,45. Eieren per 26 stuks f 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd 44 stuks rundvee, 23 varkens en 2 paardec, waarvan verkocht 16 stuks rnndveeen 12 rarkens. EN VAN een partij IN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2