A 1 g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad o o r Zeeuwscfi-Viaaiiffirer?, No. 5514. Cremeente CLDfC-E. Gemengde berichten. Zaterdag 1 October 1910. 50" .Inargnng. Gewijzigde Bekemlmaking. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1.10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/2 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdireeteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 aren op den dag der uitgave. ----- SLAD. Bargemeester en Wethouders van CLINGE, maken bekend dat ingevolge het plan der geld- leening van f15000 (150 obligation, ieder van flOO), de inschrijving is opengesteld tot en met Woesasdiaag den 5 Oct&hee* 19fO, namiddags 3 uur, aan den koers van a pari met op te geven rente. De storting moet geschieden in vier termijnen, in het plan der leening vermeld, hetwelk ter gemeente-secretarie ter kennisneming ligt. Clinge, den 14 Sept. 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VERCAUTEREN, Burgemeester. OSC. KIEBOOM, Secretaris. TElt NEUZEN, 30 September 1910. In de week van 21 tot en met 27 September kwamen in Zeeland 11 gevallen van besmette- lijke ziekten voor, n.l. 1 geval van typhus en febris typhoidea te Breskens, 4 gevallen van roodvonk te St. Maartensdijk, te Ouwerkerk, te Stavenisse en te Vlissingen en 6 gevallen van diptheritis, nl. 2 te Aardenburg, 1 te Graauw en Langendam, 1 te St. Maartensdijk, 1 teSt. Philips- land en 1 te Zierikzee. De Vogelteelt maatschappij //Het Neerhof" van Gent, die zijne negende groote internationale tentoonstelling, in de ruime zalen van het Casino inricht, zal niet minder dan 15000 franken prijzen aanbieden verschillende bekers, kunst- voorwerpen en medailles zullen aan de winners geschonken worden. De Chulang-bekejr, een geschenk van den heer Firmin de Smet, eere- voorzitter, ter waarde van ruim 2000 francs, zal voor de tentoonstellers van groote hoender- rassen beschikbaar gesteld worden. Boscbkapelle. Er is ernstig sprake van den aanleg van een kerkhof op een tamelijk hoog stuk land gelegen tegenover den ingang der kerk aan de overzijde der straat. Dit zou een groote verbetering zijn. Het in gebruik zijnde kerkhof toch ligt op grooten afstand van de kerk, en het gedeelte van den weg er heen, loopende over een weiland, is vooral in den winter en bij regenachtig weder, moeilijk begaanbaar. Koewacht. Deze week zijn hier aangekomen de 2 Saanengeiten en de bestelde bok. De dieren hebben door de groote reis en de langdurende quaiantaine veel geleden doch zij beginnen nu reeds door een goede behandeling op haar verhaal te komen. Het zijn prachtige dieren. De twee geiten zullen, dank het flink optreden van het Bestuur der geiten vereeniging a!hier, die daar- voor de noodige gelden wist te verkrijgen, gratis onder al de leden verloot worden, met de be- paling, dat de jonge geitjes, die er van voort- komen, het eigendom der vereeniging blijven. Zij zullen dan onder de leden verkocht worden. Op deze wijze hoopt men binnen eenige jaren in het bezit te zijn van een groot aantal geiten van het echte Saanenras. Boosendaal. De heer P. de Ridder, geb. te Sluiskil, thans Ron. marechaussee alhier, heeft den 28 dezer op het te Utrecht gehouden examen, het politie-diploma met aanteekening behaald. R E C h T S Z A K E W. Arrondisser unts-Rechtbauk te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Sept. het volgende vonnis uitgesproken P- J- B-, oud 47 j., visscher te Hoofdplaat is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. RUKSPOSTSPAARBAHK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand October en waarpp de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogeiijk, ter verificatie en rentebijschrijving bp hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Zij waren beiden verpleegden in het Gast- huis te Vlissingen, de eene 85, de andere 56 jaar. De oudste was bezig zich te kleeden en had zijn portemonnaie met 15,85 aan spaar- duitjes, op een stoel gelegd. Toen hij zich even had omgedraaid, was zijn schat verdwenen Zijn kamergenoot werd thans wegens diefstal van de portemonnaie door de rechtbank te Middelburg tot een maandgevangenisstraf veroordeeld. Woensdagochtend half negen zou de 16jarige W. helpen aan het overhalen van een wissel op het Kennemerplein te Haarlem van de stoomtram Haarlem Alkmaar. Hij werd door de machine gegrepen, overreden en op slag gedood. Dinsdag viel de werkman Bon, te Har- melen, bezig met appels plukken, achterover van een ladder. Hp brak zijn ruggegraatzijn toestand is zorgwekkend. De getroffene, die het geheele jaar in het bedrijf van zijn werkgever tegen de gevolgen van ongevallen was verzekerd, was nu niet verzekerd, omdat de Ongevallenwet het ge- vaarlijke bedrijf van appelsplukken niet onder de verzekeringsplichtige bedrijven rekent. Te Brakel is ernstig gevochten. Zekere W. van Dalen werd daarbij met een mes zoo toe- getakeld, dat de dokter 4 ernstige wonden moest verbinden. De kleeren waren hem letterlijk van het lijf gesneden, de vellen hingen bij zijn aangezicht. Een veete van 8 jaar oud was de aanleiding. Hyena's van het zeestrand. Wij lezen in het N. v. d. D. Toen Woensdag 14 Sep tember te Monster het lijk werd gevonden van den op Urk zoo algemeen geachten Jan Jans Bakker, die den vorigen avond voor de haven van Scheveningen met nog drie opvarenden van de //L. K. 72" was verongelukt, waren de gouden halsknoopen reeds geroofd en de broek- zak, waarin ongeveer zestien gulden moet ge- weest zijn, uitgesneden en weggenomen. Behalve de //hyena's vau het slagveld" bestaan er blijkbaar ook nog steeds hyena's van het zeestrand. Men schrijft uit Rilland-Bath aan de M. Ct. Maandagmorgen te zes uur daalde nabij het Volckerdorp in den omtrek der slikken een luchtballon neder, die te Frankfurt aan de Main was opgelaten en waarin zich 4 personen, te weten drie officieren en een ingenieur, bevonden. Een der inzittenden viel uit de mand en kwam in het Kreekrak, zoodat hij halfverwege in het water terecht kwam. De ballon werd opgerold en de reizigers keerden met den trein terusr. De Bloemendaalsche politie heeft drie Haarlemsche inbrekers gearresteerd, die Zondag uit de villa Eikel, in den Aerdenhout, een hoeveelheid tafelzilver hadden gestolen, ten nadeele van Mr. Aberson, raadsheer bij het Haagsche hof. De dieven werden op heeterdaad betrapt, toen zij bezig waren het tafelzilver, dat zij Zondag hadden begraven, uit den grond te halen. Een vierde inbreker is Maandagavond te Haarlem aangehouden. De rechtbank te Maastricht heeft den pVr'soon, die beschuldigd was van overtreding der wet op het gedistilleerd, ontslagen van alle rechtsvervolging. De eisch was f 26,000 boete. Te Beverwijk is veel opzien gewekt door de arrestatie van een bloemkweeker en tuinier in wiens schuur verstopt werd gevoDden een belangrijke partij bloembollen die de vorige week te Velsen waren gestolen. Daar de man bekende de bloembollen gekocht te hebben van iemand uit Haarlem zullen vermoedelijk niet alleen meer arrestaties volgen, maarhoopt men het spoor eener vertakte dievenbende te hebben, waardoor nog andere misdrijven aan het licht zullen komen. Bracht deze arrestatie reeds heel wat beroering, inzonderheid in de tuinderwereld, niet minder doet dat mede de plotselinge verdwijuing van iemand, die naar het gerucht wil, met een belangrijk bedrag der tuinders er van door zou zijn. Sedert een paar dagen was vrouw H., in de Spiegelstraat te Zutfen, niet buiten ge- weest. Tenslotte werden de buren ongerust. Mgn waarschuwde de politie. Deze isZondag- middag het huis binnengedrongen en vond de vrouw dood op een stoel voor 't raam zitten. Ze had de muts nog op het hoofd. Treurig. Zondagavond heeft een l1/2jarig meisje van W. in de Solostraat te Arnhem, da,t in den kinderstoel bij de tafel zat, den ketel met kokende koffie naar zich toe en omver getrokken. Het heete vocht verbrandde zoo erg het lichaampje, dat de ongelukkige kleine Maandag morgen aan de gevolgen is overleden. Een kleine omweg. Een familie te Kampen verzond in de maand Juni een felicitatiekaartje naar Boxum bij Leeuwarden. Dezer dagen kwam bedoeld kaartje eerst in het bezit van geadresseerde met het volgende onderschrift vDit kaartje vonden we tusschen boeken en prenten. Kwam met de post van de N.-kust van Atjeh naar een boschbivak in de Gajoelanden, niet direct den kortsten weg naar Boxum. Verzoek beleefd geadresseerde ook namens ons geluk te wenschen. Bivak Roeseb-Gajoelanden, Atjeh, Sumatra, Lti Summawa. F. R P.R. FAN RIEMSD1JK, Iste luitenanf; infanterie. W. v. d. YLERK, Kapt. marechaussee." Een ontwikkelde jongen. Iemand, die zich taxeerde als ,een ontwikkelde jongen", heeft kort geleden aan de administratie van de Bred. Ct. de volgende advertentie ter plaatsing toegezonden „Een ©nwikelde Jonen oud 34 Jaren zoekt Een wedewe of zoo be nede die Jaren die Een klien boerderij of zoo An de hand heeft of wel handel drijf om met haar het huwelijk an te gaan lieft zonder kindere. belaan stelende worde ver zogt zig te raelde binen- veertien dagen onder numer 4846 van dit blad." Een kansje voor ontwikkelde jongedames. Een auto, waarin drie heeren, kwam, naar de O. H. G. meldt, met een tamelijk gaugetje langs de Leidschevaart. Van den anderen kant naderde een ijswagen, zonder licht. Of de chauffeur den wagen te laat opmerkte, of dat deze niet genoeg uitweek, is moeilijk te zeggen. Eene botsing bleef niet uit. De auto, die al wat te ver op den schuinen kant van den weg zat, kantelde, de inzittenden vielen in 't hout en liepen alien kwetsuren op. De heer Uphoff uit Haarlem, die terstond was gewaarschuwd, heeft de heeren per auto gehaald en naar Dr. Quant gebracht, waar ze zijn verbonden. De auto was dermate beschadigd, dat ze per slee- perswagen naar de garage van den heer Uphoff is getransporteerd. De ijswagen kon, hoewel met gebroken veer, doorrijden naar Leiden. Aan het „L. D." wordt nog medegedeeld, dat de ijswagen voor de aanrijding wel een licht op had, dat echter na den stoot uitging en ook, dat de ijswagenbestuurder er niet zon der kwetsuren afkwam. Terwijl P. Schop zich in het steenen pri- bevond, staande achter de stoomvlasserij vaat van Die met in den Pruimendijk, kwam J. een voer vlas het erf afrijden. Door het te kort nemen van zijn draai, reed hij met voile kracht tegen het privaat aan, dat hiertegen niet bestand was. Het stortte in elkaar en Schop werd onder het puin be- dolven. Met vereende krachten wist men hem nogal spoedig uit deze minder aangename positie te verlossen. Schop had zich aan verschillende lichaamsdeelen nogal bezeerd. In een kolenmijn in Henegouwen is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een werkman had eene mijn aangelegd in eene gaanderij. loen zij niet outplofte, ging de man zien eenskiaps hoorde men een geweldigen knal en vond hem vreeselijk gekwetst aan de borst en aan het hoofd. De ongelukkige is in hopeloozen toestand naar zijne woning overgebracht. Zijn zoon, die in de nabijheid vau het springtuig stond, werd ook gekwetst, doch minder erg. Chavez' dood. De Fransche morgenpers wijdt de warmste en meest ontroerende woorden aan de nagedachtenis van Chavez. Telegram- men uit Domodossola beschrijven tragisch 't einde van dezen held. In zijn laatste oogen- blikken had Chavez hallucinaties, hij meende in zijn vliegtuig te zijn en steeds hooger te stijgen tot aan de sterren, zonder te kunneu dalen. Heel Domodossola is in diepe.droefenis. Velen dragen bloemen naar de kapel, waar het lijk uedergelegd is. Een ander telegram uit Domodossola meldt Chavez is na zwaren doodstrijd gestorven, nadat hij zijn broeder, die 's middags uit Parijs was overgekomen, had ontmoet. In zijn dood strijd riep hij //Neen, ik sterf niet." De doode is zoo gelegd, dat zijn hoofd naar de Alpen gericht is. Toen de priester hem de sacramenten der stervenden kwam toedienen, zei Chavez tot driemaal toe //Dank u wel, ik ben katholiek. Chavez' vriend Duray troostte den stervende met de woorden //Gij zijt een held, heel de wereld denkt aan u." Uit Milaan meldt men verder Het tragische geval van Chavez wekt groot meegevoel bij de bevolking. De Milaansche vliegweek wordt, ten teeken van rouw, een dag onderbroken. De loopbaan van Chavez als vlieger is ver- rassend, kort en glansrijk hij heeft den 1 Maart 1910 in Mourmelon 't eerst als gediplomeerd vlieger gevlogen. In Parijs, waar Chavez uit Peruaansche ouders geboren is, zal hij begraven worden. Maandagmorgen omstreeks 7 uur, was Chavez al in doodsgevaar, zoodat men het raadzaam achtte zijn vrienden Duray en Christians te waarschuwen. Zij kwamen aan zijn ziekbed. De verlamming vau het zenuwstelsel werd al erger en ergerinademen van zuurstof en in- spuiting met opwekkeude middelen waren in staat de levensvlam nog een tijdiang te voeden. Om half 12 begon 't ijlen hij sprak van bergen en gletschers, passen en stormwinden. Zijn broeder herkende hij dadelijk en de stervende richtte nog eenige hartelijke woorden tot zijn bezoeker, maar spoedig daarna viel hij weer in zwijm. Steeds riep hij //Wat voor wind hebben we?" en dan vroeg hij weer hoe laat't was en betreurde 't dat de tijd zoo voortkroop. Om drie uur overwon de onverbiddelijke dood den koenen held, die hem, in groote vaart vliegend over ijsvelden en grillige rotsen, zoo onverschrokken in de oogen gekeken had en toen. zoo dicht bij zijn doel, het wreede noodlot ten prooi werd. Uit Parijs wordt gemeld De gemeentelijke en andere groote gebouwen vlaggen halfstok. De fabrieken staan stil. Het comite te Milaan heeft besloten de 50,000 tvanken aan Chavez' broeder te geven. I I $S3Ei2C®B33S tiiad verschijnt Jfaanda^., Woensilag- en l'rijditgavnndl, oitfsezonderd op Fee#<d#«sen. ^ij de t'irma S", J. VAX DK te Ter Menxen. mmm w/isooo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1