BULLHSLUPEBU TOOK ALLE 006EI. Onderzoak der oogen Kosteloos. ALBERT STA.MUAERT? Deskundige, TerHeusen. Christelyke H oogere Burgerschool Dokter C. DE DECKEH. GELDLEENING. Aanstaande week houden wij opruiming van eene groote partij GLAS-, PORCELEIN en AARDEWERK. „DE G0EDK00PE WI1TKEL," IToordstroat 70. vanaf EES! GULDEN feet stel. Het Fabrlceeren van alle modelien BrilSen en Pince-nez. Donderdag 29 September, Tandarts MEIER (Mijnheer enievrouw) Adverlentien. E. F. LAURET, Cafe Korenbeurs, Ter Neuzen. ter neuzen. H. VERHOEVEN. I Laatste berichten. Handalsberichten. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Allen, die belang stellen in de oprichting eener Christelijke Hoogere Burgerschool voor Zeeuwsch- Vlaanderen, worden dringend uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering op 'snam. te 2 ure in de Chr. Bewaarschool te Ter Neuzen. geldleaning groot 6000,-. Koopt uwe provisie bij E. F. LAURET. Gadii de patroons niet op deze voorwaarden in, zoo sprak deze vreemde burgemeester, dan zullen zij geen druiven in hun vaten krijgeu wij zullen de wegen "versperren en opbreken, en vreemde plukkers beletten in de wijnbergen te komen. Gij kunt u op uw burgemeester verlaten ik zal aan uw hoofd de wegen be- waken en elken pluk verkinderen. Na deze woorden liet de burgemeester de raadsvlag op het stadhuis hijschen, in afwackting van het antwoord der grondeigenaars. Dezen echter lieten hem wachten, en dienden een klacht in bij den procureur der republiek. Het gerucht loopt, dat de prefect aan den minister van rfbinnenlandsche zaken zal voor- stellen, den heer Auther als burgemeester af te zetten. Intusschen staat geheelCorneilla-de-la-Riviere op stelten, schrijft de Temps. Er is weer een slachtoffer van de vlieg- sport gevallen. De Fransche aviateur Eduard Poillot heeft zijn roekeloosheid want voor- loopig blijft het vliegen nog zeer roekeloos met den dood moeten bekoopen. De overledene was 24 jaar oud. Na ver- schillende vluchten met een passagier te Char- tres, vloog hij boven het vliegterrein met een leerling van de Savary-school, genaamd Partiot, toen de biplane, die van 2 schroeven voorzien was, op een hoogte van 50 meter met ver- schrikkelijke vaard naar beneden viel. Toen de ijlings toegeschoten omstanders op -de plaats des onheils kwaraen, lag Poillot buiten kermis tusschen het verbrijzelde toestel. Slechts enkele minuten later gaf hij den geest. Partiot, de passagier, was slechts licht gewond. Hij was niet in staat, eenige verklaring te geven van het ongeval, doch men gelooft, dat de machine door een windstoot gegrepen werd, en dat Poillot niet in staat was het verloren evenwicht te herstellen. De ongelukkige had zijn brevet als aviateur slechts in Juli gekregen. Hij was oorspronkelijk sport-journalist te Parijs, doch gaf zijn jour- nalistieke positie er aan, nadat hij te Chalons een vlucht had uitgevoerd. Hij bield reeds vliegdemonstraties in Spanje en Portugal, en was mededinger in den pas gehouden wedstryd te Deaville. Zaterdagavond vonden werklieden, die op het station van Schaerbeek een waggon wilden ontladen, een jonge man die zich daarin te slapen gelegd had. De werklieden gelasten hem naar buiten te komen, waaraan niet voldaan werd. 1 oen bleek dat de man geheel lam en bovendien stom was. De ongelukkige werd op een wagen naar het politiebureau gebrackt, waar men evenmin iets omtrent hem te weten kon komen. 1 en slotte werd hij naar een ziekeuhuis overgebracht. Geen enkel identiteits- papier werd op hem gevonden. In ziju vest- zak bevoud zich een driehoek en een kompas. De terechtstelling van den vadermoorde- uaai 1 ierrel, te Saint Die Zaterdagmorgen, is gebeurd onder de volgende weerzinwekkende omstandigheden. Toen de heeren van het gerecht met den geestelijke zijn eel binnentraden, om hem mee te deelen, dat het laatste uur was geslagen, viel Pierrel, onder den uitroep „Ik ben on- -schuldig bewusteloos op zijn bed. Men moest hem tot tweemaal toe met cafeine inspuiten, maar het hielp niet veel. De priester spoorde hem aan. de mis te hooren en te biechten, maar de veroordeelde gaf geen antwoord en mompelde n*.e*s ..c*an'/OnschuldigNiet schuldig Eindelijk werd Pierrel, nagenoeg bewusteloos, den wagen in gedragen en naar het schavot gereden. Hij moest ook naar de guillotine ge dragen worden en was al nagenoeg levenloos voor het mes viel, dat aan alles een eind maakte. Gedurende een stierengeveeht te Barajas stortte^ ee'n der tribunes in, met het gevolg, dat een persoon gedood en vier gewond wer- den. De stier kreeg tevens gelegenheid een Jong meisje te verwonden, dat in de arena ge vallen was, doodde een torero en verwondde noo- eenige auderen. In New-York zal weldra een R. K. kerk voor doofstommen verrijzen. De priester Mc. Carthy heeft er zich voorgespannen en reeds zooveel geld bijeen gebracht dat met den bouw dier kerk de eerste van dien aard ter wereld, spoedig kan worden begonnen. De priester zal zich door middel van hand-, vinger- en hoofdbewegingen voor zijn gehoor verstaanbaar moeten maken. Een verrassende ontdekking deed de politiehond Max te Hohensolza. Een boer uit dat dorp vond 's morgens in zijn stal een big, waaraan kop en voorgedeelte ontbraken. Hij dacht aan een wraakneming van zijn buurman en waarscbuwde de politie, die met den hond Max een onderzoek instelde. De hond wees echter de moederzeug als de daderes aan. Uit de tandindrukken stelde de veearts vast, dat inderdaad de zeug haar jong gedeeltelijk had verslonden. Te New-York stierf een paar jaren geleden de bierkoning en multimillionnair Alfred Londs- dalle, om wiens erfenis nu een strijd wordt gevoerd. Daar na het overlijden geen erfge- namen zich aanmeldden, werd oproeping gedaan. Enkele bloedverwanten een broeder en een zuster van den overleden millionnair en twee neven uit Bohemen afkomstig meldden zich aan. Allen zijn arme lieden en om van de erfenis, die 90 millioen gld. bedraagt, nog wat binnen te slepen, heeft zich een consortium van //ban- kiers" gevormd. Om aan de erfgenamen de millioenen te verschaffen, zal een proces ge voerd moeten worden, waarvoor het consortium 60,000 gld. voorschiet. Een der erfgenamen is naar New-York onderweg om de erfenis op te eischen. 's Gravenhage. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot notaris te Axel, de heer J. A. Dregmans, candidaat-notaris, aldaar. llulst, 26 Sept. 1910. ZKETIJDING EN. Van 26 tot en met 27 Sept. I VLAG. V an 26 tot en met 27 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 45 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; door de Westsl. 13 op-en 9 atgeschut. Potritie der btooruxchepeu. Namens het voorloopig Comite: H. ROELMANS, Voorzitter. Ds. E. RAAMS. Ds. G. VAN DiS. Ds. CHR. BRULNS, Secretaris. Wie is dai? Voor de vele blij ken van deel- neming onfvangen bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwd- broeder Jorienus, betuigen wij onzen harte- lijlten dank. Namens de familie, JOOS TOLLENAAR. Ter Neuzen, 28 Sept. 1910. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Ilagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Specialist Varadmeesterj Ottograclit 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van S tot ,5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. L. I. AKKER, Rotterdam. Door 's Heeren goedheid hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN DE KRAKER, den lsten October zijn 80sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang voor ons gespaard moge blijven, is de wensch van zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, J. DE KRAKER. Hoek, 28 September 1910. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOORDEN, gemeente Axel, vraagt aan- biedingen voor eene ten behoeve van dezen polder te sluiten Deze leening moet worden gestort ten kantore van den Ontvanger-Griffier op 15 October 1910, en zal worden afgelost in 60 jaren, in jaarlijksche termijnen van flOO,— tenzij de vergadering van Ingelanden besluit jaarlijks meerdere ter mijnen, of de geheele leening tegelijk af te lossen. lnschrijvingsbiljetten kunnen worden inge- leverd tot uiterlijk I GctoS3elr, ISSO des namiddags 5 uur, bij den Ontvanger-Griffier. Axel, 22 Sept. 1910. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. TANDARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Concurreerend en puik. Uraagt prijs en monster. Aanbevelend, J Middenprijs per 100 K. G. Tarwe f 9.50, Rogge 7,— Wintergerst f 8,50, Zomergerst 7,50, Haver /"7,25, Krwten, 15,50 Witte boonen fBruine boonen f Duivenboonen ,Paardenboonen/.Boekweit f Lijnzaad Koolzaad f Aardappels f 4,25. Boter per kilo f 1,45. Kieren per 26 stuks 1,20. Ter weekmarkt waren aangevoerd 27 stuks rundvee en 18 varkens, waarvan verkocht 14 stuks rundvee en 12 rarkens. NAAM MS. Van en naar- Lading. Voor 'ffe. Nemeu t Eng.3msch. Pitho Eng. s.s idem Deen. s.s. Eng. s.s idem Eng. s.s. idem Deen. s.s. Eng. seh. Noor. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s. idem Eng. s.s. idem Belg. s.s. Pandion Calder Gen. Koch 237 3619 2064 Plymouth Liverpool Goole 5179 St. Petersb. Van Ter Veuzen i The Countess j 1767 .Rotterdam ledig Larchwood 1 1949 ISeaham idem Voor (>eut Mersey 3075 Antwerpen stukg. Truro 2367 idem idem H. A- Hansen 2157 Wiborg hout Mary Ann 463 Par pijpaarde Bob 1921 Frederiksh. steen Ousel 3633 Manchester stukg. Vnu chinaclay stukg. koleu hout Rowena Koviva Idaho Humber Beigiea 3162 Blyth 1506 Alloa 1691 2895 2773 Goole idem Neufarw. Iedig idem idem stukg. phosph. s.s. HARALD vertrekt heden van Sunderland naar Lissabon. s.s. JENNY in lad ing te Narva voor Gent. s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Narva naar Gent. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALEN A in lossing te Ter Neuzen. Het is het goedgelijkend portret van f'"n Heer Dirk Uttien, oud 45 jaar, wo- nciide hruisweg H H. 89, Haarlemmermeer, die ons het volgende verklaart. Ik lecd ge- ruimen tijd aan hevige borstpijnen en kort- ademighei-i. en wel zoodamg dat ik geen hoop op herstel meer had. Eenige jaren lang deed ik nicts anders dan hocsten, gepaard gaandc met kriebeling in de keel. De hoestbuien matten mij vree- selijk af en het gevolg was, dat ik zeer weinig slieo cn at. ikgevoelde mij afgemat en lusteloos. Deslijm zai mij zeer vast op de borst en wilde maar met loskomen.Vele genecsmiddelen en genees- wijzen heb ik gedurende dien tijd geprobeerd, doch hclpen deed mij niets. Ik was iade» loos, tot ik van een mijner vrienden hoorde, dat de Ab- ciisiroop zulk een goed mid- del tegen borstaandoeningen was cn Kocht ik eenige iles- schcn van dit middel bij deo heer Van Exier te hooiddorp. Van stondc ai aan cat ik dit miudel georuikte, bedaarden ce hoestbuien en borstpijnen vce.. Ik zette het gcbruikmet de AbdtjSiroop voort cn ben thans weer zoo gezond als ik in miin icugd was. Ik heb thans nergen3 geen last mccr van cn veu.cht mijne bezig- heden weer met opgewekt- hcid. ik heb ccn iaargewacht 0111 tczien, ot mifne gcnczmg van biijvenden aard was en ben blij U dit te kimnen be richten. Daarom wii ik dat U mijn portret tn het belang der lijdcnde mcnschheid Dubllccert". De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per Uacon van 230 gram 11 1,van 550 gram fl 2,en van 1000 gram 11 3,50. Hoe grooter Uacon hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij de bekende wederver- koopers, alle Drogisten en de meeste Apotbekers. Centraal-Dep6t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 3