Christelijke Hoogere Burgerschool Pillen Van Dal GELDLEENING. Gemengde berichten. IBoradertag 29 Septemfees*? Zaaigranen. Zwak, dlendig en aftijd vermoeid. Moogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Tandarts MEIER (Mpheer en Mevrouw) Laatste feenchteo. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. I Allen, die belang stellen in de oprichting eener Christelijke Hoogere Burgerschool voor Zeeuwsch- Vlaanderen, worden dringend uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering op 's nam. te 2 ure in de Chr. Bewaarschool te Ter Neuzen. ■m BURGER LUKE STAND. TANDARTS, is a.s. Dinsdag nief te con- sulteeren. geSdleeoing groot 6000,-. tt.H. Aanauiners en Timmerlieden. G. EXOTJWEBS, Firma P. J. VAN DE SANDE, ^Xe,L. ^oor de Ieden van bet algemeen burgerlgk armbestuur alhier is eenpario- ontslaa- genomen, op grond dat het bun door het raads° besluit d.d. 20 Sept. jl. onmogelijk is gemaakt, de armenbedeeling voortaan behoorlijk uit te voeren. (Het hier bedoelde raadsbesluit is de verwer- pmg van het voorstel van Berg, en Weth. om, terugkomende op een vroeger besluit, de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur alsnog uit te trekken op 5000, in plaats van 4980. ons is abusief vermeld dat de heer Diele man voor en de heer P. Dekker tegen stemde. Laatstgenoemde stemde voor, de heer Dieleman tegen' Red.) j xel. Door den heer Commissaris der Komngin dezer provincie is met ingang van 1 Oct. e. k. aan den heer G. P. Ittmann te Axel op zpn daartoe gedaan verzoek eervol ontslaa vei eend als lid van de Gezondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel heeft te Ter Neuzen. Axel, lot onderwijzer aan de Bijz. school o}) t Zoufce Spui is met ingang van 1 Oct. alhier de heer G- W- K- Hugenholtz, Koewacht. t Is hier aan de grenzen in den laatsten tijd buitengewoon stil geweest met het smokkelen van allerlei vee naar Belgie. De Vlaamsche landbouwers zijn bij de hooge vee- pujzen weinig genegen om hun veestapel te veigiooten en daarom is er weinig vraag naar Nederlandseh fokvee. loch wordt er nu en dan nog wel een enkel beestje frauduleus over de grenzen gebracht. Vrijdag wilden eenige smokkelaars weer eens hun geluk beproeven doch werden in de na- bijheid dezer gemeente overvallen door de heeren Goetgebuur, Coppens en Meneve, ambtenaren van de vliegende brigade. Eene vaars ter waaioe van 500 francs viel in handen der ambtenaren; terwijl de smokkelaars over de Nederlandsche grens konden ontsnappen. Oostburg. Ds. A. Scholt heett gisteren af- scheid genomen van zijn gemeente wegens het hem verleend eervol emeritaat. De scheidende leeiaai sprak naar aanleiding in den tweeden Zendbrief van Paulus aan de Ivorinthe 13 11. De gemeente zong den beminden herder toe Psalm 121 4. Het jongste rapport van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Utrecht, dd. 14 Sept. 1910, betreft een onderzoek naar het aantal branduren van de Philips metaaldraadlampen. De proef liep over 15 lampen. 1 was stuk, 1 brandde 800, 1 838, 1 1000 en 1 1693 uren, terwijl de overige van ruim 2000 tot 3496 uren brand- den, de laatste van 32 N. K. had toen nog een lichtsterkte van 28 N. K. bij een energie- verbi uik van c. a. 1,16 Walt per kaars. De gemiddelde brandduur der lampen was 2445 uren, terwijl de gemiddelde duur van metaal draadlampen wordt aangenomen op 1000 uren. De Philipslamp waarborgt dus door verbeterde constructie een veel langeren duur. Een 15jarige jongen te Westwoud had een klein wondje aan het been. Hieruit ontstond bloedvergiftiging, waaraan de jongen na hevig lijden is gestorven. De vrouwen van Rocca-Criora, in den om- trek van Rome, waren woedend op den gemeente raad omdat deze geweigerd had het, noodige crediet te stemmen voor het leggen eener waterleiding. Maandag, op het oogenblik dat de gemeenteraad ten stadhuize vergaderd was, drongen drie honderd vrouwen in de vergader- zaal en joegen met stompen, vuist- en stokslagen burgemeester en raadsleden de deur uit Zij sloten vervolgens de deuren van het stadhuis en gaven de sleutels aan een brigadier van de gendarmerie hem goed aanbevelend de sleutels alleen aan een regeeringscommissaris af te staan. De gemeenteraad heeft zich na deze tuchtiging door het ,/zwakke geslacht" natuurlijk gehaast, zijn ontslag in te dienen. De heer John S. Lyie,. een kinderloos 92jarig millionnair te New Jersey, een man die over het fabelachtige bedrag van om en de bij 120 millioen gulden beschikt, heeft zijn reeds zeer ongeduldige erfgenamen op hoogst onaan- gename wijze verrast, door de verpleegster, die zijn twee jaar geleden gestorven vrouw heeft opgepast, te trouwen. Bij een huishoudelijken twist tusschen een paar echtgenooten te Dortmund, heeft de vioutv, toen de man haar in de keuken met vSedert het verdwijnen, zegt gij Kan dan een dame van dien stand hier te lande zoo maar verdwijnen, zonder dat men nazoekingen doet, zonder dat men er zich over bekommert ,/Neen, dat was ook niet hier 't geval," ant- woordde mistress Codiment. ,/Men deed na- sporingen en verkreegde verzekering, dat mistress Eugene Lenoir waanzinnig was geworden en zich in een krankzinnigengesticht bevond. Hoe dit ook zij, er zijn lieden genoeg, die beweren of althans in stilte er van overtnigd zijn, dat men de ongelukkige weduwe uit den weg heef geruimd." (Wordt vervolgd). een bijl dreigde, hem een pot kokend water over het lioofd gegoten. De man werd zoo erg gebrand dat hij naar het gasthuis moest worden gebracht, waar hij onder vreeselijke pijnen gestorven is. Een geval van vergiftiging door het eten van paddestoelen heeft zich in Noorwegen voorgedaan bij een Schotsch gezin. Lord Sal- vesen, rechter te Edinburg, heeft een huis bij Mandal in Noorwegen. Na het eten van een schotel paddestoelen, in de buurt gevonden, werden de heer en vrouw des huizes, twee zonen en een gast ernstig ziek. De dokter gaf aan de paddestoelen de schuld. Volgens de laatste berichten zijn de gast en de twee zoons beterende, de rechter is nog ziek en Lady Salvesen zeer bedenkelijk. Breskens.- De nieuwe misthooru aan de nieuwe sluis onder deze gemeente isingebruik genomen. Om de 30 seconden laat zij een geluid hooren dat 21L seconde aanhoudt. Middelburg. In de heden gehouden verga dering der afdeeling Middelburg der Z: L. Mij. werd mededeeling gedaan van de plannen voor de provinciale landbouwtentoonstelling die in de eerste belft van September 1911 alhier zal ge houden worden en vermoedelrjk 4 dagen zal duren en behalve paarden- en rundvee ook landbouwproducteu zal omvatten. Voor deze ten- toonstelling zal subsidie gevraagd worden aan de gemeente, provincie en de vereeniging voor tentoonstellingsbelangen. Afgezien werd van de afdeeiingstentoonstelling die in Juni 1911 zou worden gehouden. Met 42 tegen 29 stemmen en 8 in bianco werd, in afwijking met vorige jaren, besloten in 1911 geen paardenverloting te houdeu. Maassluis. Het zeiljacht Cita is door het stoomschip Antwerp City, van Sulina naar Rotterdam, overstoomd. Het zeiljacht zonk on- middellijk. Van de twee opvarenden verdronk de sehipper Krast. Zijn lijk is nog niet ge vonden. Utrecllt. Het werk aan het nieuwe Muntge- bouw is voorloopig gestaakt doordat de aan- nemer, de heer Sleegers van Amsterdam, zoek is. De reden van zijn verdwijning is niet bekend. Kopenkagen. Van het Nederlandsche stoom schip //Hebe" van de Koninklijke stoomvaart- maatschappij, uit St. Petersburg hier aangekomen is de 60jarige matroos Jan de Jong als verdacht- van cholera naar het hospitaal overgebracht. De //Hebe" zette na ontsmet te zijn de reis naar Amsterdam voort. Verdenkt gij uw nieren wel Zij worden misschien eel na eel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zoo ongemerkt dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt opmerken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat er over verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altija zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren eel na eel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar k'racht verliest om de urine-afscheiding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of bran- derig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtige zwellingen,. rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ont- wikkeld dan gij denkt, en uitstel is zoo gevaar- lijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blijvend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Ter Neuzen ver- irijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Namens het voorloopig Co mite: H. KOELMANS, Voorzitter. Ds. E. RAAMS. Ds. G. VAN DiS. Ds. CHR. BRUINS, Secretaris. eEClSTSZiKEi. Door de rechtbank te Middelburg werd Vrijdag A. W., 17 jaar, stalhoudersknecht te Middelburg, vrijgeSproken van het hem te laste gelegde veroorzaken van den dood door schuld (overrijden van een kind). De vordering was f 24 boete of 1 maand tuchtschool. Geven Rood en Zuiver Bloed. Prijs per doos 60 cents. Alorn verkrijgbaar. I N G E Z O N I) E N STUKKE N. Mijnheer de Redacteur Ik heb geen pleizierige kermis gehad. Mjjn huisvrede was verstoord. Mijne vrouw, auders altijd zoo stemmig, zoo zacht, zoo lijdzaam en gedwee, is sinds een 14 dagen, aldoor brommerig, opvliegend, kattig en onverzettelijkals een muiiezelin. En dat' wegens het verzoek van den heer V. d. Ree, om be- noemd te worden door den Raad tot gemeente- verloskundige, alsof ik bier schuld aan heb. Het leven, dat, ik sinds in mijn huis gehad heb, gun ik mijn bittersten vijand niet. Ik kon geen goed bij haar meer doen. Onze drie snoezige kindertjes, die zij anders zoo echt raoederlijk kon lyiuffelen, kregen bij de minste uitgelatenheid zelfs klappen. Naafje, ons dag- meisje, verkoos het niet den godsganschen dag afgesnauwd te worden en is er van door ge- gaan. Van hetgeen vrouwlief al die dagen heett opgeschept is het beste nog aangebrand. Ik heb al die dagen letterlijk honger geleden en weinig, bedroefd weinig geslapen. Om alies weer in 't reine te brengen, voldoe ik aan haar duizenden malen herhaatden onver- zettelijken eisch, met u woordelijk te melden, wat zij ook duizenden malen over des h. V. d. Ree's adres zeide z/lk wii keus hebben tusschen twee vrouwe- lijke verloskundigen. In gewone oihstandigheden wil ik geen man voor hulp, al is hij ook honderdmaal arts. Verlossen behoort bij de vroedvrouw, ook vanwege de bijkomende diensten aan baby zoowel als de moeder in de eerste dagen te bewijzen, waarvoor een man minder gescbikt en bekwaam is, een dokter geen tijd heeft, maar een vroedvrouw met liefde verricht, zooals ik bij ondervinding weet. z/En dan, moest ik, zooals den vorigen keer eenige dagen vooraf of daarna eens ziek worden, dan wil ik mijn gewonen dokter hebben. z/Verbeeld U, dat er anders twee dokters over den vloer kwamen. Zoomin voor onzen buisdokter pleizierig als voor ons. Ik tenminste bedank er heuschelijk voor. z/lk zal niet zeggen, dat de heer v. d. Ree in de gevraagde benoeming een middel ziet tot uitbreiding van zijn praktijK. Maar ik had bij hem toch meerdere kennis van 't, vrouwelijk gevoel verwacht dan in zijn sollicitatie door- straalt." Aldus de wederhelft van Ter Neuzen. X. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 27 Sept. 8.3 8.56 Woensdag 28 9.48 10.37 Donderdag 29 u 11.17 11.51 Vrijdag 30 12.16 Zaterdag 1 Oct. 1 0.40 1.1 Zondag 2 1.18 1.36 Maandag 3 1.52 2.7 Gediploraeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uiiv. Bagattenstraat 38, GENT. (2 niiuuten van de Zuidstatic). Advocaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den aersien en deaden WOEN8DAG d'er maand vanaf des morgens 9 uur in het //Hotel des Pays Bas", (Nieuwstraat). Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOORDEN, gemeente Axel, vraagt aan- biedingen voor eene ten behoeve van dezen polder te sluiten Deze leening moet worden gestort ten kantore van den Ontvanger-Griffier op 15 October 1910, en zal worden afgelost in 60 jaren, in jaarlijksche termijnen van f 100,tenzij de vergadering van Ingelanden besluit jaarlijks meerdere ter mijnen, of de geheele leening tegelij'k af te lessen. lnscbrijvingsbiljetten kunneri worden inge- leverd tot uiterlijk I 2910 des namiddags 5 uur, bij den Ontvanger-Griffier. Axel, 22 Sept. 1910. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUY8SE, Ontv.-Griffier. Voor het Oostelijk dcel van Zeeuwsch-Vlaan deren, werd vanaf heden de heer O. H. H. l¥SSSEj te Zaamslag, door mij aangesteld als agent der stoonitimmerfitbi^k ToeliomsVte Zeve: bergen. Aanbevelend, II. G. VAN ME KB, te Zevenbergen. Refereerend aan bovenstaande adverteutie, beveelt ondergeteekende zich beleefd aan, voor eventueele aanvragen van benoodigd der welbe- kende stoomtimmerfabriek Yoe- Jcoinst", te Zevenbergen en geeit bij deze kennis, dat hij uit voornoemde fabriek, steeds ter levering voorradig heeft, de meest voovkomende als Architraven, Koplatten, Neuslijsten, Stoplijsten, Trapleuningen, enz., alle van de nieuwste modellen en aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, C. H. H. WISSE, Mr. Timmerman, Zaamslag. Groninger Wintsrgcrst, verbeterde Wilhelminatarwe, verbeterde wiite i"io- narchtarwe, JEngelsch Jtoodkaftarwe, enz., enz. Zaadhandel, TER NEUZEN. voor het jaar 1011. Advertentien voor den Sebnttevaer Alma- nak alsmede abonnementen en adverten tien voor het Weekblad Schutteraer worden gaarne aangenomen door de Ter Neuzen. Boekhandel. Ter Neuzen. Hiiwelijks-aangiften. "23 Sept. Gul- jaam Dees, oud 26 j., jrn. en Eva Scheele, oud 21j,jd. Geboorten. 19 Sept. Job Adman, z. van Jan Pieter Adriaan Risseeuw en van Cornelia Keukelaar. 21 Sept. Petrus, z. van Aarnout Dieleman en van Jacomina Dees. Maria Johanna, d. van Antonins Wegkamp en van Maria Johanna Liesting. 22 -ept. Hendrik Johannes, z. van Cornelis Jan de Bree en van Cornelia Maria van der Peijl. 25 Sept. Pieternelia, d. van Pieter Jansen en van Dingena Jansen. Overlijden. 21 Sept. E. Amphlett, oud 35 j. Johannes Francies Remerij, oud 64 j., echtg. van Rosalia Catharina van Hecke. "23 Sept. Cornelia Roster, oud 4 m., d. van Jan en van Tanneke Esther Pladdet. it

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2