Gemengde berichten. Laatste Bench ten. Ned. Herv. Kerk Ter Neuzen. Predikbeurten. BURGER LUKE STAND. Perceel 16 en 1/ (bouwland) Gerard Meulen- berg voor 1200 per gemet of in het geheel f 13850. Perceelen 18 tot en met 24 (bouwland) Aarnout de Feijter Janszoon en Gelein Klouwers, voor 1100 per gemet of in het geheel 41326. Perceel 25 (dijk) Jan de Feijter Pieterszoon, 1800 lier #emet of in het geheel j 1768. Perceelen 26 tot en met 28 (bouwland) An- thonie Pladdet Simonszoon, Gelein Klouwers en Krijn Dees Albertuszoon voor 1380 per gemet of in het geheel 8318. Alle koopers wonen te Ter Neuzen. Deze verkooping had plaats onder groote belangstelling. oor den Raad van State afdeeling voor ce- schillen van bestuur werd Woensdag bebandeld het beroep van G. D. A. Voerman, te Philippine, tegen de wijziging van den ligger van wegen en voetpaden dier gemeente. Dit beroep werd niet mondeling toegelicht. fDe Koninklijke beslissing volgt later. Met ingang van 1 Oct. 1910 zullen des nachts de onderstaande seinen worden gegeven aan de sluizen en de bruggen op het Neder- landsch gedeelte van het kanaal Gent naar Ter JNeuzen, met de oude kanaalarmen, doch met uitzondering van de zijkaualen naar de Passluis en naar de Axelsche Sassing aan de sluizen en bruggen op het kanaal door Zuid Beveland en aan de sluizen en bruggen op het kanaal door Walcheren, met uitzondering van het zijkanaal door de Oude Arne, het Marinedok en de Marines!uis als de sluis of de brug gesloten is twee roode lichten aan weerszijden van de doorvaartopening Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. A. Janse. als de sluis of de brug geopend wordt en doorvaart nog niet vrij is een gioen licht aan de eene zijde en een rood licht aan de andere zijde van de door vaartopening als de sluis of de brug open en de doorvaart vry is twee groene lichten aan weerszijden van de doorvaartopening als de sJuis of de brug gesloten wordt en de doorvaart niet meer vrij is een gioen licht aan de eene zyde en een rood licht aan de andere zijde van de door vaartopening als het openen van de sluis of de br mogelyk en de doorvaart verboden is twee roode lichten boven elkander op sluis of de brug. 1T ^eer Hendrikse, raadslid te IJzendyke, schrijft o. m. aan de Midd. Ct. naar aanleiding van de benoeming van een gemeente- secretans aldaarWat de onheusche afscheids- woorden van den secretaris betreft, deze waren, na zijn edelmoedige pensionneering, beter achter- wege gebleven omdat hij er getuige van is we- weest dat Burg, en Weth. zijn zoon onbekwaam verklaarden. Het brevet van bekwaamheid, dat hij by zyn heengaan zichzelven uitreikt, mist voor ingewijden elke waarde, en over den nieuwen titularis, van wien by ondergeteekende zeer gunstige aanbevelihgen van bevoegde zijden waren ingekomen, is hij allerminst gerechtigd een oordeel te vellen. St. Jansteen. De vrouw van A. v. Vlierberghe alhier kreeg Donderdag tijding per telegram dat haar man die reeds eenigen tijd te Rouquere elgie) werkzaam was op zijn werk was ver- dronken. Hij laat eene wedu we met 3 kiiiderties achter. J Sas van Gent. Donderdagmorgen overkwam den arbeider C. van Damme op de glasfabriek een droevig ongeluk. Langs den verboden kant van de Karkisse afkomende waarop hij werk zaam was geweest, kwam hij in aanraking met de electrische geleidmg waardoor hij met een rug on- de RECHTSZAKESi, Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 16 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken L. oud 47 j., kikvorschenvanger te Zele (B.), is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. R., oud 55 j., tuinier te Ter Neuzen, is wegens eenvoudige beleediging (door middel va# een tijdens de herstemming voor de Prov. Stated verspreid strooibiljet) veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. Ih. C., oud 19 j., landbouwersknecht te Philippine en A. d. M., oud 32 j., landbouwers knecht te Biervliet, zijn wegens diefstal ver oordeeld ieder tot 3 dagen gevangenisstraf. Zware mishandeling en diefstal. Voor de rechtbank te Middelburg stond Vrijdag terecht J. F. M., 24 jaar, landbouwer, geboren en wonende te Hontenisse, thans in hechtenis te Middelburg, beklaagd dat hij op of omstreeks29 Juni 1910 onder Hontenisse heeft weggenomen een zakje met ongeveer f 40 toebehoorende aan P. J. Bogaert, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, met het oogmerk um zich dat geld wederrechtelijk toe te eigenen zulks nadat hij, om dien diefstal mogelyk te maken en voor te bereiden genoemden Bogaert, die dat geld bij zich droeg, met een rues verschillende levensgevaarlijke verwondingen had toegeoracht als een wond in de okselstreek doordringende tot in de borstkas, een woud in den rug, door dringende tot in de borstholte en een wond in de achtste tusschenribruimte dringende door het longvlies. Zes getuigen waren gedagvaard onder wie een als deskundige. Als verdediger trad op De eerste getuige P. J. Stoppeldijk is op 29 Jurii cafe geweest te Terhole geworden, maar niet zoo hy geen woorden met beklaagde heeft gehad. Ook zijn ze nog samen in een ander cafe geweest. Hij betaalde uit een zak,. waarin zilver geld was. Later is hij naar buiten gegaan en daar kwam iemand van de lengte van beklaagde hem achterop en bracht hem een steek in het hoofd toe en vervolgens twee in zijn zijde. Hij gevalien en toen heeft die persoon zyn hals af te snijden. Van het begin af heeft die persoon getracht bet geld van getuige machtig te worden, wat hem eindelijk gelukt is. Getuige is tot 's morgens half zes aan den weg blijven liggen, doch is niet buiten kermis Mr. Joh. Adriaanse. Bogaert, arbeider te met beklaagde in een en is daar dronken erg of hij weet, dat getracht geweest. Beklaagde erkent met getuige in het cafe geweest te zijn, deze heeft hem uitgeseholden, ny met getuige naar het ander cafe hevige kracht tegen den grond geslingerd werd en als voor dood bleef liggen. Spoedig werd geneeskundige hulp verleend door dokter Mabilde van Selzaete, die schedelbreuk constateerde, zoodat de ongelukkige niet buiten gevaar is Vervoer naar zijne woning (wijk Stuiver) alhier kon met plaats hebben, waarom hij in de ziekenzaal der tabriek verpleegd wordt. Zondag IS September 1810. Hervormde Kerk. mi toch is geweest. loen hij buiten was is hij terugge- komen om beklaagde te vragen of hij hem uit geseholden had. Beklaagde zegt toen met ge tuige weer woorden te hebben gekregen en hem toen eerst met een steen geslagen te hebben, en heeft hem toen met een mes gestoken waar hij maar kon. Het mes heeft hij weggeworpen. Op een vraag van den verdediger erkent getuige, dat_^ hij dien dag nog in meer cafe's is geweest, doch ontkent,, dat hij den vorigen dag gevochten heeft of ruzie heeft gehad. De tweede getuige E. Polvliet herbergier te Terhole zegt, dat de beide personen M. en B. wel in zijn cafe zijn geweest, maar van ruzie of schelden heeft hij niets gehoord. De derde getuige J. F. de Potter, eveneens herbergier te Terhole zegt, dat de beide per sonen M. en B. bier bij hem dronken, B. be taalde. Ook hij hoorde geen onaangenaam woord vallen. Den volgenden morgen vond men den eersten getuige ernstig gewond op ongeveer drie minuten van zijn herberg en is de gewonde bij hem binnengebracht. Op een vraag van den verdediger erkent getuige, dat den avond van de misdaad een boezeroen van B. door zijn vrouw is uifgewasschen hij heeft daaraan echter geen bloed gezien. De volgende getuige P. A. Geene, onbezoldigd Rijksveldwachter te Terhole heeft B. in den sloot zien liggen en hem bij Potter doen brengen. De getuige A. Poter, brigadier der mare- chaussee te Hulst heeft aangifte gekregen en het onderzoek geleid. Beklaagde staat niet zeer gunstig bekend. Ads laatste getuige werd gehoord P. M. Fiuijtier arts te Hulst, die verklaart dat de wonden levensgevaarlyk waren echter zal den gewonde geen nadeelige gevolgen houden van de snijparty. Beklaagde bleef bij zijngedeeltelijke bekentenis. De officier van justitie meent, dat hier sprake is van ernstige mishandelingde diefstal is drijfveer geweest volgens zijn meening, en hij eischt tegen beklaagde wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden, in casu met mis handeling, zes jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger wijst er op, dat getuige Bogaert toch ook wel niet zoo onschuldig zal zijn als wordt voorgegeven. De herbergiers kunnen ook moeilijk erkennen, dat getuige B. dronken is geweest. Mr. Adriaanse ontkent, dat al het ten laste gelegde wettig bewezen is. Hij vroeg clemen- tere straf. Hierna wordt door deii brigadier op verzoek van den president, verklaard, dat B. wel als een dronken? maar niet als een vechtersbaas bekend staat. Na re- en dupliek wordt deuit- spraak bepaald op 23 September. Veroorzaken van den dood door schuld. Voor de rechtbank te Middelburg had zich Vrijdag te verantwoorden A. W., 17 jaar, stal- houdersknecht, geboren en wonende te Middel burg. Deze jonge man werd ten laste gelegd dat hij op 28 Juli 1910 op den hoek van de Lange Delft en St. Janstraat te Middelburg als bestuurder van een postwagen bespannen met een paard, roekeloos en onvoorzichtig in een voor die plaats veel te Snellen drafenmet een veel te scherpen draai die hoek is omge- reden, tengevolge van welk woest en onbesuisd rijden Cornelis Adrianus Peene door den post wagen werd gegrepen, het wiel over het lichaam van dit kind is gegaan en dat kind bijna on- middellijk daarna is overleden. In deze zaak waren 10 getuigen waaronder twee als deskundigen gedagvaai'd. I'n verband met de Kinderwetten werd deze zaak met gesloten deuren behandeld. Het openbaar ministerie eischte 24 boete subsidiair 1 raaand tuchtschool. De verdediger Mr. J. Goedbloed bepleitte vrijspraak. Op Zondag 4 dezer is, naar men aan de Stand, meldt, bet eiland Marken door het zee water overstroomd, zoodat de landerijen onder water staanden ganschen Zondag waren de veehouders bezig hun vee in veiligheid te brengen. Naar aanleiding hiervan is aan de H. M. de Koningin een adres gezonden, waarin verzocht wordt maatregelen te doen nemen tot het op- richten van een watergemaal. Woensdag is zekere P. B., te Woudricbera, die alleen met de ankerkuil was gaan visschen, verdronken. De man was 28 jaar en pas een paar m aan den getrouwd. Olieslagers heeft Woensdag, toen hij bij vieren voor de tweede maal te Amsterdam op- steeg, 24 minuten gevlogen. Het publiek bracht hem warme en langdurige ovaties. Olieslagers vloog eerst in de richting van de Kalfjeslaan maar keerde na twee minuten weer boven het vond hij Groote boven de 4.22 na terug. Blijkbaar onder- weinig last.- errein van den geringeu wind cirlmls beschrijvend vloog hij daarna samengepakte menigte en dnalde te uur, waarbij hem wederom stormachtige toejuichingen ten deel vielen. Hij werd met kransen omhangen, terwijl de heer Corvey, voorzitter der Amsterdamsche luchtvaartver- eeniging, hem en ook de heer N. J. Boon op wiens initiatief de vluchten plaats hadden, complimenteerde. Ook de heer Boon werd een prachtigen krans aangeboden. Gisterenmorgen is de vlieger naar Leeuwarden vertrokken. De vliegtocbten van Olieslagers te Amster dam hebben een slachtoffer geeischt. Woensdag- middag tegen half vijf, toen Olieslagers zijn iaatsten tocht deed, is een magazij nbediende van de firma Peck Co., gevestigd aan den Nieuwedijk, die op het dak was geklommen, door een glazen lantaren in het kantoor gevalien. De man is in deerniswaardigen toestand naar het Binnen- gasthuis vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds overleden te zijn. Het kantoorpersoneel was hevig ontsteld, doch kwam er met den schrik en met eenige niet ernstige verwon dingen door glasscherven af. Door een kraai aangevallen Een bewoner der Rollandstraat te Haarlem bezit een kraai, dien hij heel jong heeft rnede- gebracht. Zoolang het beest zijn guitenstreken uit- haalde, kon het er mee door al veroorzaakte het den omwonenden ook vaak last, doch nu wordt het beest gevaarlijk. Woensdagmiddag viel hij een knaapje van 3 jaar aan en wat ook het kind deed de kraai bleef op het hoofd van het kind zitten, terwijl hij met zijn snavel het gezichtje van het kind bewerkte. Op het gegil van het knaapje kwam de ^elegfl zyn, ander onder- moeder toeschieten en wist het beest te ver- drijven. De eigenaar is verzocht het beest vast t® houden om verdere ongelukken te voorkomen. Te Tilburg kwamen in de wollenstoffen- fabriek der firma A. Pessers Azn. herhaaldelyk in den Iaatsten tijd vernielingen van machine- rien voor. Maandagmorgen was dat weder het geval, toen bij het aanzetten een kamrad van een selfacting uiteen sprong. Nu werd de politie er bij geroepen, en men vond tusschen twee kamraden een stukje ijzer, dat met zorg daartusschen moes en waardoor vernieling van een deel der selfacting niet kon uitblijven. Een zestal draadmakers werden aan een streng verhoor onderworpen, met gevolg dat twee hunuer bekenden deze wandaden te hebben bedreven. -- Maandagnamiddag is een achtjarig meisje te Oudenbosch, terwijl "zij aan het braambessen plukken was door twee schurken schandelyk aangerand. De politie doet ijverig onderzoek, maar slaagde er niet in, de aanranders te achter- halen. Thans is onder Monster ook het lijk van den schipper van den Dinsdag verongelukten Urker schokker aangespoeld. De lijken, die reeds den dag na het vergaan aanspoelden, zijn naar Urk vervoerd. Het Leeuw. Nieuwsblad bevatte dezer dagen de volgende advertentie z/Heden werd in onze slacbtplaats onder toezicht geslacht, het zeer mooie en volkomen gezonde rijpaard van den Hoog Edel Gestrenge Heer De VVolf, Kolonel v.h. 9e regement, inf. Dit prachtig dier zal morgen in ouzen winkel ter bezichtiging hangeu. De prijzen als be kend (17a/2, 2U de Lappen Roastbief 25, Bief- stuk 271/2). Profiteert11" Zondag reden eenige wielrijders naar de wedrennen van het Karreveld te Brussel. Aan het uiteinde van Pamel gekomen, liep eensklaps een kat over het rijwielpad. De fietser, die vooraan reed, wilde de kat vermijden door eene verkeerde beweging plofte hij echter tegen een paal. De andere wielrijders vielen hals over kop op hem. Toen men hem te hulp kon komen, stelde men vast dat zyn schedei gebarsten was, en dat hij opgehouden had te leven. Het bericht dat alhier door econstateerd zijn zou St. Petersburg, een professor pest onj uist. Hoek van Holland. Wegens een sterfgeval aan boord, worden hier in quarantaine gehouden het van Rusiand binuengekomen stoomschip z/Birma" en het Nederl. stoomschip Maria", waar ook onder verdachte verschijnselen een zieke aan boord is. Oud-Gereformeerde gemeente (Vloosw(jkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5* u., dhr. Hubregtse van 'a Gravenpolder. Lokaal „ICben-Ifaezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5* u., dhr. J. J. Kense. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5| u„ dhr. Bart v. 's Gravendeel. de nnnrvjifl »«f r»/\r* miAi Bezitbaar zijn alleen de Noordelijke middenrij, de Noordelijke zijkant, de tuin en tuinbanken. is Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Sas van Gent. Hulst. Ter Neuzen. Axel X. M. Zaamslag. Zaamslag. Hoek. 9 u., Ds. J B. T. Hugenholtz van Axel en 2 u., geen dienst. 9 u., dhr. H. J. v. d. Ouden. 9 u leeskerk en 2 u Ds. J. B. T. Hugenholtz, Gedachtemsrede 25jarig ambtsjubileum. 9 u. en 2 u„ Ds. G. van Dis. o U" enr>2 u'' ^S' kaams Jr. 9t u„ Ds. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kevken. 9 »en o U" ^S- J- F- van Hlllsteijn Jr. en 2 u., Ds. J. h. Lanamertsma. u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. 9 u. en 2 u., Ds. Hamming. (Kerk Axelsche straat). _u., Ds. M. Uijtenhoudt, u. en 2 q o(Ker^ Te,r, Ne"zensche straat). 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. o Vli.ri. o is i?cl, Hawelijks-aangiften. 2 Sept. Emile Caessens oud 23 j., jm. en Maria Elisabeth de Jongbe, ond23j., jd. 9 Sept. Francis de Jonge, oud 29 j., jm. (van ZuamsJag) en Adriana Boeije, oud 23 j., jd. tl u welij ks-vol trek kingen. 1 Sept. Dingenis Mieras. oud 23 j., jm. en Jannetje Maria van der Welie, oud 22 j., jd. S Sept. Cornelia Abraham Dees, oud 23 j., jm. (van Zaamslag) en Cornelia Janna Dieleman, oud 22 j. jd. Marin us de Fouw, oud 27 j., jm. en Janna Cornelia Meijer, oud 30 j., jd. 15 Sept. Emile Caessens, oud 23 j.. jm. en Maria Elisabeth de Jonghe, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Sept. Suzanna Adriana Johanna, d. van Francis David Dieleman en van Pielerrjclla de Feijter. 6 Sept. Salomon Frangois, z. van Petrus Diele man en van Maria Anthonina de Bruijne. 9 Sept. Simon, z. van Adriaan van Hoeve en van Neeltje de Feijter. Overlijden. 12 Sept. Madeleina Maria de Vos, ou.i 1 m., d. van Bolijdorus en van Eulodia Maria van derGoore. CSir.sje. Uuwelijks-aangiften. 6 Sept. Johannes Thoen (van St. Jansteen), oud 21 j., jm. en Maria Del- phina Gadaen, oud 21 j., jd. Hu welijks-vol trek kiugen. 14 Sept. Petrus Honore de Puysseleyr, oud 27 j., jm. en Maria Eugenia van Lande- ghem, oud 27 j., jd. Emile Jauret, oud 31 j., jm. en Maria Isabella Van Goethem (van de Clinge), oud 30 j., jd. Overlijden. 4 Sept, Aloijsius Albertus Smet, oud 2 m.. z. van Joseph Ludovicus Franciscus en van Maria Josephina van Dorsselaer. Maria Rosalia Rape, oud 75 j., wed. van Fideiis Henricus Mariman. 6 Sept. Petrus Theopbiel Mange, oud 2 w., z. van Josephus en van Sophia VVilhelmina Vermeulen. 9 Sept. Maria Jusepha Segers, oud 76 j., wed. van Karel Benediltt Lenaert en echtgeuoote van Petrus Johannes Franciscus van Over- loop. 10 Sept. PauIinaSmet, oud 75 j., d. van Ludovicus en van Joanna Petronella van Grembergen. Sint Huwelijks-aangiften. 2 Sept. Pieter Josephus Piessens, oud 43 j., weduwn. en Rosalia Maria van Remortel, oud 2S j., jd. Hu welijks-vol trekkingen. 9 Sept. Dominicus Fran ciscus Verschuuren, oud 24 j., jm. en Fridolina Maria Savoije, oud 20 j., jd. 14 Sept. Joannes Franciscus de Malsche, oud 29 j., jm. en Maria Clementina van Acker, oud 27 jd. Geboorten. 30 Aug. Michael Adriaan, z. van Leo- poldus Stanislaus van Vlierberghe en van Julia Coleta de Letter. 3 Sept. Margaretha Louisa, d. van Eduardus Kegels en van Marie Catharine van Holle. Maria Chris tina, d. van Joannes Baptist van Goethem en van Emelie Maria Stroobant. 5 Sept. Johannes Franciscus, z. van Emile Josephus de Witte en van Maria Clothilda de Beule. 11 Sept. Wilhelmina, d. van Eduaraus Herwegh en van Philippina Ringoot. 13 Sept. Petrus Franciscus, z. van Alouisins Franciscus van Gassen en van Maria Ludovica van Hoeij. Overlijden. 2 Sept. Pieter Augustinus Weemaes, oud 74 j., z. van Charles en van Dominica IsabellaSpeelman. 4 Sept." Gnstavus Ferket, oud 80 j., echtg. van Maria Johanna Smolienaers. 11 Sept. Henricus Breijaert, oud 7 m., z. van Hubertus en van Phiiomena van Marcke. 12 Sept. Carolus Ludovicus Ringoot, oud 1 j., z. van Cijrillus en van Carolina Evelina Cammaert.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6