duurte he" vleesch Asthmalijders!! „Asthmalene - - AMijsiroop - - Dottor ALEIFOITEYE Aardappelen Puike PEKELHARING, Aluminium Pannen, Melkkokers, Lepels, ens. Borst- en Longaandoeningen zijn gevaarlijk. Advertentien. Puik! Puikl PEKELHARING. Rijwiellantaarns en Carbid s: ruime keuze Tandarts MEIER(Mijntieer enMevrouw) Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. Ziekvrij, goedblijvend, a f3,— per H. L. G. G. Mil Jr. Apeldoorn. ZOOEVEN ONTVANGEN M. H. VAN BOESELAAS, Zaamslag. PH.^KHIJFF. D. E. W0LFERT Hz. Dezer dagen werd een stier vervoerd naar zijn eindbestemming bet abattoir te Am sterdam. Plotseling scheen het logge dier tot besef te komen van het lot dat hem wachtte en sprong het, om dien smaad te ontgaan, in het water van de Slotervaart. Daar scheen het den stier zoo goed te bevallen, dat hij alle zelfmoordplannen opgaf en lustig in de golfjes bleef plassen. Wei deed men alle mogelijke moeite om het beest aan den wal te krijgen doch dit gelukte eerst na ongeveer 6 uur, nadat eenige personen onbeteekenende wonden hadden opgeloopen. Eindelijk werd de stier met touwen op het droge gehaald, maar de lange zwem- oefeningen hadden zijn dartelheid niet bekoeld. Hp rende met zijn horens door den muur van een schuur, en trachtte nog meer proeven af te Ieggen van kracht en levenslust, doch werd na veel moeite in een veewagen gesjord. Toen ging hij, de stier, naar het slachthuis Zondagavond gingen twee broers, mijn- werkers uit Dampremy, naar Charleroi, toen er eensklaps schoten klonken. De eene broer viel dood neer, en een voorbijgaand meisje werd in het been gewond. De andere broer zegt dat eensklaps twee personen zonder de minste redenen vier revolverschoten op hen losten. Het onderzoek heeft tot hiertoe bewezen dat de Demay's in den namiddag veel hadden gedronken, in gezelschap van andere personen. Op zeker oogenblik ontstond er ruzie en men denkt dat het drama hiervan het gevolg is. Voor afbraak verkochtDe bij Stuttgart gelegen, 110 meter hoogen, Adelsberg is aan het Wurtenbergsche spoorbeheer nvoor afbraak verkocht." De berg is door omvangrijke spoor- lijnen en een speciale brug over de Neckar verbonden met de terreinen, waar het Stuttgart- Cannstatterstation zal worden gebouwd en waar- voor ontzaggelijke aardmassa's benoodigd zijn. Tal van baggermachines van 88 paardekrachten leveren thans reeds 1500 M3. per dag en zullen binnenkort het dubbele leveren. In het geheel zullen 2.000.000 M3. gebruikt worden, waarna de berg zoo goed als geheel van de aarde zal zijn verdwenen. De onlangs verschenen statistische opgaven van Londen wijzen uit dat de stad jaarlijks on geveer een millioen pond sterling (12 millioen gulden) besteed aan de politie. Alleen Scotland Yard krijgt daarvan bijna de belft. Het aantal politieagenten bedraagt tegenwoordig 16.200. In de Chatelet te Parps heeft een bezoeker in den engelenbak Bengaalsch vuur afgestoken. Het publiek dacht, dat er brand was uitgebroken, en velen vluchtten onder angstig geroep de straat op. Een aantal dames vielen in zwijm. Aan- gezien de voorstelling voortduurde, bedaarde de opwinding na eenigen tijd. Men gelooft, dat de man die deze lang niet ongevaarlijke aardig- heid heeft uitgehaald, een ontslagen machinist is. De onderzeeer Monde is voor Toulon op een sleepboot geloopen, en heeft een gat van een meter diep in den romp van dat schip ge- boord. De Monde bleef zelf onbeschadigd aan boord van de sleepboot ontstond een paniek, die echter geen persoonlijke ongelukken ver- oorzaakte. Nadeelen van het vliegen. Een grond- bezitter bij Versailles is tegen den vlieger Maurice Farman, die in zijn nabijheid een vliegterrein heeft ingericht, bij de civiele recht- bank een proces begonnen om schadevergoeding daar Farman zijn oogst beschadigde door zijn vliegproeven, het wild schrik aanjaagde en hemzelf in zijn rust stoorde door het leven der motors. Sinds een paar dagen amuseerde zich te Livorno een aantal Florentijnsche piepjonge kereltjes met Wijntje en Trijntje, onder aan- voering van den 15jarigen Engelschen graaf Bandolini-Bravantin. Maar nu heeft de poli tie opmerkzaam geworden door het weelderige leven der ventjes, het heele troepje gearresteerd, daar gebleken is, dat het veelbelovende graafje Bandolini-Bravantin er met 10,000 lire van zijn pa en ma van door was gegaan. Te Wyschate in Belgie, nabij de Fransche grens, had in den nacht van Donderdag op Vrijdag een wildstroopersdrama plaats, dat heel die streek in opschudding brengt, aldus schrijft het „H. v. A.": Henri Everaerdt, jachtwachter, deed met zij- nen 23jarigen zoon Evarist als naar gewoonte zijne nachtronde. In het midden van den nacht, nabij het dorp Holiebeke gekomen zijnde, bemerkten zij op de gronden van de wed. Goudyser eeuen licht- bak. Zij besloten de stroopers langs achter te naderen en ze alzoo in overtreding te nemen. Zij naderden dus de stroopers en de zoon Eve raerdt sprong eensklaps vooruit om den strooper, die het geweer droeg, te bemachtigen. Op hetzelfde oogenblik keerde deze zich om en loste een schot. De jongeling werd in de zijde getroffen, wankelde en viel, veel bloed verliezend. De wildstroopers namen, onder be- scherming der duisternis, snel de vlucht. Vader Everaerdt liep zpnen zoon ter hulp, trachtte het bloedverlies te stelpen en sleepte het slachtoffer naar de hofstede van Leplat, daar dichtbij. Terwijl de vader en de huisgenootea Leplat den gekwetste verzorgden, liet men den pastoor van Hollabeke halen, die weldra ter plaatse was, doch te laat kwam Everaerdt was reeds bezweken. Alvorens te sterven heeft het slachtoffer aan zijnen vader verklaard in de wildstroopers- moordenaars de twee gebroeders X, van Wy schate, herkend te hebben. Spoedig waren de geudarmen van \peren ter plaatse en begonnen een onderzoek. Vrijdagnatniddag kwam het parket op zijne beurt een onderzoek doen. Een der twee verdachte stroopers, Cyrie Cou- dron, van Vormezeele, is Vrijdagavond aange- houden. Zaterdagmorgen werd hij voor den onder- zoeksrechter te Yperen gebracht, die zijn aan- houdingsmandaat bekrachtigde. Coudron heeft geene bekentenis3en gedaan. Van meteorologische zijde wordt gemeld dat de winter 1910—-1911 zeer streng zal wor den. De mededeeling berust hoofdzakelijk hier- op dat het poolijs reeds in de tweede helft van Juli zoover naar het zuiden was doorge- drongen, dat de westkust van Spitsbergen door de toeristenbooten niet meer kon worden be- reikt. In het begin van den bijzonderen mil- den winter van 18971898 kwam bij v. nog in November een expeditie ongehinderd naar Spitsbergen en kon daar tot den 21sten No vember blijven. Dat reeds in de tweede helft van Juli het pakijs de fjorden van Spitsbergen bezet heeft, zooals in dit jaar, is nog nooit voorgekomen. Baby in 'n stalen kooi. Daar hing het jonge mensch 's avonds, in zi^i stalen hut, als 'n kostbare perzik in 'n apart voor hem ge bouwd fijn getralied vliegenkastje, en zijn be- waakster, die den sleutel van zijn bewaarplaats onder haar kussen begroef, sliep bijwijze van spreken steeds met een oog open, 'terwijl de eerste gang van den scheepsbevelhebber bij de inspectie leidde naar de fameuae eerste-klasse hut, om te hooren, ofof baby in den nacht niet soms stiekum gestolen was De jonge Amerikaan in kwestie toch, die aldus onder pijnlijke voorzorgen naar zijn familie in Europa getransporteerd werd, was Vinson Wash Molean, tien maanden oud, 't rijkste kind der wereld, en erfgenaam van 'n 200 millioen gulden. De kleine wereldburger, die den overtocht op de Lloyd-stoomboot Prinz Wilhelm deed, hield er behalve 'n kinderjuffrouw, en 'n eigen kok, ook 'n prive detective op na, die als 'n leeuw de deur van Vinsontjes hut bewaakte, en, naast den kapitein, voor zijn goede overkomst verant- woordelijk was. Te New-York toch waren reeds pogingen gedaan om den schatrijkeu dreumes, die indertijd nog van Koning Leopold 'n wieg cadeau kreeg, #te rollen" ten einde een groote som losgeld van de ouders te kunnen eischen. Jt Zal den kapitein bijna in letterlijken zin 'n pak van 't hart geweest zijn, toen hij te Londen den jongen passagier heelhuids aan den rechthebbende afleverde. Door zware wolkbreuken zijn in 't onge- lukkige Apulie dat nog kort geleden geteisterd werd door aardbevingen en waar thans de cholera heerscht, groote verwoestingen aangericht. Te Capurso stond het water Maandag in de laag gelegen wijken drie meter hoog, zoodat de be- woners een schuiiplaats op de daken moesten zoeken. Te Triggiano zijn een groot aantal huizen ingestort. Barletta staat geheel en al onder water. Het verkeer over de spoorlijn Trani-Orfani is gestremd, daar de Orfanti-brug onder water staat. Ook op de lijn Ofrantruo-Trinitapoli- Barletta-Trani staat het verkeer stil. kan de huisvrouw zonder vleesch te moeten koken met Maggi's Soepen in Tabletten merk Kruisstei toch smakelijke en voedzame soepen op tafel brengen. Een tablet a 5 ct. geeft slechts met water gekookt 2 flinke porties soep. Asthmalene" geeft niet alleen directe verlichting, doch geneest U absoluut voor altijd van Uw Asthma, zelfs al debt U dit in den hevigsten graad. Stelt Uwe geneziug geen dag langer uit, doch gebruikt 99 nog beden. Verkrijgbaar a 1,— per flesch, fr. p. post 1,1 bij T VAN BORSSUM WAALKES te Ter Neuzen, waar met verkrijgbaar N. Z. Voorburgwal 280, direct van Amsterdam. de Export C°. Nederland, Asthma en verkoudheid zpn de voorboden van tering. Uit- stel is gevaarlijk. Aarzelt niet, het eenige goede geneesmiddel, te gebruiken. Reeds duizen- den zijn er door genezen. Het gebruik der ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, voorkomt sterfgevallen als ge volg van tering. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en land- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot en van 2 tot 5 HUV. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Staiiestraat 23, ST. NICOLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.alle soorten van opera len. Consnlten dagelijlts van 8 tot 10 wren, Dinsdag en Zaterdag uitgezonderd. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroorzakeu dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn ver- schaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patient zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en bem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aauwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwik- king en verlicbting aan de aangedane deeler,, en slechts zelden is een doos onvoldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en alle jeukende buidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk ver- zachtend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig op- droogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u dat gij de echte Fosters Zal krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den beer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Zijt gij behept met Asthma Hebt gp soms last met het ademhalen Voelt gij U afge- mat en moede na eene lichte inspanning Kunt gij niet slapen, hoest gij, hebt gp eene moeilijke en zware ademhaling. geeft gp slpm op, of lijdt gij aan borstpijnen Het doet er niets toe boever Uw ziekte al gevorderdvs, of hoe lang gij er al aan sukkelt, de AB1H.J- SIROOP zal U spoedig verlichting geven en U in korten tijd radicaal genezen. Wanneer gij voortdurend fluimen opgeeft, hoest of spuwt, weet gij dan wel van hoeveel belang het is dit in bet begin te stuiten Weet gi] wel, dat, wanneer gij verzuimt daar- voor iets te doen en er gras over laat groeien, dat er groot gevaar is dat Uw ziekte in tmung of eene dergelijke ziekte zal ontaarden Wan neer de teringkiemen zich vertoonen in de or^anen v*m een gezond mensch, dan is men no° in staat deze af te weren, wanneer men tijdio- bet eenige goede geneesmiddel, de ABDIJSIROOP, gebruikt. Asthma-lijders, gij alien weet welk een on- aangename ziekte Uw kwaal is, vererger Uw ziekte niet door langer te dralen en gebruik de ABDIJSIROOP, wacht met tot gp tering krijo-t Het is niet te verwonderen dat ge ontmoedigd wordt na het gebruik van alle moo-elijke geneesmiddelen, die U nooit ge- holpen hebben. Laat ons U overhalen om als laatste geneesmiddel eene flesch ABD J S1ROOP te gebruiken, dan zult U zich een denkbeeld kunnen vormen, waarom wp dage lijks stapels brieven ontvangen van personen die dankbaar zijn van bun asthma of eene andere gevaarlijke borstziekte genezen te zpn. Prijs per flacon van 280 gram J 1. ,van 550 gram 2.- en van 1000 gram 3^o0. Hoe grooter flacon, hoe voordeel.ger dus. Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apothekers en de bekende verkoopers. Centraal-Depot L. I. AKKER, ROTTERDAM. franco elk station onder rembours bij Hoeve Zeldenrust, alsmede eigen ivgemaakte Donze-Visserstraat 117, Ter Neuzen. aan concurreerende prijzen steeds voorbanden. Aanbevelend, Prima kwaliteiti lage prijzen. Ter Neuzen, Sept. 1910. GEKETF.il D GEDURENOE TIEN JAREN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2