Gemengde berichten. Wordt vervolgd.) Woensdag is de zaak Crippen voor het gerechtshof in Bowstreet te Londen hervat. De voornaamste getuige dokter Pepper, ver klaarde dat de menschelijke overblijfselen, in het huis van Orippen gevonden, afkomstig waren van een volwassene van middelbaren leeftijd en dat zij kort na den dood in den grond gestopt moesten zijn. Dat kon tusscben vier en acht maanden geleden wezen. Waaraan de dood was toe te schrijven geweest, kon het onderzoek niet meer uitmaken. In een kruis- verhoor van den verdediger gal'Dr. Pepper toe. dat uit de overblijfselen niet was op te maken, of het een man of een vrouw was geweest; Vrijdag wordt de zaak voortgezet. Aanval van een koe op een troep militairen. Terwijl een bataillon van het infanterie-regi- ment, uit Triest, op marsch was van Roiano naar Opcina, wierp een dolle koe zich tusschen de soldaten, waarvau er verscheidenen onder den voet geloopen werden. Een hoofdofficier werd met zijn paard om verge worpen, geraakte er onder en is vrij ernstig gewond. De koe werd ten slotte met een geweerschot afgemaakt. De Engelschen hebben voor hun nieuwe afdeeling op de Brusselsche tentoonstelling geen enkele voorzorg verwaarloosd om zich tegen brand te beschutten. De geheele afdee- ing is, in alle richtingen, omringd door be- schermbuizen vol water, verbonden met de groote geleibuis der waterleiding, en voorzien, om de drie meter, van kranen waarvan de tappen smelten zoodra zij door de vlammen aangeraakt worden. Het water, alzoo losge- laten, verspreidt zich in den vorm van een waaier met eene drukking van vieratmosferen, derwijze dat de stralen van de eene kraan, een deel dekken van de andere. Er zyn in bet geheel 1200 zulke kranen en I VLAG. 1 de buizen vertegenwoordigen eene lengte van drie kilometers. Daarbij wordt nog, wanneer een ki aan opengaat, het noodsein gegeven op een reusachtigen ,/gong" van 45 centimeters door- snede, en het publiek zal langs talnjke uitgan- gen het gebouw kunnen verlaten. Voor het geval dat er geene waterdrukkincr zou zijn, heeft het Engelsch comite een maclT- tige pomp besteld, die, op de geleibuis van het water geplaatst, de noodige drukking be- zorgen zal. JDe vernieling van de LZVI. De nieuwe ramp, die een luchtschip van Zeppelin te Oos bij Baden-Baden vernietigd heeft, is er een, waarvoor men het stelsel nu werkelijk niet het minste verwijt kan maken. Het is een ongeluk geweest, zooals er altijd zijn voorgekomeu en opnieuw zullen voorkomen, wanneer de menschelijke voorzorg die dergelijke rampen moet voorkomen, niet met alle mogelijkheden rekening houdt en alle ge- varen behoedzaam afwendt. Een open blik met benzine, dat dienst moet doen bij de rei- niging van de machinerie, heeft door een nog onbekende oorzaak vlam gevat, en van het achterste schuitje uit waar de brand ontstaan was, hebben de vlammen binnen enkele minuten het bulsel omvademd en verteerd en het metalen geraamte tot een verward kluwen versmolten en ineengedraaid. Van het trotsche luchtschip, dat bij alle wind en weer in het geheel 3100 K. M. afgelegd en 300 reizigers vervoerd had, is niets behouden gebleven dan de motoren. De loods, die het borg, is alleen licht beschadigd. Zij was van steviger inaaksel dan het zeer brandbare hulsel met zijn gasvoorraad. Het toeval, zegt de Kolnische Ztg., dat het ongelnk veroorzaakt heeft, waarschuwt ons, om toch te bedenken, hoe brandbaar de luchtige gewrochten der bestuurbare ballons zijn. Bij een kruitvat mag men geen lont houden maar een luchtschip Behandelt men deze veinultige en kunstige werktuigen ook werke- lijk altijd met de noodige voorzichligheid Wij weten wel niet, wien de schuld voor de ontploffing bij Baden-Baden heeft, maar zijn van meening, dat het oogenblik geschikt 'is, om nog eens te waarschuwen, toch eens na te gaan of men niet in de noodige voorzichlig heid te kort is geschoten. Het is nog niet zoo lang geleden, dat het luchtschip te Stutt- gard bestormd werd. Hoe betreurenswaardig zou het zijn, indien bij dergelijke tooneelen, die zich niet alleen tot Stuttgart bepalen, een luchtschip ten gronde ging, omdat men te midden van de algerneene vreugde en triomf de broosheid van het lucht- vaartuig miskende, die lichte kwetsbaarbeid, welke ook nu weer te Baden-Baden gebleken is en alle luchtvaartuigeu eigeu is, hetzij door de brandbaarheid van het gas, hetzij door de breek- baarheid van de steunvlakken bij de vliegtuigen. De LZ VI was eigendom van de maatschappij van Zeppelin, die haar voor een groote som aan de maatschappij, die de luchtreizen op touw zette, verhuurd had. Op de werf van Zeppeliu staat op het oogenblik een nieuw luchtschip, de Deutschland, op stapel, dat be gin October voltooid zal zijn en dan naar Dusseldorp zal gaan. Van Baden-Baden uit zullen dit jaar geen passagiersluchtreizen meer ondernomen kunnen worden. 1COERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,50 k 47,52s Engelsch per 12,— 12,— ZEETIJDINGEN. Van 14 tot en met 15 Sept. an 14 tot en met 15 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut; door de Westsl. 16 op- en 5 algeschut. Positie der Stoomschepen. behalve met het voltrekken van huwelijken, alhier vacant komt dat hij gedurende vele jaren de aan die betrekking verbonden werkzaamheden heeft verricht en bij afwezig heid van den tegenwoordigen titularis nog verricht dat hij bij een vroegere vacature niet in aanmerking kon komen, wegens het bekleeden van eene daarmede onvereenigbare betrekking Dat vorengenoemd bezwaar sedert 1908 is opgeheven Reden, waarom hij de vrijheid neemt zich ^ot den Raad te wenden met beleefd verzoek hern thans voor genoemde betrekking in aanmerking te willen doen komen. De Voorzitter deelt in verband hiervan mede, dat, bij de invoering der veranderingen die nopens de ambtenaren van den Burgerlijken Stand in de gemeentewet werden aangebracht, de heer De Vos niet in aanmerking kon komen, omdat hij secretaris-ontvanger was van het Burger- lijk Armbestuur, een aan den Raad rekenplichtig college. De wet verklaarde beide ambten onvereenigbaar, maar later is die functie van de lijst der onvereenigbare be trekkingen geschrapt en het bezwaar is dus vervallen. De verzoeken zijn na de vergadering van Burg, en Weth. ontvangen en dus niet door het college behandeld De aanwezige Wethouder, de heer Visser, heeft er, even- min als ik, bezwaar tegen om die zaak af te handelen en den heer De Vos te benoemen. De heer De Jager: Op welke conditie's wenscht hii dat te doen? De VoorzitterJa, hij geeft geen conditie's aan. Het werk geschiedt onder de bureau-uren en in verband daar mede werd van het salaris van den klerk ter secretarie den heer Sturm, dat f 450 bedroeg, f 120 afgetrokken Voor ambtenaar van den burgerlijken stand wordt betaald f 270, zoodat deze met zijn salaris ad 330, totaal 600 ontving. Het salaris van den ambtenaar van den burger lijken stand staat vast op f 270, maar De Vos wil er ook genoegen mede nemen dat op zijn traktement als griffier f 120 wordt gekort. Hij krijgt nu f 800, daarvan f 120 af, blijft 680, zoodat hij dan met de 270 totaal 950 zou ontvangen. De heer Kerkhoven Is het wel biUijk om zoo aanstonds tot eene benoeming over te gaan Er zijn ook misschien nog anderen die willen solliciteeren en zou het daarom niet meer op den weg liggen om eene oproeping van sollicitanten te doen We kunnen hem toch nog altijd benoemen. De Voorzitter U vergeet dat hij de betrekking bekleed heeft en hem die afgenomen isdie kans is nu voor hem schoon om weder met die taak belast te worden, maar de Raad moet weten of hij al of niet de benoeming wenscht te doen. De heer De Jager is in de veronderstelling geweest dat het de bedoeling. was om het geheele salaris van 270als ambtenaar van den Burgerlijken stand bij benoeming van den heer De Vos van diens salaris als commies ter secre tarie af te trekkendaar het echter maar f 120 is, zou het dan voor De Vos neerkomen op eene salarisverhooging van 150. De Voorzitter U moet niet uit het oog verliezen dat een ambtenaar van den Burgerlijken stand verantwoording heeft en boete kan beloopen, wat met een klerk niet het geval is en hij moet ook 's Zondags dienst doen. De heer Wieland was eerst, toen hij er door den heer De Jager van hoorde, er voor, maar na de mededeeling omtrent de salarisregeling is de zaak wel wat veranderd. Hij was ook in de meening gebracht dat de voile 270 van het salaris als griffier zouden worden gekort, dat het den heer De Vos alleen om de eer te doen was en de financieele toestand voor een te benoemen klerk dezelfde zou blijven. Nu blijkt dat zoo echter niet te zijn en komt er maar f 120 terug waarom het voor spreker de vraag is, of er ten slotte geen schade voor de gemeente in liggen zal. Als men straks een klerk wil gaan be noemen zal men dan iemand kunnen krijgen op een zoodanig salaris dat de gemeente er geen nadeel van lijdt De VoorzitterHet salaris van den heer Sturm, als klerk, was f 450,— toen hij tot ambtenaar benoemd werd werd dit verminderd tot 330,met het oog op de f 270 die hij als ambtenaar ontving. Nu wordt het salaris weer 450,— zoodat de gemeente er geen nadeel van hebben zal, daar die f 120,van het salaris den heer De Vos afgaan. De heer WielandDat verandert toch weer de zaak. De heer Moggre merkt op dat de mogelijkheid toch niet uitgesloten is, dat men weer een klerk zou kunnen krijgen die ook tot ambtenaar van den Burgelijken Stand zou kvnnen worden benoemd. Spreker voelt ook wel wat voor eene benoeming van den heer De Vos, maar vraagt of daarvoor nu zoo'n haast noodig is en of het nog niet eens kan uitgesteld worden. De Voorzitter acht het gewenscht thans te benoemen, daar hij dan kan benoemd worden met ingang van 1 Oc tober, het tijdstip dat de heer Sturm ontslag wenscht. Hoe spoediger een ambtenaar benoemd is, hoe eerderaan den heer Sturm ontslag kan worden verleend. Een dade- lijke benoeming is ook gewenscht omdat de ambtenaar door den Commissaris de rKoningin beeedigd moet worden, waarvoor maar eenmaal 's weeks gelegenheid bestaat. De heer Wieland zou het een heele goede oplossing achten, hij gunt het gaarne aan De Vos, want het is een heele goede man, maar hij stuit op het bezwaar dat de gemeente-financien er nadeel van zullen ondervinden. De heer De JagerDaar kan voor gezorgd worden, als de Raad bepaalt dat niet meer salaris gegeven wordt, ik was verkeerd ingelicht, maar op die wijze heeft de gemeente er toch ook geen schade van. De heer Kerkhoven heeft principieel ook geen bezwaar tegen eene benoeming van den heer De Vos. Den heer Wieland komt een salaris van 450vo or een klerk en dat wordt het nu zoo gering voor. De Voorzitter O, de Raad mag met genoegen meer geven dan 450er behoort rekeriing mee gehouden te worden dat er ook 3 verhoogingen van 50 aan ver bonden zijn. De heer Wieland: Die krijgt een anderook; detegen- woordige geniet echter 600 en nu is de vraag of men voor minder liefhebbers krijgen zal. De Voorzitter: Dat moeten we er op wagenwe kun nen dat zien als er een oproeping geschiedt. De heer Kerkhoven: Kunnen we den heer DeVosniet voorloopig benoemen De VoorzitterDat kan niet. De heer WielandWe kunnen niet sjacheren ook. De heer Kerkhoven: Met het oog op de financien moeten we toch sjacheren. De heer Wieland Als we er maar geen nadeel van ondervinden, wil ik het hem met genoegen geven, maar dat is de vraaghet is nu toch gebleken dat de heer De Jager omtrent de ware bedoeling der regeling misleid was. De heer De JagerOch, misleid is het woord niet, ik had het verkeerd begrepen. De VoorzitterDe financien zullen er geen nadeel van ondervinden. De heer De Vos krijgt met 4911 f 50 ver- hooging, maar dat blijft hetzelfde, die zou hij toch krijgen. De heer Van Kerkhoven De vraag is maar of we voor f 450 een nieuwe klerk kunnen krijgen. De Voorzitter vreest daar niet voor. De heer MoggreKunnen we de zaak nog niet eens uitstellen De VoorzitterDan zouden we de volgende week weer moeten vergaderen en dan kunnen ook nog niet de voile resultaten van een oproeping voor sollicitanten voor klerk bekend zijn, daar dit, behalve in de plaatselijke bladen ook in een vakblad behoort te geschieden. De heer De Jager meent dat er geen bezwaar tegen kan zijn om den heer De Vos te benoemen men weet dan zeker een goed en voor de taak berekend ambtenaar te zullen hebbenwanneer een nog te benoemen klerk daar voor weird aangewezen, heeft men dat af te wachten en komt men misschien van den regen in den drop. De heer Van de Ree merkt op dat de salarisregeling voor den te benoemen klerk billijker zou zijn, wanneer die tevens kon worden aangesteld tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand in vergelijking met hetgeen de heer Sturm geniet, f 600, wordt het salaris f 150 minder, die de heer De Vos nu krijgen zou. De VoorzitterMaar van het salaris van den heer De Vos als commies, zou evenals bij den heer, Sturm 120 worden afgetrokken. Als we een klerk oproepen tegen 330 en 270, sameji f 600, zullen er zeker wel lief hebbers opkomen, die benoemd kunnen worden tot ambte naar van den Burgerlijken Stand. De vraag is echter wanneer die benoeming zal kunnen plaats hebben, daar mede zal nog al wat tijd verloopen en eene spfiedige voorziening is gewenscht. De vraag of de Raad aanstonds tot eene benoeming wenscht over te gaan, wordt met algerneene stemmen toestemmend beantwoord. Door Burg, en Weth. wordt daarop voor de benoeming eene aanbeveling overgelegd. waarop voorkomen de heeren A. P. de Vos en J. J. de Jager. Met algerneene stemmen wordt benoemd de heer De VoS, ingaande 1 Oct. a. s. onder voorwaarde dat zijn salaris als commies ter secretarie met f 120 zal worden verminderd V'ervolgens wordt met algerneene stemmen aan den heer Sturm met ingang van dien datum eervol ontslag verleend De Voorzitter deelt mede dat het nog niet vast staat dat Burg, en Weth. hem ook tegen dien datum als klerk ontslag zullen kunnen verleenen. If De Voorzitter deelt mede dat van de Commissie door den Raad der gemeente Ter Neuzen benoemd, belast met het nazien der begrooting voor het dienstjaar 1911 de verklaring is ingekomen, dat zij de daarop betrekking hebbende stukken hebben nagezien en in orde bevonden Enkele opmerkingen over posten dier begrooting be houden zij zich voor, om bij net behandeien daarvau ter sprake te brengen. Op het hooge bedrag van 2000.geraamd voor het vervoer ten behoeve der beerruiming en straatreiniging wenscht zij nu echter reeds speciaal de aandacht te vestigen en in overweging te geven, te trachten op goedkoopere wijze daarin te voorzien. De heer De Jager De commissie heeft dus geen buiten- gewone bemerkingen De Voorzitter: Zooals u hoort! Verschlllende op merkingen zullen bij de behandeling der begrooting ter sprake worden gebracht. Ik stel voor dit schrijven thans voor kennisgeving aan te nemen. Z. h. s. wordt aldus besloten. 2. Vaststellen kohier schoolgeld 3e kwartaal 1910. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het kohier van het schoolgeld voor het derde kwartaal 1910 vast te stellen op een bedrag van f 805,76. Z. h. s. wordt aldus besloten. 3. Ontwerp Bouiwerordening. De Voorzitter herinnert dat in de vergadering van 25 Maart 1910 een concept bouwverordening werd vastgesteld en overeenkomstig de wet aan de Gezondheidscommissie ter beoordeeling werd gezonden, terwijl ook aan den kantonrechter zou worden verzocht den Raad van advies te dienen. Zulks is geschied en naar aanleiding van het advies is, zooals de leden uit het hun toegezonden concept zullen hebben bemerkt, de verordening geheel omgewerkt, d. w, z. de indeeling der artikels is veranderd, maar de oor- spronkelijke redactie is over het algemeen behouden. Door die omwerking heeft het nog al lang geduurd eer de verordening opnieuw in behandeling kon komen. Verder zijn ook nog eenige wijzigingen noodig gebleken en worden ook door de Gezondheids-commissie eenige wijzigingen voorgesteld, waaromtrent de Raad thans eene beslissing moet nemen. Ook zou de gemeente-bouwmeester nog gaarne eenige punten bespreken, waarom spreker verlof vraagt hem in de vergadering toe te laten. Dit verlof wordt z. h. s. toegestaan, waarna de gemeente- bouwmeester wordt uitgenoodigd ter vergadering te komen. De heer Moggre deelt mede de vergadering te moeten verlaten. De heeren De Feijter en Van de Ree verklaren heden middag niet te kunnen terugkomen. Daar de Raad daardoor niet voltallig zal zijn, wordt besloten nog eenigen tijd bijeen te blijven en de ver gadering op een anderen dag voort te zetten. De Voorzitter brengt allereerst in bespreking het schrijven der gezondheidscommissie van 13 Mei 1909, waarin de volgende bemerkingen worden gemaakt Art. 1. 1°. In dit art. geen definitie te plaatsen van wat een rooilijn is, om reden deze alleen bepaald wordt om een straat op een bepaalde breedte te houden en deze lijn door den gemeenteraad bij ni'euw aan te leggen straten wordt vastgesteld. 2°. Bij »bouwen" moet uit de definitie »afbreken" wegvallen, want dit is geen bouwen en art. 7 geeft voorschriften bij het sloopen. Aan deze bemerkingen is in het nieuwe concept gevolg gegeven. De heer Kerkhoven vraagt of het niet gewenscht is te bepalen wat onder vernieuwen of verbouwen moet worden verstaan. In Amsterdam kwam het voor dat een perceel tot aan de fundeering werd weggebroken en daarop weer opgebouwd, terwijl dan werd beweerd dat dit vernieuwen was. De Voorzitter acht dat niet noodig, want in hoofd- stuk III wordt bepaald dat vernieuwde gedeelten van gebouwen toch ook aan de voorschriften der verordening moeten voldoen, dan kunnen Burg, en Weth. daarvoor eischen stellen, b. v. omtrent grootte van kamers enz. 3°. Omreden in deze verordening geene bepalingen voorkomen ten opzichte van straten, die door den aanlegger in eigendotn worden gehouden, met be trekking van verharding en anderziris, dient een definitie gegeven te worden wat onder een straat ver staan wordt. Dit is ook noodig in verband met art. 14 en volgende en uit de verordening op de veiligheid blijkt dat men geen bepaald begrip voor »straat" heeft. De Voorzitter betoogt dat verandering niet meer noodig is, aangezien in verschillende artikels het woord straat is vervangen door openbaren weg. Art. 15. Ook de zinkputten moeten voorzien zijn van stankschermen. De Voorzitter meent dat de Gezondheidscommissie zich hier vergist. De hier bedoelde zinkputten liggen midden in de straat en zijn goed afgesloten, de zinkputten ter weerszijden der straat die in het riool uitloopen, zijn van stankschermen voorzien, evenals de zinkputten bij de huizen. Deze laatste moeten ook van stankschermen en roosters voorzien zijn, waardoor voorkomen wordt dat niet vloeibare in de zinkputten geworpen massa's niet in de riolen kunnen loopen. De heer Van de Ree meent dat er wel zinkputten zijn die tot stank aanleiding kunnen geven, omdat zich daarin rottende bestanddeelen kunnen ophoopen. De gemeentebouwmeester acht het aanbrengen van stank schermen in de in art. 15 bedoelde zinkputten, liggende op de hoofdriolen, juist een nadeel. Het doorspuien der riolen zou daardoor worden belemmerd. Die putten zullen geen stank veroorzakenhetzij die, welke ook als brand- putten worden gebezigd. Art. 20. Het is onnoodige beperking van de vrij heid om te bepalen dat de voorgevel in de rooilijn moet vallen. Uit aesthetisch en hygienisch oogpunt is het aan te bevelen dat tuintjes voor de woningen komen. De VoorzitterDe bedoeling die aan deze opmerking ten grondslag legt bestaat in de verordening. Men mag met buiten de rooilijn bouwen, maar wel daar binnen, zoodat het maken van tuintjes voor de woningen niet verboden is. Art. 25. De inrichting van de luiken moet zoodanig zijn dat zij bij het openzetten in verticalen stand stevig vastgezet kunnen worden en dwars over het trottoir of de straat komen te staan. De VoorzitterAan deze opmerking wordt gevolg ge geven. Art. 27. Weglaten sen de breedte niet tenminste 4 M. bedraagt." De \oorzitter: Ook hieraan is gevolg gegeven. Art. 28. In plaats van »achter elk gebouw" te lezen »achter elke woning," en de open ruimte te houden op »een derde," in plaats van »een vijfde," De Voorzitter herinnert dat volgens de vroegere bepa ling een derde der oppervlakte van het gebouw als open ruimte moest behouden blijven, waarop dan even wel, aan- sluitende aan het hoofdgebouw, bijgebouwtjes van niet hooger dan 2,80 M. nrogen worden geplaatst. Bij de wijziging der bouwverordening werd besloten dat een derde, tengevolge van gebleken bezwaren, te vervangen door een vijfde, onder bepaling evenwel dat het een vijfde dan ook geheel onbebouwd moest blijven en daarop niets, zelfs geen hondenhok, mag geplaatst worden. De heer De Jager: Dan is de nieuwe bepaling nog veel bezwarender dan de oude. De Gezondheidscommissie wenscht een derde als open ruimte te behouden I De heer an de Ree Maar zonder de beperking dat op de open ruimte geenerlei getimmerten meer mogen gemaakt worden. De commissie staat op dat een derde, omdat zij daaromtrent vroeger van hoogerhand wenken kreeg. De verordening moet ter goedkeuring worden opgezonden naar Gedep. Staten en de adviseur van dat college zal zeker dien eisch ook stellen. De Voorzitter betoogt dat het vervangen van vgebouw" door swoning" geen aanbeveling verdient. Nu moet achter alle gebouwen open ruimte worden gelaten. maar dat is niet iiet geval wanneer alleen van woningen gesproken wordt. Het kan voorkomen dat ieinand thans eene schuur of bergplaats wenscht te bouwen, waarvoor, als aan het verlangen der commissie voldaan wordt, geen open ruimte zou noodig zijn. Maar de betrokken eigenaar kan van idee veranderen, of kan het overdoen aan een ander, die van de schuur een woning wenscht te maken. Bn dan is er geen open ruimteDaarom acht spreker gewenscht vast te houden aan «gebouw''dan is men zeker dat de ruimte er is. De heer Van de Ree acht de verandering volstrekt geen bezwaar, volgens de bepalingen der verordening mag niemand een schuur veranderen in een woning, zonder dat aan de bepalingen der verordening ten opzichte van woningen gesteld, voldaan is. De Voorzitter acht het ongewenscht om, al is het voor schuren of bergplaatsen, bebouwing van het geheele ter- rein toe te laten. Als het naastgelegen achtererf van huizen zooals b.v. tusschen de Tholensstraat en Donze-Visserstraat niet groot is, is het voor de aangrenzende bewoners, met het oog op toetreding van licht en lucht een groot bezwaar als onmiddellijk tegen de erfscheiding de hooge muur van een ander gebouw wordt geplaatst. Overigens wordt hier niet zoo dikwijls voor het bouwen van schuren vergunning gevraagd ende Raad kan met het oog op den aard van het gebouw en terreins- omstandigheden afwijking toestaan. Zoo is geschied ten opzichte van een verzoek van W. Bedet, die het achtererf van een naast zijn woning gelegen perceel geheel wenschte te verbouwen. Daar er nog niet veel bezwaren zijn ondervonden, zou hij het willen lalen zooals het is. De heer Van de ReeDan moet achter ieder pakhuis, stal of schuur, een openruimte overblijven. Ik ben van gevoelen dat de verordening voor het publiek niet noode- loos bezwarend moet worden gemaakt. De Voorzitter acht de bepaling niet bezwarend, daar de Raad ontheffing kan verleenen, met het oog op terreins- omstandigheden of den aard van het gebouw afwijking kan toestaan. De heer Van de Ree geeft te kennen dat bij de Ge zondheidscommissie het denkbeeld voorzat om te voldoen aan de eischen die mogen gesteld worden, maar dat het onnoodig is, de mensehen noodeloos al te bezwarende voorwaarden op te leggen. Over het voorstel der Gezondsheids-commissie em het woord »gebouw" te vervangen door woning" staken de stemmen. Voor »woning" stemmen de heeren De Bruijne, De Jager, Scheele, en Van de Ree, tegen de heeren Visser, Wieland, De Feijter en Kerkhoven. Het voorstel om »een vijfde" te vervangen door »een derde", mits dan ook vervalt de toevoeging dat op de open ruimte geenerlei getimmerten mogen worden opgericht wordt verworpen met 5 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren De Bruijne, Wieland en De Feijtertegen stemmen de heeren Visser, De Jager, Scheele, Van de Ree en Kerkhoven. 3 NAAM Ms. iVan en naar. Lading. 2 14 Eng. s.s. 15 idem 14 Eng. s.s. 14 Russ. s.s. Belg. s.s. Zweed. s.s. 15 Belg. s 8. Noor. s.s. Eng. s.s. Duitsch s.s. Eng. s.s. Russ. 8.3. Eng. 8.8. 14 Eng. s.s. idem idem idem Duitsch 8.8. 15 Eng. s.s. idem V«or ¥et ieuien i Ronan 3391 Leith River Thames 2243 (Londen Vail Ter %euzcii i River Lagan 2272 |Londen V «»or Natalie Adonr Oscar La Flandre Leif Sea Serpent Stephanie Warkworth Gen. Gurko Otto Uenl 4955 iRiga 3111 Ostende 2560 Windau 1980 (Rouaan 3356 Repola 2554 Londen 2145 Rotterdam 1862 :New-Castle 4468 Riga 2367 'Hull Wan (>ent I Ousel Pandion |Duitsch 8.8. Elbe Londen Penarth Hull Goole New-Castle Antwerpen idem Stettin stukg. idem stukg. tukg. ledig stukg. ledig hout stukg, ledig stukg. idem idem Sea Gull 2763 Londen stukg. George Royle 7147 Penarth ledig Truro 2367 Hull stukg. Mersey 3075 Goole idem 3635 New-Castle ledig 3633 Antwerpen stukg. 3619 idem idem 2912 Stettin phosph. s.s. HARALD in lossing te Gent, s.s. JF.NNY in lossing te Kroonstad. s.s. RICHARD in lossing te Hull, s.s. ELISABETH in lading te Narva voor Gent, s.s. HELENA in lading te Grimsby voor Kroonstad. s.s. MAGDALEN A vertrok 14 dezer van Sr. Petersburg naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 10