H.E. Melldeurders Tijdelijk verhuisd Mr. P. DXELEMAN, Advertentien. Bekendmaking ZAAMSLAG. naar de De Joogeslraat (Molenberg). bladen zonder eenige prijsverhooging. Laatste Berichten. Handelsberichten. Tandarts MEIER (Mijnheer en Meyrouw) voor Ter Neuzen en omstreken. De administratie der TER NEUZENSCHE COURANT belast zich met het plaatsen van adveitenfjen in alle a Beetgenomen. Ze zaten gezelligjes bij elkaar in het cafe van L. te Wageningen. Br werd een glas bier gedronken en nog een enfin, t was er recht gezellig. Bet middelpunt van de belangstelling was een verdediger van Neerland's roem van de verre OosterstrandeD, of, om niet te veel en ook niet te weinig te ze.?8en» f was iemand gekleed in de uniform van O.-I. militair. Wei zag de uniform er vrij sjofeltjes uit, maar dat was misschien nog wel het gevolg van het verraad van Toekoe Oemar. isch-man was eehter niet alleen een te'chtjas, maar ook een aartsgrappenmaker. z/Weet je wat," zeide hi] tegen Geurt A., je moet ze thuis eens aan het schrikken maken en zeggen dat jij voor 6 jaar geteekend hebt. //Dat gelooven ze toch nietmerkte Geurt op, wien het plan overigens wel toelachte. //Neen, natuurlijk, zoo niet. Maar je moet dan mijn uniform aantrekken. Dan zullen zi] het wel gelooven. Ik zal dan zoolang jouw politiekie wer aanschieten." Dat was .een idee neeh, maar, je moet toch maar eens bij die blauwe kerels geweest zijn om zoo iets uit te denken. In een minimum van tijd had de omwisseling plaats. Geurt schoot de uniform aan, die ver- moedelijk al dienst had gedaan op Atjeh, bij alle Borneo-expedities en er ten slotte bij den overval op Lombok niet beter op was geworden. En de militair trok de Zondagsche bullen aan van Geurt. Te zamen gingen ze nu op weg naar Manus- waard, de woonpiaats van Geurt. den dijk werd de afspraak gemaakt dat Geurt langs den Rijnkant zou loopen, terwijl de ander den djjk zou houden. Bij den veer- baas gekomen verraste Geurt dezen met een z/tabe toewan". Toen het veerbootje wat schom- melde riep hij //Allah, jeetepeetje. Allah welke uiidrukking den veerman onmiddellijk de overtuiging schonk, dat Geurt een echte koloniaal was geworden. Even nog werd de kameraad op den dijk toegewuifd en daarop stapte Geurt aan wal. Uit voile borst klonk het nu //Veel liever, veel liever zes jaren koloniaal //Veel liever, veel liever zes jaren naar de Oost". In minder dan geen tijd wist heel Manus- waard dat Geurt geteekend had. Neen, maar, wat hij genootMaar, aan alle goede dingen komt een einde en eindelijk vertelde Geurt dat hij ze allemaal bij de neus genomen had De kameraad spoedig opgezochtmaar het vinden ging minder vlug! Tot heden tenminste zit Geurt nog altijd met de //schitterende" uni form en is de dappere, oolijke vechtjas nog altijd op pad met Geurt's Zondagsche bullen (De Wageninger.) Even voor eenen Dinsdagmorgen werd in de rue d' Allemagne te Parijs stervende op straat gevonden een jongen van 15 jaar, een zekere Henri Canet. Hij had een messteek in de maag en stierf onderweg, toen men hem naar een hospitaal vervoerde. Twee vrouwen, die bij den stervenden jongen stonden te praten, werden door de politie gearresteerd. Op het politie- bureau beweerden zij, dat zij Canet niet kenden en hadden staan overleggen ot zij de politie zouden roepen. Bij een nader verhoor bleek echter, dat de beide vrouwen meer van de zaakwisten. Weldra volgden dan ook bekentenissen een der vrouwen, Charlotte Guerre, verklaarde, dat Henri Canet haar minnaar was. Zij had met de andere vrouw twist gehad op straat en toen was Henri tusschen- beide gekomen. Terwijl hij bezig was haar te scheiden, was volgens het verhaal der vrouwen eensklaps een man een deur uit- gekomen, die Henri doodelijk wondde. Aldus was 't 15jarig minnaartje om het leven gekomen. De 5jarige Betty Tanner, te Los-Angelos in California, is bestemd om 60 millioen gulden aan iedereen verhalend, dat zij zich thans in een krankzinnigengesticht bevond. Dat klonk waarscbijnlijk genoeg en men geloofde hem. Maar ik, ik geloof het thans niet meer, of de wodugre nog leeft, of dat zij overleden is of zjj in 'teerate geval werkelijk krankzinnig of bjj n".ar voile verstand is, of wel dat, wanneer wijj het iweode geval willen aannemen, zij geen natuerfykea dood is gestorven." z/Groote God, u wilt daarmede toch niet te kennen £even, dat z/JaweljawelEn om u oprecht mijne meenistg over de zaak mede te deelen, geloof ik, d's.i mistress Eugene Lenoir heimelijk ver- moord werd, coor T opstoken en omkoopen van denzelfieu duivel, die haren echtgenoot liet doo- den en k r haar kind ontstal." fMha Godmyn God I" riep de oude kapitein, (/ruoeat ik tien jaar lang dezen man onverdeelde hoogachi'iag toeuragen, om zulke dingen van hem in jerr."i_sn Majoor Warfield", ver- volgde hij na een pauze. //Ik kan u geen beteren vaad geven, dan die van uwen procureur. Doch God geve, dat gij Gabriel Lenoir minder schul- dig bevindt, dan gij vermoedt." (Wordt vervolgd) te erven van haar grootmoeder, een dochter van den millonnair Millbank. Die grootmoeder heeft bepaald, dat haar vermogen alleen geerfd mag worden dcor kleinkinderen als die er niet zijn, vervalt het aan liefdadigheidsinstellingen. De kleine Betty is daarom van haar geboorte af met de grootste zorg behandeld en tegen bacillen beschermd. Het huis, waarin het kostbare kind woont, en de grond waarop het staat, worden gedurig ontsmetkleeren, speelgoed enz., alle voorwerpen die de kleine gebruikt, eveneensja zelfs de lucht, die zij inademt, wordt voortdurend gezuiverd. Maar de gezond- heidsmaatregelen, die de moeder ook tot den vader uitstrekte, zoodat hij het kind zelfs niet op zijn knie mocht nemen en het geen kus mocht geven werden den man op 't laatst te kras. Drie jaren geleden liep hij weg. De vrouw diende toen een eisch tot echtscheiding wegens kwaadwillige verlating in, en die is haar nu toegewezen. Men meestei*-zwendelaar gearresteerd. Carl Margolin was een zwendelaar van de bovenste plank. In alle Berlijnsche cafe's en nachtrestaurants, waar de //vergulde jeugd", de //bovenete tien", schatrijke boemelaars, gra ven en prachtig gekleede demi-mondaines hun nachten doorbrachten, was Carl Margolin over- bekend. Hij wierp het geld met voile handen om zich heen. 't Is waar, dat het niet zijn geld, maar dat van anderen was, hetwelk hij verkreeg, door op onnavolgbare wijze handteekeningen op wissels na te bootsen en andere minder ge- wenschte manipulaties met papier van waarde te verrichten. Hij kocht veel op krediet en wist zeer dure, kostelijke parelen en diamanten halssnoeren en ringen los te krijgen van al te goed geloovige juweliers, die vertrouwden op de gepofte equipage, de gepofte fijne kleederen en de geborgde voornaamheid van den flesscheii- trekker. Zoo had Carl Margolin ten slotte een bedrag van bijna een millioen Mark geflescht. Tot hij in de fuik liep. Zijn laatste true was geweest, een schatrijke dame met huwelijks- plannen blij te maken, en haar te vertroetelen met als altijd met wissels betaalde kostbaar- heden. 's Mans ware aard en planuen kwamen aan den dag, toen de dame in kwestie toevallig bij haar notaris een meermalen geprotesteerden wissel ten name van haar baatzuchtigen min naar te zien kreeg. Toen was 't gedaan met het lief gekir en kreeg Margolin de bons. Een week geleden werd eindelijk door een moedigen leverancier, die niet tegen de herrre opzag, een aanklacht tegen den meester-zwen- delaar ingediend. Maar toen de politie hem zou arresteeren, was de sluwe vogel gevlogen. Lang echter heeft hij niet van zijn vrijheid en zijn gezwendeld fortuintje kunnen profiteeren, want Maandagmorgen is de oplichter, benevens een zekere juffrouw Frohlich, cabaret-zangeres, te Petersburg gearresteerd. Het paar werd nog in het bezit gevonden van een groote som gelds, die dadelijk in beslag werd genomen. De arresT tatie was als volgt, vlot en gladjes in haav werk gegaan. De Berlijnsche recherche had vernomen, dat Ernestine Frohlich naar Pontresina, in Zwit- serland, was vertrokken, en met Margolin had afgesproken om elkaar in Petersburg te ont- moeten. Om zijn vervolgers op een dwaalspoor te brengen, begaf Margolin zich echter niet direc! naar Petersburg, maar reisde eerst naar Bolland en vandaar naar de Russische hoofdstad. Daar zou het paar ook trouwen. Ernestientje wist namelijk te veel van de //ongeregelde" levenswijze van haar bruigom, en om haar aan zijn zijde te krijgen, wist Margolin niets beters te doen, dan haar tot zijn vrouw te maken, in welke kwaliteit zij niet als getuige beeedigd mocht worden. Ook te Petersburg gaf de zwendelaar het geld met voile handen uit en trad hij als cava lier op. In een der duurste hotels had het paar eenige fijne kamers gehuurd. En in de kamers werden zij gearresteerd door de Russische recherche, op de hoogte gebracht door haar Berlijnsche collega's, die op bun beurt waren ingelicht door een rijken Berlijner, die Margolin te Petersburg had herkend. -) 's Gravenhage, 14 Sept. Voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd heden behandeld het beroep van den gemeenteraad van Ter Neuzen, tegen de niet-goedkeuring der intrekking van het besluit tot het bouwen eener nieuwe school. De wethouder Dees lichtte het beroep toe, mededeelende dat de bevolking van Ter Neuzen achteruitging, de financieele toestand niet gunstig is en de gemeente vermoedelijk zal worden aan- gewezen voor de vestiging eener H. B. S., met rijkssubsidie, waarvoor dus ook geld noodig is. De Kon. beslissing volgt later. 's Gravenhage. Op een rapport van den kapitein der havensleepboot, dat voorde Visschers- haven te Scheveningen een schokker was om- geslagen, voer gisterer.avond de motorreddings- boot uit, doch vond, na een uur te hebben rondge- varen noch den schokker, noch opvarenden. Later spoelde wrakhout aan, het merk U K 72 dragen de. Deze schokker had 4 menschen aan boord. De lijken van de 2 knechts en van een jongen zijn hedenochtend aangespoelddat van den schipper nog niet. Amsterdam. Olieslagers heeft heden een schitterenden tocht gemaakt. Hij steeg om half elf op en vloog 12 minuten boven Amsterdam, langs 's Rijks museum, Paleis voor Yolksvlijt en den Dam en keerde langs 's Rijks Museum terug, toegejuicht door de enthusiaste menigte. Baden-Baden. Bij het binnenbrengen van het luchtschip Zeppelin VI in de ballonhal, is het luchtschip in brand geraakt en volkomen vernield. De ballonhal is geheel afgebrand. Hulst, 12 Sept. 1910 MET-EtUIQ£ -/AIDDEL TEQEfi'ASTH/AA-EIi FMLE'B0R5T~'EriQ LOtlQAAB DO&n 1BQEB j PR1J&PERE LACOn: Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depot L. I. AKKER, ROTTERDAM. ZEETIJDINGEN. Van 12 tot en met 13 Sept. Van 12 tot en met 13 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschut; door de Westsl. 17 op- en 24 atgeschut. Positie der Stoomsehepen. Op Vrij dag 16 September 1910 hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, MA'RIN US HERREBOUT MAATJE DE KRAKER, hunne 30jarige Eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van bunne dankbare Kinderen, Bebuwd- en Kleinkinderen. Uit alter naam, J. HERREBOUT—Versluijs. Voor de vele blijken van deel- neming ondervonden bij hetoverlijden onzer geliefde dochter en zuster Maria Theresia, betuigen wij onzen hartelyken dank. J. B. DE KE1JSER. SIDONIA DE KEIJSER. Ter Neuzen, 14 September 1910. Voor de vele blijken van deel- neming ontvangen bij het overlijden onzer zeer geliefde echtgenoote en moeder, be tuigen wij onzen liartelijkeu danjjv, JAC. VAN LEUVEN en Kinderen. Sluiskil, 14 September 1910. Ondergeteekende betuigt haren liarlelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op haar 50sten geboorte- dag ondervonden. Zaamslag (Spui). MARIA DE POOTER. Voor het zoo ruimschoots in mij gestelde vertrouwen ttlsmede voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijne verkiezing tot Lid van den Gemeenteraad, be- tuig ik alien hartelijk dank. J. M. OGGEL. Axel, 12 Sept. '10. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Ter Neuzen, 14 Sept. 1910, Het Bestuur der vereeniging //VEREEN1GDE HANDWERKSL1EDEN" maakt bekend, dat de lessen in fSo&iwIi&mdig, Mandtee- kenen enz., te geven in het Vereenigingsge- bouw, Donze-Visserstraat, SfSaasscSagawond den 26 September a. s., om zes uur, weder een aanvang nemen, waaraan een ieder kan deelnemen, mits zij in dit jaar hun 12de jaar hebben bereikt ot zullen bereiken. De examens zullen worden afgenomen op Zaterdag 17 September a. s., des namiddags om 4; uur in bovengenoemd gebouw. Zij die er aan wenscben deel te nemen, ook zij, die den vorigen cursus hebben medegemaakt en er weder aan deel willen nemen, dienen zich voor of op September a. s.j aan te melden bij C. J. de Smidt, Lange Kerk- straat of bij J. Barker, Donze-Visserstraat 105, alwaar inlichtingen worden verstrekt. Ter Neuzen, den 9 September 1910. C. J. DE SMIDT, Voorzitter. J. BAKKER, Secretaris. De Zangvereeniging //WEEST GETROUW" te Jteuzenhoel:, maakt hiermede bekend dat, zoo de Heere wil, op Zoiresfsig 58 Sep tember a. S., 'savonds om .5lj2 ure, Ds. G. VAN DIS, van Zaamslag, voor haar zal optreden, in de school te Reuzenhoek. Toegang vrij. HET BESTUUR. Beschikbaar dagelijks ongeveer 25 a 30 liters SVJelk. Inlichtingen bureau van dit blad. Ter Neuzen. 6. MEEBTENS, in Manufacturen, Hoeden, Petten, enz. Advocaat en Trocnreur te Middelburg, is el ken te IIXEL te spreken bij L'Ecluse—Mahu. tftTB Middenprijs per ICO K. G. Tarwe f 7.30. Rngge 7,— Wintergerst f Zomergerst f 8,Haver /"6,75, Erwten, f 15,Witte boonen fBruine boonen Duivenboonen f.Paarden boonen/—.Boekweit f Lijnzaad fKoolzaad Aardappels Boter per kilo /],40. Eieren per 26 stuks f 1,05. Ter weekmarkt waren aangevoerd 32 stuke rnndvee en 30 varkens, waarvan verkocht 10 stuks rundvee en 10 vartiens. VLAG. NAAM Ms. Van en naar- Lading. 13 12 13 Eng. s.a. Deen. 8.8. Ned. 8.8. Eng. 8.8. idem idem Deen. s.s. idem Duitsch s.s. Noor. 8.8. Voor Te' Menien x River Scheldt 2199 Londen Chassie Maerak 3828 St. Petersb. Van Ter Seazen i Helena j 5093 |Grimsby Voor l>eot i Mersey Ousel Pandion Taarnholm Hjortholm Elbe Bengal 3075 iGoole 3633 Manchester 3619 Liverpool 4029 Riga 3961 idem 2912 Amsterdam 4190 Cardiff Van Bent 1015 Middlesbro 5391 Stettin 2895 Goole stnkg. hout ledig stukg. idem idem hout idem ledig kolen ledig phosph. stnkg. 12 Eng. s.s. Moray Firth 13 Belg. s.s. Ganda Eng. s.s. Humber s.s. HARALD van Narva naar Gent passeerde 13 dezer des n.m. 1 uur Elseneur. s.s. RICHARD in lossing te Hull, s.s. JENNY wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. ELISABETH in lading te Narva voor Gent, s.s. HELENA in lading te Grimaby voor Kroonstad. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2