Tgr Hsuzsnsche Gaurant Dinsdag 6 Sept. 1910. No. 5503. Gemengde berichten. Handelsberichten. T^firZETErDlEi IBXj^IP- Kaniangerecht te Ter Neuzen. Tijdens den Koninginnedag werden te Rotterdam verkocht bloempjes tot het verleenen van eerste hulp bij ongelukken voor de aan- schaffing van rader brancards. De opbrengst is 1185.58. Deze week zal ook Bergen op Zoom zijn vliegweek bebben. Nadat de beer Yerstraeten het vhegterrein in oogenscbouw heeft geDomen, besloot bet comite, dat er gedurende 8, 9, 10, 11 en 12 bep- tember gevlogen zal worden de 8e September is de feestdag van O. L. V. Geboorte. De beer Vevstraeten; tlie verschillende prijzen bebaalde, verklaarde, dat bet vliegterein, aan bet schilderachtige Scheldestrand aldaar, door booge duinen beschermd tegen Noord en Oostenwiuden, met zijn harden, met kort gras begroeiden bodem een zeldzaam mooie geiegen- beid voor het vliegwerk biedt. Na afloop der Bergen op Zoomsche vlieg week vertrekt de heer Verstraeten naar Ensche- de, waar hij de plaats gaat innemen van den zoo droevig verongelukten Van Maasdijk. Te Rotterdam was verleden week het gezin van Marges in de Nadorststraat komen wonen. Tijdens de ouders aan bet verhuizeu waren, bevond zich bet 81/, jarig zoontje alleen thuis en maakte van de gelegenheid gebruik om met lucifers te spelenmet het droevig gevolg dat de jongen in brand geraakte. Buren doofden de brandende kleertjes en brachten bet knaapje naar bet Ziekenhuis, waar het eenige uren later overleed. Een electricien ait 's Gravenhage, werk- zaam aan de nieuwe brug welke tusscben Schie- dam en Rotterdam over de Schie gemaakt wordt, liep eergisteravond langs den spoorweg naar bet station Schiedam om van daar met den trein naai zijn woonplaats te gaan. Uitwijkende voor een aankomenden trein, werd bij door een uit tegenovergestelde richting komenden trein ge- grepen en deerlijk vermirikt aan de dij en het hoold. De man was oogenblikkelijk dood. Ook een uitsluiting De heer L. van Omme, sigarenfabrikant te Wageningen, heeft V rij dag in zijn tabriek de volgende kennisgeving opgehangen »Daar ik opgeroepen ben om van 12°Sept. tot ultimo October mijn militaire dienst- pliehten te vervullen, ben ik genoodzaakt mijn fabriek gedurende dien tijd stop te zetten. Met ingang van Zaterdag 10 September geet ik daarom alien werklieden outslag en kuunen zij die einde October opnieuw bij mij in dienst wenschen te treden zich tegen dien tijd bij mij aanmelden". Door deze ,/uitsluiting" komen 15 personen gedurende 6 weken zonder werk. 0|i een dooi den heer Van Omme ingediend verzoek om vrijstelling van deze herhalingsoefening werd afwijzend beschikt. Op de Lindengracht te Amsterdam wierp Donderdag eeu jongen een braudenden lucifer in een rioolput. Door een ontploffing, die biervan bet gevolg was, vloog bet deksel eraf en 11 of een zevenjarig knaapje tegen bet bootd. Ernstig verwond is bet kind in een gasthuis opgenomen. Te IJmuiden is Donderdag een koopman in katoentjes in bechtenis genomen, die aan enkele vrouwen, onder beding, dat a contant een flinke hoeveelheid werd gekocbt, had belootd drie wollen dekens te zullen toegeven. -Na koop van het minderwaardige goed tegen hoogen prijs bleven de dekens weg. Van bet kluizenaarsechtpaar te Osingabui- zen (Fr.), dat in zeer arrne en vuile omgeving leefde, is door toevallig komende familie de man dood te bed gevonden. De vrouw had er niets van gemerkt. In het Wantij, onder Dordrecht, is opge- viscbt een yzeren kanon uit de 15de eeuw, een zoogenaamde veldslang of lang kanon. Een jaartal of wapenteekeu is op bet vrij goed be- waard gebleven stuk niet te ontdekken. Het bestaat uit den eigenlijken loop, die circa 1,60 meter lang en 4 centimeter wijd is, daarachter een 40 c.M. lange, van boven open vierkante ruimte, waarscbijnlijk de kruitpan, en een on- geveer 65 c.M. lange richtstang, tezamen een geheel vormend. Het kanon rust met twee nok- ken in een beugel, die met een pen in bet affuit heeft gerust. Het stuk is door de vinders verkocht aan een tagrijn aldaar. Schipper S., met zijn vaartuigje in't Mep- pelerdiep te Meppel, liggende, vierde deze week, 'savonds met eenige //vrienden" feest. Worst, kaas, haringen en veel jenever gingen door het keelgat. Toen de gasten waren vertrokken, ging de schipper slapien bij is niet meer ont- waakt. Het vele jenevergebruik moet de oorzaak van den dood zijn. Omtrent de 77jarige wed. M., te Hilversum die Vrijdagmorgen dood op haar bed werd ge vonden1 wordt gemeld dat bij de lijkscbouwing geen uiterlijke teekenen van geweld waren te vinden. Wei waren aan haar woning sporen van inbraak aanwezig. Men kwam daarom terug op bet eerste vermoeden dat de vrouw vermoord is, maar het wordt niet onmogelijk ceacht, dat de oude vrouw van schrik is gestorven toen de inbrekers door een raam binnenkwamen. Verscbillende personen zijn als van het mis- drijf verdacbt in bechtenis genomen, o. m. is te Baarn ten huize van zpn. vader gearresteerd de klompenmaker J. van L., die aan een man verteld bad de weduwe M. vermoord te hebben. Op aanwijzing van dezen man is eene boeveelheid halve centen opgegraven, die Van L. bij de weduwe ontvreemd en daar gedeponeerd zou hebben. De verdachte ontkende alle schuld. Den len Augustus miste de concierge van een der bureau's te 's-Gravenhage zijn kat. Niet terug te vinden. Dien dag was in een der lokalen de vloer opengebroken en voor den 1 avond weer in orde gebracht. Geruimen tijd daarna zei een der ambtenaren, in dat lokaal werkzaam, steeds een klagend geluid te hooren na afloop der werkzaamheden gaat de coneierge er binnen en boort duidelijk een kat miauwen. Onmiddellijk wordt de vloer opengebroken en daar is de verloren poes. Ze had op den dag af een maand zonder voedsel onder den grond doorgebracht. Dure wraak Een ingezetene van Leiden reed per rijwiel uit de richting Voorschoten naar Leiden achter een rijdende bruiloftstoet. Dezen wilde hij voorbijrijden, doch werd telkens door een der rijdeDde gasten verhinderd. Door die verhin- dering was bij boos geworden, waarom hij aan de Vink besloot den persoon, die hem telkens bad verhinderd, een pak slaag te geven. Vlug trok hij zijn jas uit, liep op den bruiloftsgast aan, en gaf hem een Sink pak slaag. Onder- wijl waren er vlugge banden geweest, die met zijn jas er van door gingen, waaruit hem later bleek dat een som van 145 was ontvreemd. Van de zoak deed hij bij de politie aangifte. Woensdagnacbt omstreeks 12 uur heeft er een zeer ernstige vechtpartij plaats gehad in de Rosmolensteeg te Zutpben. Door een niet bekende aanleiding ontstond er twist tus- sehen eenige buzaren en een paar huiswaarts keerende verplegers. Daarbij heeft de huzaar V. vermoedelijk met een mes twee verplegers uit bet O. N. Gasthuis geducht over het hoofd gesneden. B. ki eeg een diepe snede, die van bet achter- hoofd liep tot voor aan het hoofd en als't ware den geheelen schedel bloot legde. De man verloor zooveel bloed, dat toen de doctoren Siemens en Werkman hem verbonden, er geen pols meer te voelen was bij werd per raderbaar naar bet ziekenhuis vervoerd en maakte bet Donderdag- ocbtend vrijwel. De tweede burger, O. E. M., kreeg ook een vervaarlijke suede over het hoofd, maar hij kon ondersteund toch te voet naar het ziekenhuis en later weer naar bet gasthuis teruggaan. Een der verplegers bad de handigbeid de politiemuts van den mishandelenden huzaar af te nemen, waardoor de vermoedelijke hoofddader althans bekend is. De verdachte huzaar V. is voorloopig in de marechaussee-kazerne opgesloten. Uit vertrouwbare bron deelt men mede, dat door de justitie tbans een spoor gevonden is van Theodora Kraak, het meisje, dat sedert 19 Juli te Oosterbeek vermist wordt. T. Bij Klausenburg in Hongarije heeft een wolkbreuk groote scbade aangericht. In een dorp zijn 56 buizen ingestort. In Vorarlberg hebben door de aanhoudende regens overstroomingen plaats. Vier personen keerden Woensdagavond te Stainforth bij Doncaster in een rijtuigje terug van een begrafenis. Bij bet hek voor een rivierbrug stapte de koetsier uit, om dit open te maken. Het paard is toen blijkbaar door iets geschrokken, sprong achteruit, en viel met het wagentje en de vier inzittenden (drie vrouwen en een kleinen jongen) in de rivier. Allen verdronken. De arbeider Grobet was wegens laster van de familie van den stations-restaurateur Andre te Vallorbe, in het kanton Waadt, tot 10 raaanden gevangenisstraf veroordeeld. Sinds- dien bad de man een doodelijken baat aan bet gezin gezworen. Donderdagavond begaf bij zich naar bet restaurant, waar mevrouw Andre slechts alleen aanwezig was, daar haar man op reis was. Grobet, die zich met 'n jacbtgeweer bad gewapend, verklaarde dat hij alle zes per sonen, waaruit de familie Andre bestond, kwam ombrengen. Hij begon met een schot te lossen op mevrouw Andre die achter bet buffet stond. Daar bij haar echter slechts verwondde, sneed hij haar met een mes den hals af. Opmerk- zaam gemaakt door het lawaai, kwam de 22jarice kok Ferrero toesnellen, Grobet stiet den man, dien hij in 't^gebeel niet kende, zijn mes in de borst en verwondde hem doodelijk. Toen nu een andere bediende kwam aanloopen, duwde de moordenaar dezen ter zijde en doodde zich- zelf. door een schot in de borst. Door bloedzuigers gedood. TeBajain Hongarije, was een boer bezig waterriet te snijden, waartoe bij tot aan de borst in het water moest gaan. Een voerman, die voorbij- reed, zag den man eensklaps onder water ver- dwijnen. Hij snelde hem te bulp en baalde hem met veel moeite op het droge. De man bleek reeds dood te zijn. Op zijn lichaam nam men niet minder dan 137 wondjes waar, toe- gebracht door bloedzuigers en eenige dezer dieren zaten ncg vastgezogen op den doode, die geheel bloedloos was. De man schijnt door het water gevoelloos te zijn geworden, zoodat bij bet bijten der dieren niet bemerkt heeft. Een rijke dame uit Chicago, kwam Dins dag met de /Kaiser Wilbelm II" te New-York aan en deelde de politie mede, dat haar Zaterdagavond aan boord voor een waar devan 300 dollar aan juweelen ontstolen was. De kostbaarheden zijn weggenomen uit de statie- hut die juffrouw Davis met een vriendin deelde, maar hoewel het beele schip dadelijk nadat de diefstal ontdekt was, overeind gezet werd om het gestolene terug te vinden, is er niets ontdekt. Rotterdam, 5 Sept. Binnen 1. Gran en. Tarwe en Haver in nieuwe soorten ter markt. Rogge en Gerst weinig aangeboden. De omzet van Meel bepaalt zich hoofdzakelijk tot inlanasche merken, waar- van er nog vrii wat werd afgedaan. Rogge- bloem vast in prijs. Men noteert: Nieuwe Tarwe per hectol. /6,50 a 7,50 en puike Essex 8,— Tarwe per 100 kilo 8,50 a 10.en daarboven Rogge per hectol. 4,50 a f 5,50 en per 100 kilo f 6,50 a 7,Zomergerst 4,50 a 5,-- Winter- gerst per hectol. f 4,75 a f 5,20 Chevalier 5,a 5,50; Gerst per 100 kilo 7,a 9,25 Chevalier tot 10,50 en daarboven voor extra gewas; Haver /6,75 a /7,25 en per hectol. lange 3,25 a 3,50 dikke /4,50a /4,75; Paardenboonen 7,a 7,25 Witte Boonen f IB,a 15,Bruine Boonen f 10,a f 14,Kroonerwten 12,a/14,75; Voeder- soorten 0,50 Kanariezaad 6,a 7, per hectol. en per 100 kilo 11,50 a/12, B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 220 a 240 Rogge per 2100 kilo 136 a 140; Gerst Zwarte Zee 120 a 122; Amerik. Ma'is 140 La Plata 128 grove Donau 129 per 2000 kilo; Haver 6,10 a 6,25 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en dito Belgisch 13,25 a 13,75; le soort inl. en le soort Belgisch 12,50 a 13,Zeeuwsche Tarwebloem 13,50 a 18,75 prima Duitsch 12,75 a 13,50extra puik Hongaarsch /19.50 a /20,50 prima Amerik. patent 14,50 a 15,25; le soort 13,25 a 14,25; 2e soort Bakers/12,a/12,75; inl. en Duitsche Roggebloem f 8,50 a 9,50 per 100 kilo. Runderprijzen 62 a 78 Stieren 52 a 65; Kalveren 95 a 110; Scbapen 45 a 55; Varkens 56 a 58 cents per kilo. Melkkoeien 160 a 290 Kalfkoeien 210 a 320 Stieren 150 a 210 Vaarzen 110 a 140 pinken 60 a 110 vette kalveren 60 a 95; fokkalveren 15 a 22 nuchtere /12 a /14 Biggen 13 a /19, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche bonten 2,50 a 3,dito Eigenheimers 2,75 a 3,25 Brielsche kralen 3,50 a 4,Friesche blauweu 2,a 2,40 per mud. Puike soorten boog in prijs. Boterprijzen in vaten 49 stukken van 1/s kilo 72 a 75 cent. Zoetemelksebe kaas 25 per 50 kilo. Leidscbe kaas /60 a 85,50 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren versche 4,a /4,25 belegen en buitenl. 3,50 per 100 stuks. L ij n z a a d 14,25 a 15,50, Koolzaad lager /9,75 a /10,80 per mud. Karwijzaad 13,75 a /14, per 50kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 12,20 en 8 a 9 cents per kan. Java-koffie, in baleu gewone soorten 421/s cent en dito Santos 29 cent per half kilo. Beetwortel-suiker lager Sept. 161/s, Oct./Dec. 13u/16. Geraffineerde 1,lager. Ter Neuzen, 5 Sept. Boter per 1/2 K.G. 0,671/s. Eieren 26 stuks 1. 55, 32 VEEKANDEL IN RELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,50 tot fr. 1,70 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 2,tot fr. 2,24 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilo en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,20, volgens kwaliteit. Antwerpen, 3 Sept. Chilisalpeter vastloco fr. 21,90, Sept. fr. 21,90, Febr./Maart 1911 fr. 22,95. ZEETIJDIN«E IV. Van 2 tot en met 4 Sept. s 1 VLAG. Van 2 tot en met 4 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 34 afgescbut; door de Westsl. 18 op- en 24 algescbut POKitie der StoornscJ) epen.. s.s. HARALD in lading te Narva voor Brugge, s.s. JENNY in lading te Sunderland voor Iiroonstad. s.s. RICHARD in lading te Riga voor Hull, s.s. ELISABETH wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. HELENA wordt heden te Ter Neuzen verwacht. s.s. MAGDALEN A in lossing te Kroonstad. VAN Zitling van 2 September 1910. Veronrdeeld zijn M. D., landbouwer; - C. A. R veldarbeider en 1. T. C. v. 0.. landbouwer, alien te te'Hoek, ter zake van overtreding rij wielreg1 emeot ieoer tot eene boete van 1, subsidiatr 1 week ^htscbool A. D., boopman te Selzaete- T-». l-odbouwe. tp \xeid. Dkoopman te PhilippineJ. D- t Meer maker te Hoek; - T L. H a«db°uwer te Westdorpe; - L. d. M., arbeider te Zn,^»'Pe{-^ T d. R., landbouwer te Westdorpe, B. is., slageis knecht te Axel: J- v- f-. visscher te Zaamslag; 1 IS., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hechtems. J. S., arbeider te Ter Neuzen; L. d. B., veldar hpider te Hoek J. L., veldarbeider te Axel, tei zake van overtreding der Leerplichtwet, ieder tot eene boete VajU "B2'd9.UlH',2wergkmaneLte' Ter Neuzen, ter zake als voren tot 2 x' f 2 boete, subs. 2 X *2 dagen hecht. A^ d. V„ veldarbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 5, snbs. 3 dagen bee it. A. v. C., jaclnopziener; - J. d. V. en M. R.,veld arbeider®, alien te Axel, ter zake als voren, ledex eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. D. M., reiziger te Hoek, ter zake a.s voten, tot tene boete van 1, subs. 1 dag. hecht. A. K., voermau te Zuidaorpe, ter zake van bet losen onbeheerd iaten staan van een trekdier op den open- baren weg, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. A. e.7 molenaar- A. Gt. V., smtd - P. v. cL B timmerman; J. P- B., jchilder; R. A.-, oop alien te Axel en W. J. v. 0., te Viissingen, te. zake van zonder daartoe gereehtigd te zijn loopen op bezaatd land, ieder tot eene boete van 0,oU, subs. 1 uag hecht. J. D., te tiraauw, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecbt. C N, werkman te Axel, ter zake van zonder daai toe gereehtigd te zijn, zijn niet-uitvliegend pluimgedierte laten loopen op eenigen grond die Oezaaid ol beplant is, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. I'. v. K., orgeldraaier te Ter Neuzen, ter zake van bet als orgeldraaier zijn beroep langs den openbaren weg uitoefenen zonder verguoning van den burgemeester, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. Ph. d. B., veriofhouder te Philippine, ter zake van overtreding der Drankwet, lot eene boete van J 1U, subs. 4 dagen hecht. en tot eene boete van J 1, subs 1 dag becbt. t P. it., te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 10, subs. 4 dagen hecbt. E. L. M. d. M., koopman te Sas van Gent; v. D„ winkelier en C. J S., secretarie-beambte beiden te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der verordenmg op plaatsen voor het publiek toegankelijk, ieder tot eene bbete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. K., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van over treding der Rolitieverordeniug, tot eene boete van j l, subs. 1 dag becht. E. d. M., werkman te Westdorpe, ter zake van over treding der Vissckerij wet, tot 2 X J 5 boete, subs. 2x2 dagen becbt. D F. R., zonder bekende wood- of verblijfplaats en F. W., te Kessel, ter zake als voren, tot 2 X 2 boete, subs. 2x2 dagen hecht. H. d. R. te Philippine; G. Q Jr. te Bouchaute, ter zake als voren, ieder tot eene boete van J 3, subs. 3 dagen hecht r, J. A. R. en J. A. M., bootwerkers J. d. R varens- gezel; M. A., bootwerkerM. V., los werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. I dag hecht. L O varensgezel en D. d. D., bootwerker beiden te Ter Neuzen, ter zake van bet zonder daartoe gereehtigd te zijn loopen langs den spoorweg, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. C. d. P., landbouwer te Axel, ter zake van in staat van dronkensckap de orde verstoren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen becht. met vrijspraak van bet meerdere ten laste geiegde. M. K., boerenkneoht te Zaamslag, ter zake van open- bare dionkenschap, tot eene boete van J 5, subs, dagen hecbt. W. D, landbouwer te Axel; W. A koopman, zonder bekende woon- of verblijfplaats; E- D., koopman te Ter Neuzen; M. d. L., mijnwerker te Gent, ter zake als voren, ieder tot eene boete van J 3, subs. 1 dag hecbt. G. A. 11, werkman te Sas van Gent, ter zake als voren, tot 2 X f 1 boete, subs 2x1 dag hecht. »>ijgespruu«ni C. T. d. K. te Sas van Gent en C. L>., winkelier te Zaamslag, bekiaagd van stroopeiij. A. E. d. H., arbeider te Sas van Gent, bekiaagd van straatschenderij. B. v. I., sckippersknecht te Raamsdonkveer, bekiaagd vari openbare dronkenscbap. G. H. J. v. M., schipper, zonder bekende woon- ot verblijfplaats, bekiaagd van overtreding van het regle- ment'van politie voor rivieren, kanalen enz. A. S., werkman te Sint Jansteen, bekiaagd van overtreding van liet reglement op de bescberming van trekhonden. W. D., zonder beroep te Axe!, bekiaagd van openbare dronkensehap. nniNla^cn van recliisvervolBinar1 y veldarbeider te Axel, bekiaagd van overtreding der Leerplichtwet. M NAAM MS. Van en naar. Lading. Deen. s.s. Eng. s.s. 2 Eng. s.s. Deen. s.s. 3 Eng. s.s. Russ. s.s. 2 Noor. bark Eng. s.s. 3 Eng. s.s. Russ. s.s. Eng. s.s. ft'oor Ter Srnsen Hans Tavsen 4824 St. Petersb. hout Van Ter ft'etizen River Thames 2242 lLonden stukg. W,«»r (>ent Don 2638 Goole stukg. HaraldKlitgaard! 1091 ,Riga jhout Barmoor 6298 New-Castle kolen Alexzy Morch I 3823 St. Petersb. hout Van Went Polykarp 1441 Moss Moray Firth 1015 Goole Otto 2367 Hull Graf Schuwalow 4995 Blyth Quentin 1 3607 Leith steen ledig stukg. ledig :stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 5