Metselaar, gesloten. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Gemengde berichten. Adverlentien. Albert Vogel, ©Alii Huishoudelijke Goederen, als: Polders of Waterschappen BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Tandarts MEIER (Mijnheer enMeyrouw) Hotel des Pays-Bas. - Ter Neuzen. Dinsdag 6 Sept. 1910, wegens vertrek naar Amerika. VOORHANDEN: ALGEMEEN REGLEMENT Ter Neuzen. Firma P. J. van de Sande harding" te 's Gravenhage is door den heer G. P. Ittmann, arts alhier, met ingang van 1 Oct. a. s. eervol ontslag aangevraagd als ge- meente-geneesheer. Door zijn vertrek zal ook een vacature ont- staan in de gezondheidscommissie wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen. >Sas van Gent, 3 Sept. Beden viel het 8jarig zoontje van A. Lefeber al spelende te water in den z. g. ,/Draaiput" alhier. Op het hulpgeroep van den drenkeling kwam een in de nabijheid aan het visschen zijnde persoon toesitelletf, die het genoegen kon smaken den kleine van een gewissen dood te redden. Koewacht. rijdag werd hier door de Bel- gische politie een persoon over de .grenzen gezet, als zijnde een Hollander, die zonder middel van bestaan door Belgie zwierf. Onze politie kwam spoedig tot de ontdekking, dat deze sinjeur in het politieblad gesignaleerd stond en met de Nederlandsche justitie nog een aardige rekening had te vereffenen. Hij werd daarom in hechtenis genomen en geboeid naar Middel burg overgebracht. R E C H T S Z fl K E H. Door den heer H. A. v. D., notaris en uit- gever te Hulst is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg van den 23 Augustus j.l waarbij hij wegens eenvoudige beleediging in ffDe Volkswil' is veroordeeld tot eene gel boete van f 100 of 20 dagen hechtenis. Ook de Officier van Justitie teekende tegen dat vonnis hooger beroep aan. Donderdagavond ongeveer 7 uur is de bliksem geslagen in de boerderij van de wed. Otto Kersten, te Puifiijk. De 15jarige zoon van de weduwe schrok zoo hevig, dat hij dood neer viel. De boerderij is afgebrand. Te Oosterbeek is Vrijdagmiddag een schuurtje verbrand van den pensionhouder E. Gerritsen. Nadat de brand gebluscht was, vond men in de schuur onder een bos stroo het ge- deeltelijk verkoolde lijkje van het vijfjarig zoon tje van den eigenaar. Niemand had het kind vermist. Mr- -P. Tideman, te Bloemendaal, is te zijnen huize door een persoon, dien hij als curator in een faillissement tot betaling had aangemaand, met een groot broodmes aangevallen. Hij over- meesterde den man en leverde hem aan de politie uit. Van een //vliegtocht." Men schrijft aan de 's H. Ort. uit Heusden Per bulletin werd een paar dagen geleden bekend gemaakt, dat op Koninginnedag alhier vliegproeven zouden worden genomen met een Bleriot-eendekker. Van heinde en ver kwamen dan ook velen naar Heusden, om het vliegen te zien. Op het Wilhelminaplein was een flinke loods gebouwd en op het bepaalde uur ver- schenen de aviateurs in costuum, de jongeheeren Van Rijswijk en Engelen. De ballonhal werd geopend, en ja, heusch een vliegmachine. Het publiek drong op om het vreemde ding te zien. De aviateurs stegen in hun toestel. De motor werd in werking gebracht, de muziek speelde, maar, o wee, de machine wilde niet omhoog. W at was het geval Men had een vliegma chine op treffende wijze nagemaakt. Het publiek bieef maar steeds den vreemden vogel aanstaren. Opeens een knal en een der aviateurs viel Toen Wool zich met deze vriendelijke bena- mingen hoorde aanspreken, kwam hij weder tot ziehzelven. Geholpen door een paar negers trok hij den majoor er uit, die zich schudde als een natte poedel en daarbij met onverzwakte kracht en bekende welbespraaktheid, die hem den titel van ouden driftkop hadden verleend schold, raasde en tierde. //Nu, wat staat jelui me daar met wijd open mond aan te gapen, als gestoken kalveren riep hij. //Waarom staan jelui daar als lamge- schoten hazen, inplaats van den bandiet na te zetten V Allen hem achterna Vervolgt den bandiet 1 Doorzoekt het woud in alle richtingen. Ik schenk hem de vrijheid, die mij Mac Donald, hetzij dood of levend brengt Wool //Sir antwoordde de zwarte, die op dat oogenblik bezig was, de panden van's inajoors jas uit te wringen. z/Laat mijn kleeren maar rusten. Vlieg naar den stal, neem den besten draver en rijdt wat je kunt naar lip-Top. Zeg daar aan mijnheer Keepe, den sheriif, dat hij aan alle hoeken van de straat laat aanplakken, dat ik nog vijfhonderd dollars meer, dus in 'tgeheel duizend stel op t hoofd van dien boef" hij vond in zijn woede geen kernachtiger uitdrukking ,,'en vertel hem wat hier voorgevallen is." Gapitola kwam nu bij haren oom en ver- maande hem, zich naar zijn kamer te begeven. z/U zult beter doen, beste oom, naar binnen te aan, anders wordt u verkouden." neergewond. Men droeg hem weg en er werd bekend gemaakt, dat er niet kon worden gevlogen wegens een defect aan de machine en de verwonding die een der aviateurs had opge- loopen. De saamgestroomde menigte nam de zaak nogal van den vroolijken kant op. 't Was immers leuk verzonnen Woensdagmorgen verspreidde zich op het stationsemplacement te Roosendaal het gerucht dat in den afgeloopen nacht een moordaanslaghad plaats gehad op den wegwerker der S. S., J. van Nispen, met vrouw en pleegkind wonende in een onteigend huisje, eigendom van de Staatsspoor, tusschen de spoorbanen Rotterdam Breda. Van Nispen nu was in den nacht van Maan- dag op Dinsdag op de lijn werkzaam geweest en verlangde nu Dinsdagavond reeds vroeg naar bed te gaan, zoodat hij en zijn vrouw besloten, reeds ter ruste te gaan. Nu is het huisje niet groot en bestaat feitelijk uit een groot vertrek met een voor en achteydeuj fep tv^ee bedsteden, waarvan in de voarste "de rrian en'in de achterste de vrouw en het pleegkind. slapen. Vooraieer hi) ter ruste ging, sloot v. N. de voor- en de achterdeur met een grendel, terwijl de ramen, zg. vaste ramen zijq, die nooit geopend kunnen worden. Omstreeks halftwaalf wordt de man plotseling wakker en ziet boven op z'n lijf een man met een dienstpet van de S. S. op, die tracht hem de keel toe te knijpen. Van Nispen rukt zich met geweld los en poogt naar de voordeur te loopen, waartegen zich echter zijn aanvaller met geweld verzet. Een hevige worsteling ont- staat nu, men gooit en rolt over elkaar, zoodat een tafel, waarop een wekker en een lamp, wordt omgeworpen. Zoo komen beide mannen al worstelend en vechtend bij de achterdeur, voorbij het bed der vrouw, die wonder genoeg, bij al dat helsch lawaai maar rustig doorslaapt. Voor de achterdeur voelt v. N. z'n krachten afnemen, hij is gebeel doodop en raakt een oogenblik de kluts kwijt. Even na dien weer tot zich zelf komend, zag zij, dat z'n belager, die hij ondertusschen zeer goed herkend heeft, een touw om zijn hals heeft gedaan, om hem daarmede te wurgen. Nu hij besefT, dat het om zijn leven gaat, verzet hij zich met de kracht der wanhoop en rukt met geweld den' strop open, daarbij luidkeels om hulp roepend, zoodat z'n aanvaller, thans voor moge- lijke ontdekking beangst, hem loslaat en v. N. de kans heeft de achterdeur, waarvan de grendel reeds weggeschoven was, te openen en op de vlucht te gaan. Eerst nu wordt de vrouw wakker en ziet haar man over de lijn naar het seinhuis vluchten, doch eigenaardig genoeg van den aanvaller heeft ze niets gezien. Natuurlijk werd dienzelfden nacht de mare- chaussee van een en ander op de hoogte gebracht die terstond op onderzoek uitgingen. Van Nispen klaagde daarbij terstond en met de grootste beslistheid zekeren J. M., nachtwaker op het stationsemplacement, een gehuwd persoon, ruim 53 jaar oud, als den dader aan. Deze ontkent echter in het huis geweest te zijn, terwijl de vrouw maar blijft bij d'r verklaring van niets gezien en niets gehoord te hebben. //Verkouden Duizend bomtnen en granaten. Lk heb 't van mijn leven zoo warm nog niet gehad," riep de oude. //Maar je hebt gelijk, mijn dappere Cap in deze natte kleederen kan ik niet blijven rondloopen. Ga dadelijk naar het kasteel en zeg aan mistress Codiment, dat zij droog linnengoed voor mij klaar legge. Ik volg je Cap, ga maar, ik kom wel." Capitola snelde vooruit. Zij vond de huis- houdster wel is waar van hare onmacht her- steld, maar toch nog zeer zwak, zenuwachtig en onthutst. Eerst toen mistress Codiment door de keukenmeid vernam, dat er geen gevaar meer voor baar bestond, vermande zij zich en bracht ijverig alles bij elkaar, wat noodig was voor den majoor, om van kleederen te ver- wisselen. Weldra kwam deze druipnat binnen. En nu, nadat alien weder behouden in het z/Onweersnest" bijeen zijn en de gestoorde rust hersteld is, zullen wij den vermetelen roover vol- gen, waarbij wij, om hem in te halen, rapper moeten zijn dan de negers van den majoor, want deze, door een onoverwinnelijke bangheid aange- grepen, hielden onmiddellijk achter den zoom van het woud, toen zij uit het oog huns meesters waren, halt, daar niemand hunner zich aan het gevaar wilde blootstellen, om den gevreesden Mac Donald al te nabij te komen. (Wordt vervolgd.) Malaria (Binnenkoorts) is uitsluitend het gevolg van een verarmden of slechten toestand van het bloed. De Palm- Pillen werken reehtstreeks op het bloed, verster- ken en veraieuwen het als het ware; aldus geven de Palm-Pillen het bloed de kracht om de ziektekiem uit het lichaam te verdrijven. De Palm-Pillen kosten per doos 60 cents en zijD verkrijgbaar bij Drogisten en Apothekers. Centraal-Depot: 278, Heerengracbt, Amsterdam. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 6 Sept. 3.21 3.36 Woensdag 7 u 3.51 4.7 Donderdag 8 u 4.21 4.36 Vrijdag 9 a 4.52 5.7 Zaterdag 10 5.24 1 5.42 Zondag 11 6.1 j 6.22 Maandag 12 6.48 7.19 Op Vrijdag 9 Sept. a. s. hopen onze geliefde Ouders, MA REUS DE BOKX LEENTJE HAMELINK, hun 25jarige Eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Zaamslag (Kraag), 5 Sept. 1910. Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt a.s. Vrijdag 9 September M ARI A DE POOTER, haar 50sten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dapkbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag (Spui). ADR. DE POOTER. Mag ik het geachte publiek van Hoek beleefd verzoekeu geen dank- betuigingen voor me in de courant te plaatsen. Ik houd niet van die betuigingen. L. A. J. DEIJER, Hoek. Arts. Allen, die iets te vorderen hebben WW***?*" van of verschuldigd zijn aan dokter ITTMANN te Axel, worden verzocht wear* 20 Sept. opgaaf of betaling te doen. Ondergeteekende zegt hierbij tevens alle lidmaatschappen op. Axel. G. P. ITTMANN. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van O tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en OmMreJzen bekend dat hij zich heeft gevestigd als tevens voor het maken van cementijzet*en vooriwerpen,belovendeeengoedebediening. Axel, Sept. 1910. JA(,_ H0UGi Nieuwstraal. des avonds 8 uur, een enkel optreden van den beroemden declamator met het heldendrama ST A R K A D D, door Hegenscheidt. ALBERT VOGEL trad op voor verschillende vorsten in en buiten Europa. rI\>e<g:iri<^sprij.s 1,— Zie de groote pers. Het KANTOOR van Mr. P. DIELEMAN te Ter Neuzen is Woensdag 7 September TANI>ARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Nenzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 2d uur. te TER K9EUZEN. Notaris Tan der Moer te Ter Neuzen zal op Woensdag 7 September 1910, des namiddags te 2 uur, in het //Hotel Rotter dam" aan de Westkolkstraat te Ter Neuzen, ten verzoeke van den eerst ingeschreven liypo- thecairen scliuldeischer en krachtens de hem verleende onherroepelijke volmacht, inhetopen- baar verkoopen Hen hecht en sterli WGGNHUI3, beneden ingericht voor Winkel met toe- behooren, Schuur of Stal, verdere opstallen en Erf aan de Noordstraat te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie L nommer 89, groot 1 are 17 centi- aren, eigendom van en bewoond door den heer Jan Zuidweg, handelaar in fijne Vleesch waren. Alles in zeer goeden staat en gedeeltelijk slechts enkele jaren geleden vernieuwd. Daar het perceel op den besten stand van Ter Neuzen staat e« aan de aehterzijde grenst aan de Brouwerijstraat is het voor velerlei doeleinden gesclnkt. Het huis is voorzien van geleiding voor electrisch licht. Te aanvaarden na de betaling of zoo veel vroeger als zal kunnen worden toegestaan. Betaling der koopsom 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Deurwaarder Huineman te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van JOZIAS DE KRAKER, werkman, te Slu iskil, gemeente Ter Neuzen, aan zijn woonhuis aan den Achterweg Q 81, op Donderriag 8 September 1910, des namiddags 2 uur, publiek verkoopen Eene grocile psrtij Nieuw Kabinet, East, Spiegels, Tafels, Stoelen, Kachel, Klok (Regulateur), staand Klokje. Hang- en Staande Lampen, 2 Ka- pokbedden met toebehooren, Vloerkleed, Vloerzeil, Matten, Trog, Broodblikken, Spekton, Waschkuip, Koper-, Tin-en Aarde- werk. VOORTSEen groote Ehonograaf met 18 Platen, l et Varken van 150 E.G., Eippen en llaan.Gareel voor paard, Kruiwagen, Gereedschappen, eene parti j Beetwortelen, Kolen, Ajuin enz. Koopen tot en met 3,— contant. Te bezichtigen den dag van verkoop van 10 12 uur. Het WOONHUIS is inmiddels uit de harad is koop, te bevragen bij den verkooper en bij genoemden deurwaarder. in Zeeland. Ter Weuzen. Hu welijks-voltrekkingen. 1 Sept. Hubregt Jan Harte, oud 25 j., jm. en Geertje Vroegop, oud 26 j., jd. Geboorten. 31 Aug. Anthonia Adriana, d. vanJaco- bus Huijssen en van Johanna Scheele. 1 Sept. Adriaan, z. van Krijn Hamelink en van Levina Krane. 3 Sept. Suzanna Pieternella, d. van Marinus Cornells van Leeu- wen en van Anthonetta Maria Hoveijn. 4 Sept. Levinus Pieter, z. van Cornelis Johannes Scheele en van Elisa beth Catharina Hofman. Overlijden. 31 Aug. Johanna Maria Leenhouts, oud 84 j., wed. van Anthonie Leenhouts. 1 Sept. Maria Louisa Oderij, oud 34 j., echtg. van Jacobus Andreas van Leuven. 4 Sept. Melanie Sophia van der Straeten, oud 60 j.,. echtg. van Johannes Michiel Jacobs. Hulst. Huwelijbs-aangiften. 20 Aug. Charles Ludo- vicus Sogers, oud 24 j., jm. en Clemense Maria Ver- hoeven, oud 22 j., jd. 27 Aug. Victor Joseph Muller, oud 26 jjm. en Paulina Louisa Kintsj oud 30j.,jd. Hu welijks-voltrekkingen. 10 Aug. Petrus Franciscus Roelands (van Graauw), oud 20 j., jm. en Eulalia Pieter nella Segers, oud 17 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Julia Ernelia Catharina, d. van Petrus Augustinus Theodorus Pissoort en van Emerentia Picavet. 6 Aug. Anna Josepha Elisabeth, d. van Carolus Franciscus fleirman en van Johanna Maria de Smit. 10 Aug. Camilius Franciescus, z. van Aloijsius Leo- nardus De Witte en van Petronella Jacoba Lossie. 11 Aug. Juliana Emma Wilhelmina, d. van Augustinus Ambrosius den Tenter en van Octavia Want. 18 Aug. Daniel, z. van Augustinus Alexander Kramers en van Leonia Lucia de Bruijn. 25 Aug. Wilhelmns Adriaan Maria, z. van Adriaan Pater en van Berendiena Mechte- lina Bongers. 29 Aug. Levinus Charles, z. van Josephus Verberckmoes en van Apolonia Johanna Mangnus. OsNenissr:. Iluwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Aloij sius Francies Menu, oud 25 j, jm. en Maria de Waal oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Aug. Juliana Augusta Apolonia, d. van Pieter Aagustinus Warrens en.van Juliana Augdsta van Leuven. 16 Aug. Magdalena Hendrika Maria en Aloijsius Willebpordus, d, en z. vah Willebrordus van Gimst en van Maria Louiza van Overmeire. 18 Aug. ^Vnna Catharina Apolonia, d. van Desird van Overmeire en van Pharailda Rozalia Buijs. 25 Aug. Maria Regina, d. van Alphonsus Heij en van Johanna Louisa Lauwers. Overlijden. 27 Aug. Johanna Louiza Lauwers, oud 27 j., echtg. van Alphonsus Heij. if i/ ii EN VOOR DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2