Dokter C. DE DECKEH. BII IS H K E \T~ A. MASaUELIER, Vrouwen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien, Tandarts MEIER (Mijnheer enleYrouw) Polders of Waterschappen Ter Neuzen. Firma P. J. van de Sande. URINE-0R6ANEN. GEHE1ME Z1EKTEN-NIEREN. VOORHANDEN: ALGEMEEN REGLEMENT Het geval heelt zich in het kort als volgt toegedragen Op de visscherij zijnde, was men bezig het water, afkomstig van het gesmolten ijs uit het schip te pompen toen men bemerkte dat het schip water maakte. De eerste gedacbte was natuurlijk dat het schip zou zinken. Een stoomschip werd in de verte gezien en ging men uit zucht tot lijfsbehoud daarop aansturen. Maar de vaart van den trawler werd ten zeerste belemmerd door het buiten boord ban- gend vischtuig. Goede raad was duur, want men besloot gewoonweg dit vischtuig at te kappen en aan de zee prijs te geven het leven gold in dit geval meer dan wat ook. Ten slotte kwam een snuggere bol tot de ontdekking dat de machine niet bezig was het overtollige water uit het schip te pompen, doch integendeel met alle kracht zeewater in het schip pompte. Deze slimheid van het machinekamerpersonee kost der reederij aan verlies van vischtuig, plus schade van verloren vischdagen, plus smelt verlies van ijs, plus loon van de bemanning plus verstookte kolen, enz. ruim f 1000. De onbekende, die te Hengelo op straat van vermoeienis ineenzakte, is even wakker geweest. Hij deelde mede de werkman B. uit Rotterdam te zijn, vroeger werkzaam op een tapijtfabriek. Zonder eten tot zich te nemen is hp dadelijk weer in slaap gevallen. Hij was te voet van Rotterdam naar Twente gekomen Te Willemstad is het Maandag tot ernstige vechtpartijen gekomen tusschen lotelingen voor de nationale militie uit Willemstad en Klundert Laatstgenoemden, die verre in de meerderheic waren, gingen de Willemstadschen met stokken en (hooivorken te lijf, zoodat de politie niet bij machte was de orde te herstellen en voor de overmacht de vlucht moest nemen in een schuur. Bij de vechtpartij werd de loteling Lips uit Klundert door den Willemstadschen loteling H met een vlijmscherp mes tusschen de schouder- bladen gestoken en zoo zwaar verwond, dat hij, na door den Klundertschen geneesheer voor loopig te zijn verbonden, naar het ziekenhuis te Breda moest worden vervoerd. De dader is gevangen genomen. Terwijl de feestelijkheden van den Koninginnedag alle politie naar de stad riepen, meenden de stroopers en terecht dat nu de gelegenheid te schoon was om niet hun handwerk uit te oefenen in de wildrijke om- geving van Yrnhem. Geen 50 meter van de uitspanning Warnsborn b.v., dus in de onmid delljjke nabijheid van huizen en bij niet zeld- v liter een geweer gewapend, een formeele drgfjacht. De geschofcen hazen droegen ze ge- woon aan de hand mee, alsof ergeen marechaussees of politieagenten bestonden. Omtrent den droevigen zelfmoord te Gent- brugge van een man die zich met zijn twaalf- jarig dochtertje verdronk, wordt nog gemeld dat twee scheepsjagers hen ontmoetten& tegen half negen 's avonds aan de Schelde. Zij von den de aanwezigheid van een man en een meisje op deze afgezonderde plaats en het late uur zeer verdacht. Maar aldra lieten zij hun vennoedens varen, daar het kind den man, die haar bij de hand hield, als ,/vader" betitelde. De scheeptrekkers hoorden het meisje zeggen Maar, vader, ik zal in het water vallen", waarop de man antwoordde ,/Dat is niets, mijn kind, dan zullen wij er samen in vallen". De scheepsjagers vervolgden hun weg. Ter- nauwernood waren zij een paar honderd meters verder, of zij hoorden een kinderstem om hulp voepen. Zij snelden toe maar zagen niets meer. Zp vonden nochthans op den oever een manshoed, een kinderhoed en een paar manchetten. De mannen maakten een toorts van een courant, en bij dit lichtkondenzij in het slijk de indrukken der voetstappen van een man en van een kind waarnemen. Het dreggen heeft nog geen re- sultaat opgeleverd. De inhuldiging van het herbouwde Brussel- Kermis op de Brusselsche tentoonstelling zal Woensdag aanstaande met groote plechtigheid plaats bebben. De werken van tentoonstelling' den nieuwen voorgevel der ugaan fegelmatig vooruithet zelfde ge dt de inrichting van de feestzaal voor LngeJsche afdeeling en van het paleis der tpdelpke tentoonstellingen voor de Belgische afdeeling. Men heeft een der apen van Bostock, die den avond van den brand in de tentoonstelling los- ge aten waren, in het Justitie paleis van Brussel gevangen. Edison heeft in zijne groote werkplaats in A ew-Jersey een nieuwe uitvinding voltooid die een verbetering is van iets wat reeds be- kend was, namelijk een kinetofoon, een combinatie van kinematograaf en fonograaf, waardoor men met all een levende, maar ook sprekende beelden verknjgt. Die uitvinding, hoe eeuvoudino- in sc ^."'.,was' naar Edison mededeelde, een van de moeilijkste vraagstukken die hij ooit trachtte op te lossen. Maar die oplossing moet hem nu volkoinen gelukt zijn. Hij heeft te New-York voor een publiek van genoodigden een kinetofoon vertoond. Een der nummers van het programma gaf een heer in zwarte rok te zien en te hooren, die zeer duidelijk sprekend een uitleg gaf van den kinetofoon. Een ander nummer stelde een man voor, die een ijzeren bel met een slag op den vloer wierp, een bord brak, waarbij men de scherven hoorde rinkelen, met een houten hamer op een tafel sloeg, een automobielhoorn liet schallen, enz. Een millionnairsvrouw als smokkelaarster. Mevrouw Reynolds Adriance en haar dochter behoorende tot de Amerikaansche millionnairs- wereld, die Dinsdag met den Baltic" vaD Europa te New-York aankwamen, zijn daar leelijk in de douane-val geloopen. Bij haar aankomst ontkende mevrouw Adri ance ten stelligste, eenig belastbaar voorwerp bij zich te hebben. Daar de douane echter van uit Europa onderricht was, meende zij reden te hebben om het tegendeel te gelooven. De bagage der millionnaire werd zorgvuldig onder- zocbt, maar daar de beambten niets vonden, lieten zij de van contrabande verdachte dame passeeren. Maar deze beging, toen zij zich vrij waande, de onvoorzichtigheid, een klein papiertje te ver- scheuren, waarop de omschrijving van een kostbaar parelsnoer vermeld stond. De douanebeambten, nog steeds argwanend, zochten snel de snippers, bijeen, voegden die te zamen en dwongen de millionnairsvrouw om zich aan een nieuw onderzoek te onderwerpen. De dame viel nu door de mand en bekende, dat zij een parelsnoer ter waarde van 6000 dollar in haar hoed had genaaid. Naderhand ontdekten de tolbeambten nog een hoeveelheid kant en juweelen, waarvan de waarde nog niet zeker bekend is, maar die door de //Evening Telegraph" op 50.000 en door een ander blad zelfs op 100.000 dollar wordt geraamd. Het schandaal, dat mevrouw Adriance een. half vermogen zal kosten, wekt te New-York groot opzien. Te Riedau, in Oostenrijk, werden een voormalig hoofdopzichter van de staatsspoor Castelles en zijn vrouw gearresteerd wegens poging tot vergiftiging. Zij hadden den vol- genden gemeene streek uitgehaald. Zij zonden aan een bloedverwant, juffrouw Laura Morawek te Leibnitz, bij Graz, chocolade-bonbons die met kwiksublimaat vergiftigd waren. Na gebruik van de chocolade werd juffrouw Morawek ernstig ziek, maar een tegengif redde haar. Het echt- paar was aan hun slachtoffer geld schuldig. In eenige Duitsche steden is in denjon- sten tijd een maatregel ingevoerd, die voor- lrtr"ioeis.oiilrsV","veeIi goecls verwacht, de instel- ling n.l. van vrouwelijke politie-assistenten. Deze beambten zijn belast met 't toezicht op vrouwen, die een oneerbaar leven lijden, op jonge meisjes, die gevaar loopen op den ver- keerden weg te geraken, in het algemeen op vrouwen, die zedelijken steun behoeven. Jonge meisjes, wier licbtzinnigheid zorg wekt voor haar toekomst, worden door deze assis- tenten opgezocht, gemoedelijk toegesproken, geholpen als zij steun behoeven en aldus be- hoed voor algeheelen val. Het optreden dezer beambten vindt groote waardeering en het behoort alles behalve tot de zeldzaamheden, dat ouders, wien de levens- wijze hunner dochter ongerustheid inboezemt, zich wenden tot een assistente. Laatstgenoemde neemt in deze gevallen geheel en al de zorg voor het meisje op zich, beheert hare inkomsten en tracht haar terug te brengen tot een orde- lijk leven. Dat het werk dezer assistenten ook door de justitie op prijs wordt gesteld, kan o.m. blijken uit het feit, dat het parket te Mainz heeft beslist, dat de politie-assistenten onder be- paalde omstaudigheden bevoegd zijn tot het instellen van een gerechtelijk onderzoek. Gemeenteraad van Zaamslag. behoeven niet altijd lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn in uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizeligheid en schemeringen voor de oogen, rheumatische pijnen, hartkloppingen, en gij u afgemat ge- voelt, hoewel gij nauwelijks met uw bezigkeden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is Vele vrouwen zijn er toe geneigd om der- gelijke verschijnselen toe te schrijven aan hun vrouwelijk gestel, niet wetend welk een ge- wichtig werk de nieren te vervulien hebben en niet wetend hoe vaak deze belangrijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van het bloed en verschijnselen als de bovenstaande toonen aan, dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Yelen verwaarloozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren tengevolge hebben. Verdraagt daarom de eerste verschijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmiddellijk met het genezen uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij versterken de nieren en maken hen volkomen geschikt voor hun belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en voeren de prikkelende onzuiverheden af, die de boven staande verschijoselen veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatiek, lendenjicht urinestoornissen enz. ontspruiten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezen- ding gesehiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1,75 voor een, of 10,—voor zes doozen. DAGEN Voorm. Nam. Zaterdag 3 Sept. 1.34 1.54 Zondag 4 n 2.13 2.31 Maandag 5 2.48 3.4 Dinsdag 6 3.21 3.36 Woensdag 7 3.51 4.7 Donderdag 8 4.21 4.36 Vrijdag 9 n 4.52 5.7 Prijs per flacon van 230 gram l*~~i van 550 gram 2.— en van 1000 gram 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depot L. I. AKKER, ROTTERDAM. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,526 k 47,55 Engelsch per 12. 12,- Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 1~ en van 2 tot 5 uuv> Bagattenstraat 38, GrEN T. (2 minuten van de Zuidstatie). Siatiestraat 23, S T. NICOLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.allesoorten van operatien. Consulten dagelijks van 8 tot 10 uren, Dinsdag en Zaterdag uitgezondeid. Specialist Tandmeester, Ottograclit 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot .5 are, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder p^n. Alle soorlen van Kunsttanden. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Break in eester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag van iedere maarid te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van seheef gegroeide kinderen. TANDABTS, Markt (lioek Bakkerij straat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 24 uur. Geneeskundig Cabinet te GENT. (14 Bagattenstraat 64. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van §Sier- en Blaas- ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde gehesBvse tew, werxwakking, vrouwen ziekten. in Zeeland. Vergadering van Woensdag 31 Aug. 1910. Tegenwoordig al de leden, behalve de heer J. de Feijter. oorzitter-Secretaris P. J. Wortman. De Voorzitter zegt ongeveer het volgende Deze vergadering, Mijne Heeren, openende op den dag, die een feestdag is voor ieder, die den naam van recht- geaard Nederlander wilt dragon, kan ik niet nalaten vanaf deze plaats geluk te wenschen het Hoofd van onzen Staat, onze geerbiedigde Ivoningin, bij gelegenheid van Haar 30en jaardag. Dertig jaren is het dan reeds geleden dat ons toen- malig regeerend Vorstenhuis en het Nederlandsche Yolk verblijd werd met de geboorte van een troonopvolgster. In voorspoed opgegroeid, hoofdzakelijk onder leiding van Haar voortreffelijke Moeder, zagen wij later met blijdschap de aanvaardingdoor Haar van de Regeering, zagen met blijd schap deechtverbintenismetden man Harerkeuze, vernamen met blijdschap ook ten vorige jare de geboorte van Prinses Juliana en zijn steeds feestelijk gestemd bij elke gelegenheid, dat er stof is tot vreugd voor het Oranjehuis. Ik weet zeker, dat ik uit naam van U alien en van de gemeentenaren spreek, wanneer ik de wensch open- baar dat het en onze Koningin, en Haar Koninklijken gemaal, en Prinses Juliana tot in lengte van dagen steeds moge welgaan. De leden geven blijken van instemming met deze woorden. \enolgens wordt besloten tot het zonden van een telegram van gelukwensch. (In den loop van den avond werd namens de Koningin hiervoor dank gezegd). Alsnu tot de gewone agenda overgaande, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werden de navolgende stukken ,®en 6tal reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag. Later zal hierop worden beslist. Ii. Goedkeurende berichten op raadsbesluiten tot het aangaan van een geldleening van f 4000, tot vaststelling van het suppletoir kohier der schoolgelden en tot ver- leening van een subsidie voor 1911, en groot f 1644, aan het algemeen burgerlijk armbestuur. c. Brief van den Hoofdinspecteur van de Volksgezond- heid waarin een aantal gebreken worden opgesomd die kleven aan de openbare school in de hoofdkom. Deze zijn van dien aard, dat een groote verandering moet ge- beuren, of het stichten van een geheel nieuw gebouw zal dienen te volgen. Burg, en Weth. zijn in dezen nog niet gereed met de noodige opnemingen. In een volgende vergadering zal deze zaak nader ter sprake komen. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1909. De commissie van onderzoek rapporteert bij monde van den heer Scheele tot vaststelling overeenkomstig het ont- werp-besluit. Alleen op een 4-tal punten van ondergeschikt belang werden inlichtingen gevraagd en verstrekt. De rekening werd daarna voorloopig vastgesteld in ontvang op27998,094 in uitgaaf op25899,12 dus met een goed slot van 2098,974 Aangeboden wordt de gemeente-begrooting voor '1911. De commissie van onderzoek is dezelfde als die voor de gemeenterekening en zal dus bestaan uit de heeren Scheele, W. de Klerk en A. de Feijter. In de begrooting zijn geen buitengewone werken opge- nomen. De hoofdstukken zijn geraamd als volgt INKOMSTEN. Hoofdstuk I. Overschot vroegere diensten 2098,974 II. Uit bezittingen459,074 III. Belastingen15728,45 IV. Bijdragen van het Rijk enz. 10169,— Samen f 28455,50 U I T G A V E N. Hoofdstuk II. Bestuur der gemeente 4554, III. Belastingen495, IV. Politie f 740, Brandweer 225,— Straatverlichting 1120, Gezondheidsdienst 445, 2530,— V. Openbare werken, gewoon onderhoud2782, VII. Lager onderwijs /7900, Andere inrichtingen van onderwijs 200, 8100,— VIII. Armwezen4279,084 IX. Landbouw375, X. Lasten128,50 XI. Renten /2205,90 Alios2500,— 4705,90 XIV. Verschillende uitgaven30, XV. Onvoorziene uitgaven 476,014 Samen f 28455,50 De begrooting voor 1910 onderging enkele wijzigingen. Yerhooging was o. a. noodig van den postvergoedingen van manschappen der brandweer, verplegingskosten krank- zinnigen en opname was noodig van een nieuwen post ad f 4000 voor uitvoering van buitengewone werken. Tenslotte deelt de Voorzitter mede, dat even voor de vergadering een sollicitatie inkwam naar de vaceerende betrekking van gemeente-geneesheer, nl. van den heer N. de Haan Thomann te Biervliet. Nadat een bespreking had plaats gehad in een besloten vergadering werd de openbare heropend. Benoemd werd toen, in de plaats van den heer W. D. van Renesse. even- was in blancoj 1 """™- Een briefje De vergadering is daarna gesloten. ii H U HffitnisAfootsD etnttVMODti is TtGtn astmcvi, to ALlt aORST-LOna-M KEtLAAMOOEmnOEM. ii u Dottor m Forans, VOOR DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2