Tsr Hsuzsnschs Courant Donderdag 1 Sept. 4910. No. 5501. Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. TWSBDSj BXjJLJD. In den uacht van Zaterdag op Zondag is te Ylissingen afgebrand de ongeveer 120 vierk. M. oroote schuur, toebehoorende aan de gemeente, waarin des winters badkoetsjes worden geborgen. Een belendend woonhuis, bewoond door L. P. E. van Unen, en een politiepost brandden gebeei uit. Van drie andere woningen kregen de achter- gevels brand-, en het hnisraad waterscbade. Verder verbrandden 4 rijtuigen van den exploi- tant van het badterrein, den heer J. G.Meyer, en een groot aantal kippen, duiven en konijnen. Oorzaak van den brand oubekend. In de gemeente Hillegom was een 6jarig meisje in afwezigheid der ouders in den kelder gekomen en had daar een flesch jenever ge- vonden. Met twee kameraadjes ging de kleine naar een afgelegen plaats en met hun drieen ledigden zij bijna de heele flesch. Toen de ouders de kinderen deerlijk ziek vonden, deden zij hen door een geneesheer ver- zorgen, doch het eerste, Agnes Pellcyn genaamd, stierf in vreesehjk lijden. De twee anderen konden gered worden. Nog een meisje zoek. 't Eene is nog niet voorby, of Jt andere komt ons weer ter oore. By zekeren v. R. te Oosterbeek diende een 18jarig meisje, een ontslagen verpleegde uit Zetten. De ouders van dat meisje, wonende te Amsterdam, waren door de directie uit Zetten in kennis gesteld dat hun dochter bij v. R. dienstbaar was. Vader en moeder vernameu taal noch teeken van hun kind, zelfs niet op hun beider verjaardag. Moeder schreef eenige briever., doch geen antwoord. Verleden week schreef moeder een kaart, dat zij met den pleziertrein zou komen want dat zij zich ongerust maakte over haar stilzwijgendheid. Geen antwoord. Vrijdag nu brengt de pleziertrein moeder naar Oosterbeek, maar o schrik. In den winkel van v. R. aan- gekomen, kreeg moeder de tijding //O, die is al een week of drie weg, d'r goed is nog boven. Ze was 's morgens spoorloos verdwenen." Waav- heen De rrolitie is met een en ander in kennis gesteld. v (,N. Arnh. Ct".) De milicien Z. en zijn vriend G. vonden Zoudagavond op de Prinsengracht te Amsterdam een losse patroon. De een sloeg er op met een hamer, terwijl de ander haar vasthield. Toen de patroon afging, brandde G. zich de handen terwijl Z. een slag voor de borst kreeg. In het Binnen-Gasthuis, waarheen beideu per bran card werden vervoerd, bleken zij echter geen ernstig letsel te hebben gekregen. -- Maandagmiddag werd op het Bolwerk te Rotterdam tusschen eenige pakken hooi de vee- drijver J. T. F., bewusteloos op straat liggende gevonden. Stoeiende met andere veedrijvers, was hij gevallen, waarbij een 50 kilogram zwaar pak hooi op hem viel. Het bleek, na zyne over- brenging naar het ziekenhuis, dat hij zijn hals- wervel heeft gebroken. Maandagmiddag is uit Beverwijk zekere Z., een berucht persoon, die verdacht wordt in de Wijk aan Zeeer duinen een even berucht persoon, G. genaamd, zoo goed als doodgeschopt te hebben, naar Haarlem overgebracht. G. is aan de gevolgen der ondergaue mishandeling overleden. Na instructie is Z. weer vrijgeiaten. Van een troepje Haagsche jongens uit de Koninginnestraat, die Zondagmiddag tusschen den vuurtoren en de haven te Seheveningen gingen baden is een 9jarige knaap verdrouken, en een andere, die reeds zinkende was, nog door zijn kameraden gered kunnen worden. Aan 't politieposthuis in de Keizerstraat werd de knaap op zijn verhaal gebracht. De drenkeling is nog niet aangespoeld. Een te Munchen overleden geneesheer dr. Fritz Gartner, die uit Wiesbaden geboortig was, heeft aan deze laatste stad een legaat vermaakt, met de bepaling, dat de rente van dit geld besteed moet worden om uitzetten voor onechte kinderen te koopen, hen zelfstandig te maken of hen in de gelegenheid te stellen, om te trouwen. Crippen. Maandag is voor het politiehof in de Bowstraat te Londen, een begin gemaakt met de behan- deling van de zaak van Crippen. Zij maakte nogal indruk het meeste sensatie verwekte de verklaring van inspecteur Dew, dat hij Crippen ermede in kennis had gesteld verplicht te zijn hem te boeien, omdat hij onder de papieren van Crippen er had ontdekt, die wezen op een plan tot zelfmoord. Overigens kon Dew weinig toevoegen aan hetgeen al bekend geworden is. Dew moest bekennen, dat Crippen zich zoo bedaard mogelijk had gedragen, nadat hij in hechtenis was genomen. Hij had hoegenaamd geen moeite veroorzaakt. Crippen's eenige zorg was mej. Le Neve. Hij verzekerde aan Dew, dat mej. Le Neve niets van te voren er van afwist, en zeide verder: Mej. Le Neve is drie jaren lang mijn eenige troost geweest. Algemeen wordt verondersteld, dat ofschoon mej. Le Neve mede terecht staat wegens den moord op mevrouw Crippen gepleegd, zij ten slotte zich alleen zal moeten verantwoorden over medeplichtigheid na de misdaad door met Crippen te heulen. Het politiehof was natuurlijk overvoltegen- woordig waren tallooze persmannen en teekeuaars, wier teekeningen de geheele pers vullen. De zaak is tot de volgende week Dinsdag verdaagd. Gemeenteraad van Sas van Gent. DA GEN. Voorm. Nam. Donderdag 1 Sept. 12.24 Vrijdag 2 0.50 1.14 Zaterdag 3 1.34 1.54 Zondag 4 2.13 2.31 Maandag 2.48 3.4 Dinsdag 6 3.21 3.30 Woensdag 7 3.51 4.7 VAN Vergadering van Maandag 29 Aug. 1910. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die na eene kleine wijziging, in verband met eene opmerking van den heer Buysse, worden goed- gekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde I. Mededeeling ingekomen stukken. Van den districtschoolopziener is een schrijven inge komen waarin deze verzoekt hem te willen mededeelen welke maatregelen zullen worden genomen om te voorzien in het gebrek aan ruimte op school A, waarop hij in zijn schrijven van 7 Juni 1.1. had gewezen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit schrijven het laatst te behandelen. Vaststellen gemeenterekening over 1009. Deze rekening was voor het uitbrengen van advies gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Gross, Buysse en Hamelynck. Namens de commissie rapporteert eerstgenoemde dat de rekening met de bescheiden is vergeleken en volkomen in orde bevonden en zij mitsdien voorstelt deze goed te keuren op een bedrag van 21,617,66 in ontvangsten en 17,716,05 in uitgaven, alzoo met een goed slot van 3901,66*. Alle uitgaven waren door kwitantien gedekt, behalve die voor porto's, Voor het houden van toezicht op uitvoering van gemeente- werken zijn uitbetalingen gedaan aan verschillende per- sonen, n.l. aan den heer De Smidt en aan den gemeente- secretaris. Hoewel die uitgaven niet zoo groot zijn, 71 en 7, meent de commissie dat het aanbeveling verdient, het toezicht in een hand te houden, waaraan de vraag wordt vastgeknoopt of het niet gewenscht zou zijn een gemeenteopzichter aan te stellen. Er wordt veel gewerkt aan verbetering van de bestrating en dat zou dat ook kunnen geschieden onder toezicht van den opzichter. Z. h. s. wordt de rekening goedgekeurd. De Voorzitter zegt toe dat met de aanmerkingen der commissie voor het vervolg rekening zal worden gehouden. 3. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1911. Deze wordt aangeboden op een eindcijfer van 21,670,69 en zal gesteld worden in handen der commissie die de gemeenterekening heeft nagezieu, om daarover rapport uit te brengen. •4. Aanbieding begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1911. Eerie subsidie van de gemeente wordt gevraagd tot een bedrag van f 1600. Deze begrooting wordt gesteld in handen van voornoemde commissie. Si. Bepaling jaarwedde nieuwen lantaarnopsteker. De Voorzitter deelt mede dat zich 3 personen hebben aangemeld om benoemd te worden tot lantaarnopsteker; twee hunner gaven als salaris op f 200, terwijl een het voor f 175 wilde doen. Blijkens onderzoek wordt elders minder betaald. In Hulst b.v. '120, in Breskens 80 en er zijn ook gemeenten van f 100. Burg, en Weth. stellen voor sollicitanten op te roepen op eene bezoldiging van f 150 en dan in af- wachting dat er iemand benoemd kan worden Van Asschen nog tijdelijk er mede te belasten. De heer MalotauxHoeveel lantaarns zijn er De Voorzitter: 25. De heer Oole Er zijn er zeker 26 De Voorzitter: Ja, met die nieuwe er bij. De heer IlamelynckZouden we nu niet kunnen be- palen dat de lantaarns een heel jaar door moeten branden Ik acht dat ook in den zomer noodig als het geen lichte maan is, want dan is het om 10 uur al erg donker. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen als de Raad daartoe wenscht te besluitentot nu toe was het gewoonte om in de zomermaanden geen lantaarns te branden. De heer Gross merkt op dat het tegenwoordig om 8 uur al donker is. De heer Ilamelynck acht niet noodig dat alle lantaarns geregeld branden, maar alleen op de voornaamste punten. De VoorzitterDat kan geen bezwaar zijn, op een paar maanden onder of boven zal het er niet op aankomen. we kunnen dan altijd zien. De heer Pauwels meent dat dit daar nu reeds vast moet worden omschreven. De VoorzitterWe zullen ook voor den lantaarn opsteker een instructie maken en er inzetten dat de lan taarns, waar dit noodig is, het geheele jaar door moeten branden. De heer PauwelsJa, maar dan krijg je er geen voor f 150, toen we dat vaststelden rekenden we er op dat de lantaarns zooals thans maar ongeveer 9 maanden in het jaar branden. De VoorzitterWe kunnen altijd zien of zich na de oproeping sollicitanten aanmelden. De heer Pauwels wijst er op dat het weer langer uitstel voor eene benoeming zou veroorzaken als er geen kwamen en wenscht daarom voor Burg, en Weth. machtiging om op te roepen op een salaris van f 150 tot 200. Dit wordt goedgevonden. De heer Buysse vraagt of Burg, en Weth. nu een lantaarn opsteker kunnen aanstellen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Buysse stelt voor Burg, en Weth. te machtigen om na de oproeping van sollicitanten ook een benoeming te doen, aangezien het wachten op eene raadsvergadering tijd doet verloren gaan. De VoorzitterVroeger hebben svij altijd de benoeming gedaan. Het voorstel van den heer Buysse wordt z. h. s. aange- nomen. Benoeming van een lantaarnopsteker. Hit punt vervalt door de beslissing hiervoren. "3. Verzoeksclirift van het bestuur der vereeniging Zeeland te Middelburg om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas. Ingekomen is een adres van het Bestuur der vereeniging Zeeland, te Middelburg, welke zich ten doel stelt ver- waarloosde minderjarigen, welker voogdij de Rechtbank haar moch opdragen, ter verpleging te doen opnemen in gezinnen, en wel in gezinnen, die waarborg geven voor eene goede verpleging en opvoeding, en tevens den Gods- dienst belijden van de gezindte, waartoe die minderjarigen geacht worden te behooren, waarin dit uitvoerig de ora- standigheden der vereeniging uiteenzet en een verzoek doet om finaneieelen steun, opdat de vereeniging de ge- zinsverpleging - die duurder, maar volgens haar beter is dan gestichtsverpleging zal kunnen volhouden niet alleen, maar naar zij hoopt ook van lieverlede zal kunnen uitbreiden. Nevens het adres wordt een verslag over de vernchtingen der vereeniging ingezonden. De Voorzitter wijst er op dat het verzoekschrift op on- gezegeld papier is gesteld en dus zou kunnen worden terzijde gelegd. Hij is ook van meening dat het beter is, dat iedere gemeente voor zichzelf zorgt; zooals men weet worden de kinderen in deze gemeente, als er zijn, door het Burgerlijk Armbestuur uitbesteed. De heer PauwelsWij stellen voor geen subsidie te geven. De heer Malotaux: We kunnen er later nog altijd op terugkomen als we wat meer van de zaak weten. Z. h. s. wordt besloten geen subsidie te verleenen. 8. Verzoekschrift afschrijving Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek sclirift van J. Slagers, rijksambtenaar, welke, wegens ver- trek uit de gemeente, afschrijving van hoofdelijken omslag verzoekt over 7 maanden. Daar zulks overeenkomstig de verordening is, wordt het verzoek z. h. s. ingewilligd. Vaststelling verordeningen op de heffing en in- vordering van keurloon in de gemeente. Ingevolge het besluit in de vorige vergadering brengen Burg, en Weth. thans ter tafel eene verordening op de heffing van keurloon voor vee, vleesch, spek en visch voor de consumptie bestemd. Daarin wordt bepaald dat voor het keuren van een stuk vee moet worden betaald 25 cent, voor een kalf, een varken of een schaap 15 cent, voor afgehakt vleesch of spek en voor visch tot een gewicht van 10 Kg. 10 cent en voor elke 10 Kg. meer 2* cent. In de helfmgsverordening wordt bepaald dat het voor de keuring versehuldigde loon binnen 24 uren na de keuring moet worden betaald ten kantore van den gemeente- ontvanger en dat de door deze af te geven kwitantie strekt tot bewijs van keuring. De heer MalotauxDe bedoeling is toch zeker dat vleesch alleen moet gekeurd worden als het nog niet ge- keurd is. En visch moeten dan oesters ook gekeurd worden en mossels De Voorzitter Die zal de keurmeester dan eens moeten proeven, dan heeft hij ook wat De heer Pauwels acht de voorgestelde regeling nogal bezwarend. De menschen uit de Zandstraat b. v. moeten wanneer daar geslacht wordt of mosselen verkocht, eerst aangifte komen doen om de waar te laten keuren. De Voorzittter Natuurlijk, de regeling geldt voor heel de gemeente. De heer Buysse merkt op dat het toch niet zijn voorstel is geweest om de zaak zoo te regelen, hij had alleen het keuren van vleesch op het oog. niet van visch. De heer GrossOp mijn voorstel is visch ook in de keuring opgenomen. De VoorzitterDe Raad heeft besloten dat keuring moet plaats hebben, maar dat besluit moet in eene ver ordening worden omschreven. Dat is zoo gemakkelijk niet en het zal veel moeite ver oorzaken. In de conceptverordeningen is echter aangegeven hoe het besluit van den Raad kan worden uitgevoerd de Raad heeft nu maar te zeggen of hij dat wenscht, ja, dan neen. De heer Malotaux acht de regeling nog al streng woorde- lijk opgevat zou een jager een door hem geschoten haas moeten laten keuren, alvorens hij die mag opeten. De heer Pauwels Dat weet ik nietEen haas is geen vee De heer Malotaux: En een visscher die met den hengel eenige vischjes gevangen heeft, moet die zijn vangst laten keuren De heer Gross heeft alleen het oog gehad op visch die wordt uitgeleurd of op den afslag verkocht wordt. De Voorzitter: Het is natuurlijk alleen voor de visch die in het publlek verkocht wordt en niet voor hen die een zootje visch vangen en die zelf opeten. De heer Pauwels wijst nogmaals op het bezwarende van de keuring voor de bewoners van de ver van de kom gelegen wijken. De heer HamelynekAls hier gekeurd moet worden, moet het toch daar ook De Voorzitter stemt daarmede in. De heer Buysse Maar zoo'n verordening kan toch ge- wijzigd worden De VoorzitterDaar zijn we nu mede bezig, dat is te zeggen om eene verordening vast te stellen. Wij hebben in ons voorstel de keuring omschreven zooals die moet zijn, overeenkomstig uw voorstel. De heer Buysse Ik heb niet gesproken van visch. De VoorzitterDe Raad kan dat er nog allaten, maar wij meenen dat keuring van visch er ook bij hoort. De heer Malotaux vraagt of mosselen die, zooals wel eens een enkele maal hier per schuit worden aangevoerd ook moeten gekeurd worden. De heer Pauwels komt nogmaals terug op de bewoners van de Zandstraat. Daar worden veel mosselen verkocht, versch uit Philippine aangevoerd. Het is voor hen die daar wonen een grooten iast dat ze dan eerst hier aan gifte moeten komen doen voor de mossels mogen worden verkocht. Men moet dat niet te licht tellen. De heer Duysse Maar de keurmeester moet toch van hier ook naar de Zandstraat gaan om te keuren. De heer PauwelsDe keurmeester naar ginds gaanj? Dat heeft in den winter ook nog al wat te beteekenen. De heer Hamelynck Maar men rnoet het dan hier toch komen zeggen, anders weet hij niet dat er wat te keuren is. Ook gaat er veel tijd mee heen om naar de Zandstraat ze gaan en hij moet voor het keuren, hier altijd aanwezig tijn. De heer PauwelsDaar zal wat van inkomen, van de keuringen in de Zandstraat, als het in den slachttijd is de menschen slachten dan b.v. al om 5 ure en dat is in het najaar. De heer Hamelynck Ja en men mag de menschen niet te lang laten wachten, want als ze om 5 ure slachten zit het om 7 ure al in de kuip. Na nog enkele opmerkingen over het bezwarende der keuring komt de heer Buysse weer terug op het keuren van visch, dat hij niet had bedoeld en dat hij nogal om- slachtig acht en minder noodig vindt. De heer Malotaux gelooft dat meer slechte visch dan slecht vleesch wordt verkocht, waarmede de heer Pauwels instemt. Waar gesproken wordt over mossels meent de Voorzitter dat die niet onder visch kunnen gerekend worden; men kent het gezegde »het is mossel noch visch". De heer Oole We zouden schelpdieren er buiten kunnen laten. De Voorzitter stemt daarmede in. De heer PauwelsHoe dikwijls is het al niet voorge- komen dat voor verkoop bestemde mossels niet meer bleken te deugen en die gaat men nu juist niet keuren 1 He Voorzitter acht mossels niet zoo noodig, die worden op een enkele uitzondering na van Philippine versch in- gevoerdhij heeft nog nooit gehoord dat slechte mossels werden verkocht. De heer Oole zou schelpdieren er maar af willen laten. De heer PauwelsMen weet soms niet waar ze van daan komen. En dan oesters Er wordt in den winter wel eens met oesters geleurd, door visschers aangebracht, die u toch ook eerst wel eens zult openmaken eer u ze koopt, omdat ze niet te vertrouwen zijn. De Voorzitter: We kunnen er verschillend over denken en er is lang genoeg over gesproken. De vraag is thans wat wil de Raad De heer BuysseHet treedt toch maar in werking met 1911 De VoorzitterJa, er verloopt nog al wat tijd mede, want de heffmgsverordening moet koninklijk worden goed gekeurd. De heer BuysseIs er al eens uitgezien naar iemand die het keureu zal kunnen doen? Een slachter mag het niet zijn, want die zou dan zijn eigen vleesch moeten keuren. De VoorzitterMen zou dan voor zijn vleesch een plaatsvervanger kunnen stellen. De heer Pauwels Dan zou het kunuen gebeuren dat de eene keurmeester bij de andere moest keuren. De heer HamelynckMaar moet die eene keurmeester alles keuren Als men er een heeft die kennis bezit van vleesch keuren, kan die dan ook visch keuren De Voorzitter meent dat dit geen bezwaar zal zijn. 't Zal er in hoofdzaak op neerkomen of hij een goeden neus heeft. De heer Pauwels bespreekt nog oesters en doet mede- deelingen wanneer die niet deugen. Alsnu worden de concept-verordeningen in stemming gebracht, aldus gewijzigd dat schelpdieren niet aan keuring moeten worden onderworpen en dat voor afgehakt vleesch of spek en visch, het keurloon wordt bepaald op 10 cent voor 10 Kg. of minder en verder 2* cent voor elke 10 Kg. tot een maximum van 25 cent. De verordeningen worden aangenomen met algemeene stemmen. 1 o. Bepaling te belalen vergoeding van den keur meester. De Voorzitter deelt mede dat de vergoeding zal moeten bestaan in het ontvangen keurloon. De heer Pauwels Ja, de gemeente zelf mag er niets van genieten. De heer Hamelynck Maar zal hij het er voor doen De heer Pauwels meent dat het ongeveer f 2,50 per week zal opleveren. De VoorzitterEr zal nog al wat gescharrel aan zijn, maar we kunnen eens zien wat het oplevert. Vermoet wil het er in elk geval voor doen. De heer Buysse vraagt met verwondering of het al be paald is dat Vermoet moet keuren. Zoover is men toch nog niet dat er al een keurmeester benoemd is De VoorzitterDat is ook niet noodigVermoet is reeds keurmeester en nu wordt er wel een andere regeling op het keuren gemaakt maar daarom veranderen we nog niet van keurmeester. Vermoet zal dus de keuring moeten verriehten, behalve dan die van het vee en vleesch voor zijn eigen slachterij, daarvoor zal dan Remand anders moeten worden aangewezen. De heer OoleMaar zal daarvoor iemand te vinden zijn, om uitsluitend het vleesch van Vermoet te keuren De Voorzitter 't Is te probeeren, we kunnen hier moeilijk buiten een slachter, want die hebben er verstand van. In andere plaatsen is het ook wel opgedragen aan een veearts, maar die is hier niet voorhander.. De heer Buysse meent dat hier in Sas van. Gent ook wel anderen zijn dan slachters, die verstand van vleesch- keuren hebben, hij kent er wel. Daar het evenwel toch nog een heelen tijd duurt eer de verordening in werking komt is er nog volop tijd om er eens over te denken. Andere leden beamen dit laatste. Z. h. s. wordt besloten als belooning vast te stellen het loon dat voor het keuren aan de gemeente zal betaald worden. 1. Schadevergoeding aan pachter straatgeld. Ingekomen is een adres van J. Gilson, pachter van het straatgeld, welke daarin te kennen heeft dat hij veel nadeel heeft ondervonden gedurende den tijd dat de brug over den westelijken kanaalarm werd gerepareerd en de over- tocht voor rij- en voertuigen per pont moest geschieden, omdat er daardoor binnen Sas van Gent minder passage van rij- en voertuigen was en verzoekt hem op grond daarvan van het betalen van een gedeelte der pachtsom vrij te stellen. De Voorzitter merkt op dat adressant er volgens contract geen recht op heeft. maar daar hij werkelijk nadeel onder- vond stellen Burg, en Weth. voor billijkheidshalve eene korting van f 25 op de pachtsom toe te staan. De heer Malotaux vraagt of er veel rijtuigen minder kwamen. De heer Pauwels zegt dat dit op gerniddeld 5 per dag te rekenen valt en de stremming in de passage heeft 7 weken geduurd. De VoorzitterAnders kornen er nog al eens wagens met stroo, maar nu niet. De heer OoleEn ook niet met vlas. De heer PauwelsWe hebben de schadevergoeding op 75 cent per dag berekend. De heer Gross vraagt wat het tarief van het straat geld is. Niemand der aanwezigen blijkt daarvan op de hoogte. De heer GrossKan Gilson dan maar vragen wat hij wil De Secretaris deelt mede dat door den Raad een tarief is vastgesteld. waaraan de pachter zich natuurlijk moet houden. De heer Buysse wijst er op, dat op andere plaatsen bij de tollen een tarief op een bord te lezen staat, waarop ieder kan zien wat hij betalen moet. 't Was gewenscht dat zulks hier ook gedaan werd. De heer Malotaux Ja, als ieder dan kan zien wat er betaald moet worden krijgen we misschien nog meer. Het voorstel van Burg, en Weth., om Gilson f 25 korting op de pachtsom toe te staan, wordt aangenomen z. h. s. 1 3. Voorziening schoolruimte. De Voorzitter stelt thans aan de orde het in den aan- vang der zitting medegedeelde schrijven van den districts- schoolopziener aangaande de voorziening van ruimte op school A. Deze zaak is door Burg, en Weth. overwogen waarna ze een plan hebben laten maken, voor verandering van de bestaande lokalen waardoor voldoende ruimte zou worden verkregen. Hij verzoekt den secretaris het plan aan de leden te verklaren, waaraan deze voldoet. Uit de toelichting blijkt dat na de voorgestelde ver- bouwing en verplaatsing der bauken de lokalen niet alleen zouden voldoen aan de door de wet gestelde eischen,(wat nu niet het geval is, daar in strijd daarmede schoolbanken tegen den muur moeten staan) maar dat ook nog plaats voor meer leerlingen zou worden verkregen. De kosten van het werk worden geraamd op f 650. Na korte bespreking vereenigt de Raad zich met dit plan, dat ter goedkeuring aan den districtsschoolopziener zal worden ingezonden. 13. Omvraag. De heer Buysse vraagt hoe het staat met de instructie's voor de gemeente-ambtenaren, waarnaar in de vorige ver gadering gevraagd is. Zijn deze al gereed? De VoorzitterAan het maken van nieuwe instructie's is nog niets gedaan, voor zoover ze reeds bestaan liggen ze voor de leden ter inzage. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter hierna de vergadering. 5 H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 5