JACOB Goedkoope Winkel. INM akpottbn. H. VERHOEVEN. Noordstraat 70, Ter Neuzen. Plesierrois nasir Ostends, ZondagsschooUSamTiel". Te Huur: Qoop. zftoomBoferfaSrieE onfbuiss& Laatste Berichten. Adverlentien. Bekendmakingi WONING, Polders of Waterschappen Prima R00MB0TER, ultslaitend onder Rijkscontiole ii 1,50 per K.G. ALGEMEEN REGLEMENT Inhoud plm. 10 - Prijs 0.42V2 131/2 18 - 0.521/2 0.65 0.80 22 42 50 Liter. 7125" 1,60 2.40 Muziekvereeniging l)e Volharding. Huis- en Rijtuigschilder en Behanger, VOORHANDEN: Ter Neuzen. Firma P. J. van de Sande. I'm "KLiOOSTBRZAinds noteert tot nader bericht De Directeur P. J. IL DAMSTE. 24 arts, bij het tehuis gebrachte kind geroepen, kon slechts den dood constateeren. Vrienden- banden hebben toen het noodige liefdewerk verricht en sinds zit de door smart gebroken moeder naast het lijk van haar kind dat in een verzegelde kist in de sobere woning staat, totdat de justitie verlof tot begraven zal gegeven hebben. De justitie uit Arnhem was, van rechercheurs en marechaussees vergezeld, Woensdagochtend vroegtijdig ter plaatse en begon een omvangrpk onderzoek. Op bewerea door voorbij gangers in het Keyenbergsche bosch te zijn gezien, werden spoedig twee lieden aangekouden een zwervende marskramer en een inwoner van Renkum. De eerste scheen zich bij het parket, dat Woensdag tot 's naehts twaalf uur in het hotel //Verwayen" zitting hield, van verdenking te kunnen zuiveren hij werd zonder meer op vrije voeten gesteld. Tegen den tweeden aangehoudene rezen ernstige vermoedens. Hij erkende Dinsdagmiddag in het Keyenbergsche bosch te zijn geweest, maar be- weerde Jaantje niet gezien en zelf naar braruen gezocht te hebben. JBij een huiszoeking te zijnen huize werd goed, dat in de wasch stond, in beslag genomen om te worden onderzocht. De man werd echter niet gearresteerd, maar kon huiswaarts gaan. Aan het feit dat de politie- honden, die natuurlijk op een reeds door zoo- velen betreden terrein geen spoor meer konden vinden, de pet van dezen man uit anderen te voorschijn haalden kon de justitie geen waarde toekennen, want later geschiedde hetzelfde met de pet van een ander. Maar andere aanwijzingen hebben er toe geleid, dat de man opnieuw door twee mareehaussee's uit huis gehaald is om een scherp verboor te ondergaan voor den ambtenaar der justitie, die Donderdag tegen het middaguur opnieuw te Renkum was terug- gekeerd. Deze, een ongeveer dertigjarige kerel, staat als een door en door slecht sujet aangeschreven, die in Duitschland ook reeds in de rol van souteneur heeft gef'ungeerd. Tegen Puile heeft hij een wrok, omdat deze hem eens een pak ransel heeft toegediend als straf voor een beleediging vrouw Pulle aan- gedaan. Hij zou zich naar zijn zeggen daar- over wel eens wreken, maar bovendien kende deze verdachte de kinderen van Pulle en heeft hij ook Jaantje meermalen in het bosch aangesproken. Eens hielp hij Jaantje bij het sprokkelen, maar toen was haar broertje Willem in haar gezelschap. Een ander feit is dat de man het 13jarig dochtertje van Ivees Bakker tweemaal gevraagd heeft mee naar het bosch te gaan. Toen nu deze Bakker door het parket ontboden, dit kwam bevestigen en zelfs kleine prutserijtjes medebracht, die de verdachte als cadeautjes aan het kind had gegeven volgde opnieuw de vermelde-aanhouding van den verdachte. Uren lang is men met hem bezig geweestde man blijft echter beslist ontkennen. lal van personen komen inlichtingen verschaffen. De een heeft dit, de ander dat gezien. Alles wordt nauw- keurig oqderzocht. In het belang van het onderzoek moet over genomen maatregelen vooralsnog gezwegen worden. Tot tegen middernacht is gisteren het hooren van getuigen te Renkum voortgezet door Mr. P. -J. M. Schaepman, subsituut officier van justitie, Mr. F. 0. van den Dussen, rechter- commissaris en den kapitein der marechaussee Vermeulen. Desgevraagd deelde Mr. v. d. Dussen mij mede dat nog geen belooning tot aanwijzing van den dader uitgeloofd is. De justitie meent echter wel een spoor gevondeu te hebben en zal in een bepaalde richting het onderzoek heden met grooten ijver voortzetten. Een huisheer te Londen verkeert in een eigenaardige moeilijkheid. Hij heeft een huur- ster van meer dan zeventig jaar, die reeds veertig jaren in een zijner huisjes woont. Dit huisje moet noodzakelijk hersteld worden, daaiom werd met de huurster afges'proken, dat zij tijdelijk een andere woning zou uetrekken, totdat haar huisje gereed zou zijn. De huisheer verklaarde zich bereid tot een ledrag van A' 5 in de verhuiskosten bij te dragen. Om de een of andere, niet vermelde, reaen keerde hij echter dit bedrag niet dadelijk uit en mi weigert de huurster haar woning te veuaten. Men is begonnen het dak boven I—-/ te breken zij behielp zich toen in de eden-verdiepingwe'dra n,oet ool{ de zolde- nug van deze verdieping gesloopt worden, dan za de vrouw naar den kelder verhuizen en moet ook de zoldering van deze ruimte worden ui gebioken, dan stelt zij zich voor van wat hout o een oude matras een nood-zo dering te maken. ant zij weigert beslist te vertrekken, zoolang de huisheer haar niet het toegezegde bedrag te voren uitbetaalt. Een inspecteur van politie als dief. De arrestatie van een inspecteur van den veiligheidsdienst te Parijs verwekt aldaar groot opzien. Het betreft den vijftigjarigen inspecteur Robert, die tot het speciale eommissariaat van de Gare de Lyon behoorde. Robert was de vorige week genoodzaakt, een zekere Jeanne Canet, een Braziliaanscbe dame, die niet goed bij 't hoofd is en op de Parijsche stations vaak opschudding veroorzaakt door haar zonderlinge gedragingen, te arresteeren en te laten fouilleeren. Yolgens sommige Pa rijsche bladen deed hij dit laatste zelf. Hij onderzocht haar reticule, die zij stevig en altijd krampaehtig in de hand gekneld hield, en vond daarin 40.000 francs aan bankbiljetten. Het zien van dit groote bedrag moet den in specteur, die door ongelukkige beursspeculatien diep in de schulden stak, verblind hebben. Altbans, hij nam er, zeker rekende op de idiotie der gefouilleerde, 9000 francs uit en protocoleerde den inhoud als 31.000 francs. Daarop kreeg Jeanne Canet haar tasch terug. Maar deze was niet zoo mal, of zij had zeer goed gezien, wat de inspecteur gedaan had. In het gesticht, waarheen zij vervoerd was, schreeuw- de zij voortdurend, dat men haar bestolen had. En ofschoon men eerst dacht aan een uiting van haar, overigens ongevaarlijken, vervolgings- waan, was men wel genoodzaakt, ten siotte gehoor te geven aan haar nauwkeurige aan- klacht. Robert werd gearresteerd en bekende weenend zijn misdrijf. En niettegenstaande hij de ge- stolen 9000 francs teruggaf, heeft de directeur van den veiligheidsdienst bevolen, den ontrou- wen beambte streng te vervolgeu. Een zwendel-aviateur. Op 6 Juli van dit jaar viel te Etampes, op het Farman-vlieg- terrein, de Russische vliegenier Baskine, van de maatschappij „Les Ailes", en brak zijn bean. Voorzichtig bracht men den gewonde naar het beste hotel in de streek. Trotsch op dezen client, die hem in de armen was gevlogen, liet de eigenaar der inrichting hem de fraaiste kamer op de eerste verdieping geven, die, waar de keizer had geslapen. Men bedenke eens een waarachtige aviateur, gewond nog welDe concurrent aan de overzij had er geen Daarop verscheen een dokter, verbond het gebroken been, en stelde de openbare meening gerust. Na eenigen tijd zou moeder natuur haar genezend werk hebben verricht. En lekker breed zich makend in het puike bed, nam de vliegende Rus de zaken wijsgeerig op. Daar zijn naaag niet geleden had, stelde hij zich voor zijn gedwongen werkloosheid schadeloos, door haar volop werk te geven. Trouwens, zijn gastheer maakte er een feest van, bij deze verafgoding des buiks de behulp- zarne hand te bieden. Hij zat zijn kookpersoneel achter de hielen, bedacht fijne menu's, peinsde over ingewikkelde schotels, dolf zijn oudste wijnen op uit de ingewanden van zijn kelder. En de Rus dronk den kostelijken wijn bij emmers en verslond met graagte de dure spijzen. Van de nota werd niet gerept. Dat kwam later in orde. Donderdag nu, na twee uren moeizamen arbeid in zijn keuken, steeg de eigenaar de trap op naar de kamer van zijn gast en in zijn hand was een terrine, gevuld met uitgezochte lekkernij, die bereid was volgens lang vergeten recepten. Ruik dit eens, mijn waarde vliegeraldus sprak hij, onder het openen der kamerdeur. Helaas, hij meende niet, der waarheid zoo nabij te zijn De bewoner was gevlogen, de kamer ledig. Bleek en ontdaan stond de patroon en de kostelijke schaal ontglipte aan zijne vingeren. De benauwdheid voor zijn nota neep hem de keel toe. En hoe heeft de bedrieglijke Rus de vlucht kunnen nemen Het was hem onmogelijk, langs de trap het hotel uit te gaan, zoodat dit zwendelmedelid der vereeniging ,/Les Ailes" niet anders dan door het raam in dubbele be- teekenis „de vlucht" heeft kunnen nemen. De politie van Etampes tracht thans het raadsel te doorgronden. lie Somalinegers een gewild artiJeel. Woensdag speelde zich aan den ingang van het Lunapark, het befaamde kermisterrein te Berlijn, een //oproer-scene" af, die niet op het programma stond. Verscheidene negers van 't Somalidorp wilden, naar het heette om inkoo- pen te doen, het park verlaten. Daar zij bier- voor echter een permissiebiljet tnoeten hebben en dit niet konden vertoonen, weigerde de aan den ingang op post staande politieagent hen door te laten. De zwartjes begrepen niets van die weigenng en begonnen in hun onbegrijpelijk krabbeltaaltje als bezetenen tegen den bewaarder der orde te keer te gaan. Ten siotte draaide de zaak op een gemoedelijke kloppartij uit, waarbij de Somalinegers natuurlijk aan het kortste eind trokken. Zjj werden ingerekend, naar het dichtstbpzgnde bureau gebracht en vervolgens, na te zijn //geidentificeerd", weer naar hun namaakdorp overgebracht. De directie van het Lunapark geeft een andere lezing van het geval, die weer eens doet zien, dat de liefde voor het zwarte ras aan het op- stootje niet geheel en al vreemd is. Twaalf der negers hadden van jonge Berlijnscbe dames minnebrieven ontvangen, en wilden zich naar de daarin opgegeven rendez-vous begeven. En daar slechts 2, hoogstens 3 negers tegelijk het park mogen verlaten, onder toezicht van een blanke, zoo volgde de schermutseling aan den ingang. De verliefde Berlijnsche dames moesten het dus zonder negers stellen, en de directie sloot voor een dag het dorp, waar het veelgevraagde artikel is ondergebracht. 's Gravenhage, 26 Aug. Bij Kon. besluit is benoemd tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Ser Lippenspolder de heer J. Huijssen Jaczn te Ter Neuzen. Bloedarmoede. Bloedarmoede komt voornamelijk voor bij vrouwen en jonge meisjes en verschijnselen als een bleeke, slechte Gelaatskleur, Vermage- ring, Hoofdpijnen, Vermoeidheid, Prikkelbaar- heid, Zenuwzwakte en doffe pijnen in borst, rug of lendenen duiden onherroepelijk aan dat het licbaam langzaam ondermijnd wordt en te gronde gaat. De Palm-Pillen, per doos 60 cents, zijn het eenige, specifieke, onfeilbare Genees- middel voor Bloedarmoede en door ze tijdig volgens de gebruiksaanwijzing in te nemen kan men het gevaar eener slepende, wellicht doode- lijke ziekte bijtijds keeren. De Palm-Pillen werken rechtstreeks op het bloed, hernieuwen en versterken het zooals geen ander Genees- middel kan doen omdat geen enkel Geneesmiddel die zeldzame, geneeskrachtige stoffen bevat waar- uit de Palm-Pillen bereid zijn. De Palm-Pillen zijn verbrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothekers. Centraal Depot: 2<8 Heeren- gracht, Amsterdam. ZEET IJf J) I NG EIV. Van 24 tot en met 25 Aug. a cpn4 »|0. Vertrek van TER NEUZEN voorm. 5,56. Reductieprijs retour 3e kl f 1,91, 2e kl. 3,26 per persoon. Leden, ook de leden van hun gezin, dre wwjchea mee te gaan, gelieven Z1C\,l\r. T' te geven bij den heer A. MObGRE Jb. het BESTUUR. Het Bestuur van den polder COEGORS c. a. maakt bekend, dat eene buitengewone V erga- dering van Stembevoegde Ingelanden zal geho- den worden op Dinsdag 30 Augus 1910, des nam. 2 ure, in het Hotel //bet Gulden Vlies" bij de Erven Rolff te Axel. Het Bestuur voornoemd, J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur deelt hierdoor mede dat a. S. Zondag deZondagsschool GE5LU l tn wordt voor het aannemen van nieuwe leerlingen, zulks met het oog op het a. s. Kerstfeest. RK BESTD(JR. Ondbrgeteekende bericht hierbij het geachte publiek vau HOEK en om- streken, dat hij zich aldaar gevestigd heeft als en beveelt zich minzaam in ieders gunst aan. Voor nette en vlugge afwerking, aan con- curreerende prpzen, wordt ingestaan. Aanbevelend, P. C. kVJOENS. Voorloopig adres PETEGEM, Hoek. Van 24 tot en met 25 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 44 binnenvaartuigen op- en 44 afgeschut; door de Westsl. 20 op- en 14 algeschut. Positie der Stoomschepen. TANDABTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9-12 en van 24 uur. Eene zeer nette en gerieffSijke geheel naar de eischen des tijds ingericht. aan zeer billijken prps, prachtig uitzicht gevende op de Scheepvaart, het Spoor, den Landbouw en Handel, en gelegen aan den Stationsweg met veel publiekverkeer. Te bevragen bij G. F. P. v. (L PEIJL—v. d. HAVE, Ter Neuzen. in Bouwmaterialen. in Zeeland. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. VAN BEES en R. SCHEELE Hzn. O VLAG. NAAM M3. Van en naar- Lading. 24 24 25 24 25 Eng. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. idem Eng. s.s. Duitsch s.s, Eng. s.s. idem idem idem idem s.s. Wan Ter leuien i Hirer Scheldt 1 2199 |Londen Woer Uenl t Rescue Else Uffe Sea Serpent 2011 4724 5290 2554 Goole Riga St. Petersb. Londen Vtin Kent Teutonia 1 3681 (Stettin Thurland Castle 10807lPort Tampu Truro Mersey Sea Gull Rescue v. Dyck 2367 Hull 8075 Goole 2763 Londen 2011 Goole 3194 Grangem. stukg. kolen hout idem stukg. phosph. stukg. idem idem idem ledig idem s.s. HARALD vertrok 22 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. JENNY in lossing te Londen. s.s. RICHARD in lossing te Riga. s.s. ELISABETH vertrok 26 dezer van Cardiff naar Kroonstad. s.s. HELEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN A vertrok 25 dezer van Hull naar Kroon stad. VOOR "DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7