Getnengde berichten. Biervliet. Vrijdagavond werd een raads- vergadering gehouden, waarin de heer P. de Dobbelaere als raadslid ge'installeerd is. Yoor het college van zetters zijn de dubbel- tallen opgemaakt: M. Wadde van Roon (aftr.) en Th. Buysse, en W. P. Verplanke en A. Bliek. De heer A. J. v. d. Linde wenschte niet meer in aanmerking te komen. Bij de behandeling der begrooting, dienstjaar 1911, is besloten op het gebucht Driewegen een tweede lantaren te plaatsen. V rijdagavond heeft in den trein tusschen Roozendaal en VlissiDgen een Dnitscher met kaartspel 325 mark verloren aan kwartjes- vinders. De politie is ermede in kennis gesteld. Tegen een jonge Duitsehe vrouw, die sedert eeuige maanden te Winschoten woont, zijn door de politie dertien processen-verbaal opgemaakt wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Te Gouda hield een jongen, met anderen apelende, een brandende lucifer bij de opening van een vat. Met een geweldigen knal sprong het vat uiteen, waardoor van een der jongens een been werd verbrijzeld. Een andere jongen geraakte in brand en werd door zijne kameraden in de rivier gedompeld, zoodat hij er met eenige brandwonden afkwam. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd. Woensdagmorgen wilde de vrouw van den heer Jongenelen, te Roosendaal (N.-Br.), een tamelijk groot bedrag aan geld naar de bank brengen, welk bedrag zij gedeeltelijk in zilver en de rest in papier, 4 briefjes van f 100, bij zich droeg. Dit laatste, het papieren geld, had zij in een enveloppe, waarin tevens nog een Brusselsch lot van frcs. 100, bedrukt met firma- naam, in haar hand, toen haar schoenveter los ging en zij dien wilde vastmaken. Hiertoe stak zij de enveloppe in den zak van haar japon ofwaarschijnlijk er naast en ging, toen zij haar schoen weer vastgemaakt had, zonder de enveloppe weer in de hand te nemen, naar de bank. Daar bemerkte zij, dat zij de enveloppe met de j 400 had verloren, en spoedde zich terug langs den weg, dien ze gekomen was. Niets werd echter meer gevonden. Woensdag- avond, toen de post uit de brievenbus gehaald werd, zag de heer J. dat de enveloppe in de bus was gestoken. Ze bleek echter niets meer te bevatten dan het Brusselsch lotde 4 briefjes van 100 waren verdwenen. Terstond werden de marechaussees van dezen roof in kennis gesteld, die na eenig beraad besloten daarvoor de hulp van den politiehond Breston, van brigadier Croes, in te roepen. Het zoeken naar den dader is tot dusver vruchteloos gebleven. De Zaterdag van de voormalige Rotter- damsche kermis is toch nog op min of meer Iuidruchtige wijze gehouden op het particuliere kermis-terrein op Essenburg bij Beukelsdijk. In de stad zelve was het als een gewone Zaterdagavond. Te Keulen zijn gearresteerd de dieven van de circa f 18000 gestolen ten nadeele der Exploitatie-Mfj Scheveningen. Nog bijna het geheele bedrag was in hun bezit. Aader blijkt, dat in den nacht twee mannen ea een vrouw per auto naar Rotterdam waren gereden en daar aan het Beursstation afgestapt oin met den eersten trein naar Keulen te ver- trekken. Daardoor was de Keulsche politie spoedig op het spoor der gauwdieven. Een treurig ongeval had Vrijdagnamiddag plaats te Bellingwolde (Gr.) bij 't vervoeren der stoomdorschmachine van den heer P. Dinkla, aldaar. De paarden wilden niet aanzetten. De knecht R. de Ruiter kwam toen te struikelen en geraakte onder de zware locomobiel. De voor- raderen verbrijzelden hem een der armen en de achterwielen braken zijn beenen. In deernis- waardigen toestand werd hij opgenomen en op last van dokter Middendorp per auto naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. Te Reid speelden drie meisjes van 12, 10 en 9jaar op den kant van een weg, toen zij, zonder het te weten, op een wespennesf trapten. Eenige seconden later vloog een zwerrn wespen op en staken op vreeselijk manier de drie meisjes over het geheele lichaam. De ongelukkige kinderen waren in zulken erbarme- lijken toestand, dat men ze met een kar naar huis moest voeren. Het een bezweek aan de bekomen steken het tweede verkeert in zeer slechten toestand het derde heeft eenige kans gered te worden. Te Nieuweschans (Gr.) zat een tweejarig kindje van den opzichter R. in een kinderstoel en zat daarin met een touw vastgebonden. De stoel viel om en 't touw slingerde zich om den hais van het kind, dat dientengevolge een oogenblik later gestikt bleek te zijn. Vrijdagmiddag stood voor het winkelraam van de firma Mogendorff, in de Houtstraat te Nijmegen, eene vrouw blijkbaar een oogenblik te rusten. Toen de heer M. buiten kwam, vroeg zij hem even in den winkel te mogen zitten, daar zij het benauwd had. Aan haar verzoek werd welwillend voldaan en toen zij weldrain- eenzakte, werd geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Berends Jr., die spoedig verscheen, kon echter slechts den dood constateeren. Het lijk van de vrouw werd naar het R.-K. Ziekenhuis overge- bracht, alwaar bleek dat zij te St. Pieter bij Maastricht thuis behoorde en daags tevoren bij het huwelijk harer doehter tegenwoordig was geweest. Een merkwaardig diertje. Een der boekbinders onzer binderij, Van Bladel, zoo meldt ffHet Huisgezin" had indertijd een rups gevangen en deze in een lucifersdoosje geborgen, waar het beestje zich weldra inspon in een bedje van fijn gaas, om na zijn wonder- baarlijke metamorphose, dat groote geheim- zinnige raadsel in de natuur, straks als vlindertje in een prachtkleedje gedoscht, te zweven en te vliegen over de aarde. Het beestje heeft thans in zijn eng celletje tusschen dunne donkerbruine muurtjes opgesloten, het wonder zijner verande- ring van kruipend gedierte in een zwevend vlindertje, totaal verschillend in gedaante van zijn vroegeren staat, beleefd en is dezer dagen als vlindertje te voorschijn gekomen. Maar een allermerkwaardigst verscbijnsel bij dit vlindertje, een zoogenaamd uiltje, is thans, dat het overdag op zwerftocht uitgaat en vrij rondfladdert, God weet waarheen maar zonder mankeeren elken avond weer in zijn lucifersdoosje, dat op een kast in de huiskamer staat, terug- keert, om daar den nacht door te brengen. Kon door een deskundige het diertje worden geobserveerd, wie weet welke interessante ont- dekkingen hier te doen zouden zijn met betrek- king tot het leven dezer beestjes. Aan toeval kan hier niet worden gedacht, want reeds zeven dagen achtereen volgt het trouw deze levens- wijze. We hebben er ons zelf van overtuigd. Kon het spreken het zou beslist den meusch, die zich zoo druk maakt met de vliegkunst, toeroepen //Volg mijn methode, als ge kunt. Straks was ik, evenals gij, aan de aarde ge- kluisterd, en nu, krjk nu eens daar ga ik hoor 1" en met een zwierig gefladder, met meer succes dan Icarus zaliger, de proeven zijner kunst vertoonen. Het //N. v. N." meldt, dat Vrijdagmiddag aan boord van de Duitsehe stoomboot //Cleo patra", die bij de Hembrug ligt, een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. De 2e machinist werd door de machine, die voor het electrisch licht aan boord zorgt, gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. De le machinist werd eveneens gewond. Hij kreeg, toen de man rondslingerde, een slag met een der beenen tegen den slaap. De zwaar gewonde 2e machinist werd naar Amsterdam vervoerd en in 'tgasthuis opgenomen. Vrijdagavond omstreeks 6 uur werd het vierjarig dochtertje van den heer K. van Dongen aan de Madeliefstraat te Dordrecht om een boodschap gezonden. Toen het meisje na een uur niet was teruggekeerd, maakten de ouders zich ongerust en ging men haar zoeken, met het gevolg, dat de vader tegen 8 uur haar lijkje in den spoorvliet bij de Tulpstraat vond. Het lag met hoofd en beenen omlaag voorover in het water, waaruit men afleidt dat de kleine bij het voederen van eenden in den vliet voor over gevallen en verdronken is. Terstond werden pogingen aangewend om de levensgeesten op te wekken en werd de hulp ingeroepen van den geneesheer Dr. C. Mulie, maar deze kon, evenals de na hem gekomen geneesheeren Van Aardenne en Dr. Van Rbijn, slechts den dood van het kind constateeren. Het pakje tabak. 't Was in 't Besjes- huis te Nergenshuizen. Tusschen twee haakjes, is dit geen delicate manier om nieuwsgierigen van de wijs te brengen Dus, in't Besjeshuis in Nergenshuizen was het Een enorme opschudding. De dokter, die even naar 'n patient kwam kijken, merktehet dadelijk, daar was iets niet in den haak. De kwebbeltjes keften met haar mummelmondjes, als nijdige hondjes, maar alles achter gesloten deuren. En 't waren alleen stukjes ruzieg gepraat, die de Dr. opving. Jij hebt net zoo goed meegedaan. Jij hebt 't verzonnen. De heler is zoo goed as de steler, zeg ik maar. Mensch, leg niet te klessen, jij hebt ook meegeroken. Eventjes maar maar zij had het toch gekocht. En de dokter, nieuwsgierig als alleoh pardon als niet alle mannen, ging naar binnen. Als 'n troep ouwe kippen op 't verschijnen van een jachthond, vlogen ze uiteen, met 'n gekakel van //Och, heere, mijnheer de dokter." as 't een effekt van uwes goedheid is De deur sloeg dicht en we hoorden de zeurige stem van Betje Mees vertellen //Ach dokter, we hebben allemaal straf, acht dagen geen koek op ons brood. Aaltje is uitgeweest en die heeft een pakje tabak gekochtNiet om te rooken moet u nooit gelooven neen, zoo slecht benne we niet. Maar nietwaar, we benne bijkans allemaal getrouwd geweest en nou zitten we hier zoo alleeftig, zoo zonder man, nou, toen hadden we Betje gevraagd om een pakkie tabak mee te brengen, ziet u. Och Heere, d'r steekt eigenlijk niks achter maar zooals ik zei, we benne allemaal getrouwd ge weest nou en toen hebben we de tabak op ons kooltje vuur in de test gelegd om te smeulen, ziet u, we wouen allemaal nog zoo graag eensnietwaar een meuscb is maar een mensch en tabaksluchtdat ruikt naar mannen, he nou daarom hebben we het gedaan. Anders niks mijnheer, gerust niet, en we worden wel zwaar gestraft acht dagen geen koek. (Vad.) Vrijdagvoormiddag tusschen 5 en 6 uur is de 54jarige schipper Heiltje Steenstra, die met zijn schip //Emanuel" op de Oude Maas achter de societeit. //de Harmonie" te Dordrecht lag, vermoedelijk bij het scheppen van water, overboord gevalien en verdronken. Op het hulp- geroep van zijn 14jarig dochtertje snelden een paar met hunne schepen in de nabijheid liggende schippers te hulp eu sprongen zij in een roei- boot, om den drenkeliug te redden, maar het was reeds te laatvoor hunne oogen verdween de man in de diepte. Terstond werden pogingen aangewend om hem met dreggen op te visschen, maar tot dusver is men daarin niet geslaagd. Tegen den 22jarigen jongeman te Win schoten, die uit onvoorzichtigheid met een kogel uit een buks-geweer de vrouw van kleer- maker B. Waalkens, aldaar, in den mond schoot, is gisteren proces-verbaal opgemaakt. Men zwendelaar in de vol. Men had zich een lot laten aanpreeken het kostte een gulden. Een paar weken daarna komt een deftig heer de boodschap brengen, dat het gekochte lot zeer zeker een koogen prijs zou geven, want het was uitgekomen in de tweede serie. Maar dan moest vijftien gulden bijbetaald worden. Ongelukkig was de zoon des huizes, die eigenaar van het lot was, af- wezig. Mijnheer zou 's anderen daags evenwel terugkomen. In afwachting van zijn komst was ook aanwezig de rijksveldwachter van Munstergeleen. Want de heer des huizes meende aan die loterij een vuil luchtje te ruiken en had daarom de politie op de hoogte gesteld. Of die mijnheer lont geroken had tlij kwam dien dag niet. Veertien dagen later was hij, echter weer aanwezig. Het lot was nu nog veel secuurder geworden en daarom moest er dertig gulden bijbetaald worden. Jammer dat de zoon weer niet aanwezig was. Maar men zou hem gaan roepen. Daar kwam hij al, hij en een werkman, die erg veel belang in de zaak stelde en die maar zoo inlichtingen vroeg en het tusschenbei jammer vond, dat hij ook niet zoo'n gelukkig lot het zijn kon noemen. De heer des huizes deed nog wat voorzichtige vragen, want geld- zaken moeten ernstig behandeld worden. Maar eindelijk legde de zoon dertig gulden in Duitsehe munt voor mijnheer op tafel. Mijn heer telde nog eens najawel 't was in orde. Mijnheer maakte zich gereed om het geld in den buidel te scharen Toen opeens die brutale werkman Nu is 't genoeg, zegt hij tegen den zoon des huizes noem jij je geld maar meeik neem den heer. Mijnheer u zijt mijn arrestant. Die werkman was de rijksveldwachter. Op het oogenblik zit de hersenkas van mijn heer mogelijk in de eenzaamheid de ervaring te verwerken, dat het hoe langer hoe moei- lijker wordt den boer te bedriegen, zelfs voor heeren uit den Haag. En dat de politie overal is als eldersze bemoeit zich gaarne met aller- hande zaken, wairaan een luchtje zit. (L. K.) Crippen en mej. Le Neve zijn Zaterdag avond te Quebec ingescheept op de Megantic, welke Zaterdagmorgen te Liverpool verwacht wordt. In de Fransche kolonie Reunion is eenigen tijd geleden een bende van acht personen wegens ettelijke moorden ter dood veroordeeld Het hoofd van die bende was een toovenaar, genaamd Saint An, die bloed voor zijne toover- kunsten noodig had. De bandieten dronken het bloed van hunne slachtoffers op de plaats van den moord en deden wat er overbleef op flesschen. De akten van het proces zijn nu naar Frankrijk opgezonden, omdat de commissie voor gratie-verzoeken over hun lot moet beslissen. De openbare ineening op Reunion hoopt, dat aan het recht zijn vrijen loop zal gelaten worden. Volgens de laatste gegevens hebben de grootste steden der wereld de volgende aantallen inwoners Londen 7.450.000; New-York 4.423 000; Parijs 2.745.000; Chicago 2.166.000; Berlijn 2.103.000; Weenen 2.021.000; St. Petersburg 1.550.000Philadelphia 1.533.000Moskou 1.412.000; Buenos-Ayres 1.147.000; Calcutta 993.000 Bombay 987.000 Birmingham 875.000 Hamburg 866.000 Glasgow 860.000; Boedapest 812.000 Liverpool 763.000 Brussel (met voorsteden) 700.000 Cairo 693.000 Man chester 649.000; Rio de Janeiro 636.000. De geschiedenis van een nieuwen hoed Op de boulevards te Parijs was Vrijdagmiddag groote opschudding om een dame met een een- dekker-hoed. De hoed had precies den vorm van een een- dekker volgens Bleriot en was op het hoofd bevestigd met twee groote spelden, eindigende in ebonieten luchtschroeven, bij wijze van knop- pen, die lustig in den wind ronddraaiden. Het nieuwe model wekte zooveel belang- stelling, dat de dame een taxi-rijtuig moest aanroepen. Maar tot groot vermaak van het belangstellende volk kon zij met haar hoed niet door het portier van het rijtuig. De kap moest neer gedaan worden, voor zij in kon stappen. Met Wright's nieuwe vliegtuig zonder stuurvlakken van voren, waarop voor vier rei- zigers plaats is, is Vrij dag in de Vereenigde Staten een proefvlucht gedaan, die niet openbaar was. Het vliegtuig bewees zeer snel en stand- vastig te zijn. De Parijsche politie heeft dezer dagen een goede vangst gedaan. Het gelukte haar in een voornaam hotel een Engelschman te arresteeren. in wiens persoon men naar alle waarschijnlijkheid een gevaarlijken ho teldief gepakt heeft. Nadat reeds vroeger door verscheidene logeergasten het raadselachtig verdwijnen van kostbare sieraden uit hun kainers was gemeld, deed dezer dagen een in het hotel logeerende Spaansche diplomaat aangifte, dat hem des nachts een tasch met eenige duizenden francs aan bankpapier er in afhandig was gemaakt. Bij het naar bed gaan had hij de tasch naast zijn bed gezet, en 's morgens vroeg bemerkte hij onmiddellijk zijn verlies. Het ingestelde onderzoek leidde de verdenking op een gentleman, die als Arthur Simour in 't vreemdelingenboek stood ingeschreven, zeer deftig optrad en de duurste kamer in het hotel bewoonde. Toen de detective, die met het on derzoek der zaak belast was, Simour's kamer binnentrad, om zich te overtuigen of de mon- daine Engelschman inderdaad degene was, voor wien hij zich uitgaf, ontdekte hij bij den eersten oogopslag de vermiste tasch, waarvau de beu°"el even boven den rand van Simour's bed kwam uitgiuren. Juist toen hij zich bukte om het corpus delicti te grijpen, haalde Simour een revolver uit zijn zak, maar voor hij nog had kunnen vuren, had de detective, die zich in den roep mag verheugen een prima dsjioe-vechtev te zijn, den arm beetgepakt, die het wapen vast- hield en draaide die met een kunstigen greep zoo krachtig uit het gelid, dat de Engelschman, overweldigd door de razende pijn, de revolver moest loslaten en zich gewillig liet wegbrengen. Op het bureau van politie verklaarde de ge- arresteerde hoteldief Jack Simour te heeten en uit Liverpool geboortig te zijn. Hij bekende ten slotte, de verschiliende vermiste juweelen te hebben gestolen, die hij achter het wand- tapijt van de hotelgang op de tweede verdieping had verborgen. Bij het nasnuffelen van zijn kamer, vond men in den dubbelen Dodem van zijn koffer een geheel arsenaal van uiterst kunstig bewerkte inbrekerswerktuigen, zoodat er niet de minste twijfel overblijft of de Parijsche politie heeft een geroutineerden, zeer gevaarlijken hoteldief te paltken gekregen. Niet ver van de Teufelsee in het Gruuewald te Berlijn heeft men een vijf- tot zesjarigen knaap vergiftigd gevonden. Naast hem lag eene ledige flesch lysol. Woensdagavond kwam de 32jarige schrijn- werker Schmalle, van Weisensee, op het politie— bureau en deelde mee dat hij zijn vijfjarigen zoon in het Grunewald met lysol vergiftigd had. Ook hij was voornemens zich het leven te benemen, omdat hij aan een maagziekte lijdt. Toen zijn zoon om dririken vroeg, gat hij hem de flesch lysol, vertelde bij. Daarna kwamen er menschen en nam bij zelf de vlucht. Hij had ook nog een strik gekocht om zich op te hangen, maar had daar ten slotte toch van afgezien. De politie van de Berlijnsche voorstad Schoneberg, heeft 'n zeer jeugdige inbreekster, doehter van zeer achtbare ouders geariesteeid. Het 12jarig meisje, dat nog op school gaat, was door een openstaand venster van een woning gelijkvloersch geklommen en had daar een aantal riugen, ter waarde van verscheidene honderden Mark, gestolen. Ze verkocht den buit even later voor 90 pfennig aan Itali- aansche arbeiders, die aan een in aanbouw zijnd huis in de buurt werkten. De gestolen sieraden konden alle nog worden opgespooid, op een gouden ring na. Bij de pogingen tot blusscbing van den brand op de tentoonstelling te Brussel is de Rotterdamsche brandweer in actie geweest, zegt het „Rotterd. Nbl." De heer Aug. Schenk, brandmeester, heeft ijverig meegeholpen om den omvang van den brand te beperken. o o O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2