Goedkoope Winkel. INM H. VERHOEVEN. Koordstraat 70, Ter Neuzen. A. Spruiteaburg, Arts, iferloren een Zilveren Armband, Laietaiei an Caclenots. O 33 OTTBN. Advertentien. Inhoud plm. 10 - Prijs 0.42V2 131/2 18 42 50 Liter. 0.52V2 0.65 0.80 1.25 11,60 2.40 BURGERLIJKE STAND. Nieuw Circus van Gent. 1B4M859. 1910. is AFWEZIG V00RHANDEN: 24 32 Te Butlenheim, Elzas, was een vrouw bezig peren af te slaan in haar boomgaard, door middel van een houweel. Door een verkeerde beweging k)v4m het werktuig terecht op een bijenkorf. De ongeiukkige vrouw werd in een oogwenk door de bijen omringd en aangevallen. Zij stierf kort daarna in de hevigste pijnen, Van „boffen" gesproken. Dezer dagen beeft een Berlijnsch zakenman een reis-avontuurtje beleefd, dat noodiottige gevolgen voor hem had kunnen hebben, nog goed is afgeloopen, maar hem zeker heugen zal. De man was op de terugreis van Elberfeld naar de rijkshoofdstad, maar wilde in Kassel en Nordhausen nog zaken atdoen. Hij verliet gedurende het oponthoud van zijn trein aan't station Hagen zijn coupe en ging in de wacht- kamer iets gebruiken. Hij lette echter niet op het afroepen van zijn trein, en zoo reed deze zonder hem weg. Nu bad de onvoorzichtige koopman ongelukkiger- wijs bij 't verlaten van den trein een handtasch op zijn zitplaats neergelegd, die niet minder dan 65,000 mark in geld bevatte, welk bedrag hij 's morgens in Elberfeld had geind. De benauwde Berlijner volgde den raad van eenige stationsbeambten op, nam een biljet naar Schwerte en reed, slechts eenige minuten later, op de parallel loopende lijn Hagen—Schwerte, in dezelfde richting als zijn vroeger vertrokken trein van den Ruhrdal-spoorweg, zoodat hij zelfs iets vroeger dan deze met den trein der concurreerende lijn te Warburg aankwam. Daar hij het nummer van zijn waggon en ook de coupe, waarin hij gezeten had, onthouden had, vond hij na aankomst van zijn trein on- middellijk zijn kostbare tasch terug. Zij stond echter niet meer op zijn zitplaats maar was door den eenigen beer in de coupe in het net gelegd. Als die heer eens geen beer, maar een gauw- dief was geweest Alfonso XIII, Koning van Spanje, schijnt een komieke grappenmaker te zijn. Dinsdag trad zijn gemalin, vergezeld van princes Patricia van Connaught, een grooten modewinkel te Cowes binnen. Even later gingen Koning Alfonso en Prins Maurice van Battenberg even- eens het modepaleis binnen. Een talrijke menigte had zich voor de winkelramen verzameld, en amuseerde zich dol met het vreemdsoortig doen van den koninklijken gast, die de uitbundigste dameshoeden op zijn vorstelijk hoofd paste De gevallen, waarin onschuldige voorbij- gaugers onder een zweeftuig raken, zooals zij vroeger door rijtuig of trein verpletterd wer- den, vermeerderen zich met het vermeerderen der aeroplaans. Zondag steeg de aviateur Voll- moller te Stuttgart met een zweeftuig van eigen vinding op, van het Cannstatter exerci- tieterrein. Nadat hij het veld tweemaal was rondgevlogen, moest hij, tengevolge van een defect aan de schroef, met stilstaanden motor omlaag glijden. Dit geschiedde echter zoo snel, dat een jongen van twaalf jaar niet vlug ge- noeg uit de voeten kon komen en onder het toestel werd doodgedrukt. De aviateur bleef ongekwetst. De spoor weg ramp bij Saujon. Op den morgen van denzelfden dag, die den vreeselijken brand op de Brusselsche tentoon- stelling zou aanschouwen, had in Frankrijk een zoo ontzettend spoorwegongeluk plaats, als daar in langen tijd niet is voorgevallen. Verloktdoor hetschoone Zondagsweder,hadden een buitengewoon groot aantal inwoners van Bordeaux plaats genomen in den pleziertrein, die morgens omi 8,20 naar een der naburige badplspitsdn, Royan, zou vertrekken. De trein, die uit 24waggons .bestond,vervoerde rnim. 1000 passdgiersj teijwijl hond'erden op het.perron moesten achterblijvep. Tot zelfs de gangen in de D-wagens stonden propvol reizigers. De trein zou het traject van Bordeaux naar Royan zonder oponthoud in twee uren hebben moeten afleggen, maar was zoo enorm zwaar, dat hij zich twee uren na het vertrek nog pas bij het statipn Saujon bevond. Hier had de ramp plaats. Om het station door te rijden, verlangzaamde de machinist nog eenigszins de vaart van zijn trein. Deze liep met een snelheid van 40 K.M. toen hij op 200 meter voor het station, op een goederentrein liep, die van Royan kwam en waar- van de locomotief zich op het spoor bevond, dat de pleziertrein moest volgeu. De schok was ontzettend. De vijf eerste waggons van den pleiziertrein werden letterlijk in elkaar geschoven en de twee locomotieven omgeworpen. Na een seconde van angstwekkende stilte rees nu een aischuwelijk gehuil en gekerm. Een ontzaglijke paniek maakte zich vande ongekwetste passagiers meester. Maar na deze eerste oogen- blikken van verbijstering kwamen beambten en reizigers weer naar de ontvluchtte, vernielde waggons Snellen. Dadelijk werdalles wat Saujon aan geneesheeren had, mobiel gemaakt en begun men met het uitdelven der dooden en gewonden. "Van de meesten waren de beenen afgekneld. Op het perron lagen al spoedig 32 ljjken naast elkander op afzicbtelijke wijze verminkt. De meesten zijn totaal onherkenbaar en de verwanten moesten de lijken indentificeeren door voorwerpen en kleederen, die de dooden droegen. De machinist van den pleiziertrein en zijn stoker zijn niet gewondbeiden konden intijds van de locomotief springen. Eenige oogenblikken na de ramp verklaarde de eerste aan verscheidene reizigers, dat het sein op veilig stond, toen hij het station Saujon voorbij reed. Hij had nog alles in 't werk gesteld, om zijn trein te remmen, toen hij het ongeluk zag aankomen, maar tevergeefs. De machinist van den aangereden trein ligt onder zijn locomotief. Zeven en dertig reizigers werden zwaar ge wond, waarvan er reeds 3 zijn overleden. Het /,Berl. Tagebl." de ramp besprekende schrijlt, dat het oude staatsspoorwegnet, waaraan Saujon gelegen is, nooitopgewassen is geweest tegen eene sterke verkeerstoename, zooals die op feestdagen zich steeds voordoet. De meeste lijnen hebben enkel spoor en de stations zijn meestal zeer primitief ingericht. Op dergelijke rampen moet men op feestdagen steeds verdacht zijn, daar de nalatigheid van het personeel niet voldoende wordt gestraft. Zoo werd de machinist, die eenigen tijd geleden door er maar op los te rijden, met voorbijzien van alle seinen, de groote ramp van illepreux bij Versailles veroorzaakte, op de bedreiging van het spoorwegsyndicaat waartoe hij behoorde, uit zijn voorarrest ontslagen. Ook voor een hervormingsgezinden Minister als Millerand is het onder zulke omstandigheden zeer moeilijk een grootere verkeersveiligheid in 't leven te 'roepen. Dr. Crippen. Onze Londensche correspondent schrijft ons dd. 15 Augustus: Voor den coroner der gemeente Islington werd hier hedenmiddag het onderzoek voor-tge- zet naar de menschelijke overblijfselen, 13 Juli door de politie in den keldervloer van Dr. Orippen's woning gevonden. Het onderzoek werd aangevangen voor den coroner Dr. Dauford Thomas, die inmiddels overleed. Voor zijn plaats- vervanger, Mr. Walter Schroder, moet hij nu weer opnieuw beginnen. Het getuigenverhoor duurde heden maar kort en leverde alleen dit nieuwe punt op Zooals men weet, was mrs Crippen, eene variete- artiste, penningmeesteres van het Music Hall Ladies' Guild. De secretaresse van dat gilde deelde nu mede, dat mrs. Crippen, verleden Kerstmis, ongeveer zes weken voor haar geheimzinnig verdwijuen, haar - de secretaresse vertelde, eenen nacht dier week wakker te zijn geworden door een verstikkend gevoel, alsof zij werd gesmoord. Zij had toen haar man gewekt en gezegd, de politie te roepen, omdat zij ging sterven- Ditopenteeunieuwgezichtspuntvan demisdaad. De hoofdinspecteur Froest deelde mede, dat Dr. Crippen en miss Le Neve hier in ongeveer drie weken tijd terug kunnen zijn. Het verder onderzoek werd daarop tot 12 September ver- daagd, opdat beide verdachten er bij tegenwoor- dig kunnen zijn. Dat de moordenaar van mrs Crippen, behalve dat hij //tandarts" was, o,ok nog andere pijlen op zijn medischen boog had, blijkt uit verschil- lende bescheiden, die een onzer abonne's zoo vriendeiijk was, ons ter inzage af te staan. Crippen was n.l. volgens een Engelsch bro- churetje, ook in z.g. Hollandsch vertaald, en z/De otologische revue" geheeten, waarvan hij de redacteur was, //dokter" aan //The Aural Remedies Cy", een van de talrijke Londensche kwakzalverfirma's die de menschheid, die aan oorziekten en doofheid lijdt, beloven te zullen genezen. Ziehier voorts, afgaande op hetzeltde boekje, 's mans medische loopbaan. 1882 aan het Chem. Lab. van Michigan. 1884. Medicinea Doctor. Cleveland Hospital College, Ohio. 1887. Oculi et Auris Chirurgis New-York, Staats-Ophthalmisch Hospitaal 188791. Mede-redacteur The Journal of Ophthalmologic, Otology and Laryngology, New-York. 1888. Eerelid van de //Societe d'Ophthalmo- logie Franfaise(!) en in 1889 leeraar in straal- breking (sic) aan het New-York Ophthalmisch Hospitaal. Verder is er onder de papieren een brief, gericht aan een doove, die eens aan //The Aural Remedies Cy" te Londen had geschre- ven, en onderteekend met H. H. Crippen in het //Hollandsch", en fraai getypt. Die dateert van 8 Juli 1910. Een tweede schrijven is van 21 Juli. Daarop ontbreekt het gedrukte hoofdje //Con sulting Specialist", H. H. Crippen, en in een aangeplakt biljetje maakt de directie der //Aural- Remedies Cy" bekend, dat //Dr. Crippen den 9en Juli (onzen) dienst verlaten heeft". Dat was, onze lezers zullen het zich herinne- ren, precies de datum van 's mans vlucht. Het lijdt dus geen twijfel, of nog den dag voor zijn ontvluchting heeft Dr. Crippen, oor- kwakzalver en moordenaar, gecorrespondeerd met Hollandsche zwaarhoorenden (Tel.) Ter o-elegenheid van de vacantie der scholen, iederen Zondag, om 3ure, buitengewoon^aehtige en indrukwekkende dagvoorstellmg Altijd een nieuw programma met prachtige lichtbeelden. Kolossaal succes. ZEET IJ DINGE 1ST. Van 17 tot en met 18 Aug. Van 17 tot en met 18 Aug. werden langa de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartaigen op- en 61 afgeschut; door de Westsl. 20 op- en 10 aigeschut. Positie der btoomsehepen. s.s. HARALD in lading te Hull voor Kroon3tad. s.s. JENNY vertrok 13 dezer van Archangel naar Londen. s.s. RICHARD vertrok 18 dezer van Hull naar Riga, s.s. ELISABETH in lading te Cardiff voor Kroonstad. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders, JACOBUS KOSTER CORNELIA BU1JZE, op Dinsdag 23 Aug. a. s. hunne 50jarig« Echtvereeiiiging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 1910. raaKSKBgraflgF"-":: Dinsdag 16 Aug. 1.1. overleed tot ons leedwezen de heer JS. m D E WEGE, in den ouderdom van ruirn 69 jaar. Een bijna 42jarige dienstbetrekking in onze familie met den meesten ijver en getrouwheid vervuld, zal hem ook voor ons onvergetelijk doen blijven. Dat bij ruste in vrede. J. DE FEIJTER Az. Ter Neuzen. A DE J7EIJTER Jz. Ziekte en gesukkel in het huisgezin kan veelal vermeden en in elk geval genezen worden door het bij de hand hebben en het tijdig gebruik der Palm-Pillen. In duizenden buisgezinnen trouwena zijn de Palm-Pillen steeds bij de hand om direct aan te wenden. En terecht! Verschijnselen als bleeke, slechte gelaatskleur, uitputting, zenuwziekte, hoofdpijnen, stekende pijnen in borst, rug en lendenen en huiveringen zijn de meest voorko- mende symptonen die de komst eener slepende, wellicht doodelijke ziekte aanduiden. Zoodra een of meer dezer verschijnselen zich voordoen, neme men zijn toevlucht tot de Palm-Pillen. De Palm-Pillen zullen het gevaar bijtijds keeren en ten slotte genezing en gezondheid brengen. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cts. en zijn verkrijgbaar bij de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal Depot: 278 Reerengracht, Amsterdam. tot 2 September. De praktijk wordt waargenomen door de artsen D. BUYZE en J AC.° VAN DE REE. terug te bezorgen aan het bureau van dit blad, tegen belooning. Firma P. J. VAN DE SANDE, Boekhandel, Ter Neuzen. VLAG. NAAM MS. ,Van en naar- Lading, 17 17 18 Eng. s.s. idem Eng. s.s. Ned. s.s. idem Voor Ten- Semen S Astrologer 2580 Leith River Thames 2242 Londen I an Ter Seuiem River Scheldt 2199 Londen Magdalena 6157 Hull Harald 5165 j idem Voor <»eni Vxel Huwelijks-aangiften. 12 Aug. Levinus Mechielsen, oud 26 j., jm. en var. Maria Verstraten, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkiDgen. 11 Aug. David Francois Dieleman, oud 19 j., jm. en Aaltje de Visser, oud 19 i., jd. Geb'oorten. 1 Aug. Suzanna Ooruplin, d. van Meeuwis de Regt en van Adriana Levina Dieleman. 2 Aug. Adriana Jacoba, d van Jozias Oppeneer en van Neeltie Dieleman. 8 Aug. Krina, d. van Pieter de Feijter en van Anna den Beer. 9 Aug. Cornelia, z. van Joost den Engelaman en van Catharina Elizabeth W itte. Madeleina Maria, d. van Polijdorus He Vos en van Enlodia Maria van der Goore. 10 Aug. Jan, z. van Willem Riemens en van Maria Janna Boeije. Edemon- dns Clemence, z. van Bernardu9 Seghers en van Mathilda Maria Simoen. 13 Aug. Irma Idonia Maria, d. van Theophilus Augustus Cortvriendt en van Louisa Sophia Kalle. Overliiden. 2 Aug. Adriana Haak, oud 39 j., echtg. van Daniel Riemens. 5 Aug. Alfred Anthonius Cor nelia van den Berg (van Aardenburgl, oud 35j., weduwn. van Maria Steppe. 12 Aug. Jacobus Schuitvlot, oud 52 j., z. van Johannes en van Pieternella van Doeselaai- ("beiden overleden). 13 Aug. Jan Jannis Scheele, oud 20 j. z. van Jan Frangois en van Janneke Cappon. 15 Aug. Marinus Dieleman, oud 78 j., echtg. van Jacomina Wiemes. Suzanna Bareman, oud 66j.,echtg. Levinus de Groote. Clinsre. Ffuweliiks-nangiften. 5 Aug. Karel Ludo- vicns van Poele, oud 36 j., jm. en Leonie Johanna Plasschaert, oud 35 j., jd. 8 Aug. Charles Louis Bracke, oud 25 j., jm. en Florentine van den Broeck, oud 22 j., jd. 12 Aug. Ednard Janssens (van Be" rrn- Waes), oud 21 j., jm. en Maria Emelinda van Puijvelde, oud 19 j., jd. Gehoorten. 29 .Tuli. Gabrielle Maria, d. van Petrus Franciscus de Caluwe en van Eliza Clans. 4 Aug. Pharaidis, z. van Ludovieus Vonck en van Maria Lndo- vica De Windt. 5 Aug. Maria Josiua, d. van Ludovieus Franciscus Bogaart en van Johanna Rijk. 6 Aug. Cesar Marie, z. van Augustus van de Vijver en van Emilie Marie De Brnijne. 13 Aug. Maria Stephauia, d. van Jacobus Aloisius Blommaert en van Elymphia Francisca de Kever. Overliiden. 31 Juli. Maria Leonia Bonne, oud I m., d. van Constantinus Augustinus en van Catharina Maria Verstraeten. 5 Aug. Isabella van Tienen, oud 70 j wed. van Jau Fraucies Meul en echtg. van August Dael- man. 11 Aug. Margerite Clementina Daelman. oud 17 d., d. van Camiel en van Maria Josephina de Rijck. tit.Janstpen. Geboorten. 1 Aug. Joseph Alphons, z. van Alphonse van Hooije en van Nathalie van Hecke. 3 Aug. Eugenia, d van Aloijs van Goethem en van Emelia van Daele. 7 Aug. Amede Joseph, z. van Philippus Jacobus Poppe en van Nathalia Maria de Rechter. 7 Aug Petrus, z. van Eduard Rottierenvan Maria Coleta van Looij. 9 Aug. Josephir.a, d. van Carolus Ludovieus Martens en van Pbilomena van Goethem. 11 Aug. Levinus Hijpolitus, z. van Alouisius Boone en van Maria Louisa Verganwen. Overlijden. Franciscus de Cock, oud 82 j., z. van Andreas en van Francisca Jacobs. Irma Maria van Waes, oud 2 m., d. van "Victor Honore en van Amelia Frankevijle. l'liilippine. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Ednard Franciscus van de Walle, oud 51 j., jm. en Mathilda de Klerck; oud 50 j., jd..- Henricus van der Velpen, oud 35 j., jm. en Delphina Maria, van de Walle, oud 37 j.,jd. 35uHlilorpe. Geboorten. 8'Aug. Germaine Marie, d. van Franciscus de Neve en van Maria Lammens. 17 18 Ru9s. s.s. Bothnia Duitsch s.s. Teutonia Zweed. s.s. Thyra Duitsch s.s. Erna Boldt Fran. s.s. Loiret Eng. s.s. Warkworth idem Sea Serpent Belg. s.s. v. Dyck Deen. s.s. Slesvig Eng. s.s. Otto Van Eng. s.s. Truro Duitsch s.s. Wilhelm Behr. 18 Expilla Rotterdam Windau Narva Tunis New-Castle Londen i Narva Riga Hull Eng. s.s. idem idem idem Deen. s.s. Noor. s.s. Deen. s.s. Liberty Sea Hound Mersey Pandion Hjortholm Avis Havet Eng. barge Eng. s.s. idem 3818 3682 4685 4904 6952 1862 25/4 3194 2701 2367 (■tent t 2367 |Hull 4232 Grangem. 2533 Goole 3085 Londen 3075 Goole 3519 Manchester 3961 Rundsberg 3040 Blyth 3978 Sunderland stukg. idem stukg. ledig idem hout ledig hout idem phosph. stukg. idem hout idem stukg. stukg. ledig stukg. idem idem idem phosph. ledig idem out ledig ballast l oor Selzaete Gravelines II 277 |Londen Van Selzaete s Alchymist i 1079 jEIseneur Alembic 722 Amsterdam EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7