I Loting Nationale Militie. Gemengde berichten. De heden (Vrijdag) alhier gehouden loting voor de Nationale Militie had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag: TER NEUZEN. s NAMEN L0TEL1NGEN. Opgegeven reclames. 1 Kolijn Jan Wouter J. 2 de Bruijne Dirk 3 Witte Reinier Adriaan. Steketee Leendert M. 5 Hamelink Martinus. 6 van Aerde Gustaaf. 7 Stroo Arie. 8 de Nijs Petrus Franciscus. 9 Verlinde Jacobus Anth. 10 Bakker Jacob Frederik. 11 de Rijke Daniel Corn. 12 Dekker Antheunis. 13 David Petrus. 14 Coomans Cornells. 15 de Ruijter Cornelis. 16 de Vries Ebe. 17 Drost Robert. 18 de Rijke Johannes. 19 van Vijven Pieter Corn. 20 Meeusen Jacob. 21 Loot Jan 22 Bal Pieter Adrianus. 23 Standaert Johannes B. 24 Hamelink Jan Hendrik. 25 Geers Jacobus Pieter F. 26 Yroegop Abraham Job. 27 Molema Arie Roelof. 28 Bakker Cornelis Izaak. 29 Speetjens Karel Th. E. 30 Potters Willem M. J. 31 Leunis Izaak Reinier. 32 Harte Nikolaas M. M. 33 Tolhoek Jacobus Andries. 34 Schelstraete Arthur E. 35 Standaert Arnold M. J. M. 36 Dhaeze Bernardus Joh. 37 de Bruijne Cornelis M. 38 de Doelder Daniel. 39 Oppeneer Elias. 40 Meeusen Johannes C. 41 Kaijser Willem. 42 Heijens Augustinus C. 43 van der Klooster Amdries. 44 Stasse lJsbrand Paulus. 45 Dooms Gerrit. 46 Wisse Jacobus Minicus. 47 Dieleman Jan Petrus. 48 de Kraker Levinus Krijn. 49 Zegers Jozias Hermanus. 50 Cornelissen Adrianus. 51 Michielsen Johannes C. J. 52 Verhelst Johannes G. 53 van Damme Albert Jacob. 54 Fokke de Goede Jan P. 55 Pauw Jan Louis. 56 Kaijser Marinus. 57 Bliek Aarnout Jacobus. 58 Geill Jan Adam George. 59 van Rompu Alph. H. F. M. 60 Michielsen .Jan Jacobus. 61 Leunis Jacob. 62 de Yisser Maarten. 63 van Wijck Hendrik Jac. 64 Saelens Paulus. 65 Klaassen Frans. 66 Jansen Jan. 67 Janse Adriaan. 68 van Gelderen Hendrik J. 69 van Rossum Joh. A. F. 70 Oostdij k Frans Johannes. 71 Koch Petrus Mattheus. 72 Nieuwelink Willem M. 73 de Cooker Joseph Marie. 74 Dees Jan. 75 Meeusen Jozias Jan. 76 Goethals Polidor Henri. 77 Kaan Jan Florus. 78 de Doelder Jacobus. 79 van der Bent Elias G. 80 Servaas Marinus. 81 de Quelerij Klaas. 82 Drabbe Cornelis Maarten 83 van der Est Michiel J. 84 van den Ouden Pieter M. 85 van Cadsand Jan. 86 van den Bulck Gustaaf J. 87 Rondonck Alph. L. F. 88 van Minnen Adri'aan J. 89 van Hecke Anthonius P. 90 Galle Willebrordus V. 91 Faas Anthonie Cornelis. 92 Donze Pieter. 93 Remijn Dirk. Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Gebreken. Broederdienst Gebreken. Te klein Broederdienst Broederdienst Gebreken. Gebreken. Broederdienst In dienst. Gebreken. Gebreken. Gebreken. Gebreken. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 HOEK. Donze Pieter Joost. de Bree Abraham, de Groote Louis. Bakker Jan. Tollenaar Leendert W. de Jonge Jozias. de Jonge Pieter. Zegers Cornelis. Kind Arthur B. W. Robijn Michiel Jan. Pladdet Pieter. van der Peijl Jan. Meeusen Daniel, van Es Frederik. van Alten Jan. Dees Rokus. van de Velde Cornelis. van Alten Jan. Broederdienst Gebreken De heden (Vrijdag) te Axel gehouden loting had den volgenden uitslag AXE L. Broederdienst In dienst. Gebreken. Gebreken. van Virginie met plezier duizend dollars zou betalen. Doch alvorens jelui de geschiedenis van mijn bekend worden te verhalen, zullen wij ons aan tafel begeven. Kom, moeder Hat, schep op Yoortgemaakt, rep je wat (Wordt vervolgd.) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 C I Cappon Jannis Arij Stouthamer Andries. van de Velde Jozias P van Hermon Jan. Haak Jacobus, van der Hooft Karel. Dieleman Pieter A. P. Verstraten Francis. Eggennont Petrus. de Jonge Marinus. Scheele Cornelis. Simons Cornelis Jacob, de Feijter Cornelis. Kaijser Geleijn. van den Bos Eduardus F. Clerck Remondus J. M. Bareman Abraham. Dieleman Petrus. Meeusen Egbert. Dieleman Petrus. Coppieters Philemon A. G. Scheele Jacob Marinus. van Rijn Elias. Kolijn Pieter. Hollebek Jan. Deij Cornelis. Martin Nicolaas Daniel. Schelleman Achiel. de Bruijn Reinier Willem. Huizinga Hendrik. Duijm Honore. Bakker Petrus. Wolfert Jacob. Lansen Martinus CL Claessens Charles G. Lourens Jozias. de Jonghe Franciscus. de Putter Cornelis. van Waes Petrus J. Blankert Gerrit S. van de Velde Abraham. Breepoel Jacobus A. Mieras Giljatn. van Dixhoorn Adriaan. Jansen van Rosendaal Jan Imandt Frans Pieter. JSotte Alphonsius N. Dieleman Cornelis. den Hamer Jacobus, de Feijter Jacobus. Sijs Edumondus A. IMosqP' Gebreken. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst Gebreken, Gebreken. Gebreken. Broederdienst. Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Te klein. Broederdiensj. Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Gebreken. Gebreken. Broederdienst. In dienst. De Dinsdag te Zniddorpe gehouden loting voor Zuiddorpe en Overslag had den volgenden uitslag ZUIDDORPE en OVERSLAG. De heden (Vrijdag) te Zaamslag gehouden loting had den volgenden uitslag ZAAMSLAG. Stoffels Frangois. Hofman Michiel. van de Voorde Willem P. 4 Dekker Pieter Abraham, van Breen Willem. van Alten Jacobus, van Drongelen Jan. Bareman David, van den Ende Adriaan. 10 van de Velde Pieter M. 11 de Visser Pieter Willem. 12 Scheele Jan Marinus. 13 Sol Jacobus Cornelis. 14 Zegers Marinus. 15 de Pooter Adriaan. 16 Potters Jozias Jacobus. 17 de Pooter Pieter. 18 den Beer Johannes. 19 Hamelink Jacobus. 20 Bakker Pieter. 21 van Cadsand Jacobus G. 22 Verpoorte Abraham. 23 Buijze Abraham. 24 Bavekoo Jacobus Jan. 25 Dees Mels Cornelis. 26 de Ruijter Marinus. 27 de Ridder Marinus. 28 van Maelsaeke Pieter C. 29 Mechielsen Simon. 30 de Koeijer Jannis. 31 de Vos Adriaan. 32 Scheele Dirk. 33 Koster Pieter. Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Gebreken. de Clerck Camilus L. 0. Dhert Camile. Z. Apers Rudolf L. M. Z. de Moor Eduardus. Z. de Dauw Josephus F. Z. UijttendaeleLeon A. M. 0. de Coniuck Celest. A. Z. Michiels Cyrile Emile. Z. Dieleman Hermanus P. Z. Bonne Leopoldus. O. Bruggeman Camilius. 0. Pieters Francisc. D. B. Z. de Nijs Johannes Fr. 0. Weterings Eduardus J. Z. van de Vijver Alph. Z. Fermont Edemond L. Z. 1 2 Dhert Camile. Z. Gebreken. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Fermont Edemond L. Z. In dienst. De achter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is Z. van de gemeente Zuid dorpe, 0. van de gemeente Overslag. Een mislukt maal. Het gebeurde? in de Kromme-Elleboogsteeg te Arnhem op "V rijdag- avond. Het is 8 uur. Sinds 4 uur is moeder de vrouw van de markt thuis, waar zij van 's morgens vroeg haar koopwaar aan den man had trachten te brengen. Een lekker potje was crereed voor man en kinderen. Haltacht komt °de man thuis, groet vrouw en kinderen en gaat zitten. De vrouw dient het eten rond, doch toen zij daarmede klaar was en ook haar plaats aan tafel had ingenomen, toen sloeg met een harden slag een groot schepUcht. 2 M. laug en 11j9 M. breed, dicht door het af- breken van het touw waaraan het bevestigd was. Dit had ten gevolge, dat alle borden waarvan er twee stuk geslagen werden door het vallende glas die reeds van eten waren voorzien, bedekt werden met kleine splinters glas. Wonder genoeg werd niemand gedeerd. Allen kwamen met den schrik vrij. De kat, die op een stoel zat te dutten, schrok zoo hevig, dat zij tot overmaat van ramp met een sprong midden in de schaal met eten terecht kwam. De vrouw maakte niet zonder redeu de op- merking: ,/Nu heb ik den geheelen dag mijn best gedaan en krijg ik in plaats van middageten de borden vol glas en een schaal vol katte- pooten." Men meldt uit Oosterbeek aan de Tijd Vrijdag kwam een reiziger in ansichtkaarten alhier bij de politie met de mededeeling, dat hij op reis in den Achterhoek een meisje hac gezien, waarvan hij vermoedde, dat zij de ver- miste Theodora Kraak zou zijn geweest, daar zij geheel met het van haar gegeven signalement en het portret overeen kwam. Door den officier van justitie is onmiddellijk werk gemaakt, om het meisje, indien dit veihaa waarheid bevat, op te sporen. Een aantal tele- grammen werclen door hem naar de verschillende burgemeesters aldaar gezonden. Op dit oogen- blik is nog niets naders bekend. Thans kan worden gemeld, dat de gemeente- veldwachter L Rustenhove, te Oosteibeek, uit Louisendorf bij Cassel een prentbriefkaart ontving welke de onderteekening L. B. Kraak droeg. [Jit vergelijking met het hanaschrift van het vermiste meisje is gebleken, dat zij deze prent briefkaart niet schreef. Het handschrift wijst er op, dat iemand met weinig intellect de schrijver is. Hoewel het mogelijk is dat men hier met een misplaatste gvap te doen heeft, kan toch ook worden aangenomen dat Theodora de brief- kaart namens haar liet afzenden en dat de schrijver er een verkeerde onderteekening onder Pl In^kder geval heeft de politie te Oosterbeek zich in verbinding gesteld met de Polizeibehorde te Cassel, met verzoek om nasponng te doen. Hotelbrand in Tyrol. - Het „Karersee- hotel", welbekend bp Alpentoeristen met voor- liefde bezocht door een internationaal en aan aardsche goederen niet al te arm publiek, is een prooi der vlammen geworden. llet hotel was pas dit jaar vergroot en bood onderdak aan een vierhonderdtal logeergasten. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, was het geheel bezet. Om een uur of negen in den morgen zag een der gasten, die m e buurt een wandeling was gaan maken, plot- seling dikke rookwolken uit het dak opstpgen. Snel keerde hij op zijn schreden terug Reeds een kwartier later sloegen de vlammen uit alle openingen van het reusachtige gebouw. Op de weide voor het hotel stonden honderden logeergasten naast het weinige, wat zp nog hadden kunnen redden, niet wetende, wat zij moesten beginnen. Vrij spoedig was de brandweer uit Vigo en Welschnosen ter plaatse, maar deze kon met haar onvoldoende bluschmiddelen absoluut mets uitrichten en moest zoo goed als hulpeloos toezien, hoe het prachtige hotel letterlijk tot den grond toe afbrandde. De directeur is spoorloos verdwenen. Het is niet onmogelijk, dat hij den dood in de vlammen heeft gevonden. Overigens zijn er geen menschenlevens te betreuren, maar de deels zeer rijke gasten hebben voor een zeer groot bedrag aan waardevolle voorwerpen moeten prijs geven. In het Berl. Tagebl. wordt als eenige ge- kwetste een juffrouw, De Kuyper, een Hol- landsche, genoemd, die in de vlucht haar voet gebroken had. Dat de brand een zoo gewel.digen omvang heeft genomen, is hieraan toe te schrijven, dat het hotel, behalve de buitenmuren, geheel van hout was opgetrokken en dat er geen brand- bluschmiddelen in huis aanwezig waren. De menscb stond hier machteloos tegenoyer het woedende element. Honderden schatiijke logeergasten, eigenaars van peperdure luxe- auto's, moesten in de buitenlucht kampeeien, en mochten nog blij zijn, dat zij ternauwernoo het veege lijf hadden kunnen redden. Het hotel zal opnieuw gebouwd worden en een bijzondere bluschinrichting krijgen. Woensdag is te Londen voor den politie- rechter van Marylebone het geval van den moordaanslag in een ondergrondschen trein behandeld. Frost de gewonde, kon getuigen. Perriss zoo heet de misdadiger zat over hem, schijnbaar in een krant te lezen. Zoodra de trein na het station Baker-street de tunnel inging, zakte de krant en Frost zag een revolver op zijn hoofd gericht. Tweemaal schoot de man en miste, het derde schot trof Frost onder de kin. Daarop volgde een worsteling. Peiriss deed eerst het eene portier en toen het andere open en trachtte Frost er uit te dringen. Inmiddels had Frost de revolver, die op de bank lag, daar af en toen het rijtuig uit geschopt. Een noodrem was er niet in le rijtuig. Treinen die slechts korte atstanden rijden zonder te stoppen, schijnen er geen te hebben. Eindeliik kon Frost zijn belager in den zijgang dringen. Daar vroeg hij hem, wat hij wou, maar de man gaf geen antwoord. ioen de trein langzaam ging rijden sprong de man er uit. Men vond hem in de tunnel, in een zijgat. Na zijn inhechtenisneming trachtte p uit een flesch vergif te drinken, dat hij ip zich had. De zaak werd uitgesteld. Een jong dienstmeisje te Oberhausen, dat onrijpe pruimen gegeten en daarop water ge- dronken had, is na een paar uur bezweken. Het is een geval, waaruit men weer leeien kan, om in den vruchtentijd voorzicbtig te zyn. Maandagavond ontstond er twist tusschen twee echtgenooten te Lize-Seraing. De man dreigde zijn vrouw met een bij 1, en de vrouw sprong, hevig verschrikt, door het venstei. Zij plofte°op de straatsteenen en werd opgenomen met een breuk aan den arm en aan het linkei- been. Verscheidene ribben werden ingedrukt. In wauhopigen toestand werd zij naai het gasthuis overgebracht. De vlucht Par ijs - Londen. Een prachtige daad op luchtvaartgebied is gelukt. Men heeft gevlogen van Parijs naar Londen. De jonge, nog onbekende opanjaard Moisant is er in geslaagd de daad te volbiengen, die een nieuw tijdperk in de vliegkunst °Pent' het tijdperk van de practische toepassmg. W ant Moisant heeft niet alleen gevlogen, hij had zpn mechanicien aan boord. In vele opzichten mag deze vlucht a s een merkwaardige gebeurtenis op het gebied der luchtscheepvaart worden aangemerkt. iNiet in het minst omdat het de eerste ofhcieele vlucht tusschen de beide hoofdsteden is en bovendien omdat de vlucht ten uitvoer werd gebracht door een voor dezen bijna onbekend aviateui. Moisant heeft hierbij getoond, met voor een kleintje vervaard te zijn, al valt een bepaalde mate van waagkalzerij niet weg te cpferen. Moisant verliet, in gezelschap van zijn mecha nicien Amiens Woensdagochtend om 5,10 u„ arriveerde bij Calais om 7,15 u„ waar bp daalde. Om 10,45 u. zette hij den tocht voort en vloog over het Kanaal in 35 miuuten, landde om 11,20 u. te Deal, 10 mijl boven Dover. A lies was perfect in orde, doch de kou speelde Moisant parten. Aan handen en voeten was hij verkleumd. 'Moisant deelde mede, dat hp Donderdag ochtend vroeg zou trachten het Crystal 1 alace bij Londen te bereiken. 'Moisant werd bij zijn daling hartelpk toe- Moisant is van Tilmanstone bij Dover gister- morffea om 5.5 opgegtian, doch na )i] ^-lt in0 bourne weer gedaald, omstreeks zeven uur wegens een licht defect aan zijne machine. Later kwam het telegram dat het welslagen van de vlucht berichtteMoisant arriveerde aan Crystal Palace Londen om 10,31. Wat tot voor kort nog een onmogelpkheid in afzienbaren tijd leek, is nu gelukt. Men heeft van Parijs naar Londen gevlogen, straks van Parijs naar Berlijn, naar Weenen enz Dat Moisant de reis in vieren deed, vier kegren landde, doet aan de grootschheid zijuer praestatie niets af. c <V <D o 7-t O DKK t ii j f 'lis

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6