Waterzucht. Moogwatergetij te Ter Nenzen. Loting Rationale iilitie. levering dezer effecten en de .teebening in het accept door D. en Van K., aan den heer H., geschiedde in een cafe op den Coolsingel te Rotterdam. Dadelijk gaf de Engelsche firma van haar bevinding aan haar agent te Amsterdam kennis die zich toen met de hem teruggezonden effecten tot de politie wendde. Deze legde er beslag op. De rijwielonderdeelen waren inmiddels door tus8chenkomst eener firma te Rotterdam van Antwerpen naar Den Haag geexpedieerd, doch nog niet aan de koopers D. en Van K. ge- leverd. De levering is intijds voorkomen en de parti] onderhands verkocht. Een schade van f $00 werd door dezen onderhandschen ver- koop, expeditiekosten en opslagkosten veroor- zaakt. Proces-verbaal is tegen de beide Hage- naars opgemaakt. Schaakwedstrijd op zee Eenige passagiers van het stoomschip //Rem brandt" van de Stoomvaartmaatschappij Neder- land, te Amsterdam, hebben per draadlooze telegrafie, met de achteraankomende Engelsche boot //Morea" van de //Peninsular and Orient Steamnavigation" op een afstand van ongeveer 160 K.M. in den Iudischen Oceaan een schaak wedstrijd gehouden. Na een gevecht van circa 2*/2 dag is ten slotte, na 70 zetten, de partij door den Engelsch- man gewonnen, zeer ten spijt van de Hollanders die goed spel te zien gaven. Een gewezen jachtwachter te Overrijsche een man van 75 jaar, die aan 't suffen was geraakt, zei tot zijn dochter//Vandaag zal men van mij sprekende eerste automobiel, die in voile vaart op den Brusselschen steen- weg voorbij rijdt, zal mij verpletteren De dochter sloeg geen acht op dat gezegde, daar zij gewoon was den ouden man onzin te hooren praten. Eenigen tijd nadien kwam er op den steen- weg van Brussel naar Waver een automobiel in voile snelheid aangereden. De oude man, die zijn klompen en kousen uitgedaan had, sprung voor het voertuigde geleider wilde stoppen, doch het gelukte niet. De rem van den auto werd verbrijzeld, het rijtuig gansch ontredderd en de oude man er onder bedolven. De ongelukkige was vreeselijk verminkt en op slag gedood. De geleider, zoon van den eige- naar van den automobiel, die voor de eerste maal stuurde, viel van ontroering in onmachL Burgemeester Gaynor, van New-York, komt elken dag wat verder van den rand van het graf, waar de Amerikaansche couranten hem gebracht hadden. Het gevaar voor bloed- vergiftiging kan nu zoetjes aan als geweken beschouwd worden. Rufus Gaynor, zijn zoon, verwacht, dat hij het gasthuis over tien dagen zal kunnen ver- laten en dat hij dan naar de Adirondacks zal gaan, om op zijn verhaal te komen. Hij denkt dat zijn vader over een maand zijn ambt weer zal kunnen aanvaarden. De wondmeesters zijn het nog niet met zicb- zelven eens, of zij den kogel al of niet uit moeten snijden. Een ruim GOjai-ige dame uit Dieteren, is door een Luikschen automobiel op den Rijks- straatweg nabij Echt overreden. De ongelukkige heeft levensgevaarlijke won- den bekomen aan het hoofd, haar arm is op verschillende plaatsen gebroken. De aut&mobilisten stegen uit en brachten de gewonde per auto naar haar woning, waar een dokter geneeskundige hulp verleeude. Te St. Sorlin (departement Drone) is een onbekende door een bom aan stukken gescheurd en gedood, die hij voor een huis wilde neer- leggen. Maandag zijn tegelijk met de vliegers, die aan de Fransche kringvlucht deelnamen, 47 duiven vertrokken. De eerste duif kwam 6 min. 20 sec. na Leblanc aan. Het Journal verneemt uit Bayeux Maan- dagavond is een poging gedaan, om den expres- trein uit Cherbourg van het spoor te laten loopen. De machinist van een goederentrein bemerkte kort voor Bayeux, dat de weg versperd was. Daar hij wist, dat de exprestrein uit Cherbourg op komst was, liet hij zijn trein stilhouden en bracht, door met een roode vlag te zwaaien, ook den exprestrein tot staan. De beambten van de twee treiney maakten het spoor vrij. Er lagen een en dertig zware balken over de spoorstaven. In de buurt van Nimes zijn negen menschen na doperwten uit blik gegeten te hebben, dood- ziek geworden. Men vreest voor hun leven. Yolgens een telegram uit Chamonix. is de Engelsche toerist Sparkes, uit Londen, die, tegen den raad van de gidsen in, alleen een tocht over den gletsjer des Bossons had ondernomen, in een spleet gevallen en omgekomen. Professor Rein, door de Petersburgsche afdeeling van het Roode Kruis tot bestrijding van de cholera naar Zuid-Rusland gezonden, geeft de volgende beschrijving*van de epidemie. Tot dusverre zijn aan de cholera, tot midden- Augustus, 81,000 menschen ziek geworden. Het feitelijke aantal der ziektegevallen is echter veel grooter, daar in dit cijfer alleen de door de geneesheeren officieel geconstateerde gevallen zijn opgenomen. In de gouvernementen Chartow, Jekaterinos- law, Cherson en in het gebied van den Don, zijn tot dusverre 50,000 personen ziek geworden en niets wijst er nog op, dat de epidemie aan het afnemen is. In het gebied van den Donez zijn gevallen waargenomen, waar half verhongeide kinderen rondom hun cholera-zieke ouders speelden, en zoo zelf worden besmet. Verder zijn er ettelijke kinderen verhongerd, wier ouders reeds dood zijn. Vele werken liggen geheel stil, daar alle arbeiders gevlucht zijn. Van de'haven Marinpol wordt verzekerd, dat zij het bedrijl geheel heeft moeteli stilleggen, daar de kolenvoorraad totaal is uitgeput. In het kleine Engelsche visschersdorp Kingsand, bij Plymouth, had de 60jarige ge- pensionneerde majoor Nicholas met zijn vrouw twee zoons en twee dochters een optrekje ge- huurd om er den zomer door te brengen. De oudste zoon, James, dieonlangs van een farm in Nieuw-Zeeland terug was gekeerd, vertoor.de sinis eenigen tijd bedenkelijke verschijnselen van zinsverbijstering. Dinsdagnacht hoorde de majoor iemand in de gang rondsluipen. Bij trad uit zijn kamer om te zien wat er gaande was, maar nauwelijks had hij een stap gedaan of hij viel dood ter aardezijn zoon James had hem met een oud Indisch zwaard, dat aan den muur hing, den schedel gekloofd. De andere zoon slaagde er slechts met de grootste moeite in, den waanzinnige te overmeesteren en in verzekerde bewartng te brengen. Een New-Yorksche dame, een weduwe van thans nauwelijks dertig jaren, ging vijf jaren geleden met een geneesheer te Boston een w'eddenschap aan, dat geen mensch haar geslacht zon ontdekken als zij zich in mannen- kleeren stak. De weduwe, mevr. Smith, had eenige jaren in Zuid-Amerika gewoond en kende voortreffelijk Spaansch. Zij gaf zich nu uit voor een jong Spaansch koopman en kwam als zoodanig in dienst van een New-Yorksche tabaksfirma. Achtereenvolgens werkte zij als bediende op verschillende kantoren, waarna zij onder den firmanaam L. R. Smith, makelaar, een eigen zaak vestigde. Zij liet een vriendin uit Boston overkomen, die zij voor haar echt- genoote deed doorgaan. Het jonge //eehtpaar gaf groote partijen en was in den vrienden- kring zeer gezien. De knappe jonge Spanjaard was bij de dames zeer gezien en een mooie typiste trachtte zelfs den Spaanschen koopman te bewegen zijn vrouw in den steek te laten en met haar op reis te gaan. Wat mevr. Smith bewogen heeft om plotseling weer tot haar vrouwelijken staat terug te keeren, is hog niet bekend. Men zegt, dat ze verliefd is ge raakt op een collega en weldra in het huwelijk zal treden. Met eenige verbazing aanschouwde de bevolking van Bar-Harbour, een fijne badplaats in den staat Maine, hoe de kleine Winson Molean, erfgenaam van ruim 100 millioen dollar dezer dagen werd rondgereden in een kinder- wagen van een nieuw maaksel. Het voorwerp is eigenlijk een kooi op wielen, geheel van staal vervaardigd, waarin de kleine millionnair zit opgesloten, beschermd door in- gewikkelde sloten. De baby is toevertrouwd aan de zorgen van een min, die alleen de kooi kan openen met velerlei geheime sleutels. Detectives, tot de tanden gewapend, particuliere wakers. dertig bedienden en vijftig beambten beschermen het stakkerdje tegen iedere poging tot ontvoering. Want al deze voorzorgen zijn genomen ten gevolge van een poging om het kind te stelen, die onlangs plaats had. Nog geen twee weken ge leden moest de vader drie revolverschoten losSen op een individu. die het kind wilde meepakken, en die er in slaagde, in de duisternis te ont- komen. Natuurlijk hoopte de schavuit een hoogen losprijs voor het gestolen kind te kunnen bedingen. Sindsdien heeft de beklagenswaardige mil-' lionnairs-mama al deze voorzorgen geeischtde kinderdieverijen nemen trouwsns hand over hand toe in de Vereenigde Staten. Uit een van de offerhallen van het mau soleum van keizerin Tse-ksi van Cjiina, in de oostelijke keizergraven bij Peking, zijn behalve andere zeer kostbare voorwerpen zes zware gouden en zilveren offervaten ter waarde van ongeveer een millioen taels (1,800,000 gulden) gestolen. De overheid is er ontdaan over er. doet ijverig onderzoek naar de daders. Dit kunnen alleen ambtenaren geweest zijn, daar niemand anders in het mausoleum kan komen. Bij keizerlijk besluit zijn reeds de mannen, die rechtstreeks voor de veiligheid van het mausoleum verantwoordeltjk waren, hertog I-poe en generaal Soeloe-tai, de bewaarders van het heiligdom, ter verantwoordiug geroepen en is last gegeven hen te bestraffen. Men vermoedt, dat het onderzoek niet veel zal opleveren, tenzij men, om tenminste den schijn te redden voor geld een ,/dief" koopt, die aan zijne familie, als vergoeding voor zijne onthoofding, een be- scheiden vermogen wil verzekeren. Een Duitsch geleerde, professor Stieda, heeft een artikel geschreven, waarin hij de verhalen van plotseling grijs worden (o.a. van Marie Antoinette), die nu en dan worden opge- discht, in het rijk der fabelen terugwijst. Het is onmogelijk, zegt hij, dat iemand's haren plotseling grijs worden, en wel om de volgende redenHet haar dat zwart of blond is, of welke andere kleur ook heeft, wordt niet grijs, maar valt uit en wordt vervangen door haar, waaraan de kleurstof ontbreekt. Welke oorzaak dit kleurlooze van het later verschijnende haar heeft, is nog niet uitgemaakf. De echo gefotografeerd Een professor aan de universiteit te Wisconsin beweert, dat hij een toestel heeft uitgevonden, waarmee men de echo fotografeeren kan. Hij zou reeds ne- gatieven als bewijs hebben getoond. Zijn camera is zoo gevoelig, dat men verwarmde lucht ziet op- stijgen, als men de hand voor de lens houdt. Het geluid nu veroorzaakt een verplaatsing van lucht. Voor het opvangen van deze ver schijnselen door het toestel, moet de belichting zeer snel gaan. Dit geschiedt door middel van een electrische vonk. De fotografie van een echo toont een golfachtige curve. Voor het verkrijgen van de electrische vonk, wordt een Leidsche flesch gebruikt die in verband staat met magnesium. De foto's zyn maar x/2 duim in doorsnee, maar zeer duidelijk en ze kunnen dus wel vergroot worden. BOSCHKAPELLE. De Donderdag te Hontentsse gehouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden uitslag HONTENISSE. "o a NAMEN LOTELINGEN. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Opgegeven reclames. van Kruyssen Desire, de Jonghe Angelus E. Hi el Josephus. Neve Petrus. Bogaert Alphonsus. Hiel J ohannes Franciscus. Adriaansens Rudolf J. A. Wullems Aloysius.'j van Driessche Eduard A. Buise Eduard Rudolf. Leenknegt Josephus J. van Remortel Desire J. de Nijs Alphonsus J. van der Klooster Alph. P. Neve Antonius Norbertus de Theye Josephus Lud. Janssen Paulus Jacobus, de Kock Aloysius F. Muller Alphonsus. Meijs Joseph. Nyskens Emile Domien. Cornelis Prudent Anth. van den Hauten Petrus A. van Goethem Jan Baptist. Joos Jacobus. Vaal Alphonsus A. van Damme Eduardus D. van den Bergen Eduard. van Laere Theodorus 0. Hemelaar Johannes F. Serrarens Bernardus J. de Bruyn Jan Francies. Broeckaart Petrus A. de Buck Josephus B. Weemaes Joseph Ant. M. Vonk Alphonsus. Buysrogge Aloysius G. de Vries Arie. Geene Alonzo Fernando J. Weesepoel Joseph. Fruytier Petrus Mattheus. van Geijt Franciscus D. Vereecken Petrus Fr. Theenaart Petrus Aug. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. Te klein. Te klein. Broederdienst. Broederdienst. OSSENISSE en HENGSTDIJK. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Kerckhaert A. P. L. M Pieters J. F. 0, fie Nijs A. F. O van den Bulck A. B. H de Kort P. F. van der Velpen P. A. O Cammaart A. J. F. O Devolder Th. C. M. H van den Berghe Jos. H Roelans Th. A. M. O de Vulder A. O Neve F. J- J- O Burm D. J. L. O Kint L. Th. J. Overbeeke H. F. 0 Hiel P. J. 0 1 2 3 4 5 6 7 Dankaart Petrus Aug. de Schepper Jan Francies. Crombeen Petrus. de Rijk Aloysius. Verbist Theophiel Petrus. Eeman Aloysius Jacobus. Mel Jacobus. Marcus Petrus Aug. Gebreken. Broederdienst. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 STOPPELDIJK. de Poorter Emilius. de Rooij Jacobus. Heijens Regulius A. M. Wezepoel Hubertus. Krieckaart Honore Fr. de Theye Petrus. Lauwers Eduardus. Pieters Petrus Camillus Kroes Petrus Franciescus. Sponselee Alphonsus. Rottier Gijsbertus E. van der Veeken Corn. F. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. De Donderdag te Graauw en Langen- dam gehouden loting had den volgenden uitslag GRAAUW EN LANGEN DAM. Broederdienst. Broederdienst. Te klein. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 van Gimst Theodorus. Steijaert Alphonsus C. Regs Franciscus Alph. Ivens Adrianus. Daalman Ludovicus. Taalman Desire. Wante Petrus Johannes Leeraert Petrus. Strijdonck Jacobus S. Maas Alphonsus. Durinck Petrus Alph. Biddelo Leonardus Petrus. van Troost Johannes B. de Klerk Petrus Jos. Willemsen Krijn. Veras Petrus. Kindt Alphonsus Louisa. Verschuren Cornelis A. Reijns Desire L. van den Eeckhout J. P. Gebreken. Te klein. Te klein. Broederdienst. De achter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is O. van de gemeente Ossemsse, H. van de gemeente Hengstdijk. Blazen onder de oogenOpgezwollen enkels dat de nieren nalatig zijn in het uit het lichaam afcoeren van de vloelhare onzuzverheden ctt opgelosle vergiften. Waterzucht is een zeer ernstig verschyusel, omdat dit aantoont, dat de nieren en blaas hun werk niet behoorlijk doen. Langzamerhand verliezen zij hun kracht om de vloeibare onzuiver- heden en opgeloste vergiften uit het lichaam af te voeren. Het buitensporige water in uw lichaam veravmt het bloed, en het verzwaart aanmerkelijk het werk van het hart. De oogleden van den patient worden op- geblazen, en bijna doorsclujnend. Uw gelaat zwelt op voornamelijk onder de oogen. Het water verzamelt zich in de handen, enkels en beenen. Daarna zwellen de ledematen buitenge- woon op door het water, en wordt de huid gespannen en giimmend, en wanneer men met den vinger op de zwellingen drukt, blyft die indruk eenigen tijd zichtbaar. Vroecer dacht men, dat herhaalaelijk a.tap- pen van het water het eenige middel was om de ernstiwe waterzucht te doen verdwynen. Maar de "verlichting die men door aftappmg krijgt, is slechts tijddijk. De genezingen door Foster's Rygpijn Nieren Pillen zyn hlyvende genezingen, omdat dit geneesmiddel de werke- lijke oorzaak van waterzucht - namelyk de nieren bereikt en geneest. Foster s Rugpyn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, zij voeren hen zachtjes tot gezond- heid en kracht terug, zoodat het opgehoopte water door de natuurlijke kanalen wordt ont- last, en de vloeibare onzuiverheden regelmatig uit het lichaam worden verwijderd. Let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's. De echte Fosters Rugpyn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrygbaar by den heer A. van Overbeeke— Leums, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, ot voor zes doozen. dagen. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 20 21 22 23 24 25 26 Aug. 1.31 2.9 2.47 3.23 4.3 4.42 5.23 1.50 2.28 3.5 3.44 4.21 5.1 5.46 oo c CO O D O a DER €71 llCLYldCl671 (jrCZWOll^lX IsdcuiCltCTl t0071€ll Od7%,.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2