31 A E g e m e e n iieuws- en Advertentieblad voor Z^euwsch-VIaanderen. Gemeente CLIME. 4%&eM88sini van/15000. No Mm, Zaterdag: 20 Augustus 1910. 50" Jaargan^. Landbouwberichten. Gemengde berichten. EiSS.S'X'Si BLAD. Buitenland. Per Nederland ABONNEMENT: drie maanden binnen Ter Neuzen 1 1,Franco per post 1 1,Franco per postYoor 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/s en yoor het ovenge Bmtenland 1,65. Men abonneert zicb bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbusliouders. Telefoon No. 2 5. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien vocr 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van CL1NGE, maken bekend dat ingevolge het plan der geld- leening van f 15000 (150 obligation, ieder van flOO), de inschrijving is opengesteld tot en met OsrassSag den S3 September- ilSO, des namiddags 3 uur, aan den koers van ten minste a pari. De storting moet geschieden in vicv termijnen, in het plan der leening vermeld, hetwelk ter gemeente-secretarie ter kennisneming ligt. Clinge, den 11 Aug. 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. VERCAUTEREN, Voorzitter. OSC. KIEBOOM, Secretaris. In de voor verkiezingsveldtocht Griekenland is de nationale vergadering begonnen en tevens is daarmee weer een gevaarlijke periode voor binnen- en buitenlandsche verwikkelimmn ingetreden. De kwestie is in't kort deze, dat de Grieksche constitutie zal herzien worden, waartoe een nati onale vergadering in September zal bijeenkomen. De radicalen willen van deze bijeenkomst een //Constituante maken om nl. de geheele staats- regeling door eene nieuwe, desnoods een repu- bliek te vervangen, maar hun aanhang onder het volk is omgekeerd evenredig aan hun grooten mond. De vreesachtigen zien reeds de nationale vergadering bedreigd dqor een oproerige bende gepeupel en omwentelings-fantasieen doorkruisen hun brein. Men ziet Griekenland al in vuur en vlam, verscheurd door een burgerkrijg Maar zoover is 't nog niet. Meer gevaar dreigt nu over de grens. De Kretenzers willen,zich rekenend tot het Grieksche volk, hun afgevaardigden naar Athene zenden. Maar hun land, Kreta, is Turksch en de Jong- Turken hebben dure eeden gezworen dat zij Kreta zullen behouden en geen afbreuk op het Turksche bestuur zullen dulden. Dit laatste zou natuurlijk het geval zijn wanneer de Kre tenzers, die Turksche onderdanen zijn, gingen zitting nemen in de Grieksche nationale ver gadering. Bet is nu de vraag of de Kretenzers, die o. a. hun leider Vinizelos candidaat stelden, de candidaturen zullen handhaven. In dat ge val zullen de Turken ongetwijfeld in Grieken- land binnenvallen en de Grieken nog 'n harder lesje toedienen dan in 1897. De mogendheden, de beminnelijke vredes- engelen, willen geen strijd op den'Balkan om dat die voor hun onderlinge, sluimerende twisten te gevaarlijk is. Zij zijn er dus op uit de Kretenzers in toom te houden en zijn besloten Kreta opnieuw te bezetten, indien de candidaturen van Kretenzers voor de nationale veigadeiing te Athene niet worden ingetrokken. ok de Grieksche regeering is gewaarschuwd de Kretenzers niet toe te laten. Men ziet met spanning de ontwikkeling van dit conflict tegemoet. In de i epublikeinsche partij in de Vereenigde Aaten, gaan zich twee stroomingen vormen v6°r of tegen Roosevelt. De onafhankelijke repubhkeinen winnen terrein en nu zelfs ook en staat New-York. Er moest een nieuwe voorzitter voor de conventie gekozen worden en vkolonelRoosevelt kreeg slechts 9 van de oo stemmen. Sherman werd voorzitter. De waardigheid wordt bijzonder begeerd, omdat de Voorzitter de hoofdtoespraak bij de opening der conventie koudt en de republikeinsche politiek van den staat uiteenzet. Men heeft nu aan Roosevelt te kennen ge- geven dat men hem zal bestrijden om een einde te maken aan zijn beheersching der litiek van den staat. po- TER NEUZEN, 19 Augustus 1910. Gedurende de week van 10 tot en met 16 Augustus kwamen in Zeeland voor drie gevallen van 'oesmettelijke ziekten en wel een geval van roodv.onk te Middelburg en te Scherpenisse en een geval van diphtheritis te Vlissingen. Boschkapelle. Op de vergadering van den Boerenbond alhier waren 49 van de 66 leden tegenwoordig. Na inning der contributie werd de ongeval- lenverzekering besproken 7 leden gaven zich definitief op, anderen zouden aansluiten na afloop hunner loopende verzekering bij eene andere maatschappij, zoodat ook hier de nuttige instelling zal gaan werken. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking van //aanschaffing eener maai- machine" bleek het, dat de vergadering er voor het grootste gedeelte tegen was, zoodat op aan- koop dier machine niet werd ingegaan. Het 9jarig dochtertje van den herbergier P. v. C. kwam, onder het spelen, zoo onzacht op een arm te vallen, dat dit lichaamsdeel op ernstige wijze nabij den elleboog werd gebroken. Koewaclit. Deze week heeft hier langs het grenskantoor een zeer groote uitvoer van haver plaats gehad. Lange rijen voigeladen wagens kwamen telkens aan het grenskantoor om onder- zocht te worden. Op de laatste dagen der week was de drukte buitengewoon groot. Toch bedraagt op het oogenblik de uitvoer nog slechts de helft van verleden jaar omtrent dezen tijd. De uitvoer van groen vlas is voor dit jaar geeindigd. Deze is ook aanmerkelijk lager ge- weest dan vorige jaren. Men zegt, dat vele landbouwers een groot gedeelte van hun vlas niet verkocht hebben om dezen winter werk te verschaffen aan hunne arbeiders. Dit is een maatregel, die voorzeker door velen toegejuicht zal worden. Hengstdijk, 18 Aug. Heden deden 41 leer- lingen van de hoogste klassen onzer school onder geleide der onder wijzers een uitstapje naar Antwerpen. s Morgens werd naar de tram te Tasdijk gewandeld bij de terugkomst des avonds hadden eenige landbouwers voldoende rijtuigen beschik- baar gesteld om de kinderen, die veel genoten hadden, huiswaarts te voeren. le Antwerpen werden achtereenvolgens Yisch- markt, O.-L. Yrouwekerk, winkel van Tietz en Dierentuin bezichtigd. Bij St. Anneke werd overgevaren en het verder gedeelte van den dag in deu openbaren speeltnin aldaar doorge- bracbt. De jeugdige deelnemers en deelneem- sters hadden wekelijks een kleinigheid gespaard om de onkosten der reis te bestrijden. Graauw, 18 Aug. Heden namiddag wilde de jongen Verraes van het gehucht de Paal, onder deze gemeente, van hier naar die buurt- schap per rijwiel de vlugge tijding brengen van het getrokken nummer van een loteling hij had daarbij het ongeluk met het rijwiel in een sloot te rijden en een zijner armen te breken. In den afgeloopen nacht zijn bij den land- bouwer Ban wens in den Van ADt'einpolder onder deze gemeente, uit diens ongesloteu schuur circa 200 K. G. erwten ontvreemd. Van de daders geeu spoor. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn de biggen gedurende de laatste twee, drie weken heel wat goedkooper geworden. W erd geruimen tijd voor de zoogenaamde 6 wekers van 13 tot f 15 betaald, tegenwoor- dig gelden ze 9 tot /ll, toch nog een zeer beboorlijken prijs. de ringvaart Vette varkeus blijveu zeer duur, omdat ze buitengewoon schaarseh zijn; men besteedt van 55 tot 57 cent per levend K.G., naar kwaliteit. Van verzending is dan ook geen sprake integendeel, de slagers der streek hebben groote moeite geregeld hunne benoodigde krulstaarten te vinden. Het dochtertje van J. v. Tilburg te Wad- dingsveen is bij haar pogingen om een bal uit het water te halen, in een sloot gevallen en verdronken. Te Haarlemmermeer is een 4jarig jongetje van B., wonende aan de Kaag, in te water geraakt en verdronken. Dinsdagavond was een 5jarig zoontje van T. K. C. Hoek nabij de suikerfabriek te Breda aan het hengelen. Het knaapje viel in de Mark en is levenloos er uit opgehaald. Kind verbrand Spelende met lucifers geraakte een 5jarig dochtertje van den heer H. Bakker, tuinder te Sloterdijk, in brand en bekwarn zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen isbezweken. Dinsdagmorgen had bij de spoorwegbrug ie Westervoort een ernstig ongeluk plaats. De AJeeker B. reed met zijn wagen op den diik, toen plotseling een der wielen brak en de wagen omsloeg. B. sloeg achterover van den wagen en geraakte daaronder bekneld. Na voorloopig te zijn verbonden werd de zwaar gewonde man naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Gevaarlijke ladelichters De Groningsche recherche heeft twee Duitsch sprekende mannen en vrouwen aangehouden, gelijkend op Zigeuners, die zich schuldig hebben gemaakt aan ladelichten, diefstal enz. Zij waren in het bezit van geladen revolvers en van een dolk Het zesjarig dochtertje van den heer H. Brinks is te Oranjedorp (Dr.) in de Wijk ge vallen en verdronken, Te Hasselt heeft een zeer treurig ongeval plaats gehad. Een tiental kinderen vermaakte zich aldaar met een roeiboot op het Zwarte- water. Een hunner, de 12jarige zoon van den bezig, staande heer C. K., was bezig, staande op een der banken, de boot voort te bewegen. Hij verloor het evenwicht en viel achterover te water. Terstond kwamen eenige personen in booten toeschieten, doch konden geen hulp meer bieden, daar de drenkeling onmiddellijk was gezonken. Na een half uurtje te hebben gevischt, slaagde men er in hem weer boven te halen, doch de dokter kon slechts den dood constateeren. Straatroof Dinsdagmiddag liep de heer J. C. v. Y., te Hilversum, op den Noorderweg, toen hij werd aangesproken door zekeren B., een berucbt individu, die hem om een dubbeltje vroeg. De heer van V. haalde zijn portemonnaie uit zijn zak om het gevraagde te geven, doch B. sloeg hem de portemonnaie uit de hand, raapte haar op en giug toen aan den haal met zekeren v. L., die in zijn gezelscliap was. De portemonnaie bevatte mini 25 aan zilvergeld. De daders werden's avond reeds gearresteerd. Een reus van 'n meloen Te Quintsheul is een meloen ter veiling ge- bracht met't buitengewoue gewicht van 17 pond. Hij bracht 52 ct. op. Dinsdag zijn gebdteid naar Almelo gebracht twee stroopers uit Oldenzaal en Almelo, die gisternacht bij Denekamp inbraakhebben gepleegd bij twee oude menschen. De vrouw van »01de Riekerink" hebben zij met het geweer op de borst geld afgeperst. Toen de politie gewaar schuwd werd vluchtten ze in de richtinn Nord- horn, opoedig werdeu ze door den veldwachter Weerkamp en een groot aantal Denekampers achterhaald. Toen ze met het geweer dreigden en zich verzetten, kreeg een van hen een revol- verschct in het been, terwijl beiden bij hun verzet door de menigte werden toegetakeld. Het 16jarig dochtertje van een Utrechtsch ingezetene had dezer dagen het ongeluk bij haar huishoudelijke bezigheden het hoold te stooten tegen een piano. Des avonds kreeg ze hevige hoofdpijn, vergezeld van brakingen. Des nachts is het kind onder hevige pijnen bezweken. Als eene groote zeldzaamheid kau bericht worden, dat te Culemborg eene kat vijf jongen heeft gekregen, waarvan er vier aan elkaar zaten gegroeid. Te Reeuwijk zou men's nachts een brand blusschen. Toen men echter met de spuit ge- arriveerd was, bleek dat de slangen thuis waren gebleven, zoodat het aangetaste huis geheel albrandde. Een geit kwam in de vlammen om. Een weduwnaar te Winschoten is te Delf- zijl in ondertrouw opgenomen met een vrouw, die dezelfde naam en voornaam draagt als zijn overleden echtgenoote. Een waarschuwing voor al te onnoozelen. Dezer dagen kwam in een der bladen te Rotterdam een advertentie voor waarin gevraagd werd een compagnon die 400 kon storten, in welk geval 50 a 60 frcs. per week verdiend kon worden. Een 21jarig jongmensch, agent van een levens- verzekeringbank, schreef op die advertentie, kwam daardoor in kennis met twee Duitschers, zekeren Hasse en Nagel. Deze spiegelden hem voor dat zij een middel gevonden hadden om de bank te Monte-Carlo te doen springen. Daar- voor hadden zij echter de hulp van een derden persoon noodig die dan f 25 per dag en reis- en verblijfkosten zou krijgen. Het jongmensch ging er op in en gaf een borgstelling van j 250 met een wissel voor dat bedrag benevens zijn rij wiel. Het spreekt van zelf dat hij bedrogen was. De Duitschers zijn gevlogen, wie ze ontmoet zie ze te doen aanhouden en geve kennis aan den commissaris van politie te Fijenoord. -- De muis in het broodje. De bakker, belast met de levering voor het brood voor de koloniale troepen te Nijmegen, deelde aan de Nijm. Crt. mede, dat bij de zorg, waarmede steeds de bereiding van het brood 'geschiedt, het onmogelijk is geweest, dat dit cadaver bij toeval in het deeg is gekomen. Er moet integen deel kwaadwilligheid in het spel zijn geweest, en de betrokken bakkersknecbt is Zaterdag dan ook op staanden voet ontslagen. Maandagmiddag waren eenige kinderen aan het spelen langs den IJsel op de Contre- Escarpe bij Doesburg toen een van hen het waagde over den welbalk van een houten kade te loopen. Hij viel te water en werd door den sterken stroom een eindweegs voortgedreven. Juist toen hulp kwam opdagen, verdween de drenkeling, een achtjarig zoontje van den fabrieksarbeider SI., in de diepte. Het lijkje is nog niet gevonden. De firma Rauford en Mitchell Ld. te Birmingham verkocht een partij rijwielonder- deelen naar Antwerpen. Omdat de levering vertraagd was, werd de partij bij aankomst te Antwerpen geweigerd. Twee Hagenaars, D. en Yan K., was dit ter oore gekomen. Zij stelden zich in verbinding met den agent der Engelsche firma, den heer H. te Amsterdam woonachtig en gaven te kennen de partij te willen koopen. De beer H., die zich persoonlijk naar den Haag begat eischte van D. en Van K. contaute betaliug. Hiertoe waren de Hagenaars niet in staat, doch om van hun goede bedoelingen te doen blijken, bodeu zij een zestal effecten van Amerikaanscheen Fransche sporen als onderpand aan en teekenden een accept op twee maanden. De heer H. nam hiermede genoegen en verkocht hun de partij rijwiel- onderdeelen. De elfecten zond hij aan de firma Ranford Mitchell Ld. Birmingham. Deze firma deponeerde ze bij haar bankier, doch daar bleek, dat twee der effecten reeds jaren geleden geamortiseerd en waardeloos waren en dat de vier andere van diefstal afkomstig zijn. De SEMESSCHE COURASfT. en VriltiBsitKitui, nitgeznuderd op VeeittdaKen. »»ij de I'lrmu I*. M. I2EC »e Ter Senzen. 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1