Loting Nationals Militie. Om deze in het filiaal der Gebrs. Kaan alhier voor gewonnen mooie en degelijke rijwielen te verwisselen. In het ffHotel Rotterdam" had daarna de uitreiking der premien plaats. Dit geschiedde door den heer Geill, die allereerst nog den dank der wielerclub //Ter Neuzen" in bet bijzonder en die der ingezetenen in het algemeen betuigde voor hetgeen door de sportzusters en broeders, tot welslagen van dit feest was verricht. Nog werd bekend gemaakt dat de le pr. fr. 20, voor de grootste club, was ten deel gevallep.aan //Nooit Genoeg" van Hoek met 55"'fedeti, de 2e pr. fr. 15, aan „De Adelaar" van Koewacht met 44 leden. Om den 3e pr. fr. 10, dongen 2 clubs, die van Boschkapelle en Ledeberg, elk met 35 deelnemers. Het bestuur voegde er een extra 3e pr. bijzoodat beiden ten voile bevredigend waren. Voor de verstkomende clubs werden deprijzen fr. 30, fr. 25 en fr. 20, toegekend aan de clubs Wie hadde dat gepeisd", van Moen bij Kortrijk, 2e pr. //De jonge onafhankelijken" van Aude- naerde en 3e pr. //Veloclub" van Hoboken. Nog bad eene verloting van premien plaats onder die vereenigingen welke niet meer dan fr. 20 aan premien hadden gewonnen. Deze vielen bij loting ten deel als volgt fr. 20 #Les Infatigables" van Gent, fr. 15 //De Adelaar'' van Koewacht, fr. 10 //De Kelder- vritters" van Gent, voorts premien van fr. 5. //De Zwaluw" van Boschkapelle, //De Artevelde- zonen" van Gent, //Willen is Kunnen" van Cluysen-Terdonck, //Helpt Elkander" van Wynckel-St. Kruis, //De Meeuwen" van Zee- brugge, //De Velovrienden" van Gent, //Nooit Genoeg" van Hoek, //Veloclub" van Wetteren- Overbeeke, //Vriendenclub" van Ledeberg en z/De Kunstclub" van St. Amandsberg. Na de uitreiking der prgzen maakte de heer J. Albert, van Gent, voorzitter van den Belg. bond zich tot tolk van de aanwezige vreemde clubs, om het. uitvoerend comite alhier dank te betuigen voor de genoten ontvangst, en de getroffen regelingen, terwijl de royale wijze voor het toekennen van extrapremien, zeker de aan- dacht verdient. Door het gezelschap van Hoboken werden daarna, voor genoemd hotel op verzoek nog eenige nummers ten gehoore gebracht ten aanhoore van een groot publiek. De bezoekers uit Belgie waren voor het meerendeel reeds huiswaarts gekeerd. Ook voor het Belgisch bestuur was ten slotte het uur van vertrek aangebroken en dit ging met de beste wenschen voor de toekomst gepaard. In vele lokalen vermaakte een groot aantal Iiefhebbers zich ondertusschen met muziek en dans. Zonder wanklanken is alles afgeloopen. Zoo- wel gemeente- als rijkspolitie hebben het bestuur der feesten krachtig terzijde gestaan voor eene goede regeling van het feest. Dank zij den goeden geest die hier zooals altijd heerschte, was ondanks de groote drukte, geen bepaald optreden noodig. De wielerclub //Ter Neuzen" mag den Bel- gischen Wielrijdersbond dankbaar zijn voor den haar verleenden steun, en met welgevallen op hare pogingen terugzien. St. J ansteen. Verleden jaar werd door eenige landbouwers uit de wijk Absdale in vereeniging met landbouwers uit den omtrek, ffde Absdaalsche Hengstenvereeniging" gesticht, die in Belgie tegen hoogen prijs den bekenden hengst //Opera du Fostau" kocht. De vereeniging is tot heden met dit dier in alle opzichten gelukkig geweest, en het is zoo gezond, dat het in de hoogste klasse der ver- zekering is opgenomen. Naar wij vernemen, rnoet bij de vereniging het ernstige plan bestaan nog een hengst aan te schaffen van gelijke kwaliteiteen bewijs, dat men zich in de streek steeds meer op de fokkerij gaat toeleggen, en groote uitgaven durfde te doen om goed fokmatriaal te hebben. -Men schrijft uit Middelburg Zooals reeds vroeger gemeld is zal op 31 Augustus alhier een trompettinenmarsch worden uitgevoerd, gecomponeerd door den heer Jan Morks, directeur van het Middelburgsch Muziek- korps. Nadat van begin April tot heden 239 repe- tities onder leiding van den componist en waar- aan eerst kleinere daarna grootere groepen jongens deelnamen, waren gehouden, werd gis- flet was een woest uitziende kerel van middel- bare grootte, met rood haar en een schuwen, steeds ronddwalenden blik. Men noemde hem Bill, den negerdooder, waaruit onze lezers kun nen opmaken, dat het geen uitgelezen gezel schap is, waarin wij hen moeten brengen, om met personen bekend te worden die in ons verhaal een zekere rol hebben te vervullen. z/Wel, oude tooverkol 1" riep Bill, toen hij binnenkwam, //heb je goed wat voor ons opge- schept Je weet het, de kapitein lust zoo iets en wordt vreeselijk boos, als men zijn smaak niet weet te streelen." (Wordt vervolgd.) teren voor het eerst gerepeteerd met het Middelburgsche Muziekkorps. Deze repetitie is uitstekend geslaagd en het staat vast, dat het Middelburgsch publiek weer eens iets heel nieuw op muzikaal gebied zal te hooren krggen. Het zou vooruitloopen wezen als wij reeds alles vertelden, wat wij van dit o. i. hoofdnummer van de a. s. feesten weten alleen melden wg nog, dat behalve de 100 trompettines nog een groote en kleine trom, een carillon en een schellenboom door jongens bespeeld worden en dat een marketentster aan het korps wordt toegevoegd. Dinsdag zijn de trompettines naar Hannover opgezonden om voor de uitvoering nog eens gestemd te worden aan de fabriek. De Dinsdag te Sas van Gent gehouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden uitslag SAS TAN (JES.T. 1 H 1 a N AMEN LOTELIN GEN. Opgegeven reclames. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Lammens Johan W. C. Warrens Johan C. J. Goethals Aibertus A. Gijsel Edmond. Poignaert Prudendus A. Klein Johannes L. D'haene Eduardus. Poppe Augistinus. Neijt Camil. Stroobant Charles D. F. Andriessen Leonsius. van Goethem EugeniusC. Dootjes Cornelis J. de Maesschalck Pr. A. E. Wauters Arnold, de Smidt Jan R. H. Gijsel Jean B. PHILIPPINE. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst. van Hurck Johannes B. Claeys Nicolaas. de Bock Carnile Joseph. Everaert August. Pauwels Nicolaas. de Lessiue Julianus. Voerman Alexander J. Arbroscheer Albert F. Cuelenaere Carolus F. M. van Wynsberghe A. J. Nuytinck Omere. Rammeloo Emile F. Rammeloo Seraphinus. de Bock Camile. van den Hemel L. A. Broederdienst. Gebreken. Te klein. Gebreken. Broederdienst. Broederdienst. WESTDORPE. Janssens Alphons. Mechelinck Dominicus. Selis Franciscus D. van Geetsum Machiel. Janssens Gustaaf. de Ridder Prudent, de Smet Theophilus B. d'Haene Richard, van Himschoot R. A. A. Kamoen A. Ch. L. H.J. Rottier Gustaaf. Audenaerd Petrus. Verhoosel Gustaaf. Heijman Richard B. Bauwens Prudent. Gebreken. Broederdienst. Gebreken. Gebreken. Broederdienst. Broederdienst. De Dinsdag te Koewacht gehouden loting had den volgenden uitslag KOEWACHT. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Martens Camillus. Suy Prudent Joseph. David CamilLus. van Overloop Julius C. J. Vernimmen Petrus. de Munter Aloijsius D. Elegeert Henri, de Paepe August D. Martens Theophilus J. van Poele Camillus J. Kegels Dominicus A. J. Behiels Alphonse Jos. Geerards Albert P. M. Steenaert Emile. de Schepper C. F. D. van den Eeckhout 0. F. de Block Camille Jos. Steenaert Emile Joseph. David Theophile B. M. Raes Joseph. Aerens Camillus Aug. Eijsackers Alphonsus L. Gebreken, Gebreken. Gebreken. De Woensdag te Hulst gehouden loting had den volgenden uitslag HULST. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Kagser Frans. d'Olieslagers Charles L. Fregser Alfonsus M. G. Rottier Auguste E. M. van Giesen Marinus L. van Kemseke Joseph. Prenen Jan Francies. Eeckhout Emile A. M. Antheunis Joseph. Stroecken ConstantinusG Schuerman Josephus J. van Hecke Joseph, van Hove Augustinus. Ylassenrood Theoph. S. Boone Carolus Adrianus. Heijman Petrus Jacobus Reuling Johannes B. Beerten Augustinus. de Cauwer Petrus L. Venvilligen Camillus J. Broederdienst. Te klein. Te klein. Gebreken. De Woensdag te Clinge gehouden loting had den volgenden uitslag 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 CLINGE. de Bruijn Petrus A. van Boven Josephus. de Moor Leopoldus F. van den Broeck Joh. J. Puylaert Johannes J. Stevens Eduardus. de Bleijser Joseph A. de Moor Antonius. Boeckling Petrus. Hoefnagels Carolus L. R. Praet Theophilus. Cammaart Augustinus J. Lernout Leopoldus F. Vermont Prosper M. van Kershaver Franciscus de Moor Johannes B. J. Bolsens Camillus. Vercauteren Aibertus H. Ruyloft Joseph, de Cock Vitalis Maria. Lansu Joseph J. B. Praet Augustinus Th. Apers Henricus J. M. van Cauteren Aloijsius A. Bogaert Cijrillus P. C. van Cauteren Aloijsius J. Schuddings Ludovicus J. de Blijzer Johannes F. de Boeije Cijrillus J. Buijs Cijrillus Emilius. In dienst. Broede rdieust. In dienst. Broederdienst. Broederdienst. Broederdienst. Gebreken. De Woensdag te St. Jansteen gehouden loting had den volgenden uitslag. ST. JANSTEEN. 1 Wijnacker F. J. J. 2 Coppenolle J. C. 3 de MeesterTh. 4 Heijmans E. 5 Ferket D. F. 6 van Hooij C. 7 van de Walle A. Gebreken. 8 Verdurmen J. C. 9 Herwegh E. J. 10 Stevens E. J. 11 Engels P. J. 12 Aerts J. 13 Vinck J. A. 14 Hesters B. J. 15 de Vos P. 16 de Vos C. Gebreken. 17 van Bunder A. J. Broederdienst. 18 Savoije A. Gebreken. 19 van Goethem J. 20 van Oampenhout Th. CI. 21 de Rijk A. 22 Gijsel J. 23 Plufkens A. J. 24 van Dorsselaer A. V. 25 Frankevijle C. Gebreken. 26 Ferket C. L. B. 27 Peeters A. F. Broederdienst. 28 Danckaert Th. 29 Vergauwen A. 30 Herdewel J. RECHTSZftKEM. Arron dissements- Reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 16 Augustus de volgende vonnissen uitgespioken J. P. V., oud 61 j., stalhouder te Ter Neuzen, is wegens mishandeling en aanhitsing van een dier op een mensch veroordeeld tot 2 X 5 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. I. d. R., oud 32 j., schippersknecht te Bres- kens, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. C. v. B., oud 21 j., zonder beroep te Boschkapelle, is wegens schriftelijke bedreiging tegen het leven gericht veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Een pepsdelict. Gisteren had zich weder voor bovengenoemde rechtbank te verantwoorden H. v. D., oud 42 jaar, notaris, geboren te Haarlem en wonende te Hulst. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 11 Juni 1910 te Hulst in nommer 37 van het in Hulst en omstreken algemeen verspreide en gelezen weekblad //De Volkswil" een stuk heeft doen opnemen en drukken, getiteld //De aardsche en de eeuwige rechter" en onderteekend //H. A. van Dalsum, in welk stuk hij, beklaagde, doelende op een vroeger tegen hem voor de rechtbank te Middelburg behandelde strafzaak, waarin W. F. Schets, pastoor te St. J ansteen;-getuige was geweest, genoemden pastoor Schets opzettelijk heeft beleedigd met de navolgende woorden z/Op het oogenblik dat we dit scbrijven weten we niet, hoe de uitspraak zal zijn in onze strafprocessen voor de Rechtbank van Middel burg. Hoe die uitspraak zal zijn, we leggen er ons bij neer, omdat, bij veroordeeling ons en bij de uitspraak de Rechtbank zich zelve eejrt. Maar schande zal altijd zijn het deel van den klagenden getuige pastoor Schets als een- maal de Eeuwige Rechter hem zal vragen Hoe hebt gij het durven vermeten om bij het overvloeiende vat van uwe boosheden nog te voegen het roepen van Mijnen Naam bij het doen eener valscbe getuigenis God wil den dood des zondaars niet, maar dat hg zich bekeere en leye." In deze zaak waren twee getuigen gedag- vaard, n.l. W\ F. Schets, pastoor te St. Jansteen, en C. J. Cuijle, drukker te Hulst. Na voorlezing van verschillende stukken werd beklaagde geboord. Hij bleef bij zijn bekentenis, voor den rech- ter-commissaris afgelegd. Hij zeide het bewuste stuk aan den drukker ter plaatsing gegeven te hebben. De eerste getuige, pastoor Schets, verklaarde het stuk in //De Volkswil" gelezen te hebben, omdat hij gehoord had dat er iets tegen hem in stond. Door den inhoud verklaarde hij zich belee digd, eerstens omdat hij genoemd wordt //een vat overvloeiende van boosheid" en tweedens omdat hij van valsche getuigenis onder eede wordt beticht. Daarom heeft hij een klacht iugediend bij den officier van justitie. Hij verklaarde verder geen valschen eed te hebben afgelegd wijl hij nimmer geweten had dat hem den bijnaam van //den blikken van Steen" werd gegeven. Hij schrok toen hij dien naam hoorde. De beklaagde verklaarde niet het opzet te hebben gehad te beleedigen en ook niet be- ledigd te hebben. Hij heeft den getuige beschuldigd van meineed, na eerst een klacht bij den officier van justitie te hebben ingediend, die niet vervolgd is. Zijn bedoeling is geweest den pastoor, die weldra de eeuwigheid zal ingaan, te waarschuwen en hem er toe te brengen zich te bekeeren. Hij verklaarde tot het schrijven van het artikel gekomen te zijn uit medelijden met de ziel van pastoor Schets en verhaalde voorts van de wijze waarop deze de Volkswil bestrijdt. De president ried bekl. in zijn eigen belang aan in het vervolg in zijue courant wat voor- zichtiger te zijn. De ambtenaar van het openbaar ministerie zeide dat het hem wenschelijk voorkomt dat aan het geschrgf van den beklaagde een einde komt en dat hij daarom een strenge straf zou eischen. Hi] vroeg schuldigverklaring van den beklaagde en zijn veroordeeling tot een maand gevan genisstraf. De beklaagde wees er hierna op dat de tegen- woordige strafzaak verband houdt met de beide vonnissen van 10 Juni j. 1. Wegens deze beide heeft hij zich bij cwee ver- zoekschriften van 29 Juli gewend tot de Konin- gin en tot de Tweede Kamer. En beide vonnissen zijn vernietigd door het Godsgericht dat in het district Hulst is uitge- sproken op 28 Juni en door de stem der be- volking, die de boeten heeft betaald waartoe hij was veroordeeld. In die beide vonnissen is van invloed geweest een ambtsrapport van burgemeester F. van Waesberghe te Hulst, en volgens welk hij zou zijn een volksopruier en beslist ter kwader trouw, maar tengevolge van het Godsgericht van 28 Juni is er in het district Hulst een vreugde des harten geweest onder de bevolkmg, als bijna niet aannemelijk voor wie niet aldaar woont en deze vreugde, hoezeer ook openlijk beleden, heeft nergens aanleiding geueven tot maar de geringste wanordelgkheid. Door deze houding der bevolking is te niet gedaan het ambtsrapport van den burgemeester. Voor de tweede maal, zegt beklaagde, staat hij hier nu voor deze Rechtbank als beschuldigde en dit alsof hij pastoor Schets opzettelijk zou hebben beleedigd, maar dit laatste is niet waar. Als iemand op het punt is in het water te TT O c <L> CO M 0 a O a DEE ...A d f De tweede getuige, de drukker Guijle, ver klaarde dat het stuk hem door beklaagde ter plaatsing is gezonden en in //De Volkswil ge- plaatst is, die algemeen vprspreid is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2