Goedkoope Winkel. - Noordstraat 70, Ter Neuzen. Internationaal Wielrijdersfeest te Ter Neuzen, op Maandag 15 Augustus 1910. Internationale Voetbalwedstrijd „Excelsior" van Gent en „Hercules" van Ter Ueusen. CAFE WILHELMmA Hotel DES PAYS BAS, VOETBALWEDSTRIJD Bergplaats voor Fietsen lelepii to! dansen Gaaibolling Openbare Verkooping. Danes- en Heerenrijwielen, O 13 IMS. OTT H. YERHOEVEN. Belangwekkende Wedstrijden, HENKES en tevens puike bergplaats voor Fietsen. Inhoud plm. 10 Prijs 0.42V2 18 42 50 Liter 0.521/2 0.65 0.80 1.25 1.60 2.40 Nieuw Circus van Gent. Advertentien. met medewerking van den Belgischen Wielrijdershond, afd. Oost'Vlaanderen, SrtT 30 deelnemende clubs uit Nederland en Belgie. Verloting van 5 solide Rijwielen. TE TER om een Zilveren medaille, uitgeloofd door de Wislrijdersduh „TER NEUZEN op Maandag 15 Augustus van 11—12:7i uur, Keel-, Neus- en Oorarts Dinsdag 23 Augustus gelegenheid tot DANSEN. Ter gelegenheid van het Wielrijdersfeest op Maandag 15 Augustus 1910 „De Vereenigde Werklieden". Entree50 cent. Heer en Dame 75 cent. op ZONDAG 14 AUGUSTUS 1910, Met a. s. Wielerfeest 15 Aug. F. d'HONT, cafe (le Gentenaar, Nieuwediepstr., Ter Neuzen. bij P. MEERT te Sluiskil, op Zondag 14 Augustus a. s., benevens een Eng. billard met 8 ballen en 2 queuen, 131/2 24 32 o Arm of slecht bloed uit zich op duizenderlei wijzen, maar de meest voorkomende verschijnselen en de voorboden tot een slepende, wellicht doodelijke ziekte zijn een bleeke, slechte gelaatskleur, zenuwzwakte, prikkelbaarheid, koofdpijnen,lusteloosbeid, doffe pijn in bovst, rug of lendenen, huiveringen, huiduitslag en slapeloosheid. Alleen een speci- fiek versterkingsmiddel voor bet bloed kan het lichaam weder gezond en sterk maken, al deze ellendige verschijnselen genezen en daardoor erger voorkomen. Zulk een geneesmiddel zijn de Palm-Pillen. De Palm-Pillen zijn bereid uit de zeldzaamste kruiden, planten en gewassen die in de Natuur gevondeu worden en reeds bij de eerste dosis zult ge de weldadige, genezende werking ondervinden. Probeert ze eensge zult er baat bij vinden. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zijn verkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothekers. Centraal Depot, 278 Heerengracht, Amsterdam. Ter gelegenheid van de vacantie der scholen, iederen Zondag, om 3 ure, buitengewoon prachtige en indrukwekkende dagvoorstelling. Altijd een nieuw programma met prachtige licbtbeelden. Kolossaal succes. ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 11 Aug. Van 10 tot en met 11 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 48 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschut; door de Westsl. 29 op- en 13 atgesehut. Positie der Stoonischepen. Op Zaterdag 13 Augustus a. s. hoopt onze vriend WILL EM BUTER, zijn 2()sten geboortedag te herdenken. ZIJNE DAN KB ARE VRIENDEN. Hoek, Aug. 1910. A an vang des namiddags hall it re. o. m. Wedstrijd voor Velo-ffanfares, waavvoor 6 clubs zullen meedmgen, waar- onder de beste clubs uit Belgie, en gezamenlijke Oefenieigen, waarvoor 9 clubs zullen uitkomeu. jjgaSF" LOTEN ad 50 cent verkrijgbaar. N.P>. De ingezetenen worden beleefd verzocht het Feest op te luisteren door het uitsteken der vlag. tusschen de vereeniiginsren Zaterdagnamiddag van 6 8 war Oefenwedstri/jd. Op aanstaanden Zaterdag 13 Augustus hoopt onze zeer geachte en beminde vriend CORNELIS JAN HAAK Joziaszoon, vol blijdschap en dank zijn 20sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven, in den kring zijner trouwste en beminde vrienden is de wenscb van EENIGE VRIENDEN van Zaamslag. Ondergeteekenden betuigen hier- mm mede hunnen welgemeendeii (lank aan de heeren Adbiaan de Doelder en Corn. Jansen, voor de redding van hun zoontje op Woensdag jl. P. C. VERBEIJKE. I. M. L. VERHEIJKE—Muus. Ter Neuzen, 12 Aug. 1910. uit MIDDELBURG, zal in plaats van 16 Aug., in het Ziekenhuis te Ter Neuzen te consulteeren zijn van II— I2l/a uur. Ondergeteekende maakt bekend dat hij morgen (Zaterdag 13 Aug.) zal openen het „Cafe Wilhelmina." Door het leveren van goede consumptie, gepaard met een nette bediening, hoopt hi) de gunst van een ieder waardig te worden. Aanbevelend, A. A. E. VERMAST-BAERT, Ter Neuzen, Dijkstraat 69. Mr. Timmerman. MAANDAG 15 AUGUSTUS, YV ielerlees t), gqg" Driest van het Stafmuziekcorps van Gent. TER NEUZEN. te TER. NEUZEN, op 15 Augustus a. s., tusschen de ver- eenigingen T. 11. O. R. van Sas van Gent en SPARTA van Ter Neuzen, van 9 tot 10lL uur, (weer dienende). HET BESTUUR. IUZIEKGEZE1SCHAP AANVANG 7 URE. des namiddags 5 urein den tuin van den beer JOZ. DE FEIJTER, alleen toegankelijk voor leden en donateurs. Finder en worden zonder geleide niet toegelaten. op Maandag 1 ALuarixstus, bij gelegenheid van het Wielerfeest, bij AUG. MAANDAG, Ter Neuzen. des namiddags 4 uur. Deurwaarder Ruineman te Ter Nenzen zal op Woensdag 24 Augustus I9IO, des middags 12 uur, te ler Neuzen in bet cafe ,/De Vriendschap" bij dhr. Augs. Maandag nabij de Axelsche brug d contant publiek verkoopen Eene groote partij van uitstekende merken, Des morgens te bezichtigen. en Weth. voorstellen deze genoemde sollicitante te Sluiskil te benoemen. De heer Drost acht bet nogal ingrijpend om thans, zonder eeuSg na4er onderzoek, die juffrouw te benoemen. De heexjoDeeg' wijst er op dat ze gaarne spoedig iets woten wil, met het oog op eene benoeming te Chaam. De heer Kerkhoven zou er gaarne aan medevverken om voor Sluiskil een verloskundige te benoemen. Besloten wordt omtrent sollicitante per telefoon inlich- tiugen te vragen aan de Rijkskweekschool voor vroed- vrouwen te Rotterdam en voortgegaan met behandeling van andere zaken. Wijziging der voorwaarden eledrische straat- verlichting ens. Dp Voorzitter doet mededeeling van een sehrijven van de Directie der Industrieele Maatschappij te Amsterdam, dd. 2 Aug. 1910, waarin deze zich erkentelijk betuigt voor de in den aanvang der van het gemeentebestuur -ontvangen missive van 23 Juli jl. en verklaart dat het haar aangenaam is inzake straatverliohting eene regeling te hebben kunnen treffen welke Burg, en Weth. en den Raad bevredigt. Zij doet toekomen een concept-contract inzake straatverliohting en een concept-contract inzake wijziging der eoncessie-voor waarden wat betreft de levering van stroom voor kracht. Wat betreft eerstbedoeld contract vertrouwt de Directie dat de laatste alinea van art. 4 tegemoet komt aan den wensch geuit in het sehrijven van het gemeentebestuur van 23 Juli jl. Ook in het concept-contract inzake levering van stroom voor kracht is een bepaling opgenomen die tegemoet komt aan den geuitten wensch wat betreft het aan de goed- Ueuring van Burg, en Weth. onderwerpen van het tarief voor de levering van stroom voor kracht, telkens wanneer dit minder bedraagt dan de aangegeven maximalesom. De heer Lensen stelt voor in art. 1 van het contract, waarin wordt bepaald dat de gemeente zich verbindt tot een jaarlijks stroomverbrnik van minstens 20,000 k.w. u. of in elk geval bij minder verbruik te betalen f 5100, nog toe te voegen »gedurende dat kalenderjaar." De bedoeling zoowel van de Industrieele Maatschappij nls van de gemeente is om dat stroomverbrnik van 20,000 k.w. u. of de betaling van 5400 te rekenen voor een kalenderjaar, maar dit is naar zijne meening in het contract nog niet duidelijk genoeg nitgedrukt. Enkele leden achten de bepaling reeds duidelijk genoeg in verband. mijt de andere artikels. doch hebben, evenmin als de Voorzitter, bezwaar het er in op te nemen. De eoncept-contracten, aangevuld volgens het voorstel van den heer Lensen, worden hierna z. h. s. goedgekeurd. 7. Omvraag. De beer Van de Ree geeft te kennen, dat bij van meening was. dat bij lichte maan de straatverJichting niet werd ontstoken. Onlangs des nacbts bij heldere maan op straat zijnde meent hij toch de lampen te hebben zien branden. De Voorzitter bevestigt dat bij maanlicht de straatver- lichting als regel niet wordt ontstoken. Nu komt het voor dat het door een betrokken, donkere lucht, noodig is. dat de lampen worden ingeschakelddie bbjven dan branden, al is het ook dat het later weer helder wordt, daar men in de eentrale niet dan bij uitzondering des nachts orders omtrent in- of uitschakelen der verlichting kail geven. Wanneer te voorzien is dat op een zeker unr in den avond of nacht de maan voldoende licht zal geven, dan wordt order gegeven om op dat uur de lampen uit te sehakelen wat automatisch geschieden kan. De heer Van de Ree verklaart zich voldaan. I». De heer Lensen herinnert reeds vroeger te hebben gevraagd of het niet mogelijk was maatregelen te nemen tegen het onbesuisd wielrijden. Ilebben Burg, en Weth. dienaangaande reeds iets verricht De Voorzitter antwoordt ontkennend. Thans wordt telefonische aanslniting verkregen met de Rijkskweeksehool voor vroedvrouwen te Rotterdam, van waar omtrent mej. Van de Putte gunstige inlichtingen worden verstrekt. De heer Dees: Ook op mij maakte zij een goeden indruk. De VoorzitterWat denkt de Raad er van De heer Kerkhoven Ik zou zoo spoedig mogelijk in de vaeature wenschen te voorzien. Vroeger is er een opgeroepen en was er niemand te vinden, maar nu wel. De heer Van de Ree vraagt hoe de werkkring van de verloskundige zal geregeld worden, daar er, met het oog op do vaeature eene andere regeling is gemaakt, om Sluiskil door de jtlifrouwen uit de kom te laten bedienen. De heer Dees weet niet wat de bedoeling dezer vraag is. Wanneer de juffrouw benoemd wordt mag ze gaan waar ze gevraagd wordt, al is het ook in de kom. De heer Van de Ree wijst er op, dat het van grooten invloed zal zijn, welken kring ze te bedienen krijgt, want wanneer ze bij weinig bevallingen geroepen wordt, raakt men ze evenals de voorgangsters, na een half jaar weer kwijt. De Voorzitter: Men moet niet uit het oog verliezen, dat wij een juffrouw benoemen voor de gemeentepraktijk zij die het niet noodig hebben om van de gemeente ge- holpen te worden, kunnen nemen wie ze wiilen. Ik zou voor de gemeentepractijk de verdeeling weer willen maken zooals die vroeger geweest is. I)e heer Van de Ree wijst er op, dat juffrouw De Deckere-Hufkens ook een deel van het vroeger tot Sluiskil behoorende. gelegen aan de Oostzijde van het kanaal, waarneemt, en daarvoor ook eene toelage ontvaugt. De Voorzitter: Dat was eene tijdelijke voorziening. Na nog enkele opmerkingen wordt besloten om te Sluiskil eene verloskundige te benoemen, op een salaris van j 400 en de verdere fmancieele regeling van den verloskundrgen dienst vast te stellen bij de behandeling der begrooting voor 1911. Daarna wordt met algemeene stemmen benoemd tot gemeente-verloskundige, ter standplaats Sluiskil, mej. Van de Putte, wien daarvan kennis zal worden gegeven met verzoek zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Vervolgens wordt voortgegaan met de door den heer Lensen gestelde vraag om maatregelen te nemen tegen woest wielrijden. De heer Lensen deelt mede weer nieuwe aanleiding te hebben voor het stellen dezer vraag. Hij wijst op het westelijk baverihoofd, dat vooral des Zotidagsvoormiddags een druk bezochte wandelplaats is voor velen, ook met kmderen, maar dat die weg ook een vooral door jeugdige tenners veel gezochte plaats is en wel een velodrome ge- j t waar zij zich in het hard rijden oefenen, tot gevaar voor de wandelaars. De oorzitter deelt mede reeds in verordeningen van andere plaatsen te hebben gezocht of hij daarin niets omtrent die snelheidsbeperking kon vinden, maar te lergeeis. Volgens de rijwielwet moeteu aan den ingang \:ui wegen waarop snelheidsbeperkingen enz. worden lastgestold, die bepalingen op borden van een vastgesteld model worden kenbaar gemaakt. Dat zou nogal eenige kosten met zich brengen en daarom is er bier van afge- zien. Lr zou echter eens kunnen worden nagegaau ofer wat aan gedaan kan worden. De heer Drost merkt op dat dan tegelijk een snelheids beperking voor automobielen zou kunnen worden verordend en meent dat men zou kunnen volstaan met het plaatsen van borden aan de ingangen van de kom der gemeente. De beer Kerkhoven verklaart zich een vijand van be- perkingen, maar acht toch ook ter wille der veiligheid maatregelen tegen het te snel rijden noodig. De Voorzitter zegt toe dat Burg, en Weth. zullen over- wegen op welke wijze het mogelijk is de gevraagde be palingen in te voeren. De heer Lensen wenscht nog een zaak te bespreken, maar acht het beter dit in eene besloten vergadering te doen. De Voorzitter sluit alsnu de openbare vergadering, welke overgaat in eene met gesloten deyren. Nailat de vergadering weder openbaar is geworden wordt naar aanleiding van de in de geheime zitting gehouden besprekingen met algemeene stemmen het volgend besluit genomen De Raad der gemeente Ter Neuzen, Vernomen hebbende dat de Minister van Binnenlandsche Zaken bereid is te bevorderen dat ten behoeve van een eventueel in Zeeuwsch-Vlaanderen beoosten den Brakman op te richten gemeentelijke Iloogere Burgerschoolsubsidie uit 's Rijks kas wordt verleend, besluit in die gemeente eene Hoogere Burgerschool met drie- jarigen cursus en eene voorbereidende klasse op te richten mits daarvoor voldoende subsidie uit 's Rijks kas worde verkregen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. 5 5 7S 3 VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. enr Xe r Neuzen1 10 Eng. s.s. Skinningrove 1460 Skinning. ijzer Ned. s.s. Magdalena 6157 St. Petersb. hout 11 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. Ned. s.s. Harald 5165 St. Petersb. hout I an Ter Neuzen 10 Eng. s.s. Skinningrove 1460 Skinning. ledig idem River Scheldt 2199 Londen stukg. 11 idem Knottingly 2333 Goole ledig four (sent 10 Eng. s.s. Moray Firth 1015 Goole kolen 11 idem Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Otto 2367 Hull idem idem gea Serpent 25E4 Londen idem Van (Sent x 10 Deen. s.s. Katholm 3746 Rendsborg phosph. Eng. s.s. Orchis 4996 Antwerpen ledig Noor. s.s. Hatursfjord 4723 Riga idem Eng. s.s. Humber 2895 Goole stukg. idem Truro 2367 Hull idem idem Sea Hound 3085 Londen idem Russ. s.s. Graf Todleben 4199 Blyth ledig li Deen. s.s. Clara 3249 Grimsby idem Zweed. s.s. Vore 2117 Neufarw. phosph. Eng. s.s. Harelda 3645 Manchester stukg. idem Avocet 3985 Liverpool idem Van Selzaele 11 Eng. barge Opal 214 Antwerpen ledig s.s. HARALD in lossing te Ter Neuzen. s.s. JENNY in lading te Archangel voor Londen. s.s. RICHARD in lossing te Ter Nenzen. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Bristol naar Cardiff. s.s. HELENA vertrok 10 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. MAGDALEN A in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7