jeukende Imidziekten. iiaogwatcrgetij le Ter iNeuzen. water. Champagne is lekkerder, die is rneer- zoetig. En dan genoot ik wat chocolade en een rauw ei. rIn April van dit jaar werd de hoofdstad onveilig gemaakt door twee Belgen. die bij verschillende goudsmeden te Amsterdam //gouden" zegelringen te koop aanboden, welke echter uit tin met sleehts een dun goudlaagje erop, bleken te bestaan. De Belgen werden gearresteerd, doch deze aanhouding blijkt niet afschrikwekkend gewerkt te hebben. Altkans opnieuw zijn eenige oplichters, vermoedelijk eveneens Belgen, op de hoofdstad neergestreken met zoogenaamde //gou- ^den ringen". 't Zijn ditmaal trouwringen, die op den toets ruim 14 karaat houden, maar waarvan het gewicht minder is dan dat van echte gouden ringen. Vermoedelijk zijn het koperen ringen, met een laagje goud overtrokken. Maandag kwam een der oplichters, een Belg naar zijn spraak te oordeelen, bij den goudsmid Van Pampus, op den Nieuwendijk. De man toonde een oogenschijnlijk gouden trouwring en vroeg wat deze waard was. De ring hield orgeveer 14 karaats op den toets, maar de goudsmid, die den ring niet vertrouwde, omdat deze zoo licht woog, krabde er aan den binnen- kant wat goud af, en toen kwam het bedrog voor den dag. De oplichter kreeg zijn ring terug en voegde zich bij een kornuit, die buiten had staan wachten. De heer Van Pampus haastte zich, telefonisch eenige collega's te waarschuwen. Denzelfden avond kwam een der oplichters bij den goud smid Schliiter, op de Vijzelgracht. Deze was echter reeds door zijn collega op den Nieuwen dijk gewaarschuwd, zoodat, toen de oplichter hem een ring te koop aanbood met de mede- deeling, dat deze van goud was, de heer Schliiter hem kon toevoegen, dat dit onwaar was en dat hij van de poging tot oplichting ten nadeele van den heer Van Pampus afwist. De bezoeker vond het toen maar geraden om heen te gaan, met een paar kameraden, die buiten de wacht hadden gehouden. De heer Schliiter volgde het drietal een eindw.eegs door de stad en wees de heeren herhaaldelijk aan politie-agenten aan. De politie scheen evenwel geen termen te vinden het drietal aan te houden. In een speciale editie van Ons Maandblad, orgaan gewijd aan de belangen van goud- en zilvernijverheid en handel, wordt thans tegen de oplichters gewaarschuwd. Van een erfoompje Men schrijft aan de Pr. Gr. Ct. Op een plaats in de Groninger Veenkolonien woont 'n bejaarde, rijke rentenier, zonder maagd of bloedverwant bijna, alleen 'n paar nichten en neven. Maar dezen komen oom geregeld bezoeken. Om de erfenis natuurlijkl Oom doet de huishouding met een fiinke meid. Ze woont er al voor 't vijfde jaar, 'n bewijs dat 't goed gaat. Maar 't maakt de neven en nichten toch wel 's bezorgd. Als oom nog 's ging trouwen. Men kan 't nooit weten. Hoe langer zoo meer maakten de neven en nichten zich bezorgd voor en na spreken ze er met elkaar over en telkens, als zij bij oom komen, meenen ze, //dat 't al gain zuuver koffie meer is". En dan gaan ze, als Jantje zoo heet de meid er niet bij is, haar zwart maken. Jantje dit en Jantje dat er was geen haar goed meer aan heur. Verledenweek nu hadden ze ook eens weer goed aan 't /,kweedeln west". En dat begon oom nu danig te vervelen. 't Wicht is goed, best, lief zelfs voor hem. Als hij haar eens vroeg, maar hij goed 70 en zij pas 28, daarbij ,,'n nuver wicht". Haar op den man af vragen, neen dat durfde hij niet. Dan maar op 'n anderen manier. En hij kuchte en hoestte wat, //schorde wat mit de stoule heen en weer, nam z'n pijp, omdat hij wist, dat er geen tabak meer was, trok z'n beurs en begon op wat onvasten toon //Jantje haol mie 'n pond tabak. Hier hest 'n gulden. En komt no de veurdeure in, den hist mien vrouw. Aanders blift 't zoo as 't is." Oom keek steeds voor zich, toen hij sprak, peuterde wat in de pijp, waar geen asclx in zat en gooide met bevende hand 'n gulden op de tafel. En Jantje greep 't geldstuk, ook verlegen, liep de deur uit en haalde buiten pas ruimer adem. Onderwijl keek oom haar na, met glun- dere oogen, als n verliefde jongeling van 18 jaren en mompelde z/Zai strikt d'r nuver over, - dratt fiks. Zol ze 't aannemen 't Duuft nog al even". En gedurig keek oom met de hand boven d'oogen 't venster uitZuster Anna, zie je nog niets komen Eindelijk daar kwam ze weer aan. Oom durfde niet weer op te kijken. Als ze eensMaar wat was dat De voordeur ging waarachtig open en moedig kwam Jantje nader, overhandigde oom de tabak, stopte hem de pijp zelfs. En oom vatte haar om het middel en drukte haar een kus op den mond, dat 't klapte. En thans is oom reeds //om de pampieren hen west", met 14 dagen gaan ze trouwen Zoo gaat het soms met erfoompjes De //Times" ontvangt uit Toronto be- richt, dat de vrouw van inspecteur Dew zou verkiaard hebben, dat //Belle Elmore", de eerste vrouw van Crippen, nog zou leven, zoodat er van een door Crippen bedreven moord geen sprake zou zijn. De heele Crippen-zaak zou dan voor reclame op touw gezet zijn. Dit bericht klinkt zoo zonderling, dat men goed zal doen er voorloopig niet de minste waarde aan te hechten. Wij geven het alleen, omdat de //Times" het meldt, die gewoonlijk niet zoozeer op sensatie belust is. Volgens een nader bericht, afkomstig van den Londenschen correspondent van de //Berl. Lok. Anz.", heeft Crippen aan zijn advocaat te Lon- den een telegram gezonden van den volgenden inhoud//lk heb geen bekentenis van welken aard ook afgelegd. Naar ik gehoord heb, zijn onjuiste verklaringen afgelegd aangaande mijn reisroute, na het verlaten van Londen. Ik ver- liet Londen Zaterdag 9 Juni, en reisde over Harwich, Hoeb van Holland en Rotterdam naar Brussel, en later naar Antwerpen. Crippen." Professor Pepper, zoo weet dezelfde corres^ pondent nog te melden, heeft in het bijzijn van een anderen gerechtsdokter nogmaals de lijkdeelen, die in den kelder van Hilldrop Cres cent werden opgegraven, onder'zocht. Het on- derzoek duurde twee uur, maar omtrent het resultaat wordt nu ineens de grootste geheim- houdingen betracht. Langzamerhand wint de meening veld, dat de verrassingen in de zaak Crippen nog iang niet geeindigd zijn. Te Antwerpen is het touw losgeraakt van een stelling die aan den wand van een in de Noorderdokken gelegen stoomschip was be- vestigd. De vier daarop werkzame arbeiders vielen in het water. Van alle zij den stroomde hulp toe, een dokwerker sprong in het water en hield een der drenkelingen boven tot hij gered kon worden. Een tweede werd er ook spoedig uitgehaald, maar de beide anderen verdronken. Bij het schoonmaken van een treinwagen op de binnenplaats der kazerne van het trein- bataljon te Hannover werden in den wagen de lijken gevonden van twee kinderen, die reeds sinds 80 Juli vermist werden. Waarschijnlijk hebben de kinderen zich bij T verstoppertje spelen in den wagen verborgen en is daarna de deksel dichtgevallen. De ongelukkige kiei- nen waren gestikt. Een aanslag op een kanonnier, die bij het kruithuis tusschen Fahrland en Satzkqrn op post stond, heeft zich heel geheimzinnig toegedragen. Omstreeks kwart voor tienen Maandagavond zag de post van het Fahrlander- meer drie personen naderen, die hem //halt" toeriepen. De schildwacht riep hen aan en voegde daarbij de waarschuwing //Sta, of ik schiet". Toen hij zijn grendel opende, wierpen de drie mannen zich neder, maar op hetzelfde oogenblik floot den schildwacht een kogel langs het hoofd. De kanonnier loste twee schoten in de duisternis. Toen hij zich naar de schel begaf om de wacht te alarmeeren, kwam een der mannen nader, waarop de schildwacht nog maals vuurde. Een patrouille van de wacht doorzocht het terrein, maar vond niets verdachts. Uit voorzorg werd een dubbelpost uitgezet. Zoolang deze op post stond, gebeurde er niets, maar nauwelijks was de tweede post ingetrok- ken of er kwam opnieuw een man naar den schildwacht. Wederom gaf deze vuur, maar ook de onbekende schoot en raakte den schild wacht in den onderarm. De wachtcommandant zond, toen hij de schoten hoorde, den schild wacht twee man ter hulp, waarna deze zich naar het wachtlokaal begaf om zich te doen verbinden. Een der beide manschappen hoorde een verdacht gedruisch en loste nog een schot, waarop onmiddellijk een ander schot volgde. De omtrek werd opnieuw doorzocht, maar men vond niets sleehts eenige voetsporen. In Zweden heeft luitenant-kolooel Ungp luchttorpedo's uitgevonden, welke in de lucht zich bewegen als hunne voorgangers in het water. Hondei'd van deze torpedo's en een lanceerstoes£el, zegt het Journal des Brevets, zullen naar Krupp te Essen worden overgebracht door de Maatschappij Man, welke de nieuwe machine vervaardigt.' De torpedo's van Unge kunnen een afstand van 4500 M. afleggen zij hebben een lading van 2 K.G. van een ontplofbare stof en springen betzij bij botsing tegen het doel, hetzij op een gewild oogenblik. Dit laatste wordt vei'kregen door een uurwerk. De aanvangssnelheid is 50 M., maar deze snelheid stijgt spoedig tot 300 M. Men gelooft, dat deze uitvinding, door de groote vernielende kracht der luchttorpedo's, een machtig hulpmiddel zal verschaffen voor den strijd tegen de bestuurbare luchtschepen. Er is Dinsdag te Londen op een under- grondschen spoorweg een brutale moordaanslag gepleegd. Om 2.15 nam de heer W. Frost uit Ruislip aan het station Bakker-street een trein van den Metropolitaanschen spoorweg naar Aylesbui-y. Hij kwam alleen in een eerste- klas-coupe te zitten. Net voor de trein afreed trad een jonge man binnen, kort van stuk, gezet en donker van uiterlijk, een vreemdeling, dacht Frost. Zoodra de trein, even buiten het station de tunnel inreed, sprong de kerel op Frost. Deze, een stevig heer van een vijftig jaar, weerde zich en er volgde een worsteling. Ver- geefs trachtte Frost de noodrem te bereiken. Toen de bandiet zijn tegenstander niet meester kon woi'den, haalde hij een revolver uit den zak en schoot op hem de kogel drong ander de kin het hoofd binnen. De trein zou eerst te Hari-ow stil houden, maar de seinwaehter bij Swiss Cottage zag een deur openstaan en liet den trein stoppen, juist voor hij de tunnel zou ingaan. Een rei- ziger, die uit het raam keek, zag een man uit den trein springen en de tunnel inloopen. In den coupe vond men Frost bloedend op den grond liggen. Zijn kleeren waren hem hier en daar van 't lijf gescheurd, ten bewijze dat de worsteling hevig was geweest. De bandiet had zijn hoed een groene trilby laten liggen. Frost werd naar een ziekenhuis gebracht, waar men zijn toestand ernstig vond. De kogel had zijn kaak verbrijzeld. Hij kon nog eenige inlichtingen geven. Intusschen had men aan de ai dere zijde van de tunnel, bij het station Marlborough-road een man gevonden, die waar schijnlijk de gezochte was. Het leek ook een vreemdeling. Hij was wat versuft of half simpel. Hij werd aan de politie overgeleverd. Men vond een aantal bedelbrieven bij hem. De voetbranders van Antwerpen. Men zal zich wellicht de voetbranders van de Dome herinneren, de bandieteu, die eenzaam wouende menschen in hun huizen overvielen en, om hen te dwingen te zeggen waar zij hun geld ge- borgen hadden hun voeten in het vuur hielden. Deze misdadigers, die onder de guillotine hun misdaden reeds boetten, schijnen navolgers te hebben in Belgie. Leu alleenwonende oude dame te Antwerpen, mej. Josephine YViskman, werd in haar woning i aan de Pyckestraat overvallen door 2 gemaskerde mannen, die haar kuevelden en daarna eischten dat zij zou aanwijzen waar zij haar geld ge- borgen had. Toen zij weigerde duwden de misdadigei's haar een prop in den mond, trokken haar schoenen en kousen uit en begoten haar voeten met petroleum. Zij wilden deze juist aansteken, toen mej. Wiskman, er in slaagde de prop uit haar mond te verwijderen en luidkeels om hulp riep. Hierdoor angstig geworden, namen de ban- dieten de vlucht en het is niet gelukt hen te achtei'halen, ofschoon op haar hulpgeroep spoedig eenige buren toesnelden. Te Seabright, de deftige badplaats van New Jersey in de Ver. Staten, hebben aan den Rumson-road de geldvorsten van Wall-street hun paleis-achtige villa's. Maar tusschen al deze grootheid woont een eerzaam timmerman, met name Jim Allgor, die op een stuk eigen grond zijn kuis heeft. Vergeefs hebben de rijkaards hem zijn eigendom zoeken af te koopen. Hij is er mee tevreden, waar hij woont. zegt hij. En hij zette een tentje op zijn erf en verkocht er ijs, tot ergernis van de deftigheid der buurt. De groote heeren zegden toen al hun onder- hoorigen aan, dat ontslagen zou worden wie bij Jim Allgor ijs kocht. Jim zon op wraak, en huurde een troep zigeuners om op zijn erf te kampeeren. Vervolgens plaatste hij een box-d, waarop hij zijn pand aan een talrxjk ge- zin negers te huur bood. Op een goeden dag bleek Jim weer iets nieuws bedacht te hebben hij hing een groote hoeveelheid gebruikt ondergoed in zijn tuin uit, elk stuk voozien met dexx naam van een der groote hansen. En hij bood het goed te koop als gedachtenis aan Seabright. Dit was den millionnairs te bar. Zij bestorm- den het terrein en rukten de tentoonstelling af, en zij dienden een klacht tegen Jim in wegens overlast. Jim diende zijnerzijds ook een klacht in wegens het binnendringen op zijn gebied. Zoo staat de zaak nu. Voqr de volgende ware geschiedenis, ver- telt de /Nieuwe Soer. Ct moeten wij terug- gaan tot het grijze verleden. Yeertien maanden geleden werd met het flottieljevaai'tuig //Koetei" een postzak mee- gegeven voor een plaatsje xn het oosten van den Archipelhet setup stond toen onder bevel van den luitenant ter zee le klasse S. Vercreten is eeu menschelijke ondeugd, en ook deze officier ontkwam daar niet aan hij vergat den mailzak te bezorgen daar waar hij wezen moest. De zak werd opgebox'gen in een kast, en niemand die er verder aan dacht, noch daar eenige aandacht aan schonk. Poststukken voor menschen in de buitenbe- zittingen, wat doen ze er mee De heer S. werd vervangen door een ande ren commandant, deze weer door een ander, en ook deze weer door een vierde. De zak bleef liggen. De vorige week werd de //Roetei in het ma rine-etablissement ter reparatie opgenomen verschillende voorwerpen werden aan den wal gebracht, ook de kast werd geopend, en toen vond men den postzak. Groote verbazing. Daarna hilariteit. Men maakte er een grapje van Voor de geadresseerden is het minder aange- naam. Als je al zoo zelden je post krijgt en ze laten je dan veertien maanden wachten. In de Vlaamsche Gazet lezen wij de volgende bijzonderheden over de verplaatsing van een kerktoren Bocholt beeft in de afgeloopen week het bezoek ontvangen van duizenden vreemdelingen, van heinde en verre gekomen om de hoogst belangwekkende werken der verplaatsing van den kerktoren bij te wonen. De kerk van Bocholt is een schoon gebou w, dagteekend uit de veertiende eeuw, gerangschikt in de derde reeks der te behouden monumenten. De provincieraad van Limburg, vei'gezeld van volksvertegenwoordigers, senators, hooge ambte- naars en andere notabiliteiten der provincie, is verleden Maandag de werken gaan bezichtigen. Na eene ontvangst ten stadhuize van het lieve stadje Bree, vertrokken de overheden"pe'r adto's en koetsen naar Bocholt, welke gemeente een uur verder noordwaarts gelegen is. Het weder was prachtig en de reis heel aangenaam. Te Bocholt waren al de huizen en zelfs de kerk bevlagd. Vreugdeschoten weergalmden, terwijl de klok- ken luidden uit al hunne macht. De schoolkin- deren zongen de Brabanfonne en aan den voet van den toren, op de plaats zelve waar hij weldra zal komen te staan, werden redevoeringen uitgesproken. De toren werd voorlaatsten Maandag twee centimeter opgeheven en lettexdijk van zijne grondvesten gerukt, bij middel van driehonderd kattekoppen. De hoxdzontale beweging is Don- dei'dag begonnen. Zij werd insgelijks voortge- bracht bij middel van kattekoppen, vastgemaakt in dikke eiken balken, die de beweging aan den toren overbrengen. Deze laatste glijdt op stalen rollen, geplaatst op vier dubbele banen van vijf aaneengesloten sporen. Zoo dikwijls de toezichter Suit, laten de werklieden, bij middel van een hefboom, den kattekop het vierde van een draai maken en de ontzaglijke massa gaat dan 2l/% millimeter vooruit. Den volgenden Donderdag werd de toren 0,10 ra. vooruitgeschoven. Vrijdag 0,43 m. en Zaterdag 1,03 m. Verleden Maandag nu, in bij wezen der provinciale raadsleden, was de voortgang 0,17 m. De verplaatsing werd Vrijdag voltrokken. Zij is zonder incident afgeloopen. Men had er i-eeds Donderdag kunnen mee gedaan krijgen, maar de pastoor, die het vernuftig gedacht opvatte een inkomgeld te eischen van al de bezoekers, aisook de inwoners der gemeente voor dewelke dit heen- en weergaan van vreemde lingen eene zeldzame gelegenheid om geld te winnen bood, wenschten dat de werken niet te spoedig een einde namen. Niets kwelt u meer dan een jeukende huid- ziekte. Aambeien zijn door hun pijnlijk karak- ter bij zonder lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de minste verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar ook besmettelijk, en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prikkeling is zoo onuitstaaubaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneens zeer pijnlijk en in staat om u moedeloos te maken. Voor aambeien, eczema en iedex-e jeukende lxuidaandoening is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmiddellijk de kwellende prikkeling bedaren, en geeft een ongekend gevoel van rust. Al naar mate de aanwending der zalf wordt voort- gezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patient wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame ^FoSs Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug opdrogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekeude hoe- danigheden niets anders dan lof. Verzekert u, dat gij de echte Fosters Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzeu verkrijgbaar bxj den°heer A. van Overbeeke--Leunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,— voor zes doozen. J *r» DAGEN. Voorm Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 13 14 15 16 17 18 19 Aug. 6.55 7.49 8.59 10.17 11.30 0.0 0.50 Natn. 7.20 8.23 9.37 10.56 12.26 1.10

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2