In de klauwen van een nierziekte. Hoogwatergetij te Ter Neuzeu. te zenden, dan zou de schrijver, een zekere Van E. onmiddellijfe overkomen en twee brieven overleggen, als bewijs, dat een zekere M., fietsen- handelaar te Ginneken, den burgemeester naar bet leven stond. De burgemeester overhandigde de briefkaart aan den kapitein der marechaussee, den heer Thomson. Deze stelde zich onmiddellijk in verbinding met de recherche te Rotterdam en weldra werd de schrijver der briefkaart aange- houden, in wien de politie een ouden bekenden der justitie aantrof. Zaterdagmiddag werd M. door den brigadier Zuurveldt en de gemeentepolitie gearresteerc en naar het Raadhuis gebracht, alwaar de heer Thomson hem in het verhoor nam, waarna hij werd vrijgelaten. Men deelt echter mede, dat de zaak in onderzoek is en hier waarschijnlijk aan geld afpersing moet worden gedacht. Van E. is opnieuw gearresteerd. M. moet de vorige week te Rotterdam zijn geweest en heeft v. E. daar ontmoet met wien hij bevrienc was. Het schot. Woensdagavond omstreeks halfelf werd de vredige stilte op de Groote Markt te Rotterdam plotseling verstoord door een geweldigen knal. Een schotEen schotklonk het over de Markt. Wat was er gebeurd Een moord Een zelfmoord De menschen hielden eenige oogenblikken den adem in, om te luisteren of er geen vreese- lijk gegil zou volgen. Geen gil volgde, zelfs geen zucht Dan stormen opeens de talrijke bezoekers uit de poffertjeskraam van Koolsbergen weg door Nieuwstraat en Molensteeg renden tientallen van menschen de Groote Markt op naar de plaats, vanwaar de knal was gehoord, naar den thee- en koffiewinkei van Van Rossem Aan den winkel was niets bijzonders te be- speuren. De zaak was gesloten, het gordijn voor het winkelraam neergelaten. Nu werd het geval nog geheimzinniger. Ik heb het toch duidelijk gehoord, zei er een. t W as net of er een kanon werd afge- schoten. Als het maar geen gasontploffing is ge weest zegt een ander. Ben je gek ventDan lag die winkefruit toch al lang in gruizelementen. Daar klinkt in de verte het welbekende ge- luid der spuitwagens. Flijgend komen de wakkere gasten van spuit 22 aangesneld, weldra gevolgd door die van spuit 10. Men praat en delibereert, kijkt naar het huis, rammelt aan de deur, ruikt aan de ram en, doch geen spoor van rook is er te bespeuren. Ontmoedigd trekken de spuitgasten weg, door een groot deel der nieuwsgierige menigte ge volgd. Knal Een tweede scbot Ahklinkt het verrast uit veler monden. En boven uit de lucht stortte een regen van vonken neer, afkomstig van een donderbus, welke ter eere van den veijaardag van H. M. de Koningin-Moeder in den Salon Doele was afgeschoten. (Maasb.) Mieren verzamelen graankorrels en andere zaden halen een massa korrels in hun nest en sleepen die later weer naar buiten in de zon. Men meende tot nu toe, dat zij het kiemen der korrels door uitdroging wilden verhinderen. Dat is bij een onderzochte mierensoort onjuist alle te drogen gelegde korrels waren reeds ge- kiemd, bijna alle van den bast ontdaan. De mieren laten vermoedelijk de korrels opzettelijk kiemen, om dan des te gemakkelijker den harden en soms dikken bast te kunnen verwijderen. De gedroogde korrels worden in het nest terug- gebracht en daar althans ten deele verwerkt tot een deegachtige massa, die „mierenbrood- kruim" genoemd wordt. Dit ,/kruim" wordt op zekere tijden van den dag weer naar de droogplaats gevoerd en er zoolang gelaten, tot het zoo hard is als beschuit. Het bestaat uit onregelmatige stukjes, in grootte wisselend tusschen een speldenknop en een peperkorrel de kleur is lichtrose met een zwak bruin tintje. In verschen toestand zijn deze kruimels een beetje vochtig, en kneedbaarze hebben een zeer bitteren smaak, die bij het liggen in de lucht meer of minder verdwijnt. Een apothekers-oproer. De Parijsche pro visors hadden eenigen tijd geleden op ver- schillende vergaderingen, gehouden in de ar- neidsbeurs, besloten bij de eigenaars der apotheken aan te dringen op 9 uur sluiting. De meeste apothekers hadden dit verzoekinge- willigd. Slechts eenige groote apoth., in het centrum der stad, die laat op den avond en s nachts veel te doen hebben, blijven weigeren omdat het hun te veel schade zou veroorzaken. De heeren provisors namen nu hun toevlucht tot geweld. Eergisteravond, tusschen 9 uur en half tien, verzamelden zich ongeveer 300 provisors op de Place de la Bourse en trokken door de rue ivienne en de Passage des Princes naar de rue du Faubourg Montmartre. Op den hoek nu van de rue Lafayette beVindt zich een groote centraal-apotheek, die den geheelen nacht open blijft. Men hield nu een betooging en riep ,/sluiten sluiten terwijl er groote steenen door de ruiten vlogen en groote ver woestingen aanrichtten tusschen de medicijn- flesschen en zalfpotten. Vandaar trokken de provisors verder naar de Place Blanche en zonden een deputatie naar den eigenaar van de apotheek Chariot, die tot middernacht open blijft. Monsieur Chariot weigerde evenwel be- slist zijn zaak te sluiten. Toen openden de provisors een geregeld bombardement met steenen en ijzeren bouten en toen dezeprojectielen opraakten, met glazen, flesschen en ander mate riaal, dat zij van uit de cafe's in de buurt weg- namen. Het bombardement duurde meer dan een uur. Het was in de nabijheid van de apotheek niet uit te houden van den stank die, uit de puinhoopen der medicijnflesschen opsteeg. De politie stond machteloos tegenover de bende provisors. Tegen middernacht ging de bende heen, maar beloofde den volgenden avond terug te komen om te zien of de apotheek gesloten was. Te Borken, in Westfalen, is plotseling het [oude bouwvallige raadhuis in den nacht van Zondag met een geweldig lawaai ingevallen Eenige weken geleden was men met het solopen van het gebouw begonnen, omdat het groote scheuren vertoonde. Op last van de regeering was het werk echter voorhands weer gestaakt, omdat zij meende, dat het gebouw kunstwaarde bezat De burgerij verlangde echter dat het gesloopt zou worden, daar zij vond, dat het gebouw geenerlei historische of architectonische waarde had. Het is nu gebleken, dat kwaadwillige handen verscheidene pilaren omvergehaald en zoodoende gemaakt hebben, dat het moest invallen. Een electricien en een dienstmeisje te Antwerpen waren verloofd en hadden, met het oog op hun huwelijk, een spaarpotje gemaakt van circa 350 francs, dat door het meisje werd bewaard. De verloving werd evenwel afgebroken en zij zouden het geld deelen, maar alvorens dat geschied was, verdween het meisje. Zij was al een paar maanden weg, toen de jonge- man haar deze week te Berchem ontmoette. flrj eischte zijn geld op en toen zij zeide dit niet meer te hebben, stak hij haar een mes in de borst. Zij viel dood neer. De dader gaf zich vrijwillig gevangen. Overtredingen in de lucht. In de provincie van Brandenburg is een verordening afgekondigd, die alle luchtmannen, die over steden en dorpen heen vliegen, met boeten tot 60 mk. toe bedreigt. Indien de luchtman in gebreke blijft de boete te betalen, zal zijn vliegtuig aan den ketting gelegd worden. Luchtschepen vallen niet onder de verordening. Ook bij den aanstaanden vliegwedstrijd van Frankfort naar Mannheim zullen vliegers, die boven Frankfort, Hochst, Wiesbaden" Mainz, Worms of Mannheim verschijnen, strafbaar zijn met boeten tot 100 mk. toe. De mededingers moeten zich verder vooraf schriftelijk verbinden, dat zij zich voor alle door hen aangerichte schade aansprakelijk stellen. Men heeft verbaasd gestaan over de opwinding, die de bokswedstrijd Johnson Jeffries in de gemoederen en hoofden der Amerikanen heeft teweeg gebracht. Een karakteristiek staaltje lazen we nog in een Engelsch blad Rev. G. L. Morrill, een Amerikaansch gees- telijke van de Volkskerk te Minneapolis, preekte dezer dagen over het onderwerp,/Waarom Jeffries verloor en ontwikkelde vijf redenen lste was hij te oud en te lang buiten het strijdperk2de leefde hij weelderig3de was hij omringd door een bende dwaze trainers. Een andere reden zou zijn de haat van het blanke ras. Hij was te begeerig om van den neger te winnen, en haatte dezen fel. De spreker verklaarde openlijk, dat hij een voorstander was van het vuistgevecht als uiting van mannelijke sport. Hij had den strijd niet kunnen bijwonen en vond het jammer, dat hij de bioscoopopname niet kou zien. Naar zijn oordeel heeft geen gouverneur het recht de bioscoop-voorsteilingen te weigeren. Voor den strijd had Rev. G. L. Morrill de beide kam- pioenen bezocht. Hij had gehoopt, dat Jeffries zou winnen. Zijn gehoor brak af en toe zeer onkerksch in applaus uit. Een brandweerman te San Diego, in California, nam bloedige wraak, toen hij wegens dronkenschap werd ontslagen. Hij maakte valsch brandalarm en stelde zich gewapend op den boek van de straat op, waar de brandweer langs trok. Hi] schoot den bestuurder van den eersten spuit dood, de brandweerkommandant werd door een tweede schot gewond en nog een brandweerman gedood. De krankzinnige snelde daarop zijn huis binnen, doodde zijn vrouw en rind en tenslotte zichzelf. - Wat in Engeland een kus kost Een gepensionneerd kolonel van't Engelsch-lndische .eger zag, terwijl hij in een winkel te Londen inkoopen deed, een knap, jong dienstmeisje binuenkomen. Kolonel Denpster bedacht zich niet lang en op het meisje toeloopend, sloot hij haar in zijn armen en kuste haar. ,/Een oude vriendin van me," zeide Denpster veront- schuldigend tot de omstanders. De eerzame dienstmaagd was van den ga- lanten lndischman niet gediend en bracht het geval voor den vrederechter. Onder het aan- nemen van verzachtende omstandigheden werd de kolonel veroordeeld tot dertig shilling boete en de kosten van het geding. In een breed gemotiveerd vonnis zet de rechter de verzach tende omstandigheden uiteen. Tweemaal werd de galante krijgsman door een zonnesteek ge- troffen en eens is hij in een afgrond gestort, waarbij hij een gevaarlijke hoofdwonde opliep. In de Times schrijft iemand uit Man chester, met name Charles H. Fox, dat het grootste deel van de vruchten op flesschen, die tegenwoordig veel te koop worden geboden, al in blik zijn geweest. Er zijn menschen, die bang zijn, dat bestanddeelen van het blik zich in het vruchtensap zullen mengen, en daarom bereid zijn den dubbelen prijs te betalen (het- geen ze ook doen) als de vruchten op flesschen zijn ingemaakt. Maar de ananassen, abrikozen, perzikken, peren enz. worden in blik in Enge land ingevoerd en daar in flesschen overgedaan. De schrijver durft zeggen, dat dat met 75 pet. van de vruchten, die men te Londen in flesschen te koop biedt, is gebeurd. In het Warenhuis van Williams te Accring- ton (een voorstad van Louden) brak door een defect aan de electrische geleiding een hevige brand uit. Onder het personeel ontstond een hevige paniek vijf jonge meisjes kwamen in de vlammen om. De New York Herald verneemt uit Colombo, dat slakken van de verscheidenheid, die onder den naam van achatina erulicata bekend staat, in den omtrek van Kalutara, aan de Westkust van Ceylon, geweldige schade aanrichten. Sommige van de dieren wegen wel een Engelsch pond. Kalutara is een rubber-district, ongeveer 40 K. M. ten Zuiden van Colombo, waarmee het door een spoorweg verbonden is. De slakken daar vallen, na de gewassen op den beganen grond verwoest te hebben, ook op de cocos- palmen aan, en men is bang, dat zij ook de verder het binnenland in gelegen rubber-plan- tages zullen inkruipen. Tot dusver hebben zij zich echter nog niet verder vertoond dan in de dorpen langs de kust. De regeering neemt alle mogelijke maatregelen om ze uit te roeien. Men vermoedt, dat de slakken met een schip uit Afrika zijn meegekomen. De dood van Kinet. Een ongeluksdag. De dag was Woensdag op het vliegveld te Stockel (Brussel) mooi begonnen. De Koning die den vorigen dag de vliegvertooning had bijgewoond, had den vliegers laten weten, dat hij voor dien dag en heden, den laatsten van de vliegwedstrijden, een prijs uitloofde voor de langste vlucht zonder tusschentijdscbe lan ding. Olieslagers, de „Antwerpsche duivel", die den voorsprong dien Kinet op hem had, wat den gezamenlijken duur der vluchten betrof. nog zooveel mogelijk wilde inhalen, was al vroeg in de lucht. Kinet volgde hem spoedig. De eerste vlucht van Kinet duurde 41 m. lS1^ sec., de tweede 19 m. 4V5 sec., de derde 48 m. 42 sec., van de vierde zou hij niet levend terugkeeren. Na zijn eerste vlucht van 2 uur 35 m. 442/5 sec. zou Olieslagers opnieuw opstijgen. Maar het ging hem niet best af. Driemaal mislukte de opstijging, bij de vierde poging kwam hij in de lucht te zweven, maar de schroef schuurde langs den grond, hij verloor zijn evenwicht en Olieslagers viel uit een hoogte van 20 M. Hij kwam er zonder een schram af, maar zijn mooie toestel, een eendekker, graeieus als een libel, lag in elkaar gedrukt op den grond. De rechtervleugel was verscheurd, de spauners waren gebroken en de benzinehouderplatgedrukt. Zijne vrouw, die op het veld was, schrok hevig maar kon spoedig gerustgesteld worden. Olie slagers liet zijn tweeden toestel, dat hij in reserve had, in gereedheid brengen. Om half zes steeg baron De Caters op. Hij bleef laag bij den grond, de linkervleugel raakte den bodem en ook De Caters viel. Er was een draad in de schroef vastgeraakt, die andere draden meegetrokken had. Er zat een verward kluwen van draden om de schroef heen, maar De Caters zelf was er goed afge- komen. Hij zelf zeide, dat het goed was, dat dit ongeluk laag in de lucht was gebeurd. Anders Om 6 uur waren er vier vliegtuigen in de lucht Twee bleven er boven het veld, de eendekker van Olieslagers, vrij hoog, en de tweedekker van Van den Born, veel lager bij den grond. Twee andere zag men een heel eind buiten het veld den tweedekker van Kinet en dien van Lanser, de laatste zoo hoog en zoo ver dat hij bijna uit zicht was. Aan de kim kwamen onweerswolken opzetten. Plotseling zag men, hoe de toestel van Kinet door een werveling in de lucht gegrepen werd, kantelde en pijnsnel achter de boomen verdween. Olieslagers, die door dezelfde luchtkolk kwam, J moest hals over kop landen, met heel wat moeite. Dezelfde windstoot greep het vliegtuig van Lanser. Ook Lanser viel, maar met een handige manoeuvre kon hij den val in de ruimte stuiten en zichzelf en den passagier, dien hij aan boord had, het leven redden. Er begon een wilde wedloop naar de plaats, waar de twee waren neergekomen. Kinet vond men op een maaiveld, dood onder zijn motor. Zijne beenen waren gebroken, zijne laarzen in- gescheurd, ten teeken dat hij nog een eind weegs langs den grond was gesleurd. Hij had zijn nek gebroken. Zijne vrouw wachtte op het vliegveld angstig op bericht van hem. Men zeide haar eerst, dat haar man licht gekwetst was, daarna dat het nog al erg aangekomen was en dat zij naar huis moest. Men zou hem bij haar brengen. Thuis heeft zij pas de vreeselijke waarheid vernomen. Kinet was zijn sportloopbaan op de motor- fiets begonnen. Zijn vriend en stadgenoot, de Luikenaar Charles van den Born, was zijn leermeester in het vliegen geweest in de school van Farman, te Mourmelon. Den 9den Mei deed Nicolas Kinet daar reeds vluchten van 10, 15 [[en 20 K.M. Den 12den Mei vloog bij 120 M? hoog en 30 K.M. ver. Daarna nam hij zijn broer Louis Kinet over een afstand van 40 K.M. mee. Den 14den Mei kreeg hij met vlag en wimpel zijn brevet als luchtman. Den 15den Mei vloog hij met twee reizigers en legde 10 K.M. af. Een uur later behaalde hij het wereldrecord, voor een vlucht met een reiziger gedurende 2 uur 51 min. 91/5 sec. Nicolas Kinet ging nu prijzen halen te Boe- dapest. Hij ontmoette er geduchte tegenstanders als Paulhan, Wagner, lllner, Latham, Frey, Efimof enz. Maar hij was de held van de lucht, die, weer of geen weer, uitvloog zelfs wanneer er een halve storm op het veld stond. Ook in den vliegwedstrijd te Brussel stond hij, gelijk men weet, bovenaan de lijst, ten opzichte van den gezamenlijken duur der vluch ten. Op zijn sterfdag had hi) in het geheel al 16 uur 1 m. 283/5 sec. afgevlogen Olie slagers, die na hem kwam, 11 uur 19 min. 53V5 sec. Lanser, 6 uur 33 min. 571/i sec. De overigen waren ver achter. Ook aan de de vliegweek te Reims had Kinet deelgenomen. Hij legde toen in het geheel 677 K.M. 665 M. in de lucht af. De neef van den ongelukkigen vlieger, Daniel Kinet, is drie weken geleden te Gent gevallen en eenige dagen later aan zijne wonden bezweken. Dr. Charles Walden, een Amerikaansch vlieger, is met een eendekker, dien hij naar zijn eigen inzichten gebouwd had, te Meneola op Long Island bij New-York gevallen en doodelijk gewond. Dikwijls maakt een nierziekte zich geheel van een lijder meester, voordat deze er zich in het minst iets van bewust is. Jaienlang heeft deze ziekte zich misschien reeds kunnen ontwikkelen, terwijl hij er een geheel andere oorzaak voor zofcht en er een verkeerd genees- middel tegen gebruikte. Dan leidt zijn kwaal plotseling tot niersteen, waterzucht, lendenjicht en martelende urinestoornissen. Zijn nieren worden gaandeweg eel na eel vernietigd en verliezen hun kracht om het bloed te fiitreeren en wanneer het bloed niet behoorlijkgefiltreerd wordtdan wordt het geheele lichaam tangzamer- hand vergiftigd. Indien gjj een nier- of blaasaandoenmg hebt, zult gij opmerken, dat de urine bewolkt en zanderig is, dat de loozing moeilijk geschiedt, of dat gij geen macht meer hebt over het water. 'sMorgens staat gij met een ellendig gevoel in uw rug op, uw oogen zijn opgeblazen, uw enkels gezwollen. Bij slecht weer gevoelt gij u prikkelbaar, terneergeslagen en afgemat, en krijgt gij rheumatiscbe pijnen in de spieren en gewrichten. t Alleen een geneesmiddeluitsluitend voor cle nierenkan de nieren genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn uitsluitend voor nier- en blaasziekten. Zij werken rechtstreeks op de nieren en komen deze op een zachte wgze te hulp. Zij heelen de nieren en geven hun gaandeweg de kracht terug om de ziekte-aan- brengende stoflen uit het bloed te verwijderen. De naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Ze zijn te ier Neuzeu verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke- Leunis, Westkolkstraat. Toezending gescbedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,— voor zes doozen. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrij dag 6 Aug. u 2.26 2.47 7 3.7 3.27 8 3.46 4.4 9 4.22 4.40 10 4.58 5.15 11 5.33 5.52 12 6.12 6.33 If ff ft 11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2