Eenig adres voor H.H. Winkeliers. Bruine Jacobapotten. Mr. P. DIELEMAN, Dokter C. DE DECKEH. Tandarts H. VERHOEVEN, Adverlentien. in het Ziekenhuis te consulteeren. Handelsberichten. Tandarts MEI ER (Mijaheer en Mevrouw) Laatste berichten. BURGER LUKE STAND. ONTVANGEN: een wagon eerste keus Daar wij direct van af de fabriek kochten zijn onze prijzen spotgoedkoop. Het is prima kwaliteit, t is ieders gading, stel dus niet uit om eens even te komen zien. Goedkoope Winkel, Noordstr. 70, Ter Neuzen. In Galanterien, Huish. Artikelen, enz. enz. Dijkstraat 24 MEUBELEN bij S. M. P0LAK, is iederen Zaterdag Tooze telegrafie een eenig ding is voor het opsporen van misdadigera zonder de Marconi- graaf was Orippen waarschijnlijk veilig en wel in Canada geland. Het Amerikaansche journalisme is over inspec- teur Dew niet best te spreken, omdat Hij aan de verslaggevers der bladen niet alle inlichtingen gaf, die de heeren wenschten, wat tengevolge had, dat in Amerikaansche bladen een en ander te lezen staat over het verouderde en slechte systeem van Scotland Yard. De Amerikaansche verslaggevers hebben overigens wel hun best gedaan. De perskolonie te Fatherpoint kwam, toen bekend werd, dat de"~-arrestatie niet door de pers mocht worden bijgewooud, op het lumu- neuze denkbeeld een vlot te bouwen en daar- mede de /Montrose" tegemoet te varen. Zij zouden dan schipbreukelingen voorstellen en, als de Montrose" in zicht kwam, de noodvlag bijschen. Deze reproductie van de befaamde //Medusa"-ramp heeft men echter niet kunnen vertoonen, omdat er tegen den morgen een mist opkwam. Op de plaatsen van het vasteland, waar het voortvluchtige paar vertoefde, zijn onder Engel- sche en Amerikaansche reizigers ernstige ver- schijnselen van Crippomanie voorgekomen. De eigenaar van het kleine hotel des Arden nes, te Brussel, waar Crippen en miss Le Neve eenige dagen gelogeerd hebben, wordt bestormd door lieden, die Crippen-souvenirs willen koopen en door misses met kiektoestellen, die ter eeuwige gedachtenis, aan de historie de kamer willen photographeeren, waar het gevluchte paar den onrustigen slaap des boozen geslapen heeft. Een Engelschman bood voor de bladzijde van het vreemdelingenboek, waarop Crippen zich als Robinson had ingeschreven, 80 shillings de politie had echter dit blad reeds geconfiskeerd een Amerikaan bemachtigde voor 40 dollar een hemdknoopje, dat Crippen op zijn kamer ver- loren had. Een twaalftal getuigen heeft Dinsdag- middag voor den politierechter in Bowstreet de noodige getuigenissen beeedigd in zake Crippen en mej. Le Neve. Die getuigenverklaringen zal inspecteur Mitchell Donderdag naar Canada medenemen. De rechter in Canada heeft de uitwijzing van mej. Le Neve bevolen, zoodat zij Crippen naar Engeland zal voorafgaan. Mej. Le Neve blijft verzekeren, dat zij er niets van afweet, dat Crippen zijn vrouw ver- moord heett. Zij heeft geloof gehecht aan diens verhaal, dat zijn vrouw van hem weg- geloopen en naderhand in California overleden is. Nog schandelijker teiten dan bij de andere vevisies in Rusland heett het onderzoek, door senator Glisjtsjinki omtrent de intendance in Siberie ingesteld, aan het licht gebracht. Tijdens den Russisch-Japanschen oorlog werd daar zoo gestolen*, dat de intendanten bij het hazardspel om niet minder dan een bierglas vol goud- stukken speelden. In een nacht werden ver- mogens gewonnen en verspeeld. En de verliezer maakte, zelfs als hij alles verloren had, niet, zooals elders in dergelijke gevallen wel geschiedt, een einde aan zijn leven, maar begon den volgenden dag sleehts wat harder te stelen, om het verlorene zoo spoedig mogelijk te herwinnen. Buitengewoon voordeelig voor de intendanten waren vooral de leveranties van tenten, de regeering "betaalde n.l. voor groote en ontving sleehts kleine, zoodat zij op deze wijze voor millioenen benadeeld werd. En wanneer er al eens iets werd ontaekt, dan werd de schuldige niet bestraft, maar naar een Europeesch district overgeplaatst, waar het stelen minder gemakkelijk maar het leven veel aangenamer was. Glisjtsjinki zal nu ook een onderzoek instellen naar de handelingen van de ambtenaren van den Mandsjoerijschen spoorweg. Ook van deze revisie zij n opzienbare onthullingen te verwachten. Een eigenaardig gebruik. In de om- streken van Tubbergen en Ootmarsum huren vele boeren een nieuwen knecht of nieu we meid tegen Nathem, d. i. 14 dagen na Paschen. Op dien datum verwisselt het dienstpersoneel dus gewoonlijk van dienst, zooals dat in de andere streken van ons land met 1 of 2 Mei geschiedt. Zijn noodzakelijke beuoodigdbeden in een doek geknoopt, komt de knecht, liefst ongemerkt aan en tracht, zoo mogelijk. door een achter- deur binnen te komen. Bij de voordeur staat het overige dienstpersoneel klaar met emruers water om hem nat te gooien, waarom hij door een achterdeur in huis tracht te komen. Het overige personeel tracht hem echter eerst goed nat te gooien en staat dus op den uitkijk Eerst wanneer de nieuwaangekomene er in slaagt op een stoel te gaan zitten of het haal (ketting met haak boven het haardvuur) te pakken te krijgen, moet men bem met rust laten. Het lot dat den grooten prijs van 200,000 Iranc der tombola van de Brusselsche tentoon- stelling heeft gewonnen, is nog zoek. Maar nu heeft een hoefsmid te Ronse de onaange- name gewaarwording dat bij misschien het bewuste lotten deele bezit. Zijn lot is nl., toen hij zijn pijp in zijn zak stak, gedeel- telijk verbrand. Er zjjn van het nummer alleen nog de drie laatste cijfers te zien nl. 358, en het winnende lot is no. 5 van serie 16,353. Het zal echter moeilijk zijn hem op dien grond den prps toe te kennen. Een door den Duitschen keizer uitgeloofde schuttersbeker zal waarschijnlijk in het bezit van een socialist komen. De socialistische partij- leider Suder, lid van den Zwitscherschen Bonds- raad, heeft in den wedstrijd om den beker 99 punten van de 100 gescboten. De Bondsschietwedstrijden te Bern zijn dit jaar ook in andere opzichten enorm geslaagd er zijn al veel meer dan 3 millioen patronen verschoten, en Zaterdag waren er reeds 17 meesterscherpschutters, waarvan 15 Zwitsers. In 1908 was het getal meesterscherpschutters sleehts 12 de groote toeneming is vooral te danken aan het ijverige en volhardende oefenen der jongeren. Te Colmar ontstond brand ten huize van een instrumentmaker, in een kamer, waar de vader met zjjn 3 zoons, 14, 17 en 19 jaar oud, sliepen. Waarschijnlijk zijn de menschen door den rook bedwelmd geworden, zoodat zij niet vluchten konden. Toen de brandweer hen redde, waren zij met brandwonden bedekt. Dejonge- ui zijn denzelfden dag nog gestorven en de vader verkeert eveneens in levensgevaar. De vorige week Donderdagavond heeft de Belgische politie ook een plotseling bezoek gebracht aan het Casino van Spa. Een tiental eden waren in de zaal aanwezig, doch geen enkel verboden spel werd gespeeld. Er waren noch rouletten, noch baccaratafels. De aan- wezigen personen werden door bet parket on- dervraagd. Het was tengevolge van een naam- looze aanklacht dat het parket zich wilde overtuigen of de wet op de spelen geeerbiedigd wordt. Enschede. lngevolge het besluit der fabri- rantenvereeniging is gisterenavond besloten tot algeheele uitsluiting. Hedenmiddag zal echter nog een vergadering worden gehouden. Algemeen is men van gevoelen dat de staking weldra zal worden opgeheven. *S Hertogenbosch. Van morgen vroeg is de groote meubelfabriek van Nijnatten totaal afgebrand. De boeken konden nog gered worden. Door de geweldige hitte sprongen van de naburige huizen de ruiten en barstte het verfwerk. Odessa. De stad is door pest besmet ver- ilaard. Petersburg. Volgens bericht van een der Petersburgsche bladen zijn op de Amoer een groot aantal visschersbooten in een orkaan om- geslagen, waardoor 200 visschers verdronken. Kroonstad. Door een ketelontploffing op eeD torpedoboot zijn 6 menschen gedood en 14gewond. Minzaam aanbevelend, POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een ketting roode kraaltjes met slootje en een wandeltaschje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. ZEET I.J DING E TV. Van 1 tot en met 2 Aug. Positie der Stoomschepen. Hulst, 1 Aug. 1910. Voor-.de vele bewijzen van deel- w neming, ondervonden, bij het over lijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, Joost Lbunis, betuigen wij onzen hartelijken dank. j Bovenal betuigen wij dien (lank aan den heer Buyze, arts alhier, en aan de Directrice en verder personeel van bet Ziekenhuis, voor hunne onvermoeide zorgen tijdens bet langdurig lijden aan onzen vader bewezen. Ter Neuzen, 3 Augustus 1910. Mede namens de familie, ABR. LEUNIS. Ondergeteekende maakt bekend dat zijn JVinkel wederom is geopend en beveelt zich bij voortduring minzaam aan. Ter Neuzen. J- G. \ERELST. Gediplomeerde speeialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van O tot 12 en van 2 tot 5 uur Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuldstatie). Wie het huis dat in de adver- tentie letter waarin 4 kamers gemeubileerd worden gevraagd, huurt, kan de daarvoor tegen zeer voordeelige condition be- komen. Meubelmagazgn. Stadsverkoopbuis, Lepelstr. lissingen. Franco levering, reiskosten worden vergoed. Advocaat en Procureur te Middelburg, is elken ZATERDAG te AXEL te spreken bij L'Ecluse—Mahu. Specialist Tandmeester, Ottograclit 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 lirebehalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pjjn. Alle soovten van Kunsttanden. Van 1 tot en met 2 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschut; door de Westsl. 21 op- en 13 afgescbut. van ll—3ll3 uur, Hulst. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Josef Theofiel Messagie, oud 23 j., jm. en Rosalia Maria Everaart, oud 22 j., jd. Alouisius van Hecke (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Antoinetta Jacoba Adriaansen, ond 28 j.,jd. 22 Juii. Petrus Franciscus Roelands (van Graauw), oud 19 j., jm. en Eulalia Pieternella Segers, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13Juli. Alphonsus Judocus Esseling, oud 22 j., jm. en Maria Sijlvia Thijs (van Hontenisse), oud 19 j., jd. Josef Theofiel Messagie, oud 23 j., jm. en Rosalia Maria Everaart, oud 22 j., jd. Emanuel Jacobus de Cauwer, oud 21 j., jm. en Maria Christina Verbruggen, oud 20j.,jd. 20 Juli. Alouisius van Hecke (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Antoinetta Jacoba Adriaansen, oud 28 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Maria Antonia, d. van Joseph Johannes den Tenter en van Louisa Maria Mannaert. 9 Juli. Josephus Carolus, z. van Edumond Carolus Ludovicus de Wilde en van Carolina Maria Scliuerman. 10 Juii. Ludovicus Petrus Matthijs, z. van Desir6 Baart en van Mathilda Petronella Volleman. 12 Juli. Fran ciscus Xaverius, z. van Christiaan de Bruijn en van Maria Schauwaert. 17 Juli. Janna Maatje, d. van Jan van Hoeve en van Pieternella de Zeeuw. 19 Juli. Alouisius Alphonsus Marie, d. van Petrus Josephus Vermeersen en van Sophia Maria Janssens. 26 Juli. Maria Johanna, d. van Benignus Alphonsius Esseling en van Maria Johanna Verbruggen. 27 Juli. Henricus Johannes, z. van Hendi ikus Johannes Pallada en van Helena Everdina Petronella Francisca Weerdestijn. 28 Juli. Antoine Petrus Marie, z. van Leonardus Marinus Baart en van Maria Johanna den Tenter. Overlijden. 9 Juli. Joseph Alouisius de Vettei, oud 1 m., z. van Aloijsius en van Mathilde de Bruijn. 13 Juli. Margaretha Philomena Thaelman, oud 4 j., d. van Petrus Franciscus en van Louisa Johanna van Giesen. 27 Juli. Johanna Petronella Engels, oud 67 j., wed. van Charles Smits. Axel. Huwelijks-aangiften. 29 Juli. David Fran cois Dieleman, oud 19 j., jm. en Aaltje de Visser, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juli. Jan Cornelisse, oud 26 j., jm. en Debora Crina Brakman, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Andries, z. van Andries van Dixhoorn en van Janneke Koster. 16 Juli. Adriana Elisabeth d van Gilles Faas en van Janna Rinn. 17 Juli. Lisa Margrietha, d. van Joseph de Moor en van Maria Catharina Vereecken. 17 Juli. Maria Anna Juliana, d. van Josephus Jacobus Michielsen en van Maria Louisa de Rechter. 19 Juli. Elisabeth, d. van Pieter Hamelink en van Maria Jansen. 18 Juli. Jan, z. van Jan Pieter van Hoeve en van Maria Magdalena Dees. 20 Juii. Sara, d. van Jan Jansen en van Janneke Dieleman. 22 Juli. Gijsbregt, z. van Pieter Cornelis van Bendegem en van Elizabeth Riemens. 24 Juli. Petrus Franciscus. z. van Charles Louis van Ecke en van Lionia Maria van Rumste. 26 Juli. Irma Elisa, d. van Petrus Boone en van Elisa Maria Bracke. 27 Juli. Franfois, z. van Jan Cornelis Faas en van Maria van Cadsand. 31 Juli. Chris tiaan, z. van Abraham van Bendegem en van Elizabeth Deij. Overlijden. 18 Juli .Sophia Martens,oud 75j.,echtg. van Petrus Mahn. 21 Juli. Petronella Leonards van der Scheer, oud 57 j., wed. van Anthonij Johannes Meerburg Snarenberg. Hosclikapelle. Geboorten. 11 Juli. Louisa Maria, d. van Jan Francies de Klerk en van Paulina de Backer. 16 Juli. Emma Louisa, d. van Josephus Lambert en van Mathilda Paulina den Tenter. Overlijden. 20 Juli. Joannes Levinus Destombes, oud 76 j., weduwn. van Apolonia Janssen. 27 Juli. Cornelis de Klerk, oud 76 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Apolonia de Jonge en uit het tweede huwelijk van Maria Anna van de Lavoir, echtg. van Anna Catharina Kroes. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 20Juli. Camilles Johannes Smet, oud 36 j., weduwn. van Maria Rosalia van Poele, en Paulina Henderickx, oud 40 j., jd. 27 Juli. Petrus Fransciscus Leenknecht, oud 28 j., jm. en Maria Virginia Mingeroet, oud 34 j., wed. van Carolus Ludovicus van Roeyen. Geboorten. 17 Juli. Henricus Josephus, z. van Johannes van Boven en van Pelagia Beernaert. 24 Juli. Margerite Clementine, d. van Camiel Daelman en van Maria Josephina de Rijck. 25 Juli. Jerdme Cesar, z. van Frederik Emanuel Fierens en van Lucia Maria de Kever. Petrus Augustinus, z. van Theophilis de Wilde en van Camile Maria Melsen. Uengsttlijk. Overlijden. 31 Juli. Maria Louisa Somers, oud 3 m., d. van Alphonsus en van Louisa de Maagd. Huek. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juli. Daniel van Cadzand, oud 25 j., jm. en Pieternella Tollenaar, oud 23 j., jd. Geboorten. 14 Juli. Pieter Marinus, z. van Pieter Michielsen en van Geertruida Wolse. 27 Juli. Elizabeth Suzanna Tanneke, d. van Adriaan Daniel Kaan en van Sara Adriana de Vlieger. 30 Juii. Willemina Maria, d. van Levinus Verbrugge en van Magdalena Elizabeth Donze. liaewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juli. Ho- nore de Gronckel, oud 37 j., jm. en Coralia Justine Cerpentier, oud 27 j., jd. 25 Juli. Aloijsius de Coninck, oud 26 j., jm. en Anna Josephina Elegeert, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Emelie Marie, d. van Camile de Caluwe en van Eulalia Herwegh. Alina Joseph Alice, d. van Prudent Alphonse van Waes en van Maria L. D. de Moor. Overlijden. 18 Juli. Maria Antoinette Cyrille Dierick, oud 2 j., d. van Ernestus J. M. en van Antonia D. M. Konings. 19 Juli. Theophilus Alphonsus Wouters, oud 2 m., z. van Petrus en van Maiie J. van Santberghen. 20 Juli. Alphons Joseph Buijs, oud 2 j., z. van Aloijsius en van Leonia Vermeire. 23 Juli. Arthur Aloijsius Gijsel, oud 1 j., z. van tlonord en van Coleta Inghels. 26 Juli. Andre Leopold Vanderhaeghen, oud 10 m., z. van Jnlins en Louisa Maria de Block (beiden wonende te Gent). 28 Juli. Maria Juliana Ida Berwaert, oud 2 m., d. van Alphonsus B. en van Ida Maria Cath. Beijsen. Overslag-. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. las van Client* Geboorten. 16 Juii. Ferdinandus Jacobu9, z. van Jacobus Bonaventure Franciscus Slock en van Hendriena Visser. 17 Juli. Edmund Henderik Henri Maria, z. van Henri Emil Scheffer en van Ephemia Isabella van Hecke. 18 Juii. Rachel Prudentia, d. van Alphonsius Geilleit en van Honorine Marie Ceulenaere. 20 Juli. Tonia Adriana Engelina, d. van Gerrit Hendrik Unk en van Engelina Knoop. 4Ves<clor|»«. Geboorten. 31 Juli. Petrus, z. van Leons Alphonsius van Vooren en van Fiorina Maria Lammens. Overlijden. 27 Juli. Mathilda Eduarda Plasschaert, oud 66 j., d. van Albertus en van Isabella Francisca van Duijze. Kuidderpe. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. VLAG. a O NAAM MS. Van en naar. Lading. I Ned. 8.s. Eng. s.s. idem idem Eng. scb. Eng. s.s. idem Russ. 8.9. Noor. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.a. idem Voor Ter leuzen I Helena 5093 Si. Petersb. rout Ousel 3633 Manchester stukg. Rescue 2011 Goole kolen Ronan 3391 Leith stukg. inn Ter Neuzen Morningstar 204 |Santwich macadam V nor ben( s Hnmber 2895 Goole stnkg. Hebble 2559 idem idem Iwan Asbeleff 5100 St. Petersb. hout Richard 3063 Drontheim erts Stock Force 1524 Goole kolen Van rut Dag 1787 Goole ledig Moray Firth 1015 idem idem Botnia 3252 Grangem. idem The Marchion. 1660 Middlesbro idem Hebble 2559 Goole stukg. Voor Selzaete Commercial 321 |Cherbourg creosoot s.s. s.s. 9.9. S.S. HARALD in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. JENNY vertrok 29 Juli van Hull naar Archangel. RICHARD vertrok 30 Juli van St. Petersburg naar Ter Nenzen. ELISABETH wordt heden van Archangel te Bristol verwacht. HELENA in lossing te Ter Neuzen. MAGDALENA in lading te St. Petersburg voor Ter Nenzen. Middenprijs per 100 K. G. Tarwe f 8.—Rogge 6,75 Wintergerst f Zomergerst Haver fl,—Erwten f 12,50; Witte boonen Brume boonen J 11, Dnivenboonen /9,50, Paardenboonen /8.50, Boekweit J Lijnzaad 14,—Koolzaad Aardappels Boter per kilo 1,30. Eieren per 26 stnks 1, Ter weekmarkt waren aangevoerd 9 stuks Rundvee en 27 varkens, waarvan verkocht 4 stuks rundvee en 19 varkens. 1 |Eng. s.s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 3