Laatste berichten. door de doktoren Woods en Washington Epps. olgens een bericht, gaven zij hem een tincfcuur van /arbor vitae", bestaande uit de sappen van thuja, een z.g. ievensboom, in Noord-Amerika gevonden, behoorende tot de familie van kecel- dragers, die een sierlijk uiterlijk moet hebben, en welks groene takken een balsemachtigen geur en een aromatisch-bitteren smaak hebben. A an dat drankje, brijgt de broze man iedere maand een dosis, die hem, om de langzame werking van het aftreksel, niet vaker kan worden gegeven. Deze behandeling moet al zoover gebaat hebben, dat Rushbrook zijn kaken voor eten en spreken vrijer kan bewegen. Zijn huid is met langer tanig, maar kreeg een gezonde kleur. De genoemde doktoren zijn vol hoop, hem op den duur te kunnen genezen. Doch u e6n ,langzaam pi'oces worden. De //brittle man is echter geduldig verheugd over zpn kans om in plaats van kraakporcelein te zijn, nog eens, lenig gespierd, voetbal te zullen kunnen spelen. Terwijl een groot deel van de Engelsche vloot voor oefeningen op de kust van Devonshire was koning George bevond zich daarbij op de Dreadnought is-Graham White Woensdag tweemaal over de vloot heengevlogen, op een hoogte van 300 tot 500 M. Geen kanon op geen der vele oorlogsbodems zegt een ngelsch blad kon hoog genoeg gericht worden om het vliegtuig te treifen. Het had dus in een oorlog heel wat kwaad kunnen doen. 1 it lerland komen twee berichten van ernstige brandongelukken, waarbij helaas zes menseheu zijn omgekomen. In het graafschap Galway brak brand uit in een der beroemdste histonsche kasteelen van lerland, Menlough astle, de bezitting van Baron Valentine Blake, wiens voorouders reeds in 1622 het prachtige kasteel hadden doen bouwen. Baron Blake en zijn vrouw waren afwezig en alleen de oudste dochter was met eenige bedienden op het kasteel achtergebleven. Deze dame leed aan rheumatiek en moest het bed houden. Het vuur is waarschijnlijk in haar slaapkamer ontstaan maar aangezien de jono-e dame sliep en zich bovendien nauwelijks be wegen kon, is zij waarschijnlijk in haar slaap gestikt en heeft niet veel pijn geleden. Aan redding viel niet meer te denken, want toen de koetsier den brand ontdekte, stond het geheele achtergebouw reeds in vlammen. De koetsier sloeg alarm en twee boeren en een tuinman reden naar Galway een afstand van 5 K.M. om de brandweer te hulp te roepen. Intusschen hadden zich eenige bedienden kun nen redden, maar plotseling zag men boven op een muur een knecht en voor een venster daar- naast twee dienstboden verschijnen. De knecht had den moed zich aan het klimop, dat langs den muur groeide toe te vertrouwen en ofschoon i*.en s'otte. n°g een flinke tuimeling maakte, meld bet klimop hem tenminste zoolang dat zijn yal gebroken werd en hij met een paar on- beteekenende wonden op den bodem terecht kwam. De dienstmeisjes hadden echter geen uitweg en toen het vuur heviger werd, moesten zij naar beneden springen. Zij deden dit ten slotte beiden maar door hun lauge nachtgewaad bij het springen gehinderd, kwamen ze zoo onge- lukkig terecht, dat de eene op de plaats dood bleef en de andere in stervenden toestand naar een naburige hoeve werd vervoerd. De brandweer en alie beschikbare politie kwamen uit Galway zoo spoedig mogelijk te lulp, maar zij stonden machteloos tegenover de bieden, waarbij een leven vrij van zorg, hare spoedige genezing te wachten stond. Den daaropvolgenden Maandag trok mistress Rocke naar Y\ lllow-Heights. Clara stelde een schoone ruime kamer ter harer beschikking, naast welke die van Traverse gelegen was. De prachtige meubels, waarmede zij gestoffeerd was, het deftige, wat overal in huis van den dokter doorstraalde, maakte op mistress Rocke een gunshgen indruk en zij kon het zich niet ontveinzeD, dat het haar hier wel bevallen zou. Eenige weken later wenschte ook inderdaad ledereen op Willow-Heights zich geluk met de waardige vrouw, die harerzijds God niet ge noeg kon danken voor zulk een gelukkigen ommekeer in haren toestand. De dokter en Irayerse brachten den meesten tijd in de biblio- theek bij hunne boeken door. Inmiddels leerde Clara van mistress Rocke het huishouden, waar bij hare vereering voor die brave vrouw met den dag toenam. 's Avonds vereenigde de geheele familie zich k" m jg6meen? ppeI-]k salon en terwijl de beide dames zich onledig hielden met hand- weikjes, lazen afwisselend dokter Day en Tra verse uit een of ander mooi boek voor. Soms werd er ook muziek gemaakt, daar Clara zeer schoon ff? sPeelde en Traverse, met een voortref- felgke stem begaafd, zich onderscheidde als natuurzanger. Dit was het eenvoudige, maar gelukkige en men op wm<w He«Ms ,„twf wilifn ee.ES zie". wat er intusschen an onze Capitola in de eenzaamheid van het z/Unweersnest is geworden. vuurzee en zij konden zich slechts bepalen tot het beschermen der belendende gebouwen. Het kasteel brandde tot den grond toe af en slechts eenige kale muren bleven er van over. Menlough Castle was een der fraaiste oud- lersche kasteelen uit het geheele land. Reeds in 1185 werden de eerste gebouwen opgericht, totdat in 1622 door den toenmaligen eigenaar, den graaf van Londerry een prachtig nieuw kasteel werd gebouwd. Het kasteel bevatte een rijke verzameling kunstschatten, waaronder zeldzame Oostersche weeldeartikelen uit den tijd der Kruistochten, benevens een schilderijenverzameling, waaronder mooie stukken 1 ransche en Engelsche meesters. De beroemdste kunstvoorwerpen van het kasteel bestonden echter in een zestal oud-Vlaamsche gobelins uit de beroemde school van tapijtwerk te Kortrijk uit 1540. Er waren eenige tafe- reelen uit het leven van Alexander de Groote i geweven. V an de oude wapenen heeft men nog eenige stukken in half gesmolten toestand terrugge- vonden maar de rest is alles verbrand. Ongeveer tezelfder tijd brak in Belfast brand uit in het Kelvin Hotel, die ook zoo spoedig om zich greep, dat de brandweer slechts met de grootste moeite de meeste aanwezige personen kon redden. Bijna niemand kwam er zonder brandwonden af, doch de eerste veertig geredden hebben alien niet-levensgevaarlijke verwon- dingen. Vijf personen werden echter levens- gevaarljjk geblesseerd. Een dominee en zijn vrouw werden op hun kamer gevonden met verschrikkelijke brandwonden. Een handels- reiziger die uit de derde verdieping sprong, brak beide beenen en kreeg lichte hersenschud- ding, een buffetjuffrouw die van een balkon afsprong, brak een been en liep talrijke kneu- zingen op, terwijl de vijfde persoon bijna gestikt was door den rook en ook talrijke brandwonden vertoonde. Toen de brandweer na 2lj2 uurhet vuur meester was, vond men in het verbrande gebouw nog de lijken van 2 kellners en van een handelsreiziger uit Manchester. Een boefje van 15 jaar. Gast van de strafschool te Grosz-Rosen in Silezie. Naam Adolf Conraad, ouderloos. Op elfjarige leeftijd een eerste slag geslagen, nadat hij tevoren zijn ouders bestolen had. Hij ontvluchtte de straf school voor kinderen, kroop in een goederen wagen en trok als blinder Passagier" naar Berlijn. Het mannetje maakt den indruk van slim te zijn zijn oogen staan geknepen dicht bijeen. 'n Scherpe, sterk-vooruitstekende neus geeft aan 't geheel een vosachtige karakteristiek. Een stiekemerd, een, die geen twee woorden te veel zegt. Met moeite heeft de politie hem tot bekentenis gedwongen. t Was een kunstje. De dommen vlogen er op in. Hij maakte zich bevriend met loopjongens die geld in de tasch droegen. Zei, dat ze't slecht en voor diefstal gevaarlijk bij zich droegen. Hjj zou leeren hoe ze't dragen moesten. Nam t geld er uit, en slim-handig pakte hij een hoopje papier in een courant nam het geld mee en verdween. Zoo op een van z'n boeventochten kwam ie voor t groote roode huis in de Dorotheenstrasse. Keek met belangstelling naar het in- en uitgaan der menschen, zonder te weten, wat daar gaande was. Aan een jongen looper vroeg hij dit, en die vertelde hem, dat hier een //Postscheckamt' was. Wjjl al zjju gestolen duiten op waren, dacht hij er aan, een grooten slag te slaan. En zoo gebeurde het, dat hij op bel-lichten DERTIENDE HOOFDSTUK. Capitola gevoelde aanvankelijk eenige moeite, om zich in hare nieuwe omstandigheden te schikken, waarin het toeval haar had verplaatst. Deze weelderige woning, vol pracht en praal, de groote stoet van bedienden, die hare bevelen gehoorzaamden, de maatschappelijke positie van den ouden heer, die zij haren oom noemde, de overvloed en rijkdom, welke haar omgaf, dat alles vormde zulk een contrast met het verle- dene, dat zij soms in twijfel geraakte of zij nog wel bij haar voile verstand was. Wanneer zjj 's morgens vaak na een benauwden droom, die haar de enge steegjes, sloppen, kelderwo- ningen en smerige holen der armoede en ellende van New-York weder had voor den geest gevoerd, bij haar ontwaken zich in hare kamer bevond, die met alles gestoffeerd was, wat een jong meisje blijde kan maken, dan vroeg zij zich af,/Ben ik het zelf wel Is dit alles werkelijk Ben ik dit arme, verlaten kind, dat gisteren nog zonder onderkomen in de straten van New-York rondzwierf, als jongen gekleed couranten verkocht en er dicht aan toe was, om door den recorder naar het verbeterhuis te worden gezonden Ben ik het zelf die zich thans veranderd ziet in miss Black, in een jongejuffrouw, die misschien bestemd is, eens dit kasteel te erven Is het mogelijk, dat ik de nicht ben van dezen fieren grijsaard, dezen voormaligen officier, die mijn beurs met goud vult en mij rijtuigen, paarden en slaven ter beschikking stelt Neen, dat alles is onmogelijk Zou ik eigenlijk niet waanzinnig zijn De laatste gebeurtenis in mijn leven, die ik mij nog goed herinner, is, dat men mij voor dag het stoute staaltje uithaalde, een looper 5600 mark te ontfutselen. Hij wisselde een 1000 markbiljet in een bank en kocht toen een nieuw pak kleeren, dandy geele schoenen, 'n hoed, 'n reiskoffer en 't noo- dige ondergoed. Grappenmaker-biljet le klas naar Italie Maar te Chiasso kreeg hij heim- wee. Terug naar Berlijn, waar hij in hotels logeerde, den grooten meneer speelde. Voort- durend was hij op de renbaan en speelde hoog, zoo, dat al zijn duiten er bij inschoten. De hotel-rekening werd hoog, en geen duiten meer hebbende, moest hij z'n valies achterlaten en verdwijnen. Tevoren had hij met 'n zekeren Fritz Beyer n grap uitgehaald. Hij was zonder papieren. Dp 'n dag beloofde hij Beyer in zijn dienst te nemen als looper, maar dan moest ie eerst zijn getuigschriften enz., afgeven. Zoo deed de jongen, nadat hij 100 mark ontvangen had. ioen de kleine 15jarige boef zonder duiten was trok hij naar Langenstrasse 17, waar Beyer woonde, om hem de 100 mark te vragen. Doch daar loerden nog steeds 2 beambten van de crimineele politie en die maakten een eind aan dezen roman van een tuchthuis-leerling. Sinds weken werd door de Berlijnsche crimi neele politie een jongmensch gezocht, dat behalve verschillende diefstallen, bovendien nog in de Dorotheenstrasse, vlak bij't allerdrukste centrum der wereldstad, een looper van de firma Hirschfeld 5600 mark ontfutselde. Dit veelbelovend jongmensch, 15 jaar oud, is thans door 'n kleinen, dommen streek ten leste in de fuik geloopen. Indisch Mollandsch. Nederlandsche kinderen kunnen soms in op- stellen wel eens aardige uitdrukkingengebruiken, maar ook lndische kinderen hebben er slag van. Toch zijn de kunststukjes der kleine ludiers weer anders dan die van de jouge Nederlanders. Men oordeele naar de volgende collectie, die een onderwijzer in Indie verzamelde uit de opstellen zijner leerlingen. Zij komt voor in /;De Javabode" Een tabouretje is zeer geschikt om voor de piano te zitten. Om 12 uur heeft de kat een streep in de oogen en om 12 uur 's avonds heelemaal rond. In sommige scholen worden bordelappen overal geslingerd. Als een klapper valt op je hoofd, is zeer ongezond. Er zijn lei en van steen en van faber ge- maakt. Wat kijkt die hond leelijk met zijn tanden 't Is ongeluk met die dames, die de man gesneuveld zijn. Goeden ochtend mevrouwPak stoel, neem zit. De rok mijner zuster is losbandig. Nachtbraken bij een zieke kan ik niet. Mijn familie al op, papa dood, mama dood, zuster dood, allemaal al dood. De vijand werd gedood en in de pan gehakt. Daar de stal vernieuwt, de paarden zijn achterstalliff. Zonder geweten zakte hij in de modder. Sommige slangen legt ei en vindt soms in een ei twee jongetjes. Om zich te verdedigen slaat het paard met de achterpooten achteruit en ook met de tanden. Als het paard schopt, gaat men dikwijls dood. Tegen de koude en regen kan de kat niet uitstaan. Over een touw gaat zij met gemak langs. Wanneer men een kat tegenspreekt, dan zegt men haar den naam van poes. Als het paard rijden wil, wordt het opge tuigd. den recorder bracht, omdat ik als jongen ver- kleed was. De opgewondenheid, de schande, de vrees, zullen mij het verstand benomen hebben en al het andere is een visioen in de krank- zinnigheid. Deze groote, schoone woning, waarin ik meesteres meen te zijn, is niets anders dan een gekkenhuis, waarin men mij gebracht heeft en waarvan de oude officier, die ik mijn oom noem, directeur is. Al deze bedienden, welke mij omgeveu, zijn oppassers en ik vind in mijn tegenwoordig leven slechts een enkel bekende weder, dat is Herbert Greyson. Kom, kom, hij is evenmin de neef van den majoor, als ik diens nicht ben. Hij komt alleen maar hier om mij te bezoeken en laat mij, bloot uit medelijden, in mijnen waan. Ik vraag mij af, of men mij hier lang zal houden Althans, hoop ik zoo lang totdat ik genezen ben. Maar ik wil niet genezen, want op zulke wijze krankzinnig te zijn, is te pleizierig. Ik zal voortgaan, mijzelve als miss Black en den directeur dezer inrichting als mijn oom te beschouwen, en alles wat mij omgeeft als mijn eigendom aan te zien. O, men zal mij zoo spoedig niet verstandig maken, daartoe ben ik veel te slim. Ik zal hun toonen niet tevergeefs in de Pavelsteeg te New-York te zijnopgegroeid!" Op deze wijze, half schertsend, half in ernst, zag Capitola haren nieuwen toestand in. (Wordt vervolgd). Een pajong is een ding om in den regen te loopen. De jongen kijkt mijn lei af. Als het paard nog jong is, dan zijn haren krul. De twee achterpooten van het varken worden tot ham vervaardigd. Dikwijls de soldaten die waken dutten. De europeesche toko's zijn Zondags gesloten want zij willen ook naar de kerk gaan. Een zolderschuit, die oorlogsmunitie over- bracht naar de haven van Brooklyn, is in de lucht gevlogen. Op de schuit bevonden zich verscheidene vaten met munitie en onder andere 1500 acht duims granaten. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een granaat van 150 K.G. van de kade op het dek van de schuit viel en ontplofte. Daardoor ontplofte nu ook de overige schietvoorraad en de schuit werd geheel ver- nield, maar inenschen kwamen er niet bij om. Een ongewone pantoffelheld. In het Pom- mersche dorp Saxaren heeft een man, die twist had met zijn vrouw, haar met een pantoffel zoo hevig geslagen, dat zij er van gestorven is. De groote hoeden, waartegen zulk een strijd wordt aangebonden, hebben toch ook hun goede zijde. Zoo wierp een werkman te Parijs, toen hij het meisje, dat geweigerd had hem, te huwen, aan den arm van een ander tegenkwam, vitriool naar haar gezicht. De groote hoed dien zij droeg beschermde haar gelaat. Keulen. In het naburige Ehrenfeld hebben bewoners in het perceel Licbtstrasse 64, waarin de stadsweegmeester Jozef Wefers met gezin woont, een griezelige vondst gedaau. Zij vonden n.l. de 53jarige vrouw van Wefers in het bed opgehangen. Voor het bed lag het geheel ontkleede lijk der 33jarige dochter, terwijl in een andere kamer de lijken van drie kleinkinderen werden gevonden. De politie ontdekte aan de lijken der dochter en kleinkinderen sporen van worging, zoodat zij vermoedt dat mevrouw Wefers in een vlaag van waanzin eerst haar dochter en kleinkinderen en daarna zich zelf van het leven heeft beroofd, temeer daar zij vroeger reeds dusdanige plannen in het hoofd had. De heer Wefers, die afwezig was, maakt een plezierreisje met zijn schoonzoon door Nederland. Rotterdam. De vacantiekamer der Rotter- damsche rechtbank veroordeelde de 39jarige L. E geboren te Oude Tonge tot 7 jaren gevange- nisstraf wegens moordaanslag op Anna Gootjens. Op den avond van 23 Mei gepleegd te Middel- harnis. Haarlem. De Haarlemsche Incassobank heeft hare betalingen gestaakt als gevolg van het niet storten van surplus bij de Amsterdamsche Incassobank wegens de daling der goederen- markt. Sittard. In het naburige Nuth heeft een mijnwerker zijn vrouw zoodanig mishandeld dat men voor haar leven vreest. De dader is voortvluchtig. Gemeenteraad van Westdorpe. Vergadering van Donderdag 28 Juli. Tegenwoordig de heeren Voorzitter, leden en de Secretaris. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1. Medegedeeld worden a. Een missive van Gedep. Staten waarbjj zij goedgekeurd terugzenden een Raadsbesluit tot wijziging der begrooting van 1910. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Een adres van de vereeniging Zeeland, gevestigd te Middelburg, welke ten doel heeft, de verzorging van verwaarloosde kinderen, om eene jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas. Wordt als ongezegeld ter zijde gelegd. De heer Van Acker stelt voor aan die ver eeniging eene jaarlijksche bijdrage te verleenen van /5 waartoe met algemeene stem men wordt besloten. 2. De Rekening van het Burgerlijk Armbe- stuur over 1909 wordt goedgekeurd in ontvang op 1200,165, in uitgaaf op 1106,77°, alzoo met een goed slot van 93,39. 3. Eveneens wordt goedgekeurd de begrooting van dat bestuur voor 1911, geraamd in ontvang en uitgaaf op 1212,72, met een gemeentelijke subsidie van f 935, 4. Ter benoeming van twee leden van het College van Zetters, zullen naast de periodiek aftredenden, de heeren F. van Acker en N. Heij- man, op de opgaven worden geplaatst de heeren Govaert en C. H. van Haelst. 5. Bij vernieuwing zal voor den tijd van vijf jaren vrijstelling worden verzocht van het stellen van voorschriften als bedoeld bij art. 3 eerste lid lett. h der Woningwet. Aan de vergadering wordt overgelegd een schrijven van de Gezondheidscommissie inhou- dende dat harerzijds daartegen geen bezwaar bestaat. J O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6