Nierkwa!en zijn gevaarlijk. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. bleven zonder resultaat, zoodat van een inleve- nng der candidatenlijst op het Gemeentehuis geen sprake kon zijn. Uit tie loopbaan van den heer Colijn. .//^e Banier vermeldt de volgende aardioe bijzonderheid nit de militaire loopbaan van het lid der Tweede Earner, den heer H. Colijn. Hp maakte, zooals men weet, de Lombok- expeditie mee. P? zekeren dag was men gelegerd rondom n kampong van Lombokkers. 't Was noodzakelijk om er over de heining te kijken hoe 't er daarbinnen toch wel uitzag. •Doch dit was een gevaarlpk werkje. ant zoodra een der Hollanders 't hoofd boven de schutting waagde nit te steken, was hp t mikpunt der inlanders, die met wiskun dige zekerheid schoten. z/Neen, jongens", zei Colijn, //jnllie niet meer, ik zal 't zelf wel doen". Ze keken raar op. Maai de aanvoerder nam 'n soldatenmuts en stak die op 'n stok. Toen beklom hij langzaam de ladder. En beurde de muts eenige keeren iets boven den rand der heining. Daarachter lag men op den ioer. E iotseling ging de muts boven de schutting n/r6n me'een wei'd zjj aan harden geschoten. Maar onmiddelijk na dit salvo stak Colijn zgn hoofd boven de heining uit overzag den toestand daarbinnen en eer de Lombokkers de krpgslist begrepen hadden, was de dappere omcier al weer beneden. Hij had zijn doel bereikt. Te Heerlen (Limburg) zijn weder valsche munters ontdektde nagemaakte geldstukken zgn in beslag genomen. Het echtpaar waarvan de man het geld maakt en de vrouw het uitgeeft is naar Maastricht overgebracht en daar in het Hujs van Bewaring opgesloten. De 1 ljarige Adriana Harmsen, te Willem- stad, die aan de vestingwallen aldaar bezig was zich te oefenen in fietsrijden, kwam met haar rgwiel terecht in een sloot. Dit trok de opmerkzaamheid van eenige manspersouen, die in de onmiddellijke nabijheid waren. Zij zagen het meisje spartelen en kwamen dadelijk te hulp. ist bijtijds konden zij haar nog grijpen. Eenigen tijd geleden kocht een landbouwer uit den Beemster bij een thans gefailleerden commissionnair in effecten te Amsterdam voor j 700 aan effecten. Deze bleken later nog niet de lielft van de waarde te hebben. Hoewel de bekochte, die geen gevolg aan de zaak #ilde geven, zich tegen niemand over het voorgeval- lene uitliet, kwam eenigen tijd daarna iemand bp hem, die vertelde gehoord te hebben, hoe hij bedrogen was. Hij zeide. dat hij de zaak nog wel in orde kon maken en vroeg hem tegen betaling van 14 de effecten rnede te geven, dan zou hij deze inruilen voor papieren ter waarde van 500. Later stuurde hij papieren die ecbter nog geen f 40 waard bleken te zijn. Deze man uit Beets in Friesland afkomstig, is thans door de politie gearresteerd. Ecu inwoner van Ommen kwam voor eenige^ maanden in het bezit van een jongen vos. Toen het dier zich aan zijn meester begon te gewennen werd hem vergund onder toezicht even in den tuin rond te loopen. Van een diei uitstapjes keerde hij dezer dagen niet terug en al spoedig vertoonde zich bij Reintje de ware natuurhij j;oog het veld'in, waar men hem een enkelen keer ontdekte, jacht makende op hazen en konijnen. Toen Dinsdagavond de eigenaar van den vos in den tuin bij lamplickt zat, zag hij twee vurige oogen in de duisternis schitteren en al spoedig ondekte men den vluchteling. Na aanhoudend lokken, waarbij hij telkens weer in de duisternis verdween, werd de cirkel al kWlner en kleiner, totdat op een gegeven oogen blik het dier naar de de vrouw des huizes°toe- Iiep, de door haar uitgestrekte hand likte en zich gewillig liet vangen. Het dier had 2lL dag van zijn vrijheid genoten. In de potloodfabriek Hartmuth te Bud- weis zijn groote belastingfraudes ontdekt, die zich over een tiental jaren uitstrekken. De flrrna werd daarop tot een boete van een millioen kronen en tot nabetaling veroordeeld. ISia onder- handelingen door de firma met de regeering gevoerd is thans het bedrag der boete tot 360.000 gulden verlaagd. De heer G. B. Hunter, van de ,/Cunardlijn," heeft aan een verslaggever van het //Newcastle Journal iets verteld over het nieuwe stoomschip, dat de maatschappij van plan is te laten bouwen. De bizonderheden zijn nog niet vastgesteld, zeide hp, maar het schip zal zeker grooter worden en sneller loopen dan de //Olympic" en Titanic", de leviathans die de werf van Harland en Wolff te Belfast voor de White-Star-lijn bouwt. En dat zijn al schepen van 225 M.' lengte en ruim 27 M. breedte. De Uamburgsche-Amerikaansche Ipn laat te Hamburg een schip bouwen, dat grooter is dan de //Olympic" en Titanic" maar de nieuwe //Cunarder" wordt nog grooter dan het Duitsche schip. Waarschijniijk zal de //Cunarder turbine-machines-krijgen. Een Engelsche flotille torpedobooten, die ten^ Zuiden van Killarney aan de lersche kust kmiste, is ternauwernood aan een groot gevaar ontsnapt. De schepen kwamen in een dichten nevel en toen die wegtrok, bemerkte men, dat recht op^ de rotskust bij Garnisy werd aange- stuurd. Twee torpedovernielers zaten reeds vast maar konden door de andere weer vlot worden gemaakt. Was de nevel ook maar eenige mi- nuten later opgetrokken, dan zou de geheele flotille vergaan zijn. De begrooting der wereldtentoonstelling van Brussel beloopt twintig millioen francs. Men heeft, in ronde cijfers, voor drie millioen plaatsen voor de exposanten verkocht en voor ongeveer drie millioen verscbillende vergun- ningende tombola zal zes millioen opbren- gen en de toelage twee millioen. Dat maakt samen veertien millioen. Om de rekening in evenwicht te brengen moet men bijgevolg°van de abonnementen en de betalende bezoekers zes millioen ontvangen. De toeloop is van dien aaid dat er kans op is dat men het waarborg- fonds van 2,400,000 Jr. door de aapjleelhouders neergelegd, niet zal behoeven aan te raken. In het begin was men er in het geheel niet zeker van. - De Engelsche couranten deelen soms ook aardige beslissingen over processen mee, die door de rechtbauk gevoerd zijn. Het gebeurde toen een Franschman op een avond in Londen op straat liep, dat zijn aandacht werd getrokken door een aardige en elegante dame. Hij pakte haar bij den arm en wilde haar zoenen, doch het ongeluk wilde, dat haar man achter haar liep, die een agent riep, en deze noodigde den gaianten heer uit, mee naar het politie- bureau te gaan, waar hij zijn identiteit moest aantoonen. Voor den rechter komende, ver- klaarde hij, dat hij de dame voor een zijner bennissen had aangezien, en bovendien niet getiacht had haar te zoeiien. Maar de rechter geloofde hem niet, en veroordeelde hem, na een flink standje gegeven te hebben tot een boete van twee pond sterling, wegens poging tot diefstal van een kus. In de Alpen zijn weer verscheiden toe risten afgestort. Uit Innsbruck wordt gemeld dat een toerist en een gids van den kleinen Glockner afgestort en verpletterd zijn. De toerist was gemeenteraadslid van Dortmund, le Irankenhohe viel nog een Duitsch toerist dood en drie Weensche bergbeklimmers worden in Sorapiks vermist. Dezer dagen deed de Belgische justitie een inval in het Eurhaus te Ostende, dat sinds eenigen tijd in een openbaar speelhuis veranderd scheen. Tot welke rumoerige tooneelen het verschijnen van het parket aanleiding gaf, ver- haalt het //Handelsbl. van Antw." op de vol gende wijze De inval van het parket in de speelzaal van Ostende moet eene nooit geziene paniek teweeg hebben gebracht. Het parket trad om 101/2 uur binnen in de speelzaal. Op dat oogenblik waren nagenoeg 500 spelers vereenigd rond een lOtal baccara- tafels. Verscheidene bankhouders haastten zich om weg te vluchten tijdens de ontstane verwarring. De magistraten stelden de identiteit vast van de andere bankhouders, van het personeel en hebben de'inzetten aangeslagen. In het begin ging dat tamelijk gemakkelijk, maar eenige spelers gaven het sein door te roepen //Weg met de dieven", waarop weldra talrijke vijandige benden de magistraten om- ringden. Vrouwen klommen op de tafels en riepen //Buiten Aan de deur Een der kerels, door een groep spelers om- ringd, rukte met geweld een pak bankbiljetten uit de handen van een der magistraten en de agenten, die den kerel bij den kraag wilden vatten, werden mishandeld. Daarna drongen de aanwezigen naar een der uitgangen. Twee der agenten, die de deur bewaakten, werden ten gronde geworpen en geraakten onder de voet. De deuren en de spiegelruiten werden verbrijzeld. De magistraten ontboden toen de gendarmen, terwijl de rustverstoorders huilende en fluitende heengingen. Een der spelers, die den commissaris voor diet uitschold, werd aangehouden. Ook een andere kerel, die van de verwarring gebruik maakte, om de zakken der spelers te ledigen, werd gearresteerd. Het was 2 uur in den morgen, toen het parket de Eurzaal verliet. Het heeft den inven- taris opgemaakt van de kas en van de inzetten het in beslag genomen geld bedroeg naar het schijnt een half millioen. Bij het heengaan werd de speelzaal verzegeld. Vrijdag werd het onderzoek voortgezet. De leden van het bestuur der speelclub, waaronder de advocaat L., plaatsvervangend rechter van Ostende, zijn in beschuldiging ge- steld. Het is juist den titel van plaatsver vangend rechter van dien heer, welke de tusschen- komst van het algemeen parket van Gent ver- plichtend maakt, omdat dit alleen bevoegd is om vervolgingen tegen magistraten in te stellen. In het Palace Hotel en in nog een paar andere hotels deed het parket een inval en verzegelde de speeizalen. Op het laatste oogenblik wordt gezegd, dat het parket zeer gewichtige stukken ontdekt heeft en vaststellingen gedaan, die zeer erge maatregelen zouden kunnen ten gevolge hebben. Zaterdag heeft het parket zijne onderzoekingen voortgezet, de boeken nagezien, de speeltafels en de meubelea der speeizalen in beslag genomen en doen wegvoeren. Alles werd in twee groote wagens geladen in het bijzijn van een groot aantal vreemdelingen, getuigen dezer verhuizing. Een dame eischte vruchteloos eene som van 500 fr. terug, die medeverhuisd werd met de rest. Dinsdagmorgen stond een groote verhuiswagen voor het justitiepaleis te Gent, waarin al de in beslag genomen voorwerpen waren geborgen 10 speeltafels en een 30 schopjes, om het geld op te rapen, alsook nog tal van voorwerpen in verband met de spelen. De Italiaansche regeering heeft gratie verleend aan den bandiet Tavantini, die 45 jaien op het bagno doorbracht. Hij1 werd in 1865, na in het toenmalig koninkrijk Napels een guerilla te hebben gevoerd ten gunste der Bourbons, gegrepen door generaal Pallovicius en tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Ihans, op 65-jarigen leeftijd, geniet hij nog een goede gezondheid en bezit een klein ver- mogen, dat hij gedurende zijn gevangenschap heeft opgespaard. Daarvan zal hij nu te Basi- licati gaan rentenieren. Hij was zeer verbaasd toen hij een spoortrein zag. Zoo iets had hij in zijn leven nog niet gezien. Uit Salonika wordt gemeld, dat een dames- badhuis, gelegen nabij het Hotel International te Eaoala, een Turksche haven aan de Auge'ische zee, eensklaps is ingestort. De instorting had zoo plotseling plaats, dat de badende dames niet meer konden vluchten. Uit den puinhoop zijn 25 dooden te voorschijn gehaald, terwijl verscheidene dames nog ernstig gewond zijn. Een gouden bruiloft heeft een groot aantal menschen te Brussel het leven gered. In de Rue Notre-Dame-du-Soleil staat op een binuen- plaats een oud gebouw, waarin vroeger een koffiehuis was gevestigd. Daar omheen staan vele arbeiders woningen. «>Werklieden waren Maandagochtend bezig met herstellingen aan het oude gebouw, toen er trompetgeschal werd gehoord. Het was een gouden bruiloft, die voorafgegaan door muziek, een optocht hield door de buurt. De metselaars lieten hun werk in den steek en alle menschen kwamen uit de huizeu om de vertooning te zien. Nauwelijks waren zij in de straat, of met donderend ge- kraak stortte het bouwvallige gebouw in elkaar en vernielde de daken van de lagere huisjes. Zonder die gouden bruiloft die preicies op tijd versebeen, waren zeker velen omgekomen. Te Ridgeway in den staat Virginia (Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika) is de vroe- gere burgemeester der stad, Rousman, vermoord geworden. De 55jarige oud-magistraat lag in een hangmat in den voortuin van zijn landhuis, toen een man van de straat een bom naar hem slingerde. Beide voeten werden Rousman af- gerukt en na eenige minuten stierf hij. Van den moordenaar ontbreekt ieder spoor. Wijl Rousman als burgemeester ook chef van de politie te Ridgeway was, vermoedt men, dat de moord uit wraak gepleegd is. Een eigenaardige moordpoging is oniangs, bij San Francisco, gepleegd. Slachtoffer er van was E. Brinkner, een geboren Duitscher, ver scheidene malen millionnair. Reeds laug werd hij door afpersers bedreigd die hem bijnadagelijks dreigbrieven stuurden. De politie richtte dag en nacht een bewakingsdienst in. Bovendien werd Brinkner op de hielen gevolgd door bij - zondere detectives. De afpersers slaagden niettemin gedeeltelijk in hun plan. Brinkner had dagelijks de gewoontQ, tusschen 6 en 8 ure, tennis te spelen. Ge- woonlijk speelde zijn trainer mede, een eerlijk man. De boosdoeners moeten vernomen hebben, dat de trainer tennisballen besteld had. Men neemt aan, dat zij den boodschapper, die het pakje moest dragen, op de eene of andere wijze bedrogen, hem de doos met ballen ontnamen, deze met 4ynamiet vulden, om ze dan op de een of andere manier in Brinkner's huis te brengen. De aanslag eindigde ecbter betrekkelijk ge- ukkig, daar Brinkner ongedeerd bleef en zijn 6jarig dochtertje slechts eenige kneuzingen bekwam. Brinkner verklaarde //Toen ik een der nieuwe ballen in de hand nam, voelde ik, wel is waar, dat de bal wat zwaar was, doch ik vermoedde niets ongewoons. Mijn bal miste het doel en botste tegen een der staken, die het net ophouden. Dadelijk werd een ontploffing gehoord en wij konden eerst niets zien daar ons^een hoop zand in de oogen geworpen werd. Ik zag toen mijn kind bewusteloos op den grond liggen. Gelukkig was het slechts door den schrik bedwelmd en de kleine had alleen wat schrammen bekomen." De politie spreekt tegen, dat er een ra diogram van de Montrose is gekomen, met het bericht, dat Crippen en juffr. Neave op het schip gevangen zitten en juffr. Neave een be- kentenis heeft afgelegd. De lange verhalen, die er in sommige Engelsche en andere buiten- landsche bladen staan over het leven van het tweetal in Belgie, zijn ook verzinsels. De zaak is, dat een zekere soort kranten het publiek, dat al maar over Crippen wil lezen, moet bezig houden totdat er werkelijk tijding komt. Zaterdag, gelijk men weet, wordt de Montrose verwacht te Rimouski, aan den mond van de St. Lourens. Maar gisteren dacht, volgens een Engelsch blad, de politie te Londen reeds een bericht van boord te krijgen. De Cana- deesche politie zal, zoo Crippen en juffr. Neave werkelijk op de Montrose zijn, hen in hechtenis nemen en dan spoedig uitleveren. De meening dat Brierre, de kindermoor- denaar, het slachtoffer zou zijn eener rechter- lijke dwaling bleek voorbarig, want de landlooper Bourreau heeft bekend, zich valschelijk van die misdaad beschuldigd te hebben. De dorpsgenooten van wijlen Brierre hebben geeg oogenblik aan dezes onschuld willen ge- looven, doch voor zijn dochter is de grap van den aan sterkedrank verslaafden zweuver Bour reau een wreede leugen geweest. Een palm, die sedert meer dan een halve eeuw in een tuin van een voorname villawijk te Berlijn gehouden werd, heeft thans voor de eerste maal een heerlijk te'aanschouwen bloem- kroon gekregen. De plant zelf, een Yucca aloifolia, werd in het laatst van 1850—1860 in een pot gekweekt en is thans 7V2 meter hcog. De bloesem is l1^ meter lang. Het zijn ongeveer 25 tot 30 afhangende, geel-witte klokvormige bloemen, die met het groen van den palm prachtig barmonieeren. De plant heeft altijd buiten ge- staan. De hitte in de voorgaande maand heeft er zeker toe .bijgedragen, dat deze eigenaardige botanische merk waardigheid in 'tie ven geroepen is. Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo gevaar- lijk, omdat zij zoo dik wij Is verwaarloosd worden, totdat de ziekte in een hevigen graad uitbreekt, doordat de zieke zijn maatregelen niet bijtijds nam. Het werk der nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiverheden, die met de urine afgevoerd worden. Wanneer deze onzui verheden in het lichaam achterblijven door een gebrekkige werking der nieren, zullen zij zich ophoopen in die deelen van het lichaam, waar zij zich het gemakkelijkst nestelen kunnen. Zoo zal het urinezuur zich verzamelen in de spieren en weefsels, en krijgt gij last van pijn in de gewrichten en spieren, in de lendenen en zijden, in de blaasstreek, enz. De vloeibare onzuiverheden hoopen zich op onder de huid en veroorzaken zwellingen onder de oogen, opgezwoiien polsen en handen, dikke voeten en beenen. Neemt uw maatregelen, zoodra zich de minste verschijnselen van een nierkwaal voordoen en draagt er zorg voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiverheden geregeld afgevoerd worden. Zonder dat kunt gij niet ge- zond zijn. Onder. de waarschuwende kenteekenen van nierkwalen rioemen wij Pijn in de lende nen, rheumatische pijnen, beziuksel of graveel iD de urine, pijnlijke urineloozing, pijnlijkheid in den rug bij het ontwaken, slapeloosheid, prikkelbaarheid, waterzuchtige zwellingen, enz. Begint nog heden een kuur met Foster's lugpijn Nieren Pillen, die de opgehoopte on zuiverheden bereiken en afvoeren en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Doordat dit geneesmiddel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zijn wortels aan en zijn de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duiirzaam. Let er op, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de ecbte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen, die te Ter Neuzen verkri)g- baar zijn bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor een, of f 10,voor zes doozen. AANIiESTEDINGEN. Op Woensdag, 10 Augustus 1910, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Elet uitvoeren van eenige voorbereidende werken te Hansweert, behoorende tot de werken voor den bouw van derde schut- sluizen in het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming 22,800). DAGEN. Voorm. Zaterdag 30 Juli 7.39 Zondag 31 8.47 Maandag 1 Aug. 10.1 Dinsdag 2 u 11.17 Woensdag 3 Donderdag 4 0.50 Vrijdag 5 u 1.42 8.10 9.24 10.39 11.51 12.22 1.16 2.4 ii rt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2