A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AANBESTEDIN G. No. 5486. Donderdag 28 Juli 1910. 50e Jaargang. ^iriLLETTs. het onderhoud der gemeente- haven, gedurende 1910 en 1911. Te cITsTaTe k7 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen i 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/, en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 25. ADVERTED TIENs Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prys slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien voor 3 nren op den dag der uitgave. Op SSonderdag 4 Augustus B9IQ, des namiddags te httlf dvie, zal door Burgemeester en Wetbouders der gemeente PHILIPPINE ten gemeentebuize worden aanbesteed Aan wij zing des namiddags om twee imr, voor de besteding. Bestek ligfc ter inzage en is verkrijgbaar a J 0,50 ten gemeentehuize. Burgemeester en Wetbouders van Philippine, E. OUELENAERE, Burgemeester. A. VOETEN, Secretaris. 46) ,/En doof daarbij", voegde Day er aan toe. //Bij de gebreken, die de ouderdom met zich brengt, begint zij nu ook onvertrouwbaar te worden en ik ben er van overtuigd, dat zij bet niet bemerkt of niet wil zien, als de andere dienstboden ten mijnen nadeele dit of dat beimelijk wegnemen of bederven laten." z/Ach, papa lief, beoordeel haar niet zoo streng, zy is oud Zij heeft reeds lang het genade- brood verdiend en ais gij haar van alle werk ontslaat opdat zij kalmpjes haar eindje krijgen kan, zou fjat njet meer (jan billijk zijn. Later za ik zelf bet huisbouden besturen, maar nu vets a ik er nog niets van, daar ik pas een dag ot wat geleden van de kostschool ben ge komen. Ik moet zulks dus eerst nog leeren en derhalve is het mijn stellige overtuiging, at mem and de hulp van mistress Rocke beter zou kunnen gebruiken dan wij en dat zij ons TEIl NEUZEN, 27 Juli 1910. Gisterenavond ontstond aan het station alhier twist tusschen 2 jongens, B. J. B. en K. D., waar- bij de eerste den laatsten zoodanig tegen den buik schopte dat daaraan een wonde ontstond en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De heer L. C. Michielsen, Rijksainbtenaar te Weerselo is met ingang van 1 Augustus a. s. verplaatst naar Biervliet. Ter gelegenheid van den zeilwedstrijd naar Antwerpen is een de jachten begeleidende motorsloep te Waarde tegen den dijk geslagen. Er was een defect aan den motor. De beman- ning, bestaande uit 3 heeren en eene dame, konden zich nog juist redden. In de maand Februari bedroegeu de ont- vangsten van de stoomtram Hulst—Walsoorden 2083,52° of per dagkilometer /5,51, tesen 5,23 in 1909. Yermoedelyk zijn in den nacht van Za- terdag uit de weide van den landbouwer A. de Jonge te IJzendijke 2 paarden ontvreemd, een van 3 en een van 10 jaar. De afzetting met puntdraad bleek op een paar plaatsen atgeknipt te zijn. De Minister van Landbouw, Nijverbeid en Handel beeft bepaald, dat de gewone rijks- najaarskeuringen van tot dekking beste'mde hengsten in 1910 gebouden zullen worden voor Zeeland op 6 September te Oostburg, op 7 September te Hulst, op 8 September v.m. te Middelburg, op 8 September n.m. te Katten- dijke, op 9 September te Bergen op Zoom, op 10 September te Zierikzee. Zaterdagavond omstreeks zes uur is te Breskens binnen gekomen de tweemastbark Theodora Catharina, schipper Bondewel. Op het eind van de reede had dit schip zijn grooten mast overboord gezeild bij een zwaren rukwind. De lading bestond uit grint, welke bestemd was voor den Kruispolder, gemeente Hoofdplaat. De lichters en sleepbooten zijn nabij Bres kens druk bezig aan het gezonken schip Oapella. Het zit ongeveer 1000 M. uit den wal. Zondag hebben zij een deel van bet tuigage ge- borgen. Maandag waren zij er met hetzelfde personeel bezig doch van den wal gezien schijut het met het ongunstig weer zeer moeilijk te gaan. Axel. Op de voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. s. alhier zijn geplaatst de heeren A. A. Kole van Nieuwvliet, J. R. H. de Smidt van Sas van Gent en A. Smijtegeld Bedet van Goes. Honteuisse. Zondag 11. bad ter iuhuldiging van^ het nieuwe raadhuis bet aangekondigde festival plaats, waaraan 15 muziek- en zang- gezelschappen deelnamen. 1 e 2 uren werd uit de korpsen een stoet een grooten dienst bewijst, wanneer zij er toe kon overgaan, bij ons te komen." z/Ja, ja, je hebt volkomen gelijk," riep de dokter, terwijl hij met warmte op het denk- beeld zijner dochter inging. //God zegene mij Maar zonder mijn goede, lieve, kleine Clara, zou ik nooit op deze gedachte zyn gekomen. Onbegrijpelijk Daar tast ik in 't danker en sloof my uit, om voor die brave mistress Rocke een onderkomen te vinden, terwijl zij voor ons nuttiger zal wezen, dan voor iemand auders. Alaar zoo gaat het, he vriend," voegde hij er bij en keerde zich tot Traverse, //men zoekt immers wijd en zijd naar een middel om zich uit de verlegenheid te helpen en ziet over 't hootd wat vlak bij ons ligt". z/Ja, papa," meende ook miss Day, ,/dikwijls zoo nabij, dat het juist daaroru aan onzen b'lik ontsnapt". //Zoo is het, mijn kind. Dus, Traverse, die zaak is afgedaan. Ik zal je een brief voor je moeder meegeven en neemt zij, zooals ik hoop, ons aanbod aan, dan zal zij ons tot grooten dank verplickten". samengesteld, die voorafgegaan en gevolgd door een eerewaeht te paard, een optocbt maakte langs Kruisweg, over Groenendijk en door de Molenstraat. Te Kloosterzande aangekomen, werd de stoet ontbonden. In de raadzaal werden de besturen met de begeleidende commissarissen door den burgemeester den beer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury, in zijn functie van eere-voorzitter der feestcommissie, op hartelijke wijze ontvangen en hun bet welkom toegeroepen. Spr. zette daarbij uiteen, dat wegens de uit- gebreide administrate bet sticbten van een nieuw raadhuis noodzakelijk was geworden en dat de iuhuldiging van dit sieraad der gemeente zeker wel op feestelijke wijze mocht plaats hebben. Vandaar dan ook, dat besloten was tot bet geven van een festival, waarop men niet alleen de muziekcorpsen uit omliggende gemeenten, doch ook de zustervereenigingen uit Belgie wilde vertegenwoordigd zien. De trouwe opkomst verheugde hem ten zeerste en daarvoor bracbt hij dan ook ieder in het bijzonder zijn welge- meenden dank. Betreurenswaardig vond spr. echter bet gemis van hem, die steeds op zoo'n accurate wijze de administrate der gemeente had gevoerd en tevens directeur was van de thans feestvierende Harmonie. Dat alle aanwezigen instemden met de dank- bare herinnering aan wijlen den heer van Braband, bewees ten voile bet daverend applaus. Hierna werd de eerewijn aangeboden en werden de herinnerings-medaille's uitgereikt. De uit- voeringen op de beide kiosken geopend door de harmonie St. Cecilia en de fanfare, Yrijheid Eendracht van Lamswaarde, iiepen flink van stapel. De uitgeloofde geldprijzen vielen bij loting ten deel aan het zanggezelschap St. Cor- neliuskring van Meerdonk 40), de fanfare van Ter Hole 30), de fanfare van St. Gillis 25) de harmonie van Hansweert 20), de Harmonie uit Hulst 15) en de fanfare van Graauw 10). Van de honderden toescbouwers, door de verschillende trams aaugevoerd, bleven velen tot laat in den avond op bet dorp om getuige te zijn van de illuminate van bet raad huis. Jammer dat door den hevigen wind en den aanboudenden motregen veie lichtjes uit- doofdeu, alleen de voorgevei vertoonde zich in zijn voile prachc. Het feest mag in alle opzicbten geslaagd beeten. Arroiidissemt'iils-Hechtbaiik te Middelburg. De rechtbank beeft in bare zitting van 26 Juli de volgende vonnissen uitgesproken M. J. v. d. H., oud 41 j., mutsenmaakst.er te Nieuw-Namen (Clinge), is wegens diefstal ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met mindering van de preventieve hecbtenis. K. E. d. M., oud 26 j., boerenknecht te Nieuw-Namen (Clinge), en G. J. S., oud 18 j., boerenknecht te Nieuw-Namen, zijn wegens dief stal veroordeeld ieder tot 1 week gevang. Traverse vereenigde een niet gewone scherp- zinnigbeid met de fijne teergevoeligheid zijner moeder het kostte hem daarom eenige moeite zijn innerlijke ontroering te beheerschen en zich genoegzaam te berstellen om bedaard te kunnen antwoorden op het aanbod van den dokter. //Ik herinner mij, sir," zeide hij, //gelezen te hebben van de Koningin van Engeland, dat deze, toen zij den troon besteeg, een nieuwe betrekking in 't leven riep, om zoodoende te kunnen zorgen voor een arrue wees, die met haar was groot gebracbt. Naar 'tschijnt, zijt gij ook voornemens, dit verheven voorbeeld der edele koningin na te volgen I" z/Tuterletuutspreken we er niet meer over. Het voordeel is geheel aan onzen kant, wanneer je goede moeder inwilligt, om mijn voorstel aan te nemen vraag het mijr. dcchter maar." z/Ja," haastte zich het jonge meisje er aan toe te voegen, //het besturen van ons huisbouden door een voorzichtige, ervaren huisvrouw, die voor mij tevens een moederlijke vriendin zou wezeu, noem ik voor ons een waar geluk." //En nu geen tegenstribbeling meer, boor, Ch. B. D., oud 19 j., schipper te Sluis, is wegens wederspannigheid, beleediging en mishandeling, veroordeeld tot 6 weken gevang. A. F. V., oud 21 j., werkman te Sluis, is wegens wederspannigheid, beleediging en mis handeling veroordeeld tot 2 maanden gevang. F. N., oud 24 j., landbouwerskneeht te Re- trancbement en M. A. v. d. B., oud 18 j., werkman te Sluis, zijn wegens wederspannig- heid, beleediging en mishandeling veroordeeld ieder tot 1 maand gevang. E. A. N., oud 15 j., koewachter te Bosch- kapelle, beklaagd van vernieling, vrijgesproken. F. v. K., oud 24 j., arbeider te Westdorpe, is wegens beleediging van een ambtenaar ver oordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. M. J., oud 34 j., bierhuishoudster, huis vrouw van A. v. L.,_ te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. M. D. V., oud 39 j., huisvrouw van A. C., te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. Yoor bovengenoemde rechtbank bad zich Dinsdag een 32jarig gepensionneerd onderofficier van bet Nederlandsch-lndisch leger te verant- woorden, die beklaagd was van wederspannig heid tegen een inspecteur van politie aldaar. Deze inspecteur kwam verklaren, dat de man dronken was geweest, doch niet minder dan 5 getuigen a decharge, en natuurlijk beklaagde zelf, verzekerden dat dit niet bet geval was. De politieman bield vol, dat de man een waggelenden gang had en naar sterken drank rook. Nadat het O. M. 45 dagen gevangenisstraf geeischt bad wegens wederspannigheid, waaraan de beklaagde zich in ieder geval beeft scbuldig gemaakt, al beweerde hij thans ook, dat hij niet gezien bad, dat bet een politieman was die hem aanpakte, verkreeg de verdediger de beer Mr. J. Adriaanse bet woord. Deze advocaat, meende, dat niet uitgemaakt is, dat de beklaagde in kennelijken staat van dronkenschap was. De inspecteur beeft, voor dat hij den man aanpakte, hoogstens een waggelenden gang, die er volgens de andere getuigen echter niet was, kunnen waarnemen, docb een dranklucht of een belemmerden spraak het eerst, nadat hij den man had toegesproken, ketgeen hij echter niet deed. Pleiter wilde niet zeggen, dat de inspecteur met opzet de feiten verkeerd voorstelt, doch hij kan zich vergissen. De rechtbank vereenigde zich met het idee van den verdediger en sprak den beklaagde vrij. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft beden vrijgesproken J. F. K., agent van den Prov. stoombootdieust te Ter Neuzen, beklaagd van wederspannigheid, waarvoor de rechtbank te Middelburg hem tot 14 dagen gevangenisstraf bad veroordeeld. Traverse," herhaalde de dokter. //Wij beginnen nu onverwijld onze studienvooraf blijft het echter uitgemaakt, dat, als je moeder naar ons toekomt, jij natuurlijk ook bier in huis zult wonen. Op deze wijze zal ik altijd mijn jongen assistent bij mij hebben dat is wat heerlijk, he En nu, pak dit boek, Traverse, en laten wij beginnen 1 lk gevoel me waarempel weer jong, als ik denk, dat ik met jou deze medi- cinische boeken, myn lievelingsgezellen, weder doorga." z/Zal ik heengaan, lieve papa z/Neen, neen, mijn kind, lk beb je nog veel te korten tijd bij me, dan dat je tegen- woordigheid mij reeds te veel kon worden. Je zult ons niet hinderen, niet waar, Traverse Clara nam een borduurwerkje ter band en zette zich zwijgend aan een der twee ramen, terwijl van hunnen kant de dokter en zijn leerling zich in de boeken verdiepten, totdat zij aan tafel geroepen werden, waaraan Traverse, volgens een voor altijd geldende uitnoodiging van den dokter, van nu af een dagelijksche gast was. (Wordt vervolgd). TER MIKEMOHE COVIAIT. Wit bind verscliijn* nnnmlHi;., WuensdnK- en V De Burgemeester van TER NEUZEN, in overleg met den geneeskundige belast met bet onderzoek van uit zee te Ter Neuzen aankomende schepen uit besmet verklaarde havens, S«"last, behoudens het bepaalde in de wetten enz. houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, alsnog het in acht nemen der volgende maatregelen a, Voor alle schepen. Het tankwater mag in het kanaal van Ter Neuzen naar Gent niet over boord gepompt worden. Daartoe moeten de tanks, zoo spoedig doenlijk, voor het kanaal of de sluizen binnen te varen, verzegeld worden. Het verzegelen gesehiedt door de gemeentepolitie, na de kennisgave van den geneeskundige bovenbedoeld, dat het schip de reia kan vervolgen. De zegels moeten ongeschonden bewaard blijven tot na het verlaten van het kanaal, als wanneer deze kunnen weggenomen worden. Controle op de zegela moet ten alien tijde aan de politie worden toegeataan. Om opont- houd te voorkomen moet deze tijdig van de aankomat en vertrek worden kenniagegeven. to. Voor de schepen die te Ten Neuzen moeten lossen. Voor met de lossing begonnen wordt moeten maat regelen genomen worden dat al degenen die aan boord of in aanraking zijn geweeat met de lading, zich het gezicht en de handen kunnen wasschen met zeep en daarna zich kunnen ontsmetten met eene zwakkd op- lossing van Lisol of Sublimaat. Deze maatregel moet opgevoigd worden, tot op het oogenblik dat het schip het kanaal gaat verlaten. De lijf- en kooigoederen der sckepelingen en passagiers die het schip moeten verlaten worden vooraf ontsmet. Gesehiedt de ontsmetting buiten het schip dan moeten die goederen, ingepakt in eene vooraf ontsmette zak, lap ol kist onder toezicht der politie, vervoerd worden naar de plaats waar de ontsmetting zal plaats hebben. Gesehiedt de ontsmetting aan boord dan moeten die goederen gedurende minstens twee uur in eene 1 °/o oplossing van Uisol, of in eene 1 O/qq oplossing van Sublimaat verblijven. De kulp der politie moet tijdig aan den Inspecteur van politie of aan den Burgemeester aangevraagd worden, onder opgave van het tijdstip waarop deze gewenscht wordt. Aanbevoien W0|,dt nog steeds de grootste voorzichtig- lieid in acht te nemen, vooral gedurende het werken het gezicht of den mond niet met de handen aanraken, zonder deze ontsmet te hebben voor het eten en bij het eindigen van werkzaamheden gezicht en handen reini- gen en ontsmetten, en na afloop der werkzaamheden de daarbij gedragen kleeren, vervangen door schooue en de eerste schoonmaken. Ter Neuzen, 27 Juli 1910. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. r^daiiuvoiail, nitgezondtrd op Feestdai(en. 1»iJ tie Klrma I*. Jf. VAST DK IAKBE te Ter Semen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1