A I g e m e e n Nieuws- en Advertentiebiad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AANBESTEDING. Gemeenterekening. Bekendmaking. No. 5485. Dinsdag 26 Juli 1910. 50* Jaargang. RATIONALE MILITIE". Binnenland. Landbouwberichten. Het maken van eenige veranderingen aan school D te Sluiskil. FETJILLETON. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Yoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1.321/, en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bp aile Boekbande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADYERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prys slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN zullen op Donderdag 28 Juli I9IO, des namiddags 1 uurten gemeente- buize, in het openbaar, bij enkele inschrijving aanbesteden Het bestek met teekening ligt ter gemeente- secretarie ter inzage, terwijl verdere inlicbtingen te verkrijgen zijn bij den Gemeentebouwmeester. Ter Neuzen, 25 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wetbouders van CLINGE, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de KERMIS in het dorp Nieuw-Namen aldaar, die dit jaar voor het eerst zal gehouden worden, zal aanvangen op Zaterday 10 September Tot dusverre had hij haar kwalijk durven aanzien, weshalve haar schoonheid hem ook slechts als een vaag vermoeden voor de geest zweefde. Als in een soort visioen had hij prachtig goudblond haar en een jong meisje gezien, die een stem bezat, die zoeter, wel- luidender en lieflijk klonk dan een Aeolusharp maar dat was ook alles. Thans, bij nauwkeu- riger bescbouwing, nam bij waar, dat die glanzende, goudblonde baren een gelaat omlijstten vol bevalligheid en jeugdige frischbeid. Naar- mate de blauwe oogen van dat zeldzaam scboone kind de regels van baar boek overliepen, kon men in hunne uitdrukking de gewaarwor- dingen nagaan, die deze in haar wekte. Het was namelijk een onbeschrijfelijk zielvolle blik, d-aan de op zieh zelf reeds stralende schoon heid de jonge juffrouw een bijna bovenaardsche luister verleende. 1910 en eindigen op Mamiday 12 Sep tember daaraanvolgende. Clinge, den 8 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, D. VEROAUTEREN. De Secretaris, O. KIEBOOM. Omtrent de Huisviy ttentoonstelling te Sche- veningen schrijft //de Haagsche Torenwachter" in de Midd. Ct. o. m. Bij het bezichtigen der uitgestalde voorwerpen heb ik natuurlijk het eerst gevraagd naar de inzendingen uit Zeeland. Gelukkig mag ik wel zeggen, dat onder de massa prullaria, die er te zien zijn, die provincie zeer slecbt vertegen- woordigd is. Onder de fraaie uitstallingen daarentegen maakt Zeeland een zeer goed figuur, al merkte een der commissieleden, die zoo vriendelijk was mij in te lichten, op, dat de beoefening van huisvlijt in Zeeland nog aan kracht kon winnen. Vergeleken b.v. wat in enkele andere provincies van ons land op bet gebied van huisvlijt wordt gepresteerd, staat dit gewest nog niet bovenaan. Toch komen de Zeeuwen en vooral de Zeeuwsche vrouwen op deze tentoonstelling zeer goed voor den dag. Bij de afdeeling houtsnijkunst zag ik bv. een fraai opgetuigd jacht (inzender A. F. Berwald, Ter Neuzen), een eveneeus zeer aardige van hout vervaardigde bark en schoener (inzender S. M. Visser, Vlissingen). Kunstig is ook een ge- sneden eiken kastje (inzender D. Trieller te Domburg). Onder de rubriek //Metaalarbeid" komt J. B. Slock te Ter Neuzen met een minia- tuur compound locomobiel aardig uit. Laat ik ook niet vergeten melding te maken van de versierde houten klompen (inzender D. F. Daelman te Ter Neuzen) en van den ketting uit een stuk esscbenhout gesneden (inzender A. J. Bongers, Middelburg) die nog bij de houtsnijkunst te vinden zijn. Zeer de aandacht trok, ook toen ik er was, de inzending van kunstnaaldwerk en kant uit Zeeland. Vooral de dames, die er uit den aard meer verstand van hebben dan wij, heeren der schepping, stonden er vol belaugstelling naar te kijken. Het theekleedje van stopwerk (inzendster mej. Van Eede, Middelburg) werd als zeer fijn geroemd zoo ook de beddenspreien van point lace (inzendster mej. B. G. Brondt, Zonnemaire). Als zeer mooi staan de kantinzendingen uit Hulst te boek. Wat mevrouw Reinoud geb. Nachtegaal uit Hulst inzond trekt voortdurend veel bekijks. Ook de poppen van mej. D. J. Bakker uit Zierikzee vielen zeer in den smaak. Natuurlijk zou ik, om volledig te zijn, nog veel meer moeten opnoemen. Het gemelde is echter wel het voornaamste. Waarlijk, Zeeland behoeft zich op deze ten toonstelling niet te schamen. Traverse, geheel en al beheerscbt door de bekoorlijkheid van deze feeachtige verschij- ning, vergat in zijne beschouwing van de jonge dame alles om zich heen en werd eerst door bet gerucht van een opengaande deur uit zijn sprakelooze verrukking weder tot zich zelven gebracht. Het was dokter Day die binnentrad. Hij ging verheugd op den jongen man toe. //Zoo, Traverse, ben je al hier riep de geleerde. „Je bent stipt, neem mij niet kwa lijk, dat ik je heb laten wachten. Ik stel je hier mijn dochter Clara voor. Clara, deze jonge man is Traverse Rocke, van wien ik je reeds gesproken heb. Doch ik vermoed, dat gij reeds wederkeerig kennis hebt gemaakt," voegde hy er bij, terwijl hy ging zitten voor zijn tafel met boeken. //Wel, mijn jongen, hoe gaat het het met je moeder z/Ik heb op dezelfde vriendelijke vraag zoo- even reeds aan uw dochter de verzekering ge- geven, dat Traverse. TER NEUZEN, 25 Juli 1910. Heden bracht Z.Exc. de Commissaris der Koningin, de heer Mr. H. J. Dijckmeester, een bezoek aan deze gemeente. In de raadzaal maakten enkele autoriteiten gebruik van de gelegenheid tot audientie. Vergezeld van den burgemeester en den secretaris werd een bezoek gebracht aan het terrein aan den Baandijk waar de 2 havens zijn ontworpen, voor uitbreiding van de los- en laadplaatsen alhier. Des namiddags, met de boot van 2,15 ure, is he Commissaris der Koningin vertrokken. Ter gelegenheid van dit bezoek wapperde van verschillende gebouwen de driekleur. Ter gelegenheid van den wedstrijd Ter NeuzenAntwerpen van de Belg. jacbtclub waren alhier gisterenavond vele jachten, zoowel zeiljachten als motoren aanwezig. Met een zeer fiinken bries had heden voor- middag ongeveer half twaalf de start plaats. Het kruisen der vlugge zeilers, voor de afvaart, trok veler belangstelling. De Zweedscbe matroos van het Eng. stoomschip //Pandion" wien in het ziekenhuis alhier het linkerbeen werd geamputeerd waar- mede hij in een tros bekneld had gezeten, is heden overleden. Zaterdag is te Vlissingen beslag gelegd op de Belgische sleepboot //Director Gerling". Deze sleepboot behoort aan dezelfde maatschappij als de //John Bull" die verleden week met de Russische schoener //Capella" in aanvaring is geweest. Daar de //John Bull" naar Antwerpen was vertrokken werd door de rechtbank gelast be slag te leggen op het zusterschip. Ter naturalisatie zijn o.a. voorgedragen F. B. Vercruyse, A. Bonamie, C. Braet, E. van den Neste, G. J. Braet, E. F. Devos, N.J. van de Putte, E. P. van de Putte, J. Verplancke, J. F. Moens, E. Corthals, D. de Roo en E. Braet, alien veldarbeiders, en D. van Belleghem en E. de Boer, beiden koopman, G. H. Blondeel berbergier, C. Cuelenaere, timmerman, en I. de Deyne en E. Martens, beiden landbouwers, alien te Aardenburg. Tot onderwijzer met verplichte koofdakte en Fransch aan de openbare school te Aarden burg is met 5 stemmen benoemd de heer J. F. de Heer te Loenen aan de Vecht. Zaamslag, Meende men bij bet vertrek van Dr. Renesse, dat zich in diens plaats hier een ander geneesheer zou vestigen, thans zal die meening wel geen waarheid worden door de oprichting eener apotheek in deze gemeente, waar nu maar een geneesheer meer is, doch wegens de talrijkheid der bevolking er zeker plaats zou zijn voor twee. zij iets beter is," antwoordde //Aha," zeide de dokter bij zichzelven, //daar hebben wij al de uitwerking van onze medi- cijnen gebraden kapoenen voor de maag, voor den geest opgewekte hoop en voor het hart sympathiedit alles in toereikende dosis ge- geveu, en de gevolgen kunnen niet uitblijven Mijn vriend," ging hij luide voort, »ik heb mij het boofd gebroken, om iets te vinden, wat voor je moeder past, maar bet resultaat van al mijn prakkezeeren, zal je bezwaarlijk be- vredigen. //Met de medicijnen is bij den toestand van je moeder weinig uit te richten. Wat mistress Rocke noodig heeft is een prettig leven, vry van zorgen, een aangeuaam gezelschap van liefhebbende en beminnende personen die haar aanstaan, in een woord, sulk eeu beuijdens- waardig bestaan, als helaas alleen het voor- recht is van de rijke dezer wereld. Hoe is nu zoo iets voor je moeder te verkrijgen Ik heb er over gedacht, haar een betrekking als juffrouw van gezelschap in eene of andere rijke familie te bezorgen, maar al mijne moeite, tot dat doel gedaan, was vrucbteloos; overal waar ik aanklopte, zonder natuurlijk een naam te noemen, kreeg ik eeu weigereud antwoord. Wat nu te doen Ik weet het waarachtig niet In deze gemeente begint zich op ver schillende akkers het bederf in de aardappelen op bedenkelijke wijze te vertoonen. Zeker een slechte zaak voor den boer, maar nog meei voor den arbeider, die de opbrengst van zijn akker zoo slecht kan missen. Een mooi werk deed daarom een landbouwer dezer gemeente, die aan zijn talrijk werkvolk de huur van hun aardappelakker kwijt schold. Axel, 23 Juli. Hedenmiddag werden alhier in eene vergadering van de //Oostelijk Zeeuwsch- Vlaandersche Concours-Hippique Vereeniging plannen besproken om te geraken tot eene groote vereeniging van Zeeuwsche fokkers van het Belgische paard. Daartoe zou samenwerking worden verzocbt aan de vereenigingen //Vooruit- gang is ons Streven" te Axel en //Hippos" te Ter Neuzen. Bij wijze van motie verklaarde men zich voor het houden van een jaarlyksche ten toonstelling en markt van Belgische paarden. Ylissingeu. Aan den zeeloods E. Blonde en aan den hulploods J. Luyens, is te Brussel door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, in tegenwoordigheid van de Koninklijke familie, respectievelijk het burger- kruis 2e klas en de burgermedaille le klas overbandigd, hun toegekend voor de gevaar- volle redding der bemanning van de Belgische vischsloep //P. No. 59", op 28 Januarij.l. De loodsleerling E. Lafere, wien eveneens voor genoemde redding de burgermedaille le klas was toegekend, was verhinderd de plechtigheid bij te wonen. De St.-Crt. no. 170 bevat een overzicht van den stand der landbouwgewassen op 15 Juli 1910. Omtrent den stand der gewassen in onze provincie zegt het overzicht het volgende De wintergerst is reeds grootendeels gesneden, De stand is vry goed tot goed, evenals die van zomergerst. Yan karwyzaad heeft men eenig verlies gebad, tengevolge van den sterken wind, tijdens het in hoopen zetten. Het stroo is kort, terwijl het vlas, dat reeds grootendeels getrokken is, goed is. De stand van boonen loopt nog al uiteen. Hij is goed te noemen. De knopmade en de St. Jansziekte traden sterk op. Daardoor zijn vele perceelen erwten als mislukt te bescbouwen. Bruine boonen staan goed, witte op Tholen en Walcheren zelfs zeer goed. De krulziekte onder de aardappelen komt veelvuldig voor. Toch is de stand overal goed. De stand yan suikerbieten is zeer goed, terwijl die van uien slecbts matig is. Lucerne lydt nog steeds onder de natte weersgesteldheid van 1909 en geeft en ik schaam my, beste Traverse, dat ik de hoop, welke gy in mij steldet, zoo slecht heb vervuld." ,/0, spreek daar niet van, sir riep Traverse. ,/Het zou onbillijk ziju, uwen goeden wil te miskennen. Twijtel niet aan mijn algeheele daukbaarheid voor uwe edele oogmerken", voegde hij er aan toe, waarbij hij slechts met geweld zijn tranen kon weerhouden. Clara keek met hare groote blauwe oogen haar vader aan. z/Papa zeide zij aarzelend. vWat is er, kindlief!" „Misschien zou mistress Rocke er wel in toestemmen de leiding van ons huishouden op zich te nemen „Ha, waarachtig, daaraan heb ik in't geheel nog niet gedacht!" riep dokter Day. //Dit komt misschien daar van daan, dat ik nog nooit een huishoudster heb gehad." z/Dat is waar, pa, maar tot nu toe heeft u er geene noodig gehad. Maggy, ofschoon een mulattin, heeft al dien tijd dezen post goed en getrouw vervuld, maar zij wordt nu oud. (Wordt vervolgd). lEimSI'HK (MEANT. Dit bind verwchtlnt IBaandug-, Woenidag- en Vgijdagavond, ■Ugeioidetd op yeeddagen. bij de rtrma BK MSBE teJTerXenien. ..I,. milli nil m■■■in 11 in hi 'i mil ni >i—itiiiinfar'"r~fi~ finrrrirTTHiiar*'"••"r><yCTrg' Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN.. Gelet op artikel 219 der Gemeentewet; Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat de Rekening van deinkomsten en uitgaven dezergemeente over het jaar 1909 aan den Raad is overgelegd, en die Rekening van den 23 Juli tot den 8 Augustus 1910, op de Secretarie der gemeente, voor een ieder ter iDzage zal liggen, alsmede dat tegen betaling der kosten, afschriften van haar kunnen worden verkregen. Ter Neuzen, den 22 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN, Gelet op art. 24 der Militiewet 1901 (Staatsblad no. 212) Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat het register van de in dit jaar voor de nationale militie ingeschrevenen en de daaruit opgemaakte aipha- betische naamlijst voor elk op de secretarie ter lezing zullen nederliggen van den 25"i Juli tot en met den 2en Augustus 1910 dat tegen register en lijst, binnen den tijd der neder- ligging, bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in de provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd ver- zoekschrift op ongezegeld papier. Ter Neuzen, den 23 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1