J J Advertentien. Ds. VAN DIS hoopt 31 Juli fooo'iolooo K w11'000 K- w-'in 1907 10'300 K- w"111 8. Omvraag. KOEBS VAN HET GELD, Belgiscb per 100 frf 47,57° a f 47,60. Eugeisch per M 12,H 12, Zenuwzwakte komt voornamelijk voor bij vrouwen en jonge ineisjes. Verschijnselen als bleeke, slechte Gelaats- kleur, doffe oogen, prikkelbaarheid, vermoeid ge- voel en lusteloosheid zijn de voorboden en voordat eene slepende, wellicht doodelijke ziekte het ge heele gestel aantast neme men zijn toevlucht tot de Palm-Pillen. De Palm-Pillen zijn een specifiek, onfeilbaar Geneesmiddel voor deze Ongesteld- heden en duizenden vrouwen en meisjes hebben dit tot hun heil mogen ondervinden. De Palm-Pillen kosten per doos 60 cent en zijn ver- krijgbaar bij de meeste Apothekers en Drogisten. ZEETIJDINGEN. Van 20 tot en met 21 Juli. Positie der tstoontschepeii. Op Zondag den 24 Juli a. s. hoopt PIETER GQOSSEE9 Antz., zijn 209ten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van ZIJNE VR1ENDEN. Ondertrouwd T. T. WINKLER W. J. BALKENSTEIN. Middelburg 22 Ju|. m() Ter Neuzen Ondertrouwd.: HUBERT VAN CANTFORT CHRISTINE VAN AERDE, Ter Neuzen Btussel Juli 1910. Heden werden wij smartelijk ge- troffen doordat ons geliefd eenig Dochtertje en Zusje, CATHARlliA VRGUWTJE, door een noodlottig toeval in deu aan- valligen leeftijd van 7 jaar en 10 maanden is overleden. JOZ. J. MEIJER. C. MEIJER—De Bkuin. FRANC13CUS M. MEIJER. MARIN US F. MEIJER. Ter Neuzen, 21 Augustus 1910. Heden overleed na langdurige onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw PAUWEL1HA DE ULEIJN, geb. Sandee, in den ouderdom van ruim 44 jaren. Uit aller naam, O. DE KLEIJN en Kinderen. Ter Neuzen, 20 Juli 1910. des avonds half zes uur te Sluiskil op te treden, en niet des voormiddags zooals is afgekondigd. Sluiskil. Namens de REG. COMM. gemeente gewensehte nieuwe kosten zijn begrepen van beiliening en van hetonderhoud en de \ermeuwing der thans geinstalleerde zooveel duur- dere lampen. Voorts bevestigen wij onze mondelingemededeeling.dat wij, ter bevordering der toepassing van electriciteit voor "iacnt de woorden in Art. 4 sub a der concessievoorwaarden »en voor kraeht tegen /0,15 per Kilowattuur" gaarne gewyzigd zouden zien in de woorden »en voor kraeht tegen maximaal f 0,15 per Kilowattuur" en verder de woorden in Art. 4. sub. e »en voor kraeht tegen f 0,20 per Kilowattuur". *e™sdit schrij ven is ingezonden de volgende toeliehting In 1, Ob werden verbruikt 20352 K.W.u. waarvoor werd betaald 610o,60in 1909 werden verbruikt 20300 K.W.u. waarvoor werd betaald 6090,—. Wanneer de Gemeente ons voor de straatverlichting een mimrnumyerbruik per kalenderjaar waarborgt van 20000 Vn m' zlJn WJJ Nereid die 20000 K.W.u. te leveren voor j 0,-7 per K.W .u., alzoo voor een vast bedrag van /5400, oor hetgeen de Gemeente per kalenderjaar meer zal v®f,faen dan 20000 K.W.u. zal zij hebben te betalen 0,15 per K.W.u. In bedoelde prijzen zijn inbegrepen kosten van bediening, onderhoud en vernieuwing der lampen. De gemeente zal den brandtijd naar hare verkiezing kunnen regelen, onder dien verstande, dat inschakelen en uitschakelen van lampen tusschen 12 uur 's avonds en zonsopgang slechts bij hooge uitzondering zal kunnen verlangd worden. Wanneer de gemeente in de tegenwoordige verdeeling van avond- en nachtlampen wijziging wenscht, zal zij daarvan <le* kosten moeten vergoeden, hetgeen ook geidt voor latere dergelijke verlangde wijzigingen. Bijplaatsen van door de gemeente g lantaarns geschiedt voor onze rekening. De keuze van lichtsterkte dier nieuwe lantaarns verblijft a an de Gemeente. Het systeem der lampen wordt gekozen m overleg tusschen de gemeente en de Industrieele Maat- schappij. J Grplaatsing van lantaarns is voor rekening der gemeente- ijziging van systeem of lichtsterkte der thans gein stalleerde lampen, en eventueele verdere wijzigingen van geinstalleerde lampen, zullen geschieden in overleg tus schen de gemeente en de Industrieele Maatschappij en op daarvoor telkens overeen te komen voorwaarden. Deze overeenkomst te beschouwen als te ziin ingegaan op 1 Juli 1910. J In verband daarmede zal het voor het tijdvak 1 Juli' 31 December 1910 door de Gemeente te waarborgen mini- mmnverbruik worden gesteld op 10000 K.W.u. waarvoor te betalen F. 0,27 per K.W.u. alzoo F. 2700,—. Het contractsjaar zal verder telkens loopen van 1 Janu ari/31 December en zal de overeenkomst worden aange- gaan voor 10£ jaar, alzoo eindigende 31 December 1920. ordt de overeenkomst door geen der beide partijen 0 maanden voor de expiratio schriftelijk opgezegd, dan wov1^t z\j geacht telkens voor een jaar te zijn verlengd. Wanneer de overeenkomst vervalt dan wordt hetgeen betrellende de straatverlichting is bepaald in de Concessie voorwaarden voor het leggen en hebben van electrische geleidingen in en over den openbaren Gemeentegrond en het openbaar Gemeentewater, zooals die zijn vastgesteld door den Haad der Gemeente te Ter Neuzen in zijne vergaderingen van 25 Mei en 15 Juni 1899, weder van kraeht. De heer Lensen deelt mede dat de Commissie nog heeft ovei wogen dat het niet te denken is dat het stroomver- bruik in de eerstvolgende 10 jaren met tien proeent zal venninderen en dat de gemeente, blijvende betalen 30 cent per lv. W. u. dus niet beneden een bedrag van f 5400 zou komen. Dan heeft spreker er nog niet op geattendeerd dat bij aanneming van het nieuwe contract alle oude kool- draadlampen die er nog zijn gratis vervangen zullen worden lllAm* »nfltUaliinaoH 1 uran XT Uit nieuwe contract heeft alleen betrekking op den te betalen prijs voor de stroom ten behoeve der straat verlichting en openstelling der gelegenheid om stroom voor kraeht te leveren aan lageren prijs. Nu zou het kunnen voorkomen dat het op een ot ander punt wel eenigermate in strijd komt met de bepalingen van de oude concessie voorwaarden. Zoo moet (outl.ac' worden aangegaan voor den tijd van 10 jaar, terwijl in de concessievoorwaarden aan de f^ee"te 'iet recht wordt toegekend de centrale reeds in l.l* te naasten. Nu zal de gemeente daarvoor nog wel geen lust gevoelen, maar het is toch beter dat zij geheele vrijheid van handelen behoudt, waarom spreker voorstelt aan net nieuwe contract nog een slotbepaling toe te voegen dat de bepalingen van het nieuwe contract geen ver- andering brengen in hetgeen in de oorspronkelijke con cessie ointrent den duur daarvan in art. 6 is omschreven. Ook stelt hij voor te bepalen dat het nieuwe tarief w°i'u str.001rn J001' kraeht de goedkeuring van Burg, en Weth. behoeft, zulks om te voorkomen dat de eene ingezetene boven de andere wordt bevoordeeld en bij een gehjk verbruik de stroom aan A niet goedkooper zal worden geleverd dan aan B. lie burgemeester komt ter vergadering en neemt de leiding over. Hem wordt mededeeling gedaan van de voorstellen van den heer Lensen. De heer Van de Ree betuigt met genoegen het resul- taat van de onderhandelingen te hebben gehoord en is ook van gevoelen dat de directeuren de gemeente zeer ter wille geweest zijn, daar een aanmerkehjk voordeel is ver *regen en de gemeente voortaan alleen met stroomver- rmk heelt te rekenen. Wat zal echter het geval zijn wanneer in de toekomst lampen worden uitgevonden die nog minder stroom verbruiken He heer Lensen deelt mede dat daarover juist is ge- sproken en dat de directie er op wees dat er wel lampen kunnen worden uitgevonden die bijna in het geheel geeii s room gebruiken, dat zij dan voor de verlichting zou moeten zorgen en bijna niets ontvangen, zoodat het on- mogelijk zou worden de centrale zonder verlies te exploi- teeren. Hit moet de maatschappij voorkomen en vraagt daarom eene garantie van een verbruik van 20.000 K. W. u., opdat zij als basis voor haar bedrijf van de gemeente minstens J 5400 sjaars zal ontvangen. De heer Van de Ree begrijpt ook dat de maatschappij voldoende stroom moet kunnen leveren en ziet in dat do gemeente die 20.000 K. W. u. sjaars ook wel noodig neeit. Hij acht het een voordeel dat in de nieuwe voor waarden de gemeente niet meer aan een bepaald soort lampen gebonden is. He heer He Jager vraagt of er geen moeilijkheden uit unnen ontstaan dat de overeenkomst gerekend wordt in e gaan met 1 Juli laatstledendan moeten over het laatste halfjaar 10,000 K. W. u. worden verbruikt. e oorzitter meent dat dit geen bezwaar kan zijn. o gens geinaakte berekening werd van Juli tot Dec. i)e3oor Lense" merkt op dat in het laatste halfjaar van 1908 werd betaald /3300, en dat volgens het nu gedane \oorstel daarvoor slechts zou moeten betaald worden 2850 dus J 450 minder in een halfjaar. torn 00rzltter lleelt 11 °S "iede dat in de laatste helft van 1.101 werden verbruikt pi. m. 5000 K. W., in 1902. 8000 1905^ 10000 w 0nK- W'Jin 1904 9000 K' W' e" 111 K. V\Het is dus de eerste jaren regel- matig toegenomen. 8 De heer De Jager vraagt inlichtingen omtrent de be- !ni !!!!,;;ar'Sia C ontsteken of doven van lampen tusschen middernacht en zonsopgang. ^00mtter, deelt mede dat, in afwijking met den pIT/i gesteldheid der lucht, bij donker wel f ee" boodschap wordt gestuurd om ook de avond- loTmi" ontsteken, of, wanneer er geen branden om de nachtlampen alleen te doen branden. Nu verzoekt de maatschappij om dergelijke orders alleen bij uitzondering na 12 uur 's nachts te geven, en om buitengewone redenen Er kail b.v. brand ontstaan en daardoor noodig dat de straten verlicht worden, dat is dan een buitengewone geval. Naar aanleiding eener vraag van den heer Wieland, of de gemeente anders in 1914 van hare verplichting zou zijn ontslagen licht de Voorzitter hem in dat de concessie 40 jaren duurt, maar dat de gemeente wanneer deze 15 jaren loopt elk jaar het recht heeft te kennen te geven dat zij de centrale wil naasten. De heer Wieland is de commissie dankbaar voor haar werkzij heeft de gemeente uit de impasse geholpen. De heer Moggre wijst er op, dat er steeds voordeeliger lampen worden gebruikt en dat dit aanleiding geeft tot meer gebruik van electrische verlichting. Zou het, nu de gemeente zelf een aanmerkelijk voordeel verkrijgt, niet gewenscht zijn om ook voor de ingezetenen demogelijkheid op gunstiger conditie's open te stellen Wanneer de strooiri ook voor particulieren goedkooper werd, zou er meer gebruik van gemaakt worden en dat zou ten slotte ook weer een voordeel worden voor de gemeente. De Voorzitter De gemeente krijgt een deel der winst wanneer deze boven een zeker bedrag loopt, maar winst- uitdeeling heeft nog niet kunnen plaats hebben. De heer Lensen wijst op het verschil tusschen de'ver- houding der particulieren en die der gemeente tot de centrale. De particulieren zijn geheel vrij. Komen er goedkoopere lampen dan schakelt een particulier dieeen- voudig in zijne geleiding wat de gemeente niet doen kan een particulier kan er ook heelemaal van afzien om stroom te nemen terwijl de gemeente voor een aantal jaren ge bonden is. De heer Moggre zou voor stroomlevering ten behoeve van licht dezelfde vrijheid willen geven die de Maatschappij vraagt voor krachtlevering, om nl. aan lageren prijs dan 30 cent per K.W. te mogen leveren. Door lageren prijs zal het stroomverbruik toenemen en men er niet zoo spaarzaam mede omgaan, dan anders het geval is. De Voorzitter merkt op dat bij levering aan lageren prijs, ook de winst verminderd en ook weer veel meer moet geleverd worden om tot dezelfde winst te komen. Hij stemt overigens toe dat bij prijsvermindering het gebruik toeneemt. De heer Van de Ree meent dat de gemeente met de particulieren niets te maken heeft. Wanneer de ingezetenen prijsvermindering willen verkrijgen zouden zij ook zelf met de maatschappij moeten onderhandelen. De heer Dees We zouden het facultatief kunnen stellen en aan de maatschappij vrijheid van handelen laten. De Voorzitter Ja, we zouden haar in overweging kunnen geven om de wijziging in art. 4 door haar voorgesteld voor krachtstroom ook aan te brengen voor lichtstroom en 30 cent per K.W.u. als maximum-prijs aan te nemen. De heer Moggre zou dit juist zoo wenschen. De heer Lensen zou zich maar willen houden aan de wijzigingen die met de maatschappij zijn besprokendaar door is voor de gemeente een voordeel van f 700 'sjaars verkregen. Zij heeft zelf gevraagd vrijheid om den prijs van stroom voor krachtlevering naar omstandigheden goed kooper te kunnen presenteeren en nu heeft spreker alleen voorgesteld om het in verband daarmede vast te stellen nieuwe tarief aan de goedkeuring van Burg, en Weth. te onderwerpen, op dat de voorwaarden voor alle ingezetenen onder dezelfde omstandigheden gelijk zouden zijn en om te voorkomen dat de een boven de ander wordt bevoordeeld Aan deze punten zou spreker zich willen houden en de zaak verder laten rusten. De heer Van de Ree gelooft ook dat dit het beste is vermindering voor de particulieren zou dan later misschien' kunnen volgen. De heer Dees merkt op dat er toch geen bezwaar kan zijn om 30 cent voor stroomlevering als maximum te bepalen, de maatschappij heeft dan zelf de zaak in handen. De heer LensenMaar waarom zullen wo .lit doen De maatschappij vraagt immers niet om die vrijlieitl De heer Moggre blijft van meening dat de Raad zich nu ook de belangen der particulieren zou moeteri aan- trekkendaarmede houden de belangen der gerrteente verband. Als de maatschappij in betere conditie komt is dit ook voor de gemeente een voordeel. De Voorzitter: Hoe meer de maatschappij verdient, hoe liever haar dat is. De heer Moggre begrijpt niet, dat zij geen moeite doet om meer aansluitingen te verkrijgen. De oorzitter en de heer Wieland merken op dat daarvoor moeite genoeg gedaan wordt, door den ad- ministrateur wordt daarnaar steeds gestreefd. Als men hem roept komt hij gauw genoeg. De heer De Jager meent dat, als de directie de thans gehouden discussie leest en zij voor haar bedrijf de door den heer Moggre besproken wijziging in de concessievoor waarden gewenscht acht, zij zelf wel met een verzoek bij den Raad zal komen. De heer MoggreHoe meer gebruik van het licht gemaakt wordt in hoe voordeeliger conditie de centrale komt. De oorzitter betoogt ook, dat de particulieren door hunne vrije keuze der lampen en gelegenheid om het stroom-nemen ten alien tijde te staken, reeds in voor deeliger omstandigheden verkeeren dan de gemeente. Spreker meent ook dat het 't best is de thans vanwege de maatschappij voorgestelde regeling af te handelen en vraagt of de leden daaraan hunne goedkeuring kunnen hechten en aan de amendementen daarop door den heer Lensen voorgesteld. De heer Moggre meent dat de slotbepaling niet "noodig is, aangezien in de nu aangeboden voorwaarden eene bepaling staat, dat de oude concessie-voorwaarden weer van kraeht worden als de nieuwe overeenkomst vervalt. De heer Lensen voert hiertegen aan dat de nieuwe overeenkomst wordt aangegaan voor minstens 10^ jaar, maar dat hij dit niet zoo begrepen wil hebben dat die overeenkomst van invloed zou kunnen zijn op.den termijn voor naasting gesteld of voor den duur der concessie en dat hij om dit duidelijk te doen uitkomen, de door hem voorgestelde slotbepaling noodig acht. De Raad heeft tot zijn nadeel reeds ervaring, dat hij in een contract niet gauw te duidelijk kan zijn. De overeenkomst met de door den heer Lensbnwoor- gestelde wijzigingen wordt hierna met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer Van de Ree verlaat de vergadering. De heer De Jager is overtuigd de tolk te zijn van de gansche vergadering, wanneer hij de commissie die met de Industrieele Maatschappij heeft onderhandeld een woord van lof en dank brengt voor de gunstige resultaten die zij heeft verkregen, en aan de directie van genoemde Maat schappij, voor de welwillende wijze waarop zij de commissie en de gemeente is tegemoetgekomen. De A oorzitter dankt voor deze gunstige opinie, geuit nopens de Commissie en de Industrieele Maatschappij, ivelke deze ook met genoegen zal vernemen, maar wijst er op dat een deel van den lof moet worden verwezen naar de oorspronkelijke commissie uit den Raad die op deze zaak de aandacht heeft gevestigd en haar aan het rollen bracht. De heer De Jager meende dat het huldigen dier com missie van wier verdiensten hij evenzeer overtuigd is, meer behoorde tot de taak van den Voorzitter, wat met de laatste commissie niet het geval kon zijn, omdat de Voorzitter daarvan zelf deel maakte. De Voorzitter had niet ingezien dat dit juist zijne taak was, maar wil daarom wel een woord van dank aan die eerste commissie brengen, voor het voordeel, door haar initiatief, voor de gemeente verkregen. 7. Toepassing verordening hondenbelasting. De A oorzitter deelt mede dat er tusschen hem en den wethouder Dees verschil van opinie bestaat aangaande de toepassing der hondenbelasting. In art. 1 wordt bepaald dat van honden (met uitzondering van die bedoeld in art. 253 der gemeentewet, d. z. honden 1 voor het bedrijf, die niet losloopen en waarvoor 50 cent J verschuldigd is) eene belasting moet worden betaald van f 4 wanneer die eene hoogte hebben van 4 d. M. en mindei en van f 8 bij meerdere hoogte. Nu wordt verder in art. 3 bepaald dat wanneer de in art. 253 gemeentewet bedoelde honden losloopend op den openbaren weg worden aangetroffen en door of vanwege den eigenaar geen moeite wordt gedaan om dien hond weer vast te leggen, de houders dier honden in de hoogste klasse zullen worden aangeslagen. Nu is er volgens spreker maar eene hoogste klasse, n. 1. die van 8. Volgens den heer Dees zijn er 2 hoogste klassen, welke verband houden met de grootte van de honden, nl. van f 4 en f 8. Gaarne wil spreker nu eene uitspraak van den Raad, hoe deze meent dat de bepaling moet worden toegepast. Meent de Raad dat de uitlegging van den heer Dees de juiste is, dan wil hij zich daar gaarne bij neerleggen, al is hij het er niet mede eens. Er zijn gevallen voorgekomen waarop de bepaling van art. 3 inoest worden toegepast. De heer Lensen heeft ook al eens over die kwestie gedacht. In art. 3 wordt gezegd dat de houders van hon den bedoeld in art. 253 der gemeentewet worden »aange- slagen" als die honden losloopend worden aangetroffen in de hoogste belasting. Wa ar hier van »aanslaan" gesproken wordt, moet dit naar de meening van spreker geschieden overeenkomstig de bepalingen van art. 4, nl. 4 voor een hond van 40 c.M. en minder, en f 8 voor een hond hooger dan 40 c.M. Hij is het dus eens met den heer Dees. De heer Dees wijst er op dat, als de meening van den Voorzitter de juiste was, de houders van kleine honden zouden achterstaan bij die van groote. De bonder van een kleine hond zou, als hij in over- treding kwam f 4 meer moeten betalen dan de gewone aanslag voor een losloopenden hond, terwijl iemand die een grooten hond niet als losloopend aangeeft, doch de verordening overtreed, eenvoudig ook 8 moet betalen, het bedrag dat hij evenals ieder ander verschuldigd is. De eerste wordt dus gestraft met de betaling van f 4 extra, de laatste niet. De heer De JagerZe moeten dan f 8 betalen, ze zijn in overtreding. De heer Dees Naar billijkheid zouden dan de houders, als het honden betrof boven de 40 c. M. voor f '12 moeten aangeslagen worden. De heer Visser deelt mede dat hij in de vergadering van Burg, en Weth. ook meer meeging met het idee van den heer Dees, dan met dat van den Voorzitter. Er is in de verordening eenmaal onderscheid gemaakt tusschen groote en kleine honden. Enkele leden bespreken de wenschelijkheid de zaak nog eens aan te houden, om er eens over te denken, terwijl meerderen meenen dat deze wel kan afgedaan worden. Ook wordt opgemerkt dat er blijkbaar wat hapert aan de verordening, waar deze voor tweeerlei uitlegging vat- baar is en daarom herziening gewenscht is. Na korte bespreking verklaren 8 leden dat de verordening moet uitgelegd worden overeenkomstig de meening van den heer Dees (zijnde de heeren De Bruijne, A isser, Dees, Moggre, De Jager, -Scheele, Lensen en De Feijter) terwijl de heer Wieland zich verklaart voor de uitlegging van den A'oorzitter. De heer Visser vestigt de aandacht op het zich alhier voordoende treffend ongeluk, de vermissing van een kind. Hij wil aan den A'oorzitter, als hoofd der politie de vraag stellen, of het niet gewenscht ware geweest te trachten met behulp van een politiehond een spoor van het ver- miste kind te vinden. Naar spreker vernam is de hond van den inspecteur voor het oogenblik niet te gebruiken, maar zou men met een Uond van elders kunnen laten komen Spreker heeft toch ook in den laatsten ttjd reeds meermalen gelezen dat door de medewerking van een politiehond werd ontdekt waar een persoon in het water lag. De Voorzitter deelt mede dat de politie alle mogelijke moeite voor het vinden van het kind in 't werk heeft gesteld. De hond van den inspecteur heeft sedert een paar dagen jongen en daarmede kan nu niet gewerkt worden, de andere hond van den inspecteur kan niet voor speuren gebruikt worden. Om een hond van elders te laten komen, dit zou inisschien wel kunnen, daaraan heeft spreker niet gedacht. Hij betreurt ook het gebeurde en zou gaarne alles aanwenden om het tot opheldering te brengen. Ofschoon hij er geen bezwaren tegen heeft alsnog met een speurhond pogingen aan te wenden om het kind op te sporen, betwijfelt hij of er nog eenige kans van welslagen bestaat. Er was 'Dinsdagavond veel volk op de been en de regen die daarna gevallen is, zal wel alle sporen hebben uitgewischt. De heer Visser vindt het een erg geval voor de ouders en zou gaarne zien dat gedaan werd wat gedaan kan worden. De heer Moggre steuiit dit. De A'oorzitter zal nog doen wat gedaan kan worden. b. De heer De Jager heeft reeds meermalen t oog gehad op den desolaten toestand waarin het vloerkleed in de Raadzaal zich bevindt. Hij is ook voor zuinigheid, maar wijst er op dat, als er heelemaal niets gedaan wordt, er ook geen uitgaven zijn. In verband met het bezoek van den Commissaris der Koningin op a. s. Maandag vraagt hij of het niet gewenscht is maatregelen te nemen, dat de Raadzaal er wat ooglijker zal uitzien. De Voorzitter verklaart dat hij voornemens was den Raad machtiging te vragen om tijdelijke voorziening te treffen om den Commissaris der Koningin te Ter Neuzen waardig te ontvangen, daar men bij Z.Exc. toch niet den indruk moet vestigen dat men alhier zoo zuinig is, dat men 't met vodden op den vloer doet. Meer dan een tijdelijke voorziening kan thans niet genomen worden. Hij vraagt daarvoor de noodige machtiging. Den heer A'isser deelt mede dat het in de bedoeling van Burg, en Weth. ligt op de eerstvolgende begrooting een post te brengen voor vernieuwing van het vloerkleed en het tafelkleed. Z. h. s. wordt de door den A'oorzitter gevraagde machti ging verleend. Hij deelt nog mede dat de Commissaris heeft verzocht te zorgen dat zijne ontvangst zoo eenvoudig mogelijk zal zijn. Nadat nog eenige bespreking is gewijd aan de vroeger gevolgde regeling bij de door den Commissaris der Koningin verleende audientie, waaruit blijkt dat niet de Raad als college, maar wel verschillende leden persoonlijk daarvan gebruik maakten, wordt de openbare zitting door den A'oorzitter gesloten. De vergadering weder openbaar geworden zijnde deelt de Voorzitter mede dat besloten is ontheffing te verleenen a. wegens hondenbelasting aan P. J. Mobach 0,50, J. K. Kolijn j 2,—, C. Stuurinan 2,25, A. Spruitenburg 2,J. van Leeuwaarden 4,A. Hamelink f 2, E. J. van de I'lassche f 2,en 0,25, P. Meeuwsen f 0.50, A. R. van Loon 0,25, F. Harms 0,25,1, de Mul f 2,J. Bakker 2,—, C. Sol 0,50, C. Pladdet AVz. 2,-en D. de Vos 2, b. wegens schoolgeld aan J. Cornelissen f 1,38, P. A'aal 0,25 en C. A. de Bruijn 1,05; c. wegens hoofdelijken omslag aan E. Harmsen j 61,934, R. Schaafsma 5,28, de erfgenamen van M. Ruben 8,93*, E. N. Mussche /ll,22, D. de Vos 17,08, de erfgenamen van P. Moes 126, D. C. Verpoorte f 6,11 f en A. W. Teerlink f 30,96i en een verzoek van J. van der Peijl om ontheffing van hondenbelasting te wijzen van de hand. Lading Van en naar VLAG NAAM 20 Eng. s.8. idem Eng. s.8. Eng. sch. Eng. s.8. Duitsch s.s. Deen. s.8. idem Eng. s.s. Noor. s.8. Eng. sch. Eng. s.s. idem Belg. s.s. Eng. 8.8. idem Buss. 8.8. Voor Te> Seuzen i Mascotte I 3104 Leith River Thames 2242 Louden tin Ter Weuasen i River Scheldt 2199 |Londen V uur bent I Ocean Wave Sea Serpent Hercules Hugo Ulrik Holm Pandion Normandie Via Sea Gull Brook La Flandre Humber Truro Natalie 20 Eng. sch. Ocean Wave 421 Par pijpaarde 21 Eng. 8.8. Sea Serpent 2554 Londen stukg. 3556 Pomaron ert8 4025 Windau ut 4250 idem idem 3619 Antwerpen stukg. 2826 Riga idem t'ttu Dent t 338 [Sunderland cement 2763 Londen stukg. 4068 New-Castle ledig 1980 Antwerpen idem 2895 t.oole stukg. '2367 Hull idem 4955 Riga phosph. Voor Selzaeie 21 Eng. s.s. Alchymist I 1079 IGroningen creosoot Van 20 tot en met 21 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 7 binnenvaartuigen op- en 45 afgeschut; door de Westsl. 6 op-en 9 atgeschut. 8.8. HARALD vertrok 19 dezer van Grimsby naar Kroonstad. s.s. JENNY in lossing te Hull, s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad s.s. ELISABETH, vertrok 22 dezer van Archangel naar Bristol. s.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN A van Hull naar Kroonstad passeerde 20 dezer des v. m. 4 uur Elseneur. idem stukg. EN E N

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6