Landbouwberichten. Gemengde berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. C. W., oud 33 j., jachtopziener te Clinge, is wegens het dooden van een dier, veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hecht. P. A. B., oud 49 j., landbouwer te Clinge, beklaagd van diefstal, vrijgesproken. Invoer van ZwitserscJie fokgeiten. \anwege de directie van den landbouw ont- vingen wij de mededeeling dat evenals in de voorgaande jaren, de heeren J. Zuurbier te te Alkmaar (N.-H.) en R. Yisser te Berkhout, zich in het laatst van de maand Augustus of in het begin van de maand September e.k. naar het Groothertogdom Hessen zullen begeven, teneinde aldaar een aantal fokgeiten en bokken van het Zwitsersche Saanenras aan te koopen. Zooals bekend is, staat de fokkerij van dit geitenras in Hessen op hoogen trap, terwijl de te betalen prijzen en verdere kosten aamner- kelijk lager zijn dan bij aankoop in Zwitserland in geen geval zal de prijs van een volwassen geit of bok, alle kosten inbegrepen, 45 te boven gaan. Met het oog op den tijd van het jaar, waarin de aankoop plaats heeft, kan voor het drachtig zijn der geiten niet worden inge- staan. Ook op deze reis zullen genoemde heeren op verzoek van genoemde Directie worden bijgestaan door de Hessische Kamer van Landbouw. Landbouwvereenigingen of particuliere per- sonen, welke fokgeiten wenschen in te voeren kunnen zich voor 15 Augustus wenden tot den heer J. Zuurbier te Alkmaar. Tusschen het Kon. paleis Soestdijk en den Oranjeboom heeft Maandagavond omstreeks 8 uur een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Op een van twee aan elkander gekoppelde met hooi beladen wagens zat de lOjarige zoon van v. d. H., wonende aan den Yeenhuizerweg te Soest. Deze nu liep tusschen de beide wagens uit juist toen de automobiel van den heer F. uit Baarn voorbijreed. De jongen kwam onder de automobiel en werd door den bestuurder der auto, die onmiddellijk halt hield voor dood •pgenomen enonmiddellijknaarDr. Schoonenbeek te Soest vervoerd, die slechts helaas den dood kon constateeren. Te Renkum kwam de heer 0. G. H., gep. luit.-kolonel, uit zijn woning, om de stoom- tram, die naar VVageningen vertrok, te doen stilhouden, toen uit de tegenovergestelde richting een automobiel naderde. Vermoedelijk is de heer H., door zich beangst te maken, verkeerd uitgeweken en waarschijnlijk met beide voer- tuigen in aanraking gekomen. Hij viel en werd in- en uitwendig zwaar gekwetst. Te Bakhuizen (Fr.) is J. v. d. W. van een hooiberg gevallen in een hooivork, die met de tanden naar boven tegen het hooi stond. Een der tanden drong hem in het onderlichaam en zoo bleef hp hangen. Spoedig ijlde men toe om hem uit de vreeselijke positie te verlossen. De toestand van den gekwetste is hoogst ernstig. Een vischkoopman op de Bloemgracht te Amsterdam had Maandagmorgen twist gehad met zijn vrouw. Daarom hing hp een briefje voor het raam, waarop stond Wegens onbe- hoorlijk gedrag van mijn vrouw van 2 —4 uur gesloten. Maandag bemerkte een juffrouw, datter wijl zij voor een winkel in de Haarlemmer- straat te Amsterdam stond te kijken, haar handtaschje bij de riempjes was afgeknipt. Het taschje bevatte onder meer omstreeks vier gulden aan geld. Te Maastricht is door de justitie een onderzoek ingesteld tegen een boekhouder eener groote handelsfirma, die verdacht wordt reeds geruimen tijd anonieme brieven aan bank- instellingen, beursmannen enz. te hebben ge- schreven, en waarin gewaarschuwd wordt tegen het aanknoopen of voortzetten van handels- relaties met bedoelde firma, daar deze financieel zeer zwak zou staan. Van deze manoeuvres van haar eigen bediende heeft de firma reeds sinds geruimen tijd in haar bedrijf de onaangenaamste gevolgen ondervonden, zonder dat zij wist, van welken kant de machinatien kwamen. Bij Smildevaart is een kind van iy2jaar van den wegwerker S. door den sneltrein van Groningen naar Zwolle overreden en gedood. Het gebeurde in een der drukste winkel- straten van Breda. Een dienstmeisje, wier meesteres pas verhuisd was had nog den sleutel van het oude huis, een bovenhuis, in haar bezit en misschien uit verlangen om het oude huis nog eens te be- zichtigen, misschien met het doel om voor den dreigenden regen te gaan schuilen, misschien ook om een andere reden betrad zij Zaterdag- avond nog eens het verlaten huis. Daar het echter in zoo'n leeg huis erg donker en beangstigend stil is nam zij, als lijfwacht, een soldaat mede naar boven. De benedenburen hoorden tot hun verbazing op het bovenhuis loopen en praten. Hoe kon dit Het bovenhuis stond toch leeg Er was slechts een verklaring mogelijker waren in- brekers boven. De politie werd gewaarschuwd en bp 't ge- heimzinnige licht van walmende kaarsen werd een onderzoek ingesteld. Treffend was de ontmoeting der politieman- nen en het verschrikte paartjede eersten lachten het dienstmeisje en haar lijfwacht even wel vouden de zaak minder komisch. De Belgische vlieger Kinet die sedert eenige dagen te Gent vliegproeven deed is Zondag- morgen van een hoogte van dertig meter ge vallen. Men vond hem nog op zijn zetel, de handen aan de hefboomen, maar hp had zijn bewustzijn verloren, en de dokters bevonden dat zijn toestand zeer ernstig was. Zijn oogen waren voorts gewond door de glassplinters van zijn bril. De oorzaak was het plotseling stilstaan van den motor, en het breken van een der draden van het roer. De Engelsche vlieger Rolls, een zoon van Lord Llangattock is gisteren op den vliegwed- strijd te Bournemouth gevallen bij 't nemen van een proef. Hij viel voor de groote tribune en was terstond dood. Rolls, de jongste zoon van Lord Llangattock, is altijd een strijder geweest op 't gebied van het toerwezen. Hij heeft uitgeblonken op de fiets, de motor, in de auto, op de ski, in de motorboot, in de ballon, in 't luchtschip en ten slotte heeft hij toen een triomf behaald tusschen de draden van 't vliegtuig. Hij was een bekwaam technicus en bovendien een uit- stekend fotograaf. Als automobilist heeft hij zich bekend gemaakt, door een van de eerste rijders in Engeland te zijn. Hp reed, kort na 't bekend worden van de auto, van Londen naar Cambridge in elf uur en drie kwartier. Met de auto heeft hij verschillende ongelukken gehad, vooral in de eerste jaren. Ook veel ballontochten heeft hij gemaakt en hij was de eerste Engelschman, die een in Engeland gebouwd Wrighttuig bestuurde. Ten slotte kwam, op 3 Juni jl. zijn dubbele kanaalvlucht. Van alle kanten is hp toen gehuldigd. De Koning en de Koningin zonden hem een telegram van gelukwensch. Ook zijn collega Kanaalvlie- gers, Bleriot en Jacques de Lesseps, waren onder de eersten, die Rolls een heilwensch zonden. Grahame White heeft zich bij die gelegenheid zeer vleiend over Rolls vlucht uitgelaten. Kolonel Templer, die belast is met de vlie- gerij in 't leger heeft gezegd, dat Rolls vlucht bewezen heeft, dat Engeland zich niet alleen moet wapenen tegen vliegtuigen, die bommen kunnen uitwerpen, maar dat men er zich ook op moet toeleggen dit weermiddel, zoo noodig te gebruiken. De Boedapesther bladen bevatten het be- richt van den tragischen dood van een jong Hongaarsch officier, Siegmund Szaesvay, die men op zijn kamer vond, doodelijk gewond door een revolverkogel. In een brief, geadresseerd aan een zijner kameraden, schreef de ongelukkige, dat hij een twist had gehad met een andere officier. Men was toen overeengekomen, de zaak door een zoogenaamd Amerikaansch duel te beslechten. Zooals het bij dergelijke duels gebruikelijk is, hadden de tegenstanders het lot geworpen, wie van beiden zich binnen 24 uur het leven zou benemen. Szaesvay had het kwade lot getrokken. Alle hoop, dat de jonge man er nog van bovenop zal komen, is niet uitgesloten. De legerauto- riteiten bepveren zich intusschen, om de tegen- partij op te sporen. Naar verluidt, zijn dergelijke Amerikaansche duels niet zeldzaam onder de Oostenrijksche en Hongaarsche officieren. Omtrent het bergongeluk op deJungfrau, waarbij twee Duitschers en vijf gidsen om- kwamen, wordt gemeld dat de gidsen tegen den tocht gewaarschuwd hadden. De versche sneeuw was te gevaarlijk, en kon door de kracht der zon smeltende licht lawines vormen. Zij weigerden zelfs eerst mee te gaan, stemden echter later toe, als de beide Duitschers verklaardenanders alleen te willen gaan. Een onverantwoordelijke daad Van IJsmeer naar Bergli-but is onder gewone omstandigheden een gevaarloos wandelingetje, als de sneeuw hard bevroren ligtNu echter met de versche sneeuw was het een heksentoer Alles ging goed, tot op een kwartiertje gaans voor de Bergli-hut. Over den bergrug gaande, schijnt het dat een der Duitschers bij ongeluk wat sneeuw aftrapte en mee uitgleed, waardoor de geheele rnassa halfgedooide en dus zware, versche sneeuw aan 't schuiven geraakte, de zes bergbeklimmers meesleurende over de Bergli- rotsen omlaag. Het ongeluk wilde, dat een tweede daarachter komende kolonne, bestaande uit de wachters van de Bergli- en de Concordiahut en eenige Grindel- warder gidsen, die proviand naar de hutten jrengen moesten (juist wijl de Duitschers daar- heen gewild hadden) achter hen aankwam. Het gevaar van de ontstane lawine niet dadelijk inziende, poogden zij de vallenden te helpen, den val te breken, maar werden op twee na (die op zijde sprongen) ook meegesleurd. De geheele schuld van dit geval ruse dus op de beide omgekomen Duitschers Kiihn en Bar- thold, die ondanks waarschuwingen in roekeloozen overmoed toch wilden gaan en daardoor de gidsen dwongen dezen halsbrekenden toer mede te maken tevens moesten dus ook de proviand- bezorgers der berghutten daarheen, van wie er een omkwam. In de bergstreken heeft niemand dan ook medelijden met deze toeristen, alleen beklaagt men de arme gidsen, die vielen als offers van hun plicht. Een lawine, zooals deze, is een pak sneeuw tegen een berghelling, door de zon half gesmolten, die aan het schuiven geraakt, en van de hellingen neerstort, steenen en rots- blokken meesleurend. Men weet meestal vooruit het uur, waarop zij vallen zullen, wat geschiedt in de late middaguren, als de zon haar grootste kracht ontwikkeld heeft. De commissie van ingenieurs, die met een onderzoek belast was naar de waarheid der geruchten betreffende den beweerden gevaarlijken toestand van den beroemden scheeven toren vjjn Pisa, heeft een rapport uitgebracht, waarin wordt meegedeeld dat in een zeer kort tijdsverloop de afwijking van den toren uit de verticale lijn met 20 centimeters is toegenomen. De oorzaak daarvan is de slechte toestand der fondamenten Kardinaal Maffi heeft verboden de groote klokken te luiden en de regeering neemt maat- regelen om te voorkomen, dat den toren hetzelfde lot treft als eenige jaren geleden den Campanile in Venetie. De ziektegeschiedenis van eenjield Te Lower Clapton, in Engeland, stierfdezer dagen, vergeten door het meerendeel zijner vrienden, de Engelsche geneesheer Harry Cox, aan de gevolgen van een huidontsteking door Rontgenstralen. Dit berichtje, zoo klein als't daar staat, om vat een wereld van heldhaftigheid en zelfop offering. Men oordeele uit het volgend relaas van Cox' ziekteverloop, over den moed van dezen stillen, tot het laatst voor zijn mede- menschen strijdenden held. Cox stond reeds lang bekend als een der knapste deskundigen op het gebied der genezing door middel van Rontgenstralen. Veertien jaren geleden maakte hij van deze wetenschap zijn speciale studie, en vele nieuwe uitvindingen, die het thans den geneesheeren mogelijk maakt, de Rontgenstralen zonder gevaar voor zichzelf in de keelkunst toe te passen, zijn aan Cox te danken. Maar toen hij zpn proefnemingen begon, was de kwaadaardige uitwerking, die deze stralen onder sommige omstandigheden kunnen hebben, nog niet bekend. Wel is waar meende Cox reeds twaalf jaar geleden, de eerste sporen van het vernielen zijner gezondheid door deinwerking der stralen bespeurd te hebben, maar hij werkte desniettemin ijverig voort en bewees o. a. in den Boeren-oorlog, door het opzoeken van kogels in de lichamen der gewonden, groote diensten. Spoedig na het eindigen van den oorlog moest hem reeds een vinger worden afgezet. Deson- danks stichtte hij toen nog met zijn eigen geld en dat zijner vrienden, een fabriek voor Ront- gentoestellen, die hij zelf inrichtte. Tweejaar later verschenen de sporen zijner vreeselijke ziekte in het gelaat, vooral aan den mond. Cox was genoodzaakt, zich uit de zaken terug te trekken, hegeen het verlies van zijn gansche vermogen tengevolge had. De Engelsche regeering kende hem een jaar- geld toe van 200 pond, waardoor hij althans zeker was van een karig inkomen gedurende weinige jaren, die hij nog te leven zou hebben. Cox wist maar al te goed, dat er voor hem geen redding was. De eene vinger na den andere moest hem worden afgezet daarop volgden de handen en een arm. Zijn gelaat verschrompelde en werd zoo af- sehuwelijk, dat hij in tegenwoordigheid van vreemden zijn gezicht steeds placht te verber- gen. Toen de toestand van den martelaar be kend werd, zamelde sir William Treloar 2600 pond sterling voor hem in, opdat hem het wachten op den overbiddelijken dood althans eenigszins zou worden verlicht. Gedurende de laatste zeven jaren moet Harry Cox, die stil en zonder veel omslag zijn leven gaf voor het heil van zpn medemenschen, on- zaglijke pijnen hebben geleden. De Anti-Saloon League, d.i. de anti-kroeg Bond, in Amerika heeft opnieuw getoond er eigenaardige manieren op na te houden. Vrjjdag vielen eenige /detectives", speciaal in dienst van den Bond staande speurders, te Newark (Ohio) een naar men beweerde onwettig gehouden saloon of kroeg aan, en schoten den kroeghouder dood. Ook andere saloon-houders werden aan- gevallen. De politie arresteerde zeven dier //detectives" maar de bevolking was daarmee niet tevredeu. Er trok een groote troep volk naar de gevan- genis, sloeg de deuren in, en haalde er den detective" uit die bekende den kroeghouder te hebben doodgeschoten. En daarop werd hij dadelijk buiten op het plein opgehangen. Daar door was de volksstemming weder bedaard. Honderden vrouwen en kiuderen woonden de terechtstelling bij. De Engelsche aeronaute en valscherm- kunstenares Viola Spencer heeft een ernstig ongeluk gekregen. Ter gelegenheid van een sportfeest te Polishill bij Coventry, was zij met haar ballon opgestegen tot een hoogte van on- geveer 1000 voet en liet zich toen met behulp van een parachute neerdalen. Zij kwam neer op het dak van een fabriek haar voeten raak- ten verward in de telefoondraden, de parachute sloeg dicht en zij viel uit een hoogte van meer dan 40 voet op den grond. Bewusteloos en hevig bloedend werd zij opgeuomen en met een auto naar een ziekenhuis gebracht, waar bleek, dat zij aan armen, beenen en rug zwaar gewond was. De ongelukkige is 25 jaar oud, en heeft meermalen met haar valscherm onge lukken gehad, die echter steeds betrekkeiijk goed afliepen. Zij was zoo pas uit Frankrijk teruggekeerd, waar zij goed geslaagde vlieg proeven met een Bleriot-monoplane genomen had. De toestand van miss Spencer is zeer zorgwekkend. Het bestuur van de Duitsche Luchtvaart- Maatschappij heeft te Frankfort vergaderd. Het kwam tot het besluit, dat het ongeluk met de Duitschland alleen aan het weer en andere ongunstige omstandigheden, niet aan het stelsel noch aan de bemanning te wijten was. De schade, die tusschen de 120,000 en 150,000 mark bedraagt, komt ten laste van de maatschappij. Het grootste deel van het ge- raamte, de schuitjes en motoren zijn nog bruikbaar. De Zeppelin-maatschappij zal, waar schijnlijk nog van den zomer, een nieuw lucht- schip leveren tegen aanmaakprijs. Dat nieuwe schip zal 500 E.G. lichter zijn. Dus zal men vijf of zes reizigers meer kunnen meevoeren en meer drijfkracht kunnen aanwenden. De maatschappij zal trachten meer landings- plaatsen te verkrijgen, en zich daartoe met de opperpresidenten der Pruisische provincien en met de overheden in de andere bondsstaten in verbinding stellen. Ook zal men het vraagstuk bestudeeren, of 't niet zijn nut zou hebben vlagposten in te stellen die de luchtscbippers weerberichten kunnen toeseinen. Het luchtschip Z. VI, dat de Friedrichskafen ligt, zal voorloopig voor pleziertochten gebruikt worden, en te Baden-Baden thuis liggen. Het nieuwe luchtschip komt weer te Dusseldorp. Rotterdam. Een kassier van de Incassobank te Amsterdam, die er gisteren met een bedrag van 7000 aan wissels is van door gegaan, is alhier aangehouden. Hij had nog een bedrag van 150 van de 200 die hij bad ontvangen. De andere wissels waren nog in zijn bezit. Keulen. l)e bestuurbare ballon Erbsloh die gisteren met gebroken schroef was neergekomen is hedenmorgen in het Rijnland opgestegen, toen plotseling op aanzienlijke boogte het omhulsel scheurde en de ballon waarin 5 heeren zaten waaronder de heer Erbsloh zelf, stortte met duizelingwekkende vaart naar benedeu. Alle inzittenden werden met gebroken lede- maten dood opgenomen. Er heersehte groote verslagenheid, van alle zijden stroomt volk toe. In het schuitje was plaats voor 6 personen. ZEETIJDINGEN. Van 11 tot en met 12 Juli. Van 11 tot en met 12 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 21 afgeschut; door de Westsl. 17 op- en 12 algesckut. Positie der Stoomschepen- DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 14 Juli Vrijdag 15 v Zaterdag 16 u Zondag 17- u Maandag 18 Dinsdag 19 u Woensdag 20 g 7.5 7.31 7.59 8.29 9.— i 9.31 10.2 10.35 11.5 1 11.35 12.— 0.24 12.46 VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. Eng. s.8. Ned. s.8. idem Belg. s.8. Eng. s.8. stnkg. 7211 Philadelphia petrol. 238 Dordrecht ledig 6391 St. Petersb hout phosph. stukg. t nor Ter Neiueil I Ronan I 3391 |Leith l'nar (Weill t La Hesbaye Leda Ganda Van Went I Flandria 5337 Danzig Dearne I 2784 |Goole s.s. HARALD vertrok 13 dezer van Ter Neuzen naar Grimsby. 8.9. JENNY vertrok 8 dezer Archangel naar Hull. s.s. RICHARD in lading te Hull voor Kroonstad. s.s. ELISABETH in lading te Archangel voor Bristol, a.s. HELENA van Penarth naar Kroonstad passeerde 11 dezer des n. m. 5 uur Skagen, s.s. MAGDALEN A in lading te Hull voor Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2