Gemengde berichten. viel ten deel aan Westdorpe, die voor het tal rijkst (26 leden) aan Groenendijk. Na afloop der schieting, die in debesteorde afliep, vereenigden zich de leden aan een dege- lijk souper. alsoorden. De onlangs plaats gehad heb- bende oeverafschuiving aan den Molenpolder is gelukkig niet van zoo'n ernstigen aard gebleken, als men eerst vreesde. Op advies van den hoofdingenieur van den V\ aterstaat te Middelburg, die ter plaatse een onderzoek instelde, zal er een rijswerk worden gemaakt, zoogenaamd //baardwerk", waarvan de kosten zijn geraamd op f 850. Meerdere werken tot verdere oeververdediging aldaar worden voor- eerst niet noodig geacht. Een groot verschil met de kosten van een zinkwerk, die aldaar ruim 12000 zouden hebben bedragen. Borssele, 9 Juli. Door Burg, en Weth. dezer gemeente werd heden in het Gemeentehuis aanbesteed Het leggen van een keiweg, ter lengte van 300 Meter, op een gedeelte van den te ver- hoogen zeedijk alhier. lngeschreven hadden daarvoor de volgende heeren P. C. v. d. Hoott te Ter Neuzen voor f 3250 A. Karelse Cz. te Borsele voor 3200 J. van Drongelen te Hoek voor 3200 G. v. d. Sande te Borssele voor 2993 J. Wolfert te Hoek voor f 2941 J. de Bree te Ter Neuzen voor f 2782A. Wiskerke te Ellewoutsdijk voor f 2760 J. H. v. d. Yen te Middelburg voor f 2590P. J. de Vos te Ter Neuzen voor 2582; G. J. Balkenste n Jr. te Ter Neuzen voor f 2570 1. Dou te Zierikzee voor f 2470 J. Dujnhouwer te Goes voor f 2446 en A. Ja cobs te Goes voor 2160. Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Te Rotterdam is thans een bruidspaar van 149 jaar. De bruigom is 77 en de bruid 72 jaar oud. Beter laat dan nooit getrouwd, denken zij wellicht. Een tienjarige knaap in het Westtaalsche plaatsje YVickede, die van zijn ouders last had gekregen om op zijn jonger broertje en zusje te passen, beging dezer dagen een afschuwelijk misdrijf. Hij reed zijn klein broertje in een sportkar naar een vijver en smeet het kind in het water. Voorbij gangers vonden later het lijkje. Ook een driejarig zusje van den knaap wordt vermist en men vreest dat ook dit mis- schien den dood heeft gevonden, daar de jeug- dige moordenaar aan andere kinderen had ver- teld, dat hij zijn zusje en broertje van kant zou maken. Het kleine monster is sedert het plegen zijner wandaad spoorloos verdwenen. Te Rhenen is aangehouden de brievenbe- steller VY. W., onder verdenking de dader te zjjn van in den laatsten tijd daar voorgekomen diefstallen. Bij een huiszoeking te zijnen huize werden verschillende voorwerpen van diefstallen afkomstig in beslag genomen. Een geheimzinnige misdaad is Vrijdag te Amsterdam gepleegd. Tijdens het spreekuur van dokter R., wonende Keizersgracht, hoordeu de huisgenooten plotseling in diens werkkamer een revolverschot vallen. De dienstbode, die kwam toesnellen, vond den dokter dood, badende in zijn bloed. Ver- moedelijk was hij 't slachtoffer van een mis- dadigen aanslag geworden, althans zelfmoord leek niet waarschijnlijk. Van een dader was echter geen spoor te vinden. Onmiddellijk werd de justitie gewaarschuwd, die thans een onder zoek instelt. Vermoed wordt, dat een patient de dader is van den aanslag. Een vrouw van Herck-St-Lambert bij Hasselt hoedde haar koe en h^d het zeel om haar arm gewonden. Opeens schrikte het dier, rukte de vrouw omver en sleurde haar over zoo'n grooten afstand mede, dat het arme slachtoffer letterlijk gescalpeerd werd en de huid nog slechts met een stukje aan den schedel vasthield. De vrouw wordt thans in het gast- huis van Hasselt verzorgd. W aarschijnljjk is iets dergelijks gebeurd te I amel. Daar werd een 15jarige koewachter geworgd, nog met het touw om den hals, iD het veld gevonden. Men vermoedt dat de jongen, de koeien hoedend, door het leizeel ge- grepen en zoo verongelukt zal zijn. Toch doet de gendarmerie een onderzoek. ®en tnelkbezorger te Rotterdam stond Woensdagavond bij den Schiedamschen dijk met lemand te praten. Plotseling snelt een onbe- kende voorbjj, die even te voren op den Schie damschen Singel aan het twisten geweest was en geeft hem over de linkerzijde van zijn hoofd een messnede, die een ernstige verwonding ver- ooizaakte. De dader heeft den melkbezorger, aie niets van de aanranding begrijpt, blijkbaar voor iemand anders aangezien. De kantoorlooper J. L., te Rotterdam, heeft v rijdagnacht by de politie aangifte gedaan, dat hij op het ZijI van een gouden horloge was beroofd. Het bleek, dat de man een valsche aangifte deed, om te verbergen, dat hij het horloge had verpand. Wei was hij op het Zij geweest, hij had daar een vrouw lastig gevallen en was vervolgens door een man, die dit niet gedoogde, op een pak slaag onthaald. Dit deec hem hulp en moord roepen en op de gedachte komen, deze menschen valschelijk te betichten, dat zij zijn horloge gestolen hadden. Op het politiebureau heeft hij zijn valsche aangifte bekend. Aan het station Roosendaal is Zaterdag aangehouden de staatsspoorconducteur J. K., uit Rotterdam, op vermoeden van diefstal van goederen uit een goederentrein, die 's nachts 2 uur van Rotterdam te Roosendaal aankomt. Reeds eenige malen werden uit dezen trein goederen vermist. In het bezit van den con- ducteur zijn gevonden eenige kilogram men margarine, die uit in den trein aanwezige vaatjes bleek afkomstig te zijn. De conducteur heeft een bekentenis afgelegd en wordt naar het huis van bewaring te Breda overgebracht. Vrijdagmorgen vroeg vertrok van Lemmer, met eerste bestemming naar de Oranjesluizen, de sleepboot Viking, op sleeptouw hebbende een kleine ijzeren veenbaggermachine met ijzeren bakje, in gebruik geweest in de veenderij te Oldeouwer, nabij Joure. Enkele uren na het vertrek kwam de Viking alleen de haven weder binnen. Op ongeveer een half uur afstands van de kust was de geheele sleep gekanteld en daarna gezonken. Door het omvallen van een petroleumlamp is er Vrijdagavond te Buren brand ontstaan in den woonwagen van den carousselhouder Leander, waarbij twee kinderen van 5 en 10 jaar vreese- lijke brandwonden hebben gekregen. De wagen met inboedel verbrandde. Om een stukje worst. In de Metropool van het Leger des Heils op den Schiedamschen dijk te Rotterdam sliepen Vrijdagnacht op een slaapzaal, voor 25 menschen ingericht, o. m. de 47jarige losse werkman 0. van Renterchem en de 63jarige bakker P. J. J. Vink. In die slaap zaal staan de kribben twee hoog op elkaar Van Renterchem lag in een krib van de bovenste rij, Vink in een van de onderste. Omstreeks half vier at Van Renterchem op den kant van zijn krib zijn boterham op, waarop een stukje worst lag. Dit zag Vink, die ook al wakker wasveel van deze zwervelingen staan in dezen tijd van het jaar reeds om drie uur op, om zich naar de groentemarkt te be- geven, teneinde iets te verdienen. Ook Vink at zijn boterham, maar daarop was niets. Vermoedelijk is Vink jaloersch geworden en heeft hij ook iets van de worst willen hebben van Van R's boterham. Er is twist ontstaan, en toen heeft Vink met zijn mes een steek ge- geven in het rechterbeen van Van Renterchem, dat schuin boven hem buiten den rand van diens krib hing. Een slagader werd doorgesneden, wat een hevig bloedverlies tengevolge had. De hulp der politie werd ingeroepen, de dader gearresteerd en naar het politiebureau in de Pauwensteeg gebracht, en de verwonde naar het Ziekenhuis vervoerd. Daar is Van Renter chem, verzwakt door bloedverlies, verbonden, maar niet ter verpleging opgenomen. Hij werd weer teruggebracht naar de Metropool en met het verbonden been in zijn krib gelegd. Des ochtends orrtetreeks half acht bleek hi] te zijn overleden. Het verband was geheel met bloed doortrokken. Te Haarlemmermeer werd een bedelaar die juist in een slaapstede vertoefde, verrast met een erfenisje van 5000. Dezer dagen vond men in het Haagsche bosch eenige kleeren. De politie ging met honden aan het speuren doch te vergeefs. Thans is gebleken dat die kleedingstukken afkomstig waren van een zg. //slaapwandelaar", een vreemdeling die in een hotel in Den Haag logeerde. De heeren kwartjesvinders te Rotterdam worden de laatste dagen scherp op de vingers gekeken. Overal zien zij zich achtervolgd ep worden personen voor hen gewaarschuwd. Niet slechts de politie maar ook het publiek werkt hieraan krachtig mede. Drie gevallen van zulk optreden kwamen in de twee afgeloopen dagen voor. Op den Schieweg reed een wielrijder naar Overschie en zag in het gras drie mannen zitten kaartspelen. Zij noodigden den fietser uit mede te doen en zijn fiets als inzet te plaatsen. Hij bedankte echter beleefdelijk voor deze uitnoodiging en //peddelde" verder. Hij waarschuwde intusschen de politie, die naar het clubje op zoek ging. De kwartjesvinders zagen zich in het nauwgebracht en vluchtten ijlings bij de komst der politie. Nochtans werden zij achterhaald en drie hunner naar een bureau gebracht. Een tweede geval van de brutaliteit van en tevens bekendheid met deze heeren kwam in de Passage voor. Een voorbijganger n.l. zag een als berucht kaartspeler bekend man met een vreemdeling in gesprek. Hij zeide nog niets maar waarschuwde een agent van politie, jeiden volgden den vreemdeling en diens belager. Toen zij eindelijk zagen, dat beiden een cafe in de Zwaanstraat wilden binnengaan, werd de vreemdeling, een assistent-ingenieur aan een gasfabriek, niet ver buiten Rotterdam's gemeente gewaarschuwd, en koos de kaartspeler het hazenpad. Nog meer teleurgesteld werden de kwartjes vinders eergisteravond bij hun werken" op Feije- noord. De //Rotterdam" was binnengekomen en de kaartspelers hoopten wel eenige vreem- delingen te kunnen aanklampen. Maar de politie, die haar //mannetjes" kent volgde hen op al hun gangen. Dit merkten de achtervolgden zeer spoedig en vonden dat minder aangenaam, waarom zij naar de halte aan de Boergoensche straat op stap gingen en daar een enkele reis naar Rotterdam Beurs vroegen. Hardnekkig volgde hen de politie mede op het station aangekomen waarschuwde deze personeel en passagiers, terwijl het station Beurs in kennis van dat ongewenscht bezoek werd gesteld. Toen de trein daar aankwam werden de heeren opgewacht en //netjes" uit- geleide gedaan tot buiten het station. Den vijftienden van deze maand treedt in Belgie het nieuwe verkeersreglement in werking. Dan mag ook daar op een fiets slechts een bel worden gebruikt, en zijn de hoorens en toeters voorbehouden voor de auto's en motorfietsen. De auto's zullen voortaan een nieuw nummerbord krijgen, dat aaumerkelijk grooter is dan het vroegere. Van belang voor gewone rijtuigen en wagens is de bepaling dat bij het vallen van den avond tot 's morgens, ieder gewoon rijtuig verlicht moet zijn door ten minste een lantaarn, licht verspreidende zoowel in de richting van den gang van het rijtuig, als naar achter en op zij. Een heer wilde Maandag te Parijs bij 't verlaten van den Alcazar-schouwburg, de lan- tarens van zijn electrischen auto aansteken, toen deze op eens vanzelf met voile kracht wegstoof, zoodat hij tegen een enkele meters verder staande limousine werd aangeslingerd en bekneld. Bewusteloos opgenomen en naar het hospitaal gebracht, kwam hij onderweg bij, maar stierf in de wachtkamer. Men gist, dat terwijl hij met zijn lantarens doende was, een regendruppel op den rheostaat zal gevallen zijn, waardoor kortsluiting ont- stondal de batterijreeksen kwamen tegelijk in gemeenschap en het rijtuig raakte met zijne uiterste snelheid in beweging. Nadat er gedurende een week te Petersburg geen cholera was voorgekomen, zijn thans weder vijf gevallen geconstateerd. Naar de //Matin" uit Petersburg verneemt, komt de cholera nu in bijua geheel Rusland voor. Men schat het aantal gevallen op 10.000. Bij de groote warmte vreest men, dat de ziekte niet licht zal afnemen. Een Hollandsche vischhandelaar in Berlijn had 3000 M. gebeurd en begat zich huiswaarts Te Minden stapten in zijn rookcoupe twee dames. In den loop van het gesprek deelden de aardige reisgenooten mede, dat zij naar Scheveningen gingen. Langzamerhand stokte het gesprek en de Hollander ging slapen. Toen hij bi] het grensstation Oldenzaal wakker werd, was het gezelschap verdwenen en met dat de portefeuille. De beide //dames" behooren ongetwijfeld tot het zakkenrollersgilde, dat den reistijd voor het doen van zaken gebruikt. In het Yellowstone Park is een buiten- gewone geyser ontdekt. In plaats van kokend water en stoom, werpt deze alle 24 uren een kolom ijskoud water in de hoogte, een verschijn- sel dat een kwartier duurt. Een generaal, ergens in Duitscbland tot divisie-commandant beuoemd, reist in burger- kleedin'g naar zijn nieuwe garnizoensplaats. Hij heeft niet direct een //militair uiterlijk", klein en nog al corpulent, en maakt in zijn politiekje geen al te krijgshaftigen indruk. Zoo komt hij van den trein het divisiebureau binnen- stappen, en vraagt een hem wantrouwig aan- zienden sergeant-schrij ver naar den chef van den divisie-staf of den adjudant van den divisie- commandant. Beiden zijn niet aanwezig. Di^t is jammer", zegt de generaal, „ik moet de heeren noodzakelijk spreken. Ik beD namelijk de nieuwe divisie-commandant." De sergeant-schrij ver begint te grinneken, legt gemoedelijk zijn hand op den schouder van den korten, dikken heer en zegt z/Nee, kereltje hier vliegen wij er niet in, hour je, kapitein van Kopenick De generaal was het zelf, die het verhaaltje 's middags aan tafel met bijzonder welgevallen vertelde. Men meldt uit Parijs De Seine is de laatste dagen weer vrij aan- zienlyk gestegen. De stoombootjes en schepen varen nog, maar toch ziet de rivier er weder mosaardig uit. De berichten uit de omstreken en uit de provincie zijn ook niet zeer geruststellend. De Marne onder andere blijft ook stijgen. Verscheiden depute's van het Seine-departe- ment begaven zich heden naar het ministerie van binnenlandsche zaken om te vragen welke maatregelen genomen waren. De heer Briaud heeft hen mededeeling gedaan van de maatregelen, die voorgeschreven waren om zooveel mogelijk verweer te bieden, wanneer de stijging ernstigen voortgang mocht hebben. Ook uit het Naamsche komen ons droeve tjjdingen toe. De Maas en hare bijrivieren zwellen onop- houdelijk en op de Maas en op de Samber heeft men maatregelen van veiligheid moeten nemen. De Semois en de Lesse wassen eveneens altijd voort en de oogst, vooral de hooioogst mag als verloren worden beschouwd. Het koorn ligt plat en in sommige streken bederven de aardappelen. De aardbezien zijn waterachtig en smakeloos, en de groenten groeien niet meer. Beetenvelden worden geel bij gebrek aan warmte en de haver zal weinig of niets op- brengen. (H. v. A.) De correspondent van de //Daily Chronicle" te Montreal verhaalt, dat de Fransche aviateur De Lesseps benoemd is tot opperhoofd der Irokeezen. Alle Canadeezen en vooral de Indianen stonden zeer verbaasd over de vliegkunst van De Lesseps. Daar nu De Lesseps een Fransch- man is en zij zelf door hun omgang met Fransche Canadeezen halve Franschen geworden zijn, besloten de Irokeezen hem te kiezen als opperste opperhoofd honoris causa. Een aantal afgevaardigden van de verschillende stammen gingen nu naar De Lesseps en boden hem nederig het opperhoofdschap aan met den sym- bolischen eerenaam //Tehanerahontsowaner" het- welk, overgezet zijnde, beteekent//het groote gevleug.elde opperhoofd." Een kapper en een gewezen deurwaarders- klerk trokken naar Landshut en stapten daar af in het beste hotel, onder de namen van luitenant Beermann en advocaat Frozl, reserve- luitenant. Het tweede ruiterijregiment was juist op manoeuvres en de pseudo-Beermann telefoneerde naar de wacht om een rijtuig tegen officiers-tarief. Er werd een rijtuig gezonden met een oppasser en verscheidene dagen lang deden de twee bedriegers uitstapjes in den omtrek. Intusschen werd de oppasser naar verschillende kooplieden gezonden, waar hij op crediet kocht voor rekening zijner toevallige meesters. Maar Beermann wilde al te goed zijn officiersrol spelen en mishandelde zijn oppasser. Deze klaagde op de wacht en toen besloot men de identiteit der twee mannen te onder- zoeken. In hun kamer vond men voor meer dan 1000 mark koopwaar en toen bekenden zij alles. 'tZijn twee oud-veroordeelden, die reeds vroeger dergelijke streken hebben uit- gehaald. Uit Cherbourg wordt gemeld,. dat een baggermolen aan de Fransche kust onlangs twee staven zilver van 50 Kg. opgehaald heeft die het jaartal 1692 droegen. Waarschijnlijk is het zilver afkomstig van twee in den zeeslag bij La Hogue gezonken schepen van de Hol- landsch-Engelsche vloot. Men zal nu ter plaatse verder baggeren, in de hoop meer zilver te vinden. Weer een vliegongeluk. Op het vliegterreiu te Betheny-Reims is Vrijdagmiddag de aviatrice barones de Laroche van een hoogte van 50 meters gevallen en doodelijk gekwetst. Om 1 uur steeg zij op met een Voisinvlieg- toestel, om mee te dingen naar den damesprijs. Op 50 meters hoogte zag men het toestel eens- klaps snel dalen. Het plofte op den grond, de ongelukkige verpletterend. Zi] smakte met het hoofd tegen den grond. Toen men haar opnam, bleek zij bewusteloos. Met bebloed hoofd, gebroken arm en been werd zij in een ambulance van het Roode Kruis opgenomen. De barones, wier muts vol bloed zat, kwam tot bewustzijn en vertelde dat een tweede vlieg- toestel de oorzaak van het ongeluk was. Som- migen meenen dan ook gezien te hebben dat het onderstel van Lindpaintner's vliegmachine, op kleine hoogte dat van barones Laroche kruisend, het ongeluk veroorzaakt heeft. De barones verloor haar koeibloedigheid en zette den motor plotseling stil, waardoor het toestel aanstonds omlaag sloeg. Anderen zeggen dat het ongeluk door het ontploffen van den motor is veroorzaakt. De berichten over de verwondingen luiden crnstigDe geneesheeren vreezen het ergste daar de barones een zware schedelbreuk kreeg en verklaren dat er maar weinig hoop op herstel is. Me vrouw de Laroche is de eerste vrouw ge weest, die gevlogen heeft. Aan verschillende vliegmeetings heeft ze deelgenomen en hoewel niet tot de eersten behooreude, had ze wel succes. r Bij 't laatste bezoek van president Faiieres, dezer dagen, maakte deze haar nog een boffelijk compliment over haar verrichtingen en sprak bemoedigende woorden tot haar. Yolgens bericht uit Lissabon is er niuite- rij geweest onder de bemanning van een plezier- jacht, nl. van de Tolna, behoorende aan em gevoerd door graaf Festetics Tolna. Hetjaeht, aan boord waarvan behalve de graaf, zijn vronwr dochter en twee vrouwelijfe gasten waren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2