kwam uit de Noord de sleepkast Rheinland, ges door de stoomboot Combinatie. Ver moedelijk door den sterken- stroom en den winddruk kon de kast niet draaien. De stalen kabeJ brak, zoodat de kast recht op den wal hi kwam, juist ter hoogte van de aanlegplaats 6tj ^'er liep de Rheinland dwars op de Mon Desir in. De Mon Desir brak onmid- dellyk doormidden en zonk. De opvarenden, i ie de botsing hadden zien aankomen, hadden nog gelegenheid zich in de roeiboot te redden. frft~-de -Rheinland was alleen de boegspriet veuneld, die bij de aanvaring het kantoor van e hop brnit op den lichter ernstig bescbadigd bad. B Slim. Een hond van de wed. van Zuylen. te Zeeuwijk, verricht het werk van een koffiehuisbediende. Het is vermakelijk te zien, hoe deze bond bij de veldarbeiders niet alieen bet brood, maar ook den koffiepot, in een zak geborgen, van uit de woning in het and brengt. En dat dier doet dit reeds negen jaar. In het eerst bleef de hond-bediende wel eens steken, maar later ging het werk in de punfjes. De^Javabode meldt, dat de politie te Ba- avia op i Juni twee matrozeu heeft gearresteerd, ie van het s.s. Rindjani gedeserteerd waren. Zij stonden mider verdenking te Amsterdam lefstal met inbraak in een juwelierswinkel te hebben gepleegd, en daarbij een dienstmeisje ernstig mishandeld te bebben'. Zij bleken in het ezit te zijn van 26 gouden ringenSmet diverse steenen. Ofschoon de gearresteerden beweerden te Bata- via geen vaste woning te hebben, wist de politie toch te Baroe (Senen) het kamponghuisje te vinden waar de heeren gewoond hadden. Hier werden nog een aantal kostbaarheden achterhaald zooals losse diamanten, gouden halskettingen, norloges en dergelijke, alles vermoedelijk aikom- stig van den diefstal te Amsterdam. Ook werd gevonden een gummistok met knop. Deze vondst was daarom van zooveel gewicht, omdat bet dienstmeisje te Amsterdam hoogstwaarschijn- lijk met een dergelijk voorwerp is mishandeld Te Alsazaba Soverol in Spanje is bij de verbouwing van den vestingmuur een deel in- gevallen, waarbij onderaardsche kelders werden gevonden, bevattende een aantal geraamten en twee kisten met munten en gouden en zilveren staven. De waarde van den gevonden schat wordt geraamd op ongeveer 800.000 fr., de eene helft daarvan vervalt aan den staat, en de andere komt ten goede aan den arbeider, die de vondst heeft gedaan. Amiens is in den regenput van een huis het lichaam gevonden van een vrouw, om wier hals een koord gewonden was. Het gezicht was geheel door de ratten afgeknaagd, zoodat het Irjk niet alleen onkenbaar was, maar men zelfs niet kon vaststellen of de vrouw jong of oud was. Het huis werd vroeger bewoond dooi de 38-jarjge Juliette Garnier en haar 18-jarige dochter Marie en gey van deze 2 vrouwen moet de doode zijn, terwiji de andere haar gedood heeft. De buren hebben in Augus tus van het vorige jaar op zekeren naeht in dat huis het rumoer van een twist gehoord en gezien dat een der vrouwen het huis ver- liet, maar zij konden niet onderscheiden of het de tnoeder of de dochter was. Sedert heeft men niets meer van de vrouwen Garnier ver- nomen. Het hui3 werd voorts bewoond door een politieagent, Pisnana genaamd en deze meent in de doode de moeder te herkennen, maar andere bewoners van de straat beweren, dat zij moeder Garnier nog na Augustus gezien hebben in een stad aan de Belgische grens. geworden. Scheveningsche visch vrouw heeft nog een paai dozijn kleine scholletjes te koop. Arbeidersvrouw vraagt prijs verneemt dat de scholletjes tien dubbeltjes moeten kosten. Ze biedt twintig ceuten en wordt ten slotte koopster. Een agent van politie, getuige van dezen handel, zegt vol verbazing tot Seheveningsche //Hoe durf je een gulden vragen, ais je dat zoodje voor twee dubbeltjes weggeeft i/Heb ik van je baas geleerd"antwoordde het vrouwtje. //M'n man was laatst dronken hebben ze tien gulden boete tegen 'm geeischt en met twee honderd centen was ie kedin. En nou jij Aolgens nader ambtelijk bericht zijn te A ken bij de botsing tusscben den Belgischen i eizigerstrein uit Bleyberg en den Nederlandschen trein, die leeg was, beide locomotieven en drie wagens van den Belgischen trein zwaar be- schadigd. De machinist van den Belgischen trein en 22 reizigers zijn deels ernstig, deels licht gewond, maar geen verkeert er in leverisgevaar. Zes weken geleden was te Brugge een tapissier door een hond in den vinger gebeten, alsook twee kinderen uit de buurt. De man sloeg daar geen acht op, maar kwaad op den hond zij tide, wierp hij hem in 't water. Zaterdag werd hij ongesteld. Dit verergerde hinsdag en hij werd als dol naar het hospi- taal gebracht. De dokters bevonden dat hij door hondsdolheid aangetast was. Vijf sterke mannen hadden de grootste moeite om hem te bedwingen. Hij is W oensdag bezweken in schrikkelijken doodstrijd. De twee kinderen zijn niet ziek, maar werden toch naar het gesticht Pasteur te Brussel gezonden. hij dood zou gaan, ik met hem zou sterven. Met een spottend lachje antwoordde hij mij, dat hij zulk eene betuiging eenvoudig voor overdieven hield. Dit antwoord, gepaard met zijn lachen, sloot roijn mond voor altijd, dik- wijls meende ik, dat ik niet genoeg verstand bezat hem gelukkig te maken, maar'ik durfde met meer van mijn liefde gewagen. Op deze eerste ontstemdheid, waaraan klaarblijkelijk ik alieen schuld had, volgden nieuwe onaanwe- naamheden van geheel andere natuur. Ons huwelijk was bekend geworden de oftcieren hadden mijne verblijfplaats ontdekt Herhaaldelijk vertoonden zij zich in de nabij- heid van het landhuis. Vooral een zekere kapitein Lenoir, zooals mij later bij geruchte ter oore kwam, geen vriend van mijn echtgenoot, was bijna dagelijks in de omgeving ter jacht. Klaarblijkelijk wilde hi) den majoor doen gevoelen, dat mijn bestaan, door hem zoo zorgvuldig geheim 'gehouden, voor de officieren van het fort geen geheim meer was. Thaus staat mij dit alles klaar en duidelyk voor den geestnu doorzie ik het gedrag van dien man, wiens loensche blikken my destijds angst inboezemden. Kapitein Le noir s optreden werd hoe Janger hoe driester, De bokswedstrijd te Reno in Nevada tusschen Jeffries en Johnson, die door den neger is gewonnen, heeft in de Vereen. Staten een algemeene jacht op negers uitgelokt, waarvau weer verscheidene onschuldigen het slachtoffer werden. Loen 's avonds de nederlaag van den blanke bekend werd gingen in vele steden de blanken op de negers los. Totaal zijn 6 negers gedood en vele honderden gewond. Ook zijn, er negers gelyncht en vermoedelijk zullen die lynchpartijen nog toenemen. De blanken zijn echter niet overal de aanvallers op sommige plaatsen, waar de negers in meerderheid zijn, 1 jjden de blanken onder de aanvallende houding der negers. ie New-\ork werd een neger doodgeslagen en een door de negers bewoonde huurkazerne in brand gestoken. Te Nieuw-Orleans werden twee negers doodgeschoten te Mound in Illinois werd een zwarte politieagent doodgeslagen en een tweede doodelijk gewond. Te Pittsburg, 1 hiladelphia, St. Louis waren de blanken de aanvallers. Van den wedstrijd zelf wordt gemeld dat zij naar den aard bloedig was. De winner, de neger Johnson, krijgt 9 ton Hollandsch geld, ni. 180,000 en voor het recht om den wedstrijd kinematografisch op te nemen ook 180.000 gld.de rest waren sommen voor reizen door Amerika en de wereld rond. De over-i wonnene krijgt slechts 21/2 ton. lwintig a dertigduizend personen woonden den strijd bij. Een ziekelijke belangstelling bestona er voor het gevecht. Honderden Newyorkers hadden er de kosten van een extratrein (ad f 600 reiskosten per persoon) voor over om het gevecht te zien. Zij betaalden nog weer een paar honderd gulden voor hun plaats. Maar het was dan ook om de vervaariijkste en misschien de laatste open- bare bokspartij te kunnen zien. Johnson had in de arena zijn aanhangers heele treinladingen negers waren naar Reno opgegaan om daar hun man toe te juichen en aan te vuren. in alle negerkerken in het Zuiden van de Vereenigde Staten is dezen Zondag voor den kampioen van het zwarte ras gebeden. En de gedetineerden in de strafgevangemte Chicago kregen alle nieuws omtrent het gevecht uit de eerste band er was een speciale telegraaflijn naar de gevangenis aangelegcj., waarlangs het verloop van het gevecht, klap voor klap, stomp voor --.stomp, kaakslag voor kaakslag, werd overgeseind. En er zijn vreeselijke slagen uitgedeeld. Bij de zesde roude stroomde het bloed al. Hevige raakslagen in 't voile gelaat deden het bloed gutsen. De neger scheen't vooral op het hoofd van zijn geduc'nten tegenstander gemunt te hebben en hij wist met verbijsterende nauw- keurigheid zijn stompen te geven. Bij de tiende ronde had Jeffries zulke geduchte slagen op het oog ontvangen, dat dit geheel gesloten was. Aanvankeljjk bleken de kampioenen tegen elkaar opgewassen, maar steeds bleek de neger de taaiste. De vreeselijke stompen en slagen die hij ontving beantwoordde hij met een grijnslach en bij de dertiende ronde wist hij zooveel juiste slagen uit te deelen dat Jeffries wankelde. De volgende ronde takelde Johnson hem zoo toe, dat hij als een kind op den grond viel. Nog bijtijds werd Jeffries door zijn helpers weggesleept en een beetje opgefrischt. Bij de laatste ronde gaf de neger den blanke hevige patsen tegen de kakenJeffries kon deze slagen niet eens meer beantwoorden. Vijfmaal beukte Johnson's rechter vuist op Jeffries' neus en geen antwoord kwam. 1 oen nog twee geweldige stompen tegen rechter- en linkerkaak en de blanke viel plat. loen de scheidsrechter tot tien geteld had was Jeffries niet in staat op te rijzen. Einde- lijk scharrelde hij weer overeind en wilde op Johnson toespringen, die hem met een hevigen stomp weer ter aarde wierp. Nu was Jeffries totaal verloren. Zijn vereerders schreeuwden het uit van woede en riepen uit dat Jeffries door zijn minderwaardige manier van boksen het geheele blanke ras vernederde. Maar op slot werd toch de neger, nu wereldkampioen- bokser, hartelijk toegejuicht. De vrouw van den neger woonde den strijd bij, terwiji mevr. Jeffries door de telefoou op de hoogte werd gehouden. J!ten Chineesche Kopenickiade. Zelfs in China heeft de kapitein van Kope- nick, lachwekkende nagedachtenis, een navol- ger gevonden, van wiens overbiuffend en na- tuurgetrouw-brutaal optreden een reiziger, de- zer dagen uit China's noorden te Peking aange- komen, in het //Tageblatt fur Nord-China" het volgende relaas geeft. binds langen tijd had de streek van Kirin te iyden onder de brandschatting der bende van een zekeren Hoeng Tong, of /./De Roode wind", hoofdman der Hoenghoets^n, en die 4000 man onder zijn bevelen had. De mandarijn van het district had een prijs van 10,000 teals gesteld op het hoofd van den bandiet. Onlangs nu verscheen in het paleis van dezen functionaris een hooggeplaatst Chi- neesch ambtenaar met den rooden knop op 't hoofddeksel, in groen satijn gekleed, en met groot gevolg. Hij verlangde den mandarijn te spreken, wien hij een speciaal bevel uit Peking moest overbrengen. De hooge heer werd met veel eerbewijzen ontvangen, en de van ontzag ril— lende mandarijn geleidde hem in zijn particuliere vertrekken. Daargekomen, eischte de hoog- geplaatste ambtenaar, dat men hem met den mandarijn alleen zou- laten, daar hij in opdracht had, in 't geheim met hem te onderhaudelen. Nadat deze wenscb was ingewilligd, sloot de hooge heer de deur en duwde den verbluften mandarijn een Browningspistool van zwaar kaliber onder den neus, met de vriendelijke woorden ,/lk ben Hoeng Tong, op wiens hoofd gjj 10,000 taels hebt gesteld. Die kom ik even afhalen." De doodelijk verschrikte mandarijn nam het geld uit zijn brandkast en gaf het den roover, die hem vervolgens knevelde en vastbond, en hem in de aangrenzende slaapkamer opsloot. Op de deur bevestigde hij een bevel, waarin ieder met de doodstraf werd bedreigd, die bin- nen 24 uur de kamer betrad. Daarop Mad de baudiet in alle kalmte des gemoeds naar bui- ten en zeide, dat hij bij het onderzoek, dat hij had moeten instellen,. groote verduisteringen had ontdekt, door den mandarijn bedreven. Hij had hem kamerarrest opgelegd tot aan zijn terug- keer en niemand moest het wagen, den gevan- gene voor dien tijd te bevrijden. Geen der Chineesche paleisbeambten, die op hun beenen trilden van eerbied, waagde iets te zeggen, en de /hooge heer" trok ongehinderd met zijn fijn gezelschap weg. Toen echter de beambten van den mandarijn, die telegrafisch in de naburige plaatsen onder zoek hadden gedaan naar het verblijf van den hooggeplaatsten ambtenaar, hoorden dat niemand iets ran hem afwist, kregen zij argwaan en drongen de kamer van huu chef binnen. En in die kamer vonden ze, in den persoon van den geknevelden mandarijn, de droeve oplossing van het raadsel. zelfs waagde hij zich aan mijn deur, nu eens om een glas water te vragen, dat Laura, mijn dienstmeisje, nooit weigerde, dan weer met buitgemaakt wild, dat hij mij ten geschenke bood, hetwelk echter door Laura, in mijnen nasfm, zooals van zelf spreekt, steeds werd ge- weigerd. Daar kapitein Lenoir bemerkte, dat al zijne pogingen om met mij in kennis te kornen mis- iukten, zoodat hij geen reden vond om mijn echtgenoot kwaad te maken, nam hij zijn toevlucht tot leugen en vertelde aan de officieren, dat hij het zeldzaam geluk had gehad, de jonge vrouw van majoor Warfield aan te treffen en geen woorden genoeg k'on vinden om hare be- koorlijkheid te prijzen." (Wordt vervolgd.) Te St. Quentin heeft een 17jarige apache met name Detraux, de tenj^htstelling van Lia- beuf willen wreken, en daartoe een agent met een mes een steek toegebracht. Ik ben niet bang voor de guillotine had Detraux even te voren gezegd. De agent heeft kans beter te worden, al is de steek leelijk aangekomen. Detraux komt uit een ontaard geslacht. Eenoudere broer, 20 jaar oud en nu in het leger dienende had onder zijn kornuiten den bijnaam van Dood- zaaier. Hij is al eens tot zes maanden ge- vangenisstraf veroordeeld, omdat hij een eer- zaam burger, die tegelijk met hem uit een schouwburg kwam, een mes in den rug had gestoken. De jonge Detraux, die nu den agent heeft willen doodsteken, heeft op zijn armenallerlei tatoeeeringen, een tijger, een ster, een anker, een ruiker, en nog eenige hartige woorden. Te Parijs is er ook een wreker van Liabeuf opgestaan, oud 19 jaar. Onder den kreet Leve Liabeuf schoot hij uit een revolver op een tuf, die in de rue de Rennes voorbijreed. Den agent, die hem in hechtenis wilde nemen, was het ook kwalijk vergaan, als hij den on- verlaat niet nog bijtijds het wapen had kunnen ontwiingen. Aangename scholieren hebben de leeraren aan Italiaansche gymnasia, zooals de volgende staaltjes, door de bladen aidaar bijeengebracht kunnen bewijzen Een jongmensch uit de hoogit^klagse had onder de les een achterlijk medeleerlihg, die de respectabelen leeftijd van 30 jaar bereikt had, gehoond en bespot, waarop de leeraar hem daarover onderhield met de woorden //Schei er mee uit, onbeschofte lummelHet jonge- mensch nam dit woord van zijn paedagoog kwalijk, stond vau zijn plaats op, schold den leeraar ter dege uit en gaf ten slotte zijn leer- meester een klinkenden oorvijg. Toegejuicht en bewonderd door zijn medescholieren en de Latijnsehe jonkvrouwen der klas, verliet de dappere trotsch het lokaal. Het jongemensch werd echter de toegang tot alle gymnasia van het koniukrijk italie ontzegd. Dit voorbeeld schijnt evenwel niet afschrikwekkend gewerkt te hebben; tenminste eenige dagen later ge- schiedde te Bari, in Apulie, het volgende Een deugniet, die met het overgangsexamen was blijven zitten, loerde met een revolver op den rector in de nabjjheid van des rectors woning en maakte zich juist gereed den haan van het wapen over te halen, toen de „baas" hem in 't oog kreeg en hem't pistool uit de hand sloeg. De //Corriere delle Sera", die naar de gym- nasiasten-gruwelen een onderzoek heeft inge- steld, weet nog meer //geweldige" verhalen te vertellen. Te Trapani komt't meermalen voor, dat de ouders en verwanten van de gymnasiasten wanneer deze 'n slecht rapport meebren- gen, de betrokken leeraars afranfeelea. Onlangs zelfs is het te Trapani voorgekomen, dat een gymnasiast, die bij smokkelen ,/spieren" of hoe 't inoge heeten gesnapt en de klas werd uitgesmeten, heenging met de woorden //Pas maar op, ik kom dadelijk terug De leeraar scheen te weten wat dit beteekende en maakte zich ijlings uit de voeten. Eenige oogenblik- ken daarna kwam de gesnapte smokkelaar te rug met een geladen revolver. De gevluchte leeraar bleef echter weg en eveneens de rector, die het ook maar voorzichtiger vond zich niet te laten zien. Een vreeselijk ongeluk heeft onlangs plaats gehad aan boord van de vischsloep No 75, toebehoorende aan de Ibisstichting te Ostende en Woensdagochtend aidaar teruggekomen. Dit vaartuig was met eenige leerjongens ter vischvangst uitgetogen naar de Portugeesche kust. Op zekeren dag werd gelast het net op te halen en te dien einde werd de stoomlier in beweging gebracht, waarmede het touw van staaldraad, dat aan de korre bevestigd zit, wordt ingewonden. Tijdens deze operatie had een der jongens het ongeluk bekneld te gera- ken tusschen het touw en de schijf waarover dit Ioopt, met het gevolg dat hij levenloos er van tusschen werd gehaald. Zijn lichaam ver- toonde een gapende wonde waaruit de inge- wanden te voorschijn kwamen. Het lijk is te Murros aan wal gebracht en begraven. De ongelukkige, De Coninck geheeten, was geboortig uit Brugge en had nauwelijks den dertienjarigen leeftijd bereikt. Een schrikkelijk drama heeft de bevolking der gemeente Ernage, Belgie, in opschudding gebracht. Daar het Zondag kermis was, had een jonge schildersknecht, 19 jaar oud, wat te diep in het glas gekeken, zoo erg dat men hem op verscheidene plaatsen drank geweigerd had. Alvorens naar huis te gaan, ging bij nog een herberg binnen. Daar hij de bezoekers lastig viel, zette de herbergier geholpen door zijn schoon- broeder, hem aan de deur. Daarover woedend bracht de scbilder den herbergier een gevaarlijke dolksteek in den buik toe en zijn schoonvader werd getroffen in het schouderblad, waardoor de long doorboord is. Verscheidene bezoekers die toesprongen werden ook door den woest.en kerel aangevallen en gekwetst. De twee slachtoffers verkeeren in levensgevaar. De gendarmen hebben den moor denaar aangebouden. Te Stolp in Pommeren had een handelaar, zekere Sauer. zijn meid een bijtend vocht doen drinken. De ongelukkige die dacht dat het een geneesmiddel was, viel stuiptrekkend op den grond, leed af'grijselijke pijnen en stierf. Sauer wordt nu beschuldigd ook nog een leerling vergiftigd te hebben, dien hij verdacht de zaak openbaar te zullen maken. Eene andere meid, die eenigen tijd geleden bij hem in dienst I kwam, is ook plotseling gestorven en men J vermeent, dat Sauer er betzelfde mede zal gedaan hebben. Den 2den Juli vestigde zich te Berlijn een ongeveer 30jarige dame, Lydia Baranowska. Zij ontving Zondagavond het bezoek van een bij de andere bewoners van het huis onbekend man. Plotseling hoorden de huisbewoners gil- lend geroep om hulp en zagen kinderen dat een man vlug de trappen afliep en op straat ver- ii B TrmrjLMitiL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6