Been getroffen met een bijl. Laafste berichten. Vreeselijke Wonde. De KLOOSTERBALSEM geneest in een ommezien. Nieuw Circus van Gent. Theatre Minard te Gent. A dverlentien. AUGUSTUS FRANC1SCUS STURM, Dankbetuiging, Maar wat nu we 3topten alweer geen passagier te zien slechts een huisje, een een- voudig, net huisje. Daar stapt de conducteur uit. Melkemmertje in de hand, gaat hij naar het huisje. Oh ja nu was het raadsel opgelost de conducteur woonde daar, en bracht de versche geitenmelk aan moeder de vrouw In Engeland is voor het hof van den lijkschouwer te Enfield Dinsdag een wonderlijk sterfgeval verklaard. In December 1908 werd een jongmeisje door een automobiel overreden. Zij kreeg daarbij een schedelbreuk en brak een sleutelbeen, en vier valsche tanden met de plaat werden haar uit den mond gestooten. Twee van deze tanden en een stuk van de plaat vond men later in de tuf terug. Het slachtoffer werd naar een gasthuis gebraeht en werd in Januari 1909 als genezen ontslagen. In November 1909 trouwde zij. Na het onge- luk (met de tuf nl.) klaagde zij echter aldoor over keelpijn en drie weken geleden werd zij weer in het ziekenhuis gebraeht. Van de week overleed zij. Bij de sectie vonden de dokters de twee vermiste tanden en het ont- brekende stukje plaat in de keel met den gou- den baak diep in het weefsel vast zitten. Daaromheen bad zich een abces gevormd en dit was de oorzaak van den dood. De groote bokswedstrijd tusschen Jeffries en Johnson zal niet te San Francisco, maar te San Reno, een stadje in den staat Nevada plaats hehben. Het belooft een der geweldigste gevechten te wordeu, die de wereld der boksers om geld- prijzen nog ooit heeft aanschouwd. En er wordt een nog grimmiger kant aan de zaak gegeven, nu de beide reusachtig-sterke, enorm -zwaar-gebouwde vechtkerels, het bewustzijn met aiich omdragen, dat het hier geldt de superio- riteit van huu ras te bewijzen. Want het is blauk tegen zwartde blanke wereldkampioen van-zwafen-bouw Jim Jeffries, tegen zijn neger- evenknie Jack Johnson. De ellenlange ver- halen, die de Amerikaanscke en Engelsche bladen wijden aan de vooroeteningen tot den homerischen vuistkamp, zijn welbeschouwd weerzinwekkende lectuur. De boksers oefenen ■:zich met hun trainers en vrienden laten zich om hun uithoudingsvermogen te toetsen harde stompen in 't gezicht, op de borst, tegen het onderlijf geven en takelen zelf gezegde trainers en vrienden met hun vreeselijke slagen toe. Jeffries heeft aan zijn vrienden verklaard, dat dit het geweldigste gevecht zal worden van zijn loopbaan als beroepsbokser. Hij heeft er zich een vol jaar lang op voorbereidal zijn (ienken en streven is er die twaalf maanden op gericht geweest. En dit alles om zoo Jeffries zegt eens en voor altijd de athletische suprematie van het bianke ras vast te stellen. Beide vechtkerels zijn in machtige conditie on hun vrienden en zij die om zware som- men op hun succes bebben gewed verwachten wonderen van hen. Maandag a. s. zal de strijd tusschen deze ge- ■duchtste twee boksers van bet begin der twin- iigste eeuw worden uitgevochten. Een milliouuair-petroleunikoimig gepost. New-York beleett op het oogenblik het zeld- zame schouwspel, dat 'n Engelsch millionnair voortdurend door 6 detectives acbtervolgd wordt. Deze 6 menschelijke speurhonden vormen, wat sotns wel geschieut, niet 'n soort lijfwacht om den kostbaren persoon te bewaken, maar zijn door des millionnairs tegenpartijders gehuurd, om hem in het oog te houden. De aldus ver- volgde en geposte millionnair is de bekende sir Weetman Pearson, de bouwer van de eerste tunnel onder de Theems, van de 4 tunnels onder den Hudson, van den spoorweg door de landengte van Tehuantepec en de groote haven van Dover. Hij is een der 7 beroemde Eugel- schen, die onlangs door koning George V in den adelstand verheven zijn. Lord Pearson bezit ook in Mexico groote petroleumvelden, die geexploteerd worden door de firma S. Pearson en Co. te Londen, waar- van sir Weetman het hoofd is en die reeds jaren lang een verwoeden concnrrentiestrijd voeren met de Mexicaansche dochtermaatscbappij der Standard Oil Trust. Men kan dus begrijpen, dat de petroleum!rust van Rockefeller het niet zeer op lord Pearson voorzien heeft. De Engelsche concurrent van de petroleum- trust vertoeft nu te New-York. Nauwelijks was hij bet Regis-hotel, waar hij logeert, binnen- gegaan, of hij werd reeds door de 6 detectives bewaakt. Twee stelden zich naast en twee tegenover bet hotel op, terwijl het derdetwee- tal in een automobiel zat en de wacht hield. Yt anneer lord Pearson nu uitgaat, wordt hij steeds gevolgd. De commandant der 6 speur honden noteert nauwkeurig het tijpstip van vertrek en aankomst van den gevaarlijken con current en bericht telegrafisch de petroleumtrust alle bewegingen van haar vijand. Ook worden alle lieden, die Paerson bij zich ontvangt, ge- noteerd de petroleumtrust heeft namelijk alle bankiers, die lust zouden gevoelen met Pearson betrekkingen aan te knoopen, met den ondergang bedreigd. Amsterdam. Heden seint men ons dat de vermiste wissellooper gisterenavond te Utrecht is aangehouden. Op hem werden 24000 be- vonden de overige f 226000 waren te Naarden verstopt, doch zijn teruggevonden. Vlissiugeii. De groote schietwedstrija ter gelegenheid van het lOjarig bestaan der schiet- vereeniging //Voor Vaderland en Komngin" zal gehouden worden van 20 24 Augustus. Ylissingeil. Het muziekgezelschap //Ons Genoegen" zal op Zondag 10 Juli een uitstapje naar Ter Neuzen maken en in de Buiten-Socie- teit een concert geven. De boot welke is afge- huurd vertrekt om 1 uur. 's Graveiiliage, 1 Juli. Eerste Kamer. De Minister van Buitenlandsche Zaken, scherp cri- tiseerende den vorm en den inhoud van de tweede nota-Van fleeckeren, hield in vollen omvang vol zijn verklaring inzake de Noordzee- entente en onze buitenlandsche verhoudingen, afgelegd 10 Februari 1.1., en voegde er aan toe dat de Minister-President van 1904 niet de minste bedenking heeft die verklaring als vol- komen juist te aanvaarden. De Minister keurde af, dat een Kamerlid zonder machtiging van een Minister zaken in het debat brengt, welke hem alleen bekend zijn uit hoofde zijn betrekking als diplomaat. Na's Ministers antwoord volgde eene verwarde discussie. De heer Van Heeckeren verklaarde elke lettergreep zijner nota te handhaven. Sommige leden wenschten, waar 't hier op een woord aankomt, verdere discussie te ver- dagen tot nadat 's Ministers redevoering in druk zal zijn verschenen. Anderen en ook de Minister, oordeelden eene kunstraatige verlenging der zaak niet in's lands belang en de Minister behield zich trouwens het reeht voor om later niet verder op de zaak in te gaan. Een voorstel van den heer Reekers, om de discussie later voort te zetten, werd verworpen met 26 tegen 19 stemmen. Eene motie van den heer Rengers, om onder dankzegging aan den Minister voor de gegeven inlichtiugen, over te gaan tot de orde van den dag, werd aangenomen met 27 tegen 16 stemmen. Daarna werd vervolgd de gisteren aange- vangen discussie over de bekende justitieeele wetten. De Minister verzekerde dat van hem niet te verwachten is een voorstel om aan de rechterlijke ainbtenaren vol traktement als pensioen toe te kennen. Na uitvoerige replieken werden de ontwerpen met groote meerderheid aangenomen. De Heer Hendrik Theunissen, oud 32 jaar, landbouwer van beroep te Meyel (L.) was bezig brandhout te kappen, toen de bijl plotseling uitgleed en met een geweldigen slag zijn been trof. Zijn been was een en al kloof, akelig om aan te zien. Weken achtereen kon de Ileer Theunis sen zich daardoor niet verroeren en er natuurlijk niet aan denken om werk- zaamheden te verrichten. Hij sehreeuw- de bet uit van de pijn en dacht. voor altijd ongelukkig te zijn, omdat vele smeerseltjes, die bij al gebruikt had, niet hielpen. Bij den winkelier H. Gortz werd onmiddellijk een potje KLOOSTER BALSEM gebaald en deze met een zwachtel om de wonde gewikkeld. De zwachtels met KLOOSTERBALSEM werden telkens ververscht. Van dag tot dag werd de wonde mooier en tre- zonder en na eenige potjes KLOOSTER BALSEM te bebben opgebruikt, was de Heer Theunissen weer in staat zijn been te bewegen. Met eeu verheugt gezicht zeide hij aan onzen versiaggever//Kijk, Mijn- heer, dat heeft de KLOOSTERBALSEM gedaan. Ik kan weer met rnijn been doen wat ik wil." De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is een onovertroffen middel tegen Rheumatiek. Bovendien is het een uit- muntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring-, baard- en dauw- worm, alle ziekten der hoofdhuid en aambeien (zgowel bloedende als andere). Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram 1.20 en van 250 gram 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothe- kers en de bekende Depotbouders. Centraal-DepotL. 1. A K K E R, Rotterdam. ZKETIJDINC4EN. Van 29 tot en met 30 Juni. a Van 29 tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 31 binnenvaartuigen op- en 23 atgeschut; door de Westsl. 11 op- en 11 aigeschut JPofrftie der Stoomschepen R e u z e n - C i n e m a. sell Zondag 3 Juli a. s., om 3 ure, groote dag- voorstelling, met een kolossaal programma en kostelooze uitdeeling van geschenken. Groote Cinema Pathe. Zondag 3 Juli a. s., van 3 tot 7 ure voorsteliing zonder tusschenpauze (men binnen als men wil). dag- gaat Zoo de Heere wil en zij leven, hopen Maan dag 4 Juli 1910, onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, JAN KOLIJN JACOBA K A A N, hunne 65jarige echtvereeniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter-kleinkinderen. Ter Neuzen, 1 Juli 1910. *2* Heden overleed naeen kortstondig lijden in den ouderdom van 71 jaren, onze geliefde Vader, de Heer weduwn. van Johanna Theodora Weijnen, in leven bierbrouwer te Hoofdplaat. Mede namens de Familie, C, J. STORM. Ter Neuzen, 30 Juni 1910. Heden overleed zacht en kalm onze gelietde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, FRANCOIS STOFFELS J.Fz., in den ouderdom van 86 jaar, 10 maanden en 10 dagen. Namens de Familie, L. P. STOFFELS. Zaamslag, 30 Juni 1910. .■faispasyto- Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling ondervonden bij de herdenking van ons 50jarig huwelijk, bettiigen wij ook namens kinderen, behuwd- en klein- kinderen en verdere familie, onzen welgemeen- den dank. F. DE BREE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 1 Juli 1910. 1870. 30 .TTJINI. 1910. voor de vele bewijzen van belangstelling, zoo van hier als van elders ondervonden, bij onze 40jarige Ecbtvereeniging. W. DE KLERK. P. DE KLERK— Dekker. Zaamslag. Ondergeteekenden, alien deelgeno- men hebbende aan den door de Sin ger Maatschappti gratis aangeboden cursus in borduren en stoppen, bren- gen bij deze hunnen harlelijkeu dank aan de S i n g e r M a a t s c h a p p ij en aan de j uffrou w die met de leiding van den cursus belast was en verklaren alien hoogst voldaan en met 't borduren en stoppen op de Singernaaimachine ten zeerste ingenomen te zijn. Mej. MARIE DIELEMAN. A. v. LU1K. FRANC01SE v. VESSEM. JANNA DE FEIJTER. ,z CATH. DIELEMAN. JANNEKE DIELEMAN. E. SCHEELE. HELENA JURR1J. JANNY JURRIJ. JOZINA S. VERCODTEREN, COR v. d. BULCK. ,z REG. v. HECKE. p. J. VERCOUTEREN. Ter Neuzen, 25 Juni 1910. Axel. Iluwelijks-aangiften. 17 Juni. Cornells Micliiel de Pooter, oud 25 j., jin. en Susanna Martina Goossen, oud 23 j., jd. 19 Juni. Ilendrik Cornells van den Hil, (van Hardinxveld) oud 27 j., jm. en Tanneke Alida Ortelee, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Juni. Cornelis Michiel de Pooter, oud 25 j., jm. en Susanna Martina Goossen, oud 23 j.. jd. Geboorten. 18 Juni. Jacobus Pieter, z. van Job Visser en van Andressina Pieternella Koole. 22 Juni. Jan Absalon, z. van JJieter Jan van Doorn en van Elisabeth Wijna. 27 Juni. Elisabeth, d. van Andries Geelhoedt en van Maatje van Doeselaur. Overlijden. 18 Juni. Daniel van Drongelen, oud 86 j., weduwn. van Jozina de Visser. 26 Juni. Elisabeth Hame- link, oud 61 j.. echtg. van Pieter van Espen. 25 Juni. Pieternella de Klerk, oud 42 j.. d. van Andries en van Helena Sehuitvlot (beiden overl.) 29 Juni. Johanna Elisabeth Joris, oud 63 j., echtg. van Abraham Butler. S^UNC'liLapel le, Geboorten. 1 Juni. Rene Petrus Hendricus, z. van Hendricus van Dijk en van Melania Maria Stallaart. 2 Juni. Martha Rosalia Alphonsina, d. van Johannes Hendricus van Wolffelaar en van Carolina Maria de Rijk. 23 Juni. Rosali^ Paulina, d. vanAlphon- sus Wijnacker en van Maria Catharina Verdurmen. 27 Juni. Leo, z. van Alphonsus Otjes en van Anna Catharina Philo- mena Ottjes. Overlijden. 4 Juni. Marianna Scheerling, oud 79 j., wed. van Celiaan van Bunderen. 26 Juni. Gijsbrecht Adriaansens, oud 61 j., echtg. van Amelia Dullaart. St. JaiKiecn. Geboorten. 23 Juni. Margaretha Maria, d. van Carolus Ludovicus van den Brande en van Amelia Mels. 24 Juni. Mathilde Marie, d. van Xaverius Eranciscus Col man en Philomena Stevens. 25 Juni. Stephania Maria, d. van Petrus Johannes de Block en van Lucretia Blommaert. Overlijden. 17 Juni. Irma d'Hooghe, oud 3 m., d. van Constantinus en van Maria Louisa Ferket. 18 Juni. Ludo vicus Dominianus de Potter, oud 80 j., weduwn. van Maria Theresia van Vlierberghe. 21 Juni. Anna Pharailda Peelers, oud 5 m., d. van Cerillus en van Clementina Cornelia de Maat. 25 Juni. Franciescus Stekelinck, oud 1 j., echtg. van Johanna Adriana Thoen. »«n Rent. Huwelijks-aangiften. 17Juni. Jan Baptiste Burggraeve, oud 45 j., weduwn. en Anna Isabella Cornelia de Roeck, oud 34 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Juni. Jan Baptiste Burg graeve, oud 45 j., weduwn. en Anna Isabella Cornelia de Roeck, oud 34 j., jd. Geboorten. 16 Juni. August Albert, z. van Richard Polidor Bockstael en van Mathilda Virginia Stofleris. 25 Juni Elsa Maria, d. van Augustus van Lent en van Emilie van Laecke. Overlijden. 21 Juni. Marie Sofie van Damme, oud 57 j., echtg. van Remij der Weduwen. We»n!orpe. Huwelijks-aangiften. 16 Juni. Joannes Benardus Buysse (van Sas van Gent), oud 38 j., weduwn. en Clementina Lusia de Snrit, oud 22 j., jd. 25 Juni. Petrus Dominicus Briquet, oud 21 j., jm. en Julma Maria Soethaert, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Maurice Frangois Norbert Van den Bogaert (van Selzaete), oud 28 j., jm. en Maria Louisa d'Haeue, oud 24 j., jd. Overlijden. 28 Juni. Johanna van der Heijden, oud 51 j., d. van Petrus en van Clarasina Burm. Kxain^hag, Huwelijks-aangiften. 15 Juni. Mattheus Dieleman, oud 26 j., jm. en Catharina Willemsen, oud 22 j., jd. 16 Juni. Jan Jacobus van Langevelde, oud 22 jm. en Anna Snap, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Jacobus Johannes van Arenthals, oud 41 j., weduwn. en Anna Maria Geelhoedt, oud 29 j., jd. 9 Juni. Meeuwis de Regt (van Ter Neuzen), oud 28 j., jm. en Catharina Debora de Kraker, oud 22 j., jd. 30 Juni. Mattheus Dieleman, oud 26 j., j in. en Catharina Willemsen, oud 22 j., jd. Jan Jacobus van Langevelde, oud 22 j., jm. en Anna Snap, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Aarnout, z. van Aarnout Dieleman en van Maatje Riemens. David, z. van David Galle en van Jacoba Dingetje van Pienbroek. Hermanus Pieter en Cornelis, zonen van Cornelis Dieleman en van Maatje Cornelia de Regt. 9 Juni. Jacobus, z. van Louis Diele man en van Cornelia Maria van Breen. 10Juni. Adriaan Abraham, z. van Johannes Abraham Lensen en van Anna Adriana Moens. 14 Juni. Elizabeth Neeltje, d. van Martinus Verhelst en van Maria de Pooter. 20 Juni. Cattiarina, d. van Jacobus Maas en van Johanna Pieternella de Kraker. 21 Juni. Johanna Adriana, d. van Abraham Oppeneer en van Sara Maria van der Hooft. 23 Juni. Hendrik, z. van Jan Cornelissen en van .Tanneke Overdulve. 25 Juni. Jan Andries, z. van Joris van Dixhoorn en van Catharina van Kerkvoort. Overlijden. 12 Juni. David 'Scheele, oud 74 j., weduwn. van Catharina Dieleman. 29 Juni. Francois Riemens, oud 6 w., z. van Jan Leendert en van Eva Dekker. 30 Juni. Frangois Stoffels, oud 86 j., weduwn. van Suzanna Maria Meertens. 0 0 VLAG. NAAM M». Van en naar. Lading. VoorTer lenien 1 29' Eng. s.s. Heriot 3506 Leith stukg. 30 idem River Thames 2242 Londen idem Ian Ter Acii/en i 29 Zweed. s.a. Presto 3001 Antwerpen rest. lad. Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. Woor Gent 29 Eng. sch. Via 338 Llavely pijpaarde Eng. s.s. Moray Firth 1015 Goole koien 30 Deen. s.s. Farmatyr 4036 Repola hout Belg. s.s. La Flandre 1980 Londen stukg. lan •aent i 29 Eng. s.s. Hero 2194 Hull stukg. idem Dumber 2895 Goole idem Noor. s.s. Normandie 2826 Libau phosph. Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. 30 Russ. s.s. Gen. Zimmerm. 4397 Blvth ledig Deen. s.s. Fiducia 4221 idem idem Eng. s.s. Belg. s.s. Moray Firth 1015 Goole idem Willy Alexander 2584 Middlesbro idem Deen. s.s. Taarnholm 4029 Stettin phosph. EDg. s.s. Avocet 3985 Liverpool stukg. idem Harelda 3645 Manchester idem Voor Selzaete 29 Eng. s.s. Commercial 1 321ICaen creosoot t an Selzaete s 30 Eng. s.s. Commercial 321 ILonden ledig 8.«. 8.8. 8.8. 6.8. HARALD van St. Petersburg-naar Ter Neuzen pas- seerde 1 dezer des v. m. 4 uur Elseneur. JENNY in lading te Archangel voor Hull. RICHARD van Trangsund naar Londen passeerde 30 Junj des v. m. 3 uur Elseneur. ELISABETH vertrok 28 Juni van Newcastle on Tyne naar Archangel. HELENA vertrok 30 Juni van Londen naar Penarth. MAGDALEN A wordt heden te Ter Neuzen verwacht. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7