Gemengde berichten. Laatste faericliten. Ze was van J. W. Roeloffs te Papendrecht, Verder schreven in De Basalfcmaatschappij, Rotterdam, 90.800 en J. de Bree, te Ter Neuzen, 102.800. Het werk is niet gegund. De lieer p. Dregmans te Axel heeft tegen I September eervol ontslag aangevraagd als notaris. In de gezondheidscommissien, wier zete^ gevestigd te Oostburg, flulst en Ter Neuzen» zqn respectievelijk door den Commissaris der Koningin tot leden dier commissies herbenoemd, de heeren Mr. F. J. N. van Dam te Oostburg, Dr. C. E. Liesker te Hontenisse en A. J. Klaassen te Ter Neuzen. Van 18 tot 31 Juli houden de Yacht Club van Ostende, de Motor Yacht Club van Belgie, de Royal Sarling Club, de Yacht Club van Cent, de Motor Boat Yachtclub van Vlaan- deren, de Royal Yacht Club van Belgie de S. R. Nautique Anversoise en de Yachting Club van Brussel, een wedstvijd voor motorbooten langs Dover, Ostende, Zeebrngge, Brugge, Gent. Ter Neuzen, Autwerpen, Willebroeck, en Bras, sel. De gemeentebesturen van Ostende Brugge, Gent, Brussel en Antwerpen verleenen o. a. steun aan dezen wedstrijd. Bij de paardenkeuringen te Hulst, Axel en Oostburg, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 11. werden op de bekroningslijst gebracht 3, 3 en (3 driejarige en 5, 10 en 13 vier tot achtjarige merries. Door het hoofdbestuur der Schippersver- eeniging //Schuttevaer" is tot de bevoegde auto- riteit het verzoek gericht in ernstige overweging te nenien en te bevorderen dat eerlang nabij Geersdijk een licht worde geplaatst. Naar aanleiding van de vraag van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, of en zoo ja, welke overwegende bezwaren tegen het sluiten van bruggen op enkele kanalen gedurende de nachturen bestaan, is het advies der afdeelingen gevraagd. Van de 49 hebben slechts 15 ge- antwoord. Negen zijn voor sluiting als door den Minister bedoeld, echter alle met dien ver- stande, dat niet de sluitingsuren zullen zijn van II tot 5, maar van 9 tot 4. Zes afdeelingen verklaarden, zich pertinent tegen de sluiting by nacht. Het blijkt, dat men onder die schippers, die in de zoogenaamde wilde vaart hun bestaan zoeken, die massa's goederen vervoeren en niet in vasten dienst varen, vrij algemeen voor nacht- sluiting van bruggen is. Deze maatregel zal, meenen zij, voor hen geen nadeel opleveren. Zelfs zijn er onder hen velen, die de meening zijn toegedaan, dat door op die wijze verkorting van arbeidsduur de bestaansvoorwaarden zullen verbeteren. oor een ander en kleiner deel der schipperij, namelijk voor die schippers, die in beurtdiensteu varen, die groenten, fruit, visch en vee vervoeren, voor de stoom- en motorvaar- tuigen zal de nachtsluiting van nadeeligen in- vloed zijn. Waar de meeningen zoo verdeeld zijn en de belangen van zoo tegenstrijdigen aard, meent het hoofdbestuur, dat in dezen ook van meening verschilt, zich ter zake van het geven van advie3 te moeten onthouden. Naar men uit Stavenisse meldt, had Zaterdagmiddag het houten schip //Op hoop van Zegen," schipper Van Dorst van daar, een lading steenen gelost aan den dijk van den Scheldschen-polder, toen het vaartuig, wijl door den hevigen Z. W. wind het anker niet pakken kon, op de steenen sloeg. De schipper kreeg een slag van het roer, waardoor hij ernstig gewond werd aan zijn voet, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Naar men vermoedt, is het vaartuig, dat niet verzekerd was, als verloren te beschouwen. Sluiskil. Naar men verneemt is de toestand van den ongelukkige wielrijder, die Zondag 1.1. tusschen Sas van Gent en Sluiskil in botsing is geweest met een stoomfiets, zoo vooruitgaande, mij was het ideaal eener vrouw. Hare schoon- heid was onvergelijkelijk hare tint was blanker dan de lelie, hare stem muzikaler dan de stem eens nachtegaals. Zij straalde van vreugde wanneer ik kwam en was treurig wanneer ik ging. Kortom, ik schonk mijn hand en hart en daarmede mijnen naam. Ons huwelijk had in alle stilte plaatsik vreesde, wegens het verschil in stand, mij in de oogen mijner kameraden belachelijk te maken. Niet verre van het fort, waar ik in garnizoen lag, had ik haar midden in het bosch op een landhoeve gehuisvesd. Doch in weerwil van al mijn voorzichtigheid, kon mijn geluk niet lang ver- borgen blijven. Men bespiedde mijn schreden en ontdekte mijn kleinood. Een mijner kame raden wist van mijn afwezigheid partij te trekken. De ellendeling, hij stal het hart van mijn engel, zooals ik de ongelukkige placht te noemen maar ik wist mij te wreken Hij bleef voor dood op de plaats. (Wordt vervolgd.) dank zij de goede zorgen en verpleging, dat hjj binnen enkele dagen naar zijn huis te Gent zal kunnen vervoerd worden. Den berijder van die stoomfiets is voorge- steld al de onkosten te vergoeden. (Zel.) Zaamslag, 28 Juni. Een ongeveer acht- jarig ventje had dezer dagen alhier het onge- luk met den wijsvinger van de rechterhand be- kneld te raken tusschen de raderen van een snijmolen. De vinger werd in stukken van de hand ge- knepen. R E CHTSZA~KEN. Het Openbaar Ministerie bij de Haagsche Rechtbank eischte tegen den student Jhr. Ge- vaerts van Simonshaven 7 jaar gevangenisstraf wegens doodslag. Naar wij vernemen is door den Zeer Eerw. heer W. F. Schets, pastoor te St. Jansteen, andermaal een aanklacht bij de Rechtbank te Middelburg ingediend tegen den heer H. A. van Dalsum te Hulst, wegens het uitgeven en verspreiden van een stuk van beleedigenden aard. (Zel.) 's Gravenhage. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eervol ont- slagen de lichtwachter bij de verlichting der Wester-Schelde aan den Eenaragtpolder (ge- meente Zaamslag) J. de Wilde en als zoodanig benoemd J. C. de Wilde. Zutfen. De bureauchef van de goederenloods der staatsspoorwegen de heer Volkers is door een trein verrast en zijn hem beide beenen afgereden. Rotterdam. Een vrouw ging haar schoon- moeder in de Oudaenstraat opzoeken en vond haar met een bloedende wonde in den hals in een stoel zitten. Een eeDigszins achterlijk 6jarig docbtertje stond voor haar met een groot mes in de eene en een gulden in de andere hand. Men meent echter redenen te hebben te vermoeden dat hier zelfmoord gepleegd is. De vrouw is bij haar overbrenging tengevolge van bloedverlies overleden. Meppel. Twee meisjes, oud 17 en 20 jaar, dochters van de heeren Mastenbroek en Berg man werden vermist. De politie vond hunne hoeden in een boschje nabij de Hoogeveensche vaart. Terstond ging men aan het dreggeu waarna men de lijkeu weldra bovenhaalde. -i Men heeft geen vermoeden wat de oorzaak kan zijn. Amsterdam. In de heden gehonden raads- zitting werd overeenkomstig het voorstel der sociaal-democratische leden besloten het ontslag van Dr. De Gelder op te schorten tot het onder- zoek is afgeloopen en hem zoolang een toelage toe te kennen overeenkomstig zijn betrekking. Aan iedereen, ook aan landbouwers, wordt ten zeerste ontraden naar Brazilie te emigreeren. (Stct.). Te Ambt-Almelo heeft dezer dagen bij een onweder met zware regenbui een bliksem- straal het bovenste gedeelte verbrjjzeld van den stok eener parapluie, waaronder een rneisje schuilde, dat op weg was naar een fabriek. De bliksem werd langs het doornatte doek afgevoerd en het meisje bleef ongedeerd. Onder Nispen (N.-Br.) heeft Maandag- middag een 3jarig kindje van L. v. O. in een gierput den dood gevonden. Een 6jarig meisje, dat op den zolder van een perceel aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam speelde, is uit het zolder'raam op de straat gevallen. Nadat bij een apotheker in dezelfde straat, alwaar het meisje was binnen- gedragen, door een arts de eerste hulp was verleend, is zij naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht. Bij aankomst aldaar bleek het kind reeds overleden te zijn. Maandagnamiddag heeft de gemeente- politie te Heerenveen den 14jarigen J. P., uit Sneek, aangebouden. De jongen had zich Zondag bij Sneek een heel klein zeilbootje toe- geeigend en was daarmee, moederziel alleen, bi] een flinke bries over het Sneeker meer gezeild en verder naar Heerenveen gevaren. De po litie heeft hem naar huis gebracht. Deze jongen schijnt van tochten te houden. Een paar jaar geleden heeft hij uit een land een paard gehaald, waarmee hij een rit door Friesland wou doen. Tijdens een onweer was J. W., uit Elst werkzaam bij de heeren Gebrs. Wellen op den Heuvel te Bemmel. Hij ging onder een hooimijt schuilen voor den regen. De bliksem sloeg op zijn drinkkruik, welke hij in den jas had. De kruik werd stukgeslagen, terwijl de jas een weinig verschroeid was. Zelf kwam hij met den schrik vrij. Men meldt uit Barneveld In het zoogenaamde landlooperskamp op de hofstede De Tweel, onder deze gemeente, is Zondag weer hevig gevochten. Een landlouper, bekend onder den naam George, werd door een voorbijganger bewusteloos en badend in zijn bloed gevonden. Bij onderzoek bleek, dat met een mes dwars door zijn pols gestoken was het mes zat nog vast in de wond. Dit kamp is wijd en zijd onder de landloopers bekend. Bijna elken Zondag komen hier tal van landloopers bijeen, om het in de open lucht gekookte middagmaal te gebruiken, waarna de dag vervolgens meestal drinkende wordt door- gebracht. Er worden hier ook heel wat landloopers- huwelijken gesloten. Geen verbintenis tusschen man en vrouw wordt in het wereldje van land loopers voor echt erkend, wanneer zij niet door hun //burgemeester", eveneens een landlouper, bekrachtigd is. Als laagste tarief voor deze plechtigheid werd een flesch jenever genoemd. De machinist A. Ameling en de stoker J. Oosterveld zagen Maandagnamiddag in den mond der Nassauhaven te Rotterdam een kind drijven. Zij sprongen te waterOosterveld greep het kind, maar moest het weder loslaten, daar hij en Ameling, door den sterken stroom meegesfeept, zich nauwelijks boven konden houden. Met veel moeite zijn zij met behulp van een vlieger gered. Het kind is verdronken. 't Was het 2'/2jarige dochtertje E. E., van den schipper van de motorboot Sperwer, liggende in den mond der Nassauhaven. Het lijkje is niet gevonden. Te Heerlen vestigden zich onlangs een tweetal mijnwerkers met hunne gezinnen die in Duitschland hun inboedel op afbetaling ge- kocht hadden. In het begin dezer week kwam de eigenaar van het afbetalingsmagazijn, die niet betaald werd, bij een der mijnwerkers. Deze was afwezig, in 'n oogwenk was de heele boel buiten gedragen, met behulp van derden. Het mijnwerkersvrouwtje protesteerde wel, doch haar protesten hielpen niet, te minder daar beide personen zich als //Polizei" voorstelden. De heelen rommel werd naar het station gebracht. Den volgenden dag zou bij den tweeden mijn- werker hetzelfde spelletje worden herhaald. Edoch, deze was verwittigd, en zijn vriend had zich bij hem vervoegd. Toen de Duitsche //Polizei" kwam in casu de man van't afbetalingsmagazijn plus zijn zaakwaarnemer en in het huis waren, ontstond eerst een woordenwisseling en spoedig werden derevolvers getrokken er werd gesehoten, gestagen, gescholden, een formeel gevecht op leven en dood tusschen de vier landgenooten onderling. De eigenaar der rueubeltjes had nog het on- geluk door een dak te vallen. Alle vier werden ernstig gewond. De politie arresteerde drie der Duitschers, den zaakwaarnemer niet. Zij zullen alien naar de gevangenis te Maas tricht worden overgebrachtde mijnwerkers wegens poging tot oplichting, de eigenaar van het afbetalingsmagazijn wegens poging tot dood slag. De meubelen werden aan het station, waar zij ter verzending gereed stonden, in beslag genomen. Het vriendinnetje van de te Wetteren zoo afschuwlijk vermoorde Cecilia heeft ver- klaringen afgelegd die zeer bezwarend zijn voor den gearresteerden herbergier Van P. Ze heeft eerst een onjuist verhaal opgedischt, daartoe aangespoord door haar vader, die bang was voor Van P. Nu heeft ze verklaard gezien te hebben dat de herbergier haar kameraadje in zijn schuur lokte en de deur achter hen sloot. Eenigen tijd later had zij Cecilia een kreet hooren slaken, en later was Van P. alleen de schuur uitgekomen. Dikke menschen. De Fransche reiziger Pintrand, die uit Afrika teruggekeerd is, be- richt, dat hij op zi)n tochten door het zwarte gebied negerprinsessen gezien heeft, die zoo ongelooflijk dik waren, dat zij niet alleen rechtop staan konden. Haar armen hingen als groote puddings bij haar lichaam neer. Bij deze neger- stammen geldt buitengewone vetheid als een bijzondere schoonheid en de vorstenfamilie's doen natuurlijk alles om hun nakomelingen koninklijk schoon te laten worden. Van hun geboorte af worden de prinsessen met melk gemest. Maar deze zwarte vrienden hebben daarora niet alleen het monopolie van vet zijn. Van den Engelschman Spooner, die in 1875 in de maagstreek geopereerd werd, berichtten de be- handelende geneesheeren, dat hij gewoonweg een pantser van vet ter dikte van 12 cM. had. Te Lincoln, in Araerika, woonde voor jaren een reus, die 548 pond woog en 3 tot 4 M. dik was. In de Parijsche geneeskundige school wordt thans nog de gipsafdruk bewaaid van Marie Claye. Zij was slechts 1,64 M. groot en bezat daarbij een lieflijken taille-omvang van 1,66 M. Doch de koning der dikken was toch de Engelschman Hopkins, die zeker wel de dikste mensch was die ooit geleefd heeft. Hg woog niet minder dan 896 pond. Barnum engageerde dat wonder natuurlijk en stelde het in 1902 te Parijs ten toon. Hij had daarmee veel succes, maar Hopkins kon niet lang zijn triumfen genieten. Want dezen abnormaal dik ken menschen is gewoonlijk slechts een kort leven beschorenzoo gauw ze geheel uitge- groeid zjjn, bereikt hun het noodlotde meesten sterven letterlijk aan verstikking. Zondagmiddag brak brand uit op het tentoonstellingsterrein te Brussel, waar op dat oogenblik juist duizenden bezoekers waren. Het spreekt vanzelf dat het brandalarm hevige consternatie verwekte. De brand was uitgebroken in het cafe //Me- tropole." De brand weer kon niet verhinderen, dat het groote cafe in een minimum van tijd geheel was uitgebrand. Het was een indruk- wekkend schouwspel, die vlammenzee op het tentoonstellingsterrein, doch niet minder angst- wekkend, daar groot gevaar bestond voor het overspringen van het vuur. Men vreesde voor- al voor het gebouw van de Duitsche afdeeling, dat onmiddellijk voortdurend bespoten, werd, en voor het paviljoen van Monaco. Het mocht gelukken de Duitsche afdeeling te reddenhet gebouw van Monaco echter werd zeer beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Mislukte waaghalzerij. Een koorddanser, die zich //de groote Houdin" noemt zou zich langs zijn koord over de Niagara laten rollen. Het koord werd van Toronto uit naar den Amerikaansehen oever gespannen. Over dat koord iiep een metalen rol, waaraan een stuk leer bevestigd was en aan dat stuk leer hing de kunstenmaker met zijn tanden. terwijl hij in de eene hand de Amerikaansche en in de andere de Canadeesche vlag hield. Vele duizenden sloegen bet waagstuk gade van de oevers en van de Niagarabrug. Het ging goed totdat Houdin in het midden was gekomen, maar daar maakte het koord een bocht zoodat de ro) niet verder kon. Wanhopig wenkte de koorddanser met zijn vlaggen, de toeschouwers die bemerkten dat hij in nood veikeerde, schreeuwden om hulp en de brandweer liet aan een tweede rol een koord naar hem glijden, waarlangs hij zich kon laten afzakken in een stoomboot, die na lang tobben tegen den bruisenden stroom was opgewerkt om hem te redden. Op de mijn Alstaden, bij Miihlheim, werd de mijndirefcteur Sternberg en de lift-opzichter door een neerstortenden liftbak getroffen, waar door beiden gedood werden. Het gerucht liep dat de bak met opzet was neergeworpen, maar de directie spreekt zulks tegen. Het doodvonnis tegen den Oostenrijkschen luitenant Hofrichter, die een aautal mede-oflicieren trachtte te vergiftigen, is veranderd in degra- datie en 20 jaar verscherpte zware kerkerstraf. De strafverandering is gegrond op het goede gedrag van Hofrichter voor de misdaad, en op de verklaring der dokters dat hij geestelijk mioderwaardig is. De degradatie heeft reeds in de gevangenis plaats gehad. Vlak bij Ogden, da bekende plaats in den staat Utah, is Maandag een sneltrein door roovers tot staan gebracht en uitgeplunderd. De passagiers moesten hun hebben en houden afgevenen wie maar den geringsten tegen- staud bood werd tegen den grond geslagen. De bandieten ontkwamen met hun buit en worden nu door een gewapende patrouiile na- gezet. Een groote zwerm sprinkhanen is neerge- strekeu op het Zuidelijk deel van het eiland Corsica en heeft tusschen Bonifacio en Figari hevige verwoestingen aangericht. Vooral de wjjngaarden hebben veel van hen te lijden. De boeren binden een verwoeden strijd tegen de insecten aan en hebben er in 2 dagen tijds 30.000 K.G. van gedood, maar nog zijn al die vernielers niet uitgeroeid. Te Ocilla, in den Amerikaansehen staat Georgia, moest een pachter, Bostwick genaamd, door den deurwaarder worden uitgezet. Bost wick had zich in zijn huis verschanst en weigerde open te doen toen hij daartoe in naam der wet werd gesommeerd. De deurwaarder riep de hulp der politie in, die met een flinke macht ter plaatse kwam, maar de pachter bleef weigeren. Men poogde zich met geweld toegang te verschaffen, maar Bostwick loste een schot en doodde den commissaris van politie, terwijl een tweede schot den deurwaarder trof, die eveneens gedood werd. Voorts werden 2 politie ageiiten gewond en Bostwick zegt ieder te zullen dooden, die zijn huis nadert. De gouver- neur heeft militairen gezonden om hot Ameri kaansche //fort Chabrol" te veroveren. De berichten over het wonderbaarlijk rijke goudveld, bij Stewart in Engelsch-C olumbie ontdekt, houden aan. Het stroomt er been van gelukzoekers. In Stewart zijn er van de oOOO inwoners maar enkele houderden - hotelhou- ders, winkeliers enz. - overgebleven. Alles kampeert bij den ,/gouden berg". Van Vancouver trekt er ook heen wie maar kan. Amerikanen, Zweden en anderen, daar gekomen om in het Westen van Canada op het land te gaan werken, geven er den landbouw aan. De correspondent van de Daily Chronicle te Vancouver seint, dat, indien het goudveld niet zoo fabelachtig rijk is als de verhalen het voor- e

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2