Gemengde berichten. Genezing Hoogwatergetij te Ter Neuzen. van de vrouw eens apothe- kers door de Pink Pillen. centen op de hoofdsoir. der grondbelasting voor de ongebouwde eigendommen 31 op de hoofd- som der grondbelasting voor de gebouwde eigen dommen, en 25 op de hoofdsom der personeele belasting. Bij besluit van 9 November 1909 werd een veczoek van het bestuur van den calamiteuzen polder Borssele om vrijverklaring van dien polder in handen van Gedep. Staten gesteld, teneinde daarover in de zomerzitting een voorstel te doen. De dijkraad heeft tegen de vrijverklaring geene bedenking. De hoofdingenieur van den provincialen water- iitaat is van oordeel dat de vrijverklaring voor de ingelanden niet gewenscht kan worden geacht, doch meent dat daartegen overigens geene be- denkingen kunnen worden ingebracht. Gedep. Staten hebben het bestuur uitgenoodigd, om de vergadering van ingelanden met de be- schouwingeu van den hoofdingenieur in kennis te stellen, doch deze handhaaft het verzoek om vrijverklaring, welk besluit werd genomen met 24 tegen 11 stemmen. Zooals wordt medegedeeld in een adres van D. VVisse en 8 andere grondeigenaren of ver- tegenwoordigers van grondeigenaren in den polder om het verzoek om vrijverklaring af te wijzen, vertegenwoordigt die minderheid van 11 stembevoegden een grondbezit van ongeveer 469 hectaren en hebben de 24 voorstemmers een grondbezit van ongeveer 560 hectaren, doch volgens nader door Gedep. Staten ontvangen inlichtingen moeten die cijfers zijn 443,3478 en 600,7667 hectaren. Nu eene aanzienlijke minderheid zich tegen de vrijverklaring verzet en deze naar de meening van den Hoofdingenieur van den provincialen waterstaat voor de ingelanden allermiust ge wenscht is, vinden Gedep. Staten geene vrijheid de vrijverklaring voor te stellen. De wet van 19 Juli 1870, Stbl. no. 119), noch het daarop gegronde Re^Iement voor de calamiteuze polders of waterschappen schrijven vrijverklaring op verzoek gebiedend voor, ook al zijn de in art. 133 van het Reglement gestelde voorwaarden vervuld. Gedep. Staten stellen voor het verzoek van het bestuur van den calamiteuzen polder Borssele om vrijverklaring van dien polder af te wijzen. RECHTSZAKEN. Zorg voor een zieke dienstbode. Door den kantonrechter te Winschoten is vonnis gewezen naar aauleiding van art. 1638ij B. W., houdende de verplichting van den werk- gever om voor geneeskundige behaudeling van de inwonende dienstbode te zorgen. Een landbouwer bood een dienstmeid, die ongesteld was, geneeskundige behandeling van zijn huisdokter aan. Zij wilde echter een an- deren dokter raadplegen, die haar ook heeft behandeld en daarvoor van den landbouwer f 30 eischte. De kantonrechter heeft beslist dat in dit geval de landbouwer niet verplicht is de dokters- rekening te betalen op grond data. zorg dragen voor in art. 1638ij beteekent voorzien in de geneeskundige behandeling en verpleging en niet omgekeerd de inwonende arbeider op kosten van den werkgever daarin voorzietb. de werk- gever alleen verplicht is voor die verpleging enz. te zorgen voorzoover daarin niet uit anderen hoofde is voorzien, terwijl hier de dienstbode daarin zelf voorzagc. de inwonende arbeider zich moet gedragen naar de huisorde en zich op dien grond zal dienen te onderwerpen aan de behandeling van den huisarts. De kantonrechter verklaarde den eischenden dokter niet ontvankelijk. Onlangs werd vermeld de rechtzaak van een onderwijzeres te Oosterbeek, die van den eigenaar van een hond aldaar 500 schade- vergoeding had gevorderd, omdat zij door diens hond was gebeten. De reehtbank had de vor- dering ontzegd, doch in hooger beroep gelastte het gerechtshof te Arnhem een bewijs door getuigen. Nadat dit getuigenverhoor had plaats gehad, heeft het hof Woensdag het vonnis der reeht bank vernietigd en de vordering van de onder wijzeres in zooverre toegewezen, dat de eigenaar van den hond werd veroordeeld haar 250 te betalen, wegens schade door haar geleden. De onderwijzeres had namelijk tengevolge van de verwonding door den hond, geruimen tijd haar werk niet kunnen verriehten. Een dure liefhebberij. In Januari van het vorige jaar had zich bij een ingenieur te Zwolle een dienstbode verhuurd, die haar koffer en andere eigendommen meebracht. Na enkele dagen vertrok de dienstbode weder, doch de ingenieur weigerde om de goederen der dienstbode af te geven. Het meisje wendde zich tot den commissaris van politie, bij wien reeds vroeger door vertrokken dienstboden over een zelfde handelwijze was geklaagd. Thans wei gerde de ingenieur ook na verzoek der politie aan den wensch der dienstbode te voldoen. Een verzoek van het bureau van consultatie om de goederen aan de dienstbode af te geven, werd onheusch beantwoord. Daarop stelde de dienst bode een civielrechterlijke vordering in tot terug- bekoming harer goederen. De reehtbank te Zwolle wees die vordering toe, maar de ver- oordeelde ingenieur gaf de goederen niet af en ging in hooger beroep. Het Gerechtshof te Arnhem heeft den inge nieur opnieuw veroordeeld tot afgifte def goederen en bovendien tot een schadevergoe- ding van 250 met zijn verwijzing in de kosten van het geheele proces, die ongeveer f 600 zullen bedragen. Zondagavond viel te Nijkerk een net ge- kleed voetreiziger op den openbaren weg bewusteloos neer. Men kon dadelijk aan zijn goed verzorgde kleeding zien, dat men niet met een landlooper te doen had. De dokter werd geroepen, die last gaf den vreemdeling per brancard naar het ziekenhuis over te brengen. Alle pogingen het bewustzijn te doen terug- keeren bleven vruchteloos. Eerst Maandagna- middag kwam de man weer bij kennis waarbij het vermoeden van den geneesheer werd be- waarheid, dat honger de oorzaak der ongesteld- heid was. De man was van Meppel naar Amsterdam geweest om werk. Dit was hem toegezegd en nu zou hij zonder een cent op zak te voet naar vrouw en kinderen gaan om de blijde tijding te brengen. Vrijdag had hij het laatst wat genuttigd. Zijn eergevoel weerhield hem te vragen. Na goed te zijn verpleegd heeft hij nu de reis naar Meppel voortgezet. Onder het opschrift //Een nieuwe methode van portontduiking" bevat het orgaan van de Vereeniging van directeuren en commiezen bij de posterij en telegraphie de volgende mede- deeling //Men vestigt onze aandacht op een methode om gratis drukwerk per post te ver- zeuden. Men schrijft dan als adres den naam van ,een willekeurig iemand in het buitenland, onverschillig waar, vermeldt den naam van den waren geadresseerde als afzender achter op het stuk en bezorgt het ongefrankeerd per post. Wijl de verzending van ongefrankeerde druk- werken naar het buitenland niet is toegelaten en deze den afzender moeten worden terugge- geven, wordt het stuk den pseudo-afzender kosteioos thuisbezorgd. Terwijl het dienstmeisje van den heer W. d. B., in de Noordstraat, te Tilburg, bezig was met koken op een gastoestel, sloeg de vlatft onder de pan uit en deed haar kleeren vlam vatten. Radeloos van schi-ik liep het meisje met dp brandende kleeren de straat op, waar eenige voorbijgangers dadelijk hun jassen uittrokkeh en hiermee de vlammen doofden. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van de voorbijgangers, bekwam het meisje slechtg eenige niet gevaarlijke brandwonden aan beenen, hals en linkerhand. De beruchte in- en uitbreker Arie Boere, die thans weer in de bijzondere strafgevangenis voor mannen te 's Hertogenbosch achter slot en grendel is gebracht, weigert voedsel tot zich te nemen. Een dame, die in een modemagazijn te Amsterdam inkoopen deed, kwam tot de onaan- gename ontdekking dat zij uit haar taschje f 150 aan bankpapier had verloren. Haar broer had een jongen eenig papiergeld zien oprapen, maar die is verdwenen. De veenftrbeider -J. S., te Reeuwijk, Vrij- dagochtend in zijn schuitje gevonden met brand wonden aan hoofd, borst en beenen, (de veen- arbeiders nemen meestal een vuurpot mee, wanneer ze naar het veld gaan), is aan de gevolgen overleden. De man, die aan toevallen leed, was voorover in den pot met vuur gevallen. Te Borger (Dr.) is gisternamiddag een 12jarige jongen van een met steenen beladen wagen gevallen, met het gevolg, dat een def wielen zijn hoofd verbrijzelde, zoodat de krfiap terstond was overleden. Dezer dagen kreeg mevr. de wed. Dr. B., te Woensel (Noord-Brabanc), bezoek van een 13jarigen jongen, die uitdrukkelijk verklaarde haar alleen te moeten spreken. Zij gaf gehoor aan ziju verzoek en de jongen overhandigde haar een briefje, wat tot groote ontsteltenis van mevrouw niets meer of minder bleek te zijn dan een brandbrief. De geadresseerde werd verzoeht 100 te geven en wel verdeeld als volgt5 bankbiljetten van 10 en 2 van 25. In geval het niet geschiedde, zou zij binnen twee dagen een lijk zijn. Nog werd bericht, dat de bode geen deel uitmaakte van //onze bende", doch geheel onschuldig was. Toen mevrouw de f 100 zoo maar niet dadelijk wilde geven, verklaarde de jongen den brief te moeten terughebben. Maar de geadresseerde vond dat, zeer verstandig, een der middelen om den brandbriefschrijver te achterhalen. Spoedig nu had de Rijkspolitie hem ontdekt. Het hoofd der school, de heer v. Hoof, her- kende in het schrift de hand van den 13jarigen V., een zijner leerlingen en nadat de mare- chaussee hem verhoord had, bij welk verhoor de jongen bekende den brief geschreven te hebben en nog even een onderlinge bespreking hield, had onze jeugdige held zijn heil in de vlucht gezocht. De vader verklaart, dat de jongen zoo dol- graag de nieuwe detective-romannetjes las, van moorden, branden enz., van de Wilson's en andere //beroemdheden" in de wereld der mis- dadigers. Ook had hij al verschillende keeren gezegd naar zee te willen, verzot als de jongen schijnt te zijn op een avontuurlijk leven. Het model van den (op een blad uit- een schoolcahier geschreven) brandbrief, had hij uit een dergelijk boekje gehaald de brief was maar vijf regels groot en de jeugdige avonturier had zijn hand er volstrekt niet om verdraaid. De //brandbriefschrijver" is nog altijd op den loop, zijn goede ouders zoeken links en rechts Gevaarlijk goedje Aan het Schuitendiep te Groningen was Maandag een heele consternatie Daar was de koopman B. Z. bij het oude- metalenpakhuis van den heer Rosenboom ge- komen om een partij oud ijzer te verkoopen. De meesterknecht Muller, die den koopman te woord stond en het ijzer woog, kreeg met den verkooper verschil over de vraag, of een der stukken wel ijzer was. Men besloot de vraag op te lossen door het stuk te slaan. Het voorwerp bleek hoi te zijn en toen het kapot gestagen was, kwamen er gassen te voor- schijn, die blijkbaar een vergiftigende uitwerking hadden. Althans de meesterknecht Muller en drie andere knechts, die in de nabijheid werkten, werden onpaslijk en kwamen, nadat zij eerst frisch afgewasschen waren, weer bij. De heer Rosenboom wilde het bedenkelijke goedje niet in ziin bergplaats hebben en liet het weer op den wagen van Z. leggen, din nu den wagen naar het Schuitendiep reed. Maar nog niet alle gassen waren vervlogen. Want de vrouw van een schipper, die daar met zijn schip ligt, werd nu bedweimd, maar kwam, na door Dr. Van Oalcar te zijn behandeld, weer bij. Ook ondervonden de omwonenden grooten last van de bedenkelijke dampen. Onder anderen kregen twee kinderen het zoo benauwd, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden gebracht, waar zij werden bijgebracht. Onder politiegeleide werd het bedenkelijke goedje buiten de bebouwde kom gebracht. Uit een onderzoek bleek, dat het afkomstig is van materiaal, dat bij den bonw van het graanpakhuis van den heer Van Munster ge- bruikt is voor het produceeren van kunstlicbt. Bij pogingen om een elastieken speelbal uit het water te halen, zijn te Clifton, in Lancashire, drie knapen in de rivier verdronken. Wij lezen in de Nieuwe Gazet Voor een paar dagen kwam een voerder van de Brusselsche trams, die des morgens in de vroegte zijn dienst moest hernemen, te laat aan de standplaats, waar hij het tramrij- tuig, kon aantreffen dat hem ter bestemmiug moest brengen. Wat te doen Te laat komen voor het hernemen van den dienst wordt streng gestraft. De man wilde te voet naar den depot gaan, ongeveer 4 kilometer ver, toen hij een automobiel zag, gevoerd door een //chauffeur" die een breeden lederen bril droeg. De tram- bediende meenende met een gewonen automo- bielvoerder te doen te hebben, deed teeken. De auto stopte. De //chauffeur" vernam wat den trambediende overkomen was, en liet hem in den auto. Hij zegde dat de auto toch voor- bij den depot van den tram moest. Ter be- stemming gekomen wilde de tramvoerder den vriendelijken //chauffeur" verzoeken „er eentje mee te pakken", toen deze laatste zijn bril afnam en den man het lachend gelaat van koning Albert toonde By een plaatselijk feest te Uuquera in Portugal reden verseheidene automobielen op den weg, die daarheen voert. De weg loopt over een heuvel en langs een afgrond en op het gevaarlijkste punt reden een autobus en een automobiel elkaar aan, met het gevolg dat de autobus in den 320 voet diepen afgrond stortte. Van de 12 passagiers, benevens chauffeur en conducteur, werden er 5 gedood en alle anderen zwaar gewond. Te Brugge heeft Dinsdagmiddag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Men was er bezig een aantal zware stalen platen te laden aan boord van het Nederlaudsche stoomschip //Johanna" toen plotseling een ketting brak en de ontzaglijke staalmassa neerviel. Een werkman, J. Dirckens, kreeg het tegen den hals, zoodat zijn hoofd glad werd afgeslagen. De ongelukkige was 33 jaar oud en laat een weduwe met zes kinderen na. Te Dallas, Texas, was een neger beschul- digd een blank meisje te hebben vermoord. °De beschuldigde zou onder geleide van den sjeriff en een aantal soldaten naar de gevange- nis worden gebracht, maar de stoet werd onder- weg aangehouden door een bende van 200 man, die zich van den beschuldigde mee3ter maakte. De sjeriff bood slechfs geringen tegenstand, maar zond een der soldaten heen om verster- king te halen. Intusseben had de menigte den gevangene ijseljjke folteringen doen ondergaan en deze bekende eindelijk het meisje te hebben ver moord. Er werd toen een brandstapel opge- worpen die met petroleum werd besmeerd en daarop werd de gevangene verbrand. In een greppel, gedolven voor een riool op de Krijgslaan te Brussel werd Dinsdag een werkman aangetroffen, die alleen met eep deel van het gelaat uit den grond stak. Men haalde dadelijk den ongelukkige op en bracht hem naar het gasthuis, want hij ver- keerde werkelijk in stervensgevaar. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken dat de man daags te voren een goed glas had ge- dronken met werklieden uit zijn buurt en dat dezen, op een gegeven oogenblik, hem hadden uitgedaagd nog een halven liter jenever te drinken. De man deed dit en zakte weldra ineen. Zijn kameraden vonden toen niets beters om zich van hem te ontdoen, dan hem in den greppel te werpen en met aarde te bedekken. Zij worden thans opgezocht. Men kon dezer dagen het volgende lezen in het groote Italiaansche dagblad 11 Secolo De apothekers zijn beter dan wie ook in staat zich een meening te vormen over de waarde der Pink Pillen. In de eerste plaats zien zij de menschen in grooten getale in hun winkel komen om de Pink Pillen te koopen. De zieken koopen de Pink Pillen omdat men er hen goeds van zegt en omdat zij onder hunne kennissen personen hebben die er door genezen zijn. De zieken komen somwijlen meerdere malen dat goede middel bij hun apotheker koopen en zij zeggen dat zij de behandeling voortzetten omdat de eerste doosjes hen veel goeds hebben gedaan. Zoo gebeurt het dikwjjls dat de apo theker zelf, die een zieke in zijn gezin heeft, dien zieke de Pink Pillen doet innenren, dat middel waarvan hij zoo dikwijls door zijn eigen klanten den lof hoort verkondigen. Dit is nu gebeurd met den heer Jacques Signorelli, apotheker, Via Pignolo, n» 94, te Bergamo, die ons het volgende briefje heeft gezonden z/Ik ondergeteekende, Jacques Signorelli, ver- klaar dat de Pink Pillen mijn vrouw volkomen genezen hebben. Ik zend u hierbij de verklaring der zieke." Bij dat briefje was de volgende verklaring van Mevrouw Anna Maria Signorelli gevoegd. z/Gedurende ongeveer twee jaren was ik ziek. Mijn kwaal was begonnen met een algemeene verzwakking van mijn organisme, met kracht- loosheid der maag, overvloedige bloedverliezen. Mijn spijsvertering was zeer pijnlijk geworden, en zelfs gedurende den nacht ondervond ik maag- krampen die mij verhiuderden den slaap te vatten. Ook beb ik aan schele hoofdpijnen en zenuw pijnen geleden. Ik was altijd koud en als ik liep, ondervond ik gezichtsstoringen. Ik had zeer wemio' hoop te genezen omdat ik sedert langen tijd leed en ook omdat ik zonder succes meerdere v'oorgeschreven geneesmiddelen had gebruikt. Mijn°man heeft mij aangeraden de Pink Pillen te gebruiken hij had tal van geneziugen onder zijne klanten kunnen waarnemen en men had hem van alle kanten er veel goeds van gezegd. Ik heb de Pink Pillen genomen en ik ben deze pillen mijne genezing verschuldigd, waarop ik, naar ik erkennen moet, niet meer rekende." Het is niet noodig nader de voordeelen aan te toonen, die de zieken met het gebruik der Pink Pillen hebben, indien zij lijden aan ziekten die de armoede \an het bloed of de zwakte der zenuwen tot oorsprong hebben voorbeelden als hierboven vermeld, gelden meer dan alle ver- zekeringen die wij zouden kunnen geven. Ze ziju verkrijgbaar a 1,75 per doos en f 9tper zes doozen, bij het Generaal Depot der'Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voortn. Nam. Zaterdag 25 Juni Zondag 26 Maandag 27 Dinsdag 28 n Woensdag 29 u Donderdag 30 n Vrijdag 1 Ju'i 3.15 3.54 4.34 5.20 6.12 7.11 8.15 3.34 4.13 4.57 5.45 6.40 7.43 8.50 :H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2