MAGG{s-f Abdijsiroop Openbare Aankondiging. Vliegen. Tandarts VAN DALEU Openbare Verkooping Dokter C. DE DECKEH. De Hieuwste Portretten Alsook de Briefkaarten Bauillon-Blokjes El II Advertentien. H.H. Winkeiiers laatste berichten. de heer JAGs DE FEIJTER, 1 DANKB ETUiG I N G. den Heer en Mevronw MEIER, Winkeliers vraagt prijzen van H. VERHOEVEN, Glas-, Porcelein-, Aardewerk en Emaille, j H. VERHOEVEN, Een WOONHUIS van de Koninklijke Familie, Firma P. J. van de Sande. uiteen. Het Petit Journal" spreekt van 80 i gewonden. x 4 De oorzaak van het ongeluk is nog niet be- kend. De seinen stonden op onveilig. De tooneelen moeten verschrikkelijk zjjn ge- weestsommige personen, die zelf gered waren maar wier familie onder de wagens lag, liepen als krankzinnig langs de brandende opeenge- stapelde wrakstukken. Tegen het bliksemgevaar. Het buitengewone aantal doodelijke ongelukken in binnen- en buitenland, in de laatste weken wederom door den bliksem verooi'zaakt doet opnieuw de aandacht vestigen op de meer of minder bekende middelen om zich tegen het bliksemgevaar zooveel mogelijk te beschermen. De bliksem zoekt steeds den besten weg om nit de wolken in de vochtigheid der aarde door te dringen. Hij treft derhalve bij voor- keur zulke hooge, puntige voorwerpen, die direct met het grondwater of met vochtige plekken onder het aardoppervlak in verbinding staan, .zooals bv. hooge boomen, draden die in den grond verloopen, torens die met hun funda- menten diep in den grond staan, enz. Daar- bij is de weg van den bliksem niet altijd loodrecht van boven naar beneden bij springt vaak van zijn weg of vertakt zich naar andere voorwerpen, die goede geleiders van de electri- teit zijn. Daartoe behooren ook menschen- verzamelingen, waarvan tengevolge der uit- ademing en de werking van dehuid steeds vochtig heid uitgaat. Zeer vatbaar ora getroffen te worden zijn voorts alle metalen vanwege hun zeer groot electriciteit geleidend vermogen. Als regel neme men derhalve in acht om bij onweders voor alles hooge, spitse voorwer pen te mijden en zich verre te houden van boomen, metalen en menschenophoopingen. Heel merkwaardig heeft de statistiek aan 't licht gebracht, dat naaldboomen en van het loofhout de beuk, het zeldzaamst door den bliksem ge troffen worden, de eik daarentegen de sterkste aantrekkingskrucht op het hemelvuur uitoefent. De wind verhoogt het bliksemgevaar. Men zal dns verstandig doen, als men met vrouw -en kinderen onder weg door onweer overvallen wordt, niet hard te gaan loopen, maar liever zich kalir nat te laten regenen dan door snelle bewegingen de lucht in beroering te brengen en daardoor het bliksemgevaar te vergrooten. Ook zij men op zijn hoede niet te dicht bij elkaar te loopen of elkaar of de kinderen aan de hand vast te houden dat geeft slechts aan leiding tot het vormen eener geleiding voor de electriciteit. Op straat of op een landweg is men 't veiligst in 't midden tusschen de beide rijen huizen of boomen. In de kamer moet men zich bij onweer niet in de nabijheid der gas- en waterleidingbuizen ophouden men blijve ver van de lampen en bade niet tijdens een onweer en telefoneere ook niet. Om de vochtigheid in de kamer te verminderen doet men een raam open een maatregel die alleen dan gevaarlijk is wanneer de wind op het raam staat. Amsterdam, 22 Juni. H. K. H. Marie der Nederlanden, Prinses Von Wied, is overleden. Het bezoek van Z. K. H. den Prins en van H. M. de Koningiu-Moeder aan Leiden, in ver- band met het Studentenfeest, gaat niet door. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot dijkgraaf van den Stad Philippinepolder de heer B. van Hijfte te Philippine. 's Gravenhage, 22 Juni. In de heden houden zitting der Tweede Kamer is besloten morgenavond zitting te houden en voor het opmaken der buishoudelijke raining in comite- generaal, te behandelen de clonclusien der Kruppcommissie en eene nominatie op temaken voor den Hoogen Raad en voorts te behandelen de interpellatie van den heer Van Doorn omtrent de Borromaeus-Encycliek. Vrijdag na de pauze eindstemming over het ontwerp tot wijzigiug der wet betrekkelijk besmettelijke ziekten en over regeling der banken van leening. Heden werden afgeliandeld een reeks ont werpen, o. a. de suppl. Indische begrooting, voor reorganisatie van den burgelijken geneeskundigen dienst, het ontwerp tot naasting van den spoor- weg Gonda— Schoonhoven en het ontwerp be- treffende het terugbrengen der particuliere lande- rijen op Java tot staatsdomein. In tegen woordigheid van den heer Mr. Fruin, van Rotterdam, als regeerings-commissaris, is aangevangen met de behandeling der octrooiwet. De heer Bos, over de bezwaren heenstappende, aanvaardde het ontwerp, met het oog op de voortdurende verbetering in de techniek. He.t algemeen debat is gesloteu. Minister Talma nam 33 van de 40 door de eommissie van rapporteurs voorgestelde amen- dementen over. Kamer van Koophardel en Fabrieken te Ter Neuzen. dienen voor de bereidmg van voortrettelijken bouillon in afgepaste porties. Het is voldoende, een blokje met kokend water te overgieten om direct een kop bouillon te krijgen, die bij den besten zelfgetrokken bouillon niet ten achter staat. Prijs per blokie 2]/2 cent. Ook bp enkele blokjes verkrijgbaar by J. O. THIELKSAN BAUWENS, Ten Neuzen. Positie der Stoornschepen. s.8. HARALD in lading te St.Petersburg voor Ter Neuzen ZEET IJ DING EN. Van 20 tot en met 21 Juni. OPLOSSING Longen -(- Abdijsiroop Leven -|- Gezondheid. Longen Abdijsiroop Pijnen -f- Smarten. WANT bet eenigst middel tegen Asthma en alle borst- en longaandoeningen is de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO. Prijs per flacon van 230 gram f 1 van 550 gram 2,— en van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flaeon, hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apothekers en de bekende verkoopers. Gentraal-Depot L. I. AKKER, ROTTERDAM. *x* Heden overleed tot ooze diepe f droefheid onze geliefde Vader, Zoon en Grootvader in leven lid van den Gemeenteraad. Uit aller naam, W. C. DE FEIJTER. Hoek, 21 Juni 1910. Hartelijk dank aan alien die hebben medegewerkt aan mijne ver- kiezing tot Lid der Staten van Zeeland, en tevens voor de zeer vele blijken van belangstelling hierbij ondervonden. P. W. MAARLEYELD. Biervliet, 18 Juni 1910. Mr. SIPKES verzoekt alien, die iets van hem hebben te vordeven, hun rekening in te zenden woof den 30,,e" Juni a. s. Geu-one jaarlijksche vergadering van Stembevoegde Ingelanden van den hLIjISPOL- DER, in het Hotel des Pays Bas te Ter Neuzen, op Dinsdag 28 Juni 1910, n.m. 1 ure. P. DE FEIJTER Jz., Dpkgraaf. P. DREGMANS, Ontv.-Griffier. - - Van 20 tot en met 2 1 Juni werdenlangs de Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeen- den dank aan de „Onderlinge Veeverzekering- maatschappij in het voormalig Ve district van Zeelandvoor de vlugge en prompte uitbe- taling van zijn gestorven paard. Ter Neuzen, 22 Juni 1910. H. MARSILJE. die in bang zijn, wenden zich 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valscbe tanden zonder plaat. llagattenstraat 38, GENT. GH G0EDK00PE WINKEL. TER NEUZEN. vraagt thans ondervinden dat prijzen aan en U zult >t goedkoopst adres voor Oostsluizen alhier 49 biunenvaartuigen op- en 32 atgeschut; door de Westsl. 13 op- en 21 atgeschut. is bij is iederen Zaterdag van 11Sx/3 uur, in het Ziekenhuis te consulteeren. te 5LUISKIL. en Notaris Van der Moer zal op Dinsdag 28 Juni 1910, des namiddags te half (Me, in na te melden perceel, voor J. A. MECH1ELLE de erven zijner ecbtgenoote CAROLINA E FEBER, in het openbaar verkoopen met toebehooren en aangebouwde schunr en het erfpachtrecht op den grond daaronder en er verder bijbehoorende te Sluiskil, Ter Neuzen, kadaster sectie G, nummers 1268 en 1269, samen groot 1 are 95 eentiaren. Aanvaarding na de betaling. Koopsom te betalen binnen 2 maanden. Onkosten binnen 8 dagen. Groridlasten van 1 Juli en erfpacht van September voor den kooper. Specialist Tandmeester, Ottograclit 17 (bij do Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van S tot ,5 ure, bebalve des Donderdagsmorgens. - Behandeling zonder pjjn. Alle soorlen van Kunsttanden. in 3 verschillende opnamen van de Firma Gov oe Coral Co., Hoffotograaf, zijn verkrijgbaar bij de 1 irma P. J. 4 AN DE SANDE. naar diezelfde FotographiSn gemaakt in zeer fijne uitvoering Broomzilver 10 cents pel stuk en in Autotypie 5 cents per stuk. Boekhandel. Ter Xeuzen. \ergadering van Maandag 20 Juni 1910. Voorzitter de heer A. C. Lensen. V order aanwezig de heeren lilankers, Scheele, Kramer «n \an der Lubbe. Afwozig met kennisgeving de beer Van Rompu, vvegens nitstedigheid de heer Drost. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken, die alien voor kennis geving werden aangenomen kwam voor een missive van den Italiaansehen consul te Rotterdam, waarin deze namens de Italiaansche Regeering den handel waarschuwt voor het plaatsen van stempels of aanteekeningen op Italiaan sche biljetten, of het aannemen daarvan, aangezien daar- vau misbruik wordt gemaakt om het onderzoek naar ver- valschte biljetten te bemoeilijken. Door de Italiaansche hank zullen daarom biljetten waarvan het onderzoek naar de echtheid door stempels enz. wordt belemmerd, worden geweigerd. De belanghebbenden die indertijd een request verzonden waarin werd aangedrongen op het maken van een rijweg naar de loskade aan het spoor, welk verzoek door de Kamer werd gesteund, ontvingen van den Minister van Waterstaat bericht dat het thans zonder de algemeene belangen te schaden, niet mogelijk is om aan hun verzoek te voldoen, doch dat bij uitvoering van de voorgenomen uitbreiding der haven zal getracht worden aan hun ver zoek te voldoen. De heer Kramer kan niet inzien hoe bij de uitbreuling der havenwerken aan het verlangen der adressanten zou worden tegemoetgekomen, daar het toch hunne bedoeling is om met voertuigen bij de aanlegplaats der Londenbooten en de kleine kade te komen. Met een rijweg naar de te maken nieuwe haven, zijn zij niet geholpen. De Voorzitter rrierkt op dat het misschien in de bedoeling ligt om bij de uitbreiding der kaden het aantal sporen op het tegenwoordig emplacement te verminderen, waar- door gelegenheid voor het maken van een rijweg zou kunnen komen. De heer Scheele acht spoedige voorziening noodig en met het maken der uitbreiding kan het nog lang duren. De heer Blankers wijst er op, dat het grootste bezwaar er "in gelegen is om met voertuigen over de rails te komendat dit bezwaar zou te ondervangen zijn door het maken van een eindje bestrating ter weerszijden van en tusschen de rails, met contre-rails evenals dit aan de kaikloodsen is gemaakt. Verschillende leden stemmen toe dat men op die wijze eenigszins zou kunnen worden geholpen, waarna op voorstel van den Voorzitter wordt besloten over deze zaak nogmaals een adres tot den Minister te richten, daar het toch noodig is, dat de ingezetenen eene gelegenheid hebben om de voor hun aangevoerde goederen te kunnen afhalen. De Voorzitter stelt de begrooting voor 1911 in handen eener eommissie, waarvoor hij benoemd de heeren Scheele en Kramer. Bij monde van den heer Scheele adviseert de eommissie deze begrooting good te keuren op een eindcijfer van 180,50. Aldus wordt z. h. s. besloten. Daarna wordt eveneens z. h. s. vastgesteld het jaar- verslag over 1909. Bij de omvraag vestigt de heer Blankers er de aandacht op, dat Ter Neuzen niet is aangewezen als eerste wacht, voor het inklaren der schepen het inklaren der schepen geschiedt hier alleen krachtens eene bijzondere vergunning en wel soms reeds als de schepen nog maar in de haven liggen of anders aan de loskade. Het geschiedt dus zeer vlug, wat in vele gevallen een voordeel is, maar het kan ook voorkomen, dat het den makelaar, of liever den kapitein dien hij vertegenwoordigt minder gelegen komt om dat inklaren zoo vlug te doen geschieden, het. komt voor dat de daarvoor noodige papieren niet gereed zijn. Volgens een bestaand algemeen reglement moet het inklaren op de daarvoor aangewezen plaatsen ge schieden binnen 24 uren, dus heeft men er daar een heelen dag tijd voor. 11 ij weet niet of die bepaling ook voor Ter Neuzen geldig is, omdat het hier volgens eene bijzondere vergunning geschiedt, maar zou wenschen dat die maatregel hier ook werd toegepast en stelt^voor om zich met een verzoekschrift daarvoor te wenden tot den Minister van Financien. De Voorzitter constateert dat de handel hier vanwege de ambtenaren der belastingen alle mogelijke medewerking geniet en voor het inklaren zeer vlug geholpen wordt. llij acht het in t algemeen belang dat dit hier zoo vlug ge schiedt, misschien vlugger nog dan in andere plaatsen en zou ongaarne zien dat die toestand, als gevolg van een request aan den Minister mogelijk zou veranderen. Naar zijn gevoelen is het van veel belang dat de schepen vlug geholpen worden. De makelaars, die van de kapiteins order krijgen, behooren dezen zoo spoedig mogelijk te bedienen. Het kan voorkomen dat de* papieren nog niet op het kantoor zijn gearriveerd, maar dat behoeft geen bezwaar voor inklaren te zijn, daar elke kapitein met afschriften van de noodige papieren in zee gaat. De heer Blankers merkt op dat aan dien regel wel eens wat hapert. De heer Kramer acht de gelegenheid voor inklaren hier zeer voldoende. De ambtenaren zijn daarvoor disponibel van 's morgens 5 tot 's avonds 9 uur, terwijl, wanneer buiten deze uren inklaring met het oog op omstandigheden gevraagd wordt, de ambtenaren ook nog.bereid worden gevonden. Hij zou daarom ook ongaarne wijziging zien. Zooals 'tnu gaat is het goed geregeld. De heer Blankers zou, afgezien van alle beschouwingen, gaarne zien dat hier golden de regelen zooals die voor het inklaren in andere Nederlandsche havens zijngesteld. De heer Van der Lubbe meent dat men, om dat te bereiken, zou moeten beginnen te vragen aanwijzing van Ter Neuzen als plaats om in te klaren. Dan waren de algemeene maatregelen daarop vanzelf van toepassing. De Voorzitter en de heer Kramer betoogen nog, dat de kapitein toch steeds haastig is, om in te klaren, teneinde voor lossen gereed te zijn, waartegen de heer Blankers aanvoert, dat het den ontvanger der lading niet kan convenieeren deze terstond in ontvangst te nemen. Na nog eenige opmerkingen wordt met 4 tegen 1 stem, die van den heer Blankers, verworpen diens voorstel ora aan den betrokken Minister te verzoeken ook voor Ter Neuzen voor inklaren een termijn van 24 uren te stellen. Daarna wordt met 3 tegen 2 stemmen verworpen een voorstel van den heer Blankers, om Ter Neuzen voor in klaren aan te wijzen als eerste wacht. Voor stemmen de heeren Blankers en Van der Lubbe tegen de overige leden. De Voorzitter sluit hierna de openbare zitting. 8.8. JENNY vertrok 15 dezer van Newcastle on Tyne naar Archangel. s.s. RICHARD in lading te Trangsund voor Londen. B.s. ELISABETH in lossing te Londen. 8.9. HELENA van Onega naar Londen, passeerde 19 dezer des v. tn. 9 uur Lodingen. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. a VLAG. NAAM M». Van en naar. Lading. l sn 'Ver leuien 21 Eng. s.s. Knottingly 2333 IGoole ledig W on' <>eni 20 Duitsch s.s. Anna Podeus 4671 Windau hout Eng. s.s. Pandion 3619 Manchester stukg. idem Entreprise 3152 Newport kolen idem Dumber 2895 Goole stukg. 21 Russ. 8 s. Oral Schawalow 4995 Riga idem Eng. s.s. Lowlands 5064 Tunis phosph. Vnn (next I 20 Deen. s.s. Harrildsborg 4136 Neufarw. phosph. Zweed. s.s. Carl 1807 idem idem 21 Eng. s.s. Ralph Creyke 1796 Goole ledig .IS i ii ii II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 3