Nieuw Circus van Gent. Theatre Minard te Gent. Verdenkt gij uw nieren wel Advertentien. „De Vereenigde Werklieden", med. wed. Jos. Daelman, Westdorpe, 7e pr, br. med. dezelfde, 8e pr. br. med. E. C. Domoleyn, Westdorpe, 9e pr. br. med. P. Dekker Fz., Axel, lOe pr. br. med. dezelfde, lie pr. br. med. P. Cortvriendt, Sluiskil, 12e pr. br. med dezelfde. Eerv. verm, werden toegekend aao B. C. IJsebaert, Axel, B. C. Puyljert, Zuiddorpe, id. id., C. Verhelst, Westdorpe, P. Cortvriendt, Bluiskil, C. Haak, Axel, E. C. Dumoleyn, Westdorpe, J. J. Staal, Clinge (Zee!.), P. Dekker Fz., Axel, id. id., Is. de Feijter Wz., Axel. (Hierbi] werd nog 10 uitgeloofd voor ieder der twee beste ge'importeerde merrien door den beer J. Vogelvanger te flulst). IV5. Merrien, 3 jaar, le pr. verg. zilv. med. (uitgeloofd door de hengstenvereeniging West dorpe") P. Dekker, Borssele, 2e pr. zilv. med., J. F. de Maat Lemsen, Stoppeldijk, 3e pr. zilv. med., G. van Waes, Westdorpe, 4e pr. zilv. med., onbekend, 5e pr. br. med., G. Dees, Zaamslag, 6e pr. br. med., A. van Hoeve, Axel, 7e pr. br. med., wed. Jos. Daelman, Westdorpe, 8e pr. br. med., A. de Feijter, Ter Neuzen. IVc. Merrien, 2jarige, le pr. verg. zilv. med., (uitgeloofd door Mr. P. Dieleman te Middel- •burg), G. Buijsse, Biervliet, 2e pr. zilv. med., wed. Jos. Daelman, Westdorpe, 3e pr. zilv. med., Joh. de Feijter, Zaamslag, 4e pr. zilv. med., L. Coene, Sas van Gent, 5e pr. zilv. med., C. van Waes, Westdorpe. 6e pr. br. med., Ch. Wauters, Sas van Gent, 7e pr. br. med., P. Steijaert, Hontenisse, 8e pr. br. mpd., B. C. Puijlaert, Zuiddorpe, 9e pr. br. med., B. C. IJsebaert, Axel, lOe pr. br. med., K. de Koeijer, Zaamslag, Eerv. verm. V. Cortvriendt, Hoek, IVd. Merrien, ljarige, le pr. verg. zilv. med., P. Vael IJsebaert, St. Jansteen, 2e pr. zilv. med., A. J. Cammaert— Buijsrogge, St. Jansteen, Be pr. zilv. med., P. Cortvriendt, Sluiskil, 4e pr., zilv. mtd., S. van Hoeve, Axel, 5e pr. zilv. med., C. de Feijter, Koewacht, 6e pr. br. med., de Clercq, Zuiddorpe, 7e pr. br. med., S. van Hoeve Fz., Axel, 8epr.br. med., D. Dekker Fz., Zaamslag, 9e pr. br. med., dezelfde, lOe pr. br. med., W. Dieleman Pz., Axel. Eerv. verm. G. van Waes, Westdorpe en D. de Bakker, Westdorpe. (In de prijzen voor de paarden werd door ■de vereenigingen ,/Vooruitgang is ons streven" en /,De Toekomst" ieder 50 bijgedragen en Jhr. Vredenburch 25). V. Veulens. Pr; f -10' wed- Gael man, Westdorpe, 2e pr. 5, Job. de Feijter, Zaamslag, 3e pr. J 2,50, Constant Vereecken, Stoppeldijk, 4e pr. K. de Koeijer, Zaamslag, 5e pr. Johs de Feijter, Zaamslag, 6epr. Constant Vereecken, Stoppeldijk, 7e pr. Sv J. Dieleman, Axel, 8e pr. L. Coene, Sas van Gent, 9e pr. K. de Koeijer Lz., Ter Neuzen. VI. SPANNEN WERKPAARDEN, minstens 3 jaar oud. a. Tweespannen le pr. 8, wed. Jos. Dael- Westdorpe, 2e pr. 7, C. de Feijter, Koewacht, 3e pr. 6, P. Dekker Fz., Axel, 4e pr. 5, wed, Jos. Daelman, Westdorpe, 5e pr. 4. S. de Feijter, Axel, 6e pr. 4, P. Dekker Fz., Axel, 7e pr. 3.50, wed. Jos. Daelman, Westdorpe, 8e pr. /3, E. B. Plasschaert, St. Jansteen, 9e pr. 2,50, A. de Feijter, Ter Neuzen, lOe pr. 2, Herm. de Feijter, Axel. b. Vierspannen, le pr. 10, 'wed. Jos. Daelman, Westdorpe, 2e pr. 7,50, P. Dekker lz., Axel, 3e pr. f 5, A. de Feijter, Per Neuzen. RUNDVEE. Vila. Stieren met meer dan 2 blijvende tanden. le pr. verg. zilv. med. en f 20, Jan de Feijter, Doornhof, Axel, 2e pr. 10, dezelfde. V1I6. Stieren met 2 tanden. le pr. verg. zilv. med. en 20, Stierenver- eeniging te Zaamslag, 2e pr. 15, C. de Feijter Az., Koewacht, 3e pr. 10, Joh. Scheele. Boschkapelle. VIIc. Stieren nog niet gewisseld. le pr. verg. zilv. med. en 15, C. de Feijter, Koewacht, 2e pr. 10, Jan de Feijter, Doorn hof, Axel. Ilia. Koeien, drie stuks baatgevende of kalfdragende van een eigenaar wiens hoofdbe- roep landbouwer is. le pr. 25, J. de Putter, Axel, 2e pr. 15, Jan van Hoeve, Axel. VI1I5. Koeien in de voile baat. le pr. 20, Jan de Putter, Steenbosch, Axel, 2e pr. 10, dezelfde, 3e pr. 5, H. Bonte, Koewacht. VIllc. Koeien, kalfdragend. le pr. 20, \ictor Boeditig, Stoppeldijk, 2e pr. 10, Isaac de Feijter Wz., Axel, 3e pr. 5, Jan de Putter Jz., Axel. (Aan de prijzen onder 7 en 8 a, b en c wordt dooi de afd. Zeelaud van het Ned. Rundvee Stamboek f 5 voor de le en f 3 voor de 2e pr. toegevoegd, onder voorwaarde dat bet be- kroonde fokvee (stieren ouder dan 1 jaar en koeien minstens eenmaal gekalfd hebbende) voor zooverre het 't type van het zwartbont ollandsche veeslag vertegenwoordigt, moet worden aangeboden voor inschrijving in het Ned. Rundvee Stamboek en dat de eigenaars van deze dieren lid worden van de afd. Zeeland wan het Ned. Rundvee Stamboek.) Vllle?. Vaarzen, bekalfd, met zes blijvende tanden. le pr. f 15, S. de Feijter, Axel, 2e pr. 10, P. Dekker Fz., Axel, 3e pr. f 5, J. de Putter Jz., Axel. VIIIg?6w. Vaarzen met 4 tanden. le pr. 15, C. de Feijter, Koewacht, 2e pr. 10, S. de Feijter, Axel, 3e pr. 5, dezelfde. VHIe. Vaarzen met 2 tanden. le pr. 15, B. C. IJsebaert, Axel, 2e pr. 10, Abr. de Koeijer, Sluiskil, 3e pr. f 5, Joh. Scheele, Boschkapelle. VIII/". Runders. Eenjarige. le pr. 10, S. van Hoeve Jz., Zaamslag, 2e pr. 7,50, Isaac de Feijter, Axel, 3e pr. 5, S. van Hoeve, Zaamslag. IX. S C II A P E N. a. Springrammen (Engelsch ras), pr. ad 5, J. Bliek, Hoedekenskerke. b. Idem (Inlandsche en gekruiste), pr. ad 5, geen inzendingen. c. Ooien (Eng. ras) minstens 3 stuks van een eigenaar, pr. ad 5, mej. C. N. van Dixhoorn, Axel. d. Idem van inlandsch en gekruist ras, pr. ad f 5, J. Bliek, Hoedekenskerke, 2e pr., F. van Hoeve, Axel. X. GEITE N. a. Bokken (Zwitsersche Zahne). le pr. Vereeniging Sti Joseph, Stoppeldijk, seer., J. F. Serrarens, 2e pr. Provinciale Veree niging, seer. J. A. Lyppens, Zuiddorpe. b. Id. (inl. en gekruiste), pr. ad 3, geen inzendingen c. en d. Geiten (Zwitsersche Zahne) en inlandsche of gekruiste. Iwee le pr. ad 4 en twee 2e pr. ad 3, Prov. Vereeniging, seer. J. A. Lyppens, Zuid dorpe. XI. VARKE N S. a. Beeren. le pr. f 10, niet toegekend, 2e pr. 5, idem. b. Zeugen. le pr. /10, idem, 2e pr. 5, idem. c. Zeugen met minstens 6 biggeu. le pr. f 10, K. de Kraker Az., Zaamslag, 2e pr. f 5 niet toegekend. XII. BOTE R. a. Op de boerderij gemaakt. le pr. 5, P. Dekker Fz., Axel, 2e pr. 2,50, Dina Lindeuberg. Eerv. verm., P. F. de JaegerIJsebaert, ljzendijke en F. Dekker Wz., Ter Neuzen. b. Fabrieksboter. le pr. 5, Cooperatieve Roomboterfabriek z/Het Hart", Wemeldinge, 2e pr. f 2,50 niet toegekend. XIII. HOEFRESLAG. Voor de beste verzameling hoefijzers, dienstig voor het zware landbouwpaard en gemaakt door gedipl. hoefsmeden in Zeeland le pr. 10, (uitgeloofd door den Alg. Secretaris, den heer Vorsterman van Oyen) J. Vlaander, Axel, 2e pr. 7,50, Jos. Kindt, Stoppeldijk. XIV. BIJENKORVEN of HASTEN. a. Doelmatigst gemaakte kast, pr. ad /2,50, H. C. Begheijn, Axel, 2e pr. 1, J. Weijns, Axel. b. Beste korf gevlochten van stroo, pr. ad 1, niet toegekend. c. Voor de beste inzending van den bij den bouw benoodigde werktuigen, pr. ad f 2,50, H. C. Begheijn, Axel. XV. LANDBOUWWERKTUIGEN. A. Door vaklui gemaakt. a. Camions. 3e pr., F. Klaassen en J. Vlaander, Axel, 4e pr., J. de Kraker Sanders en C. J. Schie- man, Axel. Eervolle vermelding ,T. Lansen en J. Brakman, Axel. b. Boerenwagens. 3e pr., J Lansen en C. J. Schieman, Axel. f. Rijtuigen. 2e pr. J. de Kraker—Sanders, Axel, Fl. ClarijsDellaert, ljzendijke, 4e pr. Th. Wee- maes, Kloosterzande, Hontenisse. Eerv. verm. Ch. van de V elde, Ter Hole, Hontenisse. g. Ploegen (een- en tweescharrige). le pr. lz. Cappon, Heinkenszand. Ti. Wind- of wanmolens. 4e pr. Gebrs Van Kerkhoven, Eecloo. m. Zeeftemolens. 4e pr. A. de Troije, Middelburg en E. de Maeijer, Meerdonck, 5e pr. Louis Verdurmen. St. Jansteen. n. Verzameling arbeidersgereedscbap. Eerv. verm. C. J. Schieman, Axel. XVI. PAARDENTUIGEN. a. Voor het best volledig harnassement voor landwerk. le pr. 5, Joz. P. Smies, Axel. b. Idem voor het rijtuig. 2e pr. f 3. J. de Kraker--Sanders, Axel, en Fl. ClarijsDellaert, IJzendijke, 3e pr. /2,50 J L. Vinck—de Vos, St. Nicolaas en I. P. Clarisse, Schoondijke, 4e pr. 2, Ch. van Gijsel, Hulst en J. P. Smies, Sluiskil. XVII. LANDBOUWWERKTUIGEN. B. Fabriekswerk. Voor de meest doelmatigste en grootste ver zameling Landbouwwerktuigen en Machines. Prijs Diploma, toegekend aan de wed. J. C. Massee Zoon, Goes. In deze rubriek werden nog toegekend eerv. yerm. aan Th. Weemaes, Kloosterzande, Laterie Van de Putte, A. BlauwaertUvo, St. Nico laas, B. GregoireVan den Heijcken, Berlaere, H. van de Bunder, Bassevelde, Franken en Weel, Goes, Brinkman Niemeijer, Zutphen, H. J. Breesink Co., Zutphen, P. de FeijterBliek, Ter Neuzen, A. Begheijn, Sluiskil, Gebr. Polak, Vlissingen, Alph. Verstraete, Eecloo, P. Nauwe- laersSomers, Willebroeck, G. Dees Gz. Jr., Hoek, G. F. P. v. d. Peijl, Ter Neuzen, A. Kooman, Sluiskil, Jules Melotte, Remicourt terwijl aan G. J. Gast, Axel, een diploma werd toegekend voor een verzameling gereedschappen en aan P. A. van Hoeve, Axel, voor een cement-ijzeren duiker en twee cement-ijzeren slieten met voederbak. XVIII. LANDBOUWONDERWIJS. Een prijs van 50, waarvan 25 is uitge loofd door de Maatschappij //Vooruitgang is ons streven" te Axel en 15 door den heer P. Dekker Fz. te Axel. H. Zonnevijlle en P. le Feber, Axel. PLUIMVEE en KONIJNEN. XIX. HOENDERS. Leghoenders. Minorca's, le pr. f 2,50, G. van Kampen, Boschkapelle. Braekels, le pr. f 2,50, K. de Koeijer Lz., Ter Neuzen. Leg-vieescbhoenders. Wyandottes, le pr. 2,50, S. van Hoeve Fz., 2e pr. 1, F. Diele man Chrz., beiden te Axel. Orpingtons, le pr. 2,50, J. M. Oggel, Axel. Vieeschhoenders. Mechelsche koekoek, 2e pr. 1, Jan de Feijter Lz., Axel. Niet genoemde rassen, 2e pr. 1, Jan de Feij^r Lz., voor Bolstaarthoenders en idem voor Boerenkippen. XlXto. KALKOENEN. Geen inzendingen. XX. WATER VOGELS. Eenden. Pekingeenden, le pr. f 2.50, Ch. Cappon, Axel. lndische Loopeenden, 2e pr. f 1, G. van Kampeu, Boschkapelle en idem A. de Koeijer, Ter Neuzen. Ganzen, le pr. 2,50, J. de Putter Jz., Axel, 2e pr. 1, A. de Koeijer, Ter Neuzen en idem Jan de Feijter Lz., Axel. XXL KONIJNEN. Twee le pr. ad 2,50, A. E. Steel, Zuid dorpe voor Vlaamsche reus (rammen en voed- sters), 2e pr. 1, dezelfde, voor Hollandsche Konijnen. Niet genoemde rassen, le pr. 2,50, M. Butler, Axel, 2e pr. 1, A. E. Steel. Zuid dorpe en idem Joh van Bendegem Gz., Axel. TER OP LUIST ERIN G. Eerv. verm., L. Verberkmoes, Axel, voor coll. reisduiven, Eerv. verm., Jules Drieghe, Gent, voor koppel duiven Alouette. Aan den heer Ph. J. van Dixhoorn werd voor zijne inzending paarden en rundvee, buiten mededinging, een eervolle vermelding toegekend. Na afloop van het concert op het terrein trokken de 3 muziekgezelschappen in optocht naar Axel en daar langs eenige straten naar de Markt. Te 7 ure gaven //De Vereenigde Werklieden" zeer verdienstelijk een concert, waarby verschil- lende der beste nummers van hun repertoire werden uitgevoerd, en dat met aandacbt door talrijke hoorders werd gevolgd. Daarna werd ook nog concert gegeven door ffConcordia" en Hosanna", waarna op de Markt ten aanschouwe van honderden toeschou wers een schitterend vuurwerk werd afgestoken, waarvan de verschillende nummers, vooral de groote, over het algemeen goed slaagden. Tot slot werden gegeven een stuk //Hulde aan den Landbouw" dat met het oorverdoovend knallende en sissende vervolgnummer een groot sueces had. In den stoomcarousel van Janvier en in ver schillende lokalen werd het feest nog eenige uren voortgezet. Wij virigen onze thuisreis aan met de over- tuiging dat de vergadering en tentoonstelling van de afdeeling Axel in alle opzichten geslaagd mag heeten. Het aantal bezoekers werd gisteren op 10,000 geschat. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een bos sleutels. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Re n zen-Cinema. Zondag 19 Juni a. s., om 3 ure, groote dag- voorstelling, met een kolossaal programma. Groote Cinema Pathe. Zondag 19 Juni a. s., van 3 tot 7 ure, dag- voorstelling zonder tusschenpauze (men gaat binnen als men wil). Staat gij op met een ellendig gevoel in uw rug Pijn in de lendenen en zijden Zijt gi] prikkelbaar of moedeloos Zonder energie Is uw urine bewolkt, zanderig ofbrandend? Heeft uw water een onnatuurlijke kleur?' Loost gij te veel of te weinig urine Zijt gij waterzuchtig of rheumatisch Wanneer gij het geringste verschynse) van een nier- of blaasziekte hebt, dan zijt gy nooit veilig voor een plotselinge ineenstorting der nieren of van de blaas. Uw ziekte kan zelfs een hoogeren trap bereikt hebben dan gij denkt en hoe langer zij veronachtzaamd wordt, des te dieper kan zij wortel schieten. Alleen een speciaal nierengeneesmiddel kan iederen wortel van een nierziekte uitroeien en de werkelijke oorzaak der ziekte genezen. Dit is de reden, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam genezen. Zij dienen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. Zij werken in overeen- stemming met de natuur en geven aan de nieren hun gezondheid terug, terwijl zij een natuur- lijke werking der blaas herstellen, zoodat het bloed behoorlijk gefiltreerd wordt en de vloei- bare onzuiverheden geregeld uit het lichaam worden afgevoerd. Ziet toe, dat de juiste naam Foster's Rugpyn Nieren Pillen op de doos voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1.75 voor een, of /10,voor zes doozen. ZEETIJDINGEN. Van 15 tot en met 16 Juni. s Van 15 tot en met 16 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 45 afgeschut; door de Westsl. 10 op- en 10 algeschut. Positie der Stootuschepeu. Door deze brengen wij onzen hartelijken dauk, aan alien, die ons blijk gaven van hunne deelneming in het over- lijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter en Zuster, Maatje Veeelst. A. M. JOCHEM en familie. Ter Neuzen, 17 Juni 1910. Bij akte, op den 19 Mei 1910 voor den ondergeteekenden Notaris verleden, op het ontwerp waarvan de Koninklyke Bewilliging is verleend bij besluit van den April 1910, nummer 20, is opgericht de Naam- looze Vennootschap Maatschappij tot Exploitntie der Oesterput Ostrea" gevestigd te Neuzen. De akte met de Koninklijke Bewilliging is in haar geheel geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staats- courant van den 14 Juni 1910, nummer 136. J HOSANG, Notaris. MUZIEKGEZELSCHAP Zondag 19 Juni a. s., 's nam. 5 ure, in den tuin van dhr. JOZ. DE FEIJ'lER. Alleen toegankelijk voor leden en donateurs. i 3 5 - VLAG. NAAM MS. Van ou naar. Lading. Inor 'fc Kt-uzeii 1 15 Eng. s.s. Skinningrove 1460 Skinning. ijzer idem Heriot 3506 Leith stukg. 16 idem River Thames 2242 jLonden idem ull Ter leuien i 15 Eng. s.s. Skinningrove 1460 Skinning. ledig idem River Scheldt 2199 Londen stukg. 16 idem Jet 2791 Grimsby ledig Eng. 3msch. Imogene 536 New-Castle phosph. Noor. s.s. Ravn 3016 Antwerpen steen oor Uenl 15 Duitsch s.s. Maria Russ. 2993 Frederiksh. hout 16 Eng. s.s. Tynemouih 6289 New-Castle kolen lau Gent t 15 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. Duit9ch s.s. Lisbeth Cords 2527 Steltin phosph. Eng. s.s. II umber 2895 Goole stukg. idem Hero 2194 Hull idem Belg. 8.8. Neptunua 563 Ostende ledig Duitsch s.s Hermia 2964 Neufarw. phosph. 16 Eng. sch. Dependance 338 Exeter cement Deen. s.s. Hjortholm 3960 New-Castle ledig Noor. s.s. F rogner 4177 Blyth idem Duit. Zeel. Moderne Kunst 1902 Rotterdam idem Russ. 8 8. G. Dragomirow 5579 Grangem idem Eng. s.s. Harelda 3645 Manchester stukg. idem Avocet 3985 Liverpool idem Noor. s.s. Norden 2197 Rotterdam ledig s.s. HARALD in lossing te Kroonstad. s.s. J ENN Y vertrok 15 dezer van Newcastle on Tyne naar Archangel. s.s. RICHARD in lading te Trangsund voor Londen. s.s. ELISABETH van Archangel naar Londen passeerde 14 dezer Lodingen. s.s. HELENA vertrok 12 dezer van Onega naar Londen. s.s. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 7