C-eneoskundig praatje. DeNieuwstePortretten Alsook de Eriefkaarten Getnengde herichten. Adverlentien. Vereeniging „YLISSINGEN VOORUIT". H U IS V LI J T - TEN TOO N ST E LLIN G Bloedarmoede Slechte Spijsvertering. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. den Heer en Mevrouw MEIER, URINE-0RGANEN. GEHEiME ZIEK7EN - NIEREN. van de Koninklijke Familie, Firma P. J. van de Sande. jSu we over //kroonsters" schrijven zij hier aangestipt dat in de afdeeling Axel als nieuwig- heid de dames over het algemeen druk deelnemen aan hetgeen in deze dagen geschiedt. Niet alleen dat wij zooals reeds gemeld Dinsdagavond op gezang van dames waren veigast, en dat zij aan de voorbereiding van pen en ander druk hadden geholpen, maar wij zagen er ook een groot aantal deelnemen aan den rijtoer, wat wij elders nog niet waarnamen. Het dorp Zaamstag toonde zijne belangstel- hng door de van vele woningen uitgestoken dnekleur, terwijl een drietal eerepoorten den be- zoekers een //welkom", //hulde aan denlandbouw" en wtot weerziens" toeriepen. Men reed door het dorp naar de hofstede //de Punt van den heer Abr. Dees, waar de stoet werd ontvangen door het muziekgezelschap z/De olharding". Op de hofstede stapten we nit en werden daar door een aantal jonge dames op guile wijze verfrisschingen aangeboden. De daar genoten ontvangst zal zeker een aangename heiinnering laten bij de deelnemers van den rijtoer. Nadat elk zijn plaatsje weer had opgezocht leden we terug naar Zaamslag, waar nog eenigen tgd werd getoefd. {Zie verder het Tweede Blad). Zijn eer. In een der dorpen van West- rriesland speelde zich het volgende af In dat dorp is een MiddenstandveygenigiDg, met, natuurlijk, een vooyzitter en een secretaris. Dezen geraaktgfl evenwel in onmin, door ver- SOuii van meening omtrent den te volgen weg, om de vereeniging tot hooger bloei te brengen. t Liep zoo hoog, dat de secretaris den voor- zitter leelijke dingen verweet, die later niet waar bleken te zijn. De voorzitter liet zich dit echter niet aanleunen. Bij schreef den be- leediger een brief, die danig op pooten stond, en waarin hij zijn //heer" (hij bedoelde zijn eer, doch de kracht der gewoonte, om er de dialec- tiscbe h voor te voegen, speelde hem booze parten) terug verlangde. //Als gij mij mijn heer niet teruggeeft, zal ik mijn recht zoeken", luidde het dreigend. Nu was de secretaris toevallig barbier en een week tevoren waren 's voorzitters lokken onder zijn schaar gevallen. De barbier zat danig in 't nauw. 't Haar van den voorzitter was nergens te vinden. Ook hij greep naar de pen en schreef, dat hij den voorzitter zijn heer niet terug kon geven daar het met 't heer van vele anderen in de sioot was gegooid. Belaugstellend vraagt de jeugd nu den voor zitter, of hij zijn //heer" al terug heeft. ier heeren uit Alkmaar, die Zaterdag een zeiltochtje maakten op het Alkmaarder meer en zich daarbij ondanks invallende duis- ternis en dreigend slecht weer te ver waagden, werden door een rukwind overvallen, zoodat de zeilboot omsloeg en zonk. Twee visschers hoorden het hulpgeschreeuw en schoten in een roeiboot toe, maar door het duister en het slechte weer konden zij niets vinden en, daar zij ook niets meer hoorden, keerden zij ten- slotte onverrichterzake terug. Den volgenden morgen zagen zij een mast boven water uitsteken. Zij roeiden er heen, en zagen, naderbijkomende, vier hoofden boven water uitsteken. De schipbreukelingen hadden den ganschen nacht op het gezonken scheepje gestaau met het hoofd even boven water, in doodsangst zich aan de touwen vastklemmend. Zij werden nu gered. Twee van hen waren zoo yerstijfd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. - Zaterdag heeft te Eindhoven het leidings- comite geruimen tijd vergaderd met de firma Philips Co. Op verschillende vragen, door het comite gesteld, verklaarde de firma, dat zij zal nagaan, hoeveel werkliedeu meer dan 200 zouden kunnen geplaatst worden. De firma heeft enkele per sonen op het oog, die zij beslist wel, andere, die zij beslist niet terug wenscht te nemen zij zal trachten dit laatste getal zoo gering mogelijk te maken. De mannelijke arbeiders zijn reeds grootenaeels vervangen. Wat het getal buiten die twee categorieen bet left, een gedeelte zou bij loting kunnen worden teruggenomen. Diegenen die nu geen plaats kunnen vinden, Wil de firma geleidelijk in de toekomst wel terugnemen, met dien verstande dat echter ook ten minste een gelijk getal andersdenkenden zullen worden aangenomen, ten einde op katholieke feestdagen te kunnen werken. De tirma verklaarde zich niet ongeneigd de correspondentie voor het aanwerven van nieuwe werkkrachten tot de vergadering over haar antwoord zou hebben beslist, op te schorten. De voorwaarde werd echter gesteld, dat toon en inhoud van het orgaan De Lamp moeten vei anderen gebeurt dit niet, dan zullen zij de onderhandelingen dadelijk afbreken. Op heeterdaad betrapt. Op verschillende tijdstippen werd bij den heer Borreman, winkelier te Naarden, geld vermist, hetwelk werd weg- genomen als de bewoners des Zondags op familie- bezoek gingen naar Oud-Valkeveen. Het eerste vermiste men op 6 Maart 4 en 6 en daarna op verschillende data 10, nog eens f 10 en eindelijk 30, zonder dat er sporen van inbraak waren te ontdekken. Nadat de bewoners het moede waren om over de raadselachtige verdwijning van dit geld allerlei, zelfs onaangename gissingen te maken, besloot men den rijksveldwachter Kievit te Naarden met het geval in kennis te stellen. Deze heeft zich een paar keer in een kast verborgen gehouden, zonder resultaat, doch thans is het hem gelukt den dader te vatten. 's Middags te 2 uur hoorde hij gerucht in de woning. Door een gaatje in de kastdeur zag hij de slaapkamer langzaam opengaan. Zekere D. Kortbof, oud 31 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen, wonende over B., stak behoedzaam het hoofd om den hoek van de deur en kwam sluipende binnen. Voorzichtig keek hij in een bedstede en onder een ledikant, of er zich iemand in of onder bevond en liep daarop naar de kast, waarin Kievit zich verborgen hield. Deze wist zich zoo te wringen, dat de insluiper de kast opende en den rijksveldwachter niet bemerkte. Daar6p opende hij de chiffonniere, nam een geldzak er uit en begon op tafel een gedeelte van zijn buit uit te tellen. Op dat oogenblik sprong Kievit te voorschijn en arresteerde den dief op heeterdaad. Naar de N. R. Crt. verneemt, is het Renter telegram betreffende het vergaan van de Cura^ faoschen gouvernementsschoener //Gouverneur Van Heerdt" officieel bevestigd. Het schip, dat op weg was naar Curagao, werd Zondagnacht tegen de rotsen op de Noord kust van het eiland verpletterd. Negen personen verloren het leven, onder wie de gezaghebber van Bonnaire, de heer A. E. J. van den Brandhoff. Zijn echtgenoote was reeds met een vorige ge- legenheid naar Curafao gegaan. Te Rastatt is een kapitein van het llle regiment infanterie wegens mishandeling van soldaten in 200 gevallen tot 2 jaar gevangenis- straf en uitstooting uit het leger veroordeeld. Als men zich herinnert hoe betrekkelijk gemakkelijk andere soldatenmishandelaars in Duitschland er af kwamen, dan maakt men de gevolgtrekking dat deze kapitein wel bij- zonder erge dingen moet hebben gedaan om zich zulk een zware straf te zien opleggen. De Keizer van Duitschland heeft aan den jongen erfgroothertog van Oldenburg, die zooals wij gemeld hebben met gevaar voor zijn eigen leven zijne grootmoeder, groothertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin, de moeder van den prins der Nederlanden, uit het water gered heeft. de Pruisische reddingsmedalje aan het kind ver- leend. De erfgroothertog had ook de Mecklen- burgsch-Schwerinsche reddingsmedaljegekregen. Een spoorwegbrug bij het station Loule- Bourgas van den Orient-spoorweg is Zaterdag- morgen ingestort onder een trein met levens- middelen, komende van het Noorden. De postwagen werd geheel vernield en eenige wagens vielen in het water. Er is een doode, (een conducteur) en negen gewonden. Volgens nadere berichten is het ongeluk een gevolg van een schandelijken aanslag. Een aantal klinkbouten waren verwijderd, waardoor de trein uit de rails liep, nog voor hij op de brug was. De aanslag was klaarblijkelijk gericht tegen Magmoed-Sjefket pasja, den Minister van Oor- log, die uit Albanie terugkeerde en eerst voor- nemens was, per spoor te reizen, maar in plaats daarvan te Saloniki aan boord van een stoomboot was gegaan. Nabij Como in Italie heeft men een koffer opgevischt, bevattend het lijk van een jonge vrouw, dat herkend werd als dat van mevrouw Mary C'rittenden-Castle, tooneelspeelster, die in 1908 te New-York woonde. De politie heeft te Reggiano zekeren Con- stantin Ispalatof aangehouden, afkomstig van Sint Petersburg, verdacht in de misdaad te zijn betrokken. Reeds bij zijn eerste ondervraging, heeft Ispalatof zich herhaaldelijk tegengesproken. Naar het schijnt werd mevr. Crittenden-Oastle in bewusteloozen toestand in den koffer gelegd en is zij erin gestikt. De herzieningszaak van Vermeylen voor het assissenhof van Oost-Vlaanderen is op een vrijspraak uitgeloopen. De jury heeft Zaterdag ontkennend geantwoord op de vragen naar zijn schuld aan den moord, in 1905 gepleegd op de twee zusters Reymenan, (waarvoor hij toen veroordeeld is tot de doodstraf, wat veranderd werd in levenslangen dwangarbeid), en daarop heeft het hof hem vrijgesproken. Het vonnis voegt er aan toe, dat Vermeylen, die al dien tijd in de gevangenis heeft gezeten, recht heeft op eene schadevergoeding, welke later zal bepaald worden. De uitspraak van de jury werd met gejuich door het publiek ontvangen. Na het eind der zitting werd Vermeylen door geestdriftigen op- getild en buiten bet gebouw gedragen. En in de vreugde bezorgde men dezelfde eer aan zijn broeder. Een inwoner van Lommet (Belgisch Lim- burg), zijn vrouw, vergezeld van hunne vier kinderen, waren in een bosch hout gaan kappen. De kinderen klommen op een vlot, gelegen over een grooten put. Het vlot kantelde om en de kinderen vielen in het water. Op hun noodkreten kwamen de ouders toe- geloopen en twee der kinderen konden gered worden. De redding voortzettende, vielen vader en moeder ook in het water en, samen met de twee andere kinderen, oud 3 en 7 jaar, ver- dronken zij. Zaterdagmorgen had men te Calais den gezonken onderzeeer zoo hoog opgehaald dat hij bij laag water droog kwam. Zoodra dat gebeurde, werd bet mangat aan de voorzijde geopend de bevinding van een der duikers dat het deksel open was, bleek onjuist te zijn geweest en haalde men daaruit het lijk van den kwartiermeester-stuurman, die in den naphta dreef en geheel geconserveerd was. Eerst werd gemeld dat deze niet verdronken zou zijn, maar langzaam gestikt, maar volgens latere berichten hebben de geneesheeren, die de lijkschouwing verrichtten, gemeld dat hij door verdrinking snel is gedood. Toen het Zaterdagavond weer laag water was, werd er nog een lijk opgehaald en Zon- dagmorgen weer twee. Men heeft in het vaartuig twee scheuren gevonden, een van 4 meter lengte en 60 cM. breedte, de andere minder groot en voorts in den achtersteven een gat van 20 cM. middellijn. Het zal nog wel eenige dagen duren voor men alle lijken voor den dag heeft gehaald. De lijken werden overgebracht naar het als doodenhuis ingerichte magazijn, waar zij in bij zij n der familieleden werden gekist. De marine- overheid laat het niet aan eerbewijzen ontbreken. De ondersecretaris van Marine Che ran is zelf aanwezig. Bij iedere kist staan vier soldaten als rouwwacht. Aan de begrafenis hebben 4000 soldaten en 4 eskadrons cavalarie deelgenomen. De duikers zijn voortdurend bezig om te trachten de breuken af te sluiten. Men zal bovendien trachten het vaartuig drijvende te houden, door een aantal daaraan bevestigde tonnen. Een slechte spijsvertering is wel een der zaken die het spoedigst het vrouweiijk organisme van streek brengt. Aan alle vrouwen wier spijs vertering moeielijk is, zeggen wij dit: Uw slechte spijsvertering wordt door bloedarmoede veroorzaakt. Gij moet de oorzaak der bloed armoede vernietigen, om hare uitwerking te doen verdwijnen. Door uitsluitend de verterings- organen te verzorgen, gaat gij den verkeerden weg op, want de werkelijke bron van het kwaad, het blood, maakt, door zijn zwakte eu zijn on- zuiverheid, dat de maag zwak en ziek blijft en dat de ziekte slepend wordt. Doe het kwaad verdwijnen door het eenvoudigste en tevens het krachtigste der geneesmiddelen, de Pink Pillen". Ziet eens welk een goede uitwerking zij ge- had hebben op Mej. Anna van Eck, een wel- bekende inwoonster van Hollandsche Veld. Zij heeft ons geschreven z/lk heb gedurende lange jaren aan maagpijnen geleden. Ik dacht dat mijn ziekte slepend was geworden en dat ik er nooit van zou genezen. Tengevolge van mijne maagpijnen was mijn al- gemeene gezondheidstoestand zeer slecht ge worden. Ik kon aldus niet voldoende voedsel opnemen, en zoo was ik dan ook tot een staat van erge verzwakking vervallen. Ik had wel heel wat middelen beproefd, maar ik moest bemerken dat zij onmachtig waren om mij te genezen. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen aangeraden, en de personen die dit deden waren zelve door dat middel genezen. Ik heb die Pillen genomen en ondervond er dadelijk de goede uitwerking van. Ik moet zeggen. het aan de Pink Pillen te danken te hebben dat ik een goede maag en een uitmuntende gezondheid heb weergevonden." Waarde lezers, indien gij niet tevreden zijt over uw maag, neemt dan een proef met de Pink Pillen. Er is geen reden waarom gij niet dezelfde uitwerking zult verkrijgen als Mej. A. v. Eck heeft verkregen. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en f 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apotbekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 18 Juni Zondag 19 Maandag 20 u Dinsdag 21 n Woensdag 22 n Donderdag 23 Vrijdag 24 n 11.5 11.52 0.12 0.51 1.28 2.3 2.39 11.29 12.33 1.9 1.45 2.22 2.57 OPLOSSING Longen -)- Abdijsiroop Leven -)- Gezondheid. Longen Abdijsiroop Pijnen -j- Smarten. WANT het eenigst middel tegen Asthma en alle borst- en longaandoeningen is de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO. Prijs per flacon van 230 gram 1, van 550 gram f 2,en van 1000 gram 3,50. floe grooter flacon, hoe voordeeiiger dusVerkrijgbaar bij alle Drogisten, Apotbekers en de bekende verkoopers. Centraal-Depot L. I. AKICER, ROTTERDAM. van 10—22 Augustus Inzenders worden dringend verzocht mede- deeling van hunne inzendingen te doen vooi* 15 Juli a. s. en de voorwerpen in te zenden niet later dan Augustus a. s., alles aan het adres van den Voorzitter W. L. WINKEL- MAN, Groote Markt, No. 14. De Secretaris, J. G. VAN NIFTRIK Jr. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Geneeskundig Cabinet te GENT. 64 Bagattenstraat 64. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Kiiet*- en Biaas- ziekten, Troebei water, en alle versche en verouderde geheinrse ziek» ten, verzwakking, vrouwen- ziekten. Eene levensverz. Mu heeft beschikbaar een groot kapitaal voor le hypoth. bij voor- keur op landerijen. Br. fr. motto „La<je Rente" bur. v. d. blad. in 3 verschillende opnamen van de Firma Guy de Coral Co., Hoffotograaf, zijn verkrijgbaar bij de Firma P. J. DE SANDE. naar diezelfde FotographiSu gemaakt in zeer fijne uitvoering Broomzilver 10 cents per stuk en in Autotypie 5 cents per stuk. Roekhandel, Ter Xeazen. 11 ii -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2