ALSMEDE VAN AL DE VOORHANDEN Z1JNDE MODE-ARTIKELEN. Kinderpakjes, Luster-, Colberts, Stof- en Xantoorjassen, Drilblouses en Drilpakjes, Fantasie-Vesten en van Stroohoeden. |Abdi|siroop EXTRA VOORDEELIGE aanbieding van MSDDELBURG, LANGE DELFT A 94. Een doom in't oog De uitverkoopprijzen staan op elk kleedingstuk bij kostenden prijs genoteerd. Tot leden-fokkers werden benoemd de beeren JVI. Govaert te Westdorpe, J. L. Mol te Drie- wegen, Job van der Hage Cz. te Ouwerkerk en J. L. Vermeulen—Bruijnzeel te Sluis. Vervolgens werden tot plaatsverv.-veeartsen aangewezen de heeren L. J. Colsen te Ter Hole, A. de Graaff te Seherpenisse en M. Lu- cieer te Oostburg. Tot plaatsverv.-fokkers werden gekozen de heeren C. A. de Bruijckere te Breskens, F. van Hooru, te Kapelle en M. J. de Muijck te Aardenburg. Ter voorkoming van misverstand deelte deheer Vorsterman van Oyen mede dat deze cotnmissie is benoemd voor het keuren voor toekenning der premie's ait de Prov. subsidie, terwijl de oude keuringscommissie blijft bestaan voor het keuren en toekenning der premies uit de Rijkssubsidie. Aan de Provinciale Staten van Zeeland is voor de jaren 1911 en '12 wederom eene provinciale subsidie aangevraagd van 3550, ter bevordering der paardenfokkerij in Zeeland. De Maatschappij telde toen de contributie moest worden voldaau 3108 leden daarom is "vergemaakt aan de Koninkljjke Nederlandsch LaLlbouw vereeniging aan contributie over 1910 de sota van f 310,80. Aan het. Nederlandsch Landbouw-comite is overgemaaVt eene som van 40, zijnde het bedrag der contributie voor 1910. Alsnu is aan de orde de benoeming van een algemeenen Voorzitter der Maatschappij, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. H. C. Mooleuburgh. Met 10 stemmen wordt benoemd de heer Dominicus 4 stemmen waren uitgebracht op den heer A. J. 1Fokker en 1 op Jhr. redenburch. De heer Vorsterman van Oyen vraagt als oudste lid den heer Dominicus of hij de benoe ming wil aannemen. De heer Dominicus deelt mede dat hij aan- vankelijk, toen hem in de vorige Hoofdbestuurs vergadermg gevraagd werd of hij zich eene keuze zou laten welgevalien, hij niet dadelijk toestemmend heeft durven besiissen. Hij heeft zich toen afgevraagd of het niet beter was dat een practisch landbouwer die plaats zou innemen. Na verschillende overwegingen meende hij zich echter beschikbaar te moeten stellen. Niet omdat hij zich zoo uiterst bekwaam acht, maar uit overtuiging dat de keuze beperkt is, wilde hij zich niet terugtrekkeu. Hij weet bij ervaring dat de samenwerking in het Hoofdbestuur nooit ontbreekt en dat de afgevaardigden de arbeid daarvau waardeeren. Ilij heeft nu reeds 25 jaar met de Maatschappij meegewerkt en is daaidooi nauw aan haar verbonden en met hare zaken op de hoogte. Nu de beslissing is gevallen moet bij eerlijk erkennen dat hem die verheugt en hij verklaart onder dankbetuiging en een beroep op aller medewerking de eervolle taak te aanvaarden. 0 roept ook toegevendheid in, waar hij 2 vooigangers had, die moeilijk zullen zijn te evenaren. J Met applaus werd de aanneming der benoe ming begroet terwijl mej. C. W. van Dixhoorn bandied'W °zen voorzitter een bouquet over- Bij acclamatie werd de heer Dominicus ook benoemd als afgevaardigde naar het Ned. Landb. comite, in plaats van den heer Moolenburgh. Tot nieuw lid wegens stijging van het aantal leden werd benoemd de heer B. Giljam te Ouwerkerk, thans pi. verv. lid, terwijl als zoo- danig werd gekozen de heer Jhr. Van Vredenbuch te Tholen. Nog wordt in plaats van wijlen den heer Moolenburgh bij acclamatie benoemd tot lid van 't Hoofdbestuur der Kon. Ned. Landb. veree- niging de heer Dominicus. De Voorzitter doet mededeeling van verschil lende ingekomen stukken, o. in. verslagen omtrent de vlascultuur, waarover de Directeur- Generaal van Landbouw gegevens verzocht. De verslagen der aldeelingen waren zeer interessant en zullen later in het Landbouwblad worden opgenomen. Door de Regeering is eene subsidie van f 312 verleend voor het geven van zomercursussen aan volwassen meisjes in zuivelbereidiug, te Koewacht, Wolfaartsdijk, Nieuw- en St. Joos- land en Ouwerkerk. Doorgezonden is een verzoek van de Afdeeling Axel aan Ged. Staten voor het laten varen van een extraboot op Donderdag 16 Juni. De heer Van Dixhoorn deelt mede dat daar- voor als voorwaarde werd gesteld betaling van 120 boven het reisgeld. Als te bezwarend is de afdeeling daarop niet ingegaan. De aanvrage van den zuivel-consulent ora sub sidie voor het maken eener reis is ingetrokken. Op voorstel van het bestuur wordt besloten te voldoen aan het verzoek der Commissie van toezicht op de landbouw-winterschool te Goes om haar weer evenals vroeger f 60 uit te keeren van de subsidie die voor bevordering van landbouwbelangen wordt uitgekeerd. De afdeeliugen zullen dan elk f 25 in plaats van f 30 ontvangen. Nog wordt meegedeeld dat het Hoofdbestuur vooruemens is binnenkort het oordeel der af- deelingen te vragen omtrent het verslag over de wijziging der jachtwet, door eene commissie te benoemen om een algemeen verslag daarvan samen te stellen en dat rapport in te zenden aan de Regeering met verzoek om met de inge- brachte bezwaren rekeniug te houden. Ook zal getracht worden te komen tot uit- voeriug van het denkbeeld van den heer Van Dixhoorn tot het houden van een keurtentoou- stelling te Middelburg, waarvoor onderhandeling met verschillende vereenigingen noodig is en waarvoor ook den steun van de kon. Ned. Landbouwvereeuiging zal worden gevraagd. De heer Van Dixhoorn merkt op dat hij die tentoonstelling gaarue zoodanig zou inge- richt zien dat elke afdeeling afzonderlijk expo- seert opdat men vergelijkingen zou kunnen maken omtrent de resultaten die deze elk voor zich verkrijgen. De oorzitter zegt overweging van dit denk beeld toe. Nog is ingekomen een verzoek van de ver- eeniging van leeraren aan landbouwwintercur- sussen om adhaesie te betu gen aan haar verzoek aan de Prov. Staten om een toelage van 25 cent per lesuur. Nader is meegedeeld dat het verzoek bij Ged. Staten gunstig is ontvangen zoodat wef geen verdere pogingen daarvoor noodig zijn. In verband daarmede wordt besloten den loop der zaak at te wachten en desnoodig later op te treden. Een voorstel der afdeeling Noord-Beveland betrettende een overzetveer te Kortgene zal worden aangehouden tot overname van den stoombootdienst MiddelburgZierikzee door de Provincie aan de orde komt. De heer Jhr. Van Vredenburch vraagt of al iets gebleken is van de werking der Kon. Ned. Landbou wvereeniging. De heer W. Kakebeeke deelt mede dat deze voornemens is in 1913 een nationale en inter- nationale tentoonstelling te houden waarop zij die wenschen in te zenden dus reeds bedacht kunnen zijn. De beer 1. G. J. Kakebeeke deelt mede dat op het eiland Tholen vanwege de Kon. vereeniging een proefveld is aangelegd voor vlascultuur met zaad uit de Oostzee-provincien, ten doel heb- bende de Nederlandsche landbouwers en die uit de Oostzee-provincien nader bijeen te bren- gen. Ook op dat terrein is de vereeniging dus werkzaam. De heer Snijder verzoekt het Hoofdbestuur hare aaudacht te willen wijden aan eene aange- kondigde wet op den arbeid en als deze wordt ingediend te letteu op de belangen van den landbouw, die op sommige tijden van 'tjaar, om den oogst goed binnen te krijgen, vele handeu vordert, opdat de landbouw daarbij niet in het gedrang zal komen. De Voorzitter zegt toe dat daarop zal worden gelet. Ilierna wordt de vergadering door den Voor zitter gesloten. Na afloop der vergadering werden het Hoofd bestuur, de afgevaardigden en de gasten door den heer Van Dixhoorn namens het bestuur der afdeeling Axel uitgenoodigd tot een ge- meenschappelijken maaltijd in het Hotel het Gulden Vlies" van den heer Rolff. Bij het verlaten der vergadering trof ons de mooie verlichting van het stadhuis, van alle lijnen schitterden honderden lichtjes, alsook een transparant //Hulde aan den Landbouw," wat een prachtig effect raaakte. Nog valt te vermelden dat te 8 ure door de muziekgezelsehappen ^Concordia" en //Hosanna" op de versierde kiosk op de Markt een concert werd gegeven, dat door velen werd aangehoord, ook door de vergaderden in de raadzaal, wier discussies daardoor wel eenigszins gehinderd werden. Alles samenvattende was de inleiding van den eersten avond een succes voor de afdeeling Axel, een gunstig voorteeken voor de volgende dagen. Woensdag 65 Juni. Keerden we gisteravond met het prachtigste weer dat men zich wenschen kan huiswaarts, hedeumorgen vroeg bij de hand zijnde om ons weer reisvaardig te maken en maatregeleu te nemeu om onze waarnemingen tijdig ter kennis van de lezers teMrrengen, ontwaarden we een druilige lucht en motregen. Even welhet weerglas voorspelt veel goeds en daarom zijn we tock vol goedeu moed voor den dag van heden. Op ouze reis naar Axel bemerkten wij dat het in de omgeving tamelijk geregend had. Tegen 9 ure gingen we op ter Algemeene Vergadering, die gehouden zou worden in eene tent op het tentoonstellingsterrein, eene weide door den Voorzitter der afdeeling belangeloos disponibel gesteld. Reeds van verre bood dat terrein door het daar reeds geplaatste een kleurigen aanblik. Het ontbreekt ons thans aan de gelegenheid daarover uit te weiden en komen er nader op terug. De voor de vergadering bestemde ruime tent, was van binnen versierd. Op een podium was geplaatst een buste vau H. M. de Koningin, tusschen eene smaakvolle bloemversieriug. Na aankomst van den extratrein begonnen de bezoekers ter vergadering te komen. O. m. arriveerden Z.Exc. de Commissarisder Koningin, Mr. Dijckmeester, en het lid van Gedep. Staten, de heer Van Rompu. Ook was aanwezig de heer Huizinga, burgemeester van Axel en de wethouders de heeren Lamaitre en Kruijsse, met den secretaris den heer J. A. van Vessem. De vergadering werd door de leden zeer druk bezocht. (Zie verder het Tweede Blad). eene voort- durende er- gernis is het, wanneer ie- mand aan de borst of lou- gen lijdt. Wanneer delijdersde ABD1JSIROOP, KLOOSTER 8ANCTA PAULO, aan- wenden, is die ergernis spoedig geweken en zal een volkomen genezing intreden. Prijs per flacon van 230 gram 1. van 550 gram f 2.en van 1000gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus. Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apothekers en de bekende verkoo- pers. Centraal-Depot L. i. AKKER, ROTTERDAM. Gemeenteraad wan Sas wan Gent. Vergadering van Zaterdag 11 Juni 1910. Aanwezig waren alle leden, behalve de heer Hamelijnck. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1. Tegen een raadsbesluit der gemeente Clinge, tot instelling eener kermis te Nieuw Namen worden geen bezwaren geopperd. 2. Aan de Gebr. Swartele wordt teruggave van erfpacht verleend over 1909. 3. Aan A. van de Graaf, thans te Dordrecht wordt ontheffiug vau hoofd. ornsl. verleend over 2 maanden tot een bedrag van 0,811/2. 4. Tot 4e lid van het stembureau bij de Dinsdag te houden stemming (Prov. Staten) wordt benoemd de heer LVlalotaux, plaatsver- vangend lid, de heer Buijsse. 5. Wordt goedgevonden een post van f 50, op de begrooting te brengen voor nog te betalen rechtskundige adviezen. 6. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten in den stationsweg de kantsteenen en lantaarnpalen te verzetten, een voetweg te maken breed 1.20 M. van Waalklinkers, een lantaarn- paal bij te plaatsen en de voetweg af te maken met eiken palen, waarvan de kosten zullen Groote Balans-Uitverkoop HeerenJongeheeren- en Kinder-Kleedingstnkken, KREYHBORG C°., Er zijn due thaas 2 com missies. Dit is volgens de wijziging in't reglement op voorstel •der afdeeling Axel. De Rijkscommissie keurt dekhengsten en merries van 2 jaar, de thans benoemde commissie merries van 3 8 jaar. o o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 3