A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaideren. Beplanting Wegen. No. 5467. Dinsda^r 14 Juni 1910. 50e Jaargang. Aanbesteding. Kamer van Koophandel en Fabrieken OfiEWISIIli Binnenland. BBBSTB BLAJ. Openbare Vergadering FEUILLST0N. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Yoor Amerika f 1,321/3 en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op l^aandag 20 Juni 1910, des namiddags drie wuv, ten gemeente- huize in het openbaar, bij enkele inschrijving, in twee perceelen aanbesteden het onderhond van en het ver- richten van werkzaamheden aan de gebouwen en andere gemeente- eigendoinmen gedurende 1910. Plaatselijke aanwijzing zal gesehieden in de kom op 16 Juni 1910 en te Sluiskil op 17 Juni 1910 telkens des voorruiddags tien uur. Het bestek ligt vanaf heden ter gemeente- secretarie ter inzage terwijl verdere inlichtingen te verkrijgen zijn bij den Gemeentebouwmeester. Ter Neuzen, 13 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. te Ter SSeuzen. op Woensdag den 15 Juui 1910, 's nam. 8 uur. De Voorzitter, A. C. LENSEN. De Secretaris, H. J. YOOREN. 31) •Of ik het aanneem 0, ja, ja, zonder aar- zelen, want sedert vele jaren wacht ik er op. Mijn kinderen, ge ziet mij aan also! ik mijn verstand verloren heb Neen, neen Traverse neen, Herbert! Ik ben bij mijn voile kennis, maar ik mag mij voorhands nog niet duidelijker uitdrukken Aangezien uw oom het niet dienstig achtte, Herbert,jou geheel vertrouwen teschenken en je alles te zeggen, mag ik hem niet vooruit- snelleu. Ge zult alles vernemen, als jij, Herbert, den majoor mijn antwoord heb overgebracht." Zonder dat mistress Rocke de eigenlijke oorzaak van hare opgeruimde stemming nader deed kennen, deelden Traverse en Herbert nit tdiepst huns harten daarin en de avond verliep m het voile genot hunner blijdschap, zooals \r°^ 1°°^ 111 deze nederige woning was beleefd. Nadat Traverse en Herbert zich naar hunne earner hadden begeven, verdiepten zij zich in gissingen over het onverwacht geluk hunner moeder. Deze bevond zich echter in een te De Bond van Nederlandsche bierbrouwerijen heelt den volgenden brief gericht aan de profes- soren en doctoren der Medische Faculteit in NederlandZooals u niet onbekend zal zijn, neemt het aantal van ben, die zich geheel van het gebruik van alcoholhoudende dranken ont- houden, meer en meer toe deze personen laten zich daartoe leiden door de overweging, dat alcohol, in welke hoeveelheid ook, al is deze nog zoo gering, schadelijk werkt voor de ge- zondheid van den gebruiker. De omstandigheid, dat naast de Nederlandsche Vereeniging van alcoholhoudende dranken hier te lande, evenals elders, de ^olksbond tegen misbruik van sterken drank bestaat, wijst er reeds op, dat niet alle leeken, welke zich op het terrein van den medicus wagen, eenstemmig van oordeel zijn, dat alcohol in matige hoeveel heid gebruikt, nadeelig is. Namens genoemden bond van Nederlandsche Brouwerijen hebben wij, in overleg met een uwer collega's gemeend, ons tot de meest be- kende Nederlandsche professoren en doctoren der medische faculteit te moeten wenden, met het beleefd verzoek, ons hunne zienswijze in dezen te willen mededeelen en wel liefst in een vorm, dat hunne verkiaringen kunnen worden openbaar gemaakt. Of u er de voorkeur aan geeft uw antwoord in uitvoeriger, dan wel in beknopter bewoordingen samen te vatten, laten wij natuurlijk geheel aan u over. De vragen, welke voor ons van het meeste belang zijn, luidden 1. Acht gij een matig gebruik van bier nadeelig voor de gezondheid 2. Kan het bier als volksdrank bevorderlijk zijn tot bestrijding van het gebruik van ster'ke dranken TER NEUZEN, 13 Juni 1910. Yoor de betrekking van tijdelijk onderwijzer of onderwijzeres aan school D te Sluiskil hebben zich 3 sollicitanten (1 onderwijzer en 2 onder- wijzeressen) aangemeld. Op de voordracht ter benoeming van een divecteur der electrische centrale te Delft is als no. 1 geplaatst de heer F. P. G. van Loenen Martinet, ingenieur aan de Rijkscentrale te Ter Neuzen. De heer A. J. Mulder alhier, onderwijzer aan de Chr. School te Othene, behaalde het diploma van voldoend afgelegd examen als Opzichter van den Rijkswaterstaat. Gisterenavond werd in //De Buiten-Socie- teit' alhier een concert gegeven door bet harmoniegezelschap ,/Kunst in 't Vermaak," van vioolijke stemming om te kunnen slapen en nog lang kon men haar op en neer hooren loopen, alvorens zij zich ter ruste begaf. Inmiudels zullen de oude majoor en zijne nicht ongetwijfeld den tijd gehad hebben, hunne reis te voleinden, en daarom willen wij, als dit onze lezers aangenaam is, ons by hen voegen. ZEVENUE HOOFDSTUK Capitola had, tot gvoote ontsteltenis van de goede miss Codiment, die aliesbehalve een jouge dame verwacht had, aan de zijde van den majoor, hare intrede in het kasteel gedaan. Nog onaangenamer deed het de huishoudster aan, toen de slotheer tot haar zeide mistress Codiment, hier is uwe meesteresse, geleid haar naar het beste vertrekv waar zij haar hoed en shawl kan afleggen, en eens op haar gemak kan zitten. //Zoo n oude gek dacht de huishoudster. //Dus heeft hy de reis naar het Noordeu onder- nomen alleen om te trouwen. En dan nog wel zoo'n piepjong ding! Zoo ziet men het al weder //hoe ouder hoe gekker Terwijl miss Codiment in stilte deze niet zeer vleiende opmerking maakte, boog zij desniettemin zeer diep voor de jonge dame en betuigde haar Gent, directeur de heer Octaaf v. d. Haegen. De opkomst der hoorders was redelyk en het weer werkte goed mede. Naar we hoorden miste het gezelschap door i omstandigheden verschillende krachteu. Bij de uitvoering van het program ma, waarop bekende schoone muziekstukken voorkwameu, was een i onvolledige bezetting waar te nemen. j In de Zaterdag gehouden vergadering van het uitkeeringsfonds bij ziekte //Hulp in Nood" j alhier bleek uit het jaarverslag van den penning- j meester dat in het afgeloopen boekjaar is ont- I vangencontributie der leden 2106,09, id. van donateurs f 194,92, rente Rijkspostspaar- bank f 18,05, rente grootboek N. W. S. f 45, boeten, entreegeld enz. f 28,53 en busgeld f 3,91, totaal 2396,50]/2. Uitgaven uitkeering aan zieken 1558,01, bodeloon 212,19, gratificatie bestuur 52,50, drukwerk en schrijfbehoeften 50,351/;;, bode loon ophaieu donateursgelden 19,48, ver- goeding wegens verlet aan bestuursleden 4,05, uitkeering bij overlijden van 3 leden 30, buiten- gewone uitgaven 14,11, totaal/ 1940,691/2. Het goed slot bedraagt alzoo 455,811/2, met het vorig goed slot ad f 1985,62 bedroeg het kapitaal der vereeniging f 2441,43. De aan het fonds verbondeu Steunkas ontving 206,15 en keerde aan zieke leden uit 87, batig slot 119,15. Met het vorig goed slot ad 42,63, bedroeg het in de kas van dat fonds aanwezig bedrag 161,78. Aan de gehouden stemming over 2 voor- voorstellen, n. 1. het eene om het bijwoneu der Smaandelijksche vergaderingen weder ver- plichtend te stellen, en het tweede voorstel om ten gebruike der vereeniging een eigen gebouw te stichten, namen 188 leden deel. Aangenomen werd het voorstel tot het ver- plichtend stellen van de bij woning der ver gaderingen met 111 stemmen. Het tweede voorstel verwierf 46 stemmen, terwijl 11 briefjes van onwaarde werden ver- klaard en 20 bianco ingeleverd. Hedenvoormiddag waren een aantal jongens aan 't wieden nabij het kauaal aan de Zevenaar- polderstraat. De oudste, de 13jarige L. van de Wege gaf met schafttijd, 11 uur, zijn voornemen te kennen in het kanaal te gaan zwemmen en wilde dat doen voor het gebruik van 't eten, daar het uadien zoo gevaarlijk was. Aan den kanaaldijk ontkleedde hij zich en begaf zich te water, doch kreeg geen grond onder de voeten en zonk naar de diapte. Hij kwam een eind van den wal boven, waarop zijne makkers beproefden hem een daar liggend eind touw toe te werpen, doch te vergeefs. De jongen verzonk, zonder het touw te kunnen grijpen. Nu vloden de andere kinderen heen en deelden leedwezen, dat zij niet vooraf van hare komst onderricht en derhalve onvoorbereid was. z/Het doet mij ontzaglijk leed," zeide zij, dat ik niet de noodige toebereidselen tot awe ontvangst kon maken, maar men verkoos uit de komst van mylady zulk een geheim te maken dat ik er geen vermoeden van had. Mylady gelieve dus niet kwalijk te nemen, dat er voor mylady geen kamer in gereedheid is." //Mylady? Is die oude totebel niet goed bij haar verstand bromde de majoor //Dit kind voor een getrouwde vrouw aan te zien Zeg ereis, miss Codiment, u heeft hier miss Black voor u miss Capitola Black, mijn pupil, de wees gewordeii dochter van een overleden vriend van mij." z/Neem mij niet kwalijk, missdat kon ik natuurlijk niet weten," antwoorddejuffronw Codiment. ;/Maar als u zoo goed wilt zijn mij te volgen, dan zal ik u op uw kamer brengen." Capitola volgde de huishoudster, die op den langen tocht over verscheidene smalle gangen en smalle trappen niet genoeg kon verzekeren, boezeer het haar speet, dat het oude kasteel zoo weinig gemakken bood voor een jonge- dame. //De meeste vertrekken zijn niet ge- meubeld," zeide zij, ,/en staan reeds sedert op eene hoeve in de nabijheid het voorgevallen e mede. Terstond begaven zich eenige personen met voorwerpen om te visschen, naar de plaats des onheils, maar ook deze pogingen hadden helaas geen resultaat. Eerst te half 2 ure is de jongen, een zoontje van C. v. d. W., door den agent Kwaak opge- vischt. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. Met ingang van 1 Juli a. s. is A. G. E- van den Boom bevorderd tot schipper 3e klasse bij de visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen en aangesteld als knecht 2de klasse F. Durinck. Zondag a. s. maakt de Maatsehappij #St. Joris Jonkheid", van Antwerpen, met de stoom- boot //Wilford YI" een pleziertocht naar Ter Neuzen. De aankomst alhier is bepaald op 4 uur nam. en het vertrek om 7 uur. Tot kapelaan te Nieuw-Namen is benoemd de heer G. de Bruijn, te Westdorpe de heer E. Adriaansens en te Lamswaarde de heer F. Frenken. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oostburg zijn ge plaatst de dames M. de Ylieger te Kruisdijk, Groede, B. Clarisse te Waterlandkerkje, C. Willemsen te Groede en M. Risseeuw te Zaamslag. Te Boschkapelle loopt op het hof van den heer P. B. Mel eene kip, die sinds eenige weken bijzondere voorliefde toont voor eene zonderlinge legplaats. Elken dag toch dat, om de zonnestralen buiten te houden, een der blinden van de huiskamer is aangezet, vliegt ze achter op de vensterbank en deponeert daar netjes een eitje, zich niet storer.de aan hetgeen in het vertrek geschiedt. In Zeeland kwamen in de maand Mei voor twee gevallen van vlekziekte der varkens te Heinkenszand en een geval van miltvuur te Schore. Koewacht. Vrijdag werd hier een openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden. De heer E. L. Plasschaert was wegens ongesteld- heid afwezig. Ingekomen was een brief van Ged. Staten, dat zy niet bereid zijn tot eeu hooger subsidie volgens art. 53 der wet op het lager onderwijs te adviseeren dan f 2600. Gevraagd was f 2800. In verband hiermede wordt besloten de be- grooting van 1910, waarin op eene subsidie van f 2800 gerekend was, in de eerstvolgende vergadering te wijzigen. Mede was ingekomen een schrijven van mej. L. Casteels om eervol ontslag als onderwijzeres in de handwerken in te gaan op 23 Juni a.s. wordt haar verleena met ingang van 1 Juli a. s. Besloten wordt een oproeping te doen voor onderwijzeres in de handwerken aan de school Oude Molen. Door den Voorzitter wordt een commissie benoemd tot onderzoek gdoofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer J. de Blieck. Nadat deze in orde bevonden zijn, wordt tot toelating van het nieuwe raadslid besloten. Wegens overlijden van den heer H. Ysebaert, lid van het college van zetters, wordt een voor dracht opgemaakt om te voorzien in de vacature. Op de voordracht worden geplaatst de heeren H. Bonte, J. de Blieck, A. Baert en D. A. van den Eeckhout. Ten slotte wordt besloten een oproeping te doen voor deurwaarder der plaatselijke belasting. Hulst. Zondagnamiddag werd in de zaal van den heer Neelemans de gewoue jaarlyksche algemeene vergadering gehouden van den R. K. Boerenboud van Zeeuwsch-Vlaanderen 0. D. Een niet zeer groot aantal leden waren opge- zoo langen tijd leeg, dat de uilen en zwaluwen er in nestelen. De eenige bewoonbare kamer welke ik u kan aanbieden is de kamer met den valkuil, veronderstellend dat gij niet. huiverig daai-voor zijt." (Wordt vervolgd.) TER SEIZESSCHE COERMT Mad vergehljnt Maanilm;., Woensdag- en Oitdavavond, ai«geznnd«rd op Pee.tdaKen. t»«J de I'irma I*, jr. VAS JDK IAMBS te Ter Wenzen. Burgemeester en Wethouders van TER NECJZEN, Gelet op provinciaal blad van Zeeland no. 54 van 1910 betreffende het planten van boomen onder Rijks- telegraaf- en telefoonlijnen en het ter zake vooraf overleg plegen met den betrokken Ingenienr der Telegrafie Brengen belanghebbenden in herinnering artikel 72 van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, luidende als volgt 1. Beplanting of herbeplanting van wegen, die volgens den ligger eene ki uinsbreedte van minder dan 7 meters hebben mag niet plaats hebben zonder ver- gunning van Gedeputeerde Staten. 2. De wijze van beplanting of herbeplanting van wegen, die volgens den ligger eene kruinsbreedte van 7 of meer meters hebben moet vooraf aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders worden oiiderworpen. 3. Onder herbeplating wordt niet verstaan het in de plaats stellen van nieuwe voor gestorven of omver- gewaaide boomen of ander plantgewas. Ter Neuzen, 11 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1