Huismoeders. Dinsdag 14 Juni a. s. ifwassdien met de Yelo-wascliinacliine, Vrije Toegang. 4| j aar een stijf been. Bekendmaking. Bekendmaking. Opeabare Verkooping. Gemeente Sint Jansteen. Merit ffielrijflersfeest een bruin Merriepaard, Gemengde berichten. Gevaren van aambeien. Adverlentien. Groote Zeeuwsche Land bouw-Tentoonstelling ?adttlaai sn Koaing' van 14 uur in het Vereenigingsgebouw in de Donze-Visserstraat. Laatste berichten. Nieuw Circus yan Gent. Theatre Minard te Gent. DE SCHIETOEFENINGEN LUCERNKLAVER, op Zohdag 10 Juli a. s, VAN DALSUM, DIXHOORN en W0RTMAN. de bestriding van genoemde ziebte de krachtige huip is te verwachten van de gemeente-ver- ordeningen, welke het mogelijk maken, de telers tot het nemen van de noodige maatregelen te verplichten of wel de maatregelen ten koste der nalatigen uit te voereu. De Minister van Landbouw enz., gaf naar aanleiditig van een adres der Tuinbouwvereeni- g'ng «rW aicheren" om ook voor dit eiland eene commissie van advies voor den phythopatholo- gischen dienst in te stellen, te kennen, dat ook zijnerzijds de hulp der gemeentebesturen ten deze op hoogen prijs zou worden gesteld. Beide autoriteiten leggen er den vollen nadruk op dat een volledig welslagen van de te nemen maatregelen alsnog zeer wel mogelijk is, doch aan den anderen kant alleen dan met voldoende zekerheid kan verwacht worden, als geen enkele gemeente achter blijft, omdat zelfs die gemeenten, waar weinig aan Kruisbessenteeltgedaan wordten welke dus zelf bp de bestrijding minder belang hebben, een groot gevaar voor de omgeving kunnen worden, in verband met de groote be- smettelijkheid der te bestrijden ziekte. Aan het schrpven is een ontwerp-verordening toegevoegd, zooals die door Dr. Ritzema Bos is ontworpen. Men schrijft uit Amersfoort Een opmerkelijk verschijnsel doet zich hier sedert enkele dagen voor, te opmerkelijker, omdat het plaats heeft in het alleroudste ge- deelte der stad. Juist bp den Hof, waar reeds de eerste Heeren van Amersfoort hun kasteel bouwden, staan thans enkele huizen op dezelfde wijze te schudden als indertijd te Scheveningen de veelbesproken bevende huizen. Ook hier slingeren spiegels en schilderijtjes tegen de wanden, zijn de gordpnfranjes gestadig^in be- weging, en trillen de meubels, vooral op de bovenverdiepingen. Het bouwtoezicht zoekt naar de oorzaak, die volgens sommigen gelegen is in een overbe- lasten motor van een naburige fabrieb, in een zpstraat van den Hof en aan de overzijde van dat vrij groote plein gelegen. Anderen willen weten dat de bouw der Stoney-sluis aan de Eem de 001 zaak zou wezen van de voor de bewoners dei bevende huizen hoogst onaangename be- weging. Er wordt gezocht naar ongeveer anderhalf duizend Groningers, zegt de *Pr. Gron. Ct.' Volgens de voorloopige uitkomsten der tien- jaarlijksche volkstelling wonen er in die stad ongeveer 1500 menschen minder dan er volgens het verslag van den toestand der gemeente behoorden te zijn. De verklaring van het tekort ligt waarschijn Irjk hier, dat zij, die emigreeren, daarvan geen kennisgeven aan hetgemeentebestuur. De politie te Utrecht heeft procesverbaal opgemaakt tegen iemand, die per advertentie had bekend gemaakt, in verband met een fail- lissement, verschillende goederen te kunnen verkoopen. Het bleek, dat van 't faillissement mets waar was. dat eene gemeentelijke bank van 's ochtends 8 tot 's avonds 9 uur geopend moet zijn. Beter werd geoordeeld deze regeling aan de praktijk over te laten. Het Regeeringsartikel is daarop aangenomen, waarin o.a. bepaald is dat door de gemeente lijke bank geen panden mogen, worden aange nomen van kinderen beneden 16 jaren en van beschonken personen, en ook niet mogen beleend worden zaken kennelijk behoorende tot een eeredienst of afkomstig van weldadigheidsin- stellingen of behoorende tot kleeding, uitrusting of bewapening van een krijgsman beneden den officiersrang. De overige artikelen zijn afgehandeld, behalve die betrekkelijk de hefSng der rente en ad- ministratiekosten, waarover het debat geschorst werd. 1e 3 uur is de vergadering wegens de warmte verdaagd tot Dinsdag. INGEZONDEN STUKKEN. Landbouwtentoonstelling te Axel. Mijnheer de Redacteur Een zoete wensch. In het Zeeuwsch Landbouwblad van 23 Febr. 1910 komt een stuk voor dat mijne voile in- stemming wegdraagt en Opgedragen is aan de boerinnen en boerenmeisjes die de Axelsche boerendracht dragen. Het behelst zooals u weet een zacht vei^'pt aan onze boerinnetjes, daar zij zich op feestdagen steeds in hun werkpakje en drolsehort steken, iets wat bij onze Goesche niet het geval is, want daar kleeden zij zich steeds netjes. VVelnu, bestuur der afd. Axel, gij die zoovee. voor den landbouw en diens aankleve doet, wil ook hierin medewerken en biedt aan haar die op de tentoonstelling de Axelsche kleeder- dracht in eere houdt en b. v. de 500 oflOOOste bezoekster is, een klein souvenir aan. Daukend voor de plaatsing, Een Belangstiillende* Positie der Stoomschepeu. Te Ambt-Vollenhove is gisteren W. v. d. L. door een zonUesteek getroffen, terwijl hij met grasmaaien bezig was. De man is overleden. Te Schoonebeek (Dr.) is Woensdag- namiddag een kinderwagen met een kind van 6 maanden in een sloot geraakt. Het kind verdronk. Op een landgoed bp Hamm kreeg de eigenaar, een gepensionneerde kapitein, met den portier twist over een zijner honden. Eensklaps, buiten zichzelven van woede, keerde hij in zijn woning terug en haalde een jachtgeweer. Een nieuwe korte twist met den portier ontstond, waaiin nu ook diens broeder, tuinier op het goed, zich mengde. Eensklaps legde de oud- kapitein aan en loste twee schoten op de twee breeders. De eene viel dood neer, de andere werd zoo erg gekwetst dat zijn leven in gevaar is. De kapitein is aangehouden en te Hamm in de gevangenis opgesloten. Bij den auto-wedstrijd om den Prinz- Heinrich-beker is tegenover de groote tribune van de Automobiel club te Oberhausen een der auto's, eigenaar Frans Heine uit Hanover, die zelf stuurde, in voile vaart tegen een boom gereden en geheel verbrijzeld. Twee der in- zittenden, de chauffeur en de beer Allenstedt ui legbuig, weiden op slag gedood de eigenaar werd zwaar gewond. Ook een toeschouwer werd door de in 'trend vliegende wrakstukken ernstig gekwetst. Eerst dacht men aan het springen van een der banden. Maar Prins Heinrich heeft door graaf Sierstorpff officieel laten verklaren dat het ongeluk te wijten is aan een gebrek van het stuurtoestel, dat te veel speling had. 's Grarenhage, 10 Juni. Tweede Kamer. Hp de voortzetting der behandeling van het ontwerp regelende de banken van leening is ver- worpen met 49 tegen 4 stemmen bet amen- dement van den heer Schaper om te bepalen Mannen en vrouwen, ofschoon dikwijls van nature teergevoelig, veronachtzamen vaak aam beien en laten deze kalm voortwoekeren, totdat de prikkeling en pijn bijna ondragelijk worden en een operatie het eenige redmiddel blijft om fistel en verzwering of verstopping van het afvoerkanaal der ingewanden te voorkomen. Aambeien zijn beslist een ernstige kwaal en veronachtzaming ervan kan noodlottige gevolgen hebben. Vooral inwendige aambeien zijn een bron van groot gevaar. A1 mogen zij in het begin den patient slechts weinig pijn en onge- mak veroorzaken, steeds breiden zij zich uit en zullen zij zich vaakj tot uitwendige aambeien ontwikkelen, waarvan het pijnlijke karakter maar al te bekend is om eenige beschrijving voor den ongelukkigen lijder te behoeven. Veronachtzaamde gevallen van gewone jeu kende aambeien leiden dikwijls tot bloedende aambeien, en het voortdurend bloedverlies werkt spoedig nadeelig op het gestel van den patient, die kwijnend en zwak wordt en last krijgt van bloedarmoede. Foster's Zalf geeft spoedige en blijvende baat voor aambeien, eczema en alle jeukende huid- aandoeningen. Reeds de eerste aanwending heeft een ongekend gevoel van verlichting aan de aangedane deelen, en een doos Foster's Zalf is gewoonlijk voldoende om een blijvende ge- nezing te bewerkstelligen, doch zelfs in verge- vorderde gevallen kunt gij u blijvend genezen door een geduldige en goed doorgevoerde be handeling met deze zalf. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4/ U75 voor een, of f 10,voor zes doozen. ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 9 Juni. De KLOOSTERBALSEM maakt het weer lenig. De heer J. van Arkel, landbouwer te Asch, oud 55 jaar, verklaarde ons, dat hij meer dan 4!/2 jaar een stijf been heeft gehad. Het been was geheel verlamd van den voet tot aan de heup en veroorzaakte hem veel pijn. Bij elken stap, dien ik moest doen, kromp ik letterlijk ineen van de pijn, zeide hij ons, en wanneer ik stap voor stap onder hevige pijnen voortsuk- kelde, dacht ik dikwijls brj mijzelfstraks breekt mijn been. Alles heb ik in die lange 4'/a jaar, geprobeerd, doch helpen deed mij niets, totdat ik opmerkzaam werd gemaakt op den KLOOSTERBALSEM, dien ik kocht bij den heer H. Nout, te Raven'swaay. Ik liet daarmee mp'n been driemaal daag3 wrijven en na 2 potjes KLOOSTERBAL SEM te hebben opgesmeerd, was de pijn totaal verdwenen. Mijn been is weer lenig en ik loop weer als vroeger zonder pijn. Thans is het reeds een jaar geleden, dat ik genezen ben en ik loop, dat het een lieve lust is. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is een ouovertroffen middel tegen Rheumatiek. Bovendien is het een uit- muntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring-, baard- en dauw- worm, alle ziekteu der hoofdhuid en aam beien (zoo.wel bloedende als andere). Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram 0. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bu Drogisten, Apotbekers en de bekende Depothouders. Reuzen-Cinema. Zondag 12 Juni a. s., om 3 ure, groote dag- voorstelling, met een kolossaal programma. Groote Cinema Pathe. Zondag 12 Juni a. s., van 3 tot 7 ure, dag- voorstelling zonder tusschenpauze (men gaat binnen als men wil). Op Maandag den 13 Juni as, hoopt GEERTRUI VAN FRAEIJENHOVE, Wed. J. den Decker, laar 80sten geboortedng te herdenken. Uit aller naam, Wed. W. ELVE— Zaamslag. Van Fraeijenhove. Van 8 tot en met 9 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 17 biunenvaartuigen op- en 25 afgeschut; door de Westsl. 15 op- en 11 atgeschut. te AXKL. Beleefd worden de bezoekers uitgenoodigd een kijkje te nemen bij de intending van J. DE KRAUER—SANDERS, Bijtuig- maker te Axel en F. CLARIJS-DELLAERT, Zadelmaker en liijtuighandel te IJzen- dijke; daar zal men de nieuwste modellen Bijtuigeu vinden, geheel op eigen werkplaatsen afgewerkt, welke met vollen waar- borg aan uiterst billijke prijzen geleverd worden. Acinbevelend, J. DE KRAKER—SANDERS. F. CLARIJS-DELLAERT. SCHERPSCHUTTERSVEREENIGING zullen van af heden weder op de bekende dagen en uren plaats hebben. Zij die als lid wenschen toe te treden melden zich aan bij HET BESTUUR. Het Bestuur van den KLEINE ZEVENAAR- POLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde inge- landen zal worden gehouden op Dinsdag 21 Juni 1910, des namiddags ten 12lj2 ure, in het Nedevlatidsch Logement te Ter Neuzen, en dat gedurende 8 (lagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaren van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de Rekening over 1909/10, en I), de Begrooting voor 1910/11 met memorie van toelichting. Ter Neuzen, 10 Juni 1910. D. J. DEES, Dijkgraaf. J. WISKERKE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den polder OUD ZE VENA AR maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde inge- landen zal worden gehouden op Diusdag 21 Juni 3910, des namiddags twee ure, in het Nederlandsch logement te Ter Neuzen, en dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaren van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de Rekening over 1909/10, en b. de begrooting voor 1910/11 met memorie van toelichting.- Ter Neuzen, 10 Juni 1910. D. J. DEES, Dijk graaf. J. WISKERKE, Ontvanger-Griffier. De Notaris P. Dregnians te Axelzal op Vrijdag den 17 Juni B9!0, des na middags 3 ure, verkoopen Omtrent 4^2 Hectaren wassende op eene partij land in den Bonte- polder, gemeente Ter Neuzen. Verdeeld in koopen. Zie verder Programma'#. HET BESTUUR. Vele „Y0LKSWIL" vrienden uit onderstaande gemeenten stemmen GRAAUW. 0L1NGE. HULST. KOEWACHT. St. JANSTEEN. BOSCllKAPELLE. HONTEN1SSE. oud 9 jaar, met Merrieveulen, echt Bra- ban tsch ras. J. LOUWS, Oostkapelle „Kersenhof." s.s. HARALD vertrok 8 dezer van Hull naar Kroonstad. 8.s. JENNY in lossing te Londen 6.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrok 9 dezer van Archangel naar Londen. s.s. HELENA in lading te Onega voor Londen. s.s. MAGDiALEN A wordt heden te Petersburg verwacht VLAG NAAM M-l. Van 8b naar. Lading oorTer Seuieni 9 Eng. s.s. idem Astrologer River Thames 2580 Leith 2241 Londen an Ter 1%'euxeu i 8tukg. idem Deen. s.s. Elsborg 4034 Sunderland ledig Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. Voor (>enl 8 Belg. st.j. Prima Vera 9 Deen. s.s. Hjortholm Ned. s.s. Oranje Nassau i 434 Antwerpen ledig 3960 Riga stukg. 8772 Vlissingen j ledig I an 4-.*nl i 8 Eng. s.s. Fees 3928 ,New-Castle ledig idem Hero 2194 Hull stukg. idem Humber 2895 Goole idem idem Sea Gull 2763 Londen idem idem .Grejst. Castle 10839 Antwerpen rest. lad. idem Hessle 2695 Goole ledig idem Ousel 3633 Liverpool stukg. idem jPaudion 3619 Manchester idem Eng. sch. Goldfinch 389 Kingslynn phosph. |Eng. 3msch. Louie Bell 335 Londen idem O O cl 75 O oO

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6