Duurzame genezingen. Een doom in't oog Abdijsiroop Dottor ALEX FONTEYNE, okter STAS, Vereeniging JL1SSINGEN VOORUiT". HUISVLIJ I -TENTOONSTELLING aaglefoot T3a© Viper. De genezingen met de Pink Pillen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN-NIEREN. Firma P. J. van de Sande. Peary deed zijn reisverhaal als begeleiding van een lange reeks meerendeels mooie licht- beelden, sterk vergroot. Met zijn Amerikaansch accent sprak Peary langzaam en duidelijk. Op een geprojecteerde kaart ging spreker eerst na de route van zijn laatste reis, waar- van het eindpunt de pool was. Daarna begon Peary te verbalen van zijn Poolsche ervaringen; en bij illustreerde zijn reisverhaal met lichtbeelden, photo's, voor welker echtheid hij instond de meeste zijn door hemzelf genomen. Alleen door eigen aauschouwing, al was het door rniddel van lichtbeelden slechts zeer gebrekkig, zoo zeide hij, is het mogelijk zich ten minste een vaag denkbeeld te vormen van de arctische streken, en de ontzettende ontberingen, welke het ver- 4)iijf in die barre omgeving met zich brengt. Na eenige indrukwekkend mooie gezichten over de Poolzee met ijsbergen van 150 voet hoogte, of over ijswoestenijen in den geheim- zinnigen lichtglans van het Noorderlicht, wer- den de reisgenooten voorgesteld, dat zijn de Eskimo's en de Eskimo-honden. Natuurlijk was de conferencier-poolreiziger over het uit- houdingsvermogen van beiden vol lof. Men had leeftocht voor 6 maanden medege- uomen, waarop twaalf maanden is geteerd. Een der meest interessante photo's was die van een kamp, bestaande uit sneeuwhuizen op 3 mijl afstands van de Noordpool. In de verte zag men hier de Amerikaansche vlag wapperen op de eigenlpke plek. 5 Eskimo's stonden de stars and stripes toe tejuichen. Dan verhaalde Peary van den terugtocht, die zwaarder dan al het voorafgaande zou worden. Toen de expiditie op het uitgangspunt in Columbia, waar zij een eenvoudig monument heeft opgericht, was teruggekeerd, waren alien zoo uitgeput, dat zij 48 uur slaap noodig had- den om op hun verbaal te komen. Niet ver van hier ligt de eenige tochtgenoot die niet weergekeerd is, prof. Marbin, begraven. Op zijn graf werd een kruis opgericht. Met een woord van dank voor het aandach- tig gehoor, eindigde hij zijn ook aan het slot hartelijk toegejuichte causerie. Namens het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap bood de beer lJzerman den heer Peary het eerelidmaatschap aan, hem het diploma daarvan overhandigende. Dat vogels soms zeer verborgen plaatsen zoeken voor hunne broedplaatsen, bleek te Zout- kamp. lemand heeft daar eene afrastering gemaakt, waarbij vlampijpen ter wijdte van 6J/2 c.M. en 1.50 M. boven den grond dienst doen als richelpalen. Op 25 c.M. van boven is een ijzeren boutje door de pijp gebracht, ter beves- tiging eener plank. Op dit boutje nu heeft een meezenpaar een nestje gebouwd, waarin zich thans 6 jougen bevinden. Op 5 c.M. afstand van boven is de pijp doorboord, en daarin een tamelijk dik stuk hout gestoken. Er bli]ft bijna geen ruimte over voor toegang, doch 't meesje behoort tot de kleinste vogelsoorten en heeft dus niet veel ruimte noodig. Uit alle deelen van Duitschland komen berichten omtrent onweders, die daar gewoed hebben. Te Schlebusch bij Muhlheim a/d. Rijn is de bliksem Dinsdagmiddag in de carboniet- fabriek daar geslagen. Drie keeten, het filter- huis, het waschhuis en het carboniet-menghuis vlogen in de lucht. De meesle gebouvven zijn in vlammen opgegaan. Drie menschen werden zwaar en een aantal werklui licht gewond. Van vele gebouwen in den omtrek heeft de kracht van de ontploffing het dak weggerukt. In een fabriek in het naburige Wiesdorf werd het glazen dak vernield. De neervallende scher- veu wondden een aantal werksters. Te Nippes werden acht winkelramen en vele ruiten ver- brijzeld. In Keulen en de voorsteden dacht men aan een aardbeving. Een paar oude buizen daar kregen scheuren. Te Wiesbaden werd een vrouw door den bliksem gedood, De tent van den circus Blumen- feld te Biebrich, is door den wind weggerukt, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Op een weide nabij Konigsberg werden 2 herders en een vrouw door den bliksem gedood. Toen het infanterie-regement, te Dresden in garnizoen op weg was naar het nieuwe kamp bij Konigs- briick, trof een bliksemstraal de tweede en derde groep van de derde coiupagnie en sloeg 18 soldaten tegen den grond. Drie man werden gedood, tien zwaar en vijf licht gewond. In Waadtland, het wijndistrict van Zwitser- land, ging het onweer vergezeld van hagel, die veel schade aan de wijngaarden heeft toe- ge brae lit. Boven Zuidelijk Engeland, het eiland Wight en het kanaal woeddein den nacht van Maandag op Dinsdag een hevig onweer, vergezeld van slagregen. die te Southampton en Salisbury de straten deed onderloopen. Een visschersschip, dat in het Kanaal was, werd door den bliksem getroffen en brandde geheel af. De bemanning kon het nog intijds met sloepen verlaten. De Tribuna heeft uit Cagliari de vreeselijke tijding ontvangen, dat een cycloon de omgeving van Ogliastro heeft geteisterd, de velden heeft vernield, de huizen verwoest, het vee gedood en wijngaarden en boomgaarden bedorven. De gemeenten, die het meest hebben geleden zijn Lonusci, Tortoli, Elbonou, Elini, Barisardo en Jersu. De schade is zeer aanzienlijk, Tengevolge van storing in het spoorweg-en telegrafisch verkeer, zijn nog geen nadere bij- zonderheden bekend. Toen een stoomboot met plezierreizigers van Windsor naar Londen voer, sprong een 40tal dieven aan boord, die de bemanning met revolvers bedreigde, wanneer zij niet verder voer. Gedurende de vaart tot de eerste aanleg- plaats namen zij den passagiers al hun geld en kostbaarheden af en niemand die zich tegen de vermetele bar.dieten durfde verzetten. Toen de boot aanlegde sprongen de //handsuppers" aan wal en verspreidden zich alvorens men de politie had kunnen waarschuwen. Het assisenhof van Gent onderzoekt thans een geval van een mogelijke rechterlijke dwaling. in December 1905 werd door het Bof te Ant- werpen een zekere Florimond Vermeylen tot den dood veroordeeld wegens moord op twee oude dames te Rymenan. De veroordeeling be- rustte voor een niet gering deel op de ver- klaringen van een medeplichtige Alois Ventoise, die tot 20 jaar dwangarbeid werd veroordeeld. De doodstraf van Vermeylen, werd veranderd in levenslar.gen dwangarbeid. Vermeylen heeft altijd volgehouden dat hij onschuldig was en toen nu eenigen tijd geleden Ventoise zijn vroegere verklaringen wijzigde in dien geest dat hij Vermeylen's schuld nu ontkende, heeft dit aanleiding gegeven tot een •aanvraag tot herziening van het vonnis. En in gevolge daarvan is de zaak in be- handeling voor het Bof van Oost-Vlaanderen. Er zijn 60 getuigen gedagvaard. Valsch geld in de gevangenis gemaakt. Te Jefferson-Cyti, in den Amerikaanschen staat Missouri heeft men in de gevangenis, onder den grond van een der cellen, een verborgen werkplaats ontdekt, waar de gevangenen valsch geld maakten. Een der bladen beweert, dat het niet de eerste maal is, dat in die gevangenis valsch geld gemaakt werd en dat de nu ont- dekte geheime werkplaats al 20 jaren heeft bestaan. De bewouers van het dorp Puebla Al- juicon nabij Saragossa hebben gepoogd de dorpsschool aan te vallen, onder voorweudsel dat zij een anarchistisch onderwijs geeft. De onderwijzers boden weerstand en hielden de menigte in bedwang door middel van revolver- schoten. tot de aankomst der politie die hen beschermde. Bij een huiszoeking in de school echter vond het parket formules voor het maken van bommen, plattegronden van de stad Barcelona en modellen van ontplofbare toestellen. Te Palermo zijn vier roovers veroordeeld tot Ievensdurenden dwangarbeid, wegens moord op den 18jarigen zoon van Dr. Di Martiro. De jongeling maakte een toertje per fiets toen hij werd aangevallen en overgebracht naar een afgelegen woning. De vader van den jongeling kreeg een brief, waarin een hooge losprijs werd geeischt, met bedreigiug dat anders zijn zoon zou worden vermoord. De dokter betaalde niet maar verwittigde de politie, die het lijk van den knaap vreeselijk verminkt ontdekte. De medeplichtigen van de roovers werden tot 9 jaar vei-oordeeld, maar de roovers zelf hebben de wijk genomen naar Amerika. In het Zonienboscb bij Brussel is een 51jai-ige modiste, die daar Zondag middag liep te wandelen, plotseling door een onbekende aangevallen. Toen zij zich verweerde schoot de bandiet haar een revolverkogel in het hoofd en nam de vlucht. Op den knal kwamen ver- scheidene personen, die zich in de nabijheid bevonden, toeloopen. Zij vonden het slachtoffer reutelend liggen. Zij is naar het gasthuis over gebracht. Haar toestand is zeer ernstig. De dader is zoek. In de Golf van Finland maakte Vrijdag een gezelschap van vijf jongemannen en drie meisjes uit Nieuw Haven een boottochtje. In weerwil van het angstig geroep der meisjes voeren de jongelui te dicht langs een binnen- varende boot en werden door de boeggolf omgeworpen. Twee der mannen werden gered. De drie meisjes en drie jongemannen ver- dronken. Bier-oorloy. Wij hebben melding gemaakt van de onge- regeldheden, die te Dorfen, in Beieren, wegens de verhooging van den bierprijs zijn voorgevallen van een herbergier werd daarbij, zooals men weet, het huis in brand gestoken. De Miinehner N. Nachriehten verneemt over het dorpskabaal nog de volgende bijzonderheden De brandweermannen gingen met tegenzin aan het blusschen, daar zij den herbergier het ongeluk, nu hij den bierprijs verhoogd had, van harte gunden. Nauwelijks was de brand eenigszins beperkt, of de brandweerlieden richt- ten met de overige dorpelingen, naar lands- gebruik, een biergelag op kosten van den her bergier aan, en spoedig heerschte er een zeer vroo- lijke stemming. Er waren ongeveer twintig brand- wejen van elders komen opdagen, vermoedelijk meer om hun keel dan om de vlammen te be- sproeien. De vroolijkheid ging eerst over in overgroote uitgelatenheid. Toen de menschen beschonken waren, werden er ware Indianen- dansen uitgevoerd. De herbergier, die het bier verstrekt had, kreeg te hooren, dat men hem eigenlijk overhoop moest schieten. Spoedig ontstond er ruzie en een algemeene kloppartij, die van 4 uur 's middags tot II uur 's avonds aanhield. Een wachtmeester, die orde wilde stichten, werd met een ijzeren tuinstoel tegen den grond geslagen en bleef buiten westen liggen. T wee andere wachtmeesters werden ook tamelijk ernstig gewond. Intusschen werd in de andere dorpsherberg ook alles kort en klein geslagen. Ofschoon midden in de ergste wanordelijkheden de brouwer kwam mededeelen, dat de bierprijs weer van 26 op 24 pf. den Liter verlaagd zou worden, ging men voort met de vernieling. De politie en de marechaussee waren machte- loos, en ook de pogingen van de brandweer om de vechtersbazen met waterstralen uiteen te jagen, waren vruchteloos. Tegen elf uur 's avonds kwam het districtshoofd uit Erdingen met zes marechaussees en gelastte den menschen naar huis te gaan, waarna het spektakel lang- zamerhand bedaarde. In den loop van den dag van Maandag is de justitie uit Munchen te Dorfen aangekomen en heeft twintig menschen wegens landvrede- breuk in hechtenis laten nemen. Waarschijnlijk zal echter tegen meer dan honderd deelnemers aan de vecht- en vernielpartijen rechtsingang verleend worden. In de heele streek heerscht de grootste opge- wondenheid onder de bevolking. Ook de brou- wers van Taufkirchen en Erdingen hebben brandbrieven gekregen. Ir, de eerstgenoemde plaats zijn de menschen zoo baloorig, dat de brouwerij het dan ook niet gewaagd heeft, het bier op te slaan. De moordende hitte is ver moedelijk niet vreemd aan den geweldigen strijdlust der bierminnende Beieren. Het is van belang, wanneer men ziek is, dat men zich verzorgt, dat men geneesmiddelen inneemt om te genezen, niet om een voorbij- gaande verbetering te verkrijgeu, maar een duurzame geuezing. Wij hebben er belang in gesteld inlichtiugen te vragen over den gezoudheidstoestaud van een aantal personen die eenige jaren geleden door de Pink Pillen zijn genezen, en wij hebben van alien een zeer stellig antwoord gekregen dat aldus is saam te vatten ^Sedert ik de Pink Pillen heb gebruikt, ben ik altijd gezond geweest." Als voorbeeld geven wij hier het antwoord dat wij hebben ontvangen van Mej. Geertruida Christiaans te Cuijk a. d. Maas, die twee jaren geleden door de Pink Pillen is genezen. Deze schrijlt „V6or twee jaren was ik, zooals gij weet, in een allertreurigsten gezondheidstoestand. Aan de ergste bloedarmoede lijdeud, wist ik niet tot welk geneesmiddel ik mijn toevlucht zou nemen, daar ik er heel wat had gebruikt zon der de geringste verbetering te kunnen ver- krijgen. Toen heb ik, op raad die mij van versehillende zijden was gegeven, de Pink Pillen genomen. Zij zijn zeer gunstig voor mij geweest, zooals gij weet. Zij hebben mij volkomen genezen, ik heb mijne krachten en mijn eetlust weer- gevondenmijne hoofdpijnen zijn verdwenen en ik ben op nieuw gezond geworden. Ik had alleen een vrees, en wel dat de genezing niet duurzaam zou zijn, dat de ziekte weer de over hand zou nemen. Daarvan is gelukkig niets gebeurd. Er zijn nu twee jaren voorbijgegaan dat ik de behandeling met de Pink Pilleu heb geeindigd, dat ik volkomen hersteld ben en sedert dien tijd heb ik nooit opgehouden ge zond te zijn." De Pink Pillen zijn uitmunteud als hersteller van het bloed en versterker der zenuwen. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, raaagpijnen en zenuwuitputting. Ze zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaau 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij versehillende apotbekers en goede drogisten. DAG EN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 11 12 13 14 15 16 17 Juni 4.15 5.3 5.56 6.55 7.58 9.6 10.8 4.39 5.29 6.25 7.27 8.32 9.39 10.37 eene voort- durende er- gernis is het, wanneer ie- mand aan de borst of lon- gen liidt. Wanneer delijdersde ABD1JSIROOP, KLOOSTER'SANCTA PAULO, aan- wenden, is die ergernis spoedig geweken en zal een volkomen genezing intreden. Prijs per flacon van 230 gram f 1. van 550 gram f 2.en van 1000 gram 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus. Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apotbekers en de bekende verkoo- pers. Centraal-Depot L. I. AKKER, ROTTERDAM. KOERS VAN HET GEL I) Belgisch per 100 fr. f 47,65 a J 47,675. Engelsch per M v 12,i/ i/ 12,- van 1022 Augustus t9IO. Inzenders worden dringend verzocht mede- deeling van hunne inzendingeu te doen voor 15 Juli a. s. en de voorwerpen in te zenden niet later dan 6 Augustus St. s., alles aan het adres van den' Voorzitter W. L.WIN KEL- MAN, Groote Markt, No. 14. De Secretaris, J. G. VAN NIFTRIK Jit. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pljn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagatteilstraat 38, GENT. Statiestraat 23, H 1% N1COLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.allesoorten van operation. Consulten dagelijh's van 8 tot 10 uren, Dinsdag en Zaterdag uitgezonderd. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen ellien werJtdcty van 10 tot 4 nur, voor tand- en mondzielcten, alsook voor het plaatsen van valsche gebitten. Geneeskundig Cabinet te GENT. 64 Bagattenstraat 64. Raadpleging door Doktor spev/tdlist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van SSier-en Blaas- ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde geheime ziek" ten, verzwakking, vrouwen ziekten. VOORHANDEN (Oe beste Vliegenvangers). Noordstraat. Ter Nenzen. aS." "v

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2