Nierziekte bekruipt U onverwacht. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. van de ronddraaiende beweging tegen een of andere draadwikkeling gedrukt werd en zoo- doende een kortsluiting veroorzaakfc beeft. Gelukkig kon geen beschadiging aan de machine geconstateerd worden. Lit de vogelwereld. Een aardige bij- zonderheid uit de vogelwereld is zeker wel, dat in een der lokalen van de bijzondere school te Dieren een paar roodstaarten hun nest ge- bouwd hebben boven een schuifbord. De dage- lijksche tegenwoordigheid van een vijftigtal leerlingen is den vogeltjes blijkbaar niet hinder- lijk geweest. Rustig hebben ze hun arbeid verricht, en nu zijn ze druk met het verzorgen van een viertal jongen, die af en toe heel gemoedelijk kun kopjes het nest uitsteken. ri De heer J. Reuvers Jr., te de Cocksdorp, lexel, is er in geslaagd, twee wilde zwanen levend te vangen. Nadat hij eerst eenige dagen de sluwe vogels in een sloot van voedsel had voorzien, werd de sloot met vlechtdraad overdekt, en toen nu de vogels weer argeloos op het voeder afkwamen, werden zij gevangen als eenden in de pijp van een eendenkooi. Uit de dierenwereld. Men schriift aan de L. Ct. uit Oldeboorn Op de schuur van een koemelkerij hadden spreeuwen hun jongen. Een kat beklom de schuur. De oude spreeuwen fladderden schreeu- wende boven het dier, dat zich daardoor niet liet afschrikken. Toen het gevaar voor hunne jongen al dreigender werd, vlogen zij op eens tegelijk weg. Hunne afwezigheid duurde echter slechts kort. Zij kwamen terug en nu ver- gezeld van 5 kraaien of kauwen, die, als was t afgesproken, tegelijk op poes afgingen, welke laatste nu zoo spoedig mogelijk maakte dat zij weer beneden kwam. De ffN. R. Ct." verneemt, dat een groot aantal beschadigde platen van het opperdek en de zijden van het stoomschip //Sommelsdijk", bij inschrijving gekocht door de scbeepsslooperij //Holland" te flendrik-Ido-Ainbacht, worden weggenomen en daarna een uauwkeurig on- deizoek zal plaats hebben, oin na te gaan of de reparatie van het schip is aan te bevelen. Voorloopig schijnen de ketels en machines zoo goed als niet te hebben geleden, en het voorschip, het geheele schip onder de waterlijn en het achterschip hebben niet van den brand geleden, zoodat de boot, slechts 21/3 jaar oud, nog goed genoeg wordt geacht voor een be- langrijke reparatie. Welke goede diensten de fiets soms be wijst, kan men te Winterswijk zien Daar woont iemand, die geen der beide hoonon te zgner beschikking heeft. Met behulp van twee krukken moet hij zich voortbewegen. De man heeft zich echter geoefend op een dames- fiets en het thans zoover gebracht, dat hij geregeld kan fietsen, zonder dat men iets van zijii gebrek kan bemerken. Zijn beide krukken rust'en voor op de fiets daarvan moet hij zich bij het- op- en afstappen bedienen. Wedstrijd van vaders. Vier kleine kleuters staan onder mijn raam en praten. De grootste, handen in de zakken, zijn matrozen- muts met het onleesbaar geworden motto scheef op zijn kortharig stoppelhoofd, vraagt aan den kleinste ,/Wat doet jouw vader //Die brengt de brieven rond zegtdedreumes, rood van blijdschap dat hij met de grooten mee mag doen en ook om de galonpet van zijn vader. z/Eu jij vraagt de grootste weer aan een bob- berd, die eigenwijs op een eindje sigaret kluift. //Mijn vader, die is aan de Kamer Stille verbazing. Dan de oudste weer. ,/Wat is dat, zeg V" //Nou die draagt ook een pakkie met knoopen, maar die heeft nog zooTi ding er bij, je weet wel, hierzoo Hierzoo gaat gepaard met een wijsvinger op zijn borst. i/O zegt de grootste weer, een beetje paf over zooveel hoogbeid. vEn jij No. 3 is heelemaal beduusd* ,/lk heb geen vader //Loop rond, joh Van wie krijg jij dan op je ziel //Van mijn moeder, da's nog al wiedes //Die ken je an, he?" z/Neen, joh Die is zoo sterk, mijn groote broer, nou die is al op kantoor en die is zoo bang voor d'r, nog zoo De allerkleinste heeft een idee en zegt//En jouw vader Az je dat es wist, he Nou, die is sergeant Bjj de soldaten 1" De drie anderen, vol respect, kjjken den grootste aan. //Fijn he, job, maggie bij de perade zijn z/En of! Vlak vooran Even een zwijgen van pure be wondering. Dan de kleinste weer //Maar mijn oome is nog meer z/Maak nou geen lef, joh zegt de grootste. z/Hooger dan serzjant kan ie toch niet, dan he je enkel maar ofsier en dat benne de rijke mannen." z/Wat een branie Jouw oome 't Zal wat zijn Nou zeg op." De klefhe rekt zich wat uit, zet een snuitje van //dat zal niet glad zitten" en dan //Mijn oome die kan jelui allemaal opbrengen, die is politieagent." (Vad.) Woensdagmiddag geraakten in den Schie- damschensingel te Rotterdam twee kinderen te water. De 13jarige H. M., die zich daartoe gedeeltelijk te water heeft begeven, heeft ze gered. In het St. Pieterstation te Gent stapte een man aan den verkeerden kant van den trein van Brussel uit. Hij had de express OstendeBrussel niet zien aankomen en werd verpletterd. Zondagnamiddag werd te Meerbeke op de wijk Plaats, waar drie gezusters er een goede boerderij op. nahouden, een rnisdaad ge- pleegd. Twee harer waren naar de kermis in een naburig dorp gegaan. De jongste bleef thuis. Schurken drongen binnen en, na het arme meisje geworgd te hebben, doorzochten zij al de meubels. Een som van 150 frank en juweelen van groote waarde zijn verdwenen. Eerst laat in den avond werd de misdaad ont- dekt. Maandag vond de politie te Londen, terwijl zij in een motorboot op de Theems voer, onder de Westminster brug een jongeman languit liggen op een groote plank. Hij werd aan boord genomen en vertelde, dat hij zich uit liefdesmart had willen verdrinken destroom voerde hem mee onder de brug en daar had hij, van zijn zelfmoordplannen genezen, de plank gegrepen. Maar nu moest hij zich voor den rechter verantwoorden wegens poging tot zelf- moord, die strafbaar is in Engeland. Men zal zich herinneren dat te Londen eenige gevallen zijn voorgekomen van het in brand geraken van het haar van dames, die zich in kapperswinkels 't haar droog lieten wasschen. Hiervoor wordt z.g. //petroleum-spirit" ge- bruikt, d.i. petroleum, die reeds bij lage tem- peratuur ontvlamt. Eene commissie, die door het ministerie van binnenlandsche zaken was ingesteld, voor het onderzoek naar de vraag, of beter toezicht op het gebruik van //petroleum-spirit" door mo- toristen, kappers enzoovoort gewenscht was, heeft nu o.a. voorgesteld, ora het gebruik daar van als haarwaschmiddel in kapperswinkels te verbieden. Uit eene bij het rapport gevoegde lijst blijkt, hoezeer het gebruik van petroleum zich tot ver- schillende takken van nijverheid heeft uitgestrekt. Men gebruikt die nu al bij de vervaardiging van helmen, tennisschoenen, rubber en water- proof-artikelen, verven, asbestverpakkingen^elec- trische gloeilampen, bij het verzilveren van glas en bij het vervaardigen en het herstellen van wielbanden. Dr. Cook. Sinds geruimen tijd h^eft men niets vernomen van Dr. Cook, den Pdol- reiziger, wiens aanspraak op den naam van ontdekker van de Noordpool door deskundigcn in en buiten Amerika niet wordt erkend,aal hebben Deensche geleerden genoegen genonien met zijn bewijzen, dat hij werkelijk daar is geweest. Nu echter wordt aan de New-York American bericht, dat hij toebereidselen treft voor een reis naar Etah, teneinde zijn instru- menten en de bewijzen dat hij werkelijk de pool heeft bereikt, die hij daar verborgen heeft, te halen. De mededeeling wordt bevestigd door kapitein Bradley Osborn van de Amerikaansche Poolclub die verklaard heeft, dat Dr. Cook, zoodra hij de stukken weder in bezit heeft, zoo snel mogelijk naar Kopenhagen zal reizen om den Koning van Denemarken de bewijzen van zijn ontdekking ter hand te stellen. Daarna zal hij te New-York komen om met Peary en diens aanhangers af te rekenen. Duel onzin Yoor het beroepshof van Brussel hadden eenige edellieden zich te verant woorden voor een tweegevecht. De aanleiding was een incident op de wed- rennen te Bosch voorde, waar op een beleedigiDg een oorveeg gevolgd was. Het duel zou plaats hebben met den degen. Men zou vechten //tot het eerste bloed." Bij den zeventienden aanval bracht de eene zijn tegenstander een lichten prik toe aan dbn bil. Maar daar het bloed niet wilde vloeien, neep men op het wondje tot er een druppel bloed zichtbaar werd en. aan de eer was voldaan. De rechtbank had ieder duellist tot 1000 fr. boete veroordeeld en de getuigen tot 500 fr. ieder. Het hof zal later uitspraak doen. Gefopte douanen. Te Moresnet, zoo verhaalt het Handelsblad van Antwerpen, gaf een Belg, wonend op Duitsch grondgebied een feest, en een der op te dienen gerechten, taarten n.l., moest geleverd worden door een bakker die aan den overkant der straat woont, op Belgisch grondgebied. De Duitsche tolbeambten hadden lont geroken en loerden er op om, wanneer de bakker zijne waar ging leveren, van deze de voorgeschrSfen invoerrechten te heffen. Maar de gastheer was slimmer dan de douaniers. Hij ging met zijne genoodigden naar den bakker, daar werden de taartjes naar binnen gespeeld en onder de oogen der strenge Pruisische tolle- naars keerden zij lachend, met de taartjes in de maag, naar de tafel van den gastheer terug. Weer wordt er uit Belgie een aahslag op een klein meisje gemeld. De 14jarige doch- ter van een landbouwer, die op den zoom van een bosch van Buysingen woont, was 's na- middags aan de bron van het bosch gaan water putten. Daar gekomen, sprong een kerel uit het struikgewas op haar toe, wier haar op den grond, trachtte haar een prop in den mond testeken, van haar eigen voorschootgemaakt, en haar verder te mishandelen. Ondanks haar jeugdigen ouder- doru, verweerde het arme meisje zich dapper en riep om hulp. Haar moeder, de kleine niet ziende terugkeeren, ging het bosch in om haar te zoeken. Toen de schurk de vrouw zag aan komen, liet hij zijn slachtoffer los en ging op de vlucht, in de rich ting Halle. - Te Alfosine Villanova en Bagnocavallo, dorpen in den omtrek van Ravenna (Italie) zijn 700 menschen ziek geworden, die roomijs ge- geten hadden aan den wagen van een straat- verkooper. Een der zieken is overleden en nog velen zijn onder doktershanden. Men ver- moedt dat de vergiftiging is ontstaan door bedorven eiwit. Een rechterlijke dwaling. Eenigen tijd geleden werd te Potschefl, in het Russische gouvernement Tschernigow het gezin Bychowski uitgemoord en als moordenaar ter dood veroor deeld de huisknecht, Glusker genaamd, die terstond daarop gehangen is. Thans is ontdekt dat de moord gepleegd werd door 3 soldaten van het garnizoen te Tschernigow. die voor den krijgsraad zij gebracht en op hun beurt ter dood veroordeeld. Men heeft tevens een her- ziening van het eerste proces aangekondigd, waarmee intusschen de arme Glusker niet meer gebaat is. Te Dackland, in den Amerikaanschen staat California, liet men wagentjes met vrouwen en kinderen over rails langs de helling van een heuvel rijderi, waarbij 2 dier wagentjes tegen elkaar reden met het gevolg dat zij omvielen. De 25 personen, die er in zaten werden alien verwond, eenige doodelijk. Omstreeks Kerstmis verdween te Louis ville, in den Amerikaanschen Staat Kentucky, een 19jarig meisje, miss Kelluer, dochter van een schatrijken bierbrouwer. Alle nasporingen bleven vruchteloos totdat dezer dagen in den kelder van een clubgebouw een in vergevor- derden staat van ontbinding verkeereud lijk gevonden werd, waarin de vermiste is herkend. Naar alle waarschijnlijkheid is zij vermoord en haar ouders hebben een rijke belooning uitgeloofd voor de ontdekking van den dader. De nachtelijke oefeningen, waaraan de Engelsche vloot druk doet, hebben onder de oorlogsbodems die er aan deelnaruen al heel wat ongelukken veroorzaakt, maar ze zijn ook een gevaar voor andere schepen, vooral voor de visschers op de kust. In de laatste nachten werd er weer druk geoefend in Falmouth-baai en de visschers hadden al besloten, zich bij de regeering te beklagen. Den laatsten nacht ge- beurde er een ernstig ongeluk. Torpedobooten zoudeu een aanval doen op de Patrol, een ver- kenner*. Ze hadden geen lichten op, maar het was een klare nacht. Met 21 knoops-vaart stoof de Quail, een torpedojager, op de Patrol af. Deze richtte haar zoeklicht op de Quail en daardoor verblind zag de kapitein niet, dat hij een troller voor der. boeg had. De visschers- boot werd door midden gesneden, en van de vijf man aan boord kwamen er vier om. Een opzienbarend drama heeft zich weder te St. Petersburg afgespeeld. De correspondent van het //Berl. Tagebl." seint daarover het volgende De zoon van generaal Boetoeslin, de drager van een van de grootste natnen in Ruslaud, wiens familie een rol speelde aan het hof van Peter de Groote, offerde zijn positie als olficier van de garde op, om een zangeres aan een cafe-concert te huwen. Na dit huwelijk trok hij zich terug en leefde zeer stil en afgezonderd, hoewel hij uitgestrekte bezittingen had in het gouvernement Wilna en de eenige erfgenaam was van een vermogen van 12.5 millioen gulden. 23 Mei jl. werd Wassilie Boetoeslin ernstig ziek en stierf den volgenden dag, nadat zijn geneesheer hem injecties had gegeven. Generaal Boetoeslin verzekert, dat zijn zoon vergiftigd is. De'genedsheer, Dr. Hauschesco is gearresteerd. Twee personen hadden beiang bij den dood van den erfgenaam der millioenen, nl. zijn zwager Dobrion de Lassy en diens vrouw, de zuster van den jongen Boetoeslin. Dobrion is gearresteerd bij zijn aankomst te St. Petersburg. Te Londen is weer eens een goudsmids- winkel geplunderd. De dieven zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag over eenige daken boven het huis beland en hebben zich vervolgens door een zoldering toegang verschaft tot den winkel. Zij hebben voor tienduizenden guldens aan kostbaarhedeu meegenomen. Prentbriefkaarten zijn in 't reisseizoen altijd een nog veel gevraagd artikel, en om het nu 't publiek zoo makkelijk mogelijk te maken, loopen er in Berlijn briefkaartverkoopers rond met een brievenbus op den rug. Men heeft zijn kaarten maar in te vullen en de man die in een bestellers-uniform gekleed is, bezorgt ze aan het postkantoor. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur In No. 5462 van Uw courant in dato2Juni 1910 trof mij onder de ingezonden stukken een schrijven. onderteekend .door den grooten on- bekende X. Het teekent direct den persoon wanneer men voor zijne beweringen niet durft uit te komen, en dan kan men ongehinderd lasteren en blameeren zooveel als men wil. Nu de inzender in Uw blad zijn naam niet genoemd heeft, neem ik ook de vjujheid mij te verbergen onder een pseudoniem. Doch ter zake. Kan de inzender met bewijzen staven dat de Burgemeester van Philippine het lossen van mosselen aan de Boekhoutsche haven tegenwerkt of wel meewerkt Zoo ja, dat hij dan met bewijzen kome, doch niet klakkeloos maar iets neerschrijve zonder daarvoor iets naders bij te brengen. Immers inzender is zelf niet ten voile over- tuigd dat de Burgemeester tegenwerkt, daar hij zelf schrijft//Het heeft er in deze zaak //alien schijn van, want in plaats van mede- //werking sChlrfnt men van dien kant tegen- z/werking te ondervinden." Intusschen een welgemeenden raad aan de visschers van Philippine Werkt in deze zaak samen, eendrachtig en verbonden, zet alle per- soonlijke opinie's op zij, om te strijden voor uw goed recht. Inmiddels dankzeggend en hoogachtend, Uw dw. dr., VERITAS. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze zonder dat gij u er van bewust zijfc bekruipt uw nieren kunnen eel na eel ver- nietigd worden en bun kracht om het bloed te filtreeren verliezen, zonder dat gij eenig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneergeslagen- heid en voortdurende vermoeidheid, want zelfs wanneer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtijds alleen door weinig in het oog loopende verschijselen. Nierziekten doen echter niet iedereen op dezelfde wi]ze aan. Geen enkele patient heeft alle verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij verschillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellendig gevoel in hun rug en rheumatische pijnen, doch niet het minste kenteeken van waterzucbtanderen lijden aan graveel, urinestoornissen en buiten- sporigen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen ledematen, en zijn totaal hulpelobs van de rugpijn. W eer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoedigheid. Doch indien gij eenig teeken van nierziekte of blaaszwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, voordat gij eenig idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder voorafgaande waar- schuwing. Verder uitstel is zoo ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschijusel der verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen "voor de nieren en blaas, en alleen een nieren- geneesmiddel kan de nieren heelen. Zij maken de nieren, blaas- en urinewegen terdege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpen hen op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te geraken. Zij doen de geringste sporen der nieraandoening verdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftigde urinezuur af te voeren, waaruit zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op bet etiket hebben. Zij zijD te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending gescbiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. KOEES VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,67" k J Engelsch per M, 12,u u 12, Voorm. Nam. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 4 5 6 7 8 9 10 Juni 11.33 12.45 1.30 2.16 3.3 3.51

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2